EC Scherp toezicht op studenten Gedreven, maar ook drammerig CONCERT 27 FEB IP goes m:1 Ringwalburg biedt oplossing voor parkeerprobleem Provincie houdt poot stijf in toekanconflict ngoed begint in april met verbouwing Roggeveenhuis Veilig oversteken in Rooseveltlaan ankrijders 1 boeten eetkamer Yersekse school wint prijs Bom BASF blijkt krachtig zeeuwse almanak Vraag ensdag 16 februari 2005 editie Walcheren Lm; 0113-315649 jfiC.nl Sredactie@pzcni 31 4460 AA Goes mie-exploitatie. »nMidden-Zeeland: 0113-315520; Kanderen: 0114-372770; al 020-4562500. - De Middel- B. Doore- heeft gisteren inwoner uit de voor herhaald zeven maanden veertig uur werk- euro boete, waar- voorwaardelijk op- werd vorig zijn woonplaats twee en 17 december, bedrijfsauto na een ca- betrapt op rijden on- bedroegen 765 en 415 inwoner van Ar- voor dronken rij- tot zes maan- waarvan de helft en 500 euro boe- Mauritsiep DELBURG - Woongoed Itlburg begint in april met erbouwing van het Jacob tveenhuis tot studenten- "inaugustus kunnen de eer- studenten van de Roosevelt 33 to er hun intrek nemen. ngoed maakt strikte afspra- - wt de studenten en zorgt f toezicht om overlast voor geving te voorkomen. goed hield gisteravond gemeente Middelburg t'ormatiebijeenkomst over anen met het Roggeveen lussen april en juni van a wordt het verzorgings- ranbinnen verbouwd. Tus- jtember 2008 en juni 2009 alle bijgebouwen ge- Uiteindelijk resteert al- te hoofdgebouw - de flat sen etages. cende jaar zullen studen- 1 ouderen nog gezamenlijk Boggeveenhuis wonen. In ioim- wordt een fysieke Èog gemaakt zodat beide 0 met bij elkaar kunnen dopen. De ouderen heb- ovendien 24 uur per dag tvan zorginstelling Zorg- L regels 1 ie studenten komen onder bi te staan, vertelde R. ski van Woongoed Mid- r$ Overdag zal een beheer- Bwezig zijn, 's nachts een portier of een beveili- v Ibedrijf een oogje in het A erder moeten de studen- houden aan huisregels. ||'s avonds buiten vanaf rustig zijn, en binnen uur. Een schoonmaak bedrijf houdt, op kosten van de studenten, het complex schoon. Met deze en andere maatregelen (zoals het opzetten van een con tactgroep tussen studenten en buurtbewoners) komt Woon goed tegemoet aan de vrees on der omwonenden dat de studen ten voor overlast zullen zorgen. Die vrees werd precies een jaar geleden al uitgesproken op de eerste bijeenkomst over de toe komst van het Roggeveenhuis en bleek gisteren niet te zijn ver dwenen. Studulski erkende dat het pakket afspraken de indruk wekt dat Woongoed op voor hand al rekening houdt met pro blemen. „Maar als we dit niet nu al zo voorbereiden, dan krijgen we het verwijt dat we er niet goed over hebben nagedacht." Eén van de twee aanwezige studen ten - die samen contactpersoon zijn voor Woongoed over de stu dentenhuisvesting - zei te hopen op een positieve houding van de nieuwe buren. Dat was in de Ba- gijnhof niet het geval, hebben de studenten gemerkt. Daar had den mensen vooraf al het idee dat het een puinhoop zou wor den. „Daardoor wilden ze ook de positieve dingen niet meer zien", zei zij. Volgens Studulski komen in het Roggeveenhuis alleen studenten van de Roosevelt Academy. In de Bagijnhof wonen ook studen ten van de Hogeschool Zeeland en Middelburgse jongeren die niet aan één van beide institu ten studeren. Met name de stu denten van de HZ en de andere jongeren hebben voor overlast gezorgd, zei hij. „Die mix van bewoners is ons niet goed bevallen." Het hoofd gebouw van het Roggeveenhuis zal uiterlijk nauwelijks verande ren. Hoe het terrein rond het Roggeveenhuis wordt ingevuld, als de bijgebouwen zijn ge sloopt, is nog niet bekend. Wet houder A. de Vries riep de tien tallen aanwezigen op zich aan te melden voor de klankbord groep die daarover gaat meeden ken. De Karolingische burg in Oost-Souburg met links de Kanaalstraat. foto Lex de Meester door Selma Osman OOST-SOUBURG - Maak van de Karo