Opnieuw tegenslag voor Van der Spil De Graaf met Heerle tegen V&L Ceulemans inspirator voor velen KNAU wil op WK met teams marathon lopen judoka kan seizoen wel vergeten na beenbreuk ogelijk sanctie ppische bond ij deelname Heikant Nl" Moeizaam gelijkspel Korenbeurs NK achtervolging in Utrecht Portugal eert Mourinho Vijf kandidaten voor WK in 2009 Leimonias niet in tenniscompetitie Futsallers Pabo kunnen zich een avondje uitleven uitslagen van onze sportredactie ROTTERDAM - De atletiek- unie KNAU wil aan de we reldkampioenschappen in Helsinki in augustus deelne men met Nederlandse teams op de marathon. Dat zou voor het eerst sinds de EK in 1994 zijn. Kopman voor de mannen- ploeg wordt in principe Ka- miel Maase. De 33-jarige hardloper uit Zeist moet in de Rotterdam Marathon onder een tijd van 2.13.30 uur lopen om zeker te zijn van een tick et naar Helsinki. Maase is houder van het Nederlands re cord met 2.08.31. De twee be langrijkste secondanten van Maase hebben zich al gekwali ficeerd voor de WK. Luc Krot waar en Hugo van den Broek liepen vorig jaar al de vereis te A-limiet van 2.12 en hoe ven de komende maanden slechts vormbehoud tonen. Een tijd van 1.04.30 op de hal ve marathon is voldoende. Het formeren van een vrou- wenploeg is een lastiger ver haal. De beoogde kopvrouw Lornah Kiplagat loopt welis waar mee in het zilveren jubi leum van Rotterdam, maar de geboren Keniaanse richt zich voor Helsinki op de 10 kilome ter. De enige atlete die zich al voor de WK geplaatst heeft, is Nadja Wijenberg. Zij liep vorig jaar in Enschede onder de A-limiet van 2.32. ANP Jean Paul de Bruijn uit Hulst buigt zich over de tafel voor een carambole tijdens een demonstratiepartij in Sluiskil. Rechts in de hoek zijn tegenstander, wereldkampioen driebanden Dick Jaspers. foto Peter Nicolai door Rudy Booqert SLUISKIL - Zijn treffers wer den beloond met een hard ap plaus en zijn missers gingen ge paard met een luid medeleven. De Belgische biljartlegende Raymond Ceulemans werd gis teravond tijdens de lezers avond van de PZC in Sluiskil behandeld als een museum stuk. Hij had honderden ogen op zich gericht en werd om al les bewonderd. Hoewel de scherpe kantjes er door zijn 67 jaren inmiddels af zijn, fungeert zijn keu soms nog altijd als een toverstok. Die bezorgde hem tussen 1963 en 1980 zeventien van zijn acht tien wereldtitels in het drieban den en daarmee haalde hij als eerste driebander ooit de des tijds magische moyennes van 1.500 en 2.000. In die tijd legde Ceulemans, samen met zijn eeu wige rivaal, de Japanner No- buaki Kobayashi, het funda ment voor de professionalise ring van de sport. Niets ten nadele van zijn even eens aanwezige collega's Dick Jaspers en Jean Paul de Bruijn, maar die 67-jarige legende bij leven had gisteravond in 't Meu- lengat alle aandacht. Een uur voordat de demonstraties be gonnen, zaten de eerste aanbid ders al klaar - gewapend met gesigneerde boeken over de man zelf - om hun Belgische biljartbeminde aan het werk te zijn. „Hij blijft voor mij altijd dé biljarter", zei een vroegko- mer uit Goes. Maar niet alleen voor hem. Ceu lemans was en is een inspirator voor velen. Ook voor een van zijn sparring partners van gis teravond: Dick Jaspers, die nog met eens geboren was toen Ceu lemans al twintig van zijn in middels 142 