joord-Beveland reidt flink uit ÜH IC zc Zwanen opjagen in Arnemuiden Zierikzeese vissers willen hun kotters niet verkassen Meer werk voor taxicentrale dankzij Arduin PZC ,11 mplanning tot 2015 is rond RISO Vier inbraken op Zuid-Beveland Vrouw aangereden in Goes Zwaargewond na vechtpartij Ongeval in Sint-Maartensdijk agenda dinsdag 22 februari 2005 mjrid Huibers 0JKERKE De gemeente .Beveland wil de komen- jaar flink wat (dure) ppartementen bouwen om belangstellenden van het eiland lokken. Dat uit de bouwplanningslijst e periode 2005-2015. woonwensen van de •Bevelanders zelf te kun- ildoen moeten jaarlijks on- 32 woningen worden ge- Burgemeester en wet- stellen voor daar elk i a elf woningen aan toe n om mensen van buiten id te kunnen huisvesten, innen een 'belangrijke im- iven' aan de economische [keling van het eiland, ing leert dat er ruim ge wet worden om te kun- randeren dat de minimale aantallen woningen erkelijk verrijzen. Daar- er 534 woningen op de Bgslljst. irtementen ie helft van die woningen, l-;> waaronder 135 appar- komen in Kamper- Daar worden de komende rondom de landbouwha- i de jachthaven zeker vijf- ingen en (recreatie)ap- renten gebouwd. Ook Advertentie DjNEN- ZONWERING AANKOOP VAN 'ZIJNEN Landal Hiumwiwerking met WW.AAZET.NL Mie Tel. 0113-330333 |Wit voorwoorden (Advertentie) EEÜWS VEILINGHUIS WAAG KIJKDAG! '.in 1000 - 20.00 om. IINST ANTIEK Vcilingdata: !^23 februan. aanvang 19.00 uur 24 febuan. aanvang 13.30 uur en 19.00 uur. Overige kijkdagen: 23 fcb 10.00-18.00 uur. 24 feb. 10.00-12.00 uur. rinfo: www.zeeuwsveilinghuis.nl 174.4331 PX Middelburg Telefoon 0118-650680 lorgklachten: 1-0231231 naandag t/m vrijdag Jrende de openingstij- zaterdags tot 12.00 uur 'ACTIE velanden/tholen Üonspark 28 tbus31 "AA GOES 0113-315670 10113-315669 «I: redgoes@pzc.nl Balkenende (chef) Huibers van der Jagt 'Janssen Paardekam deVries (sport) van der Werf Wale redactie •onspark 28 31 AA GOES '0113)315500 10113)315669 redactie@pzc.nl rERNET W-pzc.nl web@pzc.nl staat de laatste fase van de uit breidingswijk Kamperland III nog op de rol. Verder zijn er in het dorp zorgwoningen en ver pleeghuisappartementen ge pland. In Wissenkerke worden 134 wo ningen gebouwd. Op de locatie van het voormalige zorgcen trum Vredestein worden bijvoor beeld 56 seniorenappartemen ten gebouwd. Voor Colijnsplaat staan er 85 woningen op de plan- ningslijst. Het gaat om 24 eenge- zinshuurwoningen, 25 eengezins- koopwoningen, twaalf huurap- partementen en 24 koopapparte menten. In Kortgene worden 78 woningen gebouwd. Dat zijn voor het overgrote deel koopwo ningen en -appartementen. Wensen Voor Kats wordt ingezet op 22 woningen: negen huurwoningen en dertien koopwoningen. In Geersdijk kunnen zeventien nieuwe woningen worden ge bouwd, veertien koopwoningen en drie huurwoningen. De planningslijst is zoveel moge lijk afgestemd op de wensen van de huidige eilandbewoners, waarna onderzoek is gedaan door bureau Quintis uit Baarn, Opvallend genoeg blijkt uit dat onderzoek niet dat er een grote vraag is naar goedkope starters- woningen. Aan dergelijke wo ningen zou volgens B en W en de raad juist wel grote behoefte bestaan. Verder is er op Noord-Beveland blijkbaar veel animo voor 'middeldure' en 'du re' koopwoningen en -apparte menten. Van de 534 geplande woningen verdienen er maar 73 het predikaat 'goedkoop'. Het grootste deel van de wonin gen