PZC ïetsers krijgen meer stallingen Politie-onderzoek naar bedreiging H PZC Scheldemond is mijn schooltje Lewedorper vindt sluiten buurtsuper een slechte zaak PZC 13 ]emeente pakt wildparkeren in winkelstraten binnenstad aan otgrond oor Roemenië ksuele lorlichting agenda uziekoptreden Veelpleger moet 3,5 jaar zitten Meer geld wonen boven winkels Onrust rond sportclub en soos Strengere controle tunnel Zelzate /AAZET donderdag 17 februari 2005 ÜDDELBI'RG - Fietsers kun- lnin rijwielen in Middel- nog voor de zomer op veel «plaatsen kwijt. De gemeen- 10rgt voor driehonderd extra tsparkcerplaatsen. Dat is no- >om het wildparkeren in de Meistraten tegen te gaan. fiets is populair in Middel- ja Veel mensen gaan erop Jiun werk of naar de wi tr il. De gemeente stimuleert dat l in de binnenstad blijken Alerte weinig plekken te zijn sar fietsen gestald kunnen arden. Dat komt onder meer jordat werknemers van win- ishün fiets tegen fietsbeugels Hen, waardoor die de hele dag i? niet gebruikt kunnen wor- door klanten. Die zetten (weewielers vervolgens luk- ekin de straten. ifiTEKERKE - Bij de molen kerke is zaterdag pot- nd te koop, waarvan de op- fogst gaat naar een landbouw- ijecl in Roemenië. kproject omvat zeventien hec- Egrond, waar in de herfst al wis gezaaid. Dit voorjaar is beurt aan maïs en zonnebloe- i Er zijn ook al een traktor, eg en zaaimachine gere- verkoop is zaterdagmorgen 1000 tot 12.00 uur. DDELBURG - Het Jongeren innatie Punt houdt morgen in met de GGD en Jongeren- ium Midgard een voorlich- gavond over seksualiteit bij geren. Van 21.00 tot 24.00 is iedereen vanaf 16 jaar torn in het jongerencentrum deBachtensteene 14 in Micl- irg. De toegang is gratis. IPSKERKE - Verenigingsgebouw deKerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be- 3i voor 55+; UDEKERKE - De Couburg, 13.30 Vergadering ANBO, afdeling Kou- ioÊLBURG - Molen De Hoop, 18.30 os uur: gratis muzieklessen voor Eren; »se Bibliotheek, 10.15 uur: praat- En Hartezorg; StSOUBURG - Palazzolihuis Oran- 41,10.00 - 12.00 uur: Creatieve Sten; BSINGEN - Petruskerk, 9.30 uur: IDELBURG - In café De aan de Vlasmarkt staat Stag 22 februari de band Êthouse Quintet op het po ls. In repertoire komen songs uit The American Song- Het optreden begint om Muur. WEKACTIVITEITEN foorgklachten: W0O-O231231 tpmaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; 12.00 uur REDACTIE Walcheren Ruitenruststraat 18 ®0EB MIDDELBURG k: 0118-493009 E-fnail: redwalch@pzc.nl ^ritsSep (chef) Ramakers ^amvan den Broek ^Ima Osman W^dyvan den Hurk tan de Vries (sport) CENTRALE redactie •-'onspark 28 p«tbus31 AA goes f'°113)315500 ^(0113)315669 ^1: redactie@pzc.nl iernet ppzc.nl '"ail: web@pzc.nl Het wildparkeren leidt ertoe dat de fietsen obstakels vormen voor het winkelend publiek. Met name in de Lange Delft is dat het geval. Bovendien zorgen ze voor een chaotische aanblik. De gemeente gaat de problemen te lijf door het aantal fietspar keerplaatsen op korte termijn uit te breiden. Folder Fietsers die daarna nog steeds hun rijwiel ergens anders neer zetten, worden niet beboet; wel wordt aan hun fiets een folder tje gehangen om hen te wijzen op de plaatsen waar stallingen zijn. Voor de zomer worden op negen plekken bijna driehon derd extra fietsparkeerplaatsen gemaakt. Het gaat om beugels waartegen twee fietsen gezet kunnen worden. Die komen in de Koorkerkstraat (30 plaat sen), Nieuwstraat (20), Segeer- straat (40), Sint Janstraat (6), Lange Viele Binnenbrug (20), de Lange Geere (20), Damplein (60), Helm (40) en het Walplein (60). Op het Damplein verdwij nen daardoor zes parkeerplaat sen voor auto's. Op het Walplein moeten op ter mijn wellicht ook auto's wijken voor fietsers. Dat hangt echter af van de mogelijke herinrich ting van het plein, dat achter het oude V&D-pand ligt. De ge meente overweegt op