Het wordt veiliger om Boerenhol Hulp? Duur zorg ik zelf PZC JUBILEUM-SHOW -4 Minimale lichthindei is eis voor kassen Farvel Mohawk, ha en god reise! Zorgen SP over fietsveer onterecht TUIN- EN PARKMACHINES Rotondes, tweeremmers, schijnplateaus en dubbele asstrepen Weekendkracht bestraft voor stelen van baa Staatsloterij WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE en/of AE NIEUWE COLLECTIE MACHINES 23 FEBRUARI t/m 26 FEBRUARI HANDELSONDERNEMING A.D. van Gilst Ga spierziekte A.L.S. te lijf. Giro tee 000 ANGO maakft) beter leven mogelijk! 3800 AW Amersfoort woensdag 23 februari 2005 door René Hoonhorst en Raymond de Frel BRESKENS - Gedeputeerde A. Poppelaars verwacht aan de meeste wensen voor herinrich ting van het wegvak Groe- de-Roofack tegemoet te kunnen komen. Om alle plannen voor Duurzaam Veilig voor 2007 te verwezenlijken moet de provin cie weliswaar fors bezuinigen, maar desondanks verbetert de (verkeers)veiligheid in en om het buurtschap Boerenhol sterk. De provincie Zeeland lichtte gis teravond tijdens een informatie bijeenkomst in het Breskense ho tel-restaurant 't Wapen van Breskens het conceptplan voor het gedeelte Groede-Roofack op de N675 toe. Zo'n 35 belangstel lenden kwamen luisteren welke aanpassingen de provincie in ge dachten heeft voor de aanpak van het wegvak, dat onderdeel uitmaakt van het verkeersveilig- heidsproject Duurzaam Veilig Verkeer West-Zeeuws-Vlaande ren. Hoewel de meeste bewoners van Boerenhol en de omliggende polder niet blij zijn met het weg vallen van de oorspronkelijk ge plande parallelwegen langs de N675 dachten de meeste aanwe zigen constructief mee met de vertegenwoordigers van de pro vincie, memoreerde Poppelaars na de vergadering. Aan weerszijden van Nabij de Noordweg is een rotonde voor zien, waarop de Nieuweweg wordt aangesloten. Buiten de be bouwde kom wordt de weg voor zien van een dubbele asstreep. Binnen de bebouwde kom zul len zogenaamde tweeremmers (uitbuigingen) worden aange bracht, om zo automobilisten tot snelheidsvermindering te dwingen. De entrees van het ge hucht worden om diezelfde re den voorzien van schijnpla teaus. ,,Die plateaus kunnen voor trillingsproblemen zorgen. Om dat te voorkomen, willen we plateaus aanleggen op een be perkte afstand van de wonin gen, want ze zijn wel heel effec tief", liet A. Overwater van de provincie Zeeland vooraf weten. Volgens Overwater is het niet makkelijk alle aspecten van een leefbaarder omgeving op elkaar af te stemmen. De bewoners zien wel heil in het veranderen van de huidige parkeerstroken in parkeervakken, maar willen niet dat die transformatie ten koste van het aantal parkeer plaatsen gaat. De bomen bij de parkeervakken mogen automobi listen ervan weerhouden om te hard te rijden, maar niet het uit zicht op het verkeer belemme ren voor verkeersdeelnemers die vanaf de polderwegen komen. Zo vroegen aanwezigen ook om een overzichtelijke rotonde, een verlicht fietspad en duidelijke bewegwijzering naar de verschil lende campings in de omgeving. Aanbevelingen Poppelaars: „Wij bestuderen die aanbevelingen. In juni willen we het uitgewerkte plan voorleg gen, zodat volgend jaar de aan passingen kunnen worden door gevoerd." De gedeputeerde ver wacht tegen de zomer ook te we ten wanneer de verschillende projecten voor Duurzaam Veilig aan de beurt zijn. Poppelaars is optimistisch over het op tijd - voor 1 januari 2007 - afronden van het project. VLISSINGEN - Het antieke Noorse zeil schip Mohawk II, die vorig jaar zonk nabij Vlissingen, is gistermorgen geladen in het ruim van een ander Noors schip. De Mo hawk II mocht, vastgelast aan de bodem van de grotere kruiplijnkotter, meeliften naar Noorwegen.Morgen komen de kot ters aan in Frederikstad, waar een drijven de kraan klaarligt om de Mohawk naar een werf te brengen. In augustus 2007 is de Mohawk weer in Vlissingen voor de gro te