IC litstel besluit parkeerplein veste Plan Marina Veere gaat niet door Extra uren voor twee ambtenaren verbaast fractie Reimerswaal Van Dam krijgt meer dan die ene gehoopte set tuwe ontwikkeling door gedeeltelijk vertrek AH uit Goese binnenstad loners stellen iiaan sluitingsweg Het Goese Stadhuis schudde even op zijn grondvesten Hardnekkige schoorsteenbrand Goes wilde einde aan afterparty's Nekletsel na slippen door gladheid Achtervolging van gestolen auto Hennepkwekerij ontmanteld GRATIS UV-ZONNEGLAZEN TILROE OPTIEK zeeuwse almanak Waterput 0113-315649 ft.nl r--dactie@pzc.nl 531,4460 AA Goes üntié-exploitatie: 'sn Midden-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; |31:020-4562500. jag 22 februari 2005 editie Bevelanden-Tholen tomen van der Werf ■De Goese gemeenteraad jisteravond een besluit il aanleg van het omstre- aikeereiland in de West- :or zich uit kunnen schui- lutis te danken aan Albert jaarvoor de parkeerruim- oame bestemd is. Heijn wil het filiaal aan jveniershof, bij de West- Ezetten in een echte bin- jisvestiging, gericht op die vooral met de fiets st komen. Op een andere Goes - een oud garagebe- l"; de Westhavendi jkrich- bw krijgt ikstraf voor mifraude fLBURG - De Middel- politierechter M. Meeu- Ittft gisteren een 51-jari- w uit Aardenburg voor sijsfraude vijftig uur inf opgelegd. liaehte werkte in de perio- 1 oktober 2002 tot 5 no- 2003, terwijl ze daar in wao-uitkering kreeg, udenburgse verzuimde de ng over die periode J»rheeft ze de uitkerings voor zesduizend euro leid. bw, die niet op de zitting éi, had al eens een boete a voor een identieke Die waarschuwing had as de politierechter in igeslagen. 'armen van der Werf Omwonenden van de Btige Goese nieuwbouw- bnnee hebben zich gister- tan hun beste kant laten ij keerden zich niet tegen ran een nieuwe ontslui- 'i naar Mannee, maar iwel harde eisen. =st voerde het woord in ^commissie grondgebied ibewoners van de Laage- Boomgaarden, een wijkje naast het toekomstige ligt. H. Blommaert deed ie voor de wijkvereni- Üoordhoek, een organisa- driehonderd leden in de Noordhoek waarvan ook •gewei en Boomgaarden isl uitmaken. :n kwamen op het- De door het Goese B en W voorgestelde voor Mannee 'wat hen betreft komen, hinder zoveel mogelijk 'neperkt. Zo moet er, stel- iti geen of zo weinig mo- siraatverlichting komen, beperkende maatrege- nodig, onder meer fluis- b De Stelleweg moet i worden. En het gebied het wijkje van de Laage- Boomgaarden én de weg ®groenbestemming krij- twerkend als de woord- s uit de buurt zich opstel- iveel kritiek kwam er uit •dscommissie grondge- iet één partij toonde zich Sast over het voorstel, partij ging er ook mee Vóór de gemeenteraad draaart willen zij zich er nog eens over buigen, nd was die verwarring voorstel om zo snel mo- *n nieuwe ontsluitings- or Mannee aan te leggen 1 door de hele Goese ge- ftad gedragen. WD, &SGP/ ChristenUnie wa- I PvdA, GroenLinks en ;n. Het tracé dat B en W gekozen, dat vanaf de eerst in een bocht •t noorden loopt, had ook voorkeur van de voor- van de ontsluitings- |j wilden een rechte weg ^Ringbaan naar de Man- 2 die op de Kattendijkse- ^sluit. B en W wilden dat beurt niet, omdat dan Ser grondeigenaren moet onderhandeld. ting Wilhelminadorp, wordt ge noemd - wil de grootgrutter dan een tweede winkel inrichten die voor automobilisten goed bereik baar is. Wethouder C. Linssen (CDA, binnenstad) maakte gisteravond in de raadscommissie grondge bied deze verwikkelingen rond AH bekend. Wat dit zal beteke nen voor de aanleg van het