Recreatieboer ziet af mn campinglodges PZC PZC De sjoelbak mag vooral niet stroef zijn 11 Nieuw Leven betrekt jeugd bij uitvoering Vrachtwagen op rotonde Rechtbank blaast bezwaar Praxis tegen Fixet nieuw leven in jjSj M PZC I{erkwerfse ondernemer teleurgesteld in gemeente Provincie blijft erbij dat toekans hotel weg moeten genda mautosturivi.nl ÏAZET Balletjespistool in beslag genomen Boete voor betalen met vals geld Autodief moet twee maanden zitten Yersekse school wint prijs Vernieling parkeerautomaat Verkoping bij nader inzien woensdag 16 februari 2005 ^fPifitKleemans jKWERVE - Recreatieonder- Kr p.van Langeraad uit i^erve staakt zijn pogingen roestemming te krijgen voor tpinglodges op zijn recreatie- aJerij. Van Langeraad is, zo jli uit een brief aan het ge- SDtebestuur, zwaar teleurge- jd in de gemeente Schou- B-Duiveland. Die biedt hem is inziens veel te weinig ruim- toor groei. ziet af van de -pinglodges omdat het zijns jas een hopeloze zaak is. 'net project campinglodges nit al acht jaar gewerkt. Vol- s Van Langeraad met bitter juli; tastbaar resultaat. „We m het allemaal weer zo iuegeld' dat van de twaalf iememers die campinglodges jen, er tien afgehaakt heb- Puur door de regelgeving." Langeraad maakte in de ja- negentig van de vorige eeuw rust de overstap van akker- nr naar recreatie. Pure nood- volgens de Kerkwerfse on- nemer. „In de akkerbouw ;voor ons geen toekomst, hoe [terend het beroep ook was. boerden achteruit in plaats vooruit. Er was geen inko- nin te verdienen." sen met echtgenote Astrid rikkelde Van Langeraad unen voor een boerenboscam- jaar later konden plannen uiteindelijk uitge- rd worden. Van Langeraad: i'n procedure wil ik nooit De hoeveelheid tijd, ener- frustratie en geld die je in iprocedure steekt, dat wil je weten. Nee, dat nooit ti noodzaak tlijkertijd stelt Van Lange- Ivast dat de boerenboscam- moet groeien, wil er vol ute toekomst in zitten. En (Advertentie) Advertentie MJNEN - ZONWERING "WW.AAZET.N ■Tel. 0113-330333 iorgklachten: «J-0231231 maandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; ïfdagstot 12.00 uur KD ACTIE SCHOUWEIM-DUIVELAND *htweg 23a «bus 80 &MB ZIERIKZEE '0111-454647 =0111-454657 "ail: redzzee@pzc.nl «cel Modde (chef) =1 «leemans ifankow ime Soesman ^itaLanting ^VBoogert (sport) ÏNTRALE REDACTIE PSpark 28 Klbus 31 AA GOES 10113)315500 1|113)315669 ma|k redactie@pzc.nl Vernet ^■pzc.nl W: web@pzc.nl daar wringt de schoen, want wethouder ruimtelijke ordening R. van der Wekken heeft Van Langeraad te verstaan gegeven dat uitbreiding van het aantal eenheden er vooralsnog niet in zit. Dit tot verbijstering van Van Langeraad, die stelt dat uit breiding van het aanbod op zijn recreatieboerderij perfect past in de plattelandsvernieuwing die de gemeente voorstaat en de kwaliteitsverbetering die wordt beoogd. Dat de provincie de nul lijn vasthoudt en uitbreiding van het aantal eenheden tegen houdt, weigert Van Langeraad te accepteren. Hij hoopt de ge meente aan zijn zijde te krijgen. „Samen naar de provincie gaan om dingen voor elkaar te krij gen. En niet zeggen 'je bedrijf zit op slot'. Dat is de doodsteek voor elk initiatief en iedere on dernemer. Stilstand is achteruit gang." Hoewel de frustratie en de teleurstelling groot is, is Van Langeraad absoluut niet van plan de handdoek in de ring te gooien. De recreatieondernemer is voor nemens om de tafel te gaan zit ten met gedeputeerde Van Wave- ren om zo toch te proberen het pad voor meer eenheden op de boerenboscamping te effenen. Van Langeraad vreest dat het weieens een zaak van lange adem kan worden. „Dus toch weer zo'n procedure als de boe renboscamping. Het is triest, schijnt niet anders te kunnen. Het college van B en W moet zich nog over de brief van Van Langeraad buigen. door Harmen van der Werf GOES - Het dagelijks provincie bestuur blijft erbij dat hotel Goes de toekