[ware straf aanvoerder Triborgh Kalou roepende in de woestijn !C Kees Zwamborn even trainer in Cuba alhout hoopt op tint bij afscheid 1 9 etballer moet van politierechter maand cel in na rellen bij Terneuzen fcrschrijving indergem delijk rond Met een skipuntje verschil Van der Vaart heeft griep Opnieuw nederlaag FM Sranang Topmenners naar Vrouwenpolder Karters Sturm en Midlife het snelst Knappe zege schaker Stoel uitslagen Koeman in beeld bij Valencia woensdag 23 februari 2005 jende Vries Voetbaltrainer Kees om gaat even pionieren I De voormalige inwoner fcetinge die nu in Enge- loont, gaat volgende fin Havana een twintig cursus geven aan vijftig ke voetbaltrainers. his past in een uitwisse lingsproject tussen de zusterste den Rotterdam en Havana. Rot terdam levert trainers van spor ten waar Nederland goed in is, Havana doet hetzelfde bij spor ter waarin Cuba een leidingge vende rol speelt. Zodoende ko men dit jaar Cubaanse honkbal en bokstrainers naar Rotter dam. Zwamborn heeft tijd om naar Cuba af te reizen omdat hij vo rig jaar samen met zijn plaatsge noot Diederik Hiensch ontsla gen werd als hoofd-jeugdoplei- ding bij voetbalclub Sunder land. De club verkeerde in finan ciële moeilijkheden. Sindsdien zit Zwamborn zonder werk. „Ik heb jaren voor de KNVB ge werkt", vertelt Zwamborn, die eerder trainer was bij onder meer Spijkenisse, Kloetinge, FC Den Bosch, NAC en de jeugd van Ajax. In Amsterdam was hij ook hoofd-jeugdopleiding. „Rotterdam Topsport ging via de KNVB op zoek naar kandida ten en zo zijn ze bij mij terecht gekomen. Dit lijkt me een leuke ervaring. Het land trekt me wel en het werk natuurlijk ook." Op verzoek van de Cubaanse voetbalautoriteiten gaat Zwam born zich vooral richten op trai ningsmethodiek, voetbaltac tiek- en strategie. Kees Zwamborn is van plan in augustus naar Kloetinge terug te keren. Hij zegt het onder voor behoud. „Ais er een goede club komt die geïnteresseerd is, wordt het natuurlijk allemaal anders." 1URG - De Middel- politierechter A. Jans- n Kampen heeft giste- baller Noureddin Attou- ilburg een maand gevan- af opgelegd voor een deling op het voetbal- rerneuzen. jarige speler van Tri- loeg op 24 oktober vorig lens het duel in de eerste 42 minuten Terneu ier Remco van Leeuwen e grond. Chinedu Chuk- deelde daarop aan Attou- or wie hij voor gorilla litgescholden, een klap ange aanvaller van Ter- werd voor de wraakactie eeld tot dertig uur werk- Ihukwugbo, woonachtig rerpen, zal de werkstraf ïws-Vlaanderen moeten en. Als hij de verplich- it nakomt, moet hij vijf gen gevangenisstraf uit- irechter Kees van Ine- t Roosendaal staakte het issen Terneuzen en Tri toen de incidenten esca- en uitmondden in een vechtpartij. De verdach- ïtterden gisteren in Mid- overigens door afwezig- itierechter maakte onder in de strafmaat. Ze vond voetballer van Triborgh aardere straf verdiende, als aanvoerder een eldfunctie had. Boven- as hij de aanstichter ge- Daarna is het geweld Doelman Dennis Won- heeft van de KNVB over- gekregen van Hoek [erneuzen. Intigjarige Terneuzenaar Be overschrijving aan het (van dit jaar aan omdat hij slechts derde keeper pij de eersteklasser uit het gvoetbal heeft hij waar lijk een basisplaats, lergem is zondag in de uit rijd tegen