ISV verzuimt flinke kloof te slaan Opvallende verschijningen in Sluiskil yern moet toch g beducht zijn Klompenhouwer is aangenaam verrast door aanbod sponsor 17 twinning op AS Monaco valt mager uit Vooronderzoek naar Majstorovic Bastl niet in Davis Cup Feyenoord wil Kuijt binden Petacchi weer winnaar in de sprint Hartoperatie Rinus Michels ichta staat [oed voor Loek van Wely grijpt naast prijs woensdag 23 februari 2005 insvan den Nieuwenhof OVEN - Het overtuigen- js bleef uiteindelijk toch V toonde gisteravond het in potentie tot de ite teams van Europa be- Na de 1-O-overwinning lonaco ligt een plaats in rtfinale van de Cham- .eague binnen handbe- uch overheerste het ge- PSV de zware klus in ei- lion al had kunnen kla- nf was op basis van het ur best indrukwekkend, >SV lange tijd het opti- ndement haalde uit zijn raliteiten. De ploeg heer- onderlinge duels, toon de lef in tactisch opzicht, gaf geen kans weg en scoorde op het vitale moment de openingstref fer. Al na acht minuten verschafte PSV zichzelf een enorme impuls aan zelfvertrouwen, toen Alex bij de tweede paal, geheel wij- staand, een hoekschop van uit blinker Van Bommel binnenkop te. De treffer voelde als een nieuwe bevrijding, na zovele jaren van frustratie. Het was de Eindho- vense club in zijn lange historie pas twee keer gelukt om na de winterstop een wedstrijd te win nen in het belangrijkste Europa cuptoernooi. In 1964 lukte dat tegen FC Zurich (1-0) en in 1976 tegen Hajduk Split (3-0), beide keren in de kwartfinale. Een [JK - Bayem München iteravond in de Cham- ,cague een reuzenstap te in de richting van de inale, maar moet door tegentreffer toch nog be- rijn voor de return tegen se recordkampioen ver- de kleumende aanhang olympisch stadion met inschijnlijk onaantastba- sprong. maar kreeg vlak ijd een onverwacht fris tegen: 3-1. Real Madrid gen Juventus) en Liver- 1 tegen Leverkusen) be- ook op voorsprong aan iro. ladrid domineerde tegen lts, maar nam misschien ug afstand. Raul was een ag voor de Italiaanse de- Het openingsdoelpunt a een half uur voort uit mdaardsituatie, Reals ge- wapen. Beckhams vrije sreikte Helguera, die de kop en schouder in de kloof van bijna dertig jaar werd gisteren zonder veel problemen overbrugd, ook al omdat AS Mo naco geen grootse indruk maak te. Angels PSV had het eerste kwartier zelfs geen enkele overtreding no dig om de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Het haalde sim pel alle angels uit het spel van de Monegasken. De backs Mai- con en Evra kregen van Farfan en Park zelden of nooit de kans om langs de flanken op te sto men. Monaco-coach Didier De- schamps had nog wel een list be dacht door zijn sterspeler Plasil niet op links maar op rechts te posteren, maar hij had tegen Lee weinig in te brengen. PSV was de baas op het veld en kon centraal op het middenveld, met de sterk spelende Vogel, steeds een man extra creëren. Het getuigde van lef om het im posante duo Alex-Bouma man-op-man te laten spelen te gen Adebayor en Saviola. Daar, in het hart van het veld, lag voor PSV de sleutel tot het suc ces. Monaco bleek niet bij mach te om tactisch te anticiperen op die situatie. Zoals verwacht leverde de wed strijd niet veel doelkansen op. Van Bommel stond, na 25 minu ten, aan de basis van een goede mogelijkheid, die door Vogel niet naar waarde werd geschat. Kort na de rust leverde een vrije trap van de aanvoerder nieuw doelgevaar op. In de scrimmage die ontstond, lepelde Ooijer de bal over het doel. Het was te vens de laatste keer dat PSV uit zicht had op verdubbeling van de score. Monaco had zijn ge vaarlijkste moment in de eerste helft, toen Lee lichtzinnig terug speelde op Gomes en Adebayor, toch niet de kleinste man op het veld, over het hoofd zag. Alex kon ten koste van een kamika