Fortis is veilig ondanks verlies Overwinningen volleybalteams Kwiek PZC HVV'24 verliest degradatieduel Domburg aan kop in vierde klasse 1 Magere overwinning tafeltennissters SAR Voorzitter NeVoBo belooft voor 1 april bondscoach te hebben Korfballers Swift stevenen af op beslissingswedstrijd met VEO maandag 28 februari 2005 door Jan Roovers GOES - De voorlaatste speeldag in de zaal liep voor de Zeeuwse korfballers over van positieve ontwikkelingen: overgangsklas- ser Fortis is verzekerd van lijfs behoud, in de eerste klasse G doet Tjoba nog mee om de twee de promotieplaats en Swift staat nog steeds gedeeld eerste in de tweede klasse G. In de der de klasse D werd het Arnemuid- se TOP kampioen en All Ready uit Zierikzee (3C) is nog steeds in de race voor promotie. Vriendenschaar H-Fortis 12-9: Negen doelpunten zijn op over gangsklasseniveau te weinig om te winnen. „Omdat één vak zo wel verdedigend als aanvallend het liet afweten, kwamen we na de goede start onnodig in de pro blemen", zei coach Leonard Debbaut. In de eerste helft kon Fortis de thuisploeg nog wel re delijk van scoren afhouden en daarom leidden de Souburgers bij rust met 4-6. In de tweede helft bleef Fortis op voorsprong tot 8-9. Daarna liep Vrienden schaar in een hectisch slotkwar- tier over de bezoekers heen. Kort na het duel werd bekend dat HKC had verloren van IJs- selvogels en dus wist Fortis dat de degradatie was afgewend. Scores Fortis: Jouri van den Broe- ke 3, Remi van den Broeke en Wan der Koole 2, Angela Melis en Chaïm Koole 1 Bolnes-Tjoba 14-16: In de begin fase overrompelde Tjoba de thuisploeg met snelle aanvalsac- ties. De eersteklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen liep totaan de rust eenvoudig weg naar 4-10. In de tweede helft werd het verschil zelfs zeven punten: 6-13. Tjoba wist dat de buit bin nen was en ging gemakzuchtig korfballen. Dat stelde Bolnes in staat terug te komen tot 14-16. En daar was Tjoba-coach Ko Crucq niet erg gelukkig mee. Scores Tjoba: Robert van Schaik 4, Jolanda Gelok, Gerben van Boven, Marcel Joziasse en Marcel de Dreu 3, Johanneke Vleugel 2 en Marleen Batenburg 1 Swift-Fiks 20-11: In het begin Vier keer brons op Zuid-Nederlandse kampioenschappen GILZE - Robbin van de Bor, Meivin Jurriens, Nikki van Meel en Irma de Haan hebben afgelo pen zaterdag in Gilze allen het brons weten te bemachtigen tij dens de Zuid-Nederlandse judo kampioenschappen tot 17 jaar. Van de Bor en De Haan, uitko mend voor Sportschool Geel hoed, en Jurriens, judoënd voor Delta Sport, gebruikten dit toer nooi als voorbereiding op de dis trictskampioenschappen tot 15 jaar, die begin april in Gilze zijn. Verrassend haalden zij alle drie het podium. Van de Bor bereikte zelfs de fi nale, maar die verloor hij op ip- pon. De jonge judoka dacht daardoor zilver te hebben, maar even later bleek dat hij ook daar nog om moest vechten. Tot zijn grote verbazing werd hij terug op de mat geroepen. Stef Oomen van Sportcentrum Jan de Rooy, die zojuist de kleine finale had gewonnen van Meivin Jurriens, mocht nu de strijd aan gaan met Van de Bor om de belangrijke tweede plaats. Van De Bor ver loor en kreeg een bronzen plak. Voor Boy de Bunder liep het toernooi uit in een deceptie. Vo rige week werd de Vlissinger nog knap vijfde tijdens de Ne derlandse kampioenschappen tot 20 jaar, nu werd hij uigescha- keld in de halve finales, daar door liep hij kwalificatie voor het NK onder 17 jaar mis. De vijftienjarige