dit plein uiteindelijk een bewaakte fiet senstalling te bouwen. Of dat ook gebeurt, hangt af van de bereidheid van werknemers van winkels en instellingen in de omgeving om er hun fiets te stallen, zegt R. Kosters van de gemeente. Ook moet dan nog een exploitant gevonden wor den voor de stalling. Dat zou Ar duin kunnen zijn, dat ook de be waakte stalling aan het Zuster plein achter de Markt beheert, of Lété. Plein 1940 is volgens Kosters de beste plaats voor een grote fiet senstalling. Het plein ligt namelijk op een plek waar veel fietsers de stad binnenkomen en maakt deel uit van de noord-zuidroute in Mid delburg. Een voorstel om daar honderd beugels te plaatsen, en dus ruim te te maken voor tweehonderd fietsen, wordt nog achter de hand gehouden. Herinrichting Om zo'n grote stalling te maken, moet het plein opnieuw worden ingericht. De parkeerplaatsen voor auto's zouden moeten ver dwijnen. Een besluit daarover wordt later genomen. Kosters benadrukt dat overal waar parkeerplaatsen voor au to's vervallen (op het Damplein en later eventueel op Plein 1940), de plaatsen voor gehandi capten gehandhaafd blijven. De uitbreiding van de stallings mogelijkheden voor fietsen wordt nog besproken met de winkeliers en de omwonenden van de genoemde locaties. Zij moeten met de plannen instem men, voordat ze worden uitge voerd, zegt Kosters. Scheldemond heeft een laag ziekteverzuim van medewerkers, waardoor de lesuitval de laatste anderhalf jaar drastisch is teruggelopen. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - Scheldemond is mijn schooltje. Dat zouden leerlingen, ouders en medewerkers met trots moe ten zeggen en uitdragen, vindt H. van Arenthals, directeur van-de Vlissingse scholengemeenschap. „Daaraan werken we hard en ik denk dat we op de goede weg zijn. De sfeer is na een crisisperio de weer goed." De middelbare school rhet 1150 leerlin gen heeft een laag ziekteverzuim van medewerkers, waardoor de lesuitval de laatste anderhalf jaar drastisch is terug gelopen. Dat resultaat brengt J. van der Doef, bestuursvoorzitter van de school en ex-burgemeester van Vlissingen naar voren. „Leerlingen spijbelen min der vaak dan enkele jaren geleden. Het is een gezond bedrijf." Het afgelopen jaar heeft Scheldemond benut om de gevolgen van de crisis te boven te komen. Medio 2003 raakte een leraar in opspraak door nauwe contac ten met een leerling. De directeur wilde dat de leerkracht het veld ruimde. Het toenmalige schoolbestuur bleef pal ach ter de docent staan. De kwestie liep zo ernstig uit de hand dat de directeur ver trok naar een onderwijsinstelling in Limburg. Ook de gemeenteraad bemoei de zich ermee en stelde kritische vra gen. In het schoolbestuur zaten afge- vaardigden van diezelfde raad. De raad viel uiteindelijk het bestuur niet af. De nieuwe bestuursvoorzitter Van der Doef: „Het is niet meer zo zinvol om de geschiedenis op te rakelen. Beter kun nen we naar de toekomst kijken. We moeten verder met Scheldemond." De perikelen hebben wel veranderingen teweeggebracht. Van der Doef wijst er op dat in het schoolbestuur nu géén wet houder of raadsleden meer zitten. „De leden hebben wel vaak een ouderlijke relatie met de school." Die ontkoppe ling maakt het voor de school makkelij ker om eigen beslissingen te nemen. „De raad krijgt uiteraard alle informa tie waarop de gemeente als geldver- strekker recht heeft, maar de afstand tussen beide is groter geworden en niet meer politiek geladen." Tegenwoordig voert Van Arenthals, die een jaar geleden werd aangesteld, en niet meer de voorzitter van het schoolbe stuur het woord. „Het bestuur is op de achtergrond aanwezig en bewaakt de kwaliteit van het onderwijs en de onder wijsresultaten." Sinds enige tijd onderzoekt een extern bureau hoe ouders en leerlingen aankij ken tegen de school. Van Arenthals: „Over