dat nu op de planning staat wordt gebouwd binnen de be bouwde kom op de locaties waar bedrijfsgebouwen worden gesloopt zoals bijvoorbeeld de In de Weststraat in Wissenkerke wordt de laatste hand gelegd aan de bouw van negen eengezinswonin gen op het terrein van het voormalige aannemingsbedrijf Slotema. foto Dirk-Jan Gjeltema voormalige C1000 supermarkt Het woningbouwprogramma worden goedgekeurd. Daarna aan de Veerweg in Kamperland wordt donderdag 24 februari be- zal het worden opgenomen in de of het bedrijf van Marcusse aan sproken door de raad. Vervol- onlangs vastgestelde provincia- de Dorpsweg in Wissenkerke. gens moet het door de provincie le woonvisie. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Zierikzeese vissers voelen niets voor een mo gelijke verhuizing van hun kot ters naar de overzijde van de Nieuwe Haven. De vissers hech ten aan de plek waar de kotters al sinds mensenheugenis liggen. Ook voor de attractiewaarde van de haven is het, stelt visserij- voorman W. Schot, beter als de kotters blijven liggen waar ze liggen. De kotters van de Zierikzeese mosselvloot hebben al sinds 1912 hun ligplaats aan de stads- zijde van de Nieuwe Haven. Een prima plek vindt Schot, voorzit ter van vissersvereniging Helpt Elkander. De vissers hebben hun pakhuizen aan de Nieuwe Haven en wonen zelf ook aan de Nieuwe Haven. De kotters lig gen als het ware voor de voor deur en dat wil Schot graag zo houden. Hoewel de vissers altijd luid en duidelijk hebben geroe pen dat dat ze niet willen verhui zen wordt met enige regelmaat een balletje opgegooid over mo gelijke verplaatsing van de vloot. Idee gelanceerd In 1998 werd het idee gelan ceerd een ander plekje te zoeken voor de mosselkotters en de vrij komende aanlegruimte beschik baar te stellen voor historische zeilschepen. Dat plan verdween in de koelkast. Een jaar later kwam de Structuurvisie Zierik- zee en in die nota werd weder om de suggestie gedaan de kot- tervloot te verplaatsen, nu ten gunste van de pleziervaart. De vissers spraken zich daar onom wonden tegen uit en ook dit plan verdween voorlopig van ta fel. In de jongste plannen voor herin richting van de Nieuwe Haven worden de ligplaatsen van de mosselkotters opnieuw ter dis cussie gesteld. De gemeente overweegt verplaatsing van de ligplaatsen naar de overzijde van de Nieuwe Haven. „Nieuwe wethouders, nieuwe plannen", constateert visserijvoorman Schot gelaten, Hij blijft bij zijn standpunt dat de mosselkotters het beste kun nen blijven liggen waar ze lig gen. „Ik denk dat het vele handiger is om voor de bruine vloot en de schepen met passagiers lig- plaaten aan de overkant van de nieuwe Haven te hebben. Daar is veel meer ruimte om bijvoor beeld een bus te parkeren dan aan de stadszijde van de Nieu we Haven. Terwijl het voor ons erg onhandig is als wij steeds naar de overkant moeten om bij ons schip te komen. Dat is be hoorlijk om." Mosselkotters horen aan de stadszijde van de Nieuwe Haven, is Schots vaste overtui ging. De kotters maken de ha ven van Zierikzee tot een jacht haven die anders is dan andere. ..Met je plezierbootje tussen de plezierbootjes liggen kan over al. Dat je met je jachtje bij de mosselkotters ligt is uniek. De kottervloot in de haven is één van de grootste toeristische at tracties." Lawaai Mocht het college de bezwaren van de vissers naast zich neerleg gen en vasthouden aan het idee voor