OJC Rosmalen fetbaar. geëscaleerd tot in de kleedka mers toe", gaf ze de impact weer. In de strafmaat speelde ook mee dat de speler van Tri borgh geen vaste woon- of ver blijfplaats heeft. De rechter vreesde dat hij zich daardoor aan een werkstraf zou onttrek ken. Officier van justitie A. Flik- weert eiste tegen Attouzin en Chukwugbo werkstraffen van respectievelijk negentig en der tig uur. „De speler van Terneu zen heeft een flinke vuistslag ge kregen en is zelfs even bewuste loos geweest", motiveerde de of ficier zijn eis. Uit de strafmaat bleek dat zo wel de politierechter als justitie de zwaarste rol toedichtte aan de speler van Triborgh. Dit in te genstelling tot de uitspraken van de tuchtcommissie van de KNVB, die beide spelers een schorsing van zes wedstrijden oplegde. Ook de voetbalclubs, die verantwoordelijk werden ge acht voor de gestaakte wed strijd. werden door de KNVB be straft met een gelijke sanctip: twee punten in mindering en een boete van 125 euro. Janssens-Van Kampen liet des gevraagd weten dat er nog straf zaken volgen naar aanleiding van de incidenten bij de kleedka mers van Terneuzen, die volg den na de schermutselingen op het veld. Ook van deze gebeurte nissen is aangifte bij de politie gedaan. „Het is een blamage voor Terneuzen en voor de voet balsport", verzuchtte de politie rechter na haar uitspraak. OBERSTDORF - De Rus Vassili Rotchev (links) werd gisteren in het Duitse Oberstdorf wereldkampioen skilopen op het onderdeel sprint (1,2 kilometer). Met een laatste krachtsinspanning duwde hij het puntje van zijn rechter ski net iets eerder over de streep dan de Noor Tor Arne Hetland. foto's Kai Pfaffenbach/Reuters JrJoop van den il denhoven INKENSZAND - Als Dan- 'alhout (19) uit Heinkens- 1 zaterdag van start gaat it Nederlands kampioen- p libre overgangsklasse rdt het bewijs geleverd dat enorme progressie ge kt heeft. jaar geleden nam de bil- ter voor het eerst deel aan NK. Toen betrof het de ede klasse en werd hij der- Eén jaar later won hij de fdprijs in de eerste klasse. ]002 liet hij voor de derde t zijn kunnen zien en rd in de extra klasse derde, r een jaar later promo- de hij in de voorwedstrij- naar de overgangsklasse vestigde daarmee voor- d de aandacht op zich. Na jaartje wennen op dit ni- u maakt hij inmiddels luit van de kernploeg van Nederlands jeugd en Kaft hij onder leiding van adscoach Johan Claessen rder aan zijn talenten. "Wel deelname aan het NK nieuwigheid meer is w de jonge biljarter uit ankenszand wordt het toer- 101 in Ameide toch bijzon- voor hem. Het zou wel ns zijn laatste NK kunnen ln Vanaf juli geeft de stu it maritiem officier aan de svaartschool in Vlissingen voorkeur aan zijn maat- tappelijke carrière. Walhout kreeg een contract aangeboden bij de Holland Amerika Lijn. Hij gaat erva ring opdoen als stuurman/ werktuigkundige. Walhout: „Ik ga voor één jaar stage aan boord van een cruiseschip in het Caribisch gebied. Maar ook Zuid-Amerika, Australië en Nieuw-Zeeland worden aangedaan. Daar kijk ik ge weldig naar uit. Ik heb het bil jarten met hart en ziel ge daan, maar hier droom ik al heel lang van. Het biljarten gaat in elk geval voor een jaar in de koelkast. Daarna zie ik wel hoe het verder loopt." Een titel in de overgangsklas