nationale en inter nationale titels binnen had. In 1986 zag Jaspers zijn voor beeld Ceulemans voor een hoofdprijs van 50.000 Duitse marken de finale van de World Cup spelen tegen Kobayashi, en toen wist hij het zeker: „Dat was hét moment om prof te worden." Heimwee Inmiddels bevindt Jaspers zich in de zomer van zijn profcar rière en zit Ceulemans in de herfst. Maar het plezier straalt nog altijd af van de Belg. Zijn ogen lichtten in Sluiskil op als Jaspers of De Bruijn een fraaie carambole maakte en hij fluis terde complimenteuze woor den. Misschien was het een beetje heimwee naar zijn eigen topdagen, logischer is echter dat het oprechte waardering voor zijn geliefde spelletje was. Waarom speelt hij anders zelf nog altijd op pensioengerechtig de leeftijd? Dick Jaspers heeft die liefheb bers-instelling ook in zich. Hij speelt weliswaar om de knik kers, maar in zijn hart blijft hij een estheet. Winnen is het zake lijke doel, maar hij heeft ook een persoonlijk oogmerk: ver maak bieden. Al zitten er maar tien mensen op de tribune, Jas pers wil ze graag iets te genie ten geven. Samen met Ceule mans deed hij dat gisteravond in hun onderlinge partijtje. In zes beurten kwam regerend we reldkampioen Jaspers tot een 15-13-zege op Mister Billiards, zoals het Belgische zwaarge wicht werd aangekondigd. Spoedcursusje Daarvóór had De Bruijn beide grootheden al verslagen in één setje driebanden. Na de pauze gaven De Bruijn (libre) en Jas pers (driebanden) een spoedcur susje biljarten aan het Sasse ta lent Jens van Dam. Maar voor wie anders dan Raymond Ceu lemans was het slotwoord. De Belg toverde nog één keer met de ivoren ballen. Met een hand vol fantasiestoten vermaakte hij het publiek. Daaruit bleek dat er voor Ceulemans nog per spectief is in één van de spel- soorten waarin hij nog geen grote prijs heeft gepakt: het 'billard artistique'. KANT - Nederlandse deel- trs aan de Golden Horse pby in Heikant, een Bel ie wedstrijd op Nederlands idgebied, lopen de kans op sanctie van de Koninklijke erlandse Hippische Sport- i(KNHS). evenement, dat morgen be ien tot zondagavond duurt, iet aangemeld bij de KNHS. zich is dat geen probleem. Belgische wedstrijd kan im- ook in Nederland worden cuden en het staat Neder- Ise ruiters en amazones vrij raan mee te doen. Maar dan ten zij bij de KNHS wel een male licentie daarvoor aan- i?en Voor zover bekend, is wet gebeurd. Dat betekent de komende dagen in Hei- geen enkele bij de KNHS Jesloten combinatie zou kun sten. ®arie Rietman van de BS zegt dat de bond de zaak aenteel in onderzoek heeft. weten sinds anderhalve dat deze wedstrijd wordt widen. De status ervan ken- twe niet. Is het een wilde Jstojd? Het is in elk geval tóijk dat het om een buiten- 3 wedstrijd moet gaan. Elk «lands concours dient bij ^HS aangevraagd te wor- 1 Dat is bij deze wedstrijd tgebeurd." eventuele consequenties f Nederlandse deelnemers Bietman echter niet vooruit- s de Vetter, eigenaar van de cege waar de wedstrijd mor- begint, reageert furieus. j5 de KNHS moeilijk gaat dan zoeken ze volgend 1 ook maar een andere loca tor het Zeeuws kampioen- 3P'Dan hoeft de KNHS hier tonaal geen wedstrijden meer «ouden. Dèn zal er vanzelf denkleine opstand ontstaan r d? verenigingen die zijn "gesloten bij de bond. Maar vermoed dat het niet zo'n F al