HELPNET GELUK'N 404040 PZC Kanker betekent lang niet altijd het einde ^aanbieding Kennisgeving Tuincentrum Wagenaar -k'ndti o IN GOES EN KAPELLE ZOEKT DE PZC BEZORGERS! AlV^REF FLYING DOCTORS a)44>H4!i««lll<14M«IIHI UffMERSWAAL Gewijzigde vaststelling bestemmingsplan "Kom Yerseke" Op 25 januari 2005 heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan "Kom Yerseke" gewijzigd vastgesteld. Het plan vervangt een aantal oudere bestemmingsplannen Met het bestemmingsplan wordt beoogd een actuele regeling te bieden voor het grondgebied van de kern Yerseke met uitzon dering van de bedrijventerreinen en de havens, het uitbreidingsgebied Steehof, het gebied aan weerszijden van de Hogeweg. de wijkontsluitings- weg en het gebied voor de landhuizen Het vastgestelde bestemmingsplan wijkt op onderdelen af van het ontwerp van het bestemmingsplan, zowel voor wat betreft de plankaart. de voor schriften als de toelichting. De bij vaststelling aangebrachte wijzigingen van de voorschriften en de plankaart hebben betrekking op de volgende onderdelen: Aanpassing naar aanleiding van ingediende zienswijzen - Steeweg 38. het aantal bouwvlakken op het perceel Steeweg 38 is aan gepast, er wórdt 1 bouwkavel minder geprojecteerd De plankaart is hierop aangepast - Ambachtshereniaan 21de bebouwingsmogelijkheden zijn uitgebreid door gronden naast de woning van een W3-bestemming te voorzien. De plankaart is hierop aangepast. - Oude Torenstraat 1de subbestemming (Cb) is aangepast in een pas sende subbestemming (Clg. loodgretersbednjf). De plankaart is hierop aangepast - In plaats van Kerkhoekstraat 15 is Kerkhoekstraat 13 bestemd met een bestemming Detailhandel- en Woondoelemden. De gronden aan de Kerkhoekstraat 15 zijn bestemd voor woondoelemden. De plankaart is hierop aangepast. - Grintweg 24: de kadastrale ondergrond is geactualiseerd - Grintweg 30-34 en Zweedijkseweg 4: de voorschriften van artikel 12 Bedrijfsdoeleinden zijn aangepast aan de voor het gebied maximaal toegestane categorie 2 bedrijvigheid. De bedrijven zijn op de plankaart voorzien van een respectievelijke bestemming B(2)he en B(2)ck. - Grintweg 23 25 en 40a; naar aanleiding van overleg en gezien de recente ontwikkelingen in de schaal- en schelpdiersector zijn deze locaties uit het plangebied gelaten en de plankaart is dienovereenkomstig aan gepast De inventarisatie en inschaling van bednjven zoals opgenomen in de toelichting zijn hierop ook aangepast - Grintweg; naar aanleiding van een inspraakreactie is in de voorschriften een wijzigingsbevoegdheid volgens artikel 11 van de WRO opgenomen waarmee op verzoek geclausuleerd medewerking verleend kan worden aan een nieuw agrarisch bouwblok Aan artikel 22 van de voorschnften is een wijzigingsbevoegdheid toegevoegd. - Zweedijkseweg 4-6: het bouwvlak is vergroot om meer flexibiliteit te kunnen bieden (het bebouwingspercentage borgt de maximale uitbreidingsmogelijkheid) en de kadastrale ondergrond is aangepast aan de huidige situatie De plankaart is hierop aangepast - Grintweg 30-34; aan de opslagactiviteiten in de bedrijfsloods is een subbestemming "op" toegevoegd met Met oog op de opslag van pallets Ook is aan het onbebouwde bedrijfsterrein een bijzonder gebruiks voorschrift voor de maximale stapelhoogte toegevoegd (ho) zodat deze wordt geborgd. Plankaart en voorschriften (artikel 12, lid 4 Bedrijfsdoeleinden) zijn hierop aangepast - Percelen naast Stoofstraat 4; voor de percelen V 415 gedeeltelijk en G 4515 is een wijzigingsbevoegdheid volgens artikel 11 van de WRO met voor waarden opgenomen. Plankaart en voorschriften (artikel 29 in gewijzigd vastgesteld plan. na het schrappen van artikel 29 uil ontwerp) zijn hierop aangepast Ambtshalve wijzigingen - Burenpolderweg 3; aan de gronden is de bestemming Kantoor- en Woondoelemden toegekend ten behoeve van de ter plaatse gevestigde verkeersschool. De plankaart is hierop aangepast. - Burenpolderweg 1113 en 14, de subbestemming metaalconstructiebedrijf is komen te vervallen. In de panden vinden hobbymatige activiteiten plaats met een bedrijfsmatig karakter en op een bedrijfsmatige schaal. De plankaart is hierop aangepast. - Steeweg 38 en 38A; tussen de kavels is een hemelwaterafvoer gepland, de ruimte is hiervoor gereserveerd. De plankaart is hierop aangepast, - Dahlialaan 72. ten behoeve van de bouw van een vrijstaande woning (pastorie) is naast de kerk aan de Azalealaan 39 eeri bouwvlak opge nomen met de bestemming Woondoelemden (W(v)), Naast de plankaart is ook de toelichting hierop aangepast. - Langeviife 37; vanwege het opnieuw in gebruik nemen van de voormalige katholieke kerk voor woon-, groothandels- en logies- en ontbijt- activiteiten is de ontworpen bestemming Maatschappelijke doeleinden veranderd in een op de activiteiten afgestemde bestemming (Wgh-lo). Plankaart, renvooi, voorschriften (artikel 10 Woondoeleinden) en toe lichting zijn hierop aangepast en of aangevuld. - Lelieplem, de ontworpen mogelijkheid tot het bouwen van garages tus sen de woningen Lelieplein 45 en 4 is vervallen. De gronden zijn bestemd voor Verkeersdoeleinden. De plankaart is hierop aangepast - Zweedijkseweg 10; de aanleg van een bergbezinkbassin is in voorbereiding. De plankaart en renvooi zijn hierop aangepast (V(b)). - Grintweg 19b. de bedrijfsbestemming van een voormalig champignon- bedrijf is gewijzigd om de bouw van twee woningen (één aan de Gnntweg, één aan de Zweedijkseweg) mogelijk te maken. Op de plankaart zijn twee bouwvlakken ingetekend met de bestemming W6(v). De voor het overige deel van de gronden ontworpen bedrijfsbestemming is ver anderd in erf- en tuinbestemmmgen (W3. W(vt) en W(z). De voormalige bedrijfsbebouwing heeft een bestemming W(z) gekregen, opdat deze niet alsnog in de toekomst gebruikt worden voor bedrijfsactiviteiten Plankaart en toelichting zijn op dit punt aangepast. - Irenestraat 2. de woning was bestemd voor Verkeersdoeleinden om een parkeervoorziening te realiseren Vanwege onvoldoende uitzicht op realisatie hiervan binnen 10 jaar is bestenjming afgestemd op het huidige gebruik. De plankaart is hierop aangepast. - Damstraat 19; dit pand is uitsluitend in gebruik als woning en dien overeenkomstig bestemd (W). in plaats van de ontworpen bestemming Detailhandelsdoeleinden en Woondoelemden (DW) De plankaart is hierop aangepast. - Damstraat 21er is een initiatief voor het aanbieden van logies en ontbijt in een deel van het voormalige postkantoor. Aan de bestemming KW is een subbestemming (lo) toegevoegd Plankaart. voorschriften (artikel 19. lid 1 a) en toelichting zijn daarop aangepast - Damstraat 21A. de telefooncentrale heeft een passende bestemming Maatschappelijke doeleinden met de subbestemming nutsvoorzieningen gekregen (Mn) De plankaart is hierop aangepast. - De toelichting is aangevuld met de resultaten van het archeologisch onderzoek aan de Steeweg 38 (paragraaf 5.3). - Langeville 25 en 27 zijn geen rijksmonumenten; de toelichting is hierop aangepast - De toelichting is aangevuld met het Besluit externe veiligheid inrichtingen (Bevi). dat op 27 oktober 2004 in werking is getreden - Aan artikel 1 Begnpsbepalingen zijn de begrippen archeologisch en agrarisch deskundige en risicovolle inrichtingen toegevoegd. - Aan artikel 12 Bedrijfsdoeleinden is een nieuw lid 4. Bijzonder gebruiks voorschrift. opgenomen waarin geregeld wordt dat het verboden is ter plaatse van gronden met een nadere aanwijzing (z) de gronden te gebruiken voor de opslag van goederen met een totale stapelhoogte - In artikel 12 bedrijfsdoeleinden is aan lid 1 een sublid j toegevoegd waarin risicovolle inrichtingen uitgesloten worden. - In artikel 12, Bedrijfsdoeleinden, is aan lid 1 een sublid j toegevoegd waarin risicovolle inrichtingen worden uitgesloten. - In artikel 12. Bedrijfsdoeleinden, is aan lid 5 vrijstellingsbevoegdheid. een sublid c toegevoegd waann nsicovolle innchtingen uitgesloten worden; - Artikel 25, lid 1 derde zin is opnieuw geformuleerd wegens een foutieve zinsopbouw in het ontwerpplan - Artikel 29 van de voorschriften is geschrapt omdat de UW-locatie Azalealaan is aangepast in een Groenbestemming (GR). - Aan artikel 34 Strafbepaling is toegevoegd artikel 14 lid 4. - In artikel 34 Strafbepaling is de zinsnede "zoals bedoeld in artikel 59 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening" vervangen door de zinsnede zoals bedoeld in artikel 1 a van de Wet op de economische delicten" Het bestemmingsplan ligt van 17 februari tot en met 17 maart 2005 voor iedereen ter inzage in kamer 3.10 op de afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling in het gemeentehuis aan het Oude Plein 1 in Kruimngen Het gemeentehuis is op werkdagen geopend van 08.30 tot 12 00 uur en verder uitsluitend op afspraak. Zo n afspraak kunt u maken met de behandelend ambtenaar, de heer drs J W. Adriaanse, via door- j kiesnummer (0113) 395 263 U kunt het bestemmingsplan ook via het internet inzien. Daartoe