a Volmachten tegen turbinepark >ZC Hardanger en andere handwerkkunst Hulst begint drugspreventie onder jongeren Verwijsborden laten op zich wachten PZC 4azet ill ichting haalt verklaringen op in omgeving Koegorspolder neelspel apper in oewacht Mishandelen vrouw bestraft Gratis wasstraat na 'verfdouche' Rekenen is een probleem Stadsraad Axel vergadert later 1600 handtekeningen tegen molens agenda www.autosturm.nl woensdag 23 februari 2005 [Bpné Hoonhorst jn)0RPE - De afdeling Ter en van 3VO doet een drin- beroep op Provinciale Sta in bij Westdorpe alsnog ver orden te plaatsen naar de ie Vlakte. ferkeersveiligheidorganisa- c dorpsraad en groepen be- woners ijveren al tien jaar lang voor duidelijke borden om (vracht)verkcer uit dorpskern en omringende buurtschappen te weren. Na klachten van bewoners van de Batterij, die de gemeente er op wezen dat veel chauffeurs willens en wetens wegen ka pot rijden om sneller ter plek ke te zijn, liet de Terneuzen- se verkeerswethouder J. van Schaik weten dat met de provincie is overeengekomen dat er alsnog verwijsborden komen. Een eerder antwoord op een oude vraag zette politici en dorpsbewoners vervolgens weer op het verkeerde been. Ge deputeerde A. Poppelaars kon gisteren nog geen definitief uit sluitsel geven. „Ik ben er tot nu toe van uitge gaan dat een signalering met ha vennummers duidelijk genoeg moet zijn. De brandbrief van 3VO heb ik nog niet gezien, maar de gemeente heeft ons on langs nog eens gewezen op blij vende overlast in Westdorpe. We zullen ons nog eens op de hoogte stellen en ik verwacht dat we binnen enkele weken een besluit nemen." Frank van Cooten De Stichting 'Houdt omgeving Koegorspolder aar' hoopt deze week zo'n anderd volmachten op te tegen de komst van het ge- windmolenpark in de irspolder. oners geven met deze verkla- volmacht aan de stichting linde Terneuzense advocaat ired Suijkerbuijk hun belan- te behartigen bij de afdeling jursrechtspraak van de van State. Suijkerbuijk jt vrijdag bij de Raad van schorsing aan van de mi sgunning voor de 22 wind jes. Deze milieuvergun- isop 11 januari door de ge- s;e Terneuzen verstrekt aan rikkelaar Winwind. ■kerbuijk zei gisteravond tij- bewonersavond in dat de bestuursrechter een aal protest zeker in zijn be- pveging zal meenemen, breed gedragen verzet is jgrijk. Het is nu of nooit. Ui- ard zal ook een rechter een zaak meer gewicht ennen, indien bijna vijfhon- L personen tegen een be- besluit beroep instellen, Dover bijvoorbeeld een of personen." olmaehten zijn verspreid in ichapenbout, Magrette, en-Zuid en Sluiskil. De oners van dit deel van de ge ste krijgen volgens de stich- le kampen met grote over ran de windturbines trpningen wind kan de windmolens feKoegorspolder alleen bou- snet zowel een milieu- als (WACHT - De stichting Cul- en Ontspanning de Vla- ird stelt de inwoners van iacht in de gelegenheid om jen huis een toneeluitvoe- tij te wonen. ag staat het toneelgezel- Camere van Rhetorica an ten Steene uit Sint Jan- op de planken van het ge- ichapscentrum de Vla- rd. De toneelclub voert het el Kapper aan de kapsto- Eerder werd dit blijspel Luc Kerkhofs met veel suc- gespeeld in Sint Jansteen, M Hulst. De uitvoering be- tom 20.00 uur. De zaal is pf 19.00 uur open. zorgklachten: 00-0231231 unaandag t/m vrijdag ge- i'ende de openingstijden; Wags tot 12.00 uur dactie euws-vlaanderen fan Alexanderlaan 45 Jstbus 145 80 AC terimeuzen 11:0115-645769 K 0115-645742 mail: redtern@pzc.nl mé Hoonhorst (chef) °ut Bareman Wond de Frel van Stee Bakker (sport) 16 62 AB hulst 14)372776 (0114)372771 redhulst@pzc.nl van Doorsselaer intrale redactie Itionspark 28 Stbus 31 60 AA goes M0113)315500 *■'(0113)315669 