par- keereiland in de West vest, liet Linssen in het midden. Vanwege de bouw van een parkeergarage op het Kolveniershof en het Bleekveld is hoe dan ook tijde lijk vervangende parkeerruimte nodig. Het parkeereiland is met name bedoeld om in de parkeervraag van Albert Heijn te voorzien. Dat AH mogelijk elders een gro tere vestiging opent, mag echter niet betekenen, dat het aantal vervangende parkeerplaatsen wordt teruggebracht van ruim honderd naar zo'n vijftig, ver klaarde voorzitter R. Berks van de Goese middenstandsorganisa tie OOG. Albert Heijn is een belangrijke speler, onderkende Berks. Hij benadrukte tegelijkertijd dat de vijftig a zestig andere onderne mers in het Kolveniershof en de Sint-Adriaanstraat - de winkel straat van het Kolveniershof naar de Grote Markt - zeker niet vergeten mogen worden. OOG blijft zich inzetten voor de komst van goede vervangende parkeerruimte. Afspraken Verschillende raadsleden, onder wie ook fervent tegenstander van het parkeereiland A. van Oosten (GroenLinks), bevestig den dat er afspraken liggen met Goese winkeliers over tijdelijke parkeervoorzieningen bij de bouw van de parkeergarage. Zo wel GroenLinks als de PvdA wees aanleg van een parkeer plein in de Westvest echter reso luut van de hand. CDA'er J. van den Hondel was ook niet enthou siast. Als enig raadslid hield hij al wel de mogelijkheid open dat het parkeereiland 'er desnoods moet komen'. De lachende derde in de hele dis cussie over het parkeren in en rond het Kolveniershof lijkt al met al Albert Heijn te worden. WD-raadslid S. Heijning maak te er geen geheim van dat AH al jaren naar een andere locatie op zoek is in Goes. Hij gaf aan dit te kunnen weten, als voormalig wethouder. Over één a twee maanden komt er opnieuw een parkeervoorstel naar de Goese gemeenteraad. Wethouder Linssen moet aan de bak. om zo mogelijk een alterna tief te bedenken voor het par keereiland én Albert Heijn aan zijn trekken te laten komen. AH staat ijzersterk. Eén dreigement met juridische stappen tegen de gemeente Goes vanwege een 'verkeerd parkeerplan' kan de planning voor de bouw van de parkeergarage op het Kolve niershof en het Bleekveld al in duigen doen vallen. In oktober zou dit project moeten begin nen, maar onder anderen WD' er Heijning had daar een zwaar hoofd in. Hij voorzag dat omwo nenden van het Bleekveld wel eens bezwaren kunnen gaan ma ken als de bebouwing van het Bleekveld te kolossaal wordt. GOES - Tot drie keer toe schudde het Goese stadhuis gistermorgen op zijn grondvesten. Voor de trillingen was de aannemer verantwoordelijk, die de Grote Markt momenteel opnieuw inricht. Een betonnen plaat onder het plaveisel vlak voor het Lunchcafé onder het stad huis bleek weerbarstig, zodat grof geweld nodig was om het beton te kraken. Of het stadhuis trillingschade heeft opgelopen, is niet bekend. De Grote Markt is begin mei klaar. De aannemer heeft de chique grijze bestrating van natuursteen voor drie kwart klaar en ligt op schema. Aan de randen van de markt worden nog bomen ge plant. De terrassen worden een stuk groter en vier grote lichtmasten bieden bij de voet een rustpunt voor wande laars. De weekmarkt keert in mei na ruim een halfjaar terug op de Grote Markt. De marktkooplieden staan nu tijdelijk op de Oostwal. foto Dirk-Jan Gjeltema 's-HEER ARENDSKERKE - In een woning aan de Vermetstraat in 's-Heer Arendskerke heeft gistermiddag een schoorsteenbrand gewoed. De melding kwam rond half één binnen. Tot drie uur heeft de brandweer er werk aan gehad. Volgens de officier van