ze-actie redding brengen. Een tweede oprisping volgde halver wege de tweede helft. Adebayor draaide gemakkelijk weg van Bouma en zag zijn voorzet door Saviola de tribunes ingeknald worden. Raffinement Verder bleef PSV, zoveel als het nog kon, druk uitoefenen op Mo naco. Het tempo bleef hoog, be wust als de ploeg zich was dat 2-0 een hele veilige (en haalba re) marge zou opleveren. Toch ontbrak bij PSV uiteindelijk het raffinement om die kloof te slaan. Als er ruimte ontstond, liep de aanval steeds vaker vast in acties van vermoeidheid en misten de aanvallers de techni sche kwaliteiten om dichtbij het doel van Roma te komen. Om écht aansluiting te vinden bij de Europese elite heeft PSV toch een spits nodig, die op eigen ge zag topwedstrijden kan beslis sen. PSV (Ned)-AS Monaco (Fra) 1-0. 8. Alex 1-0. Scheidsrechter: Medi na Cantalejo (Spa). Toeschouwers: 32.500. Gele kaart: Vogel (PSV), Rodriguez (AS Monaco). PSV: Gomes; Ooijer, Alex, Bouma en Lee, Van Bommel, Cocu en Vo gel; Park. Vennegoor of Hesselink en Farfan (52. Beasley). AS Monaco: Roma; Maicon, Rodri guez, Givet en EvraKallon, Zi- kos, Benardi en Plasil; Saviola en Adebayor (83. Nonda). GPD bovenhoek werkte. Vlak daarna wankelde Nedved naar de kant. De Tsjech, net hersteld van een knieblessure, knalde met het hoofd tegen Raul Bravo en viel uit. Een groot gemis, waardoor Ibrahimovic en Del Piero nog moeilijker bereikbaar werden. Verdedigend bleef de 'Oude Da me' in de tweede helft, met eni ge geluk, stram overeind. Bayem München (Dui)-Arsenal (Eng) 3-1 (1-0). 4. Pizarro 1-0, 58. Pizarro 2-0, 65 Sahilamidzic 3-0, 88. Touré3-l. Scheidsrechter: Mil ton Nielsen (Den). Gele kaart: De- michelis. Kovac (Bayem), Vieira, Lauren, Reyes (Arsenal). Liverpool (Eng)-Bayer Leverku sen (Dui) 3-1 (2-0). 15. Garcia 1-0, 35. Riise 2-0, 90. Hamann 3-0, 90. Franga 3-1. Scheidsrechter: Vassa- ras (Gri). Gele kaart: Dudek, Ha mann (Liverpool), Ponté, Freier (Leverkusen). Real Madrid (Spa)-Juventus (Ita) 1-0 (1-0). 31. Helguera 1-0. Scheidsrechter: Michel (Slw). Gele kaart: Samuel, Roberto Carlos, Gravesen (Real Madrid), Thuram, Blasi, Tacchinardi, Del Piero, Oli- vera (Juventus). ANP PSV viert feest na de treffer van Alex. Vlnr: André Ooijer, Alex en Wilfred Bouma. foto Ed Oudenaarden/ANP ENSCHEDE - De aanklager van de tuchtcommissie van de KNVB is een vooronderzoek begonnen naar FC Twen- te-speler Daniël Majstorovic. Die zou afgelopen zondag in de wedstrijd tegen FC Groningen tot twee keer toe een elleboogstoot hebben uitgedeeld aan Martin Drent. Beide clubs moeten met een verklaring komen van de direct be trokkenen. Die verklaringen moeten aanstaande maan dag bij de aanklager zijn. Naar aanleiding van die rappor ten gaat de aanklager beoordelen of er een zaak komt te gen de verdediger van FC Twente. Majstorovic is daar door zaterdag gewoon beschikbaar in de wedstrijd tegen De Graafschap. Zowel Twente als Majstorovic beweert dat er van opzet geen sprake was. Drent bestrijdt dat. GPD FRIBOURG - De Zwitserse bondscoach Mare Rosset heeft voor het Davis Cupduel tegen Nederland de tennis ser Georg Bastl laten vallen uit de voorselectie. Hij be sloot met Stanislas Wawrinka, Ivo Heuberger, Marco Chiudinelli en dubbelaar Yves Allegro aan te treden voor de eerste ronde van de wereldgroep. Zwitserland - Neder land wordt gespeeld in Fribourg van 4 tot en met 6 maart. Vorige week selecteerde de Nederlandse captain Tjerk Bogtstra zijn kwartet spelers al: Sjeng Schalken, Raemon Sluiter, Dennis van Scheppingen en Peter Wessels. ANP ROTTERDAM - Feyenoord wil het contract met topsco rer Dirk Kuijt (24) openbreken. „Het gaat om een opwaar dering en een verlenging", legde technisch directeur Mark Wotte gistermorgen uit. „Ik heb goede hoop dat we de onderhandelingen binnen een paar