Armstrong nog één keer terug Edward Gal kiest bij kür modern geluid Westdorp favoriet in luwte Houtepen verlengt contract bij SSV Coppoolse langer trainer van Ondo Groot Iers team op ZK taekwondo Huiszoeking bij Standard Luik Wissel breekt coach Palmeiras op elius start lerk op K tennis mikaan jaagt deze zomer op zevende Tourzege uitslagen B55BWB5Eaeeeei agenda donderdag 17 februari 2005 wb 19 Edward Gal slaat een ande re Nederlands dressuur- kampioen weg in. De mu ziek van zijn nieuwe kür wordt gecomponeerd door trance-dj Jochen Miller. GOES - Cees Houtepen is ook volgend seizoen hoofdtrai ner bij voetbalclub SSV'65. Dat kwamen de oefenmepster en het bestuur van de Goese zaterdag-eersteklasser deze week overeen. „De ambities van de club zijn in de loop van dit seizoen niet veranderd", licht Houtepen de con tractverlenging toe. „SSV wil minimaal in de eerste klas se blijven en als het even kan naar de hoofdklasse toe. Nou, dat sluit prima aan bij mijn ambities." Alleen in het geval dat het nieuw te vormen bestuur van SSV'65 - eind februari moet dat gestalte krijgen - een an dere koers met de hoofmacht wil varen, kan er nog een kink in de kabel komen. Houtepen, die er geen geheim van maakt op een zo hoog mogelijk niveau trainer te wil len zijn: „Maar ik verwacht niét dat het zover komt." Ook Houtepens assistent Arthur van Huizen verlengde zijn contract bij SSV met een jaar. MIDDELBURG - De korfballers van Ondo worden ook volgend seizoen getraind en begeleid door Edwin Cop poolse. De Middelburgse club en de oefenmeester zijn zeer content over de huidige samenwerking en hebben derhalve de verbintenis met een jaar verlengd. Coppoolse begint volgend seizoen aan zijn derde jaar bij Ondo, dat op het veld uitkomt in de tweede klasse en in de zaal derdeklasser is. Mede omdat de jeugdafdeling van de Middelburgse korfbalvereniging menig aanstormend talent herbergt, zien Coppoolse en de club goede vooruit zichten voor de toekomst. MIDDELBURG - Taekwondoclub Middelburg houdt op zondag 13 maart voor de vierde keer de Open Zeeuwse kampioenschappen taekwondo. Net als in voorgaande ja ren doen ook nu weer diverse taekwondotoppers uit heel Nederland en België mee. Nieuw is de deelname van zo'n veertig Ierse vechtsporters aan het evenement. De Ieren, vertegenwoordigt bij zowel de jeugd, de junioren als de se nioren, arriveren op zaterdag met het vliegtuig in Brussel. Zeeland is present met zo'n 35 taekwondoka's. LUIK - Justitie heeft huiszoeking gedaan in de kantoren van de Belgische voetbalclub Standard Luik. De opspo ringsbeambten namen documenten in beslag. Enkele be stuursleden en vier spelers van de club werden verhoord. Bij de vier spelers is ook huiszoeking gedaan. Justitie ver moedt dat fraude is gepleegd bij transfers. ANP/BELGA DEN HAAG - De Braziliaanse voetbalclub Palmeiras heeft trainer Estevam Soares ontslagen. Soares was ne gen maanden in dienst van Palmeiras. Onder zijn leiding kwalificeerde de ploeg zich voor de Copa Libertadores, de Zuid-Amerikaanse Champions League. Maar suppor ters en spelers morden. De onvrede kwam tot uitbarsting toen Soares zondag in het duel met Uniao Sao Joao (2-2) middenvelder Diego Souza inbracht, om hem