dienst van de Goese brandweer ging het om een 'hardnekkige schoorsteenbrand'. Om de vlammen te kunnen doven, moest een deel van de schoorsteen wor den gesloopt. In de schoorsteen hadden zich veel onverbran- de resten opgehoopt, die vlam vatten door het stoken van de kachel, aldus de officier van dienst. De schoorsteen wordt toch halfjaarlijks geveegd, meldde de eigenaar. De brandweer heeft hem een stookverbod opgelegd tot de schoorsteen is herbouwd en het rookkanaal vol doende is gezuiverd. De schade bedraagt, vol gens de officier van dienst, ongeveer tiendui zend euro. foto Manfred Berrevoets door Frank Balkenende KRUININGEN - Leefbaar Rei- merswaal zet kritische kantteke ningen bij de uitbreiding van uren die twee hoge ambtenaren van de gemeente Reimerswaal krijgen. Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs beslo ten de beide ambtenaren er ie der vier uur bij te geven, ofwel 0,22 formatieplaats. Daarmee komt hun werkweek formeel op veertig uur. Die extra acht uur bevreemdt de fractie van Leefbaar Reimers waal, omdat de gemeenteraad juist heeft gevraagd te bezuini gingen op de ambtelijke organi satie, en met name op de CAO en sociale lasten. Dat is nodig om de begroting rond te krijgen. Het gaat om 50.000 euro per jaar en vanaf 2007 zelfs om 70.000 euro per jaar. „Ik vraag me af of er met dit col- legebesluit niet een verkeerd sig naal wordt afgegeven naar ande re personeelsleden, die mis schien uren moeten inleveren. Het betreft hier twee directiele den die een voorbeeldfunctie hebben naar de organisatie. Ik ken genoeg ambtenaren die re gelmatig 's avonds overwerken GOES - Tot nu toe is het nog maar een stuk of drie keer gebeurd, dat dagcafés in Goes om vijf uur 's ochtends de deuren weer openden voor nachtbrakers. Komend uit de nachtcafés - die om vier uur sluiten - hoefden zij maar een uurtje te wachten voor 'een afterparty'. Een wijdver breid verschijnsel is het dus nog niet, het nafeesten 's och tends vanaf vijf uur, maar voor de gemeente Goes is het genoeg geweest. Het zou te veel overlast geven. Als het aan het college van B en W ligt, mogen dagcafés straks niet eerder de deuren openen dan om zeven uur 's mor gens. Dat zal het einde van de afterparty's betekenen, den ken B en W, want wie wacht drie uur buiten om nog te kunnen nafeesten? De raadscommissie middelen praat donderdag over het voorstel. GOES - Een 24-jarige Noord-Bevelandse automobiliste heeft gistermorgen een nekletsel opgelopen, nadat zij op de 's-Gravenpolderseweg in Goes door glad wegdek in een slip was geraakt en met haar auto naast de weg in de sloot belandde. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis. Ook op Tholen, op de Essendijkweg in Poortvliet, deed zich een eenzijdig ongeval voor door gladheid. Een 35-ja- rige autobestuurster uit Tholen verloor de macht over het stuur, reed tegen de afrastering van een weiland en kwam tot stilstand tegen een boom. Zij is zelf naar de dichtst bij- zijnde woning gelopen. Een opgeroepen arts vond het no dig dat zij zich liet onderzoeken in het ziekenhuis van Ber gen op Zoom, maar er bleek niets met haar aan de hand. COLIJNSPLAAT - De politie heeft een in Bergen op Zoom gestolen auto gistermiddag in Colijnsplaat terugge vonden na een achtervolging. De bestuurder van de auto maakte onderweg van Goes naar Noord-Beveland een ver keersovertreding. De politie zocht vervolgens de gegevens van de wagen op en die bleek 's ochtends gestolen te zijn, waarop een achtervolging is ingezet tot in Colijnsplaat. De auto werd in het