Zwanen plaag voor vliegveld Steun de strijd tegen littekens! PZC Ziekenhuizen gaan nauw samenwerken Kleintjesmarkt.nl ft k 0 Ginkgo Combi: Verbetert het geheugen en concentratievermogen Maak er een Kleintje van. de badmeesters z-wear Dierenbescherming probeert vogels met hond te verjagen wie een zwembad wil moet in zee, maar met wie? textieldruk groothandel dinsdag 22 februari 2005 door Wendy van den Hurk ARNEMUIDEN - Alles hebben ze al geprobeerd, de mensen van de Dierenbescherming. Maar de zwanen blijven. Het grasveld van Zeeland Airport is nu eenmaal niet te versma den. En daar doet rottweiler Twister niets aan af. Het moet voor een asielhond een verrukking zijn een dagje achter zwanen aan te rennen op een drassig grasveld. Zodra de deur van het busje open schuift, kijkt Twister zijn 'baas je' Piet Bode vragend aan. Na het onvermijdelijke 'ja, je mag mee' begint de rottweiler te kwispelen met zijn staart. Hij springt uit de bus, kijkt waar de zwanen zijn en loopt recht op zijn doel af. Op nog geen der tig meter afstand verkiezen de zwanen de lucht. Maar hon derd meter verder dalen de vo gels gewoon weer neer. „Een poedel had ook best ge kund", vertelt Inge Zweedijk van de Dierenbescherming, „maar die maakt geen indruk. Dan maar een hond die er af schrikwekkend uitziet. Twister dwingt respect af." De hond is de laatste strohalm om de zwanen weg te jagen van het vliegveld. Ooit waren er wel 38. Nu nog tien, maar ze brengen de luchtvaart in ge vaar. En zichzelf, als ze tegen een Cessna zouden opbotsen. Alleen weigeren de koppige knobbelzwanen het grasveld te verlaten. Brood Zweedijk weet het onderhand ook niet meer. „Onze eerste po ging was met een vanginstalla- tie. Dat mislukte omdat het brood om de zwanen te lokken, steeds werd opgegeten door een- de." Een bedrijf uit de buurt wees het vliegveld erop dat de zwanen tam waren. „Blijkbaar worden ze dagelijks door hun werknemers gevoerd, maar de zwanen waren voor geen gat te vangen."Toen zei iemand dat Zwanen vliegen weg zodra ze de hond Twister zien. „Het is onze laatste strohalm." zwanen 's nachts niet kunnen zien. „Toch vlogen ze gewoon weg toen we aankwamen." Ver volgens kwam het plan de vo gels te verdoven. „Maar dat is ook niks. Het is moeilijk voor een dierenarts om zo'n beest van een grote afstand op de juis te plek te raken." Er is nog ge dacht aan graan met een verdo vend middel. „Maar dan heb je weer kans dat de ene zwaan veel eet en gelijk dood neer valt." De Dierenbescherming is ten einde raad. Op 1 maart loopt het ultimatum met het vlieg veld af. Als er voor die tijd geen oplossing is gevonden, wordt overgegaan tot 'sancties van andere aard'. Afschieten dus. Dierenliefhebber Twister gaat nog maar eens met zijn baasje op pad. Zweed ijk laveert met haar laarzen tus sen de zwanenpoep door. Dan rijdt een busje het terrein op. Het is Quintus Hoveling, van de dierenambulance Beve- landen. „Mevrouw, het is geen stijl wat u daar doet! Die hond jaagt de beesten op. Ze raken gestrest. Bent u nou dierenlief hebber?" Zweedijk schrikt van zijn plot selinge verschijning. „Ik be grijp niet waar u zich mee be moeit. Hier wil ik het bij la ten." En ze verdwijnt richting het grasveld. Hoveling niet. „Die hond kan dan wel aangelijnd zijn, hij maakt de zwanen behoorlijk bang", verklaart hij. „Laat een valkenier met een roofvogel over het veld lopen, of maak een fuik. Er zijn genoeg alterna tieven. Maar dit is een waarde loze actie. Je vangt toch ook geen paard met een katten- kooi?" De zwanen gaan Hoveling aan het hart. „Het