Eioek kan toch effectief spelen P SSV gewogen en te licht bevonden GPC Vlissingen dichter bij de titel 19 geinig echte kansen, maar wel drie doelpunten tegen Ter Leede: 3-0 Weer gelijkspel voor Oostkapelle Vrouwen Oostkapelle pakken punt Vrouwen Smerdiek verspelen zege GVVV keert terug in hoofdklasse lieuwdorp lijkt ard op weg naar e derde klasse maandag 28 februari 2005 r Barry van der Hooft m vo EK - Wat een week eerder te- U( Bennekom niet wilde luk- e"bleek zaterdag plotseling -''8 n enkel probleem voor Hoek. -n ar in Gelderland prachtige isen onbenut werden gelaten, V1 cn de Zeeuws-Vlamingen ze- i dagen later op eigen veld ui- n it effectief. Ter Leede, num- r drie in de hoofdklasse A, d met een 3-0-nederlaag te- 1naar Sassenheim gestuurd. in de klinkende overwinning Hoek viel niets af te dingen. tai thuisploeg maakte vanaf de *8 ite minuut een gretige in- 011 k, speelde tactisch sterk en 11 ie Ter Leede bijna negentig luten lang haar wil op. „We iben laten zien over veel 131 cht te beschikken", zei 13 ek-trainer Eric Tetaert. e8 ijn spelers weten dat ze iede- 13 week zo gretig moeten voet- len. Want als ze dat niet n, staat er zo een ander klaar hun plek in kan nemen." P1 duel in Hoek was in ieder ge- 8 een wereld van verschil met ;e! wedstrijd eerder dit seizoen iassenheim. Destijds was Ter 31 de heer en meester en boekte t overtuigend positiespel een -zege. Zaterdag kreeg Ter (de geen moment de kans dat rke positiespel te spelen. Met je en soms zelfs drie spelers te Hoek druk op de bal, waar- >r een fatsoenlijke combina- 11 van de bezoekers een zeld- imheid werd. igdekking «ek c eed Ter Leede vooral 01 n met de diepgaande midden- 0 ders Pieter de Munnik en Da- n IDestorme, die altijd op rug- J cking van de sober en sterk ilende Jeroem van de Broeke. Q aert: „Vorige week tegen Ben- °'kom speelden we een sterke eede helft, maar je kon van- - ag toch goed merken dat Pie- er weer bij was na zijn schor ls g. Hij speelde heel sterk en ik v id David Destorme weer van fonderlijke klasse. Ik denk onze driehoek op het mid- iveld door veel andere ploe- Gelegenheidsrechtsbuiten Thomas Ragut schreeuwt het uit nadat hij Hoek op 3-0 heeft gebracht tegen Ter Leede. Zijn ploeggenoot Pieter de Munnik is op de achtergrond al even blij met de beslissing in de wedstrijd. foto Camile Schelstraete gen te benijden is." Ook over de rest van zijn elftal had Tetaert niets te klagen. Het centrale duo Stijn Porteman/ Djamel Buyse bleef makkelijk overeind tegen Germain Gotschin en de griepe rige Hicham Rbii en de backs Charly Okonedo en Wesley de Smet hielden de buitenspelers Anouar Hamdi en Patrick Kalke- ma in bedwang. Daarmee werd de angel uit het spel van Ter Lee de gehaald en kon Hoek zelf in aanvallend opzicht bij tijd en wijle excelleren. De effectiviteit waarmee de drie aanvallers speelden, was daar bij het opvallendste gegeven. Nyim Melki kon weer twee as sists achter zijn naam schrijven, Sam Ysebaert maakte zijn elfde en twaalfde doelpunt van dit sei zoen en ook Thomas Ragut, de verdediger die al enkele weken de vacante positie van rechtsbui ten invult, pikte zijn goaltje mee.-„Het laatste doelpunt deed me heel veel deugd", erkende Te taert. „Thomas weet dat hij vol gend seizoen niet meer op die po sitie zal spelen, maar het is be wonderenswaardig hoe hij het iedere week probeert in te vul len. Hij is een clubspeler in hart en nieren en je kon zien dat het hele team ontzettend blij was dat juist hij scoorde." Ragut kopte na 68 minuten een voorzet van Melki handig bin nen en besliste het duel zo defi nitief. Hoek was na twintig mi nuten bij de eerste echte kans van de wedstrijd op voorsprong gekomen via Ysebaert, die het eindstation was van een combi natie tussen Ragut en Destorme. Voor zijn tweede doelpunt van de middag had Ysebaert aan een halve kans genoeg. Een afgesla gen corner belandde bij Melki, die de bal weer voor het doel bracht. Doelman Thomas Waas dorp en verdediger Carlo van Zeist rekenden op elkaar, maar buiten Ysebaert. De Belgische spits was met zijn hoofd als eer ste bij de bal en liet het Ter Lee- de-duo verbouwereerd achter. Hoek-Ter Leede 3-0 (1-0). 