dorp gevonden, maar was verlaten. Een zoekactie naar de bestuurder leverde niets op. MIDDELBURG - In een woning in de Oosterscheldes- traat in Middelburg is zondagmiddag een hennepkweke rij ontmanteld. De politie nam om 16.00 uur een kijkje in de woning omdat een aantal ramen kletsnat was. Binnen werd een kwekerij met 117 planten ontdekt. De kwekerij is direct ontmanteld en de planten zijn vernietigd. De ei genaar, een 29-jarige man uit Middelburg heeft zich vrij willig op het politiebureau gemeld. Hij is aangehouden. door Miriam van den Broek DOMBURG - Het plan voor het appartementencomplex Marina Veere in het stadje Veere is inge trokken. Dat hebben de eigena ren in samenspraak met de ge meente besloten. De reden is de aard en de zwaarte van de inge diende bezwaren. De onderneming Marina Veere wilde bij de gelijknamige jacht haven aan het Kanaal door Wal cheren een complex bouwen met twintig appartementen, een restaurant, een winkel in water sportbenodigdheden en een kan toor. Architect Cees Dam maak te het schetsontwerp dat in 1996 door de gemeenteraad werd goedgekeurd. Eind vorig jaar lag het plan bij de gemeente ter inzage. Het plan leverde ruim driehonderdvijftig bezwaren op van inwoners van Veere. Zij kon den zich niet vinden in de loca tie van het complex, de grootte en de moderne architectuur. Maar voornamelijk de negatieve adviezen van de Rijksdienst voor Monumentenzorg en de Provinciale Commissie Omge vingsbeleid telden zwaar mee in de beslissing het plan terug te trekken. Wethouder J. Bostelaar maakte het besluit van Marina Veere gisteravond bekend tij dens de commissie Ruimtelijke Ontwikkeling. (Advertentie) en daar niet voor worden be taald. Dat hoort bij hun functie, wordt dan gezegd. Bij ons rijst het vermoeden dat dat zowel bij college als directie er onvoldoen de besef is van hoe mensen zich op de werkvloer voelen", zegt fractievoorzitter M. Weststrate van Leefbaar Reimerswaal. Weststrate heeft het college van B en W hierover een aantal vra gen gesteld. Hij wil weten of in dit soort kwesties ook niet de ge meenteraad moeten worden ge raadpleegd, zeker gezien de be zuiniging die de raad op het ambtelijk apparaat wil zien. „Je kunt je afvragen of hier het col lege bevoegd is om alleen uit breiding van uren te beslissen." Hij verlangt ook opheldering over de kosten van het collegebe- sluit. Volgens Weststrate heeft burge meester A. Verbree het initiatief genomen om de twee directiele den extra uren te geven. „Het komt op mij over als een een-tweetje tussen burgemees ter en directie." Verbree, die vrijdag als burge meester zijn laatste werkdag heeft en daarna pensioen geniet, wil pas vandaag in de gemeente raad van Reimerswaal de vra gen van Weststrate beantwoor den. OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2004/2005 ZONNEBRIL OP STERKTE VANAF 40,00 MET INFORMEER NAAR DE MOGELIJKHEDEN EN VOORWAARDEN WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 VOOR ALLE AANBIEDINGEN KIJK OP WWW.TILROE.NL Regelmatig bericht deze krant over de bouw van de nieuwe schouwburg in Mid delburg. Maar eigenlijk, zo meldt een lezer, is er hele maal 7iiets nieuws onder de zon. De waterput waarboven ooit het A-theater moet ver schijnen, heeft als overbuur een historisch pand dat 'De Wareput' heet (Molenwater 27, Anno 1657.) Jammer, vindt de lezer, dat nu een an dere naam gezocht moet wor den voor Middelburgs trots. De toepasselijke naam De Wa terput is immers drieënhalve eeuw geleden al vergeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23