IC robleem sportpark vraagt tijd ertaalster Frans spelt »ta bene dédain verkeerd PHOTQ Kijk uitje doppen, bij rood licht stoppen Onderzoek naar oude stortplaats is tegen zin eigenaar ickeyclub en jeugdsoos weten nog steeds niet waar ze aan toe zijn ige dievegge igehouden ïerneuzen iteruitrijden oorzaakt eersongeval Stalker van Walchers meisje krijgt werkstraf Serenade voor muzikale veteraan Rekenen is een probleem Bijna tweehonderd auto's geflitst 1600 handtekeningen tegen molens Vlissingse wietteler fors beboet zeeuwse almanak Laat £0113-315649 MC.l! itdactie@pzc.nl 31,4460 AA Goes ntié-exploitatie: LnMidden-Zeeland: 0113-315520; IVIaanderen: 0114-372770; pal: 020-4562500. isdag 23 februari 2005 -Spelers en bestuur van lub Tovaal en bezoekers [uur van jongerensoos So- iund uit Goes weten nog niet waar ze aan toe zijn. ider D. van Ewijk vroeg tg gistermiddag van de ssie maatschappelijke keling meer tijd om de men op sportpark Het ïop te lossen. iblemen zijn ontstaan na- i Goese Mixed Hockey en tweede kunstgrasveld jzegd. Om dat veld aan te ileggen, moet rugbyclub Ivan de gemeente, die het irk beheerd, zijn trai- eld inleveren. De club jan spelen en trainen op ofdveld van Het Schenge. talen het sportpark, aan leldeloozepad, staat het «bouw van Solid Ground, derkomen van de christe- mgerenvereniging betreft jouw waarvoor een tijde- agunning geldt die half ier van dit jaar verloopt, geren willen hun stekje ag behouden en vragen de ite daarom om een ver- sg voor de bouw van een aent honk. itekent volgens Van Ewijk Iter plaatse geldende be- ungsplan gewijzigd moet b. Zij twijfelt overigens lerde vraag of een perma- aosgebouw langs het Gel- upadwel zo praktisch is. stuur van de jeugdsoos is ten najaar op het verkeer- tBgezet door een brief van pnte waarin wordt mee- fldat de soos niet hoeft te Maar zo moet die brief volgens Van Ewijk niet worden gelezen. Er wordt mee bedoeld dat Het Schenge niet zo danig groter wordt dat de jonge ren zouden moeten wijken. Dat de tijdelijke bouwvergunning van de soos dit jaar afloopt en dat een tijdelijke bouwvergun ning wettelijk niet mag worden verlengd is volgens de wet houder vanaf de oprichting van Solid Ground helder geweest. De verwarring was afgelopen week compleet toen bleek dat Van Ewijk het bestuur van So lid Ground had gepolst of hij er voor zou voelen om naar het clubhuis van Tovaal te verhui zen. Iedereen stond op zijn ach terste benen. Het soosbestuur voelt weinig voor het veel kleine re clubhuis van Tovaal. En To vaal voelt er niets voor om zijn traniningsveld op te geven. De rugbyclub heeft daartoe overi gens begin februari al een proce dure aangespannen bij de Mid delburgse rechtbank. Geduld Wethouder Van Ewijk kon gis termiddag nauwelijks meer het geduld opbrengen om vertegen woordigers van het soosbestuur, de rugbyclub en de commissie tot bedaren te brengen. Ze wees de aanwezigen er fijn tjes op dat het college van burge meester en wethouders feitelijk geen probeem heeft. Solid Ground moet in haar ogen eigen lijk zelf voor een oplossing zor gen als de tijdelijke vergunning verloopt. Datzelfde geldt voor ÏUZEN - In een winkel llvarezlaan in Terneuzen iddag omstreeks 15 uur ikeldiel' aangehouden. 1-jarig meisje uit de ge- Hulst werd door een me- is'ervan de winkel, op he- i betrapt toen zij goede- :de winkel wegnam, zon- ;te hebben betaald. Ver- lijk gaat het meisje haar 'uitzitten' bij Bureau In de Marconistraat te 'ond gisteravond rond 18 verkeersongeval plaats. 