rmstrong nog één keer terug Vijftig jaar lang passie voor Philippine erikaan jaagt deze zomer op zevende Tourzege Van de Berghe in regionale finale Houtepen verlengt contract bij SSV Groot Iers team op ZK taekwondo Coppoolse langer trainer van Ondo uitslagen Programma Achami mag niet meer spelen voor Eindhoven donderdag 17 februari 2005 zl9 ^pten/an Leeuwen ISHINGTON - Lance Armstrong gisteren verrassend een einde [5ëspeculaties die afgelopen zomer, foordat hij zijn zesde Tourzege op bad,waren begonnen. Hij keert ko- de zomer wel degelijk terug naar itrijk. naar zijn zevende overwin- jp jacht naar wat eigenlijk? Eeu- n verwierf hij immers afgelo- al door als eerste wielrenner !e Ronde van Frankrijk voor de keer te winnen. Dat gebeurde 51 demonstratie van macht, die Sammend effect had op de wed- Tourbaas Jean-Marie Leblanc srde desondanks verheugd op het tvande inmiddels 33-jarige Ame- naar buiten gebracht via de [e van zijn nieuwe ploeg oveiy Channel. „Ik hou ervan dat open Tour hebben, zonder dui- favoriet", zei Leblanc. nog eentje met Armstrong is ze- spannend vooruitzicht." Arm- 'begint het seizoen in Parijs-Nice 13 maart) en start op 3 april in de Vlaanderen. Daarna keert BH [eug naar de Verenigde Staten voor jade van Georgia (19-24 april). De Gold Race en Luik-Bastena- uik laat de Amerikaan schieten. 2 juli gaat hij op jacht naar zijn (deTourzege. ditie jen Discovery Communications voor de kans die ze onze t en kijk ernaar uit om mijn fén zevende Tourzege, te realise- Armstrong weten. „Ik ver- me erop weer wedstrijden te rij- ioewel mijn conditie nog verre is. Johan (Bruyneel, ploeglei- nik zullen later dit voorjaar mijn ievalueren", meldde Armstrong, ceel gaf aan dat na de Tour het sei- er voor Armstrong waarschijnlijk .Alles voor de Tour, is het devies, eel: „Lance voelt zich mentaal j om van de Tour nog eens aofddoel te maken. En als Arm- aan de start komt dan is dat :metéén intentie: om te winnen." izaghet er naar uit dat Armstrong lil jaar richtte op enkele voorjaars fiere en ook dacht over een verbe- j van het werelduurrecord. De leek geen hoogste prioriteit meer Jan Ullrich (links) krijgt komend seizoen in de Tour de France toch weer concurren te hebben. Leblanc had echter de afge lopen dagen een omslag bespeurd, ver telde hij gisteren. „Ik had onlangs con tact met Bruyneel en merkte dat zaken in ons voordeel aan het veranderen wa ren. Johan zei dat Lance erover dacht de Dauphiné Libéré of de Ronde van Zwitserland te rijden, mogelijk in voor- bereiding op de Tour." Bekend-was in middels wel dat Discovery Channel, zijn nieuwe sponsor, contractueel had laten vastleggen dat Armstrong in 2005 dan wel 2006 in de Ronde van Frank rijk zou starten. Erik Breukink kende die geluiden, maar de ploegleider van Rabobank rea geerde gisteren verbaasd op het be sluit. „Ik had eerlijk gezegd niet ver wacht dat Lance de Tour nog een keer zou rijden: dit jaar niet en eigenlijk nooit meer." Olaf Ludwig, tegenwoordig grote baas bij T-Mobile, was minder verrast. „Ik ging ervan uit dat Lance van de partij ie van Lance Armstrong. zou zijn. Een sponsor laat zijn beste paard niet thuis", meende de manager van de ploeg van Jan Ullrich. De Duitser is samen met zijn landge noot Andreas Klöden een van de grote uitdagers van de zesvoudig winnaar. Ullrich was niet bepaald geschokt. „Voor mij is het goed dat Lance er is. Ik wil me met de beste renners meten" liet hij vanuit