Armstrong nog één keer terug Edward Gal kiest bij kür modern geluid Eretitels staan op het spel bij sportverkiezing merikaan jaagt deze zomer op zevende Tourzege Houtepen verlengt contract bij SSV Coppoolse langer trainer van Ondo Groot Iers team op ZK taekwondo - Huiszoeking bij Standard Luik Wissel breekt coach Palmeiras op elius start erk op K tennis uitslagen Achami mag niet meer spelen voor Eindhoven agenda donderdag 17 februari 2005 sl9 ^lervanL gDNGTON - Lance Armstrong (ile gisteren verrassend een einde Speculaties die afgelopen zomer, voordat hij zijn zesde Tourzege op had, waren begonnen. Hij keert ko- zomer wel degelijk terug naar ikrijk. ■jent naar zijn zevende overwin- fop jacht naar wat eigenlijk? Eeu- m verwierf hij immers afgelo- 'm al door als eerste wielrenner Ronde van Frankrijk voor de eer te winnen. Dat gebeurde demonstratie van macht, die «dammend effect had op de wed- Tourbaas Jean-Marie Leblanc ierde desondanks verheugd op het litvan de inmiddels 33-jarige Ame- Hi, naar buiten gebracht via de ite van zijn nieuwe ploeg overy Channel. „Ik hou ervan dat Een open Tour hebben, zonder dui tefavoriet", zei Leblanc. irnog eentje met Armstrong is ze- eenspannend vooruitzicht." Arm- gbegint het seizoen in Parijs-Nice 3 maart) en start op 3 april in de je van Vlaanderen. Daarna keert mg naar de Verenigde Staten voor ede van Georgia (19-24 april). De tel Gold Race en Luik-Bastena- de Amerikaan schieten. i!2 juli gaat hij op jacht naar zijn :de Tourzege. iditie ren Discover}' Communications har voor de kans die ze onze [geeft en kijk ernaar uit om mijn i zevende Tourzege, te realise- |liet Armstrong weten. „Ik ver- erop weer wedstrijden te rij- toewel mijn conditie nog verre fed is. Johan (Bruyneel, ploeglei- aik zullen later dit voorjaar mijn devalueren" meldde Armstrong, teel gaf aan dat na de Tour het sei- ervoor Armstrong waarschijnlijk lAlles voor de Tour, is het devies. Kei: „Lance voelt zich mentaal genoeg om van de Tour nog eens ioofddoel te maken. En als Arm- aan de start komt dan is dat metéén intentie: om te winnen." zag het er naar uit dat Armstrong ditjaai' richtte op enkele voorjaars- èkeis en ook dacht over een verbe- van het werelduurrecord. De eek geen hoogste prioriteit meer Jan Ullrich (links) krijgt komend seizoen in de Tour de France toch weer concurrentie van Lance Armstrong. te hebben. Leblanc had echter de afge lopen dagen een omslag bespeurd, ver telde hij gisteren. „Ilc had onlangs con tact met Bruyneel en merkte dat zaken in ons voordeel aan het veranderen wa ren. Johan zei dat Lance erover dacht de Dauphiné Libéré of de Ronde van Zwitserland te rijden, mogelijk in voor bereiding op de Tour." Bekend was in middels wel dat Discovery Channel, zijn nieuwe sponsor, contractueel had laten vastleggen dat Armstrong in 2005 dan wel 2006 in de Ronde van Frank rijk zou starten. Erik Breukink kende die .geluiden, maar de ploegleider van Rabobank rea geerde gisteren verbaasd op het be sluit. „Ik had eerlijk gezegd niet ver wacht dat Lance de Tour nog een keer zou rijden: dit jaar niet en eigenlijk nooit meer." Olaf Ludwig, tegenwoordig grote baas bij T-Mobile, was minder verrast. „Ik ging ervan uit dat Lance