Gemeente zet in op toeristen Hulp? Daar zorg ik zelf voor! JPZC JUBILEUM OORZAAItDIABElE Onderzoek naar oude stortplaats is tegen zin eigenaar Ambitieus herinrichtingsplan voor Nieuwe Haven in Zierikzee Sponsorloop Jan Wouter van den Doelschool NIEUWE COLLECTIE MACHINES Staatsloterij 1980 - 2005 23 FEBRUARI t/m 26 FEBRUARI HANDELSONDERNEMING A.D. van Gilst VOOR EEN STAATSLOT U BINNEN BIJ: ANGO maakft) beter leven mogelijk! APON schilders- en afwerkingsbedrijf v.oi.j Voor al uw SCHILDER-, woensdag 23 februari 2005 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Nieuwe Ha ven in Zierikzee moet op de schop. De gemeente Schou- wen-Duiveland wil de mossel- kotters - nu afgemeerd aan de stadszijde van de Nieuwe Haven - laten verhuizen naar de over zijde, de bestaande passanten steiger doortrekken, de huidige loswal slopen en op een andere plek langs de Nieuwe Haven een nieuwe bouwen. De zeven schepen tellende mos- selkottervloot wordt al sinds mensenheugenis afgemeerd aan de stadszijde van de Nieuwe Ha ven, het verlengde van het Ha venkanaal. Aan die traditie komt als het aan het dagelijks gemeentebestuur ligt een einde, zo blijkt uit het ambitieuze her inrichtingsplan. Een plan dat er op gericht is de haven van Zie rikzee op alle fronten aantrekke lijker te maken. Plezierjachtjes De plezierjachtjes liggen, met name bij de passantensteiger, soms zes rijen dik. Ongemakke lijk en gevaarlijk, vindt het ge meentebestuur. De vaargeul wordt er te smal door en als er brand uitbreekt op één van de bootjes kan de rest geen kant op. Om meer ruimte te creëren stelt het college van Burgemeester en Wethouders voor de mosselkot- ters te laten verhuizen naar de overzijde van de Nieuwe Haven. De vrijkomende ruimte aan de stadszijde kan worden gebruikt om de passantensteiger door te trekken. Daardoor kunnen even veel bezoekers - in de zomer lig gen er dagelijks zo'n 110 jacht jes afgemeerd - terecht in de Zie- rikzeese haven, maar dan zon der het ongemak van rijen dik naast elkaar. Er is, zo heeft het gemeentebestuur becijferd, zelfs ruimte voor uitbreiding met 65 ligplaatsen. Om de verhuizing van de kotter- vloot mogelijk te maken moet de nu nauwelijks gebruikte los wal aan de Engelse Kade ge sloopt worden en verderop - ter Door de mosselkotters te laten verhuizen naar de overzijde van de Nieuwe Haven kan de passantensteiger worden verlengd. hoogte van de Deltastraat - een nieuwe worden aangelegd. De mosselvissers, die bepaald niet staan te juichen bij het idee dat hun schepen mogelijk moeten verhuizen, kunnen dan met de auto naar hun schip, De nieuwe loswal is in de visie van het dagelijks gemeentebe stuur mogelijk ook aantrekke lijk voor passagiersschepen en schepen van de Bruine Vloot. Zij kunnen bij toerbeurt ge bruikmaken van de afmeermoge- lijkheden bij de nieuwe loswal of de bestaande aan het Luitje. De laatste locatie heeft als voor deel dat de passagiers zo van het schip de levendige Nieuwe Haven op kunnen stappen. Goed overleg De gemeente hoopt de plannen binnen tien jaar te kunnen reali seren. Havenwethouder W. Ren den beseft dat lang niet alle be trokkenen enthousiast zijn over de plannen, maar hoopt dat in goed overleg samen naar voor ie dereen aanvaardbare oplossin gen gezocht kan worden. Dat er iets moet gebeuren om de Zierik- zeese Nieuwe Haven aantrekke lijk te houden, staat voor hem als een paal boven water. Het (watertoerisme is de laatste 30 foto Marijke Folkertsma jaar voor Zierikzee steeds be langrijker geworden. De 15.000 passanten die men jaarlijks mag verwelkomen in de Zierikzeese Nieuwe Haven genereren dik 160.000 euro per jaar aan inkom sten. De beroepsvaart levert de gemeente ongeveer een kwart van dat bedrag op. door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Tegen de zin van de eigenaar laat de provincie momenteel een voor malige stortplaats in de Heeren polder bij Wolphaartsdijk onder zoeken. De provincie sluit niet uit dat de oude stortplaats, die de helft van een twee hectare groot wei land beslaat, het grondwater verontreinigt. Om die reden wordt een aantal maanden lang het transport van stoffen in het grondwater gevolgd. Dat ge beurt door de plaatsing van peil buizen. Eigenaar A. Koert uit Wol phaartsdijk verhuurt het wei land aan een schapenboer. Hij zegt geen toestemming te heb ben gegeven voor het onder zoek. Al een tijd ligt hij hierover met de provincie in de clinch. „Ik heb geen zin in de bemoeie nis van de provincie. Het is na melijk helemaal niet zeker dat de oude stortplaats wordt gesa neerd als er daadwerkelijk ver vuiling wordt gevonden. Er is ge woon geen geld voor, is mij ge zegd. Dus ga dat dan ook niet