fail: redactie@pzc.nl ternet web@pzc.nl een bouwvergunning op zak. De ontwikkelaar beschikt over de milieuvergunning. Suijker buijk vraagt bij de Raad van Sta te schorsing aan van deze ver gunning. „Ik denk dat schorsing er inzit. Er zitten immers geen werknemers zonder werk. Hoe meer argumenten, hoe meer kans je hebt dat je scoort. Ik heb overigens prettige contacten met de gemeente Terneuzen. De gemeente laat veel steken val len. Dat is makkelijk scoren." Daarna komt nog de procedure rondom de bouwvergunning. „In deze procedure valt het meeste te halen. Dan komen im mers argumenten op tafel als waardevermindering van de wo ningen en andere zaken die met ruimtelijke ordening te maken hebben. Gezien deze lange juri dische procedure zie ik de ko mende jaren nog geen windmo lens komen in de Koegorspol der." Voorzitter Hans Jongepier van de stichting concludeerde hieruit dat de omwonenden nog een lange strijd wacht. Het be stuur van de stichting vraagt van de bewoners daarom finan ciële steun om de procedure mo gelijk te maken. Er is al een be hoorlijk bedrag binnen. Jonge pier zei gisteravond: „Een paar jaar geleden stond de leefbaar heid van de Koegorspolder heel laag op de politieke agenda. Sinds we met elkaar een vuist maken staat de leefbaarheid van de Koegorspolder hoger op de politieke agenda. Zie bijvoor beeld de moties van de gemeen teraad tegen de overlast van de glastuinbouw. Naar aanleiding van deze moties worden maatre gelen getroffen zoals een brede groene bufferzone en maatrege len tegen de te verwachten licht- overlast. Groot pluspunt is ook dat wij door dit gemeentebe stuur veel beter bij de zaak wor den betrokken. Er is meer open heid." De handwerksters van de Stichting Welzijn voor Ouderen bewonderen eikaars creaties. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het klinkt als een knal harde stroming in de hardrock, maar hardanger heeft niks met muziek te ma ken. Het is een uit Noorwegen stammen de stijl van borduren waarbij vele dra den kunstig in elkaar worden gevloch ten. De kussentjes met hardanger-over- trekjes trekken altijd veel bekijks bij de handwerkclub van de Stichting Welzijn voor Ouderen Terneuzen. De dames van de club vinden hardanger één van de moeilijkste handwerkklus- sen. Het vergt geduld en precisie, maar Annie Harte - de bestuurster die de za ken van de handwerkclub behartigt - wil degenen die de hardangerkussens maken niet tot sterren van de club bom barderen. „Dan zou ik de andere dames tekort doen. Schilderijtjes borduren, ha ken en breien, blijven ook belangrijk. De gebreide sokken blijven populair op de jaarlijkse bazars. Het is ook niet zo dat slechts weinigen de hardangertech- niek beheersen, maar je hebt er redelijk goede ogen voor nodig. En bij de meeste handwerksters gaat het gezichtsvermo gen er niet op vooruit", weet Harte. Stephanie van Kerkvoort en Tilly Mo- bach (allebei 72) laten zich ook niet op hun hardangercapaciteiten voorstaan. „We hebben allebei een bril, dus we kunnen het nog goed zien", lacht Mo- bach. Zij vindt hardanger juist makke lijk, omdat ze alleen met witte draden werkt. Van Kerkvoort houdt daarente gen van afwisseling en borduurt ook graag met kleur. „Ik heb laatst nog een borduurwerkje gemaakt, waarin 75 kleuren waren verwerkt. Leuk juist." Van Kerkvoort en Mobach zijn 'vrijwil lige thuiswerksters'. Ze maken de kus sens en andere borduurkunstwerken in de eigen huiskamer. De meeste van de 25 handwerksters (mannen telt de club niet) werken thuis. Zo'n tien dames, van wie de meesten in het Terneuzense dienstencentrum wonen, komen elke dinsdagmiddag naar de recreatiezaal van De Veste. Gisteren waren er wat meer, want het