linke opsteker jonge Wammes PZC PZC Middenvelder wint Omloop Het Volk Het is al goud wat er blinkt voor Ward Nederlandse bobbers stellen teleur Hincapie sprint Van Impe er uit Sluiter in vorm voor Davis Cupduel Raich verzekert zich van eindzege slalom 17 urntalent werkt met olympisch kampioen Hamm aan verbetering van meerkamp Jelchers zesde n Australië Spaanse bond s schorst Perez www.autosturm.nl Atkinson wint toernooi New York Juffermans prolongeert titel Tweekamp Timman-Stellwagen Schroder snelste in barrage Breme Isinbajeva weer centimeter hoger 10r Roeland van Vliet maandag 28 februari 2005 OES - Sprinter Daniel Ward 1>eft tijdens de indoorkam- oenschappen van de Western hletics Conference in de Ame- ;aanse staat Idaho goud ge- onnen op de 200 meter, de 400 eter en de 4x100 meter estafet- De Hulstenaar, die in het ixaanse El Paso studeert, liep beide individuele nummers ju een persoonlijk record. 21-jarige Ward klokte zater- dagavond in de finale van de 200 meter een tijd van 20,97. Daarmee zat hij ruim onder zijn oude persoonlijk record, dat sinds veertien maanden op 21,42 stond. Enkele weken gele den liep hij al 21,02, maar dat was op een incourante indoor- baan en dus verdween die tijd niet in de boeken. Zijn tijd in de series van vrijdagavond, 21,32, was derhalve ook al een pr. In de finale bleef de Zeeuws-Vla ming de concurrentie ruim voor, met de twee-na-snelste Neder landse tijd ooit. De nummer twee, Antoine Echols, bereikte de meet in 21,30. Ook in de finale van de 400 me ter was Ward de snelste. In de se ries had hij vrijdag 48,06 gelo pen en nu kwam hij tot een tijd van 47,16. Daarmee staat hij tweede op de ranglijst van snel ste Nederlandse tijden ooit. An toine Echols, weer de nummer twee, klokte 48.00. Tenslotte hielp de atleet van RKHAV het universiteitsteam van El Paso aan de overwinning op de 4x400 meter estafette. Ward was de slotloper en zette een tijd neer van 3.14,06, waar mee El Paso ruim anderhalve se conde sneller was dan Louisia na Tech University. Dertig punten De Western Athletics Conferen ce is een samenwerkingsver band tussen een aantal universi teiten uit het midwesten van de Verenigde Staten. Van de elf uni versiteitsteams die in Boise, Ida ho, in actie kwamen, was de for matie van El Paso ruimschoots het best. Ward bracht dertig van de 247 punten binnen. Louisiana Tech University eindigde als tweede met 226 punten. Ward sluit in het weekeinde van 11 en 12 maart zijn indoorsei- zoen af tijdens het nationale stu dentenkampioenschap (NCAA) in Fayetteville, in de staat Ar kansas. Het EK indoor in Ma drid, een week eerder, laat hij daarvoor lopen. I h- por Cilya van der Kooy C EW YORK - Jeffrey Wammes sinds dit weekeinde de twee de Nederlandse turner met een 1ereldbekerzege op zak. Het oetermeerse talent (17) boekte aterdag in New York zelfs een Vf ubbele succes, door te winnen st p zowel sprong als vloer. „Een K inke opsteker voor hem", zei ijn trainer, Rob Stout. Yuri van leider, de eerste Nederlandse B -winnaar uit de historie, ver- ver de weer goud aan de ringen. an Gelder is inmiddels een er- ind gouddelver, Wammes loet dat nog worden. De intro- e* erte pupil van coach Rob Stout k urfde de toeschouwers in New fork zowaar enkele kushandjes «schenken. In de finale van de loer behaalde het jongere broer van voormalig turnster Jabriëlla Wammes met 9,225 iunten de hoogste score. Op prong eindigde hij met een pun- 'I entotaal van 9,456 als eerste. 