20. Sam Ysebaert 1-0, 53. Sam Ysebaert 2-0, 68. Thomas Ragut 3-0. Scheidsrechter: J. T.M. Zwaard (Maasland). Gele kaart: Charly Okonedo en Sam Ysebaert (beiden Hoek), Bob Hoogkamer, Rogier Koordes en Patrick Kalkema (allen Ter Leede). Aantal toeschou wers: 800. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Stijn Porteman, Djamel Buyse (82. Patrick de Guchtenei- re), Wesley de Smet; Pieter de Mun nik, David Destorme (78. Hiram Collin), Jeroen van de Broeke; Tho mas Ragut, Sam Ysebaert en Nyim Melki (82. Ramazan Yuruk). OOSTKAPELLE - Oostkapelle deed zaterdag zijn naam als koning van de gelijke spelen alle eer aan. Tegen Groote Lindt schreef de zaterdag-eersteklasser voor de achtste keer in zeventien duels één punt bij: 0-0. „Groote Lindt was duidelijk voor een punt gekomen", vond Oost- kapelle-trainer Karl Vergouwen. ,,Ze vertraagden het spel en rekten tijd waar het maar kon." Eén keer kwamen de bezoekers gevaarlijk voor het doel van de lichtgeblesseerde doelman Jacco Nelen, met een bal op de lat als resultaat. Daartegenover stelde Oostka pelle kopkansen van Roel Latuheru en Maarten van Mal- degem en schoten van Jan Baaijens en Rick Pattenier. „We hebben alles geprobeerd om iets te forceren. Het veldspel was goed, maar het enige dat ontbrak waren doelpunten", vond Vergouwen. Ondanks het gelijkspel houdt Oostkapelle zicht op de vierde plaats, die mogelijk nog recht geeft op de nacompetitie. Oostkapelle-Groote Lindt 0-0. Scheidsrechter: A.L. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Arjen Pattenier (Oostkapel le). Aantal toeschouwers: 200. GOES - In het restant van de eerder dit seizoen wegens het onwel worden van de scheidsrechter in de rust ge staakte wedstrijd tegen CSW zijn de voetbalsters van Oostkapelle er niet in geslaagd de 2-2-tussenstand om te zetten in een zege: 3-3. Tien minuten na de aftrap mislukte de buitenspelval bij Oostkapelle en de bezoeksters profiteerden meteen (2-3). Mirjam van Belzen kon weer tien minuten later na een voorzet van Marieke Kwast wel voor 3-3 zorgen, maar het overwicht van de Zeeuwse ploeg leverde daarna niet de gezien het spelbeeld verdiende winst op. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal ver speelde Smerdiek twee punten door tegen middenmoter Jodan Boys op 1-1 te eindigen. De Zeeuwse ploeg had in de beginfase problemen met het kunstgrasveld en een te korte terugspeelbal leverde na tien minuten prompt de 1-0-achterstand op. Smerdiek creëerde daarna een enorm overwicht. Een voorzet van Lenny Stoutjesdijk leverde in de dertigste mi nuut na een intikkertje van Angelique Hage de gelijkma ker op. Daarna waren de soms dotten van kansen niet aan de Smerdiekse voorwaartsen besteed. VEENENDAAL - GVW keert na een jaar afwezigheid volgend seizoen terug in de hoofdklasse van het zaterdag voetbal. De Veenendalers, de afgelopen jaren geregeld te genstander van Hoek en Kloetinge, werden zaterdag al kampioen van de eerste klasse. GVVV was altijd een vaste waarde in de hoofdklasse, maar ging de laatste seizoenen aan interne twisten tenon- der. Het dieptepunt in de clubhistorie volgde vorig jaar met de degradatie naar de eerste klasse. De Veenendalers waren daarin opppermachtig. De 3-0-zege van zaterdag tegen Kennemerland betekende de zestiende in zeventien wedstrijden. Een keer speelde de ploeg gelijk. Het punten totaal van 49 kan door de achtervolgers nu (eind februari) al niet meer worden gehaald. DES - In de tweede klasse van t zaterdagvoetbal won koplo- e r Arnemuiden met 1-0 van meuzense Boys. Maar ook htervolger De Zwerver pakte ie punten door degradatiekan- daat Zwaluwe met 4-1 te