1-jarige automobilist uit &nte Goes reed achter parkeerplaats af. Bij de- Wuvre liet hij een 31-jari- tsgenoot, die in een auto hem langs wilde rijden, Jrgaan. ontstond een aanrij den beide betrokkenen, voertuigen raakten be- De leerlingen van basisschool De Welle gingen gisteren in een vrolijke, luidruchtige optocht door de straten van Kruiningen om te vieren dat de school het verkeersveilig- heidslabel van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland mag voeren. foto Dirk-Jan Gjeltema door Freek Janssen KRUININGEN - Met een tocht door de straten van Kruiningen werd het luidruchtig gevierd: sinds gisteren mag basisschool De Welle het verkeersveilig- heidslabel voeren van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. En daar hoefde de school niet eens zo veel voor te doen. De twee verkeersouders van De Welle, Miriam Steendijk en Ma rianne van Gils, kwamen met het initiatief. „Óp een bijeen komst van verkeersouders werd verteld over het label. Onze school voldeed toch al aan bijna alle eisen, dus zijn we op een leerkracht afgestapt. Die vond het ook een goed idee." Fietsen Eén van de lessen die de ver keersouders de kinderen al ja ren meegeven, is veilig fietsen van Kruiningen naar Goes. „Elk schooljaar fietsen we met groep acht de route naar Goes. We wij zen ze onderweg op de gevaarlij ke punten. Als de leerlingen straks naar de middelbare school gaan, moeten ze die route van vijftien kilometer elke dag fietsen." Het enige wat de school extra moest doen om het verkeersvei- ligheidslabel in de wacht te sle pen. is het houden van een prak tijkexamen. „Afgelopen jaar hebben we aangesloten bij het examen in Krabbendijke. Het was te kort dag om zelf nog zo'n examen te organiseren. Maar dit jaar doen we het gewoon in Kruiningen." Versierd De school was gisteren versierd met verkeersposters, waar ver- keersorganisatie 3VO nog een puntje aan kan zuigen. De slo gans „Stop bij een zebrapad, an ders rij je iemand plat!" en „Kijk uit je doppen, bij rood licht stoppen!waren door leer lingen van groep acht verzon nen. Het was bovendien de hele dag feest, 's Morgens werd het label uitgereikt en maakten de kinderen muziekinstrumenten in de vorm van verkeersborden. Die instrumenten zorgden in de middag voor flink wat herrie, tij dens de lawaaioptocht door het dorp. Daarna was er nog een mo deshow en een disco. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een negentien jarige inwoner van Arnhem is gisteren in Middelburg voor stal king van een vijftienjarig meisje op Walcheren conform de eis veroordeeld tot dertig uur werk straf en twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf. De twee hadden vorig jaar zo mer contact gekregen via de computer, wisselden foto's uit, verstuurden sms-berichten en zonden emails naar elkaar. Dat gebeurde dagelijks, totdat het meisje de contacten verbrak. Dat bracht verdachte tot razer nij, want hij was hevig verliefd op haar. Hij bleef haar bestoken met ontelbare sms-berichten, te lefoontjes en emails. De Arnhem mer ging zelfs zo ver dat hij drie keer naar Zeeland kwam om achter haar adres of school te ko men. Zo bracht hij in Middel burg en Vlissingen posters met haar afbeelding aan op openba- jjjri Wisse KSPLAAT - Nooit in instantie van gedachten Imn. Dat is één van de regels bij een dictee, 'inden veel Noord-Bevcl- tot gisteravond niet la- van die ene kleine letter hoofdletter te maken. Puit uit Heinkenszand achteraf niet veel verhe ft haar dictee. Zij eindig- 11 ook met acht fouten op Neelde eerste plaats. 111 het dagelijks leven haler Frans, had nota be- jaar ook een dictee rt van oorsprong Fran kje dédain fout geschre- Wanks het feit dat ze van o de boeken over de nieu- "ing had doorgenomen, dacht ze dat het accent aigu niet op de 'e' thuis hoorde. De andere winnares van de avond, Ariënne de Pree, had dat woord wél correct gespeld. Vo rig jaar nam ze voor de eerste keer deel aan het Groot Noord-Bevelands Dictee. Naast de cadeaubon, die ze van de or ganisatie kreeg voor haar presta tie, staat haar thuis nog een ver rassing te wachten. „Met mijn man heb ik een bedrijfje dat websites maakt. Hij beloofde dat ik op de site van het bedrijf kom te staan als ik de eerste prijs zou winnen", aldus De Pree. Het Noord-Bevelands dictee vond gisteren voor het eerst plaats in Colijnsplaat. „De be doeling is om het dictee elk jaar in een andere plaats te houden. Zo kunnen leerlingen van de bo venbouw