zijn trainingskamp in Toscane weten. Klöden, vorig jaar ver rassend tweede in de Tour, was al even bhb^H foto Christophe Ena/AP verheugd: „De zesvoudige Tourwin naar mag niet ontbreken zolang hij nog actief is als renner." Voor de koers heeft het zeker gevolgen, meent Breukink. „Armstrong heeft de Tour met zijn ploeg de afgelopen zes jaar gedomineerd. Als hij niet mee zou doen, zou er meer ruimte komen voor initiatieven van anderen. Ook van ons. Maar uiteindelijk verandert het voor ons niets. We gaan in de Tour uit van onze eigen kracht." ANP SAS VAN GENT - Johnny van de Berghe van biljartvere niging HGL/KOT'86 is komend weekeinde één van de kanshebbers in de regionale eindstrijd bandstoten vijfde klasse. Vast staat dat café 't Dobbertje in Bergen op Zoom wordt ingenomen door een Zeeuws-Vlaamse kolo nie. De Sassenaar neemt een grote supportersschare mee. Van de Berghe is als eerste geplaatst met 1.14 als moyen ne en is daarmee één van de drie deelnemers die al een promotie naar de vierde klasse liet aantekenen. René van der Made van 't Pleintje uit Sint Willebrord en Schouwe- naar Anne Stins van Even Buiten zijn de anderen. Morgen wordt om 19.00 uur begonnen met de partijen, die over 30 caramboles gaan. Zaterdag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur. Zondag beginnen de wedstrijden om 11.00 uur en wordt de finale omstreeks 15.30 verwacht. GOES - Cees Houtepen is ook volgend seizoen hoofdtrai ner bij voetbalclub SSV'65. Dat kwamen de oefenmeester en het bestuur van de Goese zaterdag-eersteklasser deze week overeen. „De ambities van de club zijn in de loop van dit seizoen niet veranderd", licht Ploutepen de con tractverlenging toe. „SSV wil minimaal in de eerste klas se blijven en als het even kan naar de hoofdklasse toe. Nou, dat sluit prima aan bij mijn ambities." Alleen in het geval dat het nieuw te vormen bestuur van SSV'65 - eind februari moet dat gestalte krijgen - een an dere koers met de hoofmacht wil varen, kan er nog een kink in de kabel komen. Ploutepen, die er geen geheim van maakt op een zo hoog mogelijk niveau trainer te wil len zijn: „Maar ik verwacht niet dat het zover komt. Ook Houtepens assistent Arthur van Huizen verlengde zijn contract bij SSV met een jaar. MIDDELBURG - Taekwondo club Middelburg organi seert op zondag 13 maart voor de vierde keer de Open Zeeuwse kampioenschappen taekwondo. Net als in voor gaande jaren doen ook nu weer diverse taekwondotop- pers uit heel Nederland en België mee. Nieuw is de deelname van zo'n veertig Ierse vechtsporters aan het evenement. De Ieren, vertegenwoordigt bij zowel de jeugd, de junioren als de senioren, arriveren op zater dag met het vliegtuig in Brussel en vertrekken direct na het toernooi in Middelburg weer. Zeeland is present met zo'n 35 taekwondoka's. Als opwarmer voor het toernooi dat van 9.30 uur tot 18.00 uur in de Middelburgse sporthal de Kruitmolen wordt ge houden, is er zaterdag een teamwedstrijd in Krimpen aan de Lek. Vijf taekwondoka's uit Middelbug en tien vech ters uit Krimpen aaan de Lek nemen het daarbij op tegen vijftien Ierse collega's. MIDDELBURG - De korfballers van Ondo worden ook volgend seizoen getraind en begeleid door Edwin Cop poolse. De Middelburgse club en de oefenmeester zijn zeer content over de huidige samenwerking en hebben derhalve de verbintenis met een jaar verlengd. Coppoolse begint volgend seizoen aan zijn derde jaar bij Ondo, dat op het veld