se zou een fraaie afsluiting zijn van zijn ontwikkeling als jeugdbiljarter. Zijn plaatsing voor de eindstrijd leverde geen obstakels op omdat slechts zes spelers in Neder land op dit niveau actief zijn. Over zijn kansen is hij nuch ter. „Ik hoop op de eerste plek en ga daar ook voor. Dat zou mooi zijn, maar in dit ge zelschap weet je het niet. Ie dereen is in staat een partij in één beurt uit te maken. Ik ook." Het is Walhout al meer dere keren gelukt (partijleng te 300 caramboles). De vorm is er zeker. In de teamcompeti tie werden de laatste weken partijen met een moyenne van 30.00 tot 40.00 gespeeld. Voor Walhout wordt het een thuiswedstrijd in Ameide. Hij speelt hier voor zijn team in de landelijke topklasse bij de jeugd, JB Fashion Ameide 1. door Peter van Duyl AUXERRE - In de pogingen van Auxerre om Ajax van het Europese podium te duwen speelt Bonaventura Kalou morgenavond een sleutelrol. De Ivoriaan met een verleden bij Feyenoord is de spil in het aanvalsspel van de nummer vijf van Frankrijk. Al te veel optimisme is aan Kalou niet besteed. „Het zal heel, heel moeilijk worden." De Fransen moeten in eigen huis een 1-0-achterstand zien weg te werken. Het lijkt geen onmogelijke opgave, maar wie Auxerre vorige week in Amsterdam aan het werk zag, kan onmogelijk onder de indruk zijn geraakt. Auxerre presenteerde zich als een ploeg zonder ideeën, durf of overtui ging. Met het vertrek van spelers als Djibril Cissé (Liverpool), Jean-Alain Boumsong (eerst Glasgow Rangers, nu Newcastle Uni ted) en Olivier Kapo (Juventus) raakte Auxerre afgelopen zomer ook de nodige klasse kwijt. „Als we zo spelen als in Am sterdam, zijn we kansloos", beseft Kalou. „We zullen in elk geval moeten aanvallen, maar dat is aan de trainer." Kennismaking Ook voor Kalou (27) persoonlijk was de her nieuwde kennismaking met Nederland be paald geen glorieuze rentree. De ex-Feye- noorder had weinig in te brengen tegen Jo hn Heitinga en kwam dan ook nauwelijks in het stuk voor. Kalou is vriendelijk voor Ajax, dat vorige week ook niet overtuigde, maar dat hij toch als 'een heel goede ploeg' door Peter van Duijl typeert. „Dat was voor mij ook geen verras sing, ik ken Ajax natuurlijk al wat langer." Het is alweer zo'n acht jaar geleden dat Ne derland voor het eerst kennismaakte met Bo naventura Kalou. In zijn eerste optreden voor Feyenoord, uit bij NAC, beloofde hij weinig minder dan een sensatie te worden. Die belofte heeft de Ivoriaan nooit helemaal kunnen inlossen. Na zeven seizoenen in Rot terdam was Kalou heel wat meer dan een ge middelde eredivisiespeler, maar de echte Eu ropese top keek niet naar hem om. De aan valler prees zich gelukkig, toen het Auxerre van Guy Roux hem een nieuwe kans gaf. Hij speelde vorig jaar 32 competitiewedstrij den, opgewaardeerd met tien goals. Maar de prille liefde van twaalf maanden geleden is snel bekoeld. Kalou draait er allang niet meer omheen, dat hij graag weer weg wil uit Auxerre. Dat heeft alles te maken met het groeiende gebrek aan spelvreugde dat de impulsieve aanvaller in het hart van Frankrijk beleeft. Te vaak voelt Kalou zich voorin een roepen de in de woestijn, naar zijn zin ligt het ac cent veel te veel op de defensie. „Ik sta vaak op een eiland", vertelt