van de basisscholen ook meedoen aan het dictee. Elk dorp komt dan een keer aan de beurt", zegt Piet Hamelink, voorzitter van de Noord-Beve- landse afdeling van de Maat schappij tot Nut van 't Alge meen die het dictee organiseert. De basisschoolleerlingen uit Co lijnsplaat lieten het gisteren ech ter massaal afweten. De jongste deelneemster was Anouk Ver sluis (15). Zij eindigde in de on derste regionen. Oud-onderwijzer Piet de Jong, die het dictee als thema Oma's en Mohammed B.'s had meegege ven, sprak de deelnemers bemoe digende woorden toe: „Het is juist leuk om veel fouten te heb ben. Als mijn vrouw en ik naar het nationale dictee kijken, bie den we tegen elkaar op wie de meeste fouten heeft gemaakt." GOES - Tot vorig jaar blies hij nog klarinet bij het Seniorenorkest Zeeland, gisteren kreeg de ne gentigjarige Pieter Knuist uit Goes een serenade op zijn verjaardag. Muziekvereniging Euphonia blies hem toe vanuit het plantsoentje voor het Ka- rel Doormanhof. Knuist is al 62 jaar lid van Euphonia. Hij begon op saxofoon - „want er kwam een plaatsje vrij" - bij Excelsior in zijn geboorteplaats 's-Heer de rugbyvereniging. Die moet ook zelf met ideeen komen als zij een ander clubhuis wenst. Desalnietemin gaat ze proberen om zo snel mogelijk een voor ie dereen bevredigende oplossing te bedenken. Over twee maanden doet Van Ewijk verslag tijdens een verga dering van de commissie maat schappelijke ontwikkeling. GOES - Veel jongeren hebben moeite met rekenen. Voor al hoofclrekenen zorgt voor problemen. De jeugd redt zich zelf met rekenmachines, die overal voor het grijpen lig gen. Het Seminarium voor Orthopedagogiek in Middel burg is een kenniscentrum dat ondersteuning en begelei ding biedt voor leraren. Het centrum houdt in april een conferentie over rekenen en wiskunde, pagina 15 jeugd kan niet rekenen SINT-MAARTENSDIJK - In het politiedistrict Ooster- scheldebekken zijn vandaag verkeerscontroles gehouden, die van tevoren zijn aangekondigd. In Sint-Maartensdijk werd een snelheidscontrole gehouden op de Provinciale- weg. Er werden tussen 08.00 en 11.30 uur 210 voertuigen gecontroleei'd en er werden twintig bestuurders beboet, omdat zij te hard reden. In Goes, op de Ringbaan West, werd tussen 12.45 uur en 15.45 uur gecontroleerd op snel heid. Hier passeerden 710 voertuigen de camera en 170 daarvan werden geflitst. HOOFDPLAAT - De actiegroep Hoofdplaat Tegenwind heeft in Hoofdplaat en omgeving zestienhonderd handte keningen verzameld tegen de uitbreiding van het windmo lenpark in de Hoofdplaatpolder. „In de kern Hoofdplaat is 86 procent van de inwoners tegen nieuwe molens. Dat staat gelijk aan 550 handtekeningen. Daarnaast kregen we veel respons uit Biervliet, IJzendijke en Breskens", ver telt C. Doppegieter van de actiegroep. De actievoerders overhandigen de krabbels donderdagavond om 19.15 uur, voorafgaande aan de gemeenteraadsvergadering, aan het Sluise college van burgemeester en wethouders. De verga dering wordt gehouden in het Belfort in Sluis. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 34-jarige inwoner van Vlissingen voor hen nepteelt veroordeeld tot 48 uur werkstraf. De verdachte moet 10.000 euro betalen aan de Nederlandse staat. Vol gens officier van justitie A. Flikweert blonk cle Vlissinger uit in het afleggen van vage verklaringen, terwijl hij eer der bij de politie openhartiger was. Vast stond dat de man de afgelopen vier jaar wiet had geteeld: deels voor eigen gebruik, deels voor de opbrengst uit de verkoop. Zo had hij jaarlijks drie tot vier oogsten. De hennepkwekerij in zijn woning werd 28 februari vorig jaar ontdekt na een brand, waar hij overigens zelf niets mee te maken had. In de woning werden 48 hennepplanten aangetroffen. re plaatsen en verspreidde hij folders op scholen. Met de tekst: „Ik ben op zoek naar dit meisje. Wie haar kan vinden, krijgt een beloning." De politie werd inge schakeld. Er werd contact ge legd met verdachte, maar het weerhield