uitkomt in de tweede klasse en in de zaal derdeklasser is. ss: onderzoek lar instelling irtautoriteit HAAG - Staatssecretaris ■Van Dorp onderzoekt of Énvol is een sportautoriteit slellen. De Tweede-Kamer- Aisma (CDA) en Rijpstra hebben haar daarom ge- (i Het college zou een toe- iouder boven NOCNSF Ito zijn. De sportkoepel liet tóssecretaris al weten te- fel initiatief te zijn. «oordvoerder van Ross zei staatssecretaris er serieus al kijken. Eventuele aan togen zal ze verwerken in ttrtnota, die op z'n vroegst te verwachten. In dat fistuk zal Ross haar visie voor de langere ter presenteren. staatssecretaris de al eni- Igeleden aangenomen mo- zijn er meerdere op- Ze kan kiezen voor een ran adviesorgaan, maar (oor een wat zwaardere 5issie van toezicht. In een toar gesprekken met NOC zal ze luisteren naar de (te- wgumenten van de sport- initiatiefnemers een en ander niets te ma- Eet gebrek aan vertrouwen HCNSF. Het idee zou in de weinig anders inhou- bijvoorbeeld het Com- toaat voor de Media of de voor Cultuur. Jeen directeur Theo Fled- ran NOCNSF noemt het tof onduidelijk en overbo ld leidt alleen maar tot bureaucratie en extra be- tos van de overheid. Het lat men kennelijk meer de sport wil. Daar zit tod op te wachten." groenten wisselen vol- fledderus steeds. „Dat hsf meerdere petten op daar werken, we aan. Dat todelijkheid moet komen toe geld wordt verdeeld, aan het oplossen." tous moet daarom ook nog de sportautoriteit er "Wij zullen de staatssecre- ®ze mening binnenkort ge- •erder hebben bijvoor tonden van het volleybal, voetbal, ski, schaatsen ge ons al te kennen gege- et ook niks te vinden. De sportbonden zullen bij ^guliere overleg in maart sma vragen wat hij nu bedoelt. Ons standpunt 'geval duidelijk: wij zit- "ietop te wachten." ANP Herman Vermeire al vanaf het begin betrokken bij jubilerende voetbalclub Philippine bestaat over enkele weken vijftig jaar. Herman Ver meire is lid vanaf het eerste mo ment. Van voetballer tot jeugd leider en lijnentrekker. Over Philippine, voetbal en het le ven, dat niet altijd even makke lijk is. door Peter Snelders PHILIPPINE - Het is een klein wonder dat Herman Vermeire op 1 maart zijn vijftigjarig jubi leum bij de even oude voetbal club Philippine viert. Zes jaar leek dat uitgesloten. Een schijn baar ongeneeslijke vorm van leukemie werd bij hem gecon stateerd. Zijn dagen leken ge teld. Zeker toen de medici in het Dijkzigt Ziekenhuis in Rot terdam geen heil meer zagen in verdere behandeling. Die mededeling sloeg in huize Vermeire in als een bom. Het was aan dokter Van der Peijl uit Terneuzen te danken dat de nu 68-jarige Herman Vermeire gezond en wel weer voor de W Philippine actief is. Die specia list wees hem op de laatste stro halm, een experimentele behan deling (chemokuur) in Leiden. Een klein wonder geschiedde. „Vrij snel daarna merkte ik de eerste tekenen van genezing. Nu voel ik me goed. Al hebben ze me wel gezegd dat men niet kon garanderen dat de ziekte ook weg zal blijven. Daar denk ik echter zo min mogelijk aan. Eigenlijk leef ik na die uitzicht loze periode nu in toegevoegde tijd. Die jaren die ik na mijn ziekte achter de rug heb, kun nen ze me niet meer afpak ken." De familie Vermeire kreeg het toch zwaar te verduren de laat ste jaren, want ook een klein zoon van Herman werd gecon fronteerd met een vorm van kanker. Maar ook dat keerde ten goede. De blijdschap daar over zorgt er voor dat Vermeire en