klop- n. Nieuwdorp verloor kans- os met 8-1 van 's Gravendeel lijkt samen met Noad'67 op te naar de derde klasse. Gravendeel-Nieuwdorp 8-1: imy Spier tekende na een partier voor 1-0, maar door n doelpunt van Comé Nieuw- rk in de 26e minuut kwamen bezoekers op gelijke hoogte, et voor rust werd het 2-1 door mieuw Spier, die vlak na de luze ook voor 3-1 zorgde, ieuwdorp bleek geklopt en via er treffers van Dave Schaeffer i de vierde van Spier werd het ior de bezoekers een ontluiste- ade 8-1-nederlaag. rnemuiden-Terneuzense Boys ■O: In een weinig aantrekkelij- wedstrijd trok Arnemuiden recht aan het langste eind. In 47e minuut maakte Jack de uit, ingevallen in de rust, het lige doelpunt. an tien meter afstand schoot j de bal buiten bereik van Ter- (uzense Boys- keeper Ronald ort in het doel. Daarna trof Jo- 1 Crucq nog de lat en belandde n hard schot van Corjan Ma- is op de paal. ZVV-Noad'67 4-0: De winst ng simpel naar de thuisploeg, erben Steyaert tekende na vijf inuten vanaf elf meter voor 0 en Jacco Koekkoek maakte ak voor rust 2-0. fn kwartier voor tijd werd het 0 door diezelfde Koekkoek en ia Jelmer de Pooter in de slotfa- (4-0. aamslag-Dinteloord 0-2: Te- (n en bij Arnemuiden speelde aamslag vorige week de pan en van het dak (2-4), maar za- rdag in het thuisduel tegen inteloord gaven dezelfde spe- is niet thuis. Met 0-2 ging de loeg kansloos onderuit, e wedstrijd was nog geen mi- Uut oud toen doelman Bart Cor- anje hopeloos faalde. Een bal oor het centrum bereikte de ge- fel vrijgelaten spits Ronald raets. Die legde aan voor een oeltreffende volley, aamslag kwam de domper uit f eerste minuut niet meer te bo- En in de slotfase maakte Dintel- ord het karwei vakkundig af ia Arjan de Pagter. Trainer Cees Houtepen haalt voor volgend seizoen bezem door selectie eersteklasser door Bauke Boersma GOES - Het oorspronkelijke doel, een eindklassering bij de eerste vijf, kan nog steeds worden gehaald. Maar dat vormt voor Cees Houtepen geen reden voor vol gend seizoen alles bij het oude te laten. De bezem gaat door de selectie van SSV'65, zo kondigde de trainer zaterdag aan. Al wilde hij na de smadelijke thuis nederlaag tegen WGZ (1-2) nog geen na men noemen. „Ik ben in een flink aantal jongens teleur gesteld", zei Houtepen, die eigenlijk voor het eerst dit seizoen het falen van zijn spelers niet met de mantel der liefde be dekte. „Er zijn er behoorlijk wat door de mand gevallen. Ook al zijn er nog zes duels te gaan, ik heb mijn conclusies al getrokken. Er zal voor volgend seizoen het nodige veranderen." Houtepen kwam aan het begin van dit seizoen over van Oostkapelle en versterk te de selectie van SSV'65 met een flinke handvol nieuwelingen. Van de groep die vorig jaar ternauwernood degradatie voorkwam, verdwenen de meesten van het toneel. Het vreemdelingenlegioen op sportpark Het Schenge kwam weliswaar nooit in de buurt van de gevarenzone - al is dat met een vreemde speling van het lot nog steeds mogelijk - maar kon ook nimmer echt overtuigen. Met na zestien wedstrijden het schamele totaal van 24 punten. In de kwalitatief matige eerste klasse C goed voor plek vier, dat wel. Maar veel te weinig voor het bijeen ge kochte sterrenensemble. SSV is zogezegd zestien duels lang gewo gen en uiteindelijk te licht bevonden. Al wil Houtepen man en paard niet noemen, het moet voor frequente volgers van de ploeg niet zo heel moeilijk zijn te bepa len in wie de trainer dan vooral teleurge steld is. Het zijn namelijk vooral de ver meende vedettes die bij lange niet brach ten wat werd verwacht. Doelman Christol van Campenhout hoeft zich geen zorgen te maken. De ex-prof be gon het seizoen ongelukkig, maar mag zich sindsdien een stabiele factor noe men. Datzelfde geldt voor rechtsback Mi chel de Groote en de voorlopig gebles seerde linkerverdediger Yuri Baart. Voor stopper Maurice van den Hemel doet ook niet veel fout, maar