hem er niet van om door te gaan met het zoeken naar het meisje. Uiteindelijk luk te het de man op 22 september het slachtoffer op een school in Middelburg te traceren. Toen het meisje hem op het school plein zag belde ze haar moeder op en lichtte ze de schoolleiding in. Die belde de politie, waarna de stalker werd ingerekend. door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Tegen de zin van de eigenaar laat de provincie momenteel een voor malige stortplaats in de Heeren polder bij Wolphaartsdijk onder zoeken. De provincie sluit niet uit dat de oude stortplaats, die de helft van een twee hectare groot wei land beslaat, het grondwater verontreinigt. Om die reden wordt een aantal maanden lang het transport van stoffen in het grondwater gevolgd. Dat ge beurt door de plaatsing van peil buizen. Eigenaar A. Koert uit Wol phaartsdijk verhuurt het wei land aan een schapenboer. Hij zegt geen toestemming te heb ben gegeven voor het onder zoek. Al een tijd ligt hij hierover met de provincie in de clinch. „Ik heb geen zin in de bemoeie nis van de provincie. Het is na melijk helemaal niet zeker dat de oude stortplaats wordt gesa neerd als er daadwerkelijk ver vuiling wordt gevonden. Er is ge woon geen geld voor, is mij ge zegd. Dus ga dat dan ook niet onderzoeken, want dat kost de gemeenschap alleen maar geld en ik schiet er ook niks mee op." Gistermorgen is een begin ge maakt met het onderzoek, waar voor de provincie een onder zoeksbureau heeft ingehuurd. Tegen de zin van Koert betrad een groepje mensen zijn land. Voor het hek gaan liggen, ging hem te ver. „Maar een hand heb ik ze niet gegeven, want ik ben het er niet mee eens. Daarom ga ik mijn advocaat inschakelen." Hoofd afdeling milieuhygiëne C. Meij Ier van de provincie kent de bezwaren van Koert. „Vreemd genoeg heeft hij geen bezwaar in gediend tegen het besluit van Ge deputeerde Staten, zodat het rechtskracht heeft gekregen. In het uiterste geval kunnen we be stuursdwang toepassen." Elk dorp had vroeger zijn vuil nisbelt. De meeste zijn in de ja ren zestig en zeventig gesloten, gesaneerd en afgedekt. Naar hui dige maatstaven zijn die schoon- maakoperaties vaak niet goed uitgevoerd. Het ministerie van Volksgezond heid, Ruimtelijke Ordening en Milieu heeft de provincies ge vraagd oude belten opnieuw te onderzoeken om vervuilingsrisi co's in beeld te brengen. Zeeland telt 371 voormalige stortplaatsen. In een onderzoeks programma voor de komende vijf jaar zijn er 58 geselecteerd. Afhankelijk van de resultaten kan dat leiden tot het afgraven van een stortplaats, het aanvul len van de afdeklaag of andere beheersmaatregelen of helemaal niets doen. „Als blijkt dat de ver vuiling zeer gering is, hoeft er niets te gebeuren", zegt MeijIer. Voor de saneringsmaatregelen bestaat een apart potje. Grondei genaren hoeven niet te vrezen voor kosten en eventuele schade wordt hersteld. Koert weigert niettemin mee te werken. Om van 'het gedoe' af te zijn, heeft hij het bewuste wei land recent te koop aangeboden. Vier gegadigden hebben zich ge meld: twee particulieren, het Bu reau Beheer Landbouwgronden en Stichting het Zeeuwse Land schap. Arendskerke. De voormalig waterschapsmedewer- kcr maakte, toen hij verhuisde naar Goes, in 1943 de overstap naar harmonie Euphonia. Twintig jaar lang blies hij er de klarinet en leidde hij jon ge muzikanten op. Hij zette zijn muzikale carrière tot op hoge leeftijd voort in het Seniorenorkest Zeeland. Vorig jaar vond hij het welletjes, maar 'lid van de muziek' blijft hij. foto Dirk-Jan Gjeltema Soms vraag je je echt af of ambtenaren bewust proberen het beeld dat van hen bestaat te bevestigen. Zo zat deze week tussen de provinciepapieren een brief die op 11 februari vanuit de Middelburgse abdij is ver stuurd naar een inwoner van Ovezande. De brief begint zo: Geachte heer/mevrouw Allereerst excuses voor de late beantwoording van mv brief van 29 juli 2004,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29