MK'isje jjirsi en Wilders eisen huis 'alingvissers omber terug lit Brussel BkfliQi Reizen PZC Kou Afghanistan eist kinderlevens /OYAGER met GRATIS MS&REIS! ww.kras.nl Turkije, 8 dagen all-in al v.a 199,- Yersekenaar stapte zelf op uit Engelse gevangenis Van Jole Partners BV Premier: denken over kernenergie staat niet stil Moeder gevild in de naam van God Geen groene stroom uit achtertuin Imponerende zege Bob de Jong ^kies je koers! HP Nhll lezen we zeeuws NW 5 «.met enkele winterse buien, mogelijk êlonweer. Tussendoor ook zon. Stevige ■B()en maxima rond 5 graden. ,iitie speurde Bedreigde Kamerleden willen vrijheid terug inodig naar tttii i -m jeiaargang no. 42 erdag 19 februari 2005 nummer 1,75 PZC CHRYSLER 3 NAVIGATIE RADIO/CD CLIMATE CONTROL en nog véél meer!! Zolang de voorraad strekt. U rijdt al een Voyager v.a. 299,- p.maand Jan Hop Chrysler Jeep Goes 01 I3-2508S8 internet: www.pzc.nl jvv rRgné Schrier BELBURG - De Gelderse 35 js zondag tot diep in de j! op zoek geweest naar een jng vermist meisje, Kim, rijl de Zeeuwse politie toen Idat ze al terecht was. jagmiddag kwam om 15.11 jjjde meldkamer van de po- Zeeland het bericht, dat bij linilie in Renesse een 15-ja- §sje verbleef dat aangaf in problemen te zitten. Het re was een bekende van de [lie Kim had grote proble- ihuis en ze had haar toe- Jt gezocht in Renesse. De •ie besloot, gezien haar toe fde zaak tot maandag te la- neten om haar dan in con- lebrengen met professione- aipverleners. 's Maandags jdat het meisje als vermist aangegeven. Diezelfde dag jaar een plek in haar woon- itsPutten gebracht. Zeeuwse korps onderzoekt eerder een link gelegd had worden tussen het meis- enesse en de vermissing en. De politie Zeeland over deze zaak gesproken de politie Noord- en Oost arland. Een woordvoerder de Gelderse politie vindt ammer dat het zo gelopen ij voegt er aan toe dat er in «drijf wel eens wat mis Het spijtigst vindt hij het de familie die langer dan was in het ongewisse is ge il. Overigens, heeft de poli- de twee familieleden ■nesse proces-verbaal opge- 'at ze Kim onrecht- aan het ouderlijk gezag nhebben onttrokken. ■r van onze redactie binnenland DEN HAAG - De met de dood bedreigde Tweede-Ka merleden Hirsi Ali en Wil- ders eisen fatsoenlijke woonruimte. Ze willen niet langer op geheime locaties worden ondergebracht. Om die eis kracht bij te zetten, maakte Hirsi Ali gisteren in NRC Handelsblad bekend dat zij op een marineterrein in Am sterdam verblijft en dat Wilders al maanden de nacht door brengt in een cel in de gevange nis Kamp Zeist. Volgens Hirsi Ali (WD) worden Wilders (Groep Wilders) en zij zelf 'weggestopt' door het minis terie van Justitie, dat over hun beveiliging gaat. Volgens minister Donner van Justitie wordt gewerkt aan 'een zo normaal mogelijke huisves ting', maar zijn de wensen van Hirsi Ali en Wilders 'niet altijd te verenigen met de eisen die hun veiligheid stelt'. Hirsi Ali: „Ik ben bereid veel te investeren, maar dit is niet pro portioneel. Ik heb geen vrij heid." Hirsi Ali wil wonen 'op een plek waarvan iedereen weet: daar woont een bedreigd Kamerlid en daar is hij of zij veilig.' Wilders is het met Hirsi Ali eens. „Ik begrijp dat het niet meteen kon, maar inmiddels had de overheid ons een fatsoen lijk huis moeten aanbieden. We verkeren nu allebei in een on draaglijke positie, met nul kom- i'Melita Lanting 1IKZEE - De beroepsvisse- p paling moet op korte ter- i worden stopgezet. Die iscbap kregen de palingvis- psleren te horen in Brussel, ikserijsector was naar Brus- afgereisd om maatregelen verbetering van de paling- dte bepleiten zodat deze vis iteer toekomst heeft. was behoorlijk teleurstel- ■zegt S. Heidoorn, voorzit- ianbinatie van beroepsvis- We kregen te horen dat er bekorte termijn een vangst- odkomt en op de lange ter- boeten de lidstaten een vis- ïrsplan opstellen. Voor ro- -d komt een vangstverbod 'juli tot 1 oktober en voor ïaalvan 1 oktober tot 1 de- Juist in die maanden -wop paling gevist. i2al en schieraal zijn vol- palingen die geschikt (Advertentie) $«iel op pagina 3 van het 'aienkatem naar ome «IIE AANBIEDING M- slechts 459! 