aspers laat zich opnieuw gelden Ajax vindt rust in overwinning op Roda PSV blijft meest koel in ijzige kou v Nu bij AutoTeam 10% korting 40% korting rtii mbander wint eerste wereldbekertoernooi driebanden van dit seizoen Wielrenner Hoffman breekt been Eerste wereldbekerzeges Wammes Jol heeft wel oren naar Ajax Petacchi slaat dubbelslag in Spanje 'an Lieren pakt ationale titel i de zware tour Jlactie: 0113-315640 i/v.pzc.nl |ail:redactie@ pzc.nl ibus 314460 AA Goes ^rtentie-exploitatie: |rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ws-Vlaanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. bandag 28 februari 2005 AutoTeam op alle Opel accessoires op accu's ■wippsn iMitlC asl pr Jan Dagevos UISKIL - Terwijl één van concurrenten zaterdaga- id laat nog een demonstratie zorgde, lag Dick Jaspers al één oor. De Brabantse biljar- had zijn zinnen gezet op de ste wereldbeker van dit jaar waagde zich niet aan frivoli- ten. Het bleek een dag later juiste beslissing te zijn ge est. Jaspers werd na twee idzware partijen winnaar van I wereldbekertoernooi drie- nden in Sluiskil. 'man uit Sint Willebrord ver eg gisteren in de vroege och- duren eerst Semih Sayginer, man van de demonstratie, in sets (15-12, 15-10, 12-15, 15 en 15-2) en in een spannen- finale werd Torbjöm Blomda- hl volgens een zelfde scenario aan de kant geschoven: 15-5, 15-8, 7-15,9-15 en 15-2. „Ik leef voor mijn sport", vertel de Jaspers na zijn overwinning, die hem een loodzware bokaal en 5000 euro opleverde. „Ik vind het fantastisch om een goe de wedstrijd te spelen. Dat is al tijd een uitdaging voor me. Het is geen werk, maar eigenlijk ook weer wel. Net als een postbode, die de post altijd goed wil bezor gen, probeer ook ik zo goed mo gelijk werk af te leveren." Dat gaat hem de laatste periode goed af. In het najaar van 2004 werd hij in Rotterdam na een overwinning op de Griek Filipos Kasidokostas wereldkampioen driebanden. Eind januari vero verde hij in Veghel zijn zoveel ste Masterstitel. Gisteren kwam daar een wereldbekerzege bij, de dertiende in de loopbaan van de 39-jarige Jaspers. In zijn 133e ontmoeting met de Zweed Torbjöm Blomdahl bleef hij dit maal wel aan de goede kant van de score. „Ik heb al veel finales WERELDBEKER SLUISKIL van Torbjörn verloren", vertel de de Brabander. „Dan is het lekker om nu ook eens de ande re zijde mee te maken." Jaspers liet zich in Sluiskil van af de eerste dag gelden. In zijn eerste partij tegen de jonge Spanjaard Ruben Legazpi (3-0) maakte hij indruk met een serie van 15 in de tweede set. Een prestatie waarvoor hij gisteren alsnog werd beloond met een premie van 1000 euro. Jaspers kwam vrijdag aan een gemiddel de van 4.090. Zaterdag ging het moyenne na zeges op Gerhard Kostistansky (3-1) en Jean Paul de Bruijn (3-0) iets omlaag. Voordat de halve finale tegen de Turk Semih Sayginer begon stond hij echter nog altijd op het respectabele totaal van 2.740. Daarmee leek hij af te gaan op een wereldrecord, dat nu in han den is van Blomdahl. De Zweed speelde vorig jaar mei op het EK in Turkije een gemiddelde van 2.376 over vijf partijen. Het wereldrecord bleef buiten be reik omdat Jaspers zowel in de halve finale als de eindstrijd vijf sets nodig had. Zijn toernooi- moyenne bedroeg nu 2.181. „Dat gemiddelde was bijzaak", aldus Jaspers. „Ik kwam hier om te winnen." Nerveuze indruk De Brabander maakte zo nu en dan een ietwat nerveuze indruk, maar dat was slechts schijn. Jas pers stak goed in zijn vel en wist wat hij deed. Zelfs de massaal opgekomen, veelal Nederlandse, toeschouwers (ruim 400) brach ten hem niet uit zijn evenwicht. „Dat bezorgt mij nooit extra druk. Ik vind het juist fantas tisch om voor eigen volk te spe len. De enige druk die ik voel, is de druk die ik mezelf opleg. Dan eis ik van mezelf dat ik een be paalde moeilijke bal moet ma ken." Zijn opponent in de finale vertel de naderhand dat hij zijn top wel zo'n beetje heeft bereikt. Blomdahl kan nog altijd goed meekomen, maar verwacht niet dat er nog rek in zijn prestaties zit. Daarvoor