weken kunnen af ronden. Beide partijen willen graag met elkaar nieuwe af spraken maken." Volgens Wotte heeft Kuijt, die een con tract tot medio 2007 heeft in de Kuip, een verbeterde ver bintenis dikverdiend. ANP CALPE - Alessandro Petacchi is op drift. De Italiaanse sprinter won gisteren voor de vierde keer in een week tijd. Petacchi was de snelste in de eerste rit van de Ronde van Valencia. Hij troefde de Spanjaarden Zaballa en Per- diguero af. Thomas Dekker werd tiende. Zaballa heeft de leiding in het klassement dankzij bonificatieseconden die hij onderweg bijeen sprokkelde. Erik Dekker, herstellende van een griepje, beëindigde de etappe als laatste, hij werd 122e met een achterstand van 19 minuten en 29 seconden. Ploeggenoot Michael Boogerd stapte tijdens de etappe af. Hij is volgens een woordvoer der van de ploeg ziek. ANP ZEIST - Rinus Michels heeft vrijdag in België een preven tieve operatie aan een hartklep ondergaan. Die is volgens de artsen goed verlopen. De voormalige trainer van onder meer Ajax en het Neder lands elftal, die twee weken geleden 77 werd, lag volgens een woordvoerder van de KNVB gisteren nog wel op de af deling intensive care maar is aan de beterende hand. ANP >KIL - Norbert Ohagen leren op de derde speel de Outokumpu world- ibanden simpel op weg volgende kwalificatier- ia een eenvoudige zege lelgSandro Coppens (2-0 m moyenne van 1.304) de Duitser echter op Jan De Tsjech won de be- e partij in poule A met plaatste zich hierdoor vierde kwalificatieron- vandaag in Sluiskil afgewerkt. kwam na twee partijen een gemiddelde van pre- .000, terwijl Slechta tot wam. De drie beste num- wee van de twaalf poules zich evenals de win- voor de vierde kwalifica tie. Het was gisteravond maar de vraag of Oha- dat trio gelukkigen be- injaard Ruben Legazpi een goede vriend van de aanwezige wereldbeker- Daniel Sanchez, kwam ide verder door zeges op &en Mehmet Goren en Tiizül. Ook Brian Zola won zijn twee poulewed- i De Deen, die tot een ie van 1.210 kwam, liet uadoriaan Jorge Rubio en de Tsjech Radovan achter zich. oudig üe D finishte de Koreaan Tien Dang als eerste, voor Fotiadis (Griekenland) en tee Gülsen Degener. Het idelde van Dang was met echter niet aan de hoge Reverchon, afgelo- ig nog veel te sterk 'ens van Dam uit Sas van won in poule F heel een- van Gerrie Geelen en in het laatste pouleduel Iddy Wienk achter zich te Reverchon, drievoudig tmpioen in het billiard lue eindigde met een "van 1.169. overige poules zeven pou- gisteravond laat nog *kend wie als poulewin- doorstroomden naar de kwalificatieronde. De Partijen beginnen van- Wederom om 10.00 uur. Habraken komt vandaag ■Kt eerst in actie. De Bra- driebander van het Goe- ita/Ockenburgh treft in Ede Turk Selim Ozden en lalifier. Biljartsters Gülsen Degener en Gerrie Geelen bewegen zich in een mannenwereld door Barry van der Hooft SLUISKIL - Ze slaakt een die pe zucht, brengt haar handen naar haar hoofd en maakt een hulpeloze indruk. Wil er van daag nu helemaal niets lukken, lijkt Gülsen Degener zich af te vragen. De Turkse krijgt echter meteen steun vanaf de goedge vulde tribune in Sluiskil, waar opvallend veel mensen op haar hand zijn. Maar zou dat nu ko men door haar manier van spe len of toch vooral vanwege haar opvallende verschijning? Het laatste lijkt het meest voor de hand liggend en dat weet Gülsen Degener (36) zelf ook wel. „Biljarten is voor mij ook vooral entertainment", zegt ze na haar verloren partij tegen de Griek Fotiadis (2-1). „Ik houd ervan als mensen zeggen: daar staat een mooie vrouw. En ik hoop dat ze me respecteren, om dat ik goed probeer te biljarten. Ik ben er gewend aan geraakt dat ik als biljartster in een man nenwereld zit. Ik heb er geen problemen mee, maar voor veel mannen is het moeilijk. Ze heb