zijn collega in het hart van de defensie (Peter de Jong) heeft meer reden tot ongerustheid. De van Patrijzen afkomstige De Jong is absoluut een meerwaarde als hij bij stan daardsituaties mee naar voren gaat - ook tegen WGZ leverde hij twee puike kop ballen af, die het doel maar net misten - maar een laatste man dient vooral te wor den beoordeeld op zijn verdedigende en opbouwende kwaliteiten. En daar laat De Jong al zestien duels lang veel steken vallen. Op het middenveld en in de voorhoede WGZ-keeper Gerard Dronkers ziet tot zijn opluchting dat SSV-aanvoerder Marcel Kole de bal na een enorme kans naast het Zwijndrechtse doel mikt. foto Willem Mieras heeft Houtepen de meeste problemen. Zo zou Björn Langeveld de regisseur moeten zijn, maar behoudens zo hier en daar een goede individuele actie, heeft hij nooit duidelijk kunnen maken waarom NAC ooit dacht dat er een profvoetballer in hem schuil ging. Ronnie Hillebrand kon zelden bevestigen dat hij terecht een ta lent wordt genoemd, en Elco de Schipper en Jan-Willem van Dijk hobbelen slechts anoniem mee. Marcel Kole heeft ook geen geweldig seizoen achter de rug, maar blijft een begenadigde linkspoot die voor elke trainer van waarde kan zijn. In de aanval rendeert eigenlijk alleen Christiaan Boon, die tegen WGZ zijn achtste doelpunt van het seizoen (1-1, 55e minuut) maakte. Paul Bom heeft nooit helder kunnen maken waarom SSV'65 hem deed terugkomen op zijn be sluit te stoppen en Dennis van der Welle krijgt doorgaans alleen vleugels als de wedstrijd al lang en breed is beslist. Ken ners wijzen er nog op dat SSV minder presteert sinds Pim Bruins (ziekte en werk) niet meer speelt, maar ook met de kleine pingeldoos had de Goese ploeg nu vermoedelijk niet (veel) meer dan 24 pun ten. Een en ander zou er op kunnen duiden dat er komende zomer op Het Schenge wederom een gigantische uit- en intocht op stapel staat. Zo'n vaart zal het vast niet lopen. Al was het maar vanwege de moeilijkheid, of liever onmogelijkheid, zo veel geschikte spelers ineens naar SSV te halen. Maar dat er een kleine aardverschuiving komt, is volgens Hout epen zeker. „Ik ben samen met Arthur (Van Huizen, assistent-trainer) al druk met volgend seizoen bezig", zei de trai ner zaterdag. „We hebben daartoe geen dik gevulde portemonnee van het be stuur gekregen, we zullen scherp moeten letten op goede jongens uit de regio." Zekerheidje Die volgend seizoen in elk geval één be langrijke boodschap meekrijgen: tegen de toppers mag het erom spannen, maar wedstrijden tegen ploegen als WGZ moe ten een zekerheidje zijn. Nu had het hui dige SSV die confrontatie zaterdag in de eerste helft ook al tot een formaliteit kun nen degraderen, maar de ploeg verzuim de met een comfortabele voorsprong de rust in te gaan. De Jong en Van Dijk trof fen de lat, Kole schoot een goede kans net naast. Na de pauze was SSV niet meer vooruit te branden. De volgelvrij ge laten Jeroen Bezemer kopte al na drie mi nuten de 0-1 binnen en een minuut voor het officiële einde legde Erik Zwaan de bal van afstand in de kruising achter de kansloze Van Campenhout: 1-2. In blessuretijd raakte Langeveld nog de Zwijndrechtse paal. Maar ook al had dat schot doel getroffen, dan was er aan de conclusies van Cees Houtepen niets ver anderd: de bezem gaat door de selectie van SSV'65. SSV65-WGZ 1-2 (0-0). 