lingische Burg een grote parkeerplaats en Oost-Souburg is in een klap van een parkeerprobleem af. Een aantal Souburgers heeft er geen moeite mee het monument op te offeren aan parkeergemak, zo blijkt uit een be scheiden enquête van supermarkteige naar A. de Boeck. „Daar moeten we hele maal niet over nadenken", reageert wet houder P. van der Maden van de gemeen te Vlissingen. „Het kan niet, want het is een cultuurhistorisch monument", legt de wethouder uit. „De burg stamt nog uit de Karolingentijd en is jaren geleden op geknapt en in zijn oorspronkelijke staat teruggebracht." Voor De Boeck is de monumentenstatus geen reden om het onderwerp niet aan te zwengelen. „Ik weet niet of het politiek haalbaar is, maar ik wil het wel probe ren." Hij voelt zich gesteund door de uit slag van de enquête, die door 52 mensen is ingevuld. „Als tachtig procent zegt: 'gooi er parkeerplaatsen neer', is het zeer duidelijk." Het merendeel van de invul lers (43 mensen) vindt dat de burg in zijn huidige vorm geen meerwaarde heeft voor Souburg. „Droevig", zegt C. Arendse van de Stich ting Karolingische Burg die zich inzet om de historische ringwalburg te bescher men. „Souburg heeft met zo'n bijzonder cultuurhistorisch monument goud in han den. Het ligt zo mooi in het hart van het dorp. Daar past geen blik op." Levendig Volgens Arendse is het een gebied waar veel Souburgers wandelen, voetballen en verpozen. De stichting zou zelf ook graag meer activiteiten zien. naast de muziek uitvoeringen en de Highland Games die er al plaatsvinden. „Wat ons betreft mag het best een levendig geheel zijn." De Boeck, eigenaar van de Spar in de Verlengde Kanaalstraat, maakt zich meer zorgen over de levendigheid in de winkelstraat. „Als we niet snel iets doen, is Souburg straks een spookstadje." De uitkomsten van de enquête stuurt hij naar de gemeenteraad. Er blijkt onder meer ook uit dat ruim negentig procent de Kanaalstraat niet fietsvriendelijk vindt. Volgens de wethouder ligt dat eer der aan het rijgedrag van de weggebrui kers dan aan de herinrichting. Hij heeft er zelf meermalen gefietst. De Boeck vindt niet dat hij de Soubur gers met zijn parkeeridee van een groene oase berooft. „Je kunt zo met je auto de burg inrijden. De parkeerplaatsen zouden achter de dijk liggen. Dus die auto's ziet men toch niet." in Middel met 695 mi- ruim drie keer zoveel is toegestaan. I'Advertentie I "W culinair genieten onvergetelijk blijft '8-63567 6 Middelburg Advertentie j^VHwogenbotch/Tilhurg Wethouder De Vries gaat voor buitenstaanders soms te snel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Idealist, prag maticus, stijfkop, streber. De Middelburgse wethouder Albert de Vries (PvdA) krijgt graag din gen voor elkaar. Zijn bevlogen heid wordt geprezen, maar in zijn ambitie gaat hij voor buiten staanders soms te snel. Hij is niet bang om groot te den ken. Toen De Vries pas wethou der was, baarde hij opzien door in een interview te refereren aan Martin Luther King. Hij had een droom, zei De Vries. Een droom over de toekomst van Middelburg. Een toekomst waarin bewoners invloed heb ben op wat er in de stad ge beurt, waarin ze meer betrok ken zijn. Wijkaanpak werd een belangrijk onderdeel van zijn werk als wethouder. „Hij is ontzettend gedreven", zegt E. de Ceuster, directeur van woningcorporatie Woon goed. „Die gedrevenheid wordt ook inhoudelijk gevoed. Hij is niet iemand die naam wil ma ken. Hij gaat voor de inhoud. Daarnaast heeft hij gevoel voor pragmatiek. Er komen altijd op lossingen uit. Je moet wel oplet ten, in zijn gedrevenheid zoekt hij wel eens de grens op. Hij on derhandelt altijd." Ook raadslid Joan van Dijk-Sturm (VVD) noemt De Vries bevlogen. „Soms zo erg dat hij in de verde diging moet., geen enkele ruimte meer geeft en maar door blijft gaan en op die manier in staat is dingen alsnog te verknallen." Hij heeft een grote kennisvoor sprong