traint hij te wei nig. „Tien jaar geleden was ik el ke dag bezig met biljarten. Dan ging ik soms niet eens eten. Maar tegenwoordig heb ik een gezin en train ik misschien nog maar twee uurtjes per dag. Jaspers benadert de Blomdahl van tien jaar geleden. Hij traint gemiddeld zes, zeven uur per dag. Daarnaast doet hij aan fit ness, hardlopen en zwemmen. „Biljarten op dit niveau is top sport. Daar moet je dus veel voor doen. Ik heb het idee dat ik mezelf nog wél kan verbeteren. Ik sta nu nog steeds makkelijke ballen te missen, dus. GENT - Tristan Hoffman heeft zaterdag tijdens de Om loop Het Volk zijn linkerscheen- en kuitbeen gebroken. De 35-jarige wielrenner van het Deense CSC werd 's avonds in Gent al geopereerd. Artsen brachten een pin in het onderbeen aan. Het herstel van de gecompliceerde meervoudige fractuur zal zeker vier maanden in beslag nemen. Maar of Hoff man ooit nog zal wielrennen, is de vraag. Hoffman: „Daar wil ik nu niet over denken. Ik wil eerst beter worden." pagina 17 middenvelder wint Omloop Het Volk NEW YORK - Turner Jeffrey Wammes heeft in New York zijn eerst twee wereldbekerzeges behaald. Het Zoeter- meerse talent pakte op de vloer zijn eerste overwinning ooit in de cyclus en maakte er daarna op de sprong een dubbel succes van. Yuri van Gelder toonde opnieuw zijn overmacht op de rin gen. De 21-jarige Waalwijker haalde een score van 9,750 en bleef de Bulgaar Jordan Jovtsjev (9,687) en de Ameri kaan Eric La Morte (9,625) voor. Voor Van Gelder was het zijn zesde overwinning in de wereldbeker, pagina 17 flinke opsteker jonge Wammes AMSTERDAM - Martin Jol staat niet afwijzend tegen over een dienstverband bij Ajax. De naam van de Hage naar werd dit weekeinde genoemd als mogelijke opvolger van Ronald Koeman, die vrijdag zijn ontslag als trainer in de Arena indiende. Jol heeft het naar zijn zin bij zijn huidige club Tottenham Hotspur, maai' stak nooit onder stoelen of banken dat hij ooit bij één van de drie Neder landse topclubs zou willen werken. Volgens bronnen rond Jol (49) zou zijn zaakwaarnemer Mino Raiola op zeer korte termijn met Ajax om de tafel gaan zitten, iets wat door Raiola zelf wordt ontkend. De zaakwaarnemer geeft wel aan dat Jol interesse heeft in het trainerschap van Ajax, de Hagenaar heeft zelfs be langstelling voor de post van technisch-directeur. VALENCIA - De Italiaan Alessandro Petacchi heeft de 63e editie van de Ronde van Valencia gewonnen. De wiel renner van Fassa Bortolo verzekerde zich door de winst in de vijfde en laatste etappe over 149,5 kilometer ook van de eindzege. Petacchi won ook de eerste en tweede rit van de etappekoers. Hij bracht zijn totaal aantal overwin ningen van dit seizoen op zeven. OOSENDAAL - Voor Laurens m Lieren kwam gisteren een ioom uit. De ruiter uit Schore, |dend voor Stal Zegwaard uit ijswijk, stuurde in manege en Goubergh in Roosendaal de igenjarige ruin Hexagon's 011- jht naar de Nederlandse dres- lurtitel in dé zware tour, het lorportaal van de internationa- wedstrijdsport. Dllright was altijd al mijn lie- iingspaard", sprak Van Lie- n naderhand. „Toen hij als iulen in de wei Liep, had ik al Dge verwachtingen van hem. Ik ]d hem nu vier jaar en hij heeft ij nog nooit teleurgesteld." an Lieren opende zaterdag iet een uitstekende Grand Prix- roef. In de uitgestrekte draf, de irouettes en de wissels het 011- jht zich prima zien. Het door al Hexagon gefokte paard eft veel bewegingskwaliteiten draf en galop. Overgangen, igtebuiging en verzameling lan hem schijnbaar moeiteloos Oefeningen als appuyemen- n en schouder binnenwaarts erden fraai uitgevoerd. „011- ght gaf mij een fijn gevoel. Hij [nog jong en toont nog steeds ngressie", zei Van Lieren, ij stond na het eerste onder- iel tweede achter Alex van Silf- JUt met Nimbly, maar in de af- Uitende kür op muziek liet an Lieren er geen twijfel over staan wie de beste was. Met jn score van 73.05 procent liet j Van Silfhout ruim twee pro mt achter zich. Jurylid Mara Bel: „Laurens reed een kür et een hoge moeilijkheids- aad. Goed