zijn vrouw Leida weer met optimisme naar de toekomst kijken. Zoals hij ook uitkijkt naar het jubileum bij W Philippine. Sa men met nog drie leden is hij al sinds de oprichting lid. En dat wordt gevierd. Naast de vele jubileum activiteiten wordt Vermeire op 5 maart in het zonnetje gezet, Herman Vermeire is al vijftig jaar gelukkig bij Philipine, maar betreurt het te vroege einde van zijn eigen actieve voetballoopbaan. foto Camile Schelstraete samen met Luut Bombelijn, Ar- mand Rijckaerd en Koos Dij kers. Ook zij waren er vrijwel vanaf het eerste uur bij toen het mosseldorp opnieuw een voetbalclub kreeg. Opnieuw, want enkele jai'en eerder ging voetbalvereniging PSK ter ziele. Slechts enkele ja ren was Herman Vermeire daar lid van. Omdat het toen aan een club in het dorp ontbrak, zocht hij samen met zijn broers André en Edmond onderdak bij het over de grens gelegen Boekhoute. „We hadden eigen lijk geen alternatief. Wij woon den toen hier op De Posthoorn. Het was van daaruit hooguit twee kilometer naar het voet balveld in Boekhoute. Ook an dere voetballers van het dorp zochten elders hun heil. Toen hier op 1 maart 1955 voetbal club Philippine werd opge richt, waren wij er als de kip pen bij. Dat gold voor de mees te voetballers die buiten Philip- Voetbalvereniging Philippine viert het vijftigjarig bestaan vanaf 5 maart. De festiviteiten duren tot in november. Programma Zaterdag 5 maart: Jubileumrecep- tie van 16.30 tot 18.00 uur. Vanaf 20.30 uur feestavond leden en ge nodigden. Zaterdagen 12, 19 maart, 30 april: Wedstrijden vete- ranenelftal. Vrijdagen 6, 13, 20 en 27 mei: Nederlaagtoemooi twee de en derde elftal. Zaterdag 28 mei: Jeugdtoemooi E- en F-pupil- len. Zondag 29 mei: Gala of the Year en tevens jeugddag. Zater dag 11 juni: Toernooi voor uhjken en verenigingen uit Philippine en omstreken. Zaterdag 9 juli: Reü nie. Zondag 10 juli: Wedstrijd tus sen eerste elftal Philippine en een eredivisieclub. Vrijdag 12 en dins dagen IC en 23 augustus: Vervolg nederlaagtoemooi voor tweede en derde elftal. Zaterdag 3 sep tember: KNVB-voetbaltruck voor de jeugd. Medio november: Vrij- willigersavond en afsluiting jubi leumjaar. pine speelden." „Ik weet nog goed dat we in de tweede klas se van de ZVB begonnen. Je speelde veel tegen tweede elf tallen hier uit de buurt. Mijn broer André speelde op het mid denveld en Edmond stond links in de aanval. Zelf was ik centrumspits." Goed schot Op de vraag wat voor type spits hij was, laat Vermeire het antwoord een beetje in het mid den. „Ik had een goed schot en scoorde veel. Als je tegenwoor dig vertelt dat ik in het kam pioensjaar 1957/1958 62 doel punten maakte, lachen ze wat. Dat was ook weer niet zo'n ge weldige prestatie als je weet welke uitslagen we soms boek ten. Zo was er een duel bij dat we met 15-0 wonnen. Toen maakte ik er zeven en dan gaat het hard. Het kampioensduel tegen Aardenburg 2 zal ik nooit vergeten. We stonden met 2-1 achter, maar door drie doelpunten van mij wonnen we met 4-2. Dat was het hoogte punt in mijn voetbalperiode." „Daarna was ilj als grensrech ter ook nog twee keer bij een kampioenschap betrokken. On der trainer Ronny van Kerck- voorde werden we twee jaar op rij kampioen. We promoveer den uit de tweede klasse afde ling naar de vierde klasse ama teurvoetbal, zoals dat destijds heette. Het hoogste niveau dat Philippine ooit speelde. Nu spe len ze in de vijfde klasse. Het gaat nu wat beter, maar