Politie onderzoekt bedreiging •[311 eme Binnen handbereik Gemeente zit nu op helft van gewenste milj oenenbezuiniginj (3 Projectontwikkelaars zouden bezwaarmaker mond hebben willen snoeren Lewedorper wil knokken voor buurtsupt door Luc Oggel en Freek Janssen SINT-ANNALAND - De politie onder zoekt bedreigingen aan het adres van palingvisser P. Scherpenisse uit Sint-Annaland. Hij heeft daarvan aan gifte gedaan tegen Dijkstra Beheer en Grotenhuis Ontwikkelings Maatschap pij, de eigenaren van Chaletparc Krab- benkreek. Scherpenisse zegt dat zij hem via een tussenpersoon met ge weld hebben gedreigd, als hij zich zou blijven verzetten tegen de aanleg van het vakantiepark, schuin tegenover zijn woning. L. Dijkstra van Dijkstra Beheer zegt namens de betrokken be drijven van niets te weten. De bedreigingen hebben volgens Scherpenisse eind 2003 plaatsgevon den. In oktober meldde zich een onbe kende man, naar later bleek zonder vaste woon- of verblijfplaats, bij het huis van Scherpenisse aan de Nieuw- landseweg. Hij gaf te kennen hem on der vier ogen te willen spreken. Om dat Scherpenisse het niet vertrouwde, meldde hij het voorval bij de politie. „Die deden er naar mijn gevoel weinig mee, waardoor ik me genoodzaakt voelde een beveiligingsbedrijf in te schakelen. Mijn vrouw en ik hadden namelijk geen idee wat die persoon wilde." Joegoslaven Het beveiligingsbedrijf, GPS Consul tancy uit Vleuten, stelde eep onder zoek in naar de man, die zich bleef op houden in de buurt van de woning van Scherpenisse en ook telefonisch con tact zocht. „Omdat onduidelijk was wat hij wilde, hebben we onder toe zicht een ontmoeting tussen hem en Scherpenisse gearrangeerd", zegt J. von Henning van GPS. „Tijdens dat gesprek presenteerde de man, M. Lee man, zich tot vier keer toe als bemidde- 1 laar namens Krabbenkreek BV. Scher penisse zou zich soepeler moeten op stellen wat betreft de komst van het chaletpark. Want, zo zei hij, hij kende wel voorbeelden uit de horeca waarbij Joegoslaven de boel schoonvegen." Scherpenisse: „Je kunt je niet voorstel len wat voor impact de intimidaties hebben gehad. Je komt toch niet aan een gezin voor een paar pokkencha- lets?" Palingvisser P. Scherpenisse: „Je komt toch niet aan een gezin voor een paar pokkenchalets?" De bijeenkomst is volledig opgenomen op video, buiten medeweten van de be dreiger om. M. Bosters, die ten tijde van de bedrei gingen in opdracht van Krabbenkreek BV kavels op het terrein verkocht, be vestigt dat directeur P. Visser van Gro tenhuis Ontwikkelings Maatschappij iemand op Scherpenisse had afge stuurd. „Ik kende hem ook, want hij was een klant van mij. Hij wilde een kavel kopen. Maar ik weet pas sinds een gesprek met Scherpenisse in okto ber vorig jaar wat zich toen precies heeft afgespeeld. Het zou niet mijn stijl zijn om het zo op te lossen, maar voor mij was het op dat moment moei lijk om me in de belangen van de pro jectontwikkelaar te verplaatsen. Ik was ook geen partij daarin, ik ver kocht alleen maar kavels." Klaarheid Visser verwijst door naar zijn compag non, L. Dijkstra. Beiden zijn voor vijf tig procent eigenaar van Krabben kreek BV, het bedrijf dat het chalet park in handen heeft. Dijkstra zegt niet op de hoogte te zijn van de aangif te tegen hem. „Er klopt in ieder geval geen bal van. Ik hoop dat de politie zo snel mogelijk onderzoek doet, zodat er klaarheid komt in deze vervelende si tuatie." Hij zegt ook namens zijn com pagnon Visser te spreken. Van de politie hoort de palingroker lange tijd na de aangifte van eind 2003 niets. Hij belt op, om te infor meren naar de stand van zaken en krijgt het advies opnieuw aangifte te doen. Volgens een woordvoerster van de politie is het onderzoek naar aanlei ding van de eerste aangifte afgerond, zonder resultaat. „Scherpenisse kon alleen maar aangeven dat hij zich bedreigd voelde. We hebben geen strafbare feiten kunnen constateren." Het onderzoek naar de tweede aan gifte, van 31 januari jongstleden, loopt nog. De politie heeft Scherpenis se gevraagd de video-opnames en de e-mailcorrespondentie