opgebouwd, tech- sch goed uitgevoerd en met aai uitgevoerde passages. Met Ssoluut hoogtepunten in de on- jrdelen waarin de verruimin- m werden gevraagd." door Frans van den Nieuwenhof HEERENVEEN - Uitgerekend de warmbloedigste PSV'ers ble ven gistermiddag het meest koel in een ijzig koud Heerenveen. Doelman Heurelho da Silva Go- mes stopte na een uur wedstrijd een strafschop, die PSV punten verlies had kunnen opleveren in de race om de landstitel. Twee goals én een prima assist van Jef ferson Farfan bezorgden de Eindhovenaren de zekerheid van een nieuwe zege (0-3). Een blik op het resterende pro gramma leerde al dat het duel in Heerenveen één van de lastigste zou zijn op de weg naar de vier de PSV-titel in zes jaar. „Als je zo'n zware week op deze manier afsluit, zet je een zéér goede stap", concludeerde coach Guus Hiddink tevreden. De penalty-fout van Kasper Bogelund op Klaas Jan Huntel- aar was het enige moment dat het duel een andere wending had kunnen geven. Huntelaar trapte zijn strafschop niet slecht in, maar de reactie van PSV- doelman Gomes was fenome naal. Het gevaar werd ingeleid door de meest ervaren PSV'ers. Phillip Cocu was ver opgerukt over rechts, waar hij Mark van Bommel aanspeelde. De aan voerder liet de bal sullig lopen voor een (niet aanwezige) me despeler, waarna het midden veld open lag en een counter de strafschop opleverde. Een stoïcijns PSV bleef verder zonder veel moeite overeind. Het ontbreken van Alex (enkel blessure) bleek in de praktijk geen grote handicap. André Ooijer verving hem in het cen trum van de verdediging en hield zich prima staande tegen Huntelaar. Ooijer voelt zich cen traal achterin beter op zijn ge mak dan op rechts, waar hij veel meer met de opbouw is belast. Huntelaar kende zijn beste mo menten bij vrije trappen van neo-international Ugur Yildi- rim. Na ruim een kwartier raak te de voormalige PSV-spits via het hoofd van Cocu de paal. Net daarvoor moest Cocu al kop pend redding brengen. Verder had Heerenveen niets in te bren gen tegen PSV, dat een gedegen, geconcentreerde en gediscipli neerde indruk achterliet. Al in het eerste kwartier zette PSV het duel naar zijn hand. Twee ac ties van Park over rechts bleven echter zonder doelgevaar omdat de voorzet twee keer matig was. Park brak het duel vlak voor rust open uit een voorzet van Farfan, die een steekpass van Van Bommel op waarde schatte. Kansen bleven vervolgens uit, totdat Hiddink besloot Venneg- oor of Hesselink te vervangen door Beasley. Met Farfan als nieuwe centrumspits was PSV beter toegerust om via de coun ter toe te slaan. Dat lukte twee keer: Farfan was in beide geval len de koele schutter. Hiddink grijnsde gelukzalig. „Dit soort duels zie je toch met zorg tegemoet. We zijn niet in problemen geweest, stonden goed, stralen vertrouwen uit en kunnen op elk moment van de wedstrijd gevaarlijk zijn." GPD Doelman Gomes behoedt PSV voor mogelijk puntenverlies door Huntelaars strafschop te keren. foto Marcel Antonisse/ANP ick Jaspers voegde in Sluiskil weer een grote prijs aan zijn erelijst toe. foto Camile Schelstraete Ruud Krol, die samen met Tonny Bruins Slot Ajax na het vertrek van Ronald Koeman op interim-basis coacht, debuteerde met een zege bij Roda JC. foto Robert Vos door Peter van Duyl KERKRADE - Een Ajax-week die bol stond van sportief leed en die werd gedo mineerd door het afscheid van Ronald Koeman kwam gisteren in het diepe zui den van Nederland tot bedaren. Het eer ste duel in het post-Koeman-tijdperk, de uitbeurt bij Roda JC, leverde Ajax drie punten op. Glibberend, glijdend en niet geheel zonder fortuin vochten de Amster dammers zich naar een 1-2 zege. De overwinning werd emotioneel beju beld. Niet in de laatste plaats door Ruud Krol en Tonny Bruins Slot, het duo dat het voorlopig voor het zeggen heeft op de bank van Ajax. De twee voormalige assis tenten van Ronald Koeman vonden el kaar na het eindsignaal in een hartstoch telijke omhelzing. Het ervaren tweetal was zich bewust van de waarde van een goede start van hun interim-periode. Het