Sail. foto Ruben Oreel door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De afde ling Hulst van de Socialistische Partij (SP) maakt zich er ten on rechte zorgen over dat de reali satie van een fiets-voetveer tus sen Kruiningen en Perkpolder nog niet is opgenomen in het Plan Perkpolder. Die boodschap gaf burgemees- ter J.F. Mulder de SP'ers gister avond mee op een drukbezochte informatieavond over Plan Perk polder in Kloosterzande. Aanleiding voor de bijeenkomst was het in gang zetten van de procedure die de milieu-effec ten van het plan in kaart moet brengen. Plan Perkpolder behelst op hoofdlijnen de aanleg van een jachthaven met 350 ligplaatsen, de aanleg van een wedstrijdgolf baan, 150 permanente wonin gen en tweehonderd vakantie huizen. De SP lobbyde formeel gezien volgens de burgemeester voor niets door aan de deur van de feestzaal van De Linde pamflet ten uit te reiken aan de bezoe kers met de oproep de stelling te onderschrijven dat de gemeente een fiets-voetveer op moet ne men in het plan. Mulder reageerde daar in eerste instantie op met een kort 'dat is niet nodig'. Volgens de burgemeester kan een fiets-voetveer altijd nog ge woon in het plan opgenomen worden. „We nemen die mogelijkheid ze ker mee, want het zou alleen maar een toegevoegde waarde kunnen hebben", aldus Mulder. „Hoe meer we het gebied aan trekkelijker kunnen maken, hoe beter het is." door René van Stee WESTDORPE - De weerstand tegen glastuinbouw in de Au- trichepolder bij Westdorpe wordt voor een belangrijk deel weggenomen als de tuinders vol doen aan de eis van maximale re ductie van de lichtemissie. Dat zegt de Terneuzense wethouder A. van Waes van Economie en Ruimte. „De raad heeft de maximaal technische oplossing voor dit probleem nadrukkelijk als eis gesteld. Het is ook geen vrijblij vend verhaal. Wij zullen zoiets afdwingen in het bestemmings plan en de benodigde vergunnin gen", aldus Van Waes. De wethouder vindt de voorstel ling van zaken van het actieco mité De Groene Parel, fel tegen stander van kassen, over licht hinder onjuist. Volgens Van Waes legden de actievoerders donderdag tijdens een forum avond in Westdorpe wederom te veel nadruk op de lichtemissie van kassencomplexen elders in het land, waarvan de bovenkan ten na twaalf uur 's avonds niet zijn afgeschermd. Van Waes benadrukt dat die si tuatie in de Kanaalzone niet zal voorkomen. Ook het verhaal dat kassen op 25 meter van de be bouwing verrijzen, verwijst hij naar het rijk der fabelen. Op de kaart liggen zij op een afstand van minstens vierhonderd meter ingetekend. Van Waes: „In dit geval gaat het weer om een ver gelijking met bestaande situa ties in den lande." Hoge verwachtingen De tuinderskassen zijn voorzien in het zuidelijke deel van de Koegorspolder, De Smidsschor- repolder en de Autrichepolder. Evenals Van Waes heeft burge meester Lonink hoge verwach tingen van het voldoen aan de lichtemissie-eisen, met name omdat de gemeente de instru menten in handen heeft om handhavend op te treden. „Verder is het de bedoeling de kassen fasegewijs te ontwikke len. De Autrichepolder komt in dit traject later aan de beurt. In die periode zal ook de techni sche voortgang niet stilsta aldus Lonink. Hij voegt e toe dat ook een goede oplo^ moet geworden voor de verb afwikkeling rond Westdorpe, De suggestie om de noonldi Koegorspolder in te ruilen v de Autrichepolder wijst Waes af. Hij wil allereerst {j valse hoop wekken. Verder«j de wethouder op de beslis die de gemeenteraad al nam over de drie zoekgebi voor glastuinbouw. Op L hiervan wordt het milieu-effi rapportage (mer) gemaakt wordt hierin ook een antwo gegeven op de vraag waarom noordelijke Koegorspoldero in beeld is. Burgemeester Lonink steunt wethouder. Het is volge niet verstandig om de ii o_ kelde materie rond de noorde ke Koegorspolder nog ca plexer te maken. Hij wijst op perikelen