lijn TÏÏïïn zc Geschil over slaapstrandhuisjes Onze deskundigen kletsen niet uit hun nek VERSCHOOR Bewoners verzakte panden mogen hun huizen niet meer in Eerste straatje van nieuwe ouderwetse wijk bijna af óe nieuwe STAP IN DE WERELD VAN HET SPEL www.famihevermaak.nl morgen in Vlissingen: gratis parkeren - overdekt winkelen www.winkelcentrumvlissingen.nl zeeuwse almanak Bevroren (slagen bij elpdierbedrijf 1KOKE Aanrijding in Domburg Gemeenten moeten bouwen Inbraak kantoorpand Kruiningen Anti-pestweek op Thoolse scholen ogere huurprijs jaagt ondernemer weg van Nollestrand in Vlissingen collect editie Walcheren {Advertentie) kijk ook eens op: De bijna dertigjarige Hulster- se is weliswaar blond, maar zeker niet van de domste. Ten minste, dat houdt ze bij hoog en bij laag vol. Desondanks wijzen de feiten regelmatig anders uit. Neem het verhaal dat ze haar collega's gisteren met een beschaamd lachje ver telde. Toen ze de dag tevoren het kantoor verliet om snel nog even boodschappen te doen, werd ze geconfronteerd met een onwillig autoportier. Hoe ze ook wrikte, de deur wist van geen wijken. De rub bers waren vastgevroren. Op tv had ze wel eens gezien, hoe je dat kon oplossen: met wat warme adem ontdooide je ze in een wip. Het werkte en op gelucht reed ze naar de super markt. Terwijl ze haar bood schappen bijeen griste, spook te er maar één ding door haar hoofd: zou dat portier weer vastvriezenEn jawel, het was hetzelfde liedje. Na enig vergeefs geruk, bood een stevi ge man zijn hulp aan. Maar ook hij faalde. Na enig speur werk echter verscheen er een grote grijns op z'n gezicht. Misschien helpt het als je die deur eerst van het slot doet!" Op de originele wijze op Kodak Fotopapier! Alleen bij... (Ctie: 0113-315649 «c.nl ii|:redactie@ pzc.nl jms31, 4460 AA Goes itentie-exploitatie: (j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; ws-Vlaanderen: 0114-372770; ,naal: 020-4562500. L. Clarijs (1) en A. Holleman bij de bouwput waar het nieuwe Middelburgse theater moet komen. „Be seft de wethouder wel hoeveel slapeloze nachten wij hier gehad hebben." foto Ruben Oreel ■rdag 26 februari 2005 EKE - De eerste gedwon- «tslagen door het verbod mechanische kokkelvisse- n gevallen. Schelpdierbe- Roem van Yerseke heeft ig aangevraagd voor 31 leraers. invachting is dat het niet fze gedwongen ontslagen lijven. Heiploeg Shellfish tseke had een nog groter in de mechanische kok- serij. Hoeveel mensen bij (drijf hun baan verliezen, [niet bekend. raden en de directie van van Yerseke zijn een so- plan overeengekomen dat tens nog door vakbondsle- aoet worden goedgekeurd, ociaal plan omvat onder een ouderenregeling. Voor dere ontslagen is een be- iiingsbureau ingehuurd. (Advertentie) ÏÏP }\M<i MUSEUM fiÏM Filmtheater Schuttershof Middelburg GRATIS 0P OP Reserveren noodzakelijk: T Q118 65 30 00 reeuwsntüseuir^ (Advertentie) door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De bewoners van twee huizen aan de Korte Noordstraat in Middelburg mo gen hun woning niet meer in. De woningen zijn zodanig verzakt dat de gemeente het niet verant woord vindt om mensen toe te la ten. De bewoners van één van de twee panden verlieten in de nacht van dinsdag op woensdag hun huis toen er scheuren in de muren ontstonden. Het gezin verblijft sinds die tijd, op advies van de gemeente, bij familie el ders in de stad. De buurvrouw weigerde haar huis te verlaten. Gisteren is ze na overleg met de gemeente alsnog naar een hotel vertrokken. Lek De huizen staan vlak naast de bouwput van het nieuwe thea ter. De verzakking ontstond na dat er zand door een lek in de wand van de put was gelopen. De aannemer heeft