zeven minu ten later weer te wisselen. Soares hoeft vanwege die wis sel helemaal niet meer terug te komen. GPD/Reuters )ES - Mare Felius heeft i eerste en enige poule- Élrijd bij de Zeeuwse ioorkampioenschappen nis gewonnen. In de der categorie van het raan- lenkelspel won de Vlis- «r met 7-4 van Ferry anemans, die zichzelf atevoren wel enige kan- itoedichtte. Sas slaat dankzij een ede achtste finales over •reft in de kwartfinales winnaar van de partij sen Brian Dijkstra en '7 Lindenbergh of Erik ser. De tegenstander -Sonnemans in de acht- ünales is Dmitri van t In een confrontatie zijn trainingsmaat ïdHuis in 't Veld pak aan Hoof de winst met Jin 't Veld staat, ook al hij en eindigde hij tweede in de poule, al is kwartfinales. Daarin it de Middelburger ech- wel de nummer drie -de plaatsingslijst Jacco tooö. Maar bij het Zuid- st Lease-toernooi eind ^ber toonde Huis in 't «al aan te kunnen win- 'van De Looff. Toen id het 6-3. -categorie lager, in het •ttenenkel vier, speelde ds eerste ingeschaalde !P Moerland in de poule '6-6 gelijk tegen Pi eter pr. Omdat beide tennis- 5 hun wedstrijd tegen -Struijk, de derde ten- ®in de poule, wonnen, ze allebei door. i.het vrouwendubbelspel ss derde categorie kwa- 3 Marjan Ganseman en ®''sn van den Dries ^aal in actie. En bei- wen succesvol. Eerst ze in een nipte par- tö-5) van de zusjes ■®i Audrey en Merlyn, !nia versloeg het koppel ^man/Van den Dries *r Vendrik en Marjo- Heulen berg met ruime fis: 9-2. De waarschijn- !t finale in deze catego- gaat tussen ^man/Van den Dries ■"fine Davidse en In- 1 Weegels. Lucky Day d.d. 16.02.2005: 14-21 27-28-30-35-39-43-44-45-49-53-59-63-64 -66-67-68-74-78. Rotterdam. Mannen. Eerste ronde: Ancic (Kro) - Dent (VSt) 7-6 (5) 7-5, Joachim Johansson (Zwe/5) - Wang (Tai) 6-2 6-7 (2) 6-3, Wawrinka (Zwi) - Grosjean (Fra) 7-6 (5) 6-2, Ljubicic (Kro) - Hrbaty (Slw/7) 6-4 1-6 6-2, Schalken (Ned) - Pavel (Roe) 4-6 7-5 6-4, Federer (Zwi/1) - Ulihrach (Tsj) 6-3 6-4. Tweede ronde: Srichaphan (Tha) - Co- ria (Arg/2) 2-6 7-6 (2) 6-3, Davidenko (Rus/6) - Berdych (Tsj) 7-6 (8) 6-0. Dubbelspel, eerste ronde: Beck/Damm (Slw/Tsj) - Van Gemerden/Van Scheppingen (Ned) 6-7 (2) 6-3 6-4. Antwerpen. Vrouwen. Eerste ron de: Pierce (Fra) - Benesova (Tsj) 6-2 6-1, Venus Williams (VSt/3) - Razzano (Fra) 6-3 6-0, Schnyder (Zwi/7) - Pin (Fra) 6-3 4-6 6-1, Schaul (Lux) - Callens (Bel) 6-3 6-4. Tweede ronde: Venus Williams (VSt/3) - Razzano (Fra) 6-3 6-0, Schny der (Zwi/7) - Pin (Fra) 6-3 4-6 6-1, Clus ters (Bel) - Petrova (Rus/5) 7-5 6-7 (3) 6-1. Costa do Sauipe (Bra). Mannen. Eer ste ronde: Massa (Arg) - Saretta (Bral 6-3 6-1, Garcia Lopez (Spa) - Monaco (Arg) 6-1 6-3, Nadal (Spa/6) - Acasuso (Arg) 7-6 (1)6-3, Zabaleta (Arg/7) - Puer- ta (Arg) 6-4 6-2, Mello (Bra) - Montanes (Spa) 3-6 6-4 6-4, Vassallo Arguello (Arg) - Mantilla (Spa) 7-6 (1) 4-6 6-3, Ca- latrava (Spa) - Marin (CRI) 6-3 6-4, Sa (Bra) - Silva (Bra) 6-2 6-4. Memphis. Mannen. Eerste ronde: Roddick (VSt/1) - Lee Hyung-taik (ZKo) 6-3 6-4, Spadea (VSt/3) - Enqvist (Zwe) 7-5 6-2, Ginepri ((VSt) - Dailey (VSt) 6-2 6-0, Clement (Fra) - Sanguinetti (Ita) 7-6 (1) 1-6 6-1. Memphis. Vrouwen. Eerste ronde: Zvonareva (Rus/1) - Pastikova (Tsj) 6-3 6-1, Yoshida (Jap) - Bohmova (Tsj) 6-2 5-7 6-4, Cho Yoon-jeong (ZKo) - Antonel- la Serra Zanetti (Ita) 6-4 1-6 6-2. Tweede ronde: Jackson (VSt) - Kara- tantsjeva (Bul) 6-3 6-4, Morigami (Jap) - Krajicek (VSt) 6-7 (2) 7-6 (7) 6-4, Cho Yoon Jeong (ZKo) - Spears (VSt) 6-4 6-4. Goes. Zeeuwse indoorkampioen schappen. Mannenenkelspel. HE3: D. van Hoof-S. Huis in 't Veld 7-3, M. Fe- lius-F. Sonnemans 7-4. HE4: P. Pot- ter-R. Struijk 7-5, P. Potter-J. Moerland 6-6, M. van der Windt-M. Flikweert 4-3, E. Bakker-M. Flikweert 5-4. HE5: R. Paauwe-W. van den Buuse 7-5. HE5-35+: S. Nieuwenhuyze-A. van Trigt 9-3, R. de Klerk-M. de Rave 5-5. HE6: P. Hofman-S. Bakker 5-4, P. Nieu- wenhuyze-R. Alders 7-2, E. de Witte-R. Visser 10-3, R. Jansen-M. van Damme 6-5. Vrouwenenkelspel. DE5: J. Steehou wer-K. Goudt 7-4. DE6: D. van den Dries-J. Suurland 5-1. DE6-35+: J Ha- ver-N. van de Zande 9-3, J. Haver-I. Bak ker 9-1. Mannendubbelspel. HD5: P. Nieuwenhuyze/E. de Witte-E. Gideon- se-R. Paauwe 7-6. HD5-35+: S. Nieuwenhuyze/C. Versteeg-L. Nouwen/M. de Rave 13-2. Vrouwendubbelspel. DD3: M. Ganseman/J. van den Dries-A Atoon/M. Atoon 6-5, M. Ganseman/J. van den Dries-M. Meulenberg/E. Ven drik 9-2. DD5: M. van Belzen/R. van de Meijden-L. Meeuwissen/A. Verschuure 8-2. DD6: C. Geluk/M. Wirtz-L. Houtepen/J. Sanderse 10-2. DD6-35+: W. van den Dries/M. Rentmeester-M. Roelands/K. van Sabben 8-1. Gemengddubbelspel. GD4 B. Zwanenburg/R. van der Meijden-J. Ganseman/E. Gideonse w.o. GD6-35+: D. Jeras/R. Vermeule-I. Oreel/J. Ever wijn 6-5, A. Eckhardt/G. Burgel-I. Oreel/J. Everwijn 8-2, H. Olijdam/R. Suerink-C. de Fouw/P. Joosen 6-4. Uefa-beker. Derde ronde, eerste wedstrijd: Partizan Belgrado (SMo) - Dnjepr Dnjepropetrovsk (Oek) 2-2 (2-1). 12. Odita 1-0, 28. Nazarenko 1-1, 45. Odita 2-1,57. Roesol 2-2. Sjachtar Donetsk (Oek) - Schalke 04 (Dui) 1-1 (0-1). 7. Ailton 0-1, 86 Brandao 1-1. Panathinaikos (Gri) - Sevilla (Spa) 1-0 (0-0). 76. Vintra 1-0. Valencia (Spa) - Steaua Boekarest (Roe) 2-0 (1-0). 38. Di Vaio 1-0. 52. Ai- mar 2-0. Austria Wien (Oos) - Athletic Bilbao (Spa) afgelast Parma (Ita) - VfB Stuttgart (Dui) 0-0. Italië. Beker, kwartfinales, tweede wedstrijd: Inter Milan-Atalanta 3-0 (eerste wedstrijd 1-0). Spanje. Beker, kwartfinales, twee de wedstrijd: Atletico Madrid-Numan- cia 1-0. Eerste wedstrijd 0-0. Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: Auto de Voog- d-Eastman 0-8, Begijn makelaar-Kamps 8-0, Pulse audio-Rabo Beveland 6-2. Tweede klasse: AKZ verzekerin gen-Delta consult/Dauwendaele 4-4, HZ sport-Bosma elektro 5-3, LVV-Piet Voskamp/'t Zand 4-4, Kuijper betonboringen-WEA/Dauwendaele 7-1 Derde klasse: Schoonen/Flipse/MZ- Ziekenhuis Walcheren 4-4, PZC-AKZ verzekeringen 2 4-4, Provincie Zeeland -Bowl de Kruitmolen 6-2, SVA/Kodde- Indoor kartïng 2-6 Vierde klasse: AKZ verzekeringen 3-Bayard alu/ Dauwendaele 8-0, Nehe- lanma-Aann.bedr Louws 5-3, Eastman 2-ROC Zeeland 2-6, SV Duo-AKZ verze keringen 46-2. Vijfde klasse: de Voogd-HZ sport 2 0-8, Provincie Zeeland 2-Delta Cars 2-6. Vrouwen. Derde klasse: Ziekenhuis Walcheren-Jong Ambon 3-5, 't Ken net -Ardita 4-4, de Reus en van Heemst- Breedijk/SVS 1-7, Wijk Klarenbeek-Bak- ker Schrieks/MZ 