de eerste resulta ten daarvan zijn we tevreden. Er wor den vragen gesteld over de sfeer op school, de kwaliteit van het onderwijs, het gedrag van leerkrachten en of er leerlingen zijn, die gepest worden. Ik be grijp dat zelfs toen Scheldemond een slechte periode doormaakte, er niet veel leerlingen last hebben gehad van de sfeer. Toch is het goed om over een lan ge periode te toetsen." De derdejaars vmbo-leerlinge Iris vindt het nu leuk op Scheldemond, maar ook dx-ie jaar gele den ging ze graag naar school. „Het is gewoon altijd leuk geweest." Ook medeleerlinge Kamilla heeft het naar haar zin. Zij woont in Oost-Sou burg en had de keuze uit Middelburg en Vlissingen. „Ik heb de eerste klas in Middelburg gevolgd, bij Nehalennia, maar mijn moeder vond het beter dat ik naar Scheldemond overstapte." Ze weet eigenlijk niet waai-om haar moeder een voorkeur had voor Vlissin gen. „Misschien omdat Scheldemond een kleine school is. Ik ben nu wel blij dat ik hier ben. Niet alleen omdat Schel demond veel dichter bij is dan Nehalen nia." Iris vindt dat er goed wordt lesge geven en dat de begeleiding goed is. „Ook de leerlingen zijn leuk." Kamilla: „Mijn zus gaat volgend jaar naar Schel demond. Ik heb niet gezegd: jij moet naar Scheldemond gaan. Ik heb de goe de en slechte kanten opgenoemd van beide scholen en zij heeft zelf de keuze gemaakt." Projectontwikkelaars Krabbenkreek zouden bezwaarmaker mond hebben willen snoeren door Luc Oggel en Freek Janssen SINT-ANNALAND - De politie onderzoekt bedreigingen aan het adres van palingvisser P. Scherpenisse uit Sint-Anna- land. Hij heeft daarvan aangifte gedaan tegen Dijkstra Beheer en Grotenhuis Ontwikkelings Maatschappij, de eigenaren van Chaletparc Krabbenkreek. Scherpenisse zegt dat zij hem via een tussenpersoon met ge weld hebben gedreigd, als hij zich zou blijven verzetten tegen de aanleg van het vakantiepark, schuin tegenover zijn woning. L. Dijkstra van Dijkstra Beheer zegt namens de betrokken be drijven van niets te weten. De bedreigingen hebben vol gens Scherpenisse eind 2003 plaatsgevonden. In oktober meldde zich een onbekende man, naar later bleek zonder vaste woon- of verblijfplaats, bij het huis van Scherpenisse aan de Nieuwlandseweg. Hij gaf te kennen hem onder vier ogen te willen spreken. Omdat Scher penisse het niet vei'ti'ouwde, meldde hij het voorval bij de po litie. „Die deden er naar mijn ge voel weinig mee, waardoor ik me genoodzaakt voelde een be veiligingsbedrijf in te schake len. Mijn vi'ouw en ik hadden na melijk geen idee wat die per soon wilde." Ontmoeting Het beveiligingsbedrijf, GPS Consultancy uit Vleuten, stelde een onderzoek in naar de man, die zich bleef ophouden in de buurt van de woning van Scher penisse en ook telefonisch con tact zocht. „Omdat onduidelijk was wat hij wilde, hebben we on der toezicht een ontmoeting tus sen hem en Scherpenisse gear rangeerd", zegt J. von Henning van GPS. „Tijdens dat gesprek presenteerde de man, M. Lee man, zich tot vier keer toe als be middelaar namens Krabben kreek BV. Scherpenisse zou zich soepeler moeten opstellen wat betreft de komst van het chalet park. Want, zo zei hij, hij kende wel voorbeelden uit de horeca waarbij Joegoslaven de boel schoonvegen." Scherpenisse: „Je kunt je niet voorstellen wat yoor impact de intimidaties heb ben gehad. Je komt toch niet aan een gezin voor een paar pok- kenchalets?" De bijeenkomst is volledig opge nomen op video, buiten medewe ten van de bedreiger om. M. Bosters, die ten tijde van de bedreigingen in opdracht van Krabbenkreek BV kavels op het terrein verkocht, bevestigt dat directeur P. Visser van Groten huis Ontwikkelings Maatschap pij iemand op Scherpenisse had afgestuurd. „Ik kende hem ook. want hij was een klant van mij. Hij wilde een kavel kopen. Maar- ik weet pas sinds een gesprek met Scherpenisse