Nikki Meel (Ca pital Sports) uit Goes won de strijd om het brons in de klasse tot 70 kilogram van Niki van Waterschoot (Delta Sport) uit Temeuzen. Irma de Haan (13) uit Wolphaartsdijk behaalde tenslotte in de klasse tot 63 kilo gram het tweede brons voor Sportschool Geelhoed. van de eerste helft kwam het Middelburgse Swift nog niet echt los van de tegenstander uit Oegstgeest. Tot 4-4 kon Fiks bij blijven. Daarna sloeg de Zeeuw se tweedeklasser een gaatje en was het zo goed als gedaan met de weerstand van Fiks. Bij rust stond het 11-6 en in de tweede helft speelde Swift de wedstrijd rustig uit. Door de overwinning blijft Swift gedeeld koploper met VEO. Scores Swift: Ivo de Hond en Roel Klootwijk. 5, Richard Geldof 4, Paul van den Berg 3, Marbel van- de Velde 2 en Angela Verduin 1 All Readv-Oranje Nassau 15-14: Ternauwernood zette het Zierik- zeese All Ready Oranje Nassau, de nummer twee in de poule, op zij. Bij de stand van 14-14 had de thuisploeg nog één kansje om in de race te blijven voor promo tie en die werd ook benut. Oud-international Dennis Vos- hart mikte en schoot raak: 15-14. All Ready staat nog steeds derde, op één punt van Oranje Nassau. Wanneer Oranje Nassau zaterdag, tijdens de laat ste speelronde, verliest van kam pioen Olympia S. en All Ready wint, dan promoveren de Zierik- zeeënaren. Scores All Ready. Jan Willem van Nieuwenhuyze 6, Remy Quist 3, Dennis Voshart 2, Anouk van Tig- gelhoven, Desiree Voshart, Mauri ce Brul en Manon Torensma 1, Nikantes-Ondo, gestaakt: Bij een stand van 9-6, tien minuten na rust, werd de wedstrijd in de derde klasse gestaakt. Ondo wei gerde om verder te spelen. „Ter wijl er voor beide ploegen toch niets meer te winnen of te verlie zen viel, wilde de scheidsrechter per se dat Nikantes won", legde coach Edwin Coppoolse uit. „Vijf spelers van Ondo hadden toen al geel gezien, de stippen in het voordeel van Nikantes vie len als rijpe appels uit de boom. Dit had niks met korfbal te ma ken. We zijn uit het veld ge stapt." Zonder het wedstrijdfor mulier te hebben getekend ver trok Ondo weer naar Sint Lau rens. Deze wedstrijd krijgt onge twijfeld een staartje. Togo-Olympia S 11-22: Coach Wim Voomeveld maakte weinig woorden vuil aan het spel van zijn ploeg. „Er zat geen spirit en geen beleving in de ploeg, die ook zonder overtuiging de strijd inging. Dan ga je ongenadig op je gezicht en word je afgescho ten", vatte Voorneveld de mis- beurt samen. Scores Togo: Marcel Joziasse 4, Martin Crucq en Roel Schipper 2, Marcha van Belzen, Aniek Elen- baas en Comé van Rooy en 1 Vriendenschaar B-TOP 9-13: Na een sterk seizoen sloot TOP zaterdag af met het kampioen schap van de derde klasse D. Vanuit een gesloten verdediging kon TOP in dit duel in alle rust op zoek naar de goede kansen. Die werden ook benut. De Arne- muidenaren leidden met 4-6 bij rust en vlak voor het eind werd het 8-13. Daarna scoorde de thuisploeg nog één keer. Coach Blaas de Ridder prees zijn ploeg voor de goede teamprestatie. Scores TOP: Petra de Ridder 5, Leon Kloet 3, Hannuël Kramer 2, Janline Meulmeester, Ad Bezemer en Niels Wattel 1. Gemini-Seolto 14-17: Een hele competitie lang treurde coach Ellen Stroo van Seolto om het gebrek aan schotvaardigheid van haar ploeg. Maar uitgere kend in deze cruciale wedstrijd tegen de mededegradatiekandi daat schoot Seolto plots met scherp. Bij rust stonden de Vlis- singers met 7-9 voor en Seolto hield daarna het gaatje vast. Door dit