'an Gelder behaalde met 9,750 ijn zesde overwinning in de we- eldbeker. Hij troefde de Bul- aar Jovtsjev en de Amerikaan ,a Morte af. In de cyclus van vo- ig jaar won de 21-jarige Waal dijker de laatste drie wedstrij- len op rij, waaronder de wereld- lekerfinale in december in Bir- ningham. Ook haalde hij vier ai eer zilver en één keer brons, f )e erelijst van Wammes in de 1* dereklbeker omvatte voor New ui fork één keer zilver en één keer z irons. „Vorig seizoen was hij er Idichtbij, maar dit is de beves- JEELONG.- Mirjam Melchers s gisteren in het Australische leelong' op de zesde plaats feëindigd in de eerste wegwed- trijd voor de wereldbeker vrou- fen. De koers over 119,2 kilome- er eindigde in een massasprint. £3iïe Australische rensters eis- en het volledige podium op. Ro- helle Gilmore zegevierde voor lf)enone Wood en Katherine Ba- ANP s: 1 MADRID - De Spaanse wieler bond heeft beroepsrenner San tiago Perez voor twee jaar ge schorst. Hij is betrapt op doping ^hiet bloedtransfusies. Perez reed voor de Zwitserse for matie Phonak, waar vorig jaar heer dopinggevallen aan het licht kwamen. Hij baarde in 2004 opzien met de tweede |f plaats in het eindklassement "van de Ronde van Spanje na drie ritzeges. De geschorste cou- reur heeft aangekondigd zich ju ridisch te verweren. ANP SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax: 0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl tiging van zijn talent", reageer de coach Stout, die in Neder land was achtergebleven. „Als je op de wereldbeker een dubbe le overwinning haalt, dan ben je wat. Zeker in Amerika, daar staat deze wedstrijd hoog aange schreven." Wammes leverde zaterdag een prima oefening op de vloer af. In de sprong trok hij deze lijn door. Bij zijn eerste poging ge bruikte hij een uitgangswaarde van 9,9 en bij de tweede van 9,7. „We hadden op de training veel geoefend op 9,9. Hij ging heel hoog en landde heel vast, maar bij de tweede durfde hij toch geen riscio te nemen, uiteinde lijk gingen ze allebei heel goed. Jeffrey is superblij, voor zijn doen reageerde hij echt uitgela ten", omschreef Stout zijn stem ming. Wammes blijft nog tien dagen in Amerika om te trainen met de Amerikaan Paul Hamm. Hij ver overde olympisch goud op de meerkamp in Athene. Met het oog op het Europees kampioen schap en wereldkampioenschap in respectievelijk mei en novem ber hoopt Wammes zich op dit onderdeel verder te verbeteren. „In voorbei-eiding op de grote toernooien zijn deze wereldbe kerzeges natuurlijk een enorme opsteker", zei Stout. Suzanne Harmes eindigde op de vloer met 9,362 op een gedeelde vijfde plaats. Voor de finale op balk had ze zich niet weten te plaatsen wegens een hoestaan- val tijdens de kwalificatiewed strijd. ANP CALGARY - De Nederlandse vrouwenteams hebben bij de wereldtitelstrijd bobslee in Calgary teleurgesteld. Eline Jurg (foto) eindigde met remster Christel Bertens slechts als negende na vier runs. Ilse Broeders en Jeannette Pennings bleven op de veertiende plaats steken. De wereldtitel op de olympische baan van 1988 ging naar de Duitse Sandra Prokoff-Kiriasis en remster Anja Schneiderheinze. Arend Glas kwam niet verder dan de negentiende plaats in de viermansbob. Glas ging naar beneden met Vincent Kortbeek, Sybren Jansma en Cesar Gonzales. De Duitser André Lange veroverde voor de derde keer op rij de wereldtitel. foto Mike Sturk/EPA Nuyens en Devolder wilde aanvoerders van een nieuwe wielergeneratie door Ad Pertijs LOKEREN - De één liet zich niet intomen door zijn ploeglei der, de ander luisterde beter. En daarom won Nick Nuyens zater dag de Omloop Het Volk en moest Stijn Devolder genoegen nemen met de veertigste plaats. De twee jongelingen wisten tus sen Gent en Lokeren niet half hoe sterk ze waren. Devolder (25) werkte vanaf half koers als een paard voor de Discovery Channel-ploeg van Max