lopen met die sancties Nederlandse deelnemers. *flal enkele wedstrijden om volden Horse Trophy gehou- aarbij hebben ze niet inge- Bemant zijn enkele nationale aanwezig. Zo komen de jE gebroeders Schroder - j? Ben en Gerco - en ook Leo- Asten is van de partij. door Ben van den Aarssen ZIERIKZEE - Het zijn spannende dagen voor Guido de Graaf, de 24-jarige hand baller uit Zierikzee. Deze week nog hoopt hij de sleutels in bezit te krijgen van zijn woning in het hart van de monu- mentenstad en verlaat hij dus het ouder lijk huis. En morgenavond treedt hij met Heerle, dat in de regioklassespeelt, in de achtste finales van de nationale beker aan tegen V&L, de absolute topclub uit Geleen. Ongeacht het resultaat morgenavond is De Graaf een tevreden mens. Handballen tegen V&L, dat is een droom die uitkomt. De linkshandige De Graaf, die na afgelo pen seizoen ook naar het Middelburgse EMM of Groene Ster uit Zevenbergen kon, heeft dan ook nog geen moment spijt gehad van zijn besluit om Delta Sport te verlaten. De prestaties met de Zierikzeese club vielen hem tegen. „Uit het laatste seizoen bij Delta Sport kon ik weinig voldoening halen. Ik was toe aan iets anders. Ik had het gevoel dat ik stilstond in mijn sportieve groei. Bij Heerle gaan mijn wensen in vervulling. Ik krijg voldoende speeltijd en ik leer din gen bij. Technisch en tactisch zijn ze daar gewoon een stuk verder. Ook het speltype in Brabant is anders. Met Delta Sport troffen we in de Randstad vooral Guide de Graaf: gaan." ,Ik denk niet dat we de illusie moeten hebben om voor de winst te foto Dirk-Jan Gjeltema tegenstanders waarbij het spel vooral op fysieke kracht was gebaseerd. De ploe gen waartegen we met Heerle spelen, leg gen meer de nadruk op de techniek en de snelle uitbraak." Heerle begon met veel ambities aan het seizoen. Hardop werd zelfs over de titel gedroomd. Zo ver lijkt het niet te komen. Op dit moment neemt het team een vier de plaats op de ranglijst in, op ruime af stand van de koploper. De Graaf wil niet van een teleurstelling spreken. „We zijn carte blanche aan het seizoen begonnen. Als debutant is het in feite al mooi dat je je zonder problemen kunt handhaven. Een aantal malen hebben we nipt verlo ren, het verschil met de top is heus niet zo groot. De tegenstanders zijn net wat gehaaider dan ik gewend was." De Graaf mag zich ondertussen een rede lijk ervaren speler noemen. Met het natio nale militaire team was hij in 2001 pre sent op het WK voor militairen in Syrië. Als gevolg van de bezuinigingen op de fensie leidt het team de laatste jaren een sluimerend bestaan. Juist de voorbije maanden worden pogingen gedaan om de ploeg nieuw leven in te blazen. Een de zer dagen hoopt De Graaf dat de uitnodi ging voor de selectietrainingen op de mat valt. Maar eerst gaat de aandacht uit naar de confrontatie met V&L. Uit Zierikzee zal een kleine afvaardiging van Delta Sport afreizen naar Heerle. De Graaf kijkt uit naar het duel. „Het is toch een beetje als of Zierikzee tegen Ajax speelt. Als sport man dien je te zeggen dat je hoopt op een stuntje, en dat zeg ik dan ook maar. Een reële verwachting is dat niet." geland van Vliet K)es Het zit judoka Jessica u der Spil de laatste tijd bij- under tegen. In november, één ukvoorhet Nederlands kam- iti «schap, raakte ze zwaar ge