in oktober vo rig jaar wat zich toen precies heeft afgespeeld. Hel zou niet mijn stijl zijn om het zo op te los sen, maar voor mij was het op dat moment moeilijk om me in de belangen van de projectont wikkelaar te verplaatsen. Ik was ook geen partij daarin, ik verkocht alleen maar kavels." Visser verwijst door naar zijn compagnon, L. Dijkstra. Beiden zijn voor vijftig procent eige naar van Krabbenkreek BV, het bedrijf dat het chaletpark in handen heeft. Dijkstra zegt niet op de hoogte te zijn van de aan gifte tegen hem. „Er klopt in ie der geval geen bal van. Ik hoop dat de politie zo snel mogelijk onderzoek doet, zodat er klaar heid komt in deze vervelende si tuatie." Hij zegt ook namens zijn compagnon Visser te spre ken. Feiten Van de politie hoort de palingro ker lange tijd na de aangifte van eind 2003 niets. Hij belt op, om te informeren naar de stand van zaken en krijgt het advies op nieuw aangifte te doen. Volgens een woordvoerster van de poli tie is het onderzoek naar aanlei ding van de eerste aangifte afge rond, zonder resultaat. „Scher penisse kon alleen maar aange ven dat hij zich bedreigd voelde. We hebben geen strafbare feiten kunnen constateren." Het onder zoek naar de tweede aangifte, van 31 januari jongstleden, loopt nog. De politie heeft Scher penisse gevraagd de video-opna mes en de e-mailcorresponden- tie te overhandigen. Boevenpraktijken Scherpenisse heeft meerdere be zwaarprocedures en rechtsza ken tegen de komst van het cha letpark lopen. Hij vindt het vreemd dat de gemeente Tholen nog steeds samenwerkt met de ontwikkelaars. „Ik heb raadsle den van Algemeen Belang Tho len (ABT) en de ChristenUnie bij mij thuis ingelicht over de gang van zaken. Ik heb hen ook over de bedreigingen verteld." Fractievoorzitter J. Boulogne van AJBT bevestigt dat. „Wij kunnen daar als raad weinig aan doen. Als er inderdaad boe venpraktijken plaatsvinden, dan moet je daar als gemeente niet mee verder werken. Maar dat is geen zaak van de politiek, de politie moet het verder maar uitzoeken." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 31-jarige veelpleger uit Terneuzen veroordeeld tot 3,5 jaar gevangenisstraf. De Terneuzenaar maakte zich vorig jaar augustus en september binnen een kort tijdsbestek schuldig aan een reeks geweldsmisdrijven en vermogensdelicten. Zo had de man in Axel een vrouw met wie hij in een kliniek kennis had gemaakt, in een flat ge^ gijzeld en haar daarbij op grove wijze toegetakeld. Ook achtte de rechtbank bewezen dat hij twee neefjes met een mes had bedreigd. Bij het begaan van de gewelddadige fei ten verkeerde de Terneuzenaar onder invloed van cocaïi- ne. Ook had de man in zijn woonplaats twee woninginbra ken, een café-inbraak en autodiefstal gepleegd. De man is al sinds zijn vijftiende jaar verslaafd aan verdovende mid delen en heeft sindsdien opgeteld al zes jaar aan straffen uitgezeten. Gisteren kreeg hij er nog eens drieënhalf jaar- gevangenisstraf bij. De officier van justitie had dezelfde straf geëist. Aan zijn slachtoffers moet de Terneuzenaar 5300 euro schadevergoeding betalen. GOES - GroenLinks in Goes wil meer subsidie uittrekken om het wonen boven winkels te stimuleren. De bijdrage die de gemeente tot nu toe per woning wil geven, vijfdui zend euro, zet volgens raadslid A. van Oosten geen zoden aan de dijk. Hij wil de subsidie .verhogen tot vijftien pror cent van de gemiddelde verbouwingskosten van een huis boven een winkel in de Goese binnenstad. Die zijn ge schat op 188.000 euro; vijftien procent daarvan is 28.200 euro. Van Oosten stelt voor de extra financiële middelen uit de tweede ronde van investeringsgelden voor stadsver nieuwing te halen. De provincie moet daarvoor dan nog wel toestemming geven. GOES - Achter de schermen is de gemeente Goes aan het schuiven met voorzieningen op en rond het