Onrust over geschuif net soos en rugbyclub Hl PZC PZC De eerste klap is een daalder waard Tweemaster heeft beste schakers Rechter buigt zich nogmaals over de Goese stoffenbeurs PZC 'DA wil discussie over toekomst sportpark Schenge ,13 Lewedorper vindt sluiten buurtsuper slechte zaak igenda tigerendienst Wemeldinge Atos Beek Straf voor snelkraken en diefstallen Veelpleger moet 3,5 jaar zitten Te jonge bromfietser gewond Winkeldievegge genoeg gestraft AAZET VARISO donderdag 17 februari 2005 ^tornen van der Werf - Achter de schermen is pneente Goes aan het schui- [met voorzieningen op en ^bet sportpark Het Schen- Christelijke jeugdsoos Solid 0i is het clubgebouw van jydub Tovaal aangeboden, lijl Tovaal al enige tijd met pKcnte overhoop ligt over verlies van het eigen trai- peld. Ground heeft een gebouw bet tennispark op sport- jHet Schenge. Het erfpacht- trsct voor de grond waarop pand staat, loopt dit jaar af. ktoekomst is onduidelijk", voorzitter J.A. de Bat we- .Wij willen graag op de hui- lek blijven, maar dat niet mogelijk te zijn." iitematief is Solid Ground ;s$ door de gemeente de ne van rugbyclub Tovaal Schenge aangeboden. De teelt zelf contact met To- opgenomen om het club- Ie bekijken. Het bleek veel Jl ruimte die wij nu hebben, sorgklachten: ÖXJ231231 imaandag t/m vrijdag torende de openingstij- azaterdagstot 12.00 uur 3ACTIE nelanden/tholen ^onspark 28 !Sbus3l ®AA GOES -0113-315670 0113-315669 "ail: redgoes@pzc.nl ^Balkenende (chef) W Huibers [^evanderJagt ^Paardekam ^de Vries (sport) ifmen van der Werf JlTRALE redactie wonspark 28 Wils 31 So AA GOES '«1131315500 ^«113)315669 NI: ïrnet "«c.nl Nil: web@pzc.nl is zeker twee keer zo groot." Veel zin om te verhuizen heeft De Bat niet. Tovaal heeft even min weinig zin om te verkassen, maar is bereid te praten over een nieuwe clubaccommodatie 'als dat ons geen geld kost', geeft secretaris J. Moelker te kennen. De rugbyclub zit nog met een an der probleem. Zij moet van de gemeente het trainingsveld bij de eigen kantine opgeven om plaats te maken voor een kunst grasveld van de Mixed Hockey Club Goes. Tovaal moet alle sportactiviteiten verplaatsen naar het hoofdveld van sport park Het Schenge. De rugby club heeft daarover een rechts zaak aangespannen tegen de ge meente, maar die kwestie kan volgens Moelker nog behoorlijk lang aanlopen. De nieuwe kanti ne van Tovaal zou overigens bij het hoofdveld kunnen komen. Alternatief Inmiddels heeft Tovaal bij de Goese gemeenteraad een plan in gediend voor een alternatieve lo catie voor een kunstgrasveld voor de hockeyclub. Of dit voor stel veel kans maakt, is nog niet duidelijk. De CD A-fractie heeft deze week aan het college van B en W vragen gesteld over het ge schuif met voorzieningen in en rond Het Schenge, ook over het plan van Tovaal. De christen-de mocraten willen 'een grondige discussie' over de verwikkelin gen rond zowel Tovaal als jeugd soos Solid Ground. De kwestie komt dinsdagavond aan de orde in de raadscommissie maat schappelijke ontwikkeling. B en W moeten dan uitleg geven. door Luc Ogqel LEWEDORP - „Bescherm een supermarkt in je dorp, want als hij weg is, is hij weg." Met die hartenkreet neemt A. Bouwman uit Lewedorp het op voor de At tent-supermarkt in zijn dorp. Die dreigt te verdwijnen. Bij Bouwman (57) zijn de berich ten over de mogelijke sluiting van 'zijn' supermarkt hard aan gekomen. „Ik hoor van verschil lende mensen dat ze het zo erg vinden dat de winkel misschien dichtgaat. Voor een dorp is een eigen supermarkt zo belangrijk, maar we verpesten het zelf. Met 'we' doelt Bouwman naar ei gen zeggen op mensen 'met ver voer en een grote beurs'. „Die springen in de auto en gaan in Heinkenszand of Goes bood schappen halen omdat het daar dan goedkoper zou zijn. Ik gun het ze van harte, maar ze besef fen niet wat ze mensen die af hankelijk zijn van een super markt op het dorp aandoen." Bouwman, die zelf in de WAO zit, stelt dat het voor mensen als hijzelf, maar ook voor ouderen en mensen die niet over een auto beschikken, een ramp zou zijn als de buurtsuper verdwijnt. K. Verbeek van de Attent-super