hij, „het is verschrik kelijk moeilijk om zo te spelen. Soms is het thuis nog wel leuk, maar ik heb het lang niet altijd naar mijn zin. Ik heb Auxerre nooit als mijn laatste club gezien. Als het kan, wil ik graag weg. Ja, clubs kunnen bel len." GPD Bonaventura Kalou, hier in actie tegen Caen, heeft het niet naar zijn zin bij Auxer re. foto AFP AMSTERDAM - Het is onzeker of Rafael van der Vaart morgen van de partij is in de Uefa-Cup- return van Ajax bij Auxerre. De international heeft griep. Ajax beslist vandaag of Van der Vaart de trip naar Frankrijk kan meemaken. Tegenover de mogelijke absen tie van Van der Vaart staat de te rugkeer van Wesley Sneijder. De middenvelder raakte twee weken terug geblesseerd, maar is volledig hersteld van zijn ham stringblessure. Sneijder trainde gisteren volop mee.Voor de ge blesseerden Hans Vonk, Zdenek Grygera, Steven Pienaar en To- mas Galasek komt het duel met Auxerre te vroeg. Zij blijven achter in Amsterdam. De Griek se aanwinst Angelos Charisteas is in Europees verband niet speelgerechtigd voor Ajax. De landskampioen reist vandaag met twintig spelers (inclusief Van der Vaart) af naar Auxerre. Onder hen is ook de Braziliaan se verdediger Felipe. Nigel de Jong, zondag tegen Den Bosch nog geschorst, maakt weer deel uit van de selectie. GPD GOES - Het is de futsallers van FM Sranang niet gelukt de reeks nederlagen te stoppen. In eigen huis bleek de nummer twee in de hoofdklasse, Platteland/JH Bus Pr. uit Valkenswaard, te sterk. De Brabanders wonnen met 5-8. In de eerste helft konden de Goesenaren Platteland goed bijbenen: 1-2. In de tweede helft brak het gebrek aan echte verdedigers Sranang echter op. De ploeg uit Valkenswaard liep daardoor snel uit naar 2-6 en vervol gens naar 3-8. Het Goese vijftal kwam in de slotfase nog terug tot 5-8. Barry van der Hooft maakte drie doelpun ten voor Sranang. Jasper Huijsman één. De bezoekers schoten één keer in eigen doel. GOES - De Nationale Menwedstrijd Zeeland die op 11 en 12 juni in Vrouwenpolder wordt gehouden, is door de paardensportbond (KNHS) aangewezen als districtskam pioen. Het betekent dat alle topmennners met paarden of pony's uit de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland. Utrecht en Zeeland in de klassen 1, 2 en 3, enkelspan, tweespan en vierspan in Vrouwenpolder van start zullen gaan. MIDDELBURG - De kartteams van Auto Sturm en Midli fe Racing deden goede zaken in de strijd om de titel bij In- door Karting Middelburg. Sturm won de twee-uurs endu rance in de A-poule, Midlife deed dat in de B-poule. Hoewel Veersedam Racing in dezelfde ronde eindigde, kwam de zege van Auto Sturm niet in gevaar. De snelste rondetijd werd neergezet door Dimitri Schnitzler uit Kerkwerve. In de B-poule reden de coureurs van Sport- punt Café geruime tijd aan kop, maar door een defect in het laatste kwart van de wedstrijd verloren zij een plaats en eindigden als tweede. Midlife Racing profiteerde en won de race. De derde plaats werd veroverd door Klasse Noten Kartracing. ZIERIKZEE - In de 21e ronde van de huishoudelijke schaakcompetitie liet Stoffel Stoel zien dat hij, ondanks zijn positie in de middenmoot van het klassement, aardig kan schaken. In een Spaanse partij versloeg hij Herman Jukkenekke. Stoel