'ras ^3 Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 26 katern 3 het alfabet van Zeeland (Advertentie) www.gobest.nl Een betere vakantie voor minder geld ''/T in het katern reizen voor al onze aanbiedingen. Elke week in de zaterdagkrant Daar moetje naar toe. ma nul privéleven." Wilders wil niet zeggen of hij van tevoren wist dat Hirsi Ali ook zijn schuil plaats bekend zou maken. Met Wilders heeft minister Donner afgelopen week nog contact ge had, zo zei de bewindsman gis teravond. Het onafhankelijke Kamerlid was volgens Donner 'zeer tevre den' met zijn beveiliging. De twee Kamerleden krijgen steun van kamervoorzitter Weisglas. Hij vindt dat Donner meer moet doen om ervoor te zorgen dat zijn voor consumptie. Hoe lang het vangstverbod van kracht blijft, is niet duidelijk, maar vol gens Heidoorn waarschijnlijk enkele jaren. „Alleen het eerste jaar is er mogelijk nog compen satie voor de vissers, daarna niet meer. Dat betekent gewoon het einde van de palingvisserij." Nederland heeft nu nog 120 pa- lingbedrijven. Ook de vangst van glasaal (jonge aaltjes) wordt aan banden gelegd. Daar put Heidoorn weer moed uit. In Zuid-Europa wordt veel op glasaal gevist. Ze worden gevan gen om onder meer in Neder land uitgezet te worden. In Zuid-Europa worden de glasaal tjes ook gegeten. „Wij denken dat daarom dit voorstel niet op brede steun in de Europese raad kan rekenen, want landen als bijvoorbeeld Frankrijk vinden visserij heel belangrijk." Naar verwachting wordt het plan bin nen een half jaar gepubliceerd waarna de europarlementariërs zich daarover moeten buigen. (Advertentie) Onhandig PART N E RS ECHTS MAKELAAR 0118 - 616617 Een Afghaans meisje draagt water in Kaboel. foto Ahmad Masood/RTR door Hans Heijt KABOEL - Hulpverleners vre zen dat misschien wel duizend kinderen de aanhoudende kou in grote delen van Afghanistan niet zullen overleven. Dat heeft woordvoerder P. Hicks van een katholiek hulp programma in het westen van Afghanistan gisteren gezegd. Hicks liet weten dat hij een lage schatting maakt als hij spreekt van enkele honderden tot dui zend jonge slachtoffers door de kou. De westelijke provincie Ghor heeft te kampen met sneeuwstor men. Grote delen van de provin cie zijn met sneeuw bedekt. Daardoor zijn die gebieden on bereikbaar voor hulp. Afghaanse functionarissen en medewerkers van de Verenigde Naties lieten weten dat de kou de afgelopen maand zeker 267 levens heeft geëist in Afghanis tan. De meeste slachtoffers zijn kinderen. Volgens Hicks zijn veel Afghaanse kinderen al ern stig verzwakt door ondervoe ding. Door de droogte van de af gelopen jaren vielen de oogsten voor de boeren zwaar tegen. Woordvoerder G. Teofilo van de hulporganisatie World Vision, die zeven klinieken in Afghanis tan heeft, liet weten dat er snel helikopters moeten komen om de meest geïsoleerde regio's te kunnen bereiken. ANP/AFP Piet Minnaard foto Willem Mieras door Ernst Jan Rozendaal YERSEKE - De Britse justitie kan mosselvisser Piet Minnaard uit Yerseke niet aanpakken. Hij is twee maanden geleden ge vlucht uit een gevangenis in Gloucestershire. Sindsdien zit hij thuis. Minnaard veroorzaakte drie jaar geleden een dodelijk onge val in Wales. Hij reed onder in vloed. Uiteindelijk werd hij ver oordeeld tot vier jaar gevange nisstraf. Normaal gesproken zou hij afgelopen maandag we gens goed gedrag zijn vrijgeko men, maar twee maanden gele den nam hij al de benen uit de (Advertentie) Alles weten over de Hogeschool van Utrecht? Bezoek onze open dag op 26 februari van 1*0.00 15.00 uur. Hogeschool Meer weten? Kijk op wmv.hvu.nt van Utrecht (Advertentie) Organisatieadvies, Project- en Interimmanagement Breda - Hulst telefoon 076 5302344 - www.vanjole.com Jan Wolkers is een geschenk ook bedreigde