verplaatsing van de vloot dan laten de vissers zeker nog van zich horen, stelt Schot. „Maar voorlopig gaan we niet al teveel lawaai maken. We wach ten eerst even af waar het colle ge precies mee komt. Het herinrichtingsplan voor de Zierikzeese haven wordt waar schijnlijk vandaag besproken binnen het Schouwen-Duive- landse college van burgemeester en wethouders. Zwanen vliegen weg zodra ze de hond Twister zien. „Het is onze laatste strohalm." door Wendy van den Hurk ARNEMUIDEN - Alles hebben ze al ge probeerd, de mensen van de Dierenbe scherming. Maar de zwanen blijven. Het grasveld van Zeeland Airport is nu eenmaal niet te versmaden. En daar doet rottweiler Twister niets aan af. Het moet voor een asielhond een verruk king zijn een dagje achter zwanen aan te rennen op een drassig grasveld. Zo dra de deur van het busje openschuift, kijkt Twister zijn 'baasje' Piet Bode vra gend aan. Het hoofdje schuin. Na het on vermijdelijke 'ja, je mag mee' begint de rottweiler te kwispelen met zijn staart. Hij springt uit de bus, kijkt waar de zwanen zijn en loopt recht op zijn doel af. Op nog geen dertig meter afstand verkiezen de zwanen de lucht. Maar honderd meter verder dalen de vogels gewoon weer neer. „Een poedel had ook best gekund", ver telt Inge Zweedijk van de Dierenbe scherming, „maar die maakt geen in druk. Dan maar een hond die er af schrikwekkend uitziet. Zo agressief is Twister niet. Hij dwingt respect af." De hond is de laatste strohalm om de zwanen weg te jagen van het vliegveld. Ooit waren het er wel 38. Nu nog tien, maar ze brengen de luchtvaart in ge vaar. En zichzelf, als ze tegen een Ces sna zouden opbotsen. Alleen weigeren de koppige knobbelzwanen het smake lijke grasveld te verlaten. Zweedijk weet het onderhand ook niet meer. „Onze eerste poging was met een vanginstallatie. Die mislukte omdat het brood, dat we strooiden om de zwanen te lokken, steeds werd opgegeten door eenden en waterhoentjes." Een bedrijf uit de buurt wees het vlieg veld erop dat de zwanen tam waren. „Blijkbaar worden ze dagelijks door hun werknemers gevoerd, maar de zwa nen waren voor geen gat te vangen." Toen zei iemand dat zwanen 's nachts niet kunnen zien. „Die voorspelling kwam ook bedrogen uit. Ze vlogen ge woon weg toen we aankwamen. Vervolgens kwam iemand met het plan de vogels te verdoven. „Maar dat is ook niks. Het is moeilijk voor een dierenarts om zo'n beest van een grote afstand op de juiste plek te raken." Ook het plan van graan met een verdo vend middel kwam er niet door. „Dan heb je weer de kans dat de ene zwaan veel eet en gelijk dood neervalt." De Dierenbescherming is ten einde raad. Op 1 maart loopt het ultimatum met het vliegveld af. Als er voor die tijd geen oplossing is gevonden, wordt over gegaan tot 'sancties van andere aard'. Afschieten dus. Twister gaat nog maar eens met zijn baasje op pad. Zweedijk laveert met haar laarzen tussen de zwanenpoep door. Ze haalt haar schouders op. Dierenliefhebber Alsof daar Superman met een oplossing is, rijdt plotseling een busje het terrein op. Het is Quintus Hoveling, van de die renambulance Bevelanden. „Mevrouw, het is geen stijl wat u daar doet! Die hond jaagt de beesten op. Ze raken ge strest. Bent u nou dierenliefhebber?" Zweedijk schrikt van zijn plotselinge verschijning. „Ik begrijp niet waar u zich mee bemoeit. Hier wil ik het bij la- foto Ruben Oreel ten." En ze