op iedereen, zegt Van Dijk. „Dat komt omdat hij zich als wethouder met dezelfde za ken bezighoudt als toen hij nog als ambtenaar werkte." Vertrouwen Bij zijn aantreden, midden in het tijdperk Pim Fortuyn, noem de hij het herstel van het ver trouwen van de burger in de po litiek als de belangrijkste klus voor de komende periode. Het streven om mensen meer bij plannen te betrekken, wekt ech ter verwachtingen die De Vries niet altijd heeft kunnen waarma ken. De commotie rond het bouwplan op het Arduinterrein is daar een voorbeeld van, maar ook andere bouwplannen in de stad stuiten op verzet. Diepte punt was de Bagijnhofaffaire. Nog steeds begrijpt De Vries niet helemaal waarom er grote ophef ontstond nadat bekend werd gemaakt dat de huurders plaats moesten maken voor stu denten. Oud-wethouder Piet Bruinooge De Middelburgse wethouder Albert de Vries. heeft ruim een jaar samen met De Vries in het college van B en W gezeten. „Hij is volstrekt over tuigd van zijn eigen gelijk", zegt Bruinooge, die nu burgemeester van Renkum is. „Hij gaat er dan ook volledig voor om iets voor elkaar te krij gen. Is het niet rechtsom, dan linksom of eroverheen. Ik heb wel eens tegen hem gezegd: 'jij bent een ouderwetse drammeri ge socialist'. Dat kun je inder daad positief en negatief uitleg gen. Als hij vindt dat de weg naar Rome op een bepaalde ma nier loopt, kun je hem er moei lijk van overtuigen dat er ande foto Ruben Oreel re wegen zijn. Maar het gaat wel altijd om argumenten." De Vries baart opzien met de hervorming van de zorg, maar krijgt daarvoor ook kritiek. Mid delburg loopt voorop bij een lan delijke ontwikkeling waarbij wonen en zorg worden geschei den. Als het aan hem ligt, wo nen ouderen in de toekomst ge woon in hun oude buurt en krij gen ze zorg aan huis. De traditio nele verzorgingshuizen verdwij nen voor een groot deel. De Vries maakte die ontwikke ling mogelijk door te onderhan delen en een grootscheepse ver schuiving van het bezit van grond en gebouwen. Daarnaast kreeg hij financiële steun uit Den Haag. Bestuurders die daadkracht aan een ambitieuze visie verbinden zijn zeldzaam, vooral in de loka le Zeeuwse politiek. „Hij is een voorbeeld", zegt Mirjam Drost van de Stichting voor Regionale Zorgverlening. „Hij heeft een vi sie, maar heeft vervolgens ook de regie genomen. Dat is wat de zorg nodig heeft. Hij zorgt dat problemen opgelost worden, niet door procedures, maar door met mensen te praten. Hij heeft zijn nek uitgestoken. Dat doen meer mensen, maar zoals hij het doet, is heel bijzonder." Die ambitie heeft een keerzijde. In zijn enthousiasme holt hij soms de raad voorbij. Anderhalf jaar geleden bleek dat De Vries geld had uitgetrokken voor een onderzoek naar de toekomst van het Aldo van Eyckcentrum zon der de raad vooraf toestemming te vragen. „Ik ben misschien een beetje stout geweest", zei hij toen. „Voor sommigen gaat hij te hard", beaamt Van Dijk- Sturm. „Maar ik wil niet zo ver gaan als de Politieke Partij Mid delburg die het vertrouwen in hem opzegt. Voor het zover is, moet hij eerst fouten maken en daar heb ik hem nog niet op kun nen betrappen." F weten? *°P www.avans.nl VLISSINGEN - Mogelijk nog dit jaar onderneemt de ge meente actie in de President Rooseveltlaan. De veel ge bruikte doorgangsweg wordt niet alleen veiliger, maar ook mooier. Zo komen er langgerekte rotondes bij de In dustrieweg, de Mercuriusweg en de Gildeweg. Die wor den als het ware 'aan elkaar gelast' in de vorm van een kluif. Op deze wijze rijden automobilisten niet zomaar een straat in. Voortaan moeten ze omrijden. „Nu kun je kriskras oversteken, maar er is geen overzicht", zo legt F. Slager de huidige situatie uit. „Door de wanorde trappen mensen nog dieper hun gaspedaal in. Zo gebeuren er veel ongelukken. Om de veiligheid van kwetsbare fietsers tussen het vracht verkeer te bewaren, legt de gemeente een fietspad aan