beton ge stort om de situatie te stabilise ren. De verzakking was voor de belangenvereniging van omwo nenden aanleiding om een bouw- stop te eisen. Die eis heeft de ge meente afgewezen. Bewoner Jaco de Looff is niet ge rust op een goede afloop. „Maan dag krijgen we definitief uit sluitsel of we terug mogen. Er zijn blijkbaar mensen die het nu niet meer vertrouwen. Ze zullen wel iets ontdekt hebben. Ik heb zelf ook nog gekeken en ik heb ook gezien dat de scheuren in het huis groter waren geworden. We mogen het pand nu niet meer betreden." Inspectie Gisterochtend hebben medewer kers van de gemeente de wonin gen geïnspecteerd, vertelt wet houder Van 't Westeinde. „Die zijn niet met een heel erg opti mistisch verhaal teruggekomen. Ik heb de bewoners geadviseerd om in ieder geval dit weekeinde weg te blijven. We hebben onvol doende garanties dat het niet verder zakt. De situatie is niet echt stabiel. Maandag kijken we hoe de gebouwen zich gedra gen." Veiligheid Met de bewoonster van het hoek pand is volgens Van 't Westein de 'zeer indringend' gesproken „Het gaat om veiligheid van mensen. Misschien gaan we daar nu wel te ver in, dat weet ik niet. Maar je moet je niet voorstellen dat er iemand ge wond raakt." DOMBURG - Een 69-jarige automobiliste uit de gemeen te Veere heeft gistermiddag in Domburg een aanrijding veroorzaakt. De vrouw reed vanuit de Brouwerijweg via de Traverse naar de Roosjesweg. Ze verleende op de krui sing met de Roosjesweg geen voorrang aan een 23-jarige automobilist uit Loosdrecht. Beide voertuigen raakten be schadigd. MIDDELBURG - „De woningbouwplannen tuimelen over elkaar. Het lijkt of de gemeenten tegen elkaar opbie den wie de meeste huizen kan bouwen. Er moet echter wél gebouwd worden." Dit zei gedeputeerde H. van Wave- ren (CDA, ruimtelijke ordening) gisteren in de Statencom missie Ruimte. Hij wees erop dat er in gemeenten te wei nig gebouwd wordt. „Als Goes tachtig huizen bouwt, is dat veel te weinig. De gemeenteraad moet daar het colle ge van burgemeester en wethouders op aanspreken." De gedeputeerde gaf aan dat als in een van de vier stede lijke gemeenten nieuwbouw achterblijft, dat geen gevol gen heeft voor het bouwen in de omliggende gemeenten. Van Waveren tekende nog aan dat de plannen van Borse- le (700 woningen in vier jaar) in verhouding tot de bouw in Goes te hoog gegrepen zijn. G. van der Giessen (D66) en M. Minnaert (GroenLinks) toonden zich zeer bezorgd over de te geringe omvang van sociale woningbouw. Ze betreurden het dat de provincie in deze niet dwingend kan optreden naar de gemeenten. M. Faasse (CDA) en J. Hageman (Pai'tij voor Zeeland) vonden dat de gemeenten hun best doen meer sociale woningen te laten bouwen. Van der Giessen: „De praktijk wijst telkens anders uit." KRUININGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een kantoorpand in Kruiningen. De inbre kers zijn er vandoor gegaan met computerapparatuur met een waarde van meer dan duizend euro. THOLEN - Om kinderen te laten nadenken over de gevol gen van pesten, bezoekt de jongerenraad van Tholen bin nenkort een week lang groepen 7 en 8 van de basisscholen in de gemeente. Met een spel, theater en een ballonnen wedstrijd wordt pesten onder de aandacht gebracht. In een discussiespel moeten de leerlingen antwoord geven op vragen als: 'Ik heb er spijt van dat ik wel eens iemand gepest heb' en 'Volwassenen pesten elkaar nooit'. De kin deren kunnen hun keuze maken door in een vlak te gaan staan met 'ja' of 'nee'. Ook volwassenen doen mee aan het spel. Ook worden bekende personen uitgenodigd. MIDDELBURG - Het eerste straatje in de nieuwe wijk Mortiere bij Middelburg is bijna