zoekt naar een nieuwe exploi tant, omdat hij sinds sinds het begin van de prijzenoorlog an derhalf jaar geleden, met verlies draait. „Iedereen vindt het be langrijk dat er een winkel in het dorp blijft, maar voor de grote inkopen gaan ze naar Goes. Wij blijven dan over voor de verge ten boodschapjes. Als mensen ziek zijn, bezorg ik de bood schappen gratis thuis. Maar wanneer ze weer beter zijn, ko pen ze de boodschappen weer in Goes." HEEKACTIVITEITEN KWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: cnsoos; ELLE - Complex Groenewoud, tod,9.00-10.00 uur: Sport en spel isers; 12.00-13.00 uur: Bewegen 8BENDIJKE - Zorgcentrum Ter ir:Alzheimercafé; SINGEIM - Ons Dorpshuis, 17.00uur: Biljartcompetitie senio- «TVLIET - Ouwe Raed'uus, Burgeravond gemeenteraad; ELDINGE - Dorpshuis De Wemel, Sociëteit en sjoelen; i - Het Trefpunt, 13.00-17.00 ten. /en. 19.45 uur: Repetitie Inter ior Vox Maris. tie bands in ie Sixties De bands Nick's liners, Soulstitch en Mar- teden zondag op in eetcafé Sixties in Tholen. De optre- ibeginnen om 15.00 uur. MELD1NGE - De Vrije ngelische Gemeente in We- linge houdt zondagmorgen longerendienst. fena is 'waar ligt jouw toe- Een groep muzikanten op en pastoraal werker 'joon houdt een overden- De dienst begint om 10.00 De Vrije Evangelische Ge- "eisgevestigd aan de Noor se Achterweg. Lerares Sandra geeft uitleg tijdens de cursus zelfverdediging. door Freek Janssen OUD -VOSSEMEER - Zelfverdediging voor meisjes is populair. Gisteren be gon in dorpshuis De Vossekuil in Oud-Vossemeer de vierde jaargang van de zelfverdedigingscursus voor meisjes tussen de 10 en de 15 jaar. Het leren van vechttechnieken is niet eens het be langrijkste: „Het gaat vooral om de men taliteitsverandering. „Het idee achter de cursus is dat kinde ren op deze leeftijd al vaak op straat worden lastiggevallen." Dat zegt Jos Hommel, voorzitter van judovereniging OVJV, die samen met het jeugd- en jon gerenwerk van gemeente Tholen de cur sus geeft. Aan het eind van de twaalf les sen krijgen de meiden uiteraard het aan bod om op judo of jiu-jitsu te gaan. „Maar dat doen ze niet", weet de voor zitter nu al. „Er zijn wel kinderen die voor de tweede keer mee willen doen met de zelfverdedigingscursus, maar dat kan niet. Daar is te weinig plaats voor." Het eerste dat de dertien meiden moeten doen als ze de judomat opko men, is de sieraden afdoen. Die kunnen lelijk in de weg zitten bij het duw- en trekwerk. „De bedoeling van deze cur sus is niet dat je op straat andere kinde ren kunt gaan uitdagen", zegt leraar Ri- nus in zijn introductie, „maar dat als je een groepje jongens ziet staan, je daar niet meer met een grote bocht omheen hoeft te lopen." De eerste les leren de meiden los te ko men uit de greep van een ander. Rinus en Sandra doen de oefening voor. „Stel, je loopt 's avonds over straat én iemand pakt je bij de arm." Hij laat zien hoe je jezelf gemakkelijk kunt bevrijden, door in de richting van de duim weg te draaien. Daarna stoot hij venijnig met zijn elleboog in de rich ting van zijn tegenstander, om haar af te weren. Nu moeten de meiden twee aan twee oefenen. Dat gaat gepaard met een hoop gegiechel. „Met meisjes is het nu eenmaal anders dan met jon gens", lacht Sandra. Het hoort er inderdaad een beetje bij, legt Jos Hommel uit. „Vroeger moest het allemaal serieuzer, maar dat werkt nu niet meer. Als je heel disciplinair met die meiden omgaat, dan komen ze de volgende week niet meer." Ze wor den meestal wel fanatieker, naarmate de cursus vordert. Rinus: „In het begin hebben ze nog een beetje matvrees. Maar je moet over een paar weken maar eens terugkomen. Dan weet je niet wat je ziet." Hommel denkt nog met veel plezier te rug aan vorig jaar. „Toen hadden we twee zusjes. De één was heel fel, met een uitstraling van: raak me niet aan. foto Dirk-Jan Gjeltema De ander was wat verlegen, ingezakt. Ze had er in eerste instantie helemaal geen zin in. Maar je zag haar elke week opbloeien. Op het laatst was ze net zo fel als haar zusje." De mentaliteitsverandering is dan ook het belangrijkste aan deze cursus. „Als ze je op straat vastpakken, dan denken ze waarschijnlijk niet meteen aan wat ze hier hebben geleerd. Maar wat we ze ook vertellen, is dat je op dat moment in elk geval iets moet doen. Maakt niet uit wat, doe maar wat het eerste in je op komt, schop hem tegen zijn schenen. De eerste klap is een daalder waard. Wan neer je steeds met je laat sollen, word je altijd gepakt. Maar als je een keer van je afbijt, kijken ze voortaan wel uit." De les wordt afgesloten met een reactie spelletje. Rinus roept achter elkaar in rap tempo de commando's 'sta', 'zit', 'buik' of 'rug'. Wie het traagst is, moet van de mat af. De komende weken leren de meiden nog onder meer hoe ze zich het beste kunnen laten vallen en hoe ze tasjesdieven van het lijf houden. door Joeri Wisse WILHELMINADORP - Even is het muisstil. Iets meer dan hon derd kinderen zijn allemaal in opperste concentratie. De twin tig minuten van de derde ronde van het schoolschaaktoernooi in Wilhelminadorp zijn net inge gaan. Na een paar minuten zijn de eerste potjes al verloren. Het geroezemoes zwelt aan. Zesentwintig schoolteams met elk vier kinderen stonden giste ren tegenover elkaar. De zaal van het Wilhelminahuis zat be hoorlijk vol, maar voorzitter GOES - Atos Beek treedt mor gen op in café Murphy's Corner in Goes. Beck toerde jaren door Europa met de formatie Just Friends. De multi-instrumenta list speelt nu solo en is gesettled in Biezelinge. Vanaf 10.00 uur speelt Beek Ierse folk, pop, rock en blues. Joop van Ruler van de Goese Schaakvereniging had het wel drukker meegemaakt. „We heb ben een aantal jaren geleden echt een topjaar gehad met vier endertig teams." Dat er deze keer minder scholie ren op het Bevelandse toernooi afkwamen, ligt volgens Van Ru- Ier vooral aan de scholen. „Als een enthousiaste leraar het spel overbrengt op de kinderen, ko- Zesentvvintig schoolteams met elk vier kinderen stonden gisteren tegenover elkaar in Wilhelminadorp. foto Mechteld Jansen men ze veel sneller in aanraking met de sport." Eén van de teams van De Twee master uit Goes blonk uit en ging er met de wisselbeker van door. De uitslag liet tot het aller laatste moment op zich wach ten. Zo spannend was het. Mon tessorischool De Basis uit Goes eindigde als tweede met slechts één punt minder dan De Twee master. Dankzij een overwin ning van De Kattenschulp uit Kattendijke op De Basis wist De Tweemaster het toernooi te winnen. De Goese Schaakvereniging or ganiseert de wedstrijden vol gens een oudgediende van de club 'al zeker sinds 1970' Het schooltoernooi legt de vereni ging geen windeieren. Het is een soort talentenjacht. Elk jaar wordt de winnaars een gratis lid maatschap van een halfjaar aan geboden. De drie teams die gisteren in Wilhelminadorp het beste pres teerden, mogen eind maart naar het Zeeuws kampioenschap in Terneuzen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 37-jarige man uit Vlissingen voor het plegen van snelkraken en autodiefstallen veroor deeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Aan een gedupeerde moet hij 320 euro schadevergoeding betalen. Verder moet de verdachte 714 euro aan de Nederlandse Staat betalen. De Vlissinger gebruikte voor de snelkraken twee auto's, die hij samen met zijn 32-jarige kompaan gestolen had in Middelburg en Vlissingen. Eén keer bleef het bij een po ging. De autodiefstallen werden op dezelfde dag als de snelkraken gepleegd. Zo werd er 12 november vorig jaar ingebroken in een supermarkt in Zoutelande, waar vijftig pakjes sigaretten werden gestolen. Uit een kledingzaak in Oost-Souburg nam de verdachte op 14 november dertig shirts, zestien truien en dertien jassen mee. Het motief voor de diefstallen was het bekostigen van zijn drugsver slaving. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 31-jarige veelpleger uit Terneuzen veroordeeld tot 3,5 jaar gevangenisstraf. De Temeuzenaar maakte zich vorig jaar augustus en september binnen een kort tijdsbestek schuldig aan een reeks geweldsmisdrijven en vermogensdelicten. Zo had de man in Axel een vrouw met wie hij in een kliniek kennis had gemaakt, in een flat ge gijzeld en haar daarbij op grove wijze toegetakeld. Ook achtte de rechtbank bewezen dat hij twee neefjes met een mes had bedreigd. Bij het begaan van de gewelddadige fei ten verkeerde de Temeuzenaar onder invloed van cocaï ne. Ook had de man in zijn woonplaats twee woninginbra ken, een café-inbraak en autodiefstal gepleegd. De man is al sinds zijn vijftiende jaar verslaafd aan verdovende mid delen en heeft sindsdien opgeteld al zes jaar aan straffen uitgezeten. Gisteren kreeg hij er nog eens drieënhalf jaar gevangenisstraf bij. Twee weken geleden eiste de officier van justitie dezelfde straf. Aan zijn slachtoffers moet de man 5300 euro schadevergoeding betalen. CLINGE - Een 15-jarige jongen uit de gemeente Hulst is gistei-middag in Clinge gewond geraakt bij-een aanrij ding. Hij reed op een bromfiets over de Sterredreef en om dat hij niet genoeg rechts hield, kwam hij in botsing met een tegemoetkomende personenauto die werd bestuurd door een 41-jarige vrouw uit de gemeente Hulst. De brom fietser raakte gewond aan zijn knie. Hij kreeg een pro ces-verbaal. MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo vond gisteren in Middelburg dat een vijftigjarige vrouw uit Nieuw- en Sint Joosland haar straf voor een winkeldief stal had uitgezeten. De verdachte zat al 25 dagen in voor arrest voor het stelen van een flesje olietoevoeging (Stop Smoke) ter waarde van acht euro en 95 cent. De straf had te maken met haar status als veelpleger van winkeldief stallen. De 25 dagen celstraf vond ook politierechter G. van Unnik genoeg. De aan verdovende middelen verslaaf de vrouw had het flesje op 21 januari in Vlissingen gesto len. Gisteren kwam ze vrij. door Rob Paardekam GOES - De rechtbank in Middel burg behandelt morgen op nieuw een verzoek van de vereni ging Zeeuwse Marktbelangen om de vergunning voor de stof fenbeurs in de Zeelandhallen in Goes te schorsen. Als de rechter daar weer mee instemt, lijkt het evenement definitief niet door te kunnen gaan. De door de gemeente Goes ver strekte vergunning voor de stof fenbeurs werd twee weken gele den ook al geschorst door de rechter. De opgelegde schorsing is echter maar zes weken geldig en ging in op het moment dat de gemeente reageerde op het be zwaarschrift van de vereniging Zeeuwse Marktbelangen. Zo doende loopt de schorsing af op woensdag 16 maart. Feitelijk kan de beurs, die voor 18 maart staat gepland, dus doorgaan. De advocaat van de vereniging Zeeuwse Marktbelangen heeft echter een nieuw schorsingsver- zoek ingediend. Dat wordt mor gen door de rechtbank behan deld. Als de rechter de vergun ning opnieuw schorst, en dat lijkt logisch gezien de uitspraak van twee weken geleden, kan de beurs zo goed als zeker niet doorgaan. Organisator S. Piller gaat er op dit moment vanuit dat de beurs wel gewoon kan plaatsvinden. De voorbereidingen gaan vol gens hem door zolang hij niet zwart op wit heeft staan dat het evenement niet door mag gaan. Op de website www.stoffen- beurs.nl stond gisteren nadruk kelijk gemeld dat 'ondanks ge ruchten alles gewoon doorgaat'. „Ik heb er nog altijd vertrouwen in", zegt Piller. „Want we vol doen aan alle drie de voorwaar den. Er doen onafhankelijk van elkaar opererende stoffenhan delaren mee, er wordt entree ge heven en er zijn demonstraties." De vereniging Zeeuwse Markt belangen probeert de stoffen beurs al enkele jaren verboden te krijgen, omdat het om oneer lijke concurrentie voor de week markt zou gaan. Marktkooplie den die daar hun waar proberen te verkopen, zeggen dat het in de weken rond de stoffenbeurs beduidend minder druk is. Pil ler vindt dat geen reden om de stoffenbeurs te verbieden. „We hebben in dit land toch vrije con currentie? Als het zo moet, kun je ook wel protesteren tegen hob bybeurzen, webwinkels en weet ik wat al meer." De uitspraak van de rechtszaak die morgen dient, volgt waar schijnlijk volgende week. Advertentie KOZIJNEN-ZONWERING BIJ AANKOOP VAN KOZIJNEN Landal Een aktk in samenwerking met WWW.AAZET.NM Kapelle - Tel. 0113-330333 "Vroog nooi de voorwaarden Advertentie Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31