van de partij zou zijn. Een sponsor laat zijn beste paard niet thuis", meende de manager van de ploeg van Jan Ullrich. De Duitser is samen met zijn landge noot Andreas Klöden een van de grote uitdagers van de zesvoudig winnaar. Ullrich was niet bepaald geschokt. „Voor mij is het goed dat Lance er is. Ik wil me met de beste renners meten", liet hij vanuit zijn trainingskamp in Toscane weten. Klöden, vorig jaar ver rassend tweede in de Tour, was al even foto Christophe Ena/AP verheugd: „De zesvoudige Tourwin naar mag niet ontbreken zolang hij nog actief is als renner. Voor de koers heeft het zeker gevolgen, meent Breukink. „Armstrong heeft de Tour met zijn ploeg de afgelopen zes jaar gedomineerd. Als hij niet mee zou doen, zou er meer ruimte komen voor initiatieven van anderen. Ook van ons. Maar uiteindelijk verandert het voor ons niets. We gaan in de Tour uit van onze eigen kracht." ANP GOES - Cees Houtepen is ook volgend seizoen hoofdtrai ner bij voetbalclub SSV'65. Dat kwamen de oefenmeester en het bestuur van de Goese zaterdag-eersteklasser deze week overeen. „De ambities van de club zijn in de loop van dit seizoen niet veranderd", licht Houtepen de con tractverlenging toe. „SSV wil minimaal in de eerste klas se blijven en als het even kan naar de hoofdklasse toe. Nou, dat sluit prima aan bij mijn ambities." Alleen in het geval dat het nieuw te vormen bestuur van SSV'65 - eind februari moet dat gestalte krijgen - een an dere koers met de hoofmacht wil varen, kan er nog een kink in de kabel komen. Houtepen, die er geen geheim van maakt op een zo hoog mogelijk niveau trainer te wil len zijn: „Maar ik verwacht niet dat het zover komt." Ook Houtepens assistent Arthur van Huizen verlengde zijn contract bij SSV met een jaar. MIDDELBURG - De korfballers van Ondo worden ook volgend seizoen getraind en begeleid door Edwin Cop poolse. De Middelburgse club en de oefenmeester zijn zeer content over de huidige samenwerking en hebben derhalve de verbintenis met een jaar verlengd. Coppoolse begint volgend seizoen aan zijn derde jaar bij Ondo, dat op het veld uitkomt in de tweede klasse en in de zaal derdeklasser is. Mede omdat de jeugdafdeling van de Middelburgse korfbalvereniging menig aanstormend talent herbergt, zien Coppoolse en de club goede vooruit zichten voor de toekomst. MIDDELBURG - Taekwondoclub Middelburg houdt op zondag 13 maart voor de vierde keer de Open Zeeuwse kampioenschappen taekwondo. Net als in voorgaande ja ren doen ook nu weer diverse taekwondotoppers uit heel Nederland en België mee. Nieuw is de deelname van zo'n veertig Ierse vechtsporters aan het evenement. De Ieren, vertegenwoordigt bij zowel de jeugd, de junioren als de se nioren, arriveren op zaterdag met het vliegtuig in Brussel. Zeeland is present met zo'n 35 taekwondoka's. LUIK - Justitie heeft huiszoeking gedaan in de kantoren van de Belgische voetbalclub Standard Luik. De opspo ringsbeambten namen documenten in beslag. Enkele be stuursleden en vier spelers van de club werden verhoord. Bij de vier spelers is ook huiszoeking gedaan. Justitie ver moedt dat fraude is gepleegd bij transfers. ANP/BELGA DEN HAAG - De Braziliaanse voetbalclub Palmeiras heeft trainer