vol. Een groot aantal huizen is klaar, van de rest is de fundering gelegd. „De eerste mensen wonen er al", zegt makelaar P. Verburg. De wijk is nu al een succes, vindt hij. „Net voor de kerst zijn we begonnen met de verkoop van de tweede fase. Van de 94 woningen zijn er nu zeventig verkocht. Voor Zeeuwse begrippen is deze verkoopsnelheid gigan tisch." Het succes is vooral te danken aan de prijs, denkt Verburg. „In de tweede fase zijn er woningen tus sen de 180.000 en 250.000 euro bijgekomen. Daar is heel veel vraag naar. In die prijsklasse is er niet veel op de nieuwbouwmarkt. Bovendien smult men van de ja ren-dertig architectuur. Retro is in, hè." foto Lex de Meester Edith Ramakers SINGEN - De gemeente ingen en ondernemer L. Nieuwenhuyzen kunnen tot overeenstemming ko- over de huurprijs van de dhuisjes en dagcabines op iollestrand in Vlissingen. Nieuwenhuyzen krijgt tot 1 de tijd om in te gaan op :od van de gemeente. Ko- de twee niet nader tot el- dan is de kans groot dat er azoen voor de laatste keer strandhuisjes van Van senhuyzen in Vlissingen acht kan worden, we er niet uitkomen, moet thter zich maar over het ge- buigen", zegt wethouder 'airave-Troost van de ge- te Vlissingen. Nieuwenhuyzen verhuurde jaar 32 slaaphuisjes en cir- dagcabines op het Nolle- i Het geschil draait om De ondernemer betaalde )3 532 euro per huisje per ai. Dat vond de gemeente ring en zocht naar een [conforme prijs. Ze kwam p ruim 1900 euro. Walra- cost zegt dat die prijs geba- is op onder andere de jpbrengst van de huisjes, •er van strandhuisjes is uit- eid van een aardig beheer j business." eer iandel in buurgemeente ■betekent voor een particu lar jaar bijna 185 euro per kende meter. Dat is voor grootste slaaphuisje onge- tïSOeuro per seizoen, ipland kijkt men naar el- Moe er met het beheer op stranden wordt omgegaan", stelt Walrave-Troost. „Er wordt naar een nieuw evenwicht in prijs en beheer gezocht." Van Nieuwenhuyzen vindt dat de gemeente hem wegjaagt. „Ik wil heus meer gaan betalen, meer dan bijvoorbeeld 1000 eu ro per huisje per jaar, maar niet in een keer vier keer zoveel." De ondernemer kan vier maan den per jaar de huisjes verhuren en vraagt een prijs tussen de 550 en 650 euro per week. „Ik ver dien heus geen goud. Dat kan en hoeft ook niet, maar ik mag wel wat verdienen." Verbaasd Hij zegt ook verbaasd te zijn dat de onderhandelingen zo plotse ling werden afgebroken. „De ge meente zegt een afspraak af en stuurt een brief waarmee ge dreigd wordt met de rechter. Het heeft veel weg van afper sing." De gemeente schrijft dat zij er aan hecht om het geschil nog langs de minnelijke weg te schik ken. „Maar daar naar handelt zij niet", vindt Van Nieuwen huyzen. Walrave-Troost zegt dat de overeenkomst in decem ber op een haar na geregeld was. „Leendert kwam met een bod, maar in januari trok hij dat in en kwam met een ander voor stel. Daardoor stonden we in eens verder van elkaar af dan ooit. We willen de verhuur zake lijk regelen en een nette overeen komst op schrift stellen." Van Nieuwenhuyzen wil datzelf de en hecht ook aan een overeen komst op papier. „Maar het moet redelijk en billijk zijn." Volgend jaar wordt het stuk strand openbaar aanbesteed en kunnen andere gegadigden zich mengen in de strijd voor de ver huur van slaaphuisjes en dagca bines. Van Nieuwenhuyzen: „Dat wordt me meegedeeld via een brief. Ik heb daar de infra structuur aangelegd, pompput ten geplaatst, leidingen laten leggen en de huisjes laten bou wen. Die schrijf je ook niet in een paar jaar af." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ze hebben bijna alle tegenvallers bij de bouw van het theater voorspeld. Nu ook de laatste waarschu wing van belangenvereniging Van A tot Z is uitgekomen, krijgt de vereniging haar zin. Er wordt een onafhankelijk deskun dige ingeschakeld. „Waarom wij altijd gelijk krij gen?", vraagt Arthur Holleman. „Niet omdat wij zo knap zijn. Het heeft misschien te maken met het feit dat onze deskundi gen niet uit hun nek kletsen. Ze hoeven de gemeente niet naar de mond te praten." De vereni ging krijgt vaak kritiek op die deskundigen omdat de namen van die experts niet bekend wor den gemaakt. „We zijn open ge weest over onze geheimzinnig heid", aldus Lisette Clarijs. „Het gaat om mensen die een be drijfsbelang hebben en daarom niet in de openbaarheid willen. We hebben deskundigen op ver schillende gebieden." Holleman: „Wethouder Adrie van 't West einde zou niet moeten vragen wie het zijn, maar hoe het komt dat ze het altijd bij het rechte eind hebben." De vereniging waarschuwde voordat het leegpompen van de bouwput begon voor verzakkin gen. Inmiddels is een woning zo danig verzakt dat de bewoners tijdelijk moeten verhuizen. „Wij hebben er nog steeds een onpret tig gevoel over", zegt Holleman. „Feit is dat niet werd ingezien dat er lekkages in de bouwput konden vallen. Niemand heeft kunnen voorzien dat die con structie blijkbaar zo gammel is. Onze deskundigen hebben wel aangegeven dat deze problemen zich voor konden doen, alleen niet in deze gebieden." Clarijs: „Het is duidelijk te zien dat het aantal gaten alleen maar toe neemt. Dat kun je gewoon zien. Het gaat ook niet om een paar waterdruppels, maar om onder- (Advertentie) spoelingen waarbij zand in de put loopt." Het college van B en W kondig de deze week aan dat een onaf hankelijk deskundige wordt in geschakeld om het werk in de bouwput te controleren. De vere niging heeft daar de afgelopen jaren voortdurend om gevraagd. „Het is belangrijk dat we inzage krijgen in het gebeuren in het he le gebied", zegt Holleman. „Wij krijgen nooit de gegevens, maai er wordt wel gezegd dal we moe ten komen praten over de gege vens. Nu zegt de wethouder dat het onafhankelijk onderzoek er komt als gebaar naar de belan genvereniging. Dat is je reinste onzin. De gemeente heeft er hartstikke veel belang bij dat ze weet wat er aan de hand is." De vereniging heeft wel zware munitie in handen wanneer de conclusie wordt getrokken dat het technisch niet mogelijk is om de bouwput de dichten, geeft Holleman toe. „Dan moet ik de rechter nog zien, die zegt dat de gemeente gelijk heeft." Stoppen en de put weer vol wa ter zetten, zou technisch niet verantwoord zijn, zeiden de bou wers van het theater deze week. Stoppen Clarijs: „Dat het geen optie is om nu te stoppen, is naar ons idee een onzinnige opmerking. Stoppen kan altijd een optie zijn. De wethouder riep al toen de kazerne er nog stond dat stop pen geen optie was." Holleman: „Stel dat die deskundige zegt dat het echt niet kan, moet je dan beslissen om door te gaan omdat je er zoveel geld in hebt gestoken?" Van 't Westeinde merkte giste ren op dat hij pas weer lekker zou slapen als het theater boven het maaiveld uitkomt. Een beet je misplaatst, vindt Clarijs. „Be seft hij wel hoeveel slapeloze nachten wij hier gehad heb ben?" „Waar ik me aan erger", zegt Holleman. „Is dat vreselij ke geklets over cosmetische en constructieve schade. Er wordt tegen mensen gezegd dat het wel meevalt, omdat de schade zogenaamd cosmetisch is." Cla rijs: „Daarmee willen ze het ba gatelliseren." Holleman: Juri disch gezien is er maar één soort schade. En dat is schade." presente^ Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Telefoon: 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11