over de mogelj komst van windmolens. Ve is er nog het geschilpunt met Rijk over de komst vaneensj depot en het afblazen van e slibverwerkingsfabriek. MIDDELBURG - De Mid! burgse politierechter heeftps ren een 27-jarige inwonen Sluis voor verduistering dienstbetrekking veroorde tot een voorwaardelijke m straf van 42 uur. De man werkte als weeka kracht bij een winkel in Sla Er werden vorig jaar zomert kens kasverschillen gecoml teerd. Op bewakingscama was te zien dat de verdachte geld van een verkocht arti snel in zijn broekzak stopte,D man gaf toe op die manier któ ne bedragen achterover te hei ben gedrukt. De winkelbedia de werd meteen ontslagen, De politierechter benadmi dat de kasverschillen voor os rust onder het personeel bbix gezorgd. VOOR EEN STAATSLOT LOOPT U BINNEN BIJ: Axel DA Drogisterij Doolaege Szydlowskiplein 12, 0115-565186 Breskens Bruna Oranjeplein 2, 0117-383571 Goes Krijger Tabak Kreukelmarkt 1A, 0113-214607 Middelburg Sigarenhuis Anno 1920 Segeersstraat 31,0118-613025 Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87-89, 0118-613680 Oost-Souburg Primera Kerkhove Kanaalstraat 4, 0118-461270 Renesse Tabac Gifts De Hogezoom Hogezoom 179, 0111-461610 Terneuzen Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38, 0115-616570 Jumbo Supermarkt Lorentzlaan 2, 0115-696519 Vlissingen Primera Vlissingen Walstraat 189, 0118-440037 Rookplaza Scheldestraat 24, 0118-415995 Zierikzee Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27, 0111 -415063 Staatsloterij Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wis dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverien Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uiteen boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelating» zijn er niet. Leren defibrilleren met de AED Reanimeren in combinatie met de AED maakt de overlevingskans van een slachtoffer groter. De AEDol shockbox is een belangrijk apparaat dat de hartactie regs treert, gesproken opdrachten geeft en op een veilige en betrouwbare manier een stroomstoot kan geven. Iedere? in het bezit van een geldig reanimatiediploma, kan defibrilleren in een cursus van circa 3 uur. Reanimatie en AED zijn voor iedereen belangrijk, maf vooral voor familieleden van hartpatiënten, brandweer.poi tie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen vanl) openbaar vervoer etc. Meer weten? Voor Middelburg neem contact op met Reanimatie Middelburg. Contactpersoon mw. J.M.M. Kools-Dekkef. telefoon 0118-62 60 20, e-mail: kools@zeelandnet.nl Voor Vlissingen neem contact op met het Rode Kruis, afdeling Vlissingen. Telefoon 0118 46 66 68, e-mail rkvliss@zeelandnet.nl Voor Noord- en Zuid Beveland neem contact op met« Vrienden van de Hartstichting, afdeling Kapelle. Contactpersoon mw. A. Francke, telefoon 0113 34 2241 e-mail mfrancke26@zeeiandnet.nl Voor andere plaatsen neem contact op met het Bureau Reanimatie van de Nederlandse Hartstichting, telefoon 0900 0400 020 (lokaal tarief), reanimatie@hartstichting.nl Nederlandsexl/ Hartstichting bij A.P. van Gilst in 's-Heer Hendrikskinderen Tractoren machines voor landbouw fruitteelt Nieuwe Rijksweg 2A 's-Heer Hendrikskinderen Tel. 0113-215351 OPENINGSTIJDEN SHOW: 23 t/m 25/2 9.00 21.00 26/2 van 10.00-17.00 t.n.v. A.I.S. Centrum-Amsterdam n samenwerking met het Prinses Beatrix Fonds "Door de vernieuwde AWBZ moet je die zorg en hulp kunnen krijgen die bij je past. Niet alleen thuis, ook op je werk, j op school of waar je maar wilt. Dit is de kans om zeggenschap te krijgen over je leven. Daarom ben ik ANGO-lid. Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- I gave, uitkeringen, zorg, hulp, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen. Word ook lid van ANGO! w Tel. (033) 465 43 43 (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) www.ango.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44