verdwijnt richting het gras veld. Hoveling niet. Die belt nog maar eens met zijn collega in Purmerend. „Pim, Zweedijk gaat er weer vandoor." Even later geeft hij tekst en uitleg. „Die hond kan dan wel aangelijnd zijn, hij maakt de zwanen behoorlijk bang. Laat een valkenier met een roofvogel over het veld lopen, of je maakt een fuik. Er zijn nog genoeg alternatieven. Maai' dit is een waardeloze actie. Je vangt toch ook geen paard met een kattenkooi?" De zwanen gaan Hoveling aan het hart. „Het zijn de mooiste beesten die be staan, notabene vormen ze het logo van onze nationale vliegvaartmaatschappij. Ik doe alles voor ze. Laat ze maar met een geweer voor de dag komen. Ik zweer je, ik ga voor de loop staan." Liever hanteert Zweedijk een diploma tieke oplossing. „Maar wat? Dat met die hond was een idee van dé zwanendes- kundige van Nederland, de heer Beek man. Als die het niet meer weet... Die zwanen moeten weg, zo snel mogelijk. Konden we het ze maar vertellen, hè." In de verte blaft Twister. De zwanen vliegen op. Hun silhouettes steken schit terend af tegen de lucht. Het had zo een scène uit Nils Holgersson kunnen zijn. KLOETINGE - Het afgelopen weekeinde zijn in Kloetin- ge drie inbraken gepleegd en in Lewedorp één. Een wo ning aan de Oostmolenweg in Kloetinge was zondaga vond het doelwit. Onder meer sieraden, geld en computer apparatuur zijn daar meegenomen. De bewoners waren niet aanwezig. Aan het Westeinde in Kloetinge is in twee panden ingebroken tussen 22.30 uur zondagavond en 8.15 uur maandagmorgen. De buit bestond uit computerappa ratuur, geld, gereedschap en een mobiele telefoon. In Le wedorp hebben inbrekers tussen vrijdagavond en maan dagmorgen een pand doorzocht aan de Scheldestraat. Een portemonnee met bankpasje was weg. GOES - Op de Dam in Goes vond gistermiddag omstreeks half twee een aanrijding plaats. Een 26-jarige vrouw uit Goes moest achteruit rijden met haar personenauto en werd hierbij geassisteerd door een veertigjarige plaatsge- note die van buitenaf aanwijzingen gaf hoe de automobi liste moest rijden. De auto van de 26-jarige viel uit en 'schokte' nog een klein stukje achteruit. De veertigjarige vrouw kwam, als gevolg hiervan, klem te zitten tussen een geparkeerde auto en de auto van de 26-jarige. In het ziekenhuis bleek het gelukkig mee te vallen met de ver wondingen, de vrouw had alleen een kneuzing overgehou den aan haar beknelling. TERNEUZEN - Een 37-jarige Temeuzenaar is zondaga vond zwaar gewond geraakt bij een vechtpartij op het Huizingaplein. De politie gaat ervan uit dat de man door meerdere personen onder handen is genomen. Hij was er zo ernstig aan toe dat hij met spoed per ambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Hij is daar direct geopereerd. Volgens de politie verkeert het slachtoffer nu niet meer in levensgevaar. De politie zegt dat het nog niet goed duidelijk is wat er zich zondagavond omstreeks acht uur precies heeft afgespeeld op het Huizingaplein. Op ba sis van gesprekken met omwonenden gaat de politie er van uit dat er meerdere mensen bij de vechtpartij betrok ken waren. De mensen met wie de politie gesproken heeft, waren ook degenen die zich na afloop van de vecht partij over het op straat liggende slachtoffer hebben ont fermd en hulp voor hem hebben ingeroepen. De politie heeft later op de avond wel een 23-jarige Temeuzenaar in diens woning aangehouden