van Heeswijk en George Hincapie. „Ik riep voortdurend: 'Rustig Stijn, rustig nou'. Maar hij ging maar door", zei ploegleider Dirk Demol na afloop van de vooral in de finale ijskoude koers. Zo verspeelde Devolder zijn eigen kansen op de zege. Ook Nick Nuyens (24) van Quick Step smeet met zijn krachten in de jacht op een groepje met de ontketende De volder. „Dat gat moest dicht", zei Nuyens in Lokeren. „Ik ben toen boos op hem geworden", vertelde Wilfried Peeters, ploeg leider van Quick Step. „Met zul ke benen moest hij niet op kop gaan rijden. Hij moest ze sparen voor de finale." Nuyens luisterde wel. Zij het met verbazing. „Dat hij op de te levisie kon zien hoe goed ik was, terwijl ik het zelf niet in de ga ten had. Daar krijg je vertrou wen van en dus luister je." Wat Nuyens liet zien in de slotfa- (Advertentie) se, oogstte bewondering. Hij rea geerde op iets minder dan twin tig kilometer van de finish op een uitval van Johan Coenen (ook al zo'n Vlaams jonkie) en Ludo Dierckxsens. Op de kas seien, 17 kilometer van de aan komst, liet hij de twee achter. Niemand zag hem nog terug. Hoe sterk de blokken achter hem ook waren. Rabobank (voor Steven de Jongh), Davitamon (voor Van Petegem) en Discovery kregen het gat niet dicht. „We zijn te laat gaan zoe ken naar een vorm van samen werking. Toen wilden die ande re ploegen niet meer en was Nick gevlogen", zei Discovery's Dirk Demol. „Die jongen heeft het zeker niet cadeau gekregen, hij heeft ook niet geprofiteerd van onderlinge onenigheid. Wij hebben gedaan wat we konden. Maar als je als eenling uitloopt op vijf samenwerkende achter volgers, ben je gewoon de bes te", gaf Rabobank-ploegleider Adri van Houwelingen winnaar Nuyens een groot compliment mee. Generatie Ondertussen was de zege van Nuyens ook gewoon de triomf van het Jonge Volk. Wat zich tij dens de Tour de France al inzet te. wordt dit voorjaar voortge zet: een nieuwe jonge generatie is bezig de ouderen af te lossen. Ook de klassiekers niet zijn lan ger per definitief het terrein van de dertigplussers. Met name in Vlaanderen is een hele zwik ta lenten in aantocht. Mannen die al tot de top behoren, zoals Tom Boonen, en jongens als Nuyens, Devolder, Van Gooien, Gilbert, Vansummeren, Van Impe (giste ren tweede in Kuurne-Brus- sel-Kuurne) en Gardeyn. Ook Nederland mag hopen. Bram Tankink (26) van Quick Step bracht op de Leberg samen met bijna dertiger Karsten Kroon de ontsnapping op gang waarmee Devolder zoveel op zien baarde. „Ik ben een paar jaar ouder dan die groep Bel gen, maar voor mijn gevoel be hoor ik wel tot die generatie die er nu aankomt. Ik ben namelijk later begonnen met fietsen, dus qua ervaringsjaren ben ik even ver. Dit geeft ook mij heel veel zelfvertrouwen voor de komen de maanden. Al weet ik dat klas siekers als de Ronde van Vlaan deren vanwege hun lengte toch weer net iets anders zijn dan dit. Dan tellen de jaren wel in het voordeel", weet Tankink. Nuyens heeft een universitaire studie communicatieweten schappen achter de rug en viel vorig jaar al op met aan aantal klinkende zeges, zoals de GP van Wallonië en Parijs-Brussel. „In ons geheel is hij de knecht die kan winnen; oftewel de mid denvelder, die ook kan scoren", stelde teambaas Patrick Lefeve- re. „Je mag me ook de sluip schutter van de ploeg noemen", reageerde Nuyens. „Omdat ik nog lang niet toe ben aan de rol van kopman of zo. Laat mij Nick Nuyens kan voor de finish van de Omloop Het Volk al beide armen in de lucht gooien, hij heeft voldoende afstand genomen van het peloton. foto Yves Boucau/EPA maar in deze rol blijven rijden. Hierin voel ik me het best. Van daag viel ik aan om zo Tom Boo nen en