was feest. De handwerk club vierde het zilveren jubileum. En daar hoorden alle leden bij te zijn. Ook al om eikaars werk te bekijken en even tueel aan te schaffen. Inkomen Want behalve het fijn bezig zijn en de gezelligheid onder elkaar gaat het ook om verwerven van inkomen. De hand werksters bedruipen zich grotendeels zelf door al het gemaakte werk te koop aan te bieden. Aan elkaar en op de jaar lijkse bazar. „Met de opbrengst kopen we nieuw materiaal voor de club en we leveren ook een bijdrage aan de inventa- foto Peter Nicolai ris van de recreatiezaal." Handwerken én alleen werken voor de gezelligheid zijn zaken die jongere vrouwen steeds minder aanspreken. Harte hoopt dat het zilveren jubileum niet het laatste is. Maar of de club er over een paar decen nia nog steeds is, durft ze niet te voor spellen. „Er vallen meer leden af dan er bijkomen. Jonge mensen handwerken niet meer en daarnaast hoor ik ook nog al eens of het echt allemaal voor niks moet. Hopelijk blijven er toch nog steeds mensen komen, die prijs stellen op het genoeglijk samen kletsen en din gen doen." De 87-jarige Marie de Zeeuw-Ollebek (vroeger bij velen beter bekend als 'Mietje') vindt de bijeenkomsten nog steeds beregezellig. Vanwege het steeds minder wordende gezichtsvermogen ging haar sokkenproductie de laatste ja ren al gestaag omlaag. Maar na een val vorig jaar heeft ze de breipennen hele maal aan de wilgen gehangen. „Maar ik kom nog wel graag naar de handwerk- middagen hoor. Gezellig." door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst gaat samen met de GGD een grootscheepse drugspreventie campagne houden onder Huls ter middelbare scholieren. Uit onderzoek van de GGD en Scoop is gebleken dat het alco hol- en drugsgebruik onder Hulster scholieren steeds toe neemt. Volgens de Hulster wethouder P. Weemaes is preventie drin gend nodig. Hij zegt geschrok ken te zijn van voornamelijk het drugsgebruik onder de jongeren tot achttien jaar. „Het blijft he laas vaak niet bij softdrugs al- (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen. Deze actie loopt tot en met 12 maart. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland leen, ze grijpen vaak ook naar harddrugs, zoals pillen. Wij wil len de jongeren bewust maken van de gevaren van alcohol, hard- en softdrugs. We mogen dit niet laten versloffen en wil len actie ondernemen." Weemaes ontkent dat jongeren van de middelbare school heus zelf wel weten waar ze mee be zig zijn en de gevaren van drugs gebruik kunnen inschatten. Het gaat de gemeente en de GGD om de gevaren op lange termijn. In de gemeente Sluis is het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) een preventieproject begonnen dat later ook in de gemeente Terneu zen opgezet zal worden. Omdat het ZCAD hier de handen aan vol heeft, wil Hulst samenwer ken met de GGD. Samen met Scoop heeft de GGD in november vorig jaar een on derzoek gedaan naar onder an dere het gebruik van alcohol en drugs onder jongeren, de Jeugd- monitor. Hieruit bleek dat, geke ken naar jongeren uit de derde klas van het voortgezet onder wijs, Hulster jongeren veel en vaak drinken in vergelijking met jongeren uit de rest van de provincie. Het drankgebruik van Hulster jongeren staat op de zesde plaats. Ook het gebruik van drugs komt vaak voor. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 43-jarige inwoner van Hulst voor huiselijk geweld veroor deeld tot twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf. De man heeft inmiddels relatie therapie om zijn agressie in de hand te leren houden. Dat lukte (nog) niet op 8 juni van het vo rig jaar. Die dag greep hij thuis zijn vrouw vast en sloeg haar in het gezicht. Het slachtoffer hield aan de mishandeling een gebroken pols, een bloedneus en TERNEUZEN - Veertig tot vijftig op het Terneuzense Oostelijk Bolwerk geparkeerde auto's kregen gisteren een douche van 'waterverf'. De 'waterverf' (door kalk wit geworden water) kwam naar beneden bij het op maat zagen van een vloer op de 25ste verdieping (de op één na hoogste) van de blauwe woontoren van Waterfront. Bij het zagen loopt water ter verkoeling langs het zaag blad. Het afvalwater, dat normaal in een afvoer wordt op gevangen, waaide nu van zeventig meter hoogte de straat in. Vooral de bij de kantoren aan het Oostelijk Bolwerk geparkeerde auto's kwamen onder het waterkalkmengsel te zitten. Bedrijfsleider J. Maas van aannemingsbedrijf Van der Poel ondernam snel actie toen duidelijk werd waar de on gewenste autodouche vandaan kwam. „We hebben even een afspraak met een wasstraat ge maakt. De gedupeerden kunnen hun auto daar doorheen laten rijden om vervolgens weer in een schone wagen te rijden." GOES - Veel jongeren hebben moeite met rekenen. Voor al hoofdrekenen zorgt voor problemen. De jeugd redt zich zelf met rekenmachines, die overal voor het grijpen lig gen. Het Seminarium voor Orthopedagogiek in Middelburg is een kenniscentrum dat ondersteuning en begeleiding biedt voor leraren. Het centrum houdt in april een confe rentie over rekenen en wiskunde, pagina 15 jeugd kan niet rekenen AXEL - Door omstandigheden is de Stadsraad Axel ge dwongen haar februarivergadering te verzetten. De verga dering stond voor morgen gepland. In plaats daarvan is nu donderdag 3 maart geprikt. De locatie blijft het Cultureel Centrum De Halle in Axel, de aanvangstijd van het openbare, voor het publiek toe gankelijke gedeelte is 20.00 uur. Op de agenda staan be halve de vaste agendapunten ook nog de bespreking van het onderzoek 'Normen en Waarden' van de gemeente Ter neuzen. Tijdens de vergadering komen verder aan de orde komen lopende politiezaken en de gemeentelijke actie lijst. HOOFDPLAAT - De actiegroep Hoofdplaat Tegenwind heeft in Hoofdplaat en omgeving zestienhonderd handte keningen verzameld tegen de uitbreiding van het windmo lenpark in de Hoofdplaatpolder. „In de kern Hoofdplaat is 86 procent van-de-inwoners te gen nieuwe molens. Dat staat gelijk aan 550 handtekenin gen. Daarnaast hebben we veel respons gehad uit Bier vliet, IJzendijke en Breskens", vertëltrC. Döppegieter van de actiegroep. De actievoerders overhandigen de krabbels donderdaga vond om 19.15 uur, voorafgaande aan de gemeenteraads vergadering, aan het Sluise* college van burgemeester en wethouders. De vergadering wordt gehouden in het Belfort in Sluis. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, bridge; De Halie, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Handwerken; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO sjoelen, biljar ten, vrij kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Damesgym; Zaal Maton, 19.30 uur; Country line dan ce the Free Country Dancers; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten; 13,30 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten; HULST - De Lieve, 10.30 uur: Biblio theek; 11.30 uur: Seniordiner; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Bingo; 14.00 uur: Zangkoor; 19.00 uur: Bridge; Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Den Dullaert, 14.30 uur: Familievoorstel ling Flip Sok; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: SWO line dansen; NIEUW - NAMEN - Café Sint Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 13.30 uur: Koersbal en kaar ten; OOSTBURG - Ledeltheater, 14.00 uur: Advertentie Alcohol- en drugsgebruik onder scholieren Hulst neemt