vertrek van Koeman, zo benadrukten al le betrokkenen bij Ajax, was vrijdag emo tioneel en ingrijpend. Maar vanaf het mo ment dat de oude trainer het parkeerdek van de Arena afreed, keerde de zakelijk heid terug. „Het is spijtig voor Ronald, maar ik heb niet getwijfeld om erin te stappen", zei Krol gisteren. „Ik ben in dienst bij Ajax, dat is m'n duppie. We zijn eraan begonnen en hebben ons ver volgens alleen maar gefocust op deze wedstrijd." Eerste viool Hoe lang Krol en Bruins Slot bij Ajax de eerste viool zullen spelen, weten ze zelf niet. Aanvoerder John Heitinga zei het niet onlogisch te vinden als zij het sei zoen afmaken, maar Krol deed geloven dat hij zich met die vraag niet bezig houdt. „Samen met Tonny doe ik mijn best tot er een nieuwe hoofdtrainer komt. De rest is aan de directie, daar be moei ik me niet mee. Het is al moeilijk ge noeg om er zo in te stappen", vindt de voormalig recordinternational. Het duel met Roda JC maakte in elk ge val duidelijk dat er voor Ajax geen nood zaak is de snelle komst van een nieuwe trainer te forceren. De Amsterdammers speelden niet briljant, maar op de instel ling en werklust van de landskampioen was in Kerkrade totaal niets aan te mer ken. De meest opvallende wijziging die de in terim-trainers aanbrachten, betrof de po sitie van Heitinga. De aanvoerder gold onder Koeman sinds de winterstop als middenvelder, maar stond gisteren op zijn vertrouwde positie achterin. „Ik heb gekeken naar spelers die honderd pro cent fit waren", zei Krol. „Of Heitinga nu achterin blijft, weet ik niet. We bekij ken het van week tot week." Heitinga's plaats op het middenveld werd ingenomen door Hedwiges Maduro. De 20-jarige Ajacied maakte donderdag in Auxerre als invaller zijn formele de buut in de hoofdmacht en kreeg gisteren dus meteen een basisplek. De fysiek ster ke Maduro speelde de Braziliaan Sergio - toch niet de minste aanvallende mid denvelder van de eredivisie - fluitend uit de wedstrijd en verloor zelden of nooit de bal. Het moet wel heel vreemd lopen, wil de jeugdinternational de komende weken niet meer speeltijd krijgen. Agressieve aanpak Ajax legde de basis voor de zege in de eer ste 45 minuten, een fase waarin de Am sterdammers overigens wel heel weinig in de weg werd gelegd. De penibele situa tie waarin Ajax zich bevond, vroeg om een gezonde agressieve aanpak. In het be sneeuwde decor van het eigen stadion speelde Roda JC echter onbegrijpelijk slap. Op de Amsterdamse voorsprong bij rust (0-2) was dan ook weinig af te din gen, hoewel Krol schromelijk overdreef toen hij zei dat Ajax een 'fantastische' eerste helft had gespeeld. Na ruim een half uur maakte Angelos Charisteas zijn eerste goal in de Neder landse competitie. De Griek, de laatste grote aankoop van Koeman, verzilverde min of meer tot eigen verbazing de re bound, nadat Roda-doelman Kujovic een schot van Maduro afweerde. Drie minu ten voor rust scoorde Julien Escudé 0-2 na een vrije trap van Wesley Sneijder. Echt leuk werd het duel pas na de onder breking. Nadat Cristiano in de 64ste mi nuut met een prachtige omhaal voor 1-2 had gezorgd, was Ajax net zo vaak bij de definitieve beslissing als Roda bij de ge lijkmaker. De mooiste kansen waren voor Cristiano en Ger Senden, die beiden vrij mochten inkoppen. Omdat zij mis ten, constateerde Krol tevreden dat Ajax „onder moeilijke omstandigheden een zeer goede collectieve prestatie" had gele verd. GPD D. Sanchez T. Blomdahl B.Zola Hansen F.Caudron F.Caudron T. Blomdahl T. Blomdahl T. Blomdahl (Zwe) T. Blomdahl D Jaspers S. Sayginer (Tur) V.Tauterman (Tsj) Chr. Rudolph A.Yuksel (Tur) S. Sayginer F. Kasidokostas F. Kasidokostas R. Burgman (Ned) M N.Coklu (Tur) L. Aveiga J.P. de Bruijn D.Jaspers J.Theriaga (Por) G. Kostistansky D Jaspers D Jaspers (Ned) J. Haack-Sorensen (Den) R. Rodriguez (Per) N. Polychronopoulos (Gri) A.Balogianis (Gri) I J.Philipoom (Bel) I Chr. Rudolph (Dui) F. Kasidokostas (Gri) K.Papakonstantinou (Gri) G. Kostistansky (Oos)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15