Welzijnshuis half jaar uitgesteld Toch plek voor jeugdsoos 't Kot Nieuw rioolstelsel in straten Poortambacht Coalitie komt met compromis over subsidie Dol-Fijn KORTING "U Van Dam krijgt meer dan die ene gehoopte set zeeuwse almanak Waterput Handtekeningenactie Oosterland Twijfel publicatie Staatscourant Hennepkwekerij ontmanteld ithouder boos over gevolgen voor personeel en financiën chter straft tlpleger Zierikzee JjRATIS UV-ZONNEGLAZEN TILROE OPTIEK IM.STRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 editie Schouwen-Duiveland ;0,13-315649 p;c.nl redactie@pzc.nl «531,4460 AA Goes iientie-exploitatie: ienMidden-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; aal: 020-4562500. dag 22 februari 2005 Kift- door Esme Soesman NIEUWERKERK - De Schou- wen-Duivelandse coalitiepar tijen CDA, PvdA, SGP en VVD komen met een compromis over de brug aangaande het Nieuwer- kerkse zwembad Dol-Fijn. De fracties willen jaarlijks 45.000 euro aan subsidie in de voorzie ning steken. Dat is meer dan het bedrag dat burgemeester en wethouders hebben geopperd, maar minder dan het voorstel dat eerder al door de oppositie is gedaan. Het subsidievoorstel van de coa litiepartijen wordt donderdag als amendement in de raadsver gadering ingebracht. B en W stellen de gemeenteraad voor ge durende tien jaar een jaarlijkse subsidie van 40.000 euro te ver lenen. Dat is een halvering van de huidige subsidie, die in sep tember afloopt. Die 40.000 euro moet worden opgebracht door el ders te bezuinigen. WD, CDA, SGP en PvdA wen sen het door het college voorge stelde bedrag met 5000 euro op te schroeven. Daarmee komen de coalitiepartijen uit bij de som die in een overleg tussen wethouder en zwembadbestuur vorig jaar al ter sprake is geko men. Toen heeft de wethouder toegezegd zich over de haalbaar heid van een gemeentelijke bij drage van 45.000 euro te zullen buigen. Daarmee zijn, aldus de fracties, bij het bestuur van Dol-Fijn verwachtingen ge wekt. Daarnaast is dit hogere be drag 'in de geest' van de afspra ken die gemaakt tijdens de for matiebesprekingen vorig jaar, aldus de toelichting op het amendement. Evenals het voorstel van het da gelijks gemeentebestuur gaat het om een subsidie voor de duur van maximaal tien jaar of zoveel eerder als er een nieuw (gemeentelijk) zwembad ge bouwd wordt. Het bestuur van het Nieuwerkerkse zwembad mag geen beroep meer op de ge meente doen voor aanvullende middelen. Worden de activitei ten gestaakt dan is eventueel po sitief vermogen bestemd voor de gemeente. Stap verder Oppositiepartijen ChristenUnie, Leefbaar Schouwen-Duiveland, GroenLinks, Lijst Raats en Alert! gaven eerder aan nog een stap verder te willen gaan door uit het potje bovenwijkse voor zieningen een eenmalig bedrag van een ton te plukken. De Stichting Zwembad Dol-Fijn mag jaarlijks een vast bedrag van 10.000 euro van dat gereser veerde geld gebruiken. Met inbegrip van de rente moet dat, redeneren de oppositiepar tijen, precies voldoende zijn om het gat te dichten dat met de subsidiehalvering gepaard gaat. Het stichtingsbestuur heeft aan gegeven minimaal 51.000 euro nodig te hebben om te overle ven. Ook dit reddingsplan van de oppositie is als amendement gelanceerd. De x-aadsvergadering donderdag wordt gehouden in de Burger- zaal van het gemeentehuis. De bijeenkomst begint om 19.30 Regelmatig bericht deze krant over de bouw van de nieuwe schomoburg in Mid delburg. Maar eigenlijk, zo meldt een lezer, is er hele maal niets nieuws onder de zon. De waterput waarboven ooit het A-theater moet ver schijnen, heeft als overbuur een historisch pand dat 'De Wareput' heet (Molenwater 27, Anno 1657.) Jammer, vindt de lezer, dat nu een an dere naam gezocht moet wor den voor Middelburgs trots. De toepasselijke naam De Wa terput is immers drieënhalve eeuw geleden al vergeven. OOSTERLAND - Het protest van de dorpsraad van Oos- terland tegen de veranderingen die de dorpshuizen te wachten staan, is uitgebreid met een handtekeningenac