zette de zwarte stelling van meet af aan onder druk. Jukkenekke ruilde zijn paard af tegen Stoels sterke loper, maar de witte dame had vervolgens een verlammend effect op de zwarte stelling. Jukkenekke probeerde van alles om zich aan de druk te onttrekken, maar Stoel doorgrondde alle dreigingen en drukte via het centrum door. In vliegende tijdnood haalde Jukkenekke net nog de veertig zetten binnen twee uur, maar moest en kele zetten later toch opgeven. Een wereldkampioen uit de vorige eeuw, Steinitz, zei eens dat de pion de ziel van het schaakspel is. Aat Brakel bracht deze wijsheid in praktijk. Hij zette de pionnenstel- ling van Jan Verduyn Den Boer vast, zodat die hun eigen stukken in de weg stonden. Vervolgens begonnen de witte pionnen de zwarte stelling te ondermijnen. Daarna maak ten de witte 'hogere' stukken het karwei af. Aan de kop van het klassement veranderde weinig. De topvijf won. Van der Graaf, Krijger en Spiegels hadden veel moeite, Aangeenbrug en Bandsma wonnen overtuigend. Sluiskil. Outokumpu worldcup drie banden. Voorronden. Poule A: Cop- pens-Slechta 1-2 (moyenne 0.517-0.724), Ohagen-Coppens 2-0 (1.304-0.318), Ohagen-Slechta 1-2 (0.820-1.025). Eindstand: 1. Slechta 2-4 (0.845), 2. Ohagen 2-2 (1.000), 3. Coppens 2-0 (0.462). Poule B: Goren-Tüzül 2-0 (0.967-0.800), Legazpi-Tüzül 2-1 (1.565-1.478), Lega- zpi-Goren 2-0(1.153-0.760). Eindstand: 1. Legazpi 2-4 (1.346), 2. Goren 2-2 (0.875), 3. Tüzül 2-0 (1.094). Poule C: Rubio Apraez-Hajek 2-1 (0.868-1.000), Zola Hansen-Hajek 2-0 (1.363-0.772), Zola Hansen-Rubio Apraez 2-1 (1.114-0.705). Eindstand: 1. Hansen 2-4 (1.210), 2. Ru bio Apraez 2-2 (0.791), 3. Hajek 2-0 (0.915). Poule D: Fotiadis-Dang 0-2 (0.512-0.750), Degener-Fotiadis 0-2 (0.432-0.466), Degener-Dang 0-2 (0.512-0.750). Eindstand: 1. Dang 2-4 (0.750), 2. Fotia- dis 2-2 (0.482), 3. Degener 2-0 (0.460). Poule E: Tsoganos-Lee 0-2 (0.461-1.111), Erogul-Tsjoganos 2-0 (0.638-0.521 Poule (0.380-1.363), (1.304-0.500). (0.900-1.032). Eindstand: 1. Reverchon 2-4 (1.169), 2. Wienk 2-2 (1.075), 3. Geelen 2-0 (0.441 Poule G: Christiani-Andrade 2-1 (0.800-0.777), Van der Spoel-Andrade 0-2 (0.677-0.937). Poule H: Hofman-Stavrakidis 0-2 (0.580-0.937), Ürküt-Hofman 2-0 (0.882-0.666). Poule I: Blauwblomme-Castelano 1-2 (0.977-0.822), Kahofer-Blauwblomme 0-2(0.583-1.200). Poule J: Wisser-De Neef 0-2 (0.304-0.638), Bastos-Wisser 2-1 Rafael-Brouwers 0-2 Bengtsson-Rafael 1-2 Geelen-Reverchon Wienk-Geelen Wienk-Reverchon Carnett-Pakloglou Voets-Pakloglou Programma vandaag: Poule A: Anh Vu Duong, Thomas Riml, kwalificatiespeler. Poule B: Allan Jensen, Radek Novak, kwalificatiespeler. Poule C: Andreas Efler, twee kwalifica tiespelers. Poule D: Carlos Crespo, Martin Tunkr, 1 kwalificatiespeler. Poule E: Henk Habraken, Selim Ozden, 1 kwalificatiespeler. Poule F: Eric Hendrickx, twee kwalifica tiespelers. Poule G: Rens Hoeba, twee kwalificatie spelers. Poule H: Vagelis Moulos, Ronny Brants. 