te overhandi gen. Scherpenisse heeft meerdere bezwaar- foto Dirk-Jan Gjeltema procedures en rechtszaken tegen de komst van het chaletpark lopen. Hij vindt het vreemd dat de gemeente Tholen nog steeds samenwerkt met de ontwikkelaars. „Ik heb raadsleden van Algemeen Belang Tholen (ABT) en de ChristenUnie bij mij thuis in gelicht over de gang van zaken. Ik heb hen ook over de bedreigingen verteld." Fractievoorzitter J. Boulog ne van ABT bevestigt dat. „Wij kun nen daar als raad weinig aan doen. Als er inderdaad boevenpraktijken plaatsvinden, dan moet je daar als gemeente niet mee verder werken. Maar dat is geen zaak van de politiek, de politie moet het verder maar uitzoe ken." uitgaven. Het overgrote deel komt door het beknibbelen op de kosten voor de eigen bedrijfsvoering, waaronder de personeelslasten. De besparing op de interne op drachten binnen de gemeente is gerealiseerd door digitale lucht foto's minder vaak te vervan gen, minder avondvergaderin gen te houden, het middagge deelte van de kernbezoeken van B en W aan de dorpen af te schaffen, de subsidie voor ont wikkelingssamenwerking te ver lagen, het afschaffen van de be stuurlijke uitwisseling per 2006 met de jumelagesteden, efficiën ter werken binnen de eigen orga nisatie en besparing op de kos ten van belijning van de wegen. Dorpshuizen De gemeente stelt zich verder ten doel een half miljoen te be zuinigen op onderhoud aan ei gen accommodaties door de dorpshuizen over te doen aan woningbouwvereniging Zeeuw- land. „Mocht die besparing wat lager uitpakken, dan zal het ver schil met het beoogde bedrag el ders gezocht moeten worden, want die totale zes miljoen euro blijft leidend", zegt burgemees ter J. Asselbergs. Ten aanzien van de dorpshuizen donderdag 17 februari 2005 door Ali Pankow ZIERIKZEE - De teller van de gemeentelijke bezuinigingsope ratie Kiezen of Delen staat in middels op drie miljoen euro. Daarmee is circa de helft van het totaal te bezuinigen bedrag van ruim zes miljoen euro ge haald. De gemeente grijpt verschillen de mogelijkheden aan om de doelstelling te bereiken. Daar toe worden nieuw beleid, inter ne bedrijfsvoering, het gemeen telijk bezit en de gemeentelijke taken tegen het licht gehouden. De besparingen tot nu toe zijn onder meer bereikt met het schrappen van ruim 1,7 miljoen euro aan nieuw beleid. Ruim een kwart van dat bedrag be treft het annuleren van externe sluit hij enige verh tarieven voor de gebruik^ uit. Volgens hem zullendeii ners wat dit betreft eenski de grenzen van Schouwed veland moeten kijken. „Veeh ducten zijn hier heel goedig Het gebruik van de dorpshui zal wat economischer benadj moeten worden", zegt de bi- meester. Het exacte overacht van dei dige stand van zaken me! J zen of Delen laat zien dale 3.166.000 euro van destnrj le doelstelling is gehaald As bergs stelt al een verder? 3 zienlijke besparing in hetrt uitzicht dankzij de intergssj telijke inkoop van energie 1 precieze effect daarvan werf het volgende overzicht var! bezuinigingsproject verwed] LEWEDORP - ..Beschermt supermarkt in je dorp, waai hij weg is, is hij weg." Ma hartenkreet neemt Bousi uit Lewedorp het op voorde tent-supermarkt in zijn di Die dreigt te verdwijnen als volg van de prijzenoorlog lm diverse grootgrutters. Bij Bouwman (57) zijndebsi ten over de mogelijke ski van 'zijn' supermarkt hards gekomen. „Ik hoor van men dat ze het zo erg vinden dal winkel misschien sluit. Voor dorp is een eigen supermarkt belangrijk, maar we verpei het zelf." Met 'we' doelt Ba man naar eigen zeggen opa sen 'met vervoer en een gi beurs'. „Die springen in des en gaan in Heinkenszand Goes boodschappen halen i dat het daar dan goedkops! zijn. Ik gun het ze van ha daar gaat het met om. Maaj beseffen niet wat ze menseaj afhankelijk zijn van een sin markt op het dorp aandoen, Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 of www.deondernemer.com NIERSTICHTING BIS NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? Waar is uw focus als ondernemer op gericht?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38