Estevam Soares ontslagen. Soares was ne gen maanden in dienst van Palmeiras. Onder zijn leiding kwalificeerde de ploeg zich voor de Copa Libertadores, de Zuid-Amerikaanse Champions League. Maar suppor ters en spelers morden. De onvrede kwam tot uitbarsting toen Soares zondag in het duel met Uniao Sao Joao (2-2) middenvelder Diego Souza inbracht, om hem zeven minu ten later weer te wisselen. Soares hoeft vanwege die wis sel helemaal niet meer terug te komen. GPD/Reuters ES - Mare Felius heeft i eerste en enige poule- dstrijd bij de Zeeuwse korkampioenschappen sis gewonnen. In de der- categorie van het man- «kelspel won de Vlis- §er met 7-4 van Ferry memans, die zichzelf tevoren wel enige kan- Hoediehtte. slaat dankzij een rie achtste finales over treft in de kwartfinales smnaar van de partij Kn Brian Dijkstra en ré Lindenbergh of Erik fter. De tegenstander •Sonnemans in de acht- fmales is Dmitri van In een confrontatie zijn trainingsmaat edHuis in 't Veld pak- hn Hoof de winst met isin 'tVeld staat, ook al foor hij en eindigde hij tweede in de poule, al fo kwartfinales, Daarin 't de Middelburger ech- wel de nummer drie Me plaatsingslijst Jacco Mf, Maar bij het Zuid- F Lease-toernooi eind Nber toonde Huis in 't Pal aan te kunnen win- Man De Looff. Toen N het 6-3. p) categorie lager, in het Nnenkel vier, speelde eerste ingeschaalde Moerland in de poule gelijk tegen Pieter Nr. Omdat beide tennis- wedstrijd tegen de derde ten- de poule, wonnen, allebei door. fot vrouwendubbelspel Nerde categorie kwa- F Marjan Ganseman en ®'ren van den Dries r^al in actie. En bei- jPren succesvol. Eerst feen ze in een nipte par- |l6-5) van de zusjes H' Audrey en Merlyn, N versloeg het koppel Nnan/Van den Dries N Vendrik en Marjo- Meulenberg met ruime F-9-2. De waarschijn- finale in deze catego- gaat tussen den Dries ICorine Davidse en In- Nederlands dressuurkampioen Edward Gal slaat een andere weg in. De muziek van zijn nieu we kür wordt gecomponeerd door trance-dj Jochen Miller. door Roy Hammink HARSKAMP - DJ Tiësto, de be kendste Nederlandse deejay, gaf hem het laatste zetje. „Ik zag hem draaien bij de openingscere monie van de Olympische Spe len in Athene. Zo ontzettend mooi. 'Dat wil ik ook', wist ik toen meteen", zegt Edward Gal. De ruiter uit Harskamp voegt de daad bij het woord. Hij en zijn paard Lingh worden bij hun vernieuwde kür begeleid door ultramoderne klanken. Gal (34) vroeg de bekende tran ce-deejay Jochen Miller de mu ziek voor de nieuwe oefening te componeren. „Ik wil rijden op muziek die ik zelf leuk vind", zegt de regerend Nederlands dressuurkampioen. „En dan het liefst knoertharde muziek. Geen echte house, maar nummers met veel beats en wat klassieke invloeden. De muziek moet passen bij de uitstraling en lossigheid van Lingh. Het gaat toch om het geheel. Je kunt wel een kür met heel mooie mu ziek hebben, maar als het niet klopt met je paard scoor je niet." Revolutionair De keus voor trance-muziek is revolutionair. De meeste dres suurruiters doen hun oefenin gen op klassieke klanken. Som migen worden in de dressuur- bak begeleid door lichte popmu ziek. Maar trance, een moderne dan- ce-stijl, is nog niet vertoond op mondiaal topniveau. Gal, die