°zc Veere is tegen aanpassen van weg PZC Kerk te koop in Vrouwenpolder Pendeldienst komt langzaam op gang Dijkrockfestival voor het goede doel PZC 11 Bewonersgroep Oudelande boos over bomenkap }eschil over herinrichting van rijbaan tussen Middelburg en Grijpskerke 1 A r.NL Winkelruit vernield bij vechtpartij Brommer gestolen in Vlissingen Inbraak in 's-Heerenhoek Baldadigheid met fietsen bestraft Bromfietser moet rijbewijs afgeven Man aangehouden na vechtpartij Ruiten vernield agenda Hemelacir dec,ie. e door Rob Paardekam maandag 28 februari 2005 OUDELANDE - De bewoners- e jroep uit Oudelande die streed egen de kap van dertien bo men op de plaatselijke begraaf- jlaats heeft een klacht inge diend bij de Zeeuwse Ombuds- over de manier waarop de ;emeente met de hele kwestie s omgegaan. De gemeente besloot in 2001 om de begraafplaats opnieuw n te richten en daarvoor der- tien zieke bomen te kappen. De bewonersgroep tekende vrijwel meteen protest aan, omdat ze vreesde voor een kaalslag en slechts één van de dertien bo men ziek zou zijn. Na aandrin gen werd met instemming van de gemeente een enquête gehou den in het dorp. Daaruit bleek een kleine meerderheid van de bewoners de monumentale bo men te willen behouden, al was het percentage ingeleverde for mulieren met 25 procent niet heel hoog. De klacht die de bewoners groep heeft ingediend, richt zich op het optreden van de ge meente in het algemeen, maar ze is vooral boos over wat zich in de raadsvergadering van fe bruari vorig jaar heeft afge speeld. Het onderwerp zou toen hele maal niet behandeld worden en dus spraken de verontruste be woners niet in. Hun verbazing was groot toen de CDA-fractie tijdens het vragenuurtje een door het college gesteunde mo tie indiende waarin werd ge steld dat de kwestie niet meer in de raad behandeld zou moe ten worden en de bomen nog die maand gekapt moesten wor den, om het broedseizoen van de vogels voor te zijn. SGP/ChristenUnie en de WD steunden de motie en een paar weken later werden de bomen gerooid. Zowel de actiegroep als de op positiepartijen toonden zich verontwaardigd over het optre den van het college en de coali tiepartijen. Ze spraken over botte machts politiek en een overvaltechniek waarmee de bewoners buiten spel werden gezet. In hun brief aan de ombudsman stellen de bewoners nu onder meer dat ze op oneigenlijke wijze buiten spel zijn gezet door de gemeen te en dat het indienen van een motie tijdens het vragenuurtje helemaal niet mag. Ze beseffen dat ze de bomen met hun gang naar de ombudsman niet terug krijgen, maar hopen wel te voorkomen dat de gemeente nog eens - zoals zij het stellen - in de fout gaat. orMaurits Sep ^IMBURG - De gemeente ere heeft een geschil met het iiiterschap Zeeuwse Eilanden er de herinrichting van de !g tussen Middelburg en ijpskerke. Het waterschap I de snelheid op de weg tussen iddelburg en Grijpskerke ver gen tot zestig kilometer per ir en bromfietsers verwijzen n het fietspad naar de rij- an. De gemeente Veere vindt onveilig en dus onverstan- :t fietspad langs de Walcherse- »g en de Middelburgseweg - Middelburg en Grijpskerke it elkaar verbinden - is smal. it leidt tot onveilige situaties 35 lor fietsers en bromfietsers, et waterschap wil de bromfiet- rs daarom verplaatsen naar de ndat ze daar tussen de auto's, achtauto's en landbouwver- ler belanden, moet de snelheid nlaag van tachtig naar zestig lometer per uur. erzet gemeente Veere verzet zich gen deze maatregelen. Ze zijn 'liswaar goed voor de veilig- lid van de fietsers, erkent de meente, maar die van de brom- tsers is niet gegarandeerd, ok niet door de maximum snel- tid te verlagen. De weg is na- elijk een doorgaande route, it het uiterlijk van de weg kan KOZIJN! (Advertentie) [OZIJNEN- ZONWERING WWW.AAZET. Kapelle - Tel. 0113-33) (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de automobilist niet afleiden dat er maar zestig gereden mag worden. Zeeuwse Eilanden heeft met de politie afgesproken