raad pleegt u www.Reimerswaal.nl/lnfo Bestuur/Projecten en plannen/Yerseke. Degene die tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, kan gedurende de termijn van ter inzage legging bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 60014330 LA Middelburg schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het bestemmings plan. Ook bestaat voor iedereen de mogelijkheid om bij Gedeputeerde Staten schriftelijk bedenkingen in te brengen tegen de bij de vaststelling aangebrachte wijzigingen. Kruiningen, 17 februari 2005. Namens burgemeester en wethouders van Reimerswaal. ir.Gideonse, hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische.Ontwikkeling,; Oude Plein 1 4416 AK Kruiningen Fax: Internet: 4416 ZH Kruiningen 0113 - 39 50 00 0113 - 39 S3 33 www.reimerswaal.nl gemeente@reimerswaal.nl Voorjaarsheide Erica Darleyensis. Bloeit in februari /maart. iSt T, Per stuk 0,99. jf 198 I's Heer Hendrikskinderendijk 117 - Goes Telefoon 0113-223359 NATIONAAL. FONDS KINDERHULP Brinkpoortstraït 32, 7411 HS Deventer, tel.: 0570-611 899, fax: 0570 - 645 602 lnternecwww.kinderhulp.nl. e-mail: info@kinderhulp.nl GIRO DEVENTER GOEDE DOELEN VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de SZC Een goede bijbaan voor jong en oud' Oe PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, ^xtgeten (vanaf 15 pari die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bii de abonnees in de bus liggen Momenteel zgn er nog enkele wi|ken m uw buurt vnj Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's. fenst Distributie 0800-023 5111 ot kijk cp wwwdeleukstebijbaan m het alfabet van Zeeland MET DANK AAN NATIONALE POSTCODE LOTERIJ! HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT... Al vanaf €2,50 per maand helpt u Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl Selfsupporting Africa Mensen met kanker leven tegen woordig niet alleen langer, ook de kwaliteit van hun leven is verbeterd. Dankzij het wetenschappelijk onder zoek naar betere behandelingen is bijvoorbeeld de kans dat iemand met kanker de eerste vijf jaar overleeft, jaarlijks met een half procent geste gen. Momenteel betreft dat al ruim 50 procent van de patiënten. Bij kin deren is de gemiddelde overlevings kans zelfs 70 procent. Uiteraard zijn er grote verschillen in overleving naarsoort kankeren stadium bij ontdekking. En zeker is ook de kwali teit van leven vooruitgegaan. De diagnose kankerzet lang nietaltijd een puntachter iemands leven. Betere behandelingen Inderdaad, de behandelingen tegen kankerzijn vaakfysieken emotio neel bijzonder zwaar voor kankerpa tiënten, en hun dierbaren. Toch is de afgelopen jaren veel verbeterd Bijvoorbeeld bij de strijd tegen mis selijkheid bij chemotherapie. Ook is er meer aandacht voor de psychische gevolgen van kanker. Behalve gene zing is ook de kwaliteit van leven belangrijk: hoe ondervindt de patiëntzo min mogelijk tijdelijke en blijvende gevolgen van de behande ling. KWF Kankerbestrijding KWF Kankerbestrijding is in 1949 opgerichtop initiatiefvan Koningin Wilhelmina. Sindsdien strijden we voor minder kanker, meer kans op genezing en een betere kwaliteit van leven vooralle kankerpatiënten en hun dierbaren. Overal waar we kunnen, gaat KWF Kankerbestrijding actief de strijd aan tegen kanker. Door wetenschap pelijk kankeronderzoek mogelijk te maken. Door het aanmoedigen van een gezonde leefstijl en goede voor lichting te geven. Dooronsinte zet ten vooralle kankerpatiënten en voor de bestrijding van alle soorten kanker. KWF Kankerbestrijding is ervoor iedereen die met kankerte maken krijgt. Ook als kanker wel het einde betekent. Betrouwbare, onafhanke lijke informatie over kanker vindt u op onze website www.kwfkankerbe- strijding of bij onze professionele voorlichters van de gratis hulp - en informatielijn (0800-0226622). Onderzoek Wetenschappelijk onderzoek is de enige mogelijkheid om de vooruit zichten voorde patiënt met kanker daadwerkelijk te verbeteren. Daarom gaat het meeste geld naar onderzoek Helpt u mee? Eén op de drie mensen in Nederland zal ooit kanker krijgen. Anderen maken het van dichtbij mee. Kanker raakt ons dus allemaal. Alleen samen kunnen we kanker bestrijden. Doet u ook mee> KWF Hulp-en informatielijn 0800 - 022 66 22 (g ratis) KWF Ceversl ij n 0900-2020041 (o,oi p/min) Giften kunt u overmaken op giro 26000, of doneer direct via onze site: www.kwfkankerbestrij- ding.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 34