voorheen reed op muziek van glamour-violiste Vanessa Mae: „Het is inderdaad iets heel an ders dan de truttige muziek waar de meeste oudere mensen van houden. Maar van mij hoeft het allemaal niet zo klassiek." Gal kwam via zijn manager Ni cole Werner in contact met Jo chen Miller. Zij hoorde de in het Brabantse Mill opgegroeide deejay (pas- poortnaam: Jochen van der Ste- ijn) draaien in de Nijmeegse me- gadisco The Matrixx en huurde hem en zijn producer Boy van Lamoen in. Oubollig Miller (25): „We zijn twee we ken geleden naar Jumping Am sterdam geweest, waar Edward won. Ik vond de muziek erg oubollig. Er waren vrij veel jon ge mensen, maar er was nauwe lijks een kür met muziek van de ze tijd. Edward geeft ons beel den van zijn nieuwe kür en wij zullen er daarna de muziek voor maken. Je hoeft geen harde en stoere dingen te verwachten. Geen stevige house, dat lijkt me niets voor paarden, maar wel moderne muziek met mooie me lodieën. Ik heb het nog nooit ge daan, het lijkt me erg spannend. Voor beide partijen trouwens." Gal, die de Olympische Spelen van Athene miste omdat zijn paard in de aanloop naar het evenement van de laadklep viel, wil zijn vernieuwde kür voor het eerst laten zien en horen op 15 juli tijdens Outdoor Gelder land op landgoed Middachten in De Steeg. Twee weken later is het EK in Moskou. Als de samenwerking bevalt, wil Gal ook op de klanken van Miller naar de Spelen van 2008. Gal:.„Het zou mooi zijn als er in Peking ook muziek van een Ne derlandse deejay te horen is." GPD Als de voortekenen niet bedriegen dan wordt Edward Gal een trendsetter in de kür op muziek. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De erfenissen van Dennis Voshart, Marlies Jonge- rius-Kort en voetbalclub Duive- land staan zaterdagavond in Zie- rikzee op het spel. In sporthal Onderdak worden de titels sport man, sportvrouw en sportploeg van het jaar weer verdeeld. Wie waren in 2004 de beste sporters van Schouwen-Duiveland? De sportverkiezing is op vrijwel identieke wijze als vorig jaar in het vat gegoten. Evenals voor gaande edities worden behalve de drie eerdergenoemde hoofd prijzen ook de organisatieprijs, de penning van verdienste en twee aanmoedigingsprijzen (jon gens- en meisjesvariant) uitge- reikt. De genomineerden, voor zover bekend, zijn al in een eer der stadium bekendgemaakt. Als extraatje heeft de organisa tie, de werkgroep Sportverkie zing Schouwen-Duiveland, twee gelegenheidsprijzen in het leven geroepen. Op de avond zelf zal daarover meer duidelijk worden. Opnieuw zal Anke Tani- hatu (presentatrice van Omroep Zeeland) de sportieve avond aan elkaar praten. Marjon van Iwaarden zal met het kwintet M5 wederom voor de muzikale omlijsting zorgen. De genomineerden op een rij Sportvrouw van het jaar: Manje Bakker (paardensport), Petra Du- gardein (voetbal). Marlies Jonge- rius-Kort (atletiek). Sportman van het jaar: Arjan Beije (atletiek). Mark Boot (motorcross), Paul de Bruine (scooterraces), Maarten Bruijnes (biljarten). Piet de Jonge (biljarten), Joop Lasseur (atletiek). Sportploeg van het jaar: Duive- land (voetbal). Kwiek mannen (vol leybal), Neffen d'Eule 2 (futsal), LTC Zierikzee vrouwen (tennis), Zierikzee (voetbal), ZV Onder dak (zwemmen). Organisatieprijs: Stichting Wielersport Zierikzee. Stichting Zierikzeese Avondvier daagse, Gymnastiek- en Turnver eniging Delta Sport. Programma 19.00 uur: zaal open met muziek 19.30 uur: opening met Marjon van Iwaarden met kwintet M5; 19.40 uur: presentatie Anke Tani- hatu; 19.45 uur: toespraak wethou- Lucky Day d.d. 16.02.2005: 14-21 27-28-30-35-39-43-44-45-49-53-59-63-64 -66-67-68-74-78. Rotterdam. Mannen. Eerste ronde: Ancic (Kro) - Dent <VSt) 7-6 (5) 7-5, Joachim Johansson (Zwe/5) - Wang (Tai) 6-2 6-7 (2) 6-3, Wawrinka (ZwO - Grosjean (Fra) 7-6 (5) 6-2, Ljubicic (Kro) - Hrbaty (Slw/7) 6-4 1-6 6-2, Schalken (Ned) - Pavel (Roe) 4-6 7-5 6-4, Federer (Zwi/1- Ulihrach (Tsj) 6-3 6-4. Tweede ronde: Srichaphan (Tha) - Co- ria (Arg/2) 2-6 7-6 (2) 6-3, Davidenko (Rus/6) - Berdych (Tsj) 7-6 (8) 6-0. Dubbelspel, eerste ronde: B eek/Da mm (Slw/Tsj) - Van Gemerden/Van Scheppingen (Ned) 6-7 (2) 6-3 6-4. Antwerpen. Vrouwen. Eerste ron de: Pierce (Fra) - Benesova (Tsj) 6-2 6-1, Venus Williams (VSt/3) - Razzano (Fra) 6-3 6-0, Schnyder (Zwi/7) - Pin (Fra) 6-3 4-6 6-1. Costa do Sauipe (Bra). Mannen. Eer ste ronde: Massa (Arg) - Saretta (Bra) 6-3 6-1, Garcia Lopez (Spa) - Monaco (Arg) 6-1 6-3, Nadal (Spa/6) - Acasuso (Arg) 7-6 (1) 6-3, Zabaleta (Arg/7) - Puer- ta (Arg) 6-4 6-2, Mello (Bra) - Montanes (Spa) 3-6 6-4 6-4, Vassallo Arguello (Arg) - Mantilla (Spa) 7-6 (1)4-6 6-3, Ca- latrava (Spa) - Marin (CRi) 6-3 6-4, Sa (Bra) - Silva (Bra) 6-2 6-4. Memphis. Mannen. Eerste ronde: Roddick (VSt/1) - Lee Hyung-taik (ZKo) 6-3 6-4, Spadea (VSt/3) - Enqvist (Zwe) 7-5 6-2, Ginepri ((VSt) - Dailey (VSt) 6-2 6-0, Clement (Fra) - Sanguinetti (Ita) 7-6 (1) 1-6 6-1. Memphis. Vrouwen. Eerste ronde: Zvonareva (Rus/1) - Pastikova (Tsj) 6-3 6-1, Yoshida (Jap) - Bohmova (Tsj) 6-2 5-7 6-4, Cho Yoon-jeong (ZKo) - Antonel- la Serra Zanetti (Ita) 6-4 1-6 6-2. Twee de ronde: Jackson (VSt) - Karatantsje- va (Bul) 6-3 6-4, Morigami (Jap) - Kraji- cek (VSt) 6-7 (2) 7-6 (7) 6-4, Cho Yoon Jeong (ZKo) - Spears (VSt) 6-4 6-4, Goes. Zeeuwse indoorkampioen schappen. Mannenenkelspel. HE3: D. van Hoof-S. Huis in 't Veld 7-3, M. Fe- lius-F. Sonnemans 7-4. HE4 P. Pot- ter-R. Struijk 7-5, P. Potter-J. Moerland 6-6, M. van der Windt-M. Flikweert 4-3, E. Bakker-M. Flikweert 5-4. HE5: R. Paauwe-W. van den Buuse 7-5. HE5-35+: S. Nieuwenhuyze-A. van Trigt 9-3, R. de Klerk-M. de Rave 5-5. HE6: P. Hofman-S. Bakker 5-4, P. Nieu- wenhuyze-R. Alders 7-2, E. de Wïtte-R. Visser 10-3, R. Jansen-M. van Damme 6-5. Vrouwenenkelspel. DE5. J. Stee houwer-K. Goudt 7-4. DE6: D. van den Dries-J. Suurland 5-1. DE6-35+: J. Ha- ver-N. van de Zande 9-3. J. Haver-I Bak ker 9-1. Mannendubbelspel. HD5: P. Nieuwenhuyze/E. de Witte-E. Gideon- se-R. Paauwe 7-6. HD5-35+: S, Nieuwenhuyze/C. Versteeg-L. Nouwen/M de Rave 13-2. Vrouwen dubbelspel. DD3: M. Ganseman/J. van den Dries-A. Atoon/M. Atoon 6-5, M. Ganseman/J. van den Dries-M. Meulenberg/E. Vendrik 9-2. DD5: M. van Belzen/R. van de Meijden-L. Meeuwissen/A. Verschuure 8-2. DD6: C. Geluk/M. Wirtz-L. Houtepen/J. San- derse 10-2. DD6-35+: W. van den Dries/M. Rentmeester-M. Roelands/K. van Sabben 8-1 Gemengddubbel- spel. GD4. B. Zwanenburg/R. van der Meijden-J. Ganseman/E. Gideonse w.o. GD6-35+: D. Jeras/R. Vermeule-I. Oreel/J. Everwijn 6-5, A. Eckhardt/G. Burgel-I. Oreel/J. Everwijn 8-2, H. Olijdam/R. Suerink-C. de Fouw/P. Joosen 6-4. Uefa-beker. Derde ronde, eerste wedstrijd: Partizan Belgrado (SMo) - Dnjepr Dnjepropetrovsk (Oek) 2-2 (2-1). 