ïinkhoud houdt van al zijn kikkers Ophef over sportsubsidies Gretig Hoek gaat in Bennekom op jacht naar de derde plaats KC 19 \nrkante voorzitter stapt na bijna veertig jaar uit het bestuur van SSV'65 Plannen voor grote cyclocross uitslagen ioetinge kan riodetitel roveren te agenda zaterdag 19 februari 2005 swb ulie oprichting zit Maarten jjjoMci al in het bestuur van 0ub SSV'65, maar na aitertigjaar vindt de 63-ja- Goesenaar het ivelletjes. mie week vrijdag neemt 'ikheid als voorzitter. Een ire(D(Wi een waardeloze pen- tester, van een vindingrij- 'feukenspreker', van een iibewuste vader en van een moorzitter. ISDe zaalvoetballers van rti5 stonden vlak voor de af- fvande topper tegen de on- igen koploper AKF. Het idinsdagavond 30 november jende moraal was tot het punt gezakt. SSV'65 miste i sterspeler Willem Paarde el. De latere winnaar van Zeeuwse topscorerstitel zat [eerde tralies! utenRinkhoud, keeper en te- ivoorzitter van SSV'65, wil- larÜekooper er echter koste kost bij hebben. Zijn ploeg- Dot was weliswaar betrok- eweest bij een verkeerson- niaar had er geen schuld •had. Hij moest alleen drie dbrommen, omdat zijn au- banden had. Dat 'e met het rechtvaardig- igevoel van Rinkhoud. Hij caarom naar het politiebu- n en had uit eigen de borgsom betaald. Tien vóór de aftrap betrad 110uiteindelijk de zaal. Is Maarten Rinkhoud ten en uit: een grote man met groot hart. En met het lef Kgen de stroom in te gaan. constateerde een oud-colle- lin'2000 bij Rinkhouds af- id van de ziekenhuiskeu- die hij 37 jaar onder zijn had. Diezelfde collega ie ook één van de vele le ssen van Rinkhoud aan: oei je niet door angst maar overtuiging laten leiden', deed Rinkhoud in de Paardekooper. Een uur na vrijlating had de spits naar een 3-0-zege ge- SSV-voorzitter Maarten Rinkhoud treedt volgende week na veertig jaar bestuurslid af bij de Goese voetbalclub. „De toppen waren niet altijd wit in die veertig jaar." foto Willem Mieras Niets is te gek voor Rinkhoud als het zijn kindje SSV'65 be treft. Bijna veertig jaar geleden zette hij de voetbalclub met en kele vrienden op de wereld. ,,Ik voetbalde bij Goes op zondag, maar dat vonden ze bij het chris telijke ziekenhuis waar ik werk te niet goed. Ik heb de club toen gevraagd of ik een zaterdagtak mocht oprichten, maar dat mocht niet. Toen ben ik maar voor mezelf begonnen." Samen met zes andere jongelin gen riep hij één dag na Pasen, op dinsdag 20 april 1965, SSV in het leven. Het was niet de eerste 'uitvin ding' van de twintiger Rink houd. Hij stond eerder al aan de wieg van een tafeltennisclub in Goes en hij zette de jeugdafde ling van een Goese hengelsport vereniging op. Altijd wilde hij bezig zijn. Hij meldde zich zelfs aan bij het vreemdelingenle gioen, maar zijn ouders wilden daar niet voor tekenen. Vervol gens ging hij bij de comman do's, een periode waarin hij naar eigen zeggen gevormd is. Zijn groene baret pronkt nog al tijd op de schouw van zijn zelf gebouwde huis. Geldkistje Bij SSV'65 opende Rinkhoud zijn veeljarige bestuurscarrière als penningmeester. „Je moest toen voor de penningen maande lijks langs de deur bij de leden. Ik had geen auto, dus moest ik het op de fiets doen. Niet