de rest van de ploeg te ontlasten. Terwijl ik in de aan val was, konden zij op hun ge mak zitten en moest de concui- rentie werken. Zou ik wegblij ven, dan was het ook goed. Ui teraard." GPD bouwden vlot een aardige voor sprong. Hincapie hield zich gisteren lang schuil, in tegenstelling tot een dag eerder. In de Omloop het Volk smeet Hincapie te vroeg met zijn krachten, waar door uiteindelijk Nick Nuyens profiteerde. De winnaar van de Omloop hield het gisteren voor tijdig voor gezien en stapte af. ANP van onze sportredactie KUURNE - George Hincapie heeft gisteren de 58e editie van de wielerkoers Kuurne-Brus- sel-Kuurne gewonnen. De Ame rikaan, rijdend voor Discovery Channel, versloeg aan de finish zijn Belgische vluchtgenoot Ke vin van Impe. De Belg Bert Roe- sems werd op kleine achter stand derde. De finale van de koers was le vendig, met inbreng van Joost Posthuma. De net 24-jarige Ra- borenner leek uit een kopgroep van acht renners gelost, maar pikte aan en ging er gelijk van door. Verder dan een seconde of vijftien lieten de achtervolgers hem niet uitlopen. Nadat de Nederlander was inge lopen, gingen Hincapie en Van Impe er samen vandoor. Zij NEW YORK - De Haagse squashster Vanessa Atkinson heeft zaterdag het prestigieuze toernooi van New York ge wonnen. De wereldkampioene bleek in de finale van het Toernooi der Kampioenen veel te sterk voor de Engelse Linda Elriani: 9-6 9-5 9-5. Atkinson nam in elke game een voorsprong en kon dank zij haar lengte het spel uitstekend domineren. Alhoewel haar opponente geregeld een achterstand goedmaakte, trok de Haagse - die constant een hoog niveau speelde - toch elke game naar zich toe. „Het was zenuwslopend om dit toernooi als wereldkampioene te spelen", reageerde Atkinson. ANP ZOETERMEER - Cees Juffermans en Liesbeth Mau-Asam hebben in Zoetermeer hun nationale titels bij het shorttracken geprolongeerd. Juffermans won bij de mannen drie van de vier afstanden. Mau-Asam deed het zelfde bij de vrouwen. Juffermans ging bij de mannen Robbert-Kees Boer en Niels Kerstholt voor. Boer begon gisteren als klassementsleider aan de slotdag, maar haal de op de 1000 meter de finale niet. Bij de vrouwen ging het zilver naar Anita van Doorn en het brons was voor Maureen de Lange. ANP ALMELO - Jan Timman schaakt op 25 en 26 maart in Al melo een minitweekamp tegen Daniël Stellwagen, Neder lands jongste grootmeester. Het duo speelt in twee dagen vier partijen. Op de 25e twee met een tempo van één uur per partij en de volgende dag twee partijen met twee uur bedenktijd. Timman (53) trainde enkele jaren geleden op initiatief van de schaakbond het talent Stellwagen, dat op 1 maart achttien jaar wordt. De Amsterdammer heeft een rating van 2607, zijn voormalige leerling 2524. Vorig jaar werd de eerste Cogas-tweekamp gewonnen door Loek van We- ly. Hij versloeg Timman met 3-1. ANP BREMEN - Wim Schroder heeft zaterdagmiddag de zwaarste rubriek van de tweede dag van het paarden sportfestival van Bremen gewonnen. De springruiter uit Tubbergen was met Beidin in de barrage de beste. Hij hield de Duitser Sören von Rönne met Classix Girl en diens landgenoot René Tebbel met Quel Homme achter zich. Gisteren kwam de Twentenaar tijdens de Grote Prijs Han- sestadt, eveneens in Bremen, echter niet verder clan de 24e plek. Zijn broer Gerco eindigde twee plaatsen hoger. Beste Nederlander was Piet Raymakers, die elfde werd. De Duitser Lars Nieberg won de GP. ANP LIEVIN - De Russische atlete Jelena Isinbajeva heeft za terdag het wereldrecord polsstokhoogspringen indoor op nieuw aangescherpt. Bij wedstrijden in Lievin ging de olympisch kampioene over een hoogte van 4,89 