op de rotonde. Met fietsersvoorrang. Alleen bij de oversteek plaatsen genieten fietsers geen voorrang. Wel krijgen de tweewielers rood gemarkeerde paden. Maar er verandert meer aan het aanzicht van de President Rooseveltlaan. De straat wordt geasfalteerd en versmald. In de binnenberm komen stukken groen. Tot 24 maart ligt het reconstructieplan ter inzage in het stadhuis. De gemeente hoopt zo snel mogelijk van slag te gaan in de veel gebruikte doorgangsweg, die volgens Sla ger gezien het belang 'wel even prioriteit krijgt'. YERSEKE - Basisschool Het Kompas in Yerseke heeft de derde prijs gewonnen in een landelijk taal-lees-project van de Tilburgse uitgeverij Zwijssen. Groep zes van Het Kompas deed mee aan het project Fringo, dat kinderen aanspoort om te lezen over informatieve onderwerpen, zo als dieren of groenteteelt. Bij het project hoort ook een soort bingomolen, waarbij de getrokken nummertjes op een poster worden aange bracht. Wie het snelste de poster vol had. moest de uitge ver een e-mail sturen. Het bericht van Het Kompas kwam als derde bij Zwijssen binnen. ANTWERPEN - De bom die zondagochtend in alle vroeg te werd gevonden onder de Noordlandbrug aan de rand van het industrieterrein van BASF in het noordelijk ha vengebied van Antwerpen, had grote schade aan kunnen richten. Dat blijkt uit een mededeling van de Belgische ontmijningsdienst Dovo. Het ging om een zogenoemde dubbel-effectbom; een pijp- bom, die was geplaatst in een emmer gevuld met een mengsel van benzine en diesel. Volgens de ontmijnings dienst had de pijpbom (gevuld met spijkers, bouten, glas en mogelijk een springlading) bij ontploffing het effect van een granaat gehad, die in combinatie met het benzine mengsel een flinke brand had kunnen veroorzaken. door Harmen van der Werf GOES - Het dagelijks provincie bestuur blijft erbij dat hotel Goes de toekan-reclamezuilen moet weghalen. Gedeputeerde Staten hebben dit gisteren geantwoord op vra gen van het Goese Statenlid S. Heijning. De toekans zijn in strijd met de landschapsverorde ning van de provincie en moeten dus weg, volgens GS. Als voor hotel Goes van dit beleid wordt afgeweken, is het hek van de dam, vreest het dagelijks provin ciebestuur. Het beleid dat sinds een aantal jaren wordt gevoerd tegen reclames in het buitenge bied, komt dan op losse schroe ven te staan. Dat hotel Goes helemaal geen re clame meer zou mogen maken, is niet juist, aldus GS. Het beeld merk van het Van der Valk-con cern - de toekan - mag wel op de buitengevel van het hotel wor den geplaatst. Hotel Goes heeft inmiddels de provincie voor de rechter gedaagd. Provincie-amb tenaar E. Zonnevylle ziet de rechtszaak met vertrouwen tege moet, maar doet een bijzondere suggestie. Het probleem is volgens haar vrij gemakkelijk op te lossen. Hotel Goes staat momenteel in het buitengebied. Als de gemeen te Goes het hotel binnen de be bouwde kom trekt, geldt de pro vinciale landschapsverordening niet meer. Het is dan aan de ge meente om te bepalen of de toe kan-reclamezuilen zijn toege staan of niet. Goes heeft al wel een bouwvergunning voor de zuilen gegeven. Vragensteller Heijning is naast Statenlid ook VVD-fractievoor- zitter in Goes. Hij vindt het het overwegen waard hotel Goes binnen de bebouwde kom te brengen. De provincie heeft er varing met zo'n slimme zet van de gemeente Noord-Beveland. Advertentie THEATER DE MYTHE C Kg tel: 0900-3300033 g^ www.theaterverkoopzeeland.nl I j De negenjarige Eileen kamp te al enige tijd met een pran- gende vraag, die ze ten lange leste toch maar aan haar moe der waagde te stellen. „Mama, ik lijk heel veel op jou hè, ook met mijn karak ter", analyseerde ze fijntjes. „Alleen de bruine ogen en de kin heb ik weer van papa. Ze haalde even adem, voordat ze tot de kern van de zaak kwam. „Maar van wie heb ik nou toch die slimheid?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9