alleen in Goes, maar ook in Wilhelmi- nadorp en Wissenkerke. Maar ik ging die contributie bijna nooit ophalen; ik had er een stronthe- kel aan. Als het geldkistje onder bed vandaan kwam voor de jaar lijkse kascontrole, klopte het nooit. Mijn vrouw Riet legde het ontbrekende bedrag altijd bij." Het beheer over de penningen paste niet bij Rinkhouds bourgondische en avontuurlijke leefstijl, maar het jasje van vooi'- zitter (vanaf 1970) zat hem als gegoten. Leiderskwaliteiten waren hem bijgebracht bij de paracomman do's en ook als hotelmanager van de Goese ziekenhuizen zat hij hoog in de hiërarchie. Hij was bovendien slagersdocent en gaf les in 'leidinggeven en sa menwerken'. Hij ontwikkelde zich niet tot een tirannieke voor zitter die met het mes op tafel zijn zin doordreef, maar meer tot een people's manager avant la lettre. De 'bevrijding' van spits Paarde kooper is daarvan een voor beeld, maar ook de bouw van de kantine (waarover hij samen met drie clubgenoten de supervi sie had) en het aantrekken van spelers die hij soms zelfs uit ei gen zak betaalde. Als Rinkhoud het ergens niet mee eens was, stuurde hij de discussie zo dat een ander uiteindelijk zei wat Rinkhoud vond. Hij vat zijn ei gen stiel van 'regeren' samen in een van zijn vele spreuken: 'Ma chines met elkaar verbinden is een vaardigheid, mensen met el kaar vei'binden is een kunst'. „Maar de toppen waren niet al tijd wit in die veertig jaar'", be kent Rinkhoud. „Ik heb veel brandjes geblust en ook aange stoken. Veel bestuurders stop pen na een paar jaar. Dat snap ik wel. Een voetbalclub is net een kruiwagen vol kikkers. Al rijdende springen er kikkers uit de kruiwagen, meestal zijn het dezelfde. Maar keer op keer zet je ze er terug in, zelfs tot je er bijna bij neervalt. Desondanks hou ik van al die kikkers." Racefiets „Ik heb altijd een rustpunt wil len zijn in de club, hoewel ik van nature allerminst rustig ben. Maar soms werd het mij ook wel 's te veel. Dan dacht ik: 'O Heer, laat het stro regenen voor de ezels die deze aarde be volken'. Als ik dat dacht, stapte ik op mijn racefiets en reageer de me kilometers lang af. Ik pak die fiets ook wel 's als ik denk dat ik het aan m'n hart heb. Dan ga ik tweehonderd kilome ter achter elkaar fietsen. Onder de modder en beregend kom ik als een dweil thuis en dan denk ik: het valt toch wel mee met mijn hart." „In die veertig jaar heb ik mijn gezin tekortgedaan. Ik was nooit thuis. In de beginjaren ging ik zelfs nooit op vakantie. Of soms zette ik mijn gezin af op het vakantieadres en ging ik zelf weer terug naar de voetbal. Ik had het gevoel, dat ik niet ge mist kon worden. Nu besef ik pas wat ik mijn gezin tekort heb gedaan. En dat kan ik nooit meer inhalen. Ook al bouw je, zoals ik doe, met je schoonzoons een woning voor je dochters." Daarvoor krijgt de 'eminence grise' van SSV'65 vanaf volgen de week meer tijd. Er komt een andere herder voor de kudde. „Maar je doet het eigenlijk nooit goed'", geeft Rinkhoud zijn nog onbekende opvolger me taforisch mee. „Loop je voor de kudde, dan kun je niet zien wat er achter je gebeurt; loop je er achter, dan trap je in de stront." Als afscheid gepaard gaat met een traan, zorgt Rinkhoud zelf wel voor de lach. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Na drie weken zonder competitievoetbal hoopt Hoek vandaag in Bennekom de draad weer op te pikken. Trai ner Eric Tetaert mist weliswaar Pieter de Munnik (geschorst) en de geblesseerden Gunter de Meijer en Thijs Binnerts, maai de overgebleven selectiespelers maken een dermate gretige in druk dat de trainer met een goed gevoel naar Gelderland af reist. „We zijn supergemoti- veerd", zegt Tetaert. Het laatste competitieduel van Hoek dateert van 29 januari, toen in Noordwijk een 2-0-over- winning werd geboekt. Hoek be zet sindsdien de vijfde plaats op de ranglijst, maar heeft de twee clubs boven zich in het vizier. Bennekom heeft slechts één punt meer dan de Zeeuws-Vla mingen en nummer drie Ter Lee- de heeft een marge van twee punten ten opzichte van Hoek. „We kunnen dus nog een paar mooie weken tegemoet gaan", weet Tetaert. „Iedereen is zich daarvan bewust en daarom zul len we er tegen Bennekom ook vol voorgaan." Eerder dit seizoen verloor Hoek op eigen veld met 4-2 van de te genstander van vandaag. Den nis van Meegdenburg scoorde destijds twee keer en de spits liet nog een aantal goede kansen liggen. Djamel Buyse en Stijn Porteman vormen vandaag in Bennekom het centrale duo die de sterke aanvaller in bedwang moet houden. „Het is een fysiek sterke ploeg, die graag wil aan vallen", zegt Tetaert. „Dat wil len wij ook en daardoor zal er achterin bij hen wellicht ruimte voor ons komen te liggen. Als we dan goed met de kansen om springen, zou ik niet weten waarom we niet kunnen winnen in Bennekom." Gunter de Meijer heeft nog al tijd last van een spierblessure in de kuit en ook Thijs Binnerts moet geblesseerd toekijken. Ste ven de Croock neemt de plaats van De Munnik op het midden veld in en zal daar gesteund wor den door David Destorme en Jeroen van de Broeke. De voorhoede bestaat uit Nyim Melki, Sam Ysebaert en Thomas Ragut of Charly Okonedo. Tetae rt wist gisteren nog niet precies hoe hij de rechterkant ging in vullen, maar deze zal in ieder ge val door Ragut en Okonedo wor den gevormd. Patrick de Guch- teneire, Hi r am Collin en Rama- zan Yuruk nemen naast doel man Olivier de Pauw plaats op de bank. GOES - Op de lijst met subsidie aanvragen bij de provincie prijkt een bijzondere aanvraag. Libéma, een groot recreatiebe- drijf dat in Rosmalen is geves tigd, heeft plannen in november een internationale cyclocross te organiseren. Mocht het doorgaan, dan wordt een bedrag van 4000 euro in het vooruitzicht gesteld. Het idee komt uit de hoge hoeden van Cees Priem en Martin de Kok. Volgens De Kok, afkomstig uit Lewedorp maar vanwege zijn werk bij Libéma nu Brabander, verkeren de plannen nog in een pril stadium. „We hebben de in tentie om alle wereldtoppers naar Zeeland te halen. Waar de wedstrijd gehouden wordt, is nog niet zeker. Er liggen moge lijkheden, we moeten straks kij ken of we die kunnen realiseren. We zijn nu druk bezig met het plannen van onze Shimano-volg- wagens bij de grote wielerwed strijden die eraan komen. Maar we hebben de provincie beloofd voor 1 juni uitsluitsel te geven." DETINGE - Kloetinge kan laag de tweede-periodetitel Iteerste klasse C van het za- igvoetbal veroveren. De Be- idse ploeg heeft in de uit- Irijd egen WGZ aan een Oostkapelle Kole (ge- gander: Marcel Gander: Nuenen (thuis). 