sterk toe Toneelvoorstelling De wijze kater door de Plattelanders; 20.00 uur; Bijeen komst Heemkundige Kring West-Zeeuws-Vlaanderen met dialectle zing over kleine cultuurhistorische ele menten; Gebouw Maatschappelijke dienst, 10.00-11.30 uur: Bijeenkomst lotgeno ten borstkankerpatienten; OSSENISSE - Herberg De Snis, 19.30 uur: Country line dance The Free Coun try Dancers; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; SAS VAN GENT - Sint Albert, 13.00 uur: KBO quilt patchwork, haken, bor duren, frivolité voor dames, spel- middag en vrij biljarten; 19.00 uur: Bij eenkomst computerclub Sasse Vrien den; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO kaar ten; De Roselaer, 13.30 uur: Hutselfrutsel-bij- eenkomst; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles, gymnastiek senioren; 10.30 uur: Volksdansen senioren; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Schieting, ver gadering KBO bestuur; 13.30 en 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.30 uur: Bij eenkomst KVO; Basisschool Inghelosenberghe, 13.45 en 15.45 uur: Spaanse les; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 15.00-18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00-21.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint voor jeugd ouder dan 16 jaar. Advei AftK "Aan Zee zoekt sfeervolle woningen, mooie villa's j authentieke huizen van particulieren voor verhuur in Zeeland 3 Bel Marianne Priester (06-40734102) 3 voor een vrijblijvende afspraak of meldt u aan op j Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.NJ* Kapelle -Tel. 0113-33flj»3 De gemeente wil de preventie campagne beginnen bij het voortgezet onderwijs. Voor Hulst is dat het Reynaert Colle ge. Weemaes wil de campagne zo snel mogelijk beginnen. Over zes weken is het zover. Mogelijk volgen later de basisscholen. (Advertentie) een blauw oog over. Hun zoon tje van vijf jaar getuige was er getuige van. Deskundigen schetsten de verdachte als een dominante man die niet in staat is om zich te uiten en zich moei lijk kan beheersen. „Ik heb mijn principes, maar ik word uitge lokt door mijn vrouw. Zij blijft zeuren en schelden", reageerde hij. De politierechter vond een werkstraf te belastend voor de Hulstenaar, vanwege zijn druk ke baan. Ook hield ze er reke ning mee dat hij nog nooit eer der met justitie in aanraking is geweest. BELANGRIJKE VEILIGHEIDSWAARSCHUWING Wij hebben geconstateerd dat een knuffelbeest in de vorm van een kikker, welke werd verkocht rond mei 2004, onderdelen bevat die kinderen kunnen inslikken. Het knuffelbeest is herkenbaar aan de volgende kenmerken: vorm van een kikker, 18 cm groot, lichtgroen met een donkergroene rand om de buik, de achterkant is donkergroen, twee witte ogen op het hoofd, Aan iedere hand en voet zitten drie donkergroene bolletjes Deze bolletjes kunnen er worden afgebeten. De knuffel is voorzien van een Prénatal label In de actieperiode, van 5 t/m 18 mei 2004, kostte de knuffel 3,99. De oorspronkelijke prijs bedroeg 5,99. Prénatal neemt dit besluit vanuit haar voortdurende zorg voor welzijn van kind en ouders. Dat houdt voor Prénatal in dat er geen enkele twijfel mag bestaan over de veiligheid en kwaliteit van door haar geleverde producten. In dat kader biedt Prénatal klanten die in het bezit zijn van bovengenoemd product de mogelijkheid deze in te leveren bij haar winkels en het aankoopbedrag terug te krijgen, Een afbeelding van het desbetreffende product, alsook de verkooppunten, zijn te vinden op website www.prenatal.nl. Prénatal verontschuldigt zich voor het ongemak. Almere, 22 februari 2005 - Prénatal Moeder en Kind BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43