tie. De dorpsi-aad keert zich nadnxkkelijk tegen verkoop aan Zeeuwland van de Schouwen-Duivelandse doi~pshui- zen in het algemeen en het eigen Oosterhof in het bijzon der. De stichting heeft er weinig vertrouwen in dat het dorpshuis behouden blijft als het in handen komt van de regionale woningbouwcorporatie. Dat zou, al is dat mis schien pas over tien jaar, onherroepelijk sluiting van de voorziening betekenen - is de redenering. Dat dorpelingen daar niet op zitten wachten, onder streept de dorpsraad met het aanbieden van het rapport Samen Overleven aan wethouder R. van der Wekken. Dit rapport is een eindverslag van een onderzoek dat de dorpsraad heeft gehouden onder bijna alle Oosterlandse instellingen en clubs naar de accommodatiebehoefte. Het rapport wordt maandag 28 februari overhandigd in dorps huis Oosterhof om 19.00 uur. De bedoeling is dat de actie van de dorpsraad massaal ge steund wordt door de Oosterlandei's; zowel in aanwezig heid als in aantal handtekeningen. Deze kunnen tot zater dag 26 februari worden ingeleverd bij de Meermarkt of het dorpsraadsecretai'iaat. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland over weegt publicatie van bepaalde informatie in de Staatscou rant te staken. Het gaat om het onheiroepelijk worden van bestemmingsplannen. In het verleden werd deze infor matie al afwisselend in ofwel huis-aan-huisblad Ons Ei land ofwel in beide organen geadverteerd. Wat de Staats courant betreft zijn er echter twijfels over de zin ervan. De kosten zijn ï-elatief hoog (circa 300 euro per publica tie), terwijl de meerwaarde betrekkelijk is. De Staatscourant wordt doorgaans niet door de burger ge lezen. Aan het niet publiceren zitten voor de gemeente geen rechtsgevolgen vast. Het informeren van de burger wordt door de gemeente echter wel als wenselijk gezien. Burgers krijgen zo zekei'heid over de geldende planologi sche regeling. MIDDELBURG - In een woning in de Oosterschelde- straat in Middelburg is zondagmiddag een hennepkweke rij ontmanteld. De politie nam om vier uur een kijkje in de woning omdat een aantal ramen kletsnat was. Binnen werd een kwekerij met 117 planten ontdekt. De kweekap- paratuur is direct ontmanteld en de planten zijn vernie tigd. De eigenaar, een 29-jarige man uit Middelburg heeft zich vrijwillig op het politiebureau gemeld. Hij is aange houden. IELBURG - De Middel- politierechter M. Meeu- heeft gisteren een 46-jari- Ipleger uit Zierikzee we- poging tot diefstal veroor- lol een maand voorwaar- Peuterspeelzaal De Gruttepikkertjes is een van de organisaties die deel moeten gaan uitmaken van het Welzijnshuis. foto Marijke Folkertsma iliPankow KZEE - De vorming van Welzijnshuis op Schou- ötiiveland lijkt minstens all jaar langer te gaan du- jjn gepland. De aspirant iHners, verenigd in de groep ter oprichting van aamenlijke welzijnsstich- ieeft besloten het hele pro- lil |e stellen tot 1 januari Wethouder R. van der len is daar boos over en idat met deze vertraging •eldji tijd en moeite worden nren vaste afspraken ge- met volwassen mensen (ofessionele organisaties, daaraan te tornen zijn we it straks terug bij af. Ik niets voor de inwonei's Ichouwen-Duiveland daar- ietgelag te laten betalen", fan der Wekken, jurgroep vreest voor 'dub- rerk' als het Welzijnshuis 1 juli van start moet gaan ijl de Stichting Kinderop- dan later nog kan aanha- Pe Kinderopvang wordt de geboden financieel orde op te stellen alvorens zich aWelzijnshuis aan te slui- De stuurgroep voelt niks cat twee sporen-traject en liever een half jaar op de ang Kinderopvang. Kr Wekken vindt het be- nn de stuurgroep onver- cord gezien de financiële l|en, maar vooral omdat hel personeel van de be ta welzijnsorganisaties de serheid onnodig langer zal i „Ik ben ook bang dat te de motivatie bij de me- Êerszal afnemen", zegt de wethouder. Hij wil zo snel moge lijk berekend zien wat de vertra ging van het voorbereidingspro ces financieel voor gevolgen heeft. Volgens hem kan het