Kamerleden zo nonnaal mogelijk kunnen leven en wonen. „De Amerikaanse am bassadeur loopt ook veiligheids risico's, maar woont gewoon in zijn residentie." Premier Balkenende vindt het 'haast niet te geloven' dat Hirsi Ali de geheime schuilplaatsen heeft verklapt. De details van de beveiliging van personen moeten volgens de premier 'geen bron van publieke discus sie' zijn. Donner betreurt het dat 'me vrouw Hirsi Ali gegevens heeft verstrekt die mogelijk een rela tie hebben met de veiligheid van haar en andere personen'. Troosthuisjes in Noordgouwe Huwelijk steeds minder in trek De vice-voorzitter van de WD-fractie, De Vries noemt het 'onhandig' dat Hirsi Ali haar verblijfplaats bekend heeft gemaakt. „We moeten ons nu nog meer zorgen maken over haar veiligheid." De Vries was van tevoren niet op de hoogte. WD-fractievoorzitter Van Aart- sen verblijft momenteel in het buitenland en was daarom niet bereikbaar voor het geven van commentaar. GPD (Advertentie) Sms'en zorgt voor spanning DEN HAAG - De regeringspar tijen hebben in het regeerak koord afgesproken dat de kern centrale Borssele in 2013 dicht gaat en dat is 'geldend beleid', maar ondertussen staat het 'den ken over kernenergie niet stil'. Dat zei premier Balkenende gis teren na afloop van de minister raad. Staatssecretaris Van Geel (Milieu) stuurt binnenkort een brief naar de Kamer over de fi nanciële en economische gevol gen van sluiting van Borssele. Eerder deze week zei Van Geel dat het regeerakkoord op dit punt gewijzigd zou kunnen wor den. De kleinste coalitiepartij, D66, is daar fel tegen. Balkenende wees erop dat het sluiten van Borssele financiële consequenties heeft en dan gaat het 'om behoorlijke bedragen'. Hij gaf aan dat hij in een debat met de Kamer over de energie voorziening in de toekomst ook kernenergie wil betrekken. Bij kernenergie komt niet het broei kasgas CO, vrij en de discussie daarover is volgens Balkenende 'relevant'. ANP Het wilde Westen van South Dakota Een opdracht van God was het, zo geloofde de geesteszieke man die, naar nu bekend is gewor den, op 4 februari zijn moeder doodde en vilde. Voor een plan voor een park vol windturbines krij gen gemeentebesturen de handen van de bevolking niet op elkaar. Groene stroom is populair, maar die mag dan niet uit de eigen achter tuin komen, zo 16 lijkt het. Bob de Jong won gisteravond op imponerende wijze de WB-wedstrijd over vijf kilometer in //'A Heerenveen. Hij schaatste een baanrecord. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11,13, 15, 16 en 17; Sport: 18, 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1, W2, W3 en W5; Reizen: W7, W8 en W9; Trends: W15 en W17; Jong: W18 en W19 Advertentie olJi^^Zeeland VANDAAG OPEN DAG 10:30 uur - 15:00 uur Meer weten? Surf naar www.HZ.nl (Advertentie) open gevangenis Leyhill. Vol gens Minnaard omdat zijn straf erop zat. Uitlevering aan Engeland is on mogelijk, aldus een woordvoer der van het Ministerie van Justi tie. „Dat kan wel als hij ver dacht wordt van een misdrijf maar niet voor de executie van een straf die al is opgelegd." De Britse autoriteiten kunnen Nederland wel vragen Min naard de rest van zijn straf hier te laten uitzitten. „Daar hoop ik op", zegt Minnaard. „Dan kan ik mezelf vrijpleiten en ben ik van deze zaak af." pagina 15 ontsnapt en toch levenslang O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor ;o van dit bedrag van vooileneis straat: (postlbankrekeiungpummet: Kijk op Mm.pic.nl/,abonneren, bel gratis 0800 - 0231231 oisluur dese bon nam: P2C. afdeling Ihèrsservtce Antwoordnummer 213. HBO WB Goes Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement i gehad W Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: UI per maand met automatische incasso 1€ 19.95). I D per kwartaal met automatische incasso 58,00). UI pei jaar mei automatische incasso (C 222.50). 8"711688"555547' AftlV het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1