1 kwalificatiespeler. Poule I: Leslie Menheer. Erwin van den Heuvel, 1 kwalificatiespeler. Poule J: Vlastislav Tauterman, Chris- tophe Duval, 1 kwalificatiespeler. Poule K: Jacques Moryoussef. Francis Forton, 1 kwalificatiespeler. Poule L: Jozef Philipoom, Johan Lon- celle, 1 kwalificatiespeler. Zierikzee. Interne competitie. Greef- horst-Meerkerk 0-1; Elshout-vEldik 0-1; Blok-Bom 0-1; Spiegels-De Nie 1-0; Van Dalsen-Yuen 1-0; Krijger-Hoogstrate 1-0; Doeswijk-H de Jonge 0-1; Stoel-Juk- kenekke 1-0; Heiligers-Baris 0-1; Bra- kel-Verduyn Den Boer 1-0, Bandsma-vd Made 1-0; Aangeenbrug-de Vrieze 1-0, A de Jonge-vd Graaf 0-1 Stand aan kop: 1 vdGraaf 800; 2 Aan geenbrug 744; 3. Krijger 739; 4. Bands- ma 626; 5. Spiegels 602; 6. vdMade 435; 7. A de Jonge 426; 8. Brakel 421; 9. vd- Veken 420 10. Hoogstrate 395 n.i.iibüiimr! Lucky Day d.d. 22.02.2005: 2-3-13 Scottsdale. Mannen. Eerste ronde: Gimbelstob (VSt) - Vliegen (Bel) 6-3 7-6 (3), Labadze (Geo/6) - Koeznetsov (VSt) 3-6 7-5 6-1, Salzenstein (VSt) - Bogomo- lov (VSt) 6-3 7-6 (4). Acapulco. Mannen. Eerste ronde: Monaco (Arg) - Chela (Arg/4) 6-2 6-3, Calleri (Arg) - Patience (Fra) 7-5 7-6 (5), Ventura (Spa) - Almagro (Spa) 2-6 6-4 6-2, Montanes (Spa) - Hernandez (Mex) 6-2 6-3, Novak (Tsj/5) - Marm (CRi) 6-3 7-5, Canas (Arg/3) - Massa (Arg) 6-4 2-2 opgave Massa, Puerta (Arg) - Lopez (Spa) 6-3 7-6 (3). Acapulco. Vrouwen. Eerste ronde: Krauth (Arg) - Bohmova (Tsj) 6-4 6-2, Ro driguez (Spa) - Peidade (Por) 6-1 7-5, Do- machowska (Pol) - Herrera (Mex) 6-2 6-2, Lorenzo (Spa) - Cervanova (Slw) 6-3 7-5. Dubai. Mannen Eerste ronde: Davi- denko (Rus/6) - Santoro (Fra) 6-3 6-3, Lo pez (Spa) - Srichaphan (Tha) 6-2 3-6 6-3, Andrejev (Rus) - Chiudinelli (Zwi) 6-3 7-5. Kiefer (Dui) - Safin (Rus/2) 7-6 (2) 6-4, Joesjni (Rus/7) - Thomas Johans son (Zwe) 7-6 (3) 6-1. Doha. Vrouwen. Eerste ronde: Pratt (Aus) - Sfar (Tun) 7-5 6-2, Sugiyama (Jap) - Stosur (Aus) 6-2 6-3, Conchita Martinez (Spa) - Vinei (Ita) 5-7 6-0 6-2, Ki- rilenko (Rus) - Safarova (Tsj) 6-3 6-1 Ronde van Valencia. Eerste etappe, Calpe - Calpe: 1 Petacchi (Ita) 150,2 km in 3.46.43. 2. Zaballa (Spa). 3. Perdi- guero (Spa), 4. Pellizotti (Ita), 5. Colom (Spa). 6. Lequatre (Fra), 10. Thomas Dekker. 58. Veneberg 4.34.122. Erik Dek ker 19.29. Kruiningen. Vierde trainingsrit zrtc Theo Middelkamp. Elite: 1 Michel Rommers (Kruiningen), 2. Jacco Ringel- berg (Goes). 3. Jack van der Horst (Oost-Souburg) Vrouwen: 1. Anne Eversdijk (Kapelle), 2 Liza Phernam- bucq (Ovezande), 3. Willemien Vette (Heinkenszand). Junioren: 1. Christian Kik (Kruiningen), 2. Paul Jeremiasse (Wemeldinge), 3. Mark Jeremiasse (We- meldinge) Nieuwelingen: 1 Bart Maas (Hansweert). 2. Jan-Kees Sonke (Waarde), 3. Casper Oppeneer (Vlissin gen). Roosendaal. Trainingsrit Borch- werf. Jeugd, categorie 7: 1. Davy Jansen (Theo Middelkamp). BARCELONA - Ajax-trainer Ronald Koeman is volgens diver se Spaanse sportkranten door het bestuur van Valencia ge polst om Claudio Ranieri te ver vangen. De laatste dagen van de Italiaan se coach zijn geteld nadat Valen cia afgelopen zondag de achter stand in de nationale competitie op koploper Barcelona heeft zien oplopen tot 19 punten. Koeman zou er volgens dezelfde bronnen wel oren naar hebben om Ajax in te ruilen voor de Spaanse club. Wel zou hij als voorwaarde hebben gesteld dat het aantal Italianen in de club drastisch moet verminderen. Een erfenis van Ranieri waar ook de Valencianen al lange tijd tegen aan hikken. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39