zijn de mooiste beesten die bestaan, notabene vormen ze het logo van onze na tionale vliegvaartmaatschap- pij. Ik doe alles voor ze. Laat ze maar met een geweer voor de foto Ruben Oreel dag komen. Ik zweer je, ik ga voor de loop staan." Zweedijk kiest liever een diplo matieke oplossing. „Maar wat? Dat met die hond was een idee van dé zwanendeskundige van Nederland, de heer Beekman. Als die het niet meer weet... Die zwanen moeten weg, zo snel mogelijk. Konden we het ze maar vertellen, hè."In de ver te blaft Twister. De zwanen vliegen op. Hun silhouetten ste ken schitterend af tegen de lucht. door Claudia Sondervan GOES - De drie Zeeuwse zieken huizen en stichting Revalidatie- geneeskunde Zeeland gaan één verband vormen. Ziekenhuis Walcheren en de Oosterschelde- ziekenhuizen krijgen begin 2006 één raad van bestuur en één raad van toezicht. Met de ZorgSaam-ziekenhuizen in Zeeuws-Vlaanderen en hel Reva- lidatieziekenhuis wordt een 'strategische alliantie' gesmeed. Daarbij blijven alle huidige zie kenhuislocaties functioneren met elk een afdeling spoedeisen de medische hulp. Die voornemens hebben de zie kenhuizen gisteren bekrachtigd in een intentieverklaring. De in niger band tussen de ziekenhui zen is nodig om de Zeeuwen be tere zorg en meer mogelijkhe den voor medische topzorg te bieden, stellen de ziekenhuizen. Daarmee brengen zij het advies van de Commissie van Wijzen voor de Zeeuwse curatieve zorg in praktijk. Commissievoorzitter Vierhout noemt de intentieverklaring 'een mooi begin'. Gedeputeerde G. de Kok, initiator van de Com missie van Wijzen, zegt de inten ties van de ziekenhuizen buiten gewoon toe te juichen. Hij ver wacht ditmaal geen bezwaar vanuit de Tweede Kamer omdat er geen ziekenhuislocaties ver dwijnen. Twee jaar geleden ver bood de Tweede Kamer de fusie tussen de ziekenhuizen in Vlis- singen en Goes, omdat toen wel sprake was van samenvoeging van ziekenhuisafdelingen. ZorgSaam-ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen blijft vooralsnog on der eigen bestuur. Dat ligt aan de nauwe samenwerking die dat ziekenhuis heeft met het Univer sitair Ziekenhuis Gent. Komen de tijd wordt bekeken hoe de af spraken over de uitwisseling van patiënten en artsen tussen Gent en Terneuzen voor heel Zeeland voordeel kunnen ople veren. Een tweede reden is in de stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaamse ziekenhuis is gefuseerd met de thuis Ook de ziekenhuizen bova Westerschelde willen de met de verpleeg- en verzorg sector versterken, maare® tereren zich nu op elkaar, kunnen binnen de allianties ZorgSaam veel leren over sluiting van verpleging en» zorging", vindt R. Zomer,r zitter van de raad van i*;- van Ziekenhuis Walchere. revalidatiegeneeskundehoi wel in het nieuwe verbaoj dat de revalidatieartsend ruimte tijd nauw samenwe met de ziekenhuizen, stelt fc Basiszorg s Patiëntenplatform Het Kis 5 blad is positief over het nieri verband. Bij de herverde van de specialistische zorgo de locaties stelt Het Klavert als voorwaarde dat de spn uurfuncties van alle basis specialismen in elke regiobs den blijven. Ook eist Het Kis 51 blad dat de introductie van klinische zorg, waarvoor en nu nog de provincie uil; ten, niet ten koste mag gaan l! de huidige basiszorg. Vcj Zomer is daar ook geen sp: van. De behandelingen.van cialisten kunnen echter op mijn maar in één Zeeuws al huis beschikbaar zijn. Paté I zijn volgens Klaverblad-ei teur H. Notenboom bereidt! zen binnen Zeeland als zijd mee de beste dokter kn] Hoe de specialismen over ik 11 kenhuizen verdeeld