'Verheden: De overschrij- doelman Dennis Won- van Hoek naar Terneu- altijd niet rond. Ma- Gueye kampte afgelo- 'eek met een liesblessure een vraagteken voor F6' van zondag. Het ver assen Temeuzen, dat op ®de Plaats staat, en num- Nuenen bedraagt zes ZLM Tour krijgt wel steun, OZ Wielerweekend niet (hint zo'n prijs maar in je bak hebben", vindt trai- lolfRoks van Kloetinge. De landse ploeg is ook nog al- bsrijk voor de titel in de a klasse. Kloetinge is mo tel koploper. nstandei: WGZ (uit). Johan de Goederen en ivan der Woerdt (beiden orst). tkapelle Blinder: SSV'65 (uit) Micha Lekawael I, Remon van Geersdaele A tederheden: het meespelen doelman Jacco Nelen is on- r. omdat hij deze week P-ieeft gehad. landia pstander: Rijsoord (thuis). Merheden: Corné Nuyes is N fit genoeg om te starten daarom op de bank. treft in Rijsoord de drie van de ranglijst, wee duels minder speelde Kloetinge en de pe verliespunten van alle p in de eerste klasse f'«Bn als je onze selectie Mie van Rijsoord zet, dan verschil duidelijk zicht- [>zegt trainer Wim van door Koen de Vries GOES - Ronald Apers nam de zer dagen met verontwaardi ging kennis van het besluit van de provincie Zeeland om de edi tie van dit jaar van het OZ Wie lerweekend geen subsidie toe te kennen. De voorzitter van het wielercomité kan nog enigszins begrijpen dat de provincie het potje topsport niet voor het Wie lerweekend wil openen. Maar dat de ZLM Tour wél subsidie krijgt, verbaast hem zeer. En dat is logisch, want het is wijd en zijd bekend dat deze twee Zeeuwse wielerwedstrij den al vele jaren in dezelfde vij ver vissen. Tot het afgelopen sei zoen trokken beide evenemen ten renners die meededen aan de zogenaamde Topcompetitie, een serie wedstrijden in heel Ne derland. De beste amateurs van het land en een aantal sterke buitenlandse ploegen reden in Zuid-Beveland (ZLM Tour) en Zeeuws-Vlaanderen (Wieler weekend) voor de dagprijzen en een plaats in het algemeen klas sement van de Topcompetitie. Met ingang van komend seizoen is de opzet van de wedstrijden gewijzigd. De Topcompetitie heet Beloftencompetitie en staat alleen open voor renners tot 23 jaar. De NOS, die vaak aanwe zig was bij Topcompetitiewed- strijden, liet weten dit jaar geen verslag te doen. Daarom liet de provincie weten het Wielerweek end van de subsidielijst af te voe ren. Bij de subsidietoewijzing voor de ZLM Tour valt echter te le zen: „Het evenement krijgt rede lijke media-aandacht, zo wordt de laatste jaren aandacht be steed door de landelijke tv en ra dio." Danny Moens, de voorzit ter van het organisatiecomité van de ZLM Tour, erkent dat de NOS dit jaar niet zal komen, maar wil benadrukken dat zijn wedstrijd nog steeds uitstraling heeft. „Kijk maar eens naar de winnaars van de afgelopen ja ren. Fabian Cancellara, Peep Mi- kli, Angelo van Melis, Gerben Löwik, Wesley van Speybroeck, Kenny van Hummel. Allemaal jongens die jonger dan 23 waren toen ze hier wonnen." Al deze renners zijn inmiddels (semi)prof, de Zwitser Cancella ra reed vorig jaar