in het begin was het matig. Dat is ver klaarbaar, want het team be staat voor het grootste deel uit jeugdspelers." Herman Vermeire en W Philip pine zijn door de jaren heen on losmakelijk met elkaar verbon den. Het is eenvoudiger op te noemen wat hij niet voor de club heeft gedaan, dan de func ties te melden die hij wel ver vulde. Van voetballer tot jeugd leider, van clubgrensrechter tot de man die de lijnen kalkte. Hij was scheidsrechter en is zelfs tot op de dag van vandaag nog clubscheidsrechter bij de jeugd. Het is niet vreemd dat voetbal een vaak voorkomend gespreks onderwerp in huize Vermeire is. Zoon Harry voetbalt in het tweede, maar was vroeger een meer dan verdienstelijk eer- ste-elftalspeler. Zijn schoon zoons Arno Zwegers en Paul de Putter zijn bekende verschijnin gen binnen het Zeeuws-Vlaam- se voetbal. Herman Vermeire zelf is nog steeds geregeld te vinden op het voetbalveld. Uren kan hij vertellen over zijn passie. De minder leuke momenten wor den zeker niet vermeden. In zijn geheugen staat het te vroe ge afscheid van het eerste team gegrift. „Ik was 22 toen ik een dubbele beenbreuk opliep. Die wilde maar niet genezen. Drie maanden heb ik toen in het zie kenhuis van Sluiskil gelegen. Daarna ben ik nooit meer de oude geworden. Even leek het er op dat het oude niveau haal baar was. Die hoop werd defini tief in de grond geboord toen ik in Spui tijdens een wedstrijd met fabriekselftallen dat been op precies dezelfde plaatsen weer brak. Daarna heb ik nog jaren gevoetbald op lager ni veau. Maar het plezier was er eigenlijk niet minder om." Lucky Day d.d. 16.02.2005: 14-21 Rotterdam. Mannen. Eerste ronde: Ancic (Kro) - Dent (VSt) 7-6 (5) 7-5, Joachim Johansson (Zwe/5) - Wang (Tai) 6-2 6-7 (2) 6-3, Wawrinka (Zwi) - Grosjean (Fra) 7-6 (5) 6-2, Ljubicic (Kro) - Hrbaty (Slw/7) 6-4 1-6 6-2, Schalken (Ned) - Pavel (Roe) 4-6 7-5 6-4, Federer (Zwi/1- Ulihrach (Tsj) 6-3 6-4. Tweede ronde: Srichaphan (Tha) - Co- ria (Arg/2) 2-6 7-6 (2) 6-3. Antwerpen. Vrouwen. Eerste ron de: Pierce (Fra) - Benesova (Tsj) 6-2 6-1, Venus Williams (VSt/3) - Razzano (Fra) 6-3 6-0, Schnyder (Zwi/7) - Pin (Fra) 6-3 4-6 6-1. Costa do Sauipe (Bra). Mannen. Eer ste ronde: Massa (Arg) - Saretta (Bra) 6-3 6-1, Garcia Lopez (Spa) - Monaco (Arg) 6-1 6-3, Nadal (Spa/6) - Acasuso (Arg) 7-6 (16-3, Zabaleta (Arg/7) - Puer- ta (Arg) 6-4 6-2, Mello (Bra) - Montanes (Spa) 3-6 6-4 6-4, Vassallo Arguello (Arg) - Mantilla (Spa) 7-6 (1)4-6 6-3, Ca- latrava (Spa) - Marin (CRi) 6-3 6-4, Sa (Bra) - Silva (Bra) 6-2 6-4. Memphis. Mannen. Eerste ronde: Roddick (VSt/1) - Lee Hyung-taik (ZKo) 6-3 6-4, Spadea (VSt/3) - Enqvist (Zwe) 7-5 6-2, Ginepri ((VSt) - Dailey (VSt) 6-2 6-0, Clement (Fra) - Sanguinetti (Ita) 7-6 (1) 1-6 6-1. Memphis. Vrouwen. Eer ste ronde: Zvonareva (Rus/1) - Pastiko- va (Tsj) 6-3 6-1, Yoshida (Jap) - Bohmo- va (Tsj) 6-2 5-7 6-4, Cho Yoon-jeong (ZKo) - Antonella Serra Zanetti (Ita) 6-4 1-6 6-2. Tweede ronde: Jackson (VSt) - Karatantsjeva (Bul) 6-3 6-4. Uefa-beker. Derde ronde, eerste wedstrijd: Partizan Belgrado (SMo) - Dnjepr Dnjepropetrovsk (Oek) 2-2 (2-1). 12. Odita 1-0, 28. Nazarenko 1-1, 45. Odita 2-1,57. Roesol 2-2. Sjachtar Donetsk (Oek) - Schalke 04 (Dui) 1-1 (0-1). 7. Ailton 0-1, 86. Brandao 1-1. Panathinaikos (Gri) - Sevilla (Spa) 1-0 (0-0). 76. Vintra 1-0. Italië. Beker, kwartfinales, tweede wedstrijd: Inter Milan-Ataianta 3-0 (eerste wedstrijd 1-0). Terneuzen. Voorjaarscompetitie Be- vobo. Eerste klasse A: BN/De Stem-Dees Sport 0-3, Zaman Sport- Dow 0-3. Stand: Dees Sport 4-9, Dow 3-7, Rest. 