dat daarom regelmatig snelheidscontroles zullen plaatsvinden. Dat ver baast de gemeente, omdat vol gens haar de politie meestal stelt dat uit de inrichting van de weg moet blijken hoe hard er ge reden mag worden. Nu lijkt dat standpunt te zijn verlaten. De gemeente wil daarover ophelde ring van de politie. Veere meent bovendien dat het verlagen van de maximum snel heid op de weg van Middelburg naar Grijpskerke tot gevolg zal hebben dat het op de omliggen de wegen drukker zal worden. Daar mag namelijk ook maar zestig worden gereden. Als dat ook geldt op de doorgaande rou te via Buttinge, maakt het voor automobilisten niet meer uit welke route ze kiezen. Dat is strijdig met het beleid van het waterschap zelf, stelt Veere, om het gebruik van binnenwegen te ontmoedigen. Die wegen zijn na melijk alleen bedoeld voor men sen die daar echt moeten zijn. Ook fietsen daar veel scholieren die naar Middelburg moeten. Om de veiligheid van de fietsers op het fietspad langs de weg te verbeteren, zou ook het fietspad verbreed kunnen worden. Het waterschap vindt dat echter te duur. Door bromfietsers naar de rijbaan te verwijzen, wordt 2,4 miljoen euro bespaard. Veel geld, erkent de gemeente, maar toch vindt zij verbreding van het fietspad de enig juiste maat regel. Verkeersveiligheid moet zwaarder wegen dan geld, vindt de gemeente. De maatregelen, met name het verlagen van de maximum snel heid, zou ook nodig zijn om het veiliger te maken de weg over te steken. De gemeente Veere stelt echter nooit klachten te hebben gehad uit Buttinge dat het onvei lig is om over te steken. Het zou kunnen dat dat op andere plaat sen wel zo is, maar daar helpen deze maatregelen niet bij, meent zij. Veere kondigt aan dat als het waterschap vasthoudt aan de voorgestelde maatregelen, zij daartegen bezwaar zal maken. :KIINVJ 30333 ?ROT€ K6RK V€€R€ n ondag 6 maart aanvang 14.30 uur ,)MITRI SJOSTRKOVITSJ Symfonie nr. 13 'Babi-Yar' ii962i voor bas. baskoor en groot orkest BOHUSlfiV MRRTINU Symfonie nr. 3119441 voor groot orkest „Het kost een vermogen om beide kerken te houden", zegt voorzitter Wim Schout van het kerkbestuur. door Miriam van den Broek VROUWENPOLDER - De gereformeer de kerk in Vrouwenpolder staat te koop. Dat is het gevolg van de fusie van de gereformeerde kerk en de hervormde gemeente. De diensten worden alleen nog gehouden in de monumentale kerk van de hervormde gemeente op het dorpsplein. „Op 1 januari 1997 zijn de gereformeer de kerk en de hervormde gemeente in Vrouwenpolder omgevormd tot de Sa men op Weg Gemeente", vertelt voorzit ter Wim Schout van het kerkbestuur. „In het begin hielden we eens per jaar een gezamenlijke dienst. De laatste ja ren kerkten we om-en-om. De ene keer in de kerk van de hervormde gemeente en de andere keer in de gereformeerde kerk aan de Fort den Haakweg. We heb ben die periode beschouwd als gewen ningsproces. We wisten dat er op ter mijn een kerkgebouw moest worden af gestoten. Het kost een vermogen om ze beiden te houden. Je zit met de verzeke ring, de stookkosten en de onderhouds kosten. Snel was duidelijk dat het de ge reformeerde kerk zou zijn, die we van de hand gingen doen. De beslissing is genomen door de leden. De voornaam ste reden is dat de gereformeerde kerk, in tegenstelling tot de andere, geen mo nument is. Er is daardoor meer met het gebouw mogelijk en dat maakt het be ter verkoopbaar." Op 2 mei vorig jaar was het zover. Een dag na de landelijke fusie van gerefor meerden, hervormden en lutheranen tot De Protestantse Kerk in Nederland (PKN) werd de allerlaatste dienst in de gereformeerde kerk gehouden. „Er was een speciale afscheidsdienst. Het was best een vreemde gewaarwor ding. Ik heb zelf ook in de gereformeer de kerk gekerkt vanaf dat ik een klein jongetje was", zegt Schout. „Toch viel het op dat ook ouderen eigenlijk weinig moeite hadden met het sluiten van de kerk. De mensen zijn realistisch. Ze za gen dat het nodig was." Scheuring De kerk is gebouwd in 