worden spreken de medisch special s komende maanden onder ding van Vierhout. De vou ter van de Orde voor Mei 5 Specialisten is door het prei ciebestuur aangesteld om sprekken te begeleiden. Hijs wacht voor de zomer van zei vijf specialismen helderteh benhoe deze aangeboden s den aan de ziekenhuizen. familieberichten vervolg van pagina 10 !000 22-02-2005 In liefdevolle herinnering Jan Kruijsse Vijf jaar zo lang en toch nog zo kort. Hij blijft een deel van ons bestaan dat nimmer weg zal gaan. Maddy kinderen en kleinkinderen Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-576 94 76 ofwww.amref.nl AMREF FLYING DOCTORS Tj Selfsupporting Africa 22-02-2003 Voor altijd in ons hart 22-02-2005 -r f Spj Greta Verbeem-de Koster Mama - Corrie - Rinus Coen pak de telefoon en neem de kortste weg van idee noareindprodukt! het idee levert u: uit uw hoofd, vanof bierviltje, floppy of cd, de rest verzorgen wij, zelfs binnen een week: van tos tot jas, bedrukt of niet,1 keer of 10.000 keer! HARINGVLIETPLEIN 7 ZIERIKZEE tel.: 0111 - 450026 fax 0111 - 450031 Grote schoon maak? Uw koopjes op internet én in de krant CUD aanbiedingen tot 100 euro gratis plaatsen OK het gemak van zelf plaatsen OK l landelijk bereik, regionaal gericht QK gratis doorplaatsing in deze krant Snel gevonden.Snel verkocht. zwembaden whirlpools sauna's stoombaden burgh-haamstede telefoon 0111 651056 www.debadmeesters.com Al meer dan 30 jaar trekt de Nederlandse Brandwonden Stichting zich het lot van brandwondenslachtoffers aan. De Stichting helpt door middel van nazorg, voorlichting, het beheer van de Nationale Huidbank en onderzoek naar de verbetering van de behandeling. De afgelopen jaren is hierbij veel vooruitgang geboekt. Maar i'n veel gevallen ontstaan er toch ontsierende littekens die blijvende gevolgen kunnen hebben, zowel lichamelijk als psychisch. Om deze mensen te helpen in hun strijd tegen de littekens blijft er veel geld nodig voor o.a. onderzoek en nazorg. Wij doen daarom een dringend beroep op u om deze strijd te steunen! NEDERLANDSE Alvast bedankt! BRANDWONDEN STICHTING Meer geestelijke energie door het extract uit de Ginkgo Biloba boom! Ginkgo Combi' is een krachtige formule die op natuurlijke basis het hoofd ondersteunt. Het hoofdbe standdeel van Ginkgo Combi® is het extract van de bladeren van de Aziatische Ginkgo Biloba boom. De bladeren bevatten een bijzondere groep van bioflavonoïden, die de bloedvaten in het hoofd soepel en elastisch houden. Hierdoor wordt de doorbloeding gestimuleerd, zodat de weefsels goed van zuurstof en voedingsstoffen worden voorzien. Dit verbetert het geheugen, concentratievermogen en de reactiesnel heid. Ginkgo Combi® helpt scholieren om leerstof beter op te nemen, helpt bij intellectuele arbeid om de geest helder te houden en geeft ouderen meer vitaliteit en geestelijke veerkracht! Waarom Ginkgo Combi? Goed voor het geheugen en concentratievermogen Geeft meer geestelijke energie Geeft weerstand bij stress-situaties Bevat zeer krachtige dosering van het Ginkgo Biloba extract (7500 mg.) Verrijkt met o.a. vitamine B-complex, vitamine C, magnesium, taurine, zink en tyrosine www.ginkgocombi.nl Bij aankoop van 1 verpakking Ginkgo Combi 60 tabletten 20,50) ontvangt u 1 verpakking Ginkgo Combi 30 tabletten Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Uw voordeel: 11,95 Lekker in mijn vel met Ginkgo Combi! Zierikzee: DA Beauté Kik, Appelmarkt 24 Burgh-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring 1 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30