2-6. Cordoba. Ruta del Sol. Vierde etap pe, Guardia de Jaen - Cordoba: 1Pe- tacchi (Ita) 161,6 km in 3.38.31, 2. Van Heeswijk (Ned), 3. Boonen (Bel), 4. Freï- re (Spa), 5. Zabel (Dui), 6. De Jongh (Ned), 38. Kroon 0.09, 49. Den Bakker 0.30, 55. Knaven 0.34, 81. Lówik 16.01. Niet gestart: Traksel (Ned). Algemeen klassement: 1. Cabello (Spa) 16.39.00, 2. Moreno (Spa) 1.30, 3. José Luis Martinez (Spa) 2.36, 44. Kroon 36.10, 47. Knaven 38.07, 50. De Jongh 38.51, 55. Van Heeswijk 40.24, 63. Den Bakker 42.50, 90. Lówik 1.00.10. Ronde van de Algarve Eerste etappe, Albufeira-Albufeira: 1. Eisel (Oos) 140 km in 3.36.31. 2. Pollack (Dui), 3. Steels (Bel), 4. Dekkers (Ned), 5. Barbosa (Por), 6. Cooke (Aus), 9. Kemna, 18. Reinerink, 27. Schmitz, 31. Van der Ven, 36. Koerts, 44. Vierhou ten, 81. Reus, 82. Giling, 92. Van Dui men, 108. Stamsnijder, 129. Van Bon, 131. Ten Dam 1.37. Buenos Aires. WK Star. Stand na vier races: 1. Rohart/Rambeau (Fra) 12 punten, 2. Grael/Ferreira (Bra) 16, 3. Loof/Ekström (Zwe) 18, 17. Heiner/Breuseker (Ned) 73 (met te vroe ge start in race 4). Donderdag Dammen PZDB-competitie. Hoofdklasse: Tholen/DSVF-BDV. Aanvang 19.30 uur. ^iprvan Leeuwen ISHIN'GTON - Lance Armstrong [te gisteren verrassend een einde jespeculaties die afgelopen zomer, foordat hij zijn zesde Tourzege op bad. waren begonnen. Hij keert ko- ije zomer wel degelijk terug naar girijk. acht naar zijn zevende overwin- oo jacht naar wat eigenlijk? Eeu- ojem verwierf hij immers afgelo st al door als eerste wielrenner de Ronde van Frankrijk voor de «keer te winnen. Dat gebeurde ten demonstratie van macht, die vlammend effect had op de wed- Tourbaas Jean-Marie Leblanc ade desondanks verheugd op het itvan de inmiddels 33-jarige Ame- c, naar buiten gebracht via de [K van zijn nieuwe ploeg igy Channel. „Ik hou ervan dat ei open Tour hebben, zonder dui- efavoriet", zei Leblanc. rnog eentje met Armstrong is ze- snspannend vooruitzicht." Arm- Icgbegint het seizoen in Parijs-Nice fc5maart) en start op 3 april in de lie van Vlaanderen. Daarna keert tijg naar de Verenigde Staten voor tode van Georgia (19-24 april). De L l Gold Race en Luik-Bastena- luik laat de Amerikaan schieten, if 2 juli gaat hij op jacht naar zijn Mourzege. ditie ben Discovery Communications baar voor de kans die ze onze Igeeft en kijk ernaar uit om mijn een zevende Tourzege, te realise- liet Armstrong weten. „Ik ver- me erop weer wedstrijden te rij- hoewel mijn conditie nog verre goed is. Johan (Bruyneel, ploeglei- enik zullen later dit voorjaar mijn devalueren", meldde Armstrong, teel gaf aan dat na de Tour het sei- ervoor Armstrong waarschijnlijk .Alles voor de Tour, is het devies, teel; „Lance voelt zich mentaal genoeg om van de Tour nog eens oofddoel te maken. En als Arm- gaan de start komt dan is dat iet één intentie: om te winnen." gzag het er naar uit dat Armstrong oil jaar richtte op enkele voorj aars- kkers en ook dacht over een verbe- van het werelduurrecord. De leek geen hoogste prioriteit meer Jan Ullrich (links) krijgt komend seizoen in de Tour de France toch weer concurrentie van Lance Armstrong. te hebben. Leblanc had echter de afge lopen dagen een omslag bespeurd, ver telde hij