1953. „Er moest een nieuw kerkgebouw komen omdat er in 1944 een scheuring was ontstaan bin nen de kerk." Wat nu te koop staat is de kerk, de con- foto Ruben Oreel sistorie en de ontmoetingsruimte die er later is aangebouwd. „We hebben het aan de gemeente Veere aangeboden voor 295.000 euro. Die had namelijk eer der al eens interesse getoond. Veere heeft nu besloten het niet te kopen. Wel heeft ze de Woning Stichting Walche ren benaderd om te kijken of die kans zag er appartementen in te maken. Maar ook die heeft het afgeslagen. Ik heb wel andere kijkers gehad, maar hoe dat gaat aflopen weet ik niet." Nieuwe invulling Volgens Schout is de gemeente bereid mee te werken aan een nieuwe invulling van het kerkgebouw. „Tja, wat kan je er van maken", zegt Schout terwijl hij nog een keer zijn blik laat gaan over de houten banken, het kerkorgel op de ga lerij en het preekgestoelte. „Mij maakt het niet zoveel uit. Ik verkoop het al leen maar." door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gratis pen delbus die de gemeente Vlissin- gen laat rijden tussen de Aagje Dekenstraat en het Bel- lamypark, lijkt te voorzien in een behoefte. Zaterdagmiddag hebben 91 mensen het busje ge nomen. Sinds donderdag laat Vlissingen twee busjes van Connexxion rij den om het beeld van Vlissingen als een onbereikbare stad tegen te gaan. De Spuistraat is voor zes weken afgesloten in verband met bouwwerkzaamheden. Al het verkeer van en naar de bin nenstad moet via de boulevard. Aan het begin van de middag ziet het er nog somber uit voor buschauffeur Paul Brekelmans. Zijn dienst is al ruim een uur be zig en hij heeft nog maar twee passagiers vervoerd. Zijn colle ga heeft nog niemand kunnen verwelkomen. „De pendeldienst is misschien nog onbekend", zegt Brekelmans. „Bovendien is Buschauffeur Paul Brekelmans rijdt zijn rondje door Vlissingen. het lekker weer. Ideaal om naar de stad te wandelen." Het is tijd om te vertrekken. Om de tien minuten rijdt het ene busje van de stad naar de Aldi en vertrekt de andere in tegenge stelde richting. „Misschien wordt het over een week of twee foto Ruben Oreel wel drukker. Als de mensen de pendelbus hebben ontdekt", denkt de chauffeur. Het kleine busje biedt volgens Brekelmans VLISSINGEN - Bij een vechtpartij op het Bellamypark in Vlissingen is gisteren rond 3.15 uur een winkelruit gesneu veld. Aan de vechtpartij ging een woordenwisseling voor af tussen een aantal mannen. Een 24-jarige Vlissinger gaf hierbij een 20-jarige plaatsgenoot een kopstoot. Een 21-ja- rige Vlissinger die tussenbeide kwam, kreeg een vuistslag in zijn gezicht. De twee mishandelde Vlissingers liepen vervolgens naar hun fietsen die verderop voor een winkel pand stonden. Hier ontstond opnieuw een worsteling tus sen de 21- en de 24-jarige Vlissinger waarbij ze door een winkelruit vielen. De 21-jarige man liep snij wonden op en moest naar het ziekenhuis om deze te laten hechten De 24-jarige Vlissinger is aangehouden. Hij is na verhoor en opmaken van proces-verbaal weer in vrijheid gesteld. Alle betrokkenen waren bekenden van elkaar. VLISSINGEN - Een zwarte brommer van het merk Hon da is gestolen vanaf de Kleine Markt in Vlissingen. Dat ge beurde tussen vrijdagavond 21.00 uur en zaterdag 3.00 uur. De brommer heeft een verzekeringsplaatje met het nummer BRT-742. 's-HEERENHOEK - In een woning aan de Molendijk in 's-Heerenhoek is zaterdag overdag ingebroken. De dieven namen beeld- en geluidsapparatuur uit het huis mee en pikten uit de schuur ook nog een fiets. GOES - Drie mannen zijn in de nacht van zaterdag op zondag door de Goese politie beboet wegens baldadig heid. Een 41-jarige Terneuzenaar dacht grappig te zijn door weg te lopen met de fiets van een agent, terwijl een 19-jarige Noord-Bevelander een fiets op een bushokje had gelegd. Een 31-jarige man werd op de bon geslingerd omdat hij aan een hek stond te rammelen waardoor een hoop fietsen omvielen. VLISSINGEN - Een 46-jarige bromfietser uit Vlissingen heeft