meter. Isinbajeva bracht het record op 18 februari in Birming ham op 4,88 meter. ANP/AFP van onze sportredactie LÜBECK - De overwinning van Raemon Sluiter in het Challen ger tennistoernooi van Lübeck is een opsteker voor het Neder landse Davis Cupteam. Komen de week speelt Oranje in Fri- bourg de uitwedstrijd tegen Zwitserland. Captain Tjerk Bogtstra was zeer te spreken over de prestatie van de 26-jarige Rotterdammer die daarmee - na slechts één week absentie - terugkeert in de top- honderd. „Betere voorbereiding kan hij niet hebben", zei de blije Bogtstra. „Raemon heeft een hoop potjes in de benen." Bogtstra reisde gisteren al naar Fribourg met de spelers Peter Wessels en Dennis van Schep pingen. Sjeng Schalken kwam vanuit zijn woonplaats Monte Carlo. Sluiter completeert de groep vandaag. Wessels, die on langs last had van een voedsel vergiftiging, en Van Scheppin gen, laatst wat grieperig, bleken topfit. Sluiter triomfeerde in Lübeck met tweemaal 7-6 over de Duit ser Alexander Waske. In de lan ge tiebreaks beschikte hij over stalen zenuwen. Een van de grote internationale toernooien bij de mannen kwam op naam van de Spanjaard Rafael Nadal: Acapulco. Voor de achttienjarige Nadal was Acapulco de tweede toernooize ge op rij. Vorige week was hij al de beste in Costa do Sauipe. Vo rig jaar schitterde hij in Sopot en vooral voor Spanje in de fina le Daviscup tegen de VS. In de finale van Dubai stonden de Zwitser Roger Federer en de Kroaat Ivan Ljubicic voor de tweede keer in één week tegen over elkaar. In Rotterdam was Federer al in drie sets de beste. In Dubai had de nummer één van de wereld het wel wat ge makkelijker. De tweede set was in de tiebreak voor Ljubicic, maar in de andere was diens ver weer aanmerkelijk minder: 6-1 6-7 (6-8) 6-3. In de halve finale was de Zwitser al te sterk ge weest voor André Agassi: 6-3 6-1. De Russin Maria Sjarapova behaalde in Doha haar tweede toernooiwinst dit jaar na het Pan Pacific Open in Japan. De zeventienjarige Wimbledon- kampioene won met 4-6 6-1 6-4 van de Australische Alicia Molik. Door dit resultaat zal zij klimmen naar de derde plaats op de wereldranglijst. ANP van onze sportredactie KRANJSKA GORA - Benjamin Raich heeft zaterdag in Kranjs- ka Gora de reuzenslalom gewon nen. Gisteren werd de Oostenrij ker derde op de slalom. Hij is daarmee zeker van de eindzege in het wereldbekerklassent op de slalom. Ook nadert Raich de Amerikaan Bode Miller in het wereldbeker overall-klasse- ment. In de rangschikking bij de reuzenslalom leidt Raich. Raich (26) legde zaterdag bij de reuzenslalom zonder fouten de beslissende run af. Miller, nog tweede na de eerste manche, ver loor een ski en haakte teleurge steld af. Raichs landgenoot Her mann Maier schoof vervolgens door naar de tweede plaats. De Fin Kalle Palander eindigde als derde. Gisteren, bij de slalom, moest Raich naast Rocca ook de Zweed Andre Mvhrer laten voor gaan. Palander viel door een fout in de tweede run ver terug en werd twaalfde. Opnieuw haalde Miller de finish niet. Een maand geleden leek Millers positie als lijstaanvoerder in het overall-klassement nog onaan tastbaar. Nu zit Raich hem op de hielen. Miller viel na een over tuigende seizoensstart wat te rug, Raich stond voortdurend op het podium. De twee toppers speelden een hoofdrol bij het re cent gehouden WK. Ze waren beiden goed voor twee titels. Paerson won in San Sicario dit weekeinde de Super G en de af daling. In de combinatie werd ze gisteren tweede, achter Koste- lic. Kostelic werd zaterdag in de afdaling tweede. In het over all-klassement leidt Paerson, voor Kostelic. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17