gisteren. „Ik had onlangs con tact met Bruyneel en merkte dat zaken in ons voordeel aan het veranderen wa ren. Johan zei dat Lance erover dacht de Dauphiné Libéré of de Ronde van Zwitserland te rijden, mogelijk in voor bereiding op de Tour." Bekend was in middels wel dat Discovery Channel, zijn nieuwe sponsor, contractueel had- laten vastleggen dat Armstrong in 2005 dan wel 2006 in de Ronde van Frank rijk zou starten. Erik Breukink kende die geluiden, maar de ploegleider van Rabobank rea geerde gisteren verbaasd op het be sluit. „Ik had eerlijk gezegd niet ver wacht dat Lance de Tour nog een keer zou rijden: dit jaar niet en eigenlijk nooit meer." Olaf Ludwig, tegenwoordig grote baas bij T-Mobile, was minder verrast. „Ik ging ervan uit dat Lance van de partij zou zijn. Een sponsor laat zijn beste paard niet thuis", meende de manager van de ploeg van Jan Ullrich. De Duitser is samen met zijn landge noot Andreas Klöden een van de grote uitdagers van de zesvoudig winnaar. Ullrich was niet bepaald geschokt. „Voor mij is het goed dat Lance er is. Ik wil me met de beste renners meten", liet hij vanuit zijn trainingskamp in Toscane weten. Klöden, vorig jaar ver rassend tweede in de Tour, was al even foto Christophe Ena/AP verheugd: „De zesvoudige Tourwin naar mag niet ontbreken zolang hij nog actief is als renner." Voor de koers heeft het zeker gevolgen, meent Breukink. „Armstrong heeft de Tour met zijn ploeg de afgelopen zes jaar gedomineerd. Als hij niet mee zou doen, zou er meer ruimte komen voor initiatieven van anderen. Ook van ons. Maar uiteindelijk verandert het voor ons niets. We gaan in de Tour uit van onze eigen kracht." ANP door Joop van den Oudenhoven GOES - Wanneer morgen in biljartcen trum Yip Plaza in Goes het startschot klinkt voor het regionaal kampioenschap libre eerste klasse, is Sjaak Westdorp van VEGABV één van de grootste kans hebbers. Hoewel hij het liefst in de luwte verblijft en het toernooi zou willen star ten als nobody. Maar gezien zijn plaatsing op de deelne merslijst, eerste met een royale voor sprong op moyenne (8.200) ontkomt West dorp er niet aan te worden gezien als de te kloppen man. Die rol houdt hij het liefst verre van zich. Het doet hem te veel denken aan de districtsfinale. Daar was het ook al zo en ging het bijna mis. Na een miserabele start (twee verliespar- tijen op de openingsdag) greep Westdorp de titel, maar het was erg benauwd. Het toont tegelijkertijd wél de veerkracht van de Vlissingse biljarter. Dat scenario zit er weer in, want West dorp moet het toernooi beginnen tegen dezelfde kwelgeest van toen: Paul Bod bijl van DOS Nieuwerkei-k. Anderzijds is het een mooie gelegenheid voor West dorp revanche te nemen -en de zaken di rect naar zijn hand te zetten. De Vlissinger krijgt concurrentie van on der meer een delegatie geroutineerde Bra banders. Piet cle Kort (DKS uit Tilburg), Piet Tim mermans en Urbain Oppenbrouwer (Bel- levue uit Bergen op Zoom) en Leo Da- men ('t Centrum uit Loon op Zand) staan elk seizoen in diverse finales. Hun zeges zijn niet op dé vingers van één hand te tellen. De organisatie van het regionaal kam pioenschap is in handen van biljartvere niging Avontuur. Sinds de club in