resultaat komt Seolto op gelijke hoogte met Gemini en lijkt straks een derde wedstrijd nodig om de degradant aan te wijzen. Scores Seolto: Rob Harthoorn 4, Anja Ovaa, Ineke Slroo en Remy Schuuring 3, Lianne de Groot 2, Johan Ovaa en Harry Kerkhof 1 Vierde klasse In de vierde klasse B won Atlas in de topper met 13-10 van Luc- tor en de Ritthemse ploeg is nu nog één stap verwijderd van het kampioenschap. KVK zag het bezoekende Vol treffers met de 19-14-overwin- ning vertrekken. In de vierde klasse C won Stormvogels ge makkelijk van ODI (16-7). De Westkapellenaren zijn koploper Erasmus nu tot op twee punten genaderd. Blauw Wit won thuis met 11-7 van Reeuwijk. Met een tweemansblok probeert Kwiek een smash tegen te houden. door Peter van Kouteren GOES - De volleybalteams van Kwiek uit Bruinisse hebben goede zaken gedaan. De man nen wonnen in de promotieklas se met 3-1 van Rowi. De vrou wen stuurden in de derde divi sie Sic Pugno met lege handen naar huis: 4-0. Beide standaard teams van Morres/Hulst leden een nederlaag. VCV-Morres/Hulst 4-0 (25-12 25-21 25-15 25-16): Zonder Loeki Tak en Anne Seghers (beiden waren ziek) stond Morres/Hulst in Veenendaal vooraf al voor een zware opga ve. Met twee speelsters uit het tweede team traden de Zeeuws-Vlamingen in een ge wijzigde opstelling aan. VCV bracht vooral serverend Morres/Hulst in verlegenheid. De Zeeuwse volleybalsters had den geen antwoord op de sprongservice, die één van de speelsters van de thuisploeg hanteerde. In de tweede set klampte Morres/Hulst lang aan. In de slotfase liep VCV uit van 21-21 naar 25-21. Daarna konden de Zeeuws-Vlamingen geen vuist meer maken. Kwiek-Sic Pugno 4-0 (25-18 25-14 25-20 25-19): Een dege lijk en enthousiast spelend Kwiek domineerde vanaf de eerste opslag en draaide als vanouds. Het leverde één van de beste wedstrijden van het seizoen op. Spelverdeelster Henriëtte Swartjes zette met verve de lij nen uit. Kwiek heerste op alle fronten en had, toen de ploeg de touwtjes wat liet vieren, al leen in de derde set een lichte terugslag. Voko-Morres/Hulst 2 3-2 (18-25 28-26 13-25 25-20 16-14): De reserves van Morres/Hulst boden de num mer twee van de promotieklas se prima partij. Voko, dat op promotie mikt, mocht niet mop peren dat de schade tot twee verliespunten beperkt bleef. In een erg aantrekkelijk duel blonk Morres/Hulst 2 vooral in defensief opzicht uit. Boven dien was Leonie de Munter op de vleugel trefzeker. Nadat de Zeeuwen met erg goed spel de eei'ste set hadden gewonnen, volgde in de derde set een af straffing voor Voko. Hoewel Morres/Hulst 2 meer setpunten scoorde, trok de thuisploeg uiteindelijk aan het langste eind. Mannen Fusion-Morres/Hulst 3-2 (16-25 23-25 25-20 25-19 15-11): Met een flitsende start leek Morres/Hulst zijn laatste kans in de tweede divisie te grijpen. Het twee plaatsen ho ger geklasseerde Fusion had in de eerste twee sets niets in te brengen tegen de in die fase sterk spelende Zeeuwen. „Het draaide echt goed", vond interim-trainer Erwin Lam bert. „Vooral blokkerend was het goed. Ik dacht dat we een mooie overwinning zouden be halen." Zo ver kwam het ech ter niet. Fusion, dat aan het eind van de tweede set een ruime achter stand al had geminimaliseerd, speelde vanaf het begin van de derde set sterk. Lambert: „De concentratie ebde weg. We lie ten ze terug in de wedstrijd ko men." Na verlies in de derde set kreeg Morres/Hulst volgens de trai ner wel mogelijkheden om de wedstrijd