Tal van vragen over voorontwerp Te grote verzame ling? LEKKAGE PZC NOOIT WMEER Q PZC I? Middelburg wijs bezwaren tegen Media Markt af Goese winkeliers boos om Westvest-protest Informatiebijeenkomst over actualisering bestemmingsplan Renesse sikkens V L cv AP0N v 0 Kleintjesmarkt n! IN BURGH-HAAMSTEDE ZOEKT DE PZC BEZORGERS! Droomopdracl voor groep graffitispuiters woensdag 16 februari 2005 door Ali Pankow RENESSE - Het voorontwerp- bestemmingsplan Renesse leidt tot nu toe niet tot verhitte ge moederen. Wel wekt deze actua lisering van zeven verouderde bestemmingsplannen tal van vragen op zowel bij particulie ren als bij ondernemers. Dat bleek gisteravond tijdens een goed bezochte inloop-informa tiebijeenkomst in het dorpshuis. Zo vragen enkele bewoners in het gebied tussen Scholderlaan en Oosterenbanweg zich af of de bestemming 'landschappelijke waarde' van de grond rondom hun woningen veel beperkingen met zich meebrengt. „Bestaande bouwsels als schuurtjes en tuin huisjes mogen daar wel blijven staan, maar nieuwbouw van dit soort opstallen wordt aan ban den gelegd", constateert één van de inwoners terwijl hij nauwkeu rig de plankaart bestudeert. De zelfde man verbaast zich ook over de bestemming 'dagrecrea tie' voor het Ecoscoop. Volgens hem zou 'maatschappelijke dienstverlening' een betere om schrijving zijn. De inwoners van Renesse krij gen deze avond ruimschoots ge legenheid vragen af te vuren op wethouder R. van der Wekken van Ruimtelijke Ordening, maar'' vooral ook op de vier deskundi ge ambtenaren op dit terrein. Het voorontwerp-bestemmings plan ligt sinds eind januari ter inzage. Het is gebruikelijk dat halverwege de inspraakperiode een informatiebijeenkomst als deze wordt belegd. Bezoekers kunnen hier in een grote doos ook schriftelijke vragen indie nen. Verdere inspraakreacties kunnen nog tot en met 24 februa ri worden ingezonden. Beleidsambtenaar C. van den Heuvel laat desgevraagd weten dat het Recreatie-en Economie Onderzoek (REO) van de voor malige gemeente Westerschou- wen uit begin jaren negentig me de als onderlegger heeft gediend voor dit voorontwerp-bestem mingsplan. Het houdt onder meer in dat de vrij unieke combi natie van twee bestemmingen zo als kantoor en detailhandel in het nieuwe voorontwerp is over genomen. Zij het dat nu de term 'centrumfunctie' wordt gebruikt om aan te geven dat verschillen de bestemmingen mogelijk zijn. Voor horeca geldt een specifieke bepaling. In principe geldt voor Renesse nog steeds een horeca- stop. Het toekomstige bestem mingsplan biedt dan ook geen ruimte voor omzetting van bij voorbeeld detailhandel naar ho reca, terwijl andersom makkelij ker zal zijn. Recreatief wonen Een vaak besproken kwestie als het zogeheten 'scheef wonen' wordt in het reeds genoemde ge bied tussen Scholderlaan en Oos terenbanweg in het vooront werp-bestemmingsplan uit de wereld geholpen. Door hier een 'woonbestemming' in te voeren, wordt de bestaande situatie gele galiseerd. Dat wil zeggen dat zo wel permanent als recreatief wo nen in dit gebied is toegestaan. „Dat is geen kwestie van gedo gen of een uitsterfconstructie, want die bestemming is niet per soonsgebonden", benadrukt Van den Heuvel. Wethouder Van der Wekken ver wacht op dit punt geen proble men met de provincie, zoals in Scharendijke wel het geval is. De poging van het gemeentebe stuur recreatief verblijf in de Achthoek aldaar om te zetten in permanente bewoning heeft vooralsnog geen goedkeuring van de Provincie. In tegenstel ling tot de woningen in het be treffende gebied in Renesse vol doen de huizen aan de Achthoek in Scharendijke niet aan de be palingen van het Bouwbesluit. Nieuw in het voorontwerp-be stemmingsplan Renesse is de be paling van archeologische waar den als gevolg van het Verdrag van Malta. Burgers die op een perceel wonen met hoge archeo logische waarden, krijgen bij in grijpende verbouwing van hun pand te maken met de eis tot ar cheologisch onderzoek. De kos ten daarvan zullen zij zelf voor hun rekening moeten nemen. Omwonenden van de Westvest in Goes hebben een spandoek opgehangen bij de Westwal. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf GOES - Winkeliers verenigd in de Onderne mers Organisatie Goes (OOG) zijn ontstemd over de actie die GroenLinks zaterdag gaat voeren tegen de aanleg van een parkeerei- land in de Goese Westvest. GroenLinks heeft onvoldoende oog voor de belangen van de middenstand in de Goese binnenstad, schrijft OOG-voorzitter R. Berks in een open brief aan Groen- Links-fractievoorzitter A. van Oosten. De komst van een tijdelijk parkeereiland in de Westvest is volgens Berks noodzakelijk om het Kolveniershof goed bereikbaar te hou den, als daar vanaf oktober een grote par keergarage wordt gebouwd. GroenLinks mag zich bovendien gelukkig prijzen, vindt de OOG-voorzitter, want één van de groot ste wensen van de partij is ingewilligd: de Grote Markt wordt autovrij. Van Oosten laat in een reactie weten begrip te hebben voor de kritische kanttekeningen van OOG, maar dat laat volgens hem onver let dat het dempen van een gedeelte van de Westvest voor een parkeereiland verkeerd blijft. „Niemand zou toch ook accepteren dat de Grote Kerk tijdelijk onderdak zou gaan bieden aan parkeerplaatsen. De West vest is net zo goed als de Grote Kerk een be schermd monument." Verkeerschaos Het college van B en W moet volgens Van Oosten alles uit de kast halen om een alter natief voor het gebruik van de Westvest te bedenken. Een deel van de rijbaan van de Westwal langs het Kolveniershof zou als parkeerterrein kunnen dienen. Op de West wal, één van de belangrijkste wegen in Goes, moet dan wel éénrichtingsverkeer worden ingesteld. Dit idee is overigens al be keken door B en W én afgewezen. Het ge deeltelijk afsluiten van de Westwal zou tot een verkeerschaos leiden. Van Oosten wijst er ook nog op dat niet alle parkeerplaatsen op het Kolveniershof zul len verdwijnen als met de bouw van de par keergarage wordt begonnen. Het Bleekveld naast het Kolveniershof verdwijnt wel di rect uit de roulatie. Omwonenden van de Westvest zijn al in ac tie gekomen. Zij hebben gisteren een span doek opgehangen bij de Westwal. E. Heij- boer is een handtekeningenactie begonnen onder buurtbewoners. De weerstand is groot, volgens Heijboer. De Goese raadscom missie grondgebied praat maandagavond over het parkeereiland in de Westvest. Nog dit voorjaar uw huis strak in de lak? De HuisSchilderPlan® schilder heeft er zin in! Met het huisSchilderPlan® heeft u nooit meer omkijken naar het buitenschilderwerk aan uw woning: automatisch op afgesproken momen ten, vindt het noodzakelijk onderhoud plaats. Wilt u nog dit voorjaar uw woning strak in de lak hebben? Neem dan nü contact met ons op. Wij informeren u graag over de vele voordelen van het HuisSchilderPlan® deskundige analyse staat voor onderhoud schilderonderhoudsplan op maat zekerheid van vakmanschap kleur- en productadvies eenmalig of volgens contract met garantiecertificaat IE HuisSchilderPlan® gegarandeerd goed! OOK VOOR UW BEHANGWERK Hui_sSch.ilder ink Vlakkestraat484301 XLZierikzee Telefoon: 0111-417576 telefoon werkplaats: 0111-450211 Maak er een Kleintje van. Qaiisiiii^iGia Uw collectie op internet én in de krant Snel gevonden.Snel verkocht. Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enlhousias positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dal de ochtendkranten vc 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momentoel zijn er nog enkele wijken in uw buun vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden) Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's. w.deleukstebijbaan.nl het alfabet van Zeeland SCHILDERSBEDRIJF NIEUW op SCHOUWEN! Schildersbedrijf BORG Behang Onderhoud $dritde*tv - Itówtjgeo - Onderftoud - festwrtttie - Glaw«ttei» Voor info bel met Henk de Graaf 06-10617986 Restauratie Glas werkzaam heden Wij staan BORG voor Kwaliteit en vakmanschap Flexibekleding specialisten in het verwerken van kunststof dakfolie. 100% onderhoudsvrij, flexibel materiaal dat alle weersomstandigheden trotseert op nieuwe e'n bestaande daken van woningen, bedrijven,caravans en fabriekscomplexen Bel 0111 652300 voor zorgeloos wonen en werken onder Flexibekleding met 15 jaar garantie! De Roterij 4 Burgh-Haamstede A^FLEXl bekleding0 door Maurits Sep MIDDELBURG - De bezwaren van een aantal Middelburgse elektronicabedrijven tegen de bouwvergunning voor concur rent Media Markt, zijn door de gemeente afgewezen. Eerder ver loren de bedrijven ook al een rechtzaak tegen de komst van Media Markt op bedrijventer rein De Mortiere. De commissie bezwaar- en be roepschriften heeft het bezwaar van de elektronicazaken onge grond verklaard. Dat advies is gisteren door het college van burgemeester en wethouders overgenomen. De overwegingen van de com missie bezwaar- en beroepschrif ten zijn gelijkluidend aan die van de rechtbank. Dat komt doordat in beide procedures exact dezelfde bezwaren zijn geuit. Daardoor zijn ook de over wegingen van rechtbank en com missie hetzelfde. De betrokken winkels in de Mid delburgse binnenstad - Micro Elektro en de fotozaken Ver schuren, Verschoore en Vego - zijn bang dat Media Markt veel klanten bij hen zal weglokken. Zij verzetten zich tegen de bouwvergunning, omdat Media Markt volgens hen niet binnen de omschrijving wit- en bruin goed valt. Het bedrijf zou daar om niet in De Mortiere thuis ho ren. Deze stellingen hielden voor de rechtbank geen stand. De defini tie van wit- en bruingoed veran dert, aldus de rechter. De ge meente hoeft bovendien niet via de ruimtelijke ordening de con currentie tussen winkels te rege len, voegde de rechter eraan toe. De gemeente werd op alle pun ten in het gelijk gesteld. De door de gemeente gevoerde procedu re was goed, oordeelde de rech ter in Middelburg. Dat wordt in dezelfde bewoor dingen onderschreven door het advies van de commissie be zwaar- en beroepschriften. Het gemeentebestuur heeft dat dan ook onverkort overgenolg tegenstanders van de korrs Media Markt rest nueenié gang naar de rechter. Zij nen een beroepschrift ji£ 32 tegen de uitspraak van meente, en een voorlopige! ziening vragen zodat Markt niet meteen kaïn bouwen. Of zij in derdaad 15 roep gaan, was gisteren niet, delijk. TERNEUZEN-Vooreenü groep graffitikunstenaars in neuzen komt de komende»! een droom uit. De groep isij nodigd door de directie Schrootverwerking Zee; Vlaanderen om de muurvai leegstaande loods aan de Bi luxweg in het havengebif voorzien van een fraai git? kunstwerk. Directeur D. van den kwam op het idee, nadat tij gelezen over plannen vanc: l neuzense middenstand ut overleg met de gemeen!; aantal plaatsen aan te waar de jonge kunstenaal] gang kunnen gaan. „Wij tol die loods net aangekocht één van de muren trol graffiti aan. Aanvankelijk! geopperd alles wit te schilcr maar dat vond ik zonde, om heb ik contact met een paar van die jong aldus Van den Berge. B en W van Terneuzenk zich volgende week over de ties die in aanmerking" voor graffitikunst. Er zijn aantal suggesties ingedie het stadhuis: de parkeert onder de Oostkolk, een fieti nel ter hoogte van Schelde: een blinde muur in de Kerkstraat in de binner een skatebaan in de wijki Vaart. NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE aensli wijkt weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36