12. Odita 1-0, 28. Nazarenko 1-1, 45. Odita 2-1, 57. Roesol 2-2, Sjachtar Donetsk (Oek) - Schalke 04 (Dui) 1-1 (O-I). 7 Ailton 0-1, 86. Brandao 1-1. Panathinaikos (Gri) - Sevïlla (Spa) 1-0(0-01.76. Vintra 1-0. Italië. Beker, kwartfinales, tweede wedstrijd: Inter Milan-Atalanta 3-0 (eerste wedstrijd 1-0). Cordoba. Ruta del Sol. Vierde etap pe, Guardia de Jaen - Cordoba: 1Pe- tacchi (Ita) 161,6 km in 3.38.31, 2. Van Heeswijk (Ned), 3. Boonen (Bel), 4. Frei- re (Spa), 5. Zabel (Dui), 6. De Jongh (Ned), 38. Kroon 0 09, 49. Den Bakker 0 30, 55. Knaven 0.34, 81. Lówik 16.01. Niet gestart: Traksel (Ned). Algemeen klassement: 1. Cabello (Spa) 16.39.00, 2. Moreno (Spa) 1.30, 3. José Luis Marti nez (Spa) 2.36, 44. Kroon 36.10,47. Kna ven 38.07, 50. De Jongh 38.51, 55. Van Heeswijk 40.24, 63. Den Bakker 42.50, 90. Lówik 1.00.10. Ronde van de Algarve Eerste etappe, Albufeira-Albufeira: 1. Eisel (Oos) 140 km in 3.36.31, 2. Pollack (Dui), 3. Steels (Bel), 4. Dekkers (Ned), 5. Barbosa (Por), 6. Cooke (Aus), 9. Kemna, 18. Reinerink, 27. Schmitz, 31Van der Ven, 36. Koerts, 44. Vierhou ten, 81. Reus, 82. Giling, 92. Van Dui men, 108. Stamsnijder, 129. Van Bon, 131. Ten Dam 1.37, Buenos Aires. WK Star. Stand na vier races: 1. Rohart/Rambeau (Fra) 12 punten, 2. Grael/Ferreira (Bra) 16, 3. Loof/Ekström (Zwe) 18, 17. Heiner/Breuseker (Ned) 73 (met te vroe ge start in race 4). der van sportzaken dhr. Croné, uit reiking ambassadeursprijs 19.55 uur: optreden dansschool Kramer (jonge jeugd); 20.05 uur: uitreiking aanmoedigingsprijzen20.10 uur: optreden Marjon van Iwaarden met kwintet M5, 20.15 uur: stich ting Zeltech Zierikzee geeft demon stratie kickboksen; 20.25 uur: uit reiking penning van verdienste; 20.30 uur: pauze; 20.45 uur: demon stratie dansschool Kramer (street- dance); 20.55 uur: uitreiking orga nisatieprijs. 21.00 uur: stichting Zeltech Zierikzee geeft demonstra tie Wing Chun; 21.10 uur: uitrei king medailles individuele spor ters, 21.20 uur: optreden Marjon van Iwaarden met kwintet M5; 21.25 uur: uitreiking medailles sportteams; 21.40 uur: uitreiking Oeuvre-prijs21.45 uur: uitreiking sportbekers sportploeg, sportman en sportvrouw van het jaar. van onze sportredactie EINDHOVEN - De KNVB heeft de speelgerechtigheid van FC Eindhoven-voetballer Youssef Achami met onmiddellijke in gang ingetrokken. De voetbalbond erkende giste ren dat ze de Marokkaan op 10 augustus vorig jaar ten onrechte speelgerechtigd heeft verklaard. Onlangs werd bekend dat de Ma rokkaanse aanvaller niet over een Nederlandse verblijfs- en te werkstellingsvergunning be schikt. Eindhoven was in de ver onderstelling dat dit niet nodig was, omdat Achami bij de con tractonderhandelingen vorige zomer een aanvraag tot de Fran se nationaliteit had lopen. GPD Donderdag Dammen PZDB-competitie. Hoofdklasse: Tholen/DSVF-BDV. Aanvang 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39