winnend af te ron den. De thuisploeg profiteerde echter van te veel fouten aan Hulst-kant, kwam door winst in de vierde set op gelijke hoog te en gaf de aangeslagen Zeeuws-Vlamingen in het vijf de bedrijf geen kans. Kwiek-Rowi 3-1 (21-25 25-17 25-19, 25-17): Kwiek speelde verre van goed, maar stuurde Rowi met een kater naar huis. De Brabanders begonnen het seizoen met kampioensaspira- foto Dirk-Jan Gjeltema ties, maar kwamen met een uit gedunde ploeg naar Bruinisse. Toen tot overmaat van ramp ook nog eens een speler uitviel, moest aan Rowi-kant een pupil van dertien jaar meedoen. Kwiek wilde daarvan profite ren en zocht de jonge speler op. De thuisploeg spinde boven dien garen bij een aantal dooi de Brabanders fel omstreden arbitraire beslissingen. De Burgst-VVS'92 (21-25 23-25 21-25 18-25): Beide ploe gen begonnen erg matig aan de wedstrijd. Nadat de Vlissingers aan het eind van de eerste set het juiste ritme hadden gevon den, ontwikkelde zich een ener verend duel. Middenaanvaller Thijs Poortvliet groeide uit tot uitblinker aan WS'92-zijde. Degelijk en geconcentreerd spe lend zette de Walcherse forma tie aan het eind van de tweede en derde set met succes een ach terstand om in winst. Daarna was de vierde set een formali teit. van onze sportredactie AMSTELVEEN - Ondanks de moeiza me zoektocht gaat de Nederlandse vol- leybalbond (NeVoBo) ervan uit om streeks 1 april een nieuwe bondscoach voor het mannenteam te presenteren. Voorzitter Hans van Nieukerke zei dit gisteren bij de bekerfinales in Amstel- Ook is de voorzitter positief over het nieuwe contract voor Avital Selinger, die als bondscoach van de vrouwen nog altijd niet heeft getekend. „Ik heb er vertrouwen in dat het met Avital goed- komt, net als met een mannencoach. Wat sponsors betreft, gloort er wat licht aan de horizon. Als de eerste spon sor binnen is, kunnen deze zaken wor den versneld." De zoektocht bij de man nen bevindt zich na het afhaken van Peter Blangé in een oriënterende fase. Blangé zag de combinatie clubcoach bij Nesselande en het bondscoachschap wegens te veel belangenverstrengeling niet zitten. Nieukerke: „Ik heb begrip voor het standpunt van Blangé. We zijn ons nu rustig aan het oriënteren en la ten ons adviseren door belangrijke men sen in het volleybal als bijvoorbeeld Joop Alberda. Ik wil niet ingaan op na men, maar ik ga ervan uit de zaak op 1 april rond te hebben, want in mei gaat het circus weer draaien." Namen die circuleren zijn onder ande re die van Harry Brokking en Martin Teller. Pierre Mathieu, oud-coach van Jong Oranje en de vrouwen, liet giste ren openlijk zijn interesse blijken voor de functie. „Er valt altijd over te pra ten", zei de werkloze trainer. „Ik wil graag helpen als het volleybal gered moet worden. Ik zou ook als inte rim-coach kunnen fungeren. Blangé kan het dan richting de Spelen in Pe king overnemen. Ook in mijn ogen is hij de beste kandidaat." Voor de vrouwen onderhandelt de bond al lange tijd met Selinger. Hij heeft nog geen akkoord bereikt, omdat de financiële middelen ontbreken om voor hem en het team de gewenste voor waarden te scheppen. Selinger: „We zijn nu met z'n allen actief bezig dit op te lossen, maar dat heeft tijd nodig. Ik heb geduld en ben optimistisch dat het ons gaat lukken." De bekerfinale bij de mannen werd ge wonnen door Ortec.Nesselande. De ploeg van coach Peter Blangé was in de finale in Amstelveen met 3-0 (25-20 25-23 25-19) te sterk voor