't Oud Sas 3-7, Zaman Sport 4-4, Scheldesport 3-3, BN/De Stem 3-0 Eerste klasse B: NHI Terneuzen-Dow 2 2-1, Rabobank Terneuzen/Sas van Gent-Delta 1-3, De Pooter-Van de Poel Aann. BV 2-1. Stand: Delta 4-11, Jacobs/Tuin 4-10, Rabobank Terneuzen /Sas van Gent 5-8, De Pooter 4-6, NHI Terneuzen 4-5, Dow 2 5-5, Van de Poel Aann.BV 4-1. Tweede klasse A: De Hoop-BN/De Stem 2 1-2, PSOVZ-Dees Sport 2 0-3. Stand: Dees Sport 2 4-10, BN/De Stem 2 4-9, PSOVZ 4-5, De Hoop 3-4, Scheldesport 2 4-4, El.Van Fraeyen- hove 3-1. Tweede klasse B: NHI Ter neuzen 2-Delta 2 2-1, WBAZ-TeVoRe 0-3, Gemeente Terneuzen-URS 3-0. Stand: TeVoRe 5-11, NHI Terneuzen 2 4-9, Delta 2 4-8, Gemeente Terneuzen 4-6, V&K/C1000 Hoek 4-4, URS 4-4, WBAZ 5-4. Derde klasse A: Dow 3-Henno Cysouw 3-0, Echo Audio-Asya Kartallari 3-0 Stand: Dow 3 4-8, Echo Audio 4-8, Visser Smit Hanab 3-7, Yil- diz 3-5, Asya Kartallari 4-3, Henno Cysouw 4-2. Derde klasse B: Hydro IS Partner-BN/De Stem 4 1-2, BN/De Stem 3-V&K/C1000 Hoek 2 2-1, Interpolis Phi- lippine-PSOVZ 2 3-0. Stand: Interpolis Philippine 4-11BN/De Stem 3 5-11, PS OVZ 2 5-11, Zeeland Seaports 4-5, Hy dro IS Partner 4-4, BN/De Stem 4 4-3, V&K/C1000 Hoek 2 4-0. Cordoba. Ruta del Sol. Vierde etap pe, Guardia de Jaen - Cordoba: 1Pe- tacchi (Ita) 161,6 km in 3.38.31, 2. Van Heeswijk (Ned), 3. Boonen (Bel), 4. 'Frei- re (Spa), 5. Zabel (Dui), 6. De Jongh (Ned), 38. Kroon 0.09, 49. Den Bakker 0.30, 55. Knaven 0.34, 81. Lowik 16.01. Niet gestart: Traksel (Ned). Algemeen klassement: 1. Cabello (Spa) 16.39.00, 2. Moreno (Spa) 1.30,3. José Luis Marti nez (Spa) 2,36, 44. Kroon 36.10, 47. Kna ven 38.07, 50. De Jongh 38.51, 55. Van Heeswijk 40.24, 63. Den Bakker 42.50, 90. Löwik 1.00.10. Ronde van de Algarve Eerste etappe, Albufeira-Albufeira: 1. Eisel (Oos) 140 km in 3.36.31, 2. Pollack (Dui), 3. Steels (Bel), 4 Dekkers (Ned), 5. Barbosa (Por), 6. Cooke (Aus), 9. Kemna, 18. Reinerink, 27. Schmitz, 31Van der Ven, 36. Koerts, 44. Vierhou ten, 81. Reus, 82. Giling, 92. Van Dui men, 108. Stamsnijder, 129. Van Bon, 131. Ten Dam 1.37. Buenos Aires. WK Star. Stand na vier races: 1. Rohart/Rambeau (Fra) 12 punten, 2. Grael/Ferreira (Bra) 16, 3. Loof/Ekström (Zwe) 18, 17. Heiner/Breuseker (Ned) 73 (met te vroe ge start in race 4). van onze sportredactie EINDHOVEN - De KNVB heeft de speelgerechtigheid van FC Eindhoven-voetballer Youssef Achami met onmiddellijke in gang ingetrokken. De voetbalbond erkende giste ren dat ze de Marokkaan op 10 augustus vorig jaar ten onrechte speelgerechtigd heeft verklaard. Onlangs werd bekend dat de Ma rokkaanse aanvaller niet over een Nederlandse verblijfs- en te werkstellingsvergunning be schikt. FC Eindhoven was in de veron derstelling dat dit niet nodig was, omdat Achami bij de con tractonderhandelingen vorige zomer een aanvraag tot de Fran se nationaliteit had lopen. Een woordvoerder van de KNVB be vestigde gisteren dat de bond de papieren van Achami 'niet goed heeft gecheckt'. „Dat is onze fout geweest." Als niet-EU-ingezetene moet Achami over een tewerkstel lingsvergunning beschikken om in Nederland te mogen voetbal len. Bovendien zou hij dan een salaris van minimaal vier ton moeten ontvangen. Een bedrag dat bijna eenderde van de hele begroting van FC Eindhoven is. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51