ben dan bijvoorbeeld nog nooit een vrouw zien spelen en heb ben hun oordeel al snel klaar." Degener speelt deze middag tij dens het kwalificatietoernooi van de wereldbeker driebanden in Sluiskil op tafel 3 en een paar meter verder neemt Gerrie Gee len, de tweede overgebleven vrouw in het deelnemersveld, op tafel 2 het op tegen haar manne lijke landgenoot Addy Wienk. Geelen verliest - net als 's och tends tegen de Fransman Rever chon - met 2-0 en is uitgescha keld. „Ik heb geen gunstige lo ting gehad", weet de veertigjari ge Schiedamse. „Vooraf had ik dan ook niet de illusie dat ik zou winnen, maar ik had wel be ter partij willen geven." Strikje Geelen speelt net als haar man nelijke collega's in een over hemd en gilet, met strikje. Dege ner daarentegen draagt een strakke zwarte broek met bijpas send strak blousje. De toeschou wers kunnen het wel waarde ren; Geelen niet zo. „Ik ken haar natuurlijk", vertelt ze. „Ze pro beert vooral altijd mooi te zijn. Op het WK voor vrouwen in Va lencia mochten we bijvoorbeeld geen gilet en strik dragen, maar moesten we een polo aan. Wij kwamen netjes in een oranje po lo, zij droeg een wit doorschij nend overhemd met een witte be ha eronder. Daar houd ik dus niet zo van." Degener: „In Valencia moesten de Japanse vrouwen hun gilet uitdoen. We zijn er al zes jaar voor aan het vechten, omdat we niet op mannen willen lijken. Als mannen zich chique willen kleden doen ze een overhemd met een strik aan. Nou, als de vrouwen ook chique voor de dag willen komen, moeten we ons kunnen kleden zoals ik nu doe. In de regels van de wereldbond (UMB) staat dat je een zwarte broek moet dragen met bijpas sende blouse. Ik heb hier maan dag ook verteld dat ik dit aan zou doen en meneer Dupont van de UMB heeft toestemming gege ven. Dan is het toch goed?" Juis- WERELDBEKER SLUISKIL te kleding of niet; Gerrie Geelen en Gülsen Degener blijven op vallende verschijningen in Sluis kil. Na het verlies van Therese Klompenhouwer op maandag, vormen zij aan het begin van de derde speeldag de overgebleven vrouwelijke deelneemsters. En dat is even wennen, want het beeld in de biljartarena wordt nu niet alleen door mannen be paald. Hoe is het tweetal er ei genlijk toe gekomen om te gaan biljarten? Geelen: „Ik ben ermee opgegroeid en het is nu echt mijn passie. Aan de benadering door de mannen merk ik dat ze me waarderen omdat ik mijn best doe. Sinds december heb ik de A-status van NOCNSF en daardoor kan ik me nu meer op mijn sport richten. Eerst werkte ik zes dagen per week in een ca fé, nu nog maar één dag. Ik kan veel meer trainen, maar dan is het wel frustrerend als je hier vandaag zo kansloos verliest." Vriend En dat terwijl Gerrie Geelen toch geregeld over een ideale trainingspartner kan beschik ken. „Richard Bitalis is mijn vriend, hij komt later deze week ook hier spelen. Soms rijd ik naar Parijs om hem te zien en dan trainen we uiteraard ook sa men. Bij de bond vinden ze dat ook prima, dus met de hulp van Richard kan ik op een hoger ni veau komen. En dat moet ook, wil ik die A-status behouden." Voor de in Berlijn wonende De gener is het biljarten in het ver leden wat moeilijker gebleken. „Toen ik op de universiteit zat ben ik ermee begonnen en was het nog een hobby. Daarna ging ik steeds meer spelen, maar op een gegeven moment zag mijn vader mij niet meer als zijn dochter. Ik was de enige vrouw in een club vol met mannen en dat was in Turkije moeilijk te ac cepteren. Pas na zes maanden, toen hij inzag hoe leuk ik het vond, heeft hij aanvaard dat ik ging biljarten. Maar ik heb heel veel moeten liegen om toch maar te kunnen spelen." Ruim twee uur na haar verlies tegen Fotiadis treedt Degener aan voor haar tweede partij. Ze moet met 2-0 winnen om door te kunnen gaan naar de volgende ronde, maar