Omniworld Volleybal, dat in 2003 en 2004 de beker pakte. Bij de vrouwen wist Longa'59 uit Lich tenvoorde de beker wel te prolongeren door het Amstelveense AMVJ met 3-2 (25-22 25-20 15-25 23-25 20-18) te ver slaan. ANP door Alex Krappen KLOOSTERZANDE - De tafel tennissters van SAR/Rabobank hadden nog een klein kansje op de titel in de eerste divisie. Eer ste voorwaarde daarvoor was ruime winst op debutant Toren- stad. Het werd slechts 6-4. Kop loper Hoonhorst staat nu nog ne gen punten voor op de ploeg uit Kloosterzande. Met 6-4 kreeg SAR eigenlijk te weinig. Naomi Schelfhout ver loor twee partijen met twee pun ten verschil in de vijfde game en daarmee lijkt haar optreden van vorige week (drie zeges) een inci dent. Simone de Klerk bleef on geslagen, Kim 't Hooft won twee keer. SAR heeft de kwali teit om kampioen te worden in de tweede divisie, maar slaagt er niet in alle speelsters geduren de één competitie op niveau te laten presteren. De reserves van SAR boerden wel goed met een prima zege (6-4) op koploper Maasbree. De prestaties van SAR 2 zijn erg af hankelijk van de opstelling. Met zowel Lacey als Audrey Koole in de opstelling zijn de Zeeuws-Vlaamsen doorgaans een stuk gevaarlijker. De twee lingzussen waren nu goed voor vijf punten, Stefanie Fassaert te kende voor het zesde. SAR 2 neemt nu afstand van de degra datiezone. SAR 3 SAR 3 lijkt in sneltreinvaart op weg naar de titel. Ook de derde wedstrijd eindigde in een ruime zege, Fürst 2 werd met 7-3 ver slagen. Het Zeeuws-Vlaamse team staat er riant voor. De voorsprong op Füst is zes pun ten. Fürst heeft bovendien een wedstrijd meer gespeeld. De tafeltennissers van TTC Mid delburg speelden voor de derde keer gelijk. Tegen koploper Avanti werd het 5-5. Wim Weg man bleef opnieuw ongeslagen, Jan Henk Bomhof won twee maal. In de hoofdklasse won SAR 2 de streekderby van TTCM 2 met 6-4. Voor SAR 2 scoorden Johan 't Hooft en Simone de Klerk tweemaal, Octaaf van Egger- mont won één keer. Nam TTCM 2 won Jeroen Lou twee partijen en Kim 't Hooft Thomas Groenewoud allé één. Voor beide teams is er va alsnog geen vuiltje aan de luc handhaving ligt binnen bereii In de jongens A-klasse eindig j de derby tussen Arnemuiden TTC Middelburg in een 5-5- lijkspel. Dat was met name vc TTCM ietwat zuur, de Midd burgers stonden namelijk n 4-1 voor. Voor TTCM bleef Sören de VI te ongeslagen, Wouter van i Mark won één partij. Voor An muiden wonnen Lindert Mo< dijk en Izak Heijboer beid. twee keer en Arjan Korstai trok één keer aan het lang eind. TTCM blijft middenmot Arnemuiden vecht n Succes/Nieuwenhagen om i j vierde plaats. In de C-klasse lijkt Reyna maar geen kampioen te kunn worden. In de topper teg Wibats was Tsjung Yuen Zha j ziek. Hij won daardoor slecl één partij. Ook Bruno de Schij per won één keer. Stephan Pi ters was de sterkste in twee p< i jes. Door de 4-6-nederlaag het verlschil met Wibats opgei pen tot vier punten. De reserves van Reynae draaien verdienstelijk mee hun eerste seizoen in de C-kla se. Reynaert 2 sleepte zaterd een gelijkspel uit het vuur teg Kwiek. Barrie Pieters en Ba Mangnus wonnen beiden twi partijen, Eric Mangnus boek één zege. Reynaert 2 staat in< brede middenmoot. In de meisjes B/C-klasse hersti de Arnemuiden zich met 7-3-zege op Alexandria'66 va de zeperd van vorige week. D;j minique van de Ketterij bleef oi geslagen, Christel van Waan en Claudia van Belzen wonn* beiden tweemaal. Amemuidi lijkt net niet sterk genoeg