ef («eerd aan haar rechterknie sorige «eek woensdag, ander- re dve week voor haar rentree in ©burg, brak ze haar linker- iibeen. „Het hele seizoen zal .M an me voorbij gaan, zonder 1 I ik ook maar één wedstrijd 4 ipjudood." [Uit Goes afkomstige Van der lid van De Mattenkloppers Groningen, ligt momenteel 'te jet ziekenhuis van die stad. :daag wordt ze daar aan irbeen geopereerd. Er wordt imetalen plaatje op haar kuit- si vastgeschroefd. Aanvanke- - vonden de artsen dat niet no- het zou met haar beenbreuk natuurlijke wijze wel goedko- n, Maar de orthopeed die n der Spil in november aan ir knie opereerde, raadde ir aan toch voor een operatie gaan. Van der Spil: „Zonder natie zou ik een aantal we- ivolledige rust moeten hou- i. Nu krijg ik waarschijnlijk n gips om mijn been en kan alvast weer wat oefeningen smet mijn enkel. Volgens de hopeed bespoedigt de opera- Eijn herstel." judoka, tweevoudig Neder- kampioene in de klasse bo- 78 kilogram, zucht een aan leren diep als ze haar ver doet. Eerst die zware knie- ssure en nu dit. „Ik was echt maal hersteld en zou zon- leermijn eerste toernooi ju- de Super Worldcup in tag. Mijn knie voelde Ii ik kon er zelfs al weer op enen ik had er zin in. Maar op de training zit een onge- d adtijd in een klein hoekje. Af- pen woensdag dus ook. Ik geen beenveeg op mijn rech terbeen, maar mijn linkerbeen bleef gewoon staan. Mijn enkel klapte daarbij naar binnen. Een heel vies gevoel, ik wist meteen dat het mis was." Het seizoen van de 25-jarige Van der Spil was op dat mo ment voorbij. De World Cups moet ze aan zich voorbij laten gaan en kwalificatie voor het Europees kampioenschap in mei kan ze dus wel vergeten. Het eni ge wat ze nu kan doen. is voor uitkijken, al valt haar dat be hoorlijk zwaar. „Dit is bij el kaar heel veel. Mentaal komt de ze klap hard aan. Nadat ik in no vember mijn knie blesseerde, heb ik een kijkoperatie gehad en heb ik de hele tijd aan mijn herstel gewerkt. Nu kan ik weer helemaal van voor af aan begin nen. Weer een operatie, weer een lange herstelperiode." Aan judoën wil Van der Spil voorlopig nog met denken. „Het zal ook nog wel even duren voor ik weer op de mat sta", weet ze. „Maar voor die tijd zal ik me toch moeten afvragen of ik zo nog wel door wil gaan. Het be drijven van topsport neemt ri sico's met zich mee, dat weet je ook als je er aan begint. En ik weet ook dat mijn lichaam de trainingen wel aan kan, maar een ongelukje is zo gebeurd. Wil ik straks weer de kans lopen om op trainingen zwaar geblesseerd te raken? Ik weet het nog niet, maar ik zal er wel over moeten nadenken." woensdag 16 februari 2005 z 19 RILLAND - De wedstrijd tussen de driebanders van Korenbeurs/'t Kaaitje en L&B Ledermode leverde spekta kel op. Na een achterstand van 0-4 kwam de thuisploeg nog weg met een gelijk 4-4-spel. Vooraf was door de thuisspelers stiekem op twee punten gerekend. Niet dat de tegenstanders uit Hoeven werden onderschat, maar winst moest mogelijk zijn. Maar na twee partijen - verlies van Piet Schrier en André Karelsé - stond Korenbeurs/'t Kaaitje met 4-0 achter en werd er ernstig rekening gehouden met twee verliespunten. Na de pauze werd echter toch nog één punt veiliggesteld. Piet Raas en kopman Kimmo Pankow waren daarvoor ver antwoordelijk. Laatstgenoemde, volgende week één