in de Tour de France zelfs enkele dagen in het De Italiaan Fabian Cancellara is één van de gerenommeerde oud-winnaars van de ZLM Tour, dat in tegenstelling tot het OZ Wielerweek end wél subsidie heeft gekregen. foto Dirk-Jan Gjeltema geel. Bovendien denkt Moens te weten dat de NOS binnenkort met hangende pootjes terug komt, nu de voetbalrechten naar John de Mol zijn gegaan. Ton Kienhuis, directeur van Sport Zeeland, het bureau dat de provincie adviseert over het toekennen van subsidie aan dit soort evenement, erkent het principe van gelijke monniken gelijke kappen. „Als deze wed strijden bij hetzelfde circuit ho ren, is er iets misgegaan. Waar weet ik niet precies, maar dit moeten we goedmaken. En dat mag niet ten koste gaan van de ZLM Torn-." Bij de toewijzing van topsport subsidies gaat de provincie wel vaker in de fout. Indoor Zee land, het paardensportspekta kel in Goes, kreeg een bijdrage van 2500 euro voor de editie van afgelopen januari, hoewel er vol gens de verstrekker geen toprui- ters meededen. Een blik op de wereldranglijst bewijst het te gendeel. Wim Schroder, promi nent aanwezig in Goes, stond eind vorig jaar op de allereerste plaats. Ook Eric van der Vleu ten, Gert Jan Bruggink, Leopold van Asten en de Belg Marc van Dijck stonden hoog genoteerd. Ook de Kustmarathon kreeg het afgelopen jaar een bijdrage (2500 euro) uit het potje voor het organiseren van de tweede editie. Hoewel het volbrengen van deze loodzware marathon op zich een (top)prestatie is, kan de wedstrijd van Burgh-Haam- stede naar Zoutelande niet bo gen op de kwalificatie topsport evenement. Wel is het een bij zondere wedstrijd, waarvoor ook geld is, uit hetzelfde bud get. Het zou echter veel meer voor de hand liggen dit evenement te steunen met een bijdrage uit een budget voor promotie van Zee land. Het parkoers langs de kust is op en top Zeeuws en lokt re creanten uit binnen- en buiten land. Ter vergelijking. Langs de Vlaamse kust is vorig jaar de Vlaamse Kustmarathon gelo pen. Diverse overheden steun den de eerste editie van dit eve nement met een bedrag dat het totale budget van de provincie Zeeland (50.000 euro) ver over steeg. Voornaamste reden: pro motie van de kust. Imagocampagnegelden Ton Kienhuis: „Er is met de pro vincie gesproken over een bijdra ge uit de pot van imagocampag ne-gelden. Op termijn kan de Kustmarathon daar wellicht een beroep op doen. Maar voor lopig geven we een bijdrage uit het budget van topsport en bij zondere evenementen. De Kust marathon is een geweldig evene ment, de organisatie ervan is echte topsport. We zijn van plan om mensen enthousiast te ma ken het evenement uit te brei den. Dit traject zou je ook kun nen afleggen met de mountainbi ke of wandelend, of op een aan gepast parkoers ook skeele rend." De stichting Biljartevenemen ten Sluiskil krijgt voorlopig het meest van de provincie. Voor het wereldbekertoernooi dat vanaf morgen wordt gehouden, is 8000 euro beschikbaar. Ande re evenementen die geld krijgen zijn het Zeeland Damtoernooi (15-20 augustus in Goes, 100 eu ro), de Indoor Motorcross (28 en 29 januari in Goes, 2500 euro) en de wielerwedstrijd voor vrou wen Ster Zeeuwsche eilanden (16 tot en met 