o Rijnsoever van de titel af te hoi den. (Advertentie) WWW.AUT0STURM.I van onze sportredactie GOES- In de derde klasse ver loor leider RCS verrassend met 0-1 van Zeelandia Middelburg. HVV'24 deed slechte zaken door het degradatieduel tegen BSC met 1-0 te verliezen. Patrijzen, dat met 3-0 van RIA Westdorpe won, wipt nu over de Hulsterse ploeg heen naar de tiende plaats. RCS-Zeelandia Middelburg 0-1: Na de overwinning op Goes, vo rige week zondag, was RCS in een jubelstemming, maar giste ren kregen de Souburgers een domper te verwerken. Zeelan dia Middelburg was met 1-0 te sterk. Mimo Fofana profiteerde in de 65e minuut van miscommunica tie in de verdediging van RCS en kon de bal in een verlat* doel tikken. HW24-BSC 0-1: Na een gelijk opgaande eerste helft waren d bezoekers na rust wel de iets be tere ploeg. Een kwartier vcx tijd kreeg de thuisploeg toe een ideale kans om op vooi sprong te komen, maar Maarte Scheerders schoot een straf schop via de buitenkant van df paal naast het doel. In de slotmi nuut ging de winst zelfs no naar BSC door een treffer vai Robin Jyap. RIA W.-Patrijzen 0-3: De thuis ploeg speelde de slechtste wed strijd van het seizoen, verlooi met ruime cijfers en kan zich ra definitief opmaken voor een sé zoen in de vierde klasse. Niel Mulder (36e en 60e minuut) Mark van Haneghem (54e) scoor den namens Patrijzen. door Wim Broekhoven GOES - Domburg is na de eigen 2-1-zege op Jong Ambon en het 1-1-gelijkspel van Hulsterloo te gen Zeeland Sport de nieuwe lei der in de vierde klasse A. Koe wacht pakte gisteren drie be langrijke punten door Walche ren met 1-0 te kloppen. Clin- ge-Oostburg eindigde in 5-0, waardoor de bezoekers voor de tiende keer op rij verloren. Domburg-Jong Ambon 2-1: In de eerste helft, waarin Domburg de betere ploeg was, kopte Wil- co van Eyzeren al na zeven mi nuten uit een hoekschop van Giel Maranus de thuisploeg op voorsprong. Na een kwartier stond het echter dankzij Martin Waisapy weer gelijk. In de twee de helft gingen beide ploegen wat steviger de duels aan. Dom burg en Jong Ambon leken ook wat meer aan elkaar gewaagd. Dat Patrick Provoost in de slot minuut NOG de 2-1 maakte, was wel verdiend. Clinge-Oostburg 5-0: Met enke le oud-gedienden in de gelede ren was de thuisploeg veel te sterk voor de dolende bezoe kers. Thomas Leegwater teken de na een half uur voor de 1-(| en Pascal Delforge maakte zei ven minuten na rust vanaf dj strafschopstip de 2-0. Oostburjj probeerde het daarna nog welj maar na de 3-0 van invaller Daj vy van Puyvelde was de wed-] strijd beslist. In de slotfase til-, den Thomas Leegwater en Björn Luyck de stand naar 5-0. Walcheren-Koewacht 0-1: Dé thuisploeg had steeds een groot overwicht. Een counter na een half uur leverde Koewacht ech-j ter een strafschop op. Doelmaij Lars Peeters kon de zwakke in zet van Jacky Lambert nog wet keren, maar bij de inzet van déj toegelopen Danny Vlasserooö was hij kansloos. Zeeland Sport-Hulsterloo 1-1; Het verschil op de ranglijst waij op het veld allerminst terug t? zien. De thuisclub had steeds het beste van het spel en 1-0-voorsprong bij rust doot een treffer van Siewert Letten? was dan ook dik verdiend. Ooit na de thee waren de beste kan-; sèn voor Zeeland Sport. De voor-, sprong werd echter niet verde? uitgebreid en tien minuten voor tijd kwam Hulsterloo via Daan van Damme na slordig uitverde-, digen prompt alsnog langszij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18