onderzoeken, want dat kost de gemeenschap alleen maar geld en ik schiet er ook niks mee op." Gistermorgen is een begin ge maakt met het onderzoek, waar voor de provincie een onder zoeksbureau heeft ingehuurd. Tegen de zin van Koert betrad een groepje mensen zijn land. Voor het hek gaan liggen, ging hem te ver. „Maar een hand heb ik ze niet gegeven, want ik ben het er niet mee eens. Daarom ga ik mijn advocaat inschakelen." Hoofd afdeling milieuhygiëne C. Meijler van de provincie kent de bezwaren van Koert. „Vreemd genoeg heeft hij geen bezwaar in gediend tegen het besluit van Ge deputeerde Staten, zodat het rechtskracht heeft gekregen. In het uiterste geval kunnen we be stuursdwang toepassen." Elk dorp had vroeger zijn vuil nisbelt. De meeste zijn in de ja ren zestig en zeventig gesloten, gesaneerd en afgedekt. Naar hui dige maatstaven zijn die schoo maakoperaties vaak niet 5 uitgevoerd. Het ministerie van Volksgezon heid, Ruimtelijke Ordening Milieu heeft de provincies j vraagd oude belten opnieuw onderzoeken om vervuilingsri co's in beeld te brengen. Zeeland telt 371 voor... stortplaatsen. In een onderzoel programma voor de komem vijf jaar zijn er 58 geselecteeri Afhankelijk van de resultat kan dat leiden tot het a van een stortplaats, het aanvi len van de afdeklaag of ande beheersmaatregelen of hele® niets doen. „Als blijkt datdeve vuiling zeer gering is, hoeft niets te gebeuren", zegtMeijle Voor de saneringsmaatregel bestaat een apart potje. Gro genaren hoeven niet te vrez voor kosten en eventuele scha wordt hersteld. ZIERIKZEE - Alle leerling van de christelijke basisseho Jan Wouter van den DoelinZii rikzee doen morgen mee aan h sponsorloop waarvan de 0 brengst bestemd is voor Azië, Twee weken geleden is nen met de voorbereidingen.! kinderen hebben een formul meegekregen waarmee ze sors kunnen verzamel Ouders, grootouders en and familie, buren en vrienden spo: soren de leerlingen per rondje. De start is voor school. Het parcours beslaat re rondje rondom de school, Elkg lopen rondje wordt ge Het bijeengelopen bedrag wori gebruikt voor de bouw van ee school in Indonesië. De JanWoil ter van den Doelschool slui daarmee aan bij het jeugdtelev sieprogramma Zappelin. sponsorloop begint om 10 uur. van Gilst in 's-Heer Hendrikskinderen A.D. van Gilst Tractoren machines voor landbouw fruitteelt Nieuwe Rijksweg 2A 's-Heer Hendrikskinderen Tel. 0113-215351 OPENINGSTIJDEN SHOW: 23 t/m 25/2 9.00 21.00 26/2 van 10.00-17.00 "Door de vernieuwde AWBZ moet je die zorg en hulp kunnen krijgen die bij je past. Niet alleen thuis, ook op je werk, op school of waar je maar wilt. Dit is de kans om zeggenschap te krijgen over je leven. Daarom ben ik ANGO-lid. Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg, hulp, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen. Word ook lid van ANGO! Axel DA Drogisterij Doolaege Szydlowskiplein 12, 0115-5651 Breskens Bruna Oranjeplein 2, 0117-383571 Middelburg Sigarenhuis Anno 1920 Segeersstraat 31,0118-613025 Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87-89, 0118-613680 Oost-Souburg Primera Kerkhove Kanaalstraat 4, 0118-461270 Renesse Tabac Gifts De Hogezoom Hogezoom 179, 0111-461610 Terneuzen Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38, 0115-616570 Jumbo Supermarkt Lorentzlaan 2, 0115-696519 Vlissingen Primera Vlissingen Walstraat 189, 0118-440037 Rookplaza Scheldestraat 24, 0118-415995 Zierikzee Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27, 0111 -415063 Huisschilder Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) www.ango.nl Staatsloterij sikkens GLAS- en BEHANGwerkzaamheden Nog dit voorjaar uw huis strak in de lak? Met het huisSchilderPlan® heeft u nooit meeroml ken naar het buitenschilderwerk aan uw woning: deskundige analyse staat voor onderhoud schilderonderhoudsplan op maat zekerheid van vakmanschap kleur- en productadvies eenmalig of volgens contract met garantiecertificaat UWEMaL- HuisSchilderPlan® gegarandeerd goed! APON v.o.f. Vlakkestraat 48 4301 XLZietö Telefoon: 0111-417576 telefoon werkplaats. 0111-® www.apon.nl U wilde toch meer gaan bewegen! Wist u dat collecteren een heel gezonde bezig heid is? Het is goed voor de been- en arm spieren, vooral als de collectebus gaandeweg voller raakt. Komt u in de week van 13 t/m 19 maart graag in beweging als collectant voor het Reumafonds, meldt u zich dan aan b Geertje van den Berg, T 020 589 64 71. DIABETES IS DE CRHISIE VEROORZAKER VAN BlIIDHEII r-r- Vraag de gratis Diabetes Risicotest aan. JDiabetes Fonds Of word donateur. Giro 5766, Amersfoort. Bel 0800 - 5766 123 of ga n;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36