on der meer betekenen dat onder zoeksbureau Arcis, dat het tra ject begeleidt, een half jaar lan ger betrokken moet blijven. Van der Wekken erkent dat het hele Welzijnshuis veel meer com motie oplevert dan hij aanvanke lijk had verwacht. Het samen voegen van de organisaties op het gebied van jeugd, ouderen, sociaal-cultureel werk, kinder opvang en peuterzaalwerk blijkt veel onrust over identiteit en posities op te leveren, zo heeft de wethouder ervaren. Verborgen agenda Hij sluit niet uit dat daardoor een 'verborgen agenda' is ont staan die een obstakel vormt op het traject naar het Welzijns huis. Zelf staat hij nog steeds volledig achter de vorming. „Eén grote welzijnsorganisatie is beter dan meerdere kleine groepen afzonderlijk. Dan sta je veel sterker", aldus de wethou der. Voorzitter G. van der Salm van de stuurgroep Welzij nshuis is dat volledig met hem eens. Hij kan zich de ergernis van Van der Wekken over de vertraging heel goed voorstellen. „Het doet mij vooral ook persoonlijk zeer dat de onzekerheid voor het per soneel nu langer voortduurt", zegt Van der Salm. Anderzijds zegt hij ook begrip te hebben voor het standpunt van de parti cipanten in de stuurgroep dat zij willen wachten totdat de Stichting Kinderopvang gelijk tijdig kan meedoen met het Wel zijnshuis. Stuurgroep en management van de betrokken organisaties heb ben vrijdag overleg. Dat stond overigens gepland voordat tot uitstel werd besloten. Wethou der Van der Wekken hoopt Van der Salm dan reeds de meerkos ten van het uitstel te kunnen meegeven, zodat de stuurgroep beseft wat de gevolgen zijn van de gekozen vex*traging. Over een eventueel gedwongen opleggen van een Welzijnshuis zegt de wethouder nu nog geen uitspraak te kunnen doen. Ook daar wil hij eerst onderzoek naar doen. „Maar het is niet uit gesloten, gezien het feit dat alle organisaties een subsidierelatie hebben met de gemeente", aldus Van der Wekken. {gevangenisstraf. is al 33 jaar verslaafd erdovende middelen en aan de lopende band ver- lelicten. verslaafd aan heroïne, :een alcohol", bekende de neeënaar. „U bent een me ander als u dit allemaal «ft", reageei'de de politie- van justitie H. den Har- ite voor de poging tot dief- ie weken cel. De verdach- 5 op 18 september vorig fluit de gevangenis ontsla an hij alweer in de fout De man werd betrapt toen een oude bakkerij in Zie leen kassalade wilde mee- strafblad telt inmiddels twintig pagina's. De ver- Ie zit momenteel vijftien uien gedetineerd voor het 5van andere strafbare fei- rd ouder. Ik wil met deze ikast niet verder. Mijn prioriteit is van mijn ver- afkomen. Ik wil een an- venbeginnen", zo vatte hij Me samen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De Kreeftstraat en de Krabstraat in de Zierikzee- se wijk Poortambacht gaan de komende maanden danig op de schop voor de aanleg van twee nieuwe rioleringsstelsels met aansluitend herbestratingswerk- zaamheden. Bewoners van de 150 betrokken woningen in dit gebied kregen gisteravond in het gemeentehuis uitleg over het geen hen te wachten staat. Het karwei omvat de aanleg van een hemelwaterafvoer (hwa) en een drainagestelsel. Met die af voer wordt regenwater vanaf verhard oppervlak zoals sti*aten en daken afgekoppeld van de be staande riolering. Door die split sing hoeft het relatief schone he melwater niet meer samen met het vuile water naar de rioolzui vering verpompt te worden. Het regenwater wordt dan na de uit- filtering van vaste deeltjes zoals straatvuil direct geloosd op de watergang langs de Boerenweg. Uit een enquête onder de bewo ners van Kreeft- en Krabstraat is gebleken dat velen overlast hebben van grondwater in de kruipruimtes van hun wonin gen. Om deze overlast weg te ne men wordt tevens een drainage stelsel in deze straten aange legd. De werkzaamheden begin nen, afhankelijk van de weers omstandigheden, maandag 7 maart met de aanleg van een fil terzuiveringsinstallatie in het pad langs de groenstrook tussen Kreeftstraat en