sportpark Het Schenge. Christelijke jeugdsoos Solid Ground is het club gebouw van rugbyclub Tovaal aangeboden, terwijl To- vaal al enige tijd met de gemeente overhoop ligt over het verlies van het eigen trainingsveld. Solid Ground heeft een gebouw naast het tennispark op sportpark Het Schen ge. Het erfpachtcontract voor de grond waarop dit pand staat, loopt dit jaar af. „Onze toekomst is onduidelijk", laat voorzitter Jo-Annes de Bat weten. „Wij willen graag op de huidige plek blijven, maar dat schijnt niet mogelijk te zijn." Als alternatief is Solid Ground onlangs door de gemeente de kantine van rugbyclub Tovaal op Het Schen ge aangeboden. De Bat heeft zelf contact met Tovaal opge nomen om het clubhuis te bekijken. Het bleek te klein. ZELZATE - De Vlaamse minister van leefmilieu, K. Peet- ers, gaat nauwlettend toezien op de naleving van het ver bod op het transport van gevaarlijke, ontvlambare en ont plofbare producten via de tunnel onder het Kanaal Gent-Terneuzen in Zelzate. Het verbod voor transporten met risicostoffen door de tunnel geldt al jaren, maar werd tot nog toe nauwelijks toegepast. Volgens burgemeester J. Schenkels van Zelzate bestond er een soort stilzwijgend akkoord met de Vlaamse overheid om vrachtwagens met gevaarlijke lading toch tot de tunnel toe te laten. door Luc Oggel LEWEDORP - „Bescherm een supermarkt in je dorp, want als hij weg is, is hij weg." Met die hartenkreet neemt A. Bouwman uit Lewedorp het op voor de At- tent-supermarkt in zijn dorp. Die dreigt te verdwijnen als ge volg van de prijzenoorlog tussen diverse grootgrutters. Bij Bouwman (57) zijn de berich ten over de mogelijke sluiting van 'zijn' supermarkt hard aan gekomen. „Ik hoor van verschil lende mensen dat ze het zo erg vinden dat de winkel misschien dichtgaat. Het is toch ook te gek voor woorden, waar zijn we nou mee bezig? Voor een dorp is een eigen supermarkt zo belangrijk, maar we verpesten het zelf." Met 'we' doelt Bouwman naar ei gen zeggen op mensen 'met ver voer en een grote beurs'. „Die springen in de auto en gaan in Heinkenszand óf Goes bood schappen halen omclat het claar dan goedkoper zou zijn. Maar ze vergeten wel dat ze erheen moe ten rijden. Dus ze moeten de benzine en de afschrijving dan ook optellen bij de prijs van de boodschappen.Ik gun het ze van harte, daar gaat het niet om. Maar ze beseffen niet wat ze mensen die afhankelijk zijn van een supermarkt op het dorp aan doen." Bouwman, die zelf in de WAO zit, stelt dat het voor mensen als hijzelf, maar ook voor ouderen en mensen die niet over een auto beschikken een ramp zou zijn als de buurtsuper verdwijnt. „Er lopen hier op het dorp veel mensen met een rollator. Wat moeten die als de supermarkt sluit, naar Heinkenszand lo pen?' Attent heeft dan mis schien niet alle producten in huis, maar hij is er, daar gaat het om." De Attent-vestiging in Lewe dorp wordt op dit moment be stiert door K. Verbeek. Hij zoekt nu naar een nieuwe exploi tant, omdat hij sinds sinds het begin van de prijzenoorlog an derhalf jaar geleden, met verlies draait. „Iedereen vindt het belangrijk dat er een winkel in het dorp blijft, maar voor de grote inko pen gaan ze naar Goes. Wij blij ven dan over voor de vergeten boodschapjes, maar daar kun je niet van leven. Als mensen ziek zijn, bezorg ik de boodschappen gratis thuis. Maar wanneer ze dan weer beter zijn, kopen ze de boodschappen weer in Goes", zo liet Verbeek eerder weten in de ze krant. Die gang van zaken kan Bouwman maar moeilijk verkroppen. (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING Bli AANKOOP VAN VARISO KOZIJNEN Landal Een aklle in samenwerking met 8%£!S&&i£«s&iS WWW.AAZET.NL y Kapelle -Tel. 0113-330333 'Vioogoootdevoorwooiden (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM' vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13