18 juni, 2500 eu ro). Dit jaar is inmiddels 21.750 euro toegezegd. Viersen. WK landenteams. Groep A: Oostenrijk - Vietnam 0-2, Nederland - Japan 1-1; Jaspers - Arai 2-0 (15-3 15-5/2,142-0,615), De Bruijn - Umeda 0-2 (14-15 12-15/1,181-1,304). Stand: 1 Nederland 2-3 (sets 6-2/1,160), 2. Japan 2-3 (6-3/1,066), 3. Vietnam 2-2 (4-6/0,900), 4. Oostenrijk 2-0 (3-8/0,801). Renesse. Woensdagleague. Boom kwekerij Haamstede-Juwelier J.P.Staal 0-4, Schildersbedrijf de Meij-Bungalow Verhuur de Kam 3-1, Mary's Bowling team-De Steenbok 0-4, Schildersbedrijf v/d Ham-Overbeeke Verhuur 3-1 Donderdagleague. ABN/Amro-Braber Groenvoorziening Renesse 2-2, Casa Salsa-Alprokon 2-2, Bowling Renes- se-Camping de Rozenhof 0-4, Rest. De Zeelandbrug-Cafe Bar de Stulp 3-1 Heerenveen. WB-finale. Mannen, 500 meter: 1. Lobkov (Rus) 35,11, 2. Wotherspoon (Can) 35,13, 3. Kato (Jap) 35,27, 7. Van Velde (Ned) 35,41, 10. Nijenhuis (Ned) 35,50, 15. Wennemars 36,03. B-groep: 1. Bos (Ned) 35,81. WB-stand: 1. Wotherspoon 688, 2. Ka to 528, 3. Lobkov 473, 9. Van Velde 321, 10. Wennemars 318, 15. Nijenhuis 189, 19. De Koning 128. 5000 meter: 1. De Jong (Ned) 6.19,28, 2. Grodum (Noo) 6.20,94, 3. Hedrick (VSt) 6.21,01, 4. Ver- heijen (Ned) 6.23,97, 5. Uytdehaage (Ned) 6.25,85, 7. Romme (Ned) 6.29,81. WB-stand 5/10 km: 1. Grodum 420, 2. Romme 400, 3. De Jong 360, 4. Verhei- jen 305, 5. Uytdehaage 166, Vrouwen, 500 m: 1. Manli Wang (Chn) 38,34, 2. Timmer (Ned) 38,42, 3. Osuga (Jap) 38,45, 15. Oonk 39,15, 17. Van der Star 39,31Stand WB: 1Wang 810, 2. Kotioega 614, 3. Okazaki 585, 7. Timmer 300, 20. Oonk 95, 21. Van der Star 89. 1500 m: 1. Klassen (Can) 1.56,02, 2. Anschütz (Dui) 1.57,49, 3. Si- mionato (Ita) 1.57,82, 6. Groenewold (Ned) 1.58,48, 8. De Loor (Ned) 1.58,85, 11. Cramer 1.59,31, 19. Ankoné val. Eindklassement WB: 1. Klassen 450, 2. Rodriguez 310, 3. Friesinger 262, 6. Groenewold 217,9. De Loor 149,13. An- kone 133, 15. Timmer 94. Rotterdam. ABN Amro World Ten nis Tournament, mannen Kwartfina le: Federer (Zwi/1) - Davidenko (Rus/6) 7-5 7-5, Thomas Johansson (Zwe) - Ste- panek (Tsj) 6-2 7-6 (5), Ljubicic (Kro) - Srichaphan (Tha) 3-6 6-4 6-2. Kwartfi nale dubbelspel: Black/Ullyett (Zim/2) - Sluiter/Wessels (Ned) 6-3 6-2. Antwerpen. Vrouwen. Kwartfinale: Mauresmo (Fra/1) - Schnyder (Zwi/7) 4-6 6-4 6-4, Venus Williams (VSt/3) - Clijsters (Bel) 6-2 6-3, Molik (Aus/4) - Koukalova (Tsj) 6-3 6-4. Holland Casino Eredivisie. RBC - Willem II 2-0 (O-O). 59. De Groot 1-0, 90. Hammond 2-0. Scheidsrechter: Haverkort. Gele kaart: Hesp, Hammond (RBC), Smit, Van der Struijk (Willem II). Aantal toeschouwers: 5000. RBC: Friebel; Loran, Fortes Rodriguez, Hesp en Lammens; Oliseh, Smolders (73. Guijt) en De Lange; Hammond, De Groot (82. Viedma) en Hakansson. Willem II: Moens; Van der Struijk, Vic toria, Kreek en Van der Haar; Caluw'e (86. Agustien), Van Mosselveld (75. Le- point) en Smit; Ceesay (75. Denissen), Redan en Bobson. Stand: PSV 21-52, AZ 21-50, Ajax 21-44, Feyenoord 21-38, FC Utrecht 21-35, Heerenveen 21-35, Vitesse 21-34, Roda JC 21-29, FC Twente 21-28, RKC 21-27, NAC 21-27, Groningen 21-26, Wil lem II 22-25, NEC 21-20, ADO Den Haag 21- 20, Graafschap 21-14, RBC 22-14, Den Bosch 21-9. Gouden Gids Divisie. Helmond Sport - AGOVV 7-1 (3-0). 