Yip Plaza zijn thuisbasis heeft, groeide het le denaantal van zeven naar 27 en de rek is er nog niet uit. Wedstrijdleider Pierre van de Berg geeft morgen om 19.00 uur het beginsignaal. De partijen gaan over 130 caramboles. Zaterdag en zondag wordt vanaf 12.00 uur gespeeld. De finale is zondag omstreeks 15.30 uur. door Roy Hammink HARSKAMP - DJ Tiësto, de be kendste Nederlandse deejay, gaf hem het laatste zetje. „Ik zag hem draaien bij de openingscere monie van de Olympische Spe len in Athene. Zo ontzettend mooi. 'Dat wil ik ook', wist ik toen meteen", zegt Edward Gal. De ruiter uit Harskamp voegt de daad bij het woord. Hij en zijn paard Lingh worden bij hun vernieuwde kür begeleid door ultramoderne klanken. Gal (34) vroeg de bekende tran ce-deejay Jochen Miller de mu ziek voor de nieuwe oefening te componeren. „Ik wil rijden op muziek die ik zelf leuk vind", zegt de regerend Nederlands dressuurkampioen. „En dan het liefst knoertharde muziek. Geen echte house, maar nummers met veel beats en wat klassieke invloeden. De muziek moet passen bij de uitstraling en lossigheid van Lingh. Het gaat toch om het geheel. Je kunt wel een kür met heel mooie mu ziek hebben, maar als het niet klopt met je paard scoor je niet." Revolutionair De keus voor trance-muziek is revolutionair. De meeste dres suurruiters doen hun oefenin gen op klassieke klanken. Som migen worden in de dressuur- bak begeleid door lichte popmu ziek. Maar trance, een moderne dan- ce-stijl, is nog niet vertoond op mondiaal topniveau. Gal, die voorheen reed op muziek van glamour-violiste Vanessa Mae: „Het is inderdaad iets heel an ders dan de truttige muziek waar de meeste oudere mensen van houden. Maar van mij hoeft het allemaal niet zo klassiek." Gal kwam via zijn manager Ni cole Werner in contact met Jo chen Miller. Zij hoorde de in het Brabantse Mill opgegroeide deejay (pas- poortnaam: Jochen van der Ste- ijn) draaien in de Nijmeegse me- gadisco The Matrixx en huurde hem en zijn producer Boy van Lamoen in. Oubollig Miller (25): „We zijn twee we ken geleden naar Jumping Am sterdam geweest, waar Edward won. Ik vond de muziek erg oubollig. Er waren vrij veel jon ge mensen, maar er was nauwe lijks een kür met muziek van de ze tijd. Edward geeft ons beel den van zijn nieuwe kür en wij zullen er daarna de muziek voor maken. Je hoeft geen harde en stoere dingen te verwachten. Geen stevige house, dat lijkt me niets voor paarden, maar wel moderne muziek met mooie me lodieën. Ik heb het nog nooit ge daan, het lijkt me erg spannend. Voor beide partijen trouwens." Gal, die de Olympische Spelen van Athene miste omdat zijn paard in de aanloop naar het evenement van de laadklep viel, wil zijn vernieuwde kür voor het eerst laten zien en horen op 15 juli tijdens Outdoor Gelder land op landgoed Middachten in De Steeg. Twee weken later is het EK in Moskou. Als de samenwerking bevalt, wil Gal ook op de klanken van Miller naar de Spelen van 2008. Gal: „Het zou mooi zijn als er in Peking ook muziek van een Ne derlandse deejay te horen is." GPD Als de voortekenen niet bedriegen dan wordt Edward Gal een trendsetter in de kür op muziek. foto AN PI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19