zaterdagmiddag tijdens een alcoholcontrole zijn au torijbewijs moeten inleveren. Tijdens een controle in Vlis singen bleek uit een blaastest dat de man 3,5 keer te veel alcohol had gedronken. Hij is aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. Daar werd zijn rijbewijs in genomen en proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG - Op Plein 1940 te Middelburg is gisteren rond 2.15 uur een 23-jarige Vlissinger aangehouden. De Vlissinger had bij een vechtpartij als eerste enkele klap pen uitgedeeld aan een onbekend gebleven persoon. Tij dens zijn aanhouding gaf de Vlissinger een agent een trap in het gezicht. De man werd overgebracht naar het bu reau. Daar bleek hij in het bezit te zijn van een mes en een xtc-pil. Na verhoor en opmaken van proces-verbaal is hij weer in vrijheid gesteld. helpen, want daar ontbreekt het vaak aan. Het opgehaalde be drag is naar eigen zeggen meer dan ze verwacht had. In dorpshuis Luctor et Emergo traden zaterdag drie bands op. Het werd een avond met veel be kende muziek, want zowel blues rockband The Dockers uit Vlis singen, Shit Happens uit Kruis land als de Rillandse formatie Stung Out brachten voorname lijk covers ten gehore. Het benefietfestival, dat als het aan de organisatie ligt een jaar lijks terugkerend evenement blijft, geldt als opwarmertje voor het echte Dijkrock festival dat in april aan zijn veertiende editie toe is. zeker voordelen. „Het is vooral voor oudere mensen prettig. Die gaan liever in een klein busje dan in een grote. Dat heeft te maken met de instap. Blijkbaar gaat dat in kleinere busjes mak kelijker." Brekelmans komt on derweg langs drie opstapplaat sen: bij het Scheldeplein, voor de Edah en bij het kustlicht bij Michiel de Ruijter. Niemand staat op hem te wachten. Op de terugweg komt hij evenmin pas sagiers tegen. „Het zal nog een lange dag worden voordat mijn dienst er om half zeven op zit", zegt hij bij het afscheid. Nog diezelfde avond stuurt Bre kelmans een mailtje naar de krant. „Later op de middag werd het toch nog drukker", ver telt hij. „De belangstelling was in de loop van de middag zelfs redelijk goed te noemen. We heb ben uiteindelijk 91 klanten ver voerd. Wel kregen we vaak te ho ren dat de klanten niet wisten van het bestaan van de dienst." Over een week of zes wordt de pendeldienst opgeheven. door Rob Paardekam RILLAND - Het tweede Dijk rock benefietfestival heeft zater dag wat minder bezoekers ge trokken dan de editie van vorig jaar. Er werd wel meer geld op gehaald, zodat het toch een ge slaagde avond was. Dat laatste had onder meer te maken met het feit dat de orga nisatie minder onkosten had. Aan het eind van de avond bleek dat de ongeveer honderd bezoekers samen 1055 euro in het laatje hadden gebracht en dat was behoorlijk wat meer dan de 850 euro die vorig jaar voor de stichting Kinderen Kan- kervrij werd opgehaald. Het geld gaat dit jaar naar Ingrid van de Griek uit Krabbendijke. Zij zet zich sinds vorig jaar zo mer in voor een ziekenhuis in het dorpje Mto Wa Mbu in Tan zania. Ze hoopt de instelling aan een aantal basismiddelen te KOUDEKERKE - Onbekenden hebben gisteren tussen 2.00 uur en 3.00 uur enkele tientallen rui ten vernield van een pand dat verbouwd wordt aan de Strand weg in Koudekerke. Van een broeikas werden dertig ruiten in gegooid. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 - 16.00 uur: Tafeltennis voor 55-plussers; KOUDEKERKE - Sportcentrum Cou- burg, 9.15 - 10.15 en 10.15 - 11.15 uur; Bewegen voor ouderen; VLISSINGEN - Open Hof, 9.10 uur Hathayoga en om 10.45 uur 55+yoga; Yogazaal Open Hof, 19.00 - 20.00 uur: Djembélessen voor beginners en tus sen 20.00 - 21.00 uur voor gevorderden; Yogazaal, 18.00 - 19.00 uur: Kung Fu voor jongeren en volwassenen; Walk-lnn, 20.00 uur: Bingoavond voor en door bewoners uit het Middenge bied. (Advertentie) Pfa ff El na SPUISTRAAT 82 VLISSINGEN TEL./FAX ons-!»™ Fournituren (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11