op verdenking van betrokken heid bij de vechtpartij. De aangehouden man ontkent el ke betrokkenheid. De politie is op zoek naar getuigen. SINT-MAARTENSDIJK - In Sint-Maartensdijk vond gis termiddag rond tien voor half twee een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een personenauto. De bromfiets, die bestuurd werd door een zestienjarige jongen uit de gemeente Tholen, reed ter hoogte van de Dokter Tazelaarstraat in Sint-Maartensdijk en kreeg op de kruising geen voorrang van een 45-jarige automobilist uit dezelfde gemeente. De jongen reed tegen de auto aan en sloeg eroverheen. De auto had behoorlijke schade en de bromfiets was volledig ontzet. De zestienjarige jongen liep wat schaafwonden op. Tegen de automobilist wordt proces-verbaal opgemaakt. door Inge Heuff RENESSE - Taxicentrale Renes- se (TCR) met vestigingen in Re- nesse en Middelburg heeft 25 nieuwe chauffeurs uit heel Zee land aangenomen en twaalf extra bussen en twee personen auto's aangeschaft. Dit is het ge volg van een verbreding van het contract met Stichting Arduin in Goes om meer cliënten van de ze instelling te vervoeren. Tot voor kort vervoerde TCR da gelijks gemiddeld 350 cliënten van Arduin, zowel voor woon-werkverkeer als voor de Wet Voorzieningen Gehandicap ten. Onlangs heeft Arduin alle woon-werkritten in eigen be heer afgestoten en deze overge dragen aan TCR. TCR vervoert nu dagelijks vijf- tot zeshon derd mensen van Arduin van hun woonadressen naar hun werk of dagbesteding en terug. Sommige mensen worden meer dan twee keer per dag vervoerd omdat zij 's ochtends een andere bestemming hebben dan 's mid- dags. Voor TCR betekent de uitbrei ding van het contract dat er twaalf extra bussen en twee nieuwe personenauto's nodig zijn. In de bussen kunnen, afhan kelijk van het aantal rolstoelen, maximaal acht mensen mee. Om deze te besturen zijn 25 extra chauffeurs aangetrokken die in tern worden opgeleid voor het speciaal vervoer. TCR heeft tege lijkertijd in overleg met Stich ting Arduin een kwaliteitsslag gemaakt. Zo voldoen alle nieu we wagens aan de norm voor het speciaal vervoer. TCR ver zorgt behalve voor Arduin on der meer ook het vervoer voor een aantal andere instellingen in Zeeland en Zuid-Holland en het vervoer van en naar het Transferium van Renesse. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM FNV gebouw aan de Jacob Obrechtlaan 3, 19.00-21.00 uur: Spreekuur vakbonden FNV Bondgenoten, Abvokabo FNV en FNV Bouw; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor oude ren, buurtwerk Goese Polder; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewe gen voor Astma en CODP-patiënten; De Pit, 19.30 uur: Lezing over uitvaart en overledenenzorg met mw Proos van Yarden vereniging en mw Wisse van Wisse overledenenzorg. KAMPERLAND Restaurant Beste vaer, 20.00 uur: Cultuurdebat met the ma het Zeeuws imago; KAPELLE - De Vroone, 09.15 uur: Yo ga; 13.30 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Wel- farewerk; KRABBENDIJKE - Peuterspeelzaal de Krukeltjes, 09.15 uur: Inloopochtend; KRUININGEN Ons Dorpshuis. 13.00-17.00 uur: Biljartclub sr.; 13.30- 16.30 uur vrouwenclub sr.; Zwembad Den Inkel, 13.00-13.30 uur Aquajog- ging; 13.30-14.00 uur: Aquarobics; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersbal Anbo; WEMELDINGE De Wemel, 13.00 uur Sociëteit; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25