ze verliest weder om met 2-0. En dus moet de worldcup driebanden in Sluis kil het vanaf vandaag zonder vrouwelijke inbreng doen. Gülsen Degener Gerrie Geelen foto's Peter Nicolai door Barry van der Hooft SLUISKIL - Met een beetje meer geluk had Therese Klom penhouwer zich kunnen plaat sen voor een volgende kwalifica tieronde van de wereldbeker driebanden in Sluiskil. De 22-ja- rige biljartster uit Nijkerk ver loor maandagavond laat echter van Berry Dallinga. Toch eindig de het toernooi niet in mineur. Na afloop werd ze aangenaam verrast door een aanbod van een voor haar onbekende sponsor. „Die man kwam na afloop naar me toe en deed me een heel goed voorstel", vertelde Klompenhou wer gisteren. Een bedrag noem de ze niet, maar het zou naar verluidt om een bijdrage van tweeduizend euro per maand gaan. „Dan zou ik me dus volle dig op het biljarten kunnen rich ten. Ik heb sinds kort de A-sta tus van NOCNSF, maar moet daarnaast nog wel drie dagen werken. Daarom moest ik niet lang nadenken over het aanbod en we hebben met drie getuigen erbij de handen geschud. Het is dus een mondelinge deal en nu moet alles op papier worden ge zet." Als het contract ook daadwerke lijk wordt opgesteld, betekent dat dat Therese Klompenhou wer de komende twee jaar meer kan trainen en ook internationa le toernooien kan spelen. „Ik ben bedrijfsleidster in de horeca en train nu vaak tien tot vijftien uur per week. Mijn gemiddelde is constant en ligt tussen de 0.650 en 0.700. Daar zou ik dus hard aan kunnen werken. Ik hoop echt dat het doorgaat, want dit is een prachtige kans voor mij." Slechte ervaring Toch weigerde ze gisteren te vroeg te juichen, omdat Klom penhouwer net een slechte erva ring achter de rug heeft. „Ik speelde met Tabara in de eerste divisie, maar dat team is nu op gedoekt. Ik ben gewoon bela zerd. Er werd veel beloofd, maar weinig nagekomen. De af spraken werden door meerdere partijen geschonden en op een gegeven moment stonden vier van de zeven teamleden zonder plezier aan het biljart. Het was één grote poppenkast." Klompenhouwer, die ook deel uitmaakt van de nationale selec tie en onlangs bij het eerste NK voor vrouwen de finale op moyenne van Gerrie Geelen won, is wel al bezig met het zoe ken van een nieuw team. „Ik heb verschillende aanbiedingen gehad en ik doe ook heel veel om een betere biljartster te wor den. Daarnaast ben ik nu ook met een website over het vrou wenbiljarten bezig. Om onszelf een beetje te promoten, want we zitten toch in een mannenwe reld." De benadering door haar manne lijke collega's was in Sluiskil goed, maar Klompenhouwer heeft het ook al eens anders mee gemaakt. Stomme trut „Toen ik net was begonnen met biljarten, ben ik bij ons in de re gio door één of andere vent die van mij verloor eens helemaal verrot gescholden. 'Wie denk je wel niet dat je bent? Je hoort hier helemaal niet, stomme trut!' Ik heb hem netjes een hand gegeven en ben naar huis gegaan. Het was pure afgunst, maar zulke dingen maak ik nu niet meer mee." MOSKOU - Schaker Loek van Wely heeft gisteren in de acht ste en voorlaatste ronde van het Aeroflot Opentoernooi met wit remise gespeeld tegen de Rus Mi- chail Kobalia. De Tilburgse grootmeester kwam op vijf pun ten en is daarmee kansloos voor een podiumplaats. De Rus Karlov is met 6,5 punten de grootste kanshebber op de hoofdprijs van 30.000 dollar in de hoofdgroep. Hij wordt op de voet gevolgd door de Rus Vol- kov en de Oekraïner Ivantsjoek met zes punten. Daarachter volgt een groep spelers met 5,5 punten. Erwin l'Ami, de tweede Neder lander in de hoofdgroep, speel de met zwart een remise tegen Alisa Galliamova uit Rusland. Hij bungelt met twee punten uit acht partijen bijna onderaan in het klassement. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17