vam de Zeeuwse deelnemers aan de voorrondes van de world cup in Sluiskil, werkte een goede generale repetitie af en won van Ad Braspenning. Piet Raas, al weken in een vorT mcrisis, kwam als herboren aan tafel. Tegen Rien Bak kers had hij zijn oude krachten weer terug en sleepte hij voor zijn team een gelijkspel uit het vuur. UTRECHT - Het eerste nationale kampioenschap ploegen- achtervolging is zondag 13 maart op schaatsbaan dé Vechtsebanen in Utrecht. Het sectiebestuur langebaar) heeft de afgelopen weken bij de merkenteams en geweste lijke ploegen onderzocht of er voldoende interesse is voor een dergelijk kampioenschap. Dat bleek het geval. De KNSB rekent vooralsnog op twintig mannen- en twaalf vrouwenteams. De ploegenachtervolging is een nieuw on derdeel bij het schaatsen. Volgend jaar staat de discipline voor het eerst op het olympische programma. ANP LISSABON - De Portugese regering kent Chelsea-coach José Mourinho een onderscheiding toe voor zijn successen in het voetbal. Dat deelde een woordvoerster van premier Pedro Santana Lopes gisteren mee. De 42-jarige Portugees boekte de laatste jaren veel suc ces. In eigen land hielp hij in 2003 Porto aan winst van de Uefa Cup en een jaar later van de Champions League. In beide jaren werd Porto bovendien Portugees kampioen-. Vorig jaar stapte Mourinho over naar Chelsea, waarmee hij nu op koers ligt voor het Engelse kampioenschap. Het zou voor de eerste keer in vijftig jaar zijn dat de Londen- se club de sterkste van de Premier League is. ANP/RTR LAUSANNE - Vijf steden hebben zich gekandideerd voor het WK zwemmen 2009. Athene, Dubai, Moskou, Rome en een nader te bepalen stad in Japan willen het toernooi. De Fina wijst de strijd op 16 juli toe. Het WK is dit jaar in Montreal. In 2007 is Melbourne gastheer. ANP/AFP AMERSFOORT - De Haagse tennisvereniging HLTC Lei monias doet dit jaar niet mee in de eredivisie. De zestien voudig landskampioen kan geen representatief team op de been brengen. ALTA Amersfoort neemt de plaats van Leimonias in. De Amersfoortse club heeft nationaal kam pioen Steven Korteling vastgelegd. ANP van onze sportredactie AXEL - Pabo boekte in de eer ste klasse van het regionale fut- sal een monsterzege. De koplo per won met 16-2 van AJN Offi ce. De naaste belagers, In den Dwaes en In Axtion, verloren. Pabo-AJN Office 16-2: De Hul- sterse koploper walste over de Temeuzense ploeg heen en won met een monsterscore. Voor Pa bo scoorden Jari Vyane (7), Ro bin Mc Taggart (5), Tristan van Acker (3) en Randy Boddaert. Theo de Schepper redde voor AJN Office de eer door twee keer raak te schieten. Max Korting-In den Dwaes 10-3: De zege was mooi, maar andermaal kleefde er een nare bijsmaak aan voor het team van Max Korting. In het voorgaande duel moest doelman Patrick Bogaert met een afgescheurde achillespees worden afgevoerd. Tijdens dit duel overkwam Alex de Klerk hetzelfde. Ondanks veel oponthoud werd het duel toch uitgespeeld met drie treffers van Harm Rietjens voor In den Dwaes. Voor Max Korting scoorden Dennis Riet jens (3). Michel Leonhart (2), Alex de Klerk, Peter Cambeen, Hans Picavet, Ed van Bellen en Carl de Waele. Tence/Zaman-Meermarkt/Goet hals 6-2: De Hulstenaren won nen door treffers van Angelo Verbraeken (2), Norbert Baart (2), Kieran O'Shea en Gino Her- re