Krabstraat. „Daarna wordt er zoals gebrui kelijk vanaf het laagste punt in de riolering naar het hoogste punt toegewerkt, dus vanaf ach- teirin de Kreeftstraat naar voren toe", zegt gemeenteambtenaar J. Scheele. Hij legt uit dat er wel een uitzondering gemaakt moet worden op het principe van dat werken van het laagste naar het hoogste punt ten behoeve van de bereikbaarheid van de wonin gen. De fasen van het karwei zijn zo ingedeeld dat de overlast van opgebroken straten gelijke lijk over het gebied wordt ver deeld. Per onderdeel gaat dat wel steeds enkele weken duren. „Na de aanleg van de riolerings stelsels wordt er een puinfunde- ïing gestort als ondergrond voor de latere bestrating. Daar kun nen de bewoners met hun auto overheen, zij het stapsvoets", zegt Scheele. Voor de afkoppeling van het he melwater op de daken moeten op particuliere percelen sleuven gegraven worden. Volgens Scheele heeft de ervaring ge leerd dat dit meestal in goed overleg met de bewoners ge beurt. Hij kent slechts één prak tijkgeval elders waarin geen overstemming werd bereikt. De aansluiting vanaf de woning op het nieuw aan te leggen drai nagestelsel ter ontlasting van grondwateroverlast komt op het bordje van de bewoner zelf. Scheele verwacht dat de werk zaamheden inclusief de herbe strating tot aan de bouwvakan- tie in juli zullen duren. Advertentie door Piet Kleemans KERKWERVE - De Kerkwerfse jeugd krijgt - dankzij sponsoring vanuit het be drijfsleven - alsnog de beschikking over een eigen ruimte in het nieuwe servicepunt, ge vestigd in het te verbouwen dorpshuis 't Zuudende. De bouw van het servicepunt, een proefproject, begon gisteren officieel met het slaan van de eerste paal. Kerkwerve is de laatste jaren heel wat voor zieningen kwijtgeraakt en daar is nooit iets voor terug gekomen. Om de leefbaarheid in het dorp onder de rook van Zierikzee een nieuwe impuls te geven lanceerde de ge meente in 2002 het idee, het lokale dorps huis om te vormen tot een multifunctioneel servicecentrum. Het project kreeg steun van de provincie Zeeland, die het uitriep tot proef project. De gemeente Schouwen-Duiveland werkte samen met de dorpsraad Kerkwerve de plan nen verder uit. Er werd op een rijtje gezet wat het sei-vicepunt de bewoners van Kerk werve precies moest bieden. Naast voorzie ningen als een peuterspeelzaal, internetfaci liteiten en een boodschappenafhaalpunt prijkten zaken als ruimte voor een pedicure en een kapper op het verlanglijstje van het dorp. En niet te vergeten een ruimte voor jeugdsoos 't Kot. Even leek het erop dat de jongeren buiten de boot zouden vallen. De gemeente schrap te het onderdeel omdat het een van de facto ren was die het plan te duur dreigde te ma ken. Zonder veel poespas werd gisteren de eerste paal geslagen voor het servicepunt in Kerkwer ve. foto Marijke Folkertsma Aannemersbedrijf Quant en installateursbe- drijf Deurloo wierpen zich op als reddende engel voor de jeugdsoos, vertelt K. Manni van de Dorpsraad Kerkwerve. Met enig schuifwerk in de indeling kan de soosruim- te - zo'n 35 vierkante meter - alsnog gereali seerd worden. Inclusief eigen ingang voor de soosbezoekers. Om het nieuwe servicepunt te kunnen bou wen, werd onlangs het ondei'komen van peu terspeelzaal De Schouwse Poeletjes ge sloopt. De peuterspeelzaal is, totdat het nieuwe onderkomen in Kerkwerve gereed is, ondergebracht in een schoolgebouw in Noordgouwe. Het oude onderkomen van jeugdsoos 't Kot is inmiddels ook tegen de vlakte gegaan. Het sei-vicepunt krijgt een L-vormige plattegrond. Aan het bestaande dorpshuis wordt een vleugel gebouwd. Het is de bedoeling dat het servicepunt eind sep tember, begin oktober bouwtechnisch wordt opgeleverd. OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ■ERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2004/2005 ZONNEBRIL OP STERKTE VANAF 40,00 MET Formeer naar de mogelijkheden en voorwaarden '»alle aanbiedingen kijk op www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27