48. Jeroen Bezemer 0-1, 55 Christiaan Boon 1-1, 89. Erik Zwaan 1-2. Scheidsrechter: A.M. Lindhout (Goes). Gele kaarten: Ronnie Hillebrand (SSV'65), Wim Verhoeven (WGZ). Aantal toeschouwers: 75. SSV'fi5: Christol van Campenhout; Michel de Groote, Peter de Jong, Maurice van den Hemel; Jan-Willem van Dijk, Björn Lange veld, Marcel Kole (30. Elco de Schipper), Ronnie Hillebrand; Paul Bom, Christiaan Boon, Dennis van der Welle (65. Stefan Paar- dekooper). door Wim Broekhoven GOES - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal ver loopt alles naar wens voor koplo per GPC. Zelf won de Vlissingse ploeg de topper tegen SKNWK met 5-4. Eerste achtervolger Duiveland verloor met 4-1 van Serooskerke, waardoor Dauwen- daele (6-0-winst op Yerseke) nu met een wedstrijd meer en acht punten achterstand tweede is. In de strijd tegen de degradatie was alleen ZSC succesvol door tegen Arendskerke gelijk te spe len (1-1). Behalve Yerseke pak ten ook Spui (0-1-verlies tegen WHS) en MZVC (5-4-nederlaag tegen Veere) geen punten. In 3B won Tholense Boys met 3-2 van Rust Roest. GPC Vlissingen-SKNWK 5-4: SKNWK verspeelde tot drie keer toe een voorsprong. Christi an van Vossen zorgde voor 0-1 en Regilio Pinas voor 1-1. Na rust ging GPC-doelman Henry Guingo in de fout op een inzet van Ronald van Vossen (1-2). Via Pinas kwam GPC opnieuw gelijk en dezelfde speler schoot GPC naar een 3-2-voorsprong. Een blunder van Henry Guingo, die de bal in eigen doel werkte, bracht SKNWK op 3-3 en door een schitterende goal van Gert-Jan Tierie leek SKNWK twintig minuten voor tijd op de zege af te stevenen. In de slotfa se sloeg GPC keihard toe. Ralf Wiessner tekende voor de 4-4 en daarna scoorde Regilio Pinas de winnende treffer. Duiveland-Serooskerke 1-4: De overwinning van Serooskerke was volledig verdiend. Grote man bij de bezoekers was Frank Allaart, die drie keer scoorde. Hij zorgde voor 0-1, waarna Dennie le Comte Duiveland kort voor rust op gelijke hoogte bracht. Na de thee scoorde Allaart op nieuw en Patrick van de Putte zorgde voor de 1-3. Allaart be zorgde Duiveland met zijn der de treffer een fikse kater. Dauwendaele-Yerseke 6-0: De bezoekers kregen in de beginfa se de beste kansen. Maar na een halfuur werd het 1-0 door Joran Moes en vlak voor rust zelfs 2-0 via Niels Gehrman. Na rust te kenden Matthias Hoekman, Christian Kiala, Jeroen van de Schelde en Jeroen de Haas voor de 6-0-zege van Dauwendaele. Arendskerke-ZSC'62 1-1: Beide ploegen konden vrede hebben met het gelijkspel. Na een half uur bracht Martin Kiesenberg de bezoekers op 0-1. Arendsker- ke-aanvoerder Walter de Kok bepaalde de eindstand al voor rust op 1-1. In de tweede helft kregen beide ploegen nog wat kleine kansjes, maar meer viel er niet te beleven in de tegenval lende wedstrijd. Spui-WHS 0-1: De eerste helft was voor WHS, maar de thuis ploeg hield de 0-0-stand met kunst- en vliegwerk op het sco rebord. De tweede helft was veel meer gelijkopgaand, maar vlak voor tijd ging de winst toch naar WHS door een doelpunt uit een scrimmage van Hans Leune. De tweede helft werd een klein kwartier onderbroken voor de behandeling van de hoofdwon den, die Egbert Moerland van WHS en Michel Fieret van Spui bij een ongelukkige botsing op liepen. Beide spelers werden naar het ziekenhuis afgevoerd. Veere-MZVC 5-4: Een waar doelpuntenfestival in Veere. Joachim Comelisse en Jack van Goudswaard tekenden voor een razendsnelle 2-0, waarna MZVC via Alexander Bom en Martijn de Vries even vlot op 2-2 kwam. Maarten Delius zorgde voor 3-2 en René Kerkhof vlak voor rust voor 3-3. Halverwege de tweede helft werd het 4-3 door opnieuw Joachim Comelisse. Tien minu ten voor tijd tekende Gouds waard voor 5-3 en leek de wed strijd beslist. Na de 5-4 van Alexander Bom in de 84e mi nuut moest Pieter den Ouden in de slotminuut echter nog een in zet van diezelfde Bom van de doellijn wegtrappen om de 5-5 te voorkomen. Tholense Boys-Rust Roest 3-2: De bezoekers kwamen na zes mi nuten via Verheijen op voor sprong. Paal en lat voorkwamen vervolgens een snelle gelijkma ker. Maar halverwege de eerste helft tekende Johan Schot toch voor 1-1 en vlak daarna Michael de Jong zelfs voor 2-1. Zeven mi nuten na rust werd het 2-2 door Veldhoen. Pas tien minuten voor tijd wist Arie Draaijer met een kopbal eindelijk de uitstekende doel man van Rust Roest te passeren voor de overigens wel dikver diende 3-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19