3. Cvetkov 1-0, 23. Cvetkov 2-0, 33. Cvet- kov 3-0, 53. Juliana 3-1, 57. Razic 4-1 (strafschop), 60. Wilson 5-1, 78. Strep- pel 6-1, 79. Van der Ven 7-1. Scheids rechter: Wouters. Gele kaart; Wau, Hese (Helmond Sport), Stegeman, Winklaar (AGOVV). Heracles Almelo - FC Dordrecht 4-1 (1-1). 22. Carrilho 0-1, 45, Quansah 1-1, 47. Van Muyen 2-1 (eigen doel), 53. ten Hoeve 3-1, 56. de Vries 4-1. Scheidsrech ter: Van Dongen. Gele kaart: Leurink (Heracles Almelo), Dennis de Nooijer (FC Dordrecht), Haarlem - VVV Venlo 0-2 (0-1). 16. Ja cobs 0-1, 71. Platvoet 0-2. Scheidsrech ter: Liesveld. Gele kaart: Sinester (Haar lem), Jacobs (VVV Venlo). Go Ahead Eagles - Fortuna Sittard 1-1 (O-O). 68. Bartels 1-0, 90. Van Barne- veld 1-1. Scheidsrechter: Sterk. FC Volendam - FC Eindhoven 3-1 (1-0). 37. Martis 1-0 (eigen doel), 56. Van der Kerkhof 1-1,72. Calabro 2-1, 81. Steur 3-1. Scheidsrechter: De Lima Scheepens. Rode kaart: 85. Steur (FC Volendam). Gele kaart: Wijker (FC Vo lendam), Laponder (FC Eindhoven). Excelsior - BV Veendam 1-2 (1-0). 16. Curth 1-0, 70. Weerman 1-1, 90. Wie- kens 1-2. Scheidsrechter: Smit. Toe schouwers: 1431. Gele kaart: De Nijs (Excelsior), Pander, Slor, Weerman (BV Veendam). Emmen - Sparta 0-5 (O-I). 4. Koever mans 0-1, 47. Mustapha 0-2, 61Mustap- ha 0-3, 64. Mustapha 0-4, 80. Van den Bergh 0-5. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart: Inia (Emmen), Levchenko (Sparta). Cambuur Leeuwarden - MVV 2-0 (1-0). 16. Houwing 1-0, 70. Brack 2-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. TOP Oss - FC Zwolle O-O. Scheids rechter: Nijhuis. Rode kaart: 83. Berger (FC Zwolle). Gele kaart: Berger, Hooi veld (FC Zwolle). Heracles 22 14 4 4 46 41 - 21 Sparta 21 12 7 2 43 55- 25 VW 21 11 7 3 40 39- 20 Volendam 22 11 5 6 38 32- 23 FC Zwolle 22 10 7 5 37 37- 26 Dordrecht 22 10 5 7 35 33- 31 Helmond S. 22 9 7 6 34 40- 30 Stormv. 21 7 8 6 29 29- 25 Veendam 21 8 5 8 29 37- 35 Haarlem 22 8 5 9 29 34- 33 Cambuur L 22 8 5 9 29 22- 29 AGOW 22 9 1 12 28 35- 38 TOP 22 7 5 10 26 31 - 43 GA Eagles 22 6 7 9 25 26- 36 Excelsior 22 6 5 11 23 31- 35 Fortuna S 22 5 7 10 22 33- 47 MVV 22 5 6 11 21 19- 29 Emmen 22 4 5 13 17 23- 49 Eindhoven 22 3 7 12 16 27- 49 Vila Do Bispo Lagos. Ronde van de Algarve. Derde etappe: 1. Markov (Rus) 200 km in 4.59,35, 2. Eisel (Oos), 3. Dekkers (Ned). Algemeen klasse ment: 1. Eisel 13.41.44, 2. Steels (Bel) 0.02, 3. O'Grady (Aus) 0.03, 4. Pollack 0.06,5. Markov. t zaterdag Tennis Halve finales Zeeuws indoorkam pioenschap. Locatie: tennïshal TSI in Goes en Racketcentrum in Kapelle. Aan vang: 9.00 uur Tun Toestelfinales regio. Locatie: de Zandkuil Middelburg. Organisatie: MTV. zondag l Rugby Tweede klasse zuid: Tovaal-LSRG. Aanvang: 14.00 uur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes; Oemoeme- noe-REL. Aanvang: 13.00 uur. Locatie: sportpark Voorborch in Middelburg, Vierde klasse D: Oemoemenoe 2 - REL 2, aanvang: 14.30 uur, locatie: sportpark Voorborch in Middelburg. Tennis Finales Zeeuws indoorkampioen schap. Locatie: tennishai TSI in Goes Aanvang: 9.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19