wegh. Voor de ploeg uit Westdorpe raakten Stijn Eggermont en Ger- ben Diericlbc het net. Pays de Mer-Arrow 3-5: Hoewel Arrow wat spelers miste door ziekte, won de ploeg toch ver diend van de thuisclub. Pays de Mer verloor vooral na rust (3-3) de grip op het duel. De treffers van Björn den Ha mer (2) en Ibrahim Helena wa ren onvoldoende om Arrow te bedreigen. Michel van den Bosch (4x) en Dennis de Block scoorden voor Arrow. Basketbal New York. NBA. Philadelphia 76ers- New York Knicks 106-105. Portland Trail- blazers-Charlotte Bobcats 80-77, Detroit Pistons-Milwaukee Bucks 107-83, New Orleans Hornets-Washington Wizards 98-96, Phoenix Suns-Utah Jazz 136-128. Biljarten Goes. Poolbiljarten, Kanaalzone: Dream Team-Het Hoeckhuys 15-22, The Riff-De Kroon 11-24, Your Servi- ce!-Chicks with Sticks 21-15, Poolti- mers-Whatever 11-22, Pooligans-The Pub 12-23. Stand: Your Service! 15-305, The Pub 14-296, The Black Lions 13-280, De Kroon 15-263, Pooli- gans 14-262, Dream Team 15-249, Het Hoeckhuys 14-237, Pak maar weer in 14-230, Whatever 14-213, Pooltimers 14-202, The Riff 14-163, Chicks with Sticks 14-152. Futsel Eerste klasse: Max Korting-ln den Dwaes 10-3, Pabo-AJN Office 16-2, Tence/Zaman-Meermarkt/Goethals 6-2, Axa Boys-ln Axtion 5-0 (reglementair). Pays de Mer-Arrow 3-5. Stand: Pabo 16-39, Arrow 16-33, Tence/Zaman 16-31, In den Dwaes 15-29, In Axtion 15-29, Max Korting 16-29, Axa Boys 15-13, Meermarkt/Goethals 15-12, Wentzler/Pauwels 15-12, Pays de Mer 16-11, AJN Office 15-6. Lucky* 'DayF^5^l5S5S5 36-42-52-61 -66-68-69-70-72-76-78 On der voorbehoud. Tennis Rotterdam. ABN Amro World Ten nis Tournament. Mannen. Eerste ronde: Olivier Rochus (Bel)-Lopez (Spa/8) 6-4 7-6 (4). Stepanek (Tsj)-Nal- bandian (Arg/4) 6-2 4-6 6-1. Llodrfc (Fra)-Wessels (Ned) 6-7 (4) 6-4 6-2. Hen- man (GBr/3)-Kiefer (Dui) 7-5 6-4, Dub bel, eerste ronde: Sluiter/Wessels (Ned)-Berdych/Pavel (Tsj/Roe) 6-1 opgave Pavel. Antwerpen. Vrouwen. Eerste ron de: Petrova (Rus/5)-Medina Garrigues (Spa) 6-4 6-1, Koukalova (Tsj)-Dechy (Fra/6) 7-6 6-4, Pin (Fra)-Marrero (Spa) 6-1 6-2, Tsjakvetadze (Rus)-Sprem (Kro/8) 7-5 6-3, Srebotnik (Slo)-Camerim (Ita) 3-6 6-2 6-4. Razzano (Fra)-lvanoviC (SMo) 6-3 2-6 6-3, Clijsters (Bel) - Kosta'r nic (Kro) 6-2 6-3. Memphis. Vrouwen. Eerste ronde; Krajicek (Ned)-McCain (VSt) 6-4 6-4, Shaughnessy (VSt/3)-Granville (VSt) 6-^ 6-4. Mannen. Eerste ronde: Malisse (Bel/5)-Kohlschreiber (Dui) 6-3 6-3, GamL bill (VSt)-Novak (Tsj/4) 6-4 6-0, Labadzè (Geo)-B)örkman (Zwe) 6-4 7-6 (1). Wielrennen Laigueglia. Trofeo Laigueglia. 1. Kir- chen (Lux) 183 km in 4.50.00, 2. Pellizot- ti (Ita), 3. Tiralongo (Ita), 4. Frigo (Ita), Marzoli (Ita) 0.37, 6. Gobbi (Ita), 39. Lotz 0.51, 110. Engels 9.00. Jaén. Ruta del Sol. Derde etappe. Vegas del Genil-Jaén: 1 Baguet (Bef) 164 km in 4.25.47, 2. Schreck (Dui), 3(. Reynes (Spa), 4. Ivanov (Rus), 5. Van Im- pe (Bel). 6 Ekimov (Rus), 42. Knavei) 29.04, 55. Traksel, 74. De Jongh, 76. Lowik, 77. Van Heeswijk, 80. Den Balo ker. 98. Kroon. Algemeen klasse ment: 1 Cabello (Spa) 13.00.29, 2. Mo reno (Spa) 1.30, 3. José Luis Martine? (Spa) 2.36, 52. Kroon 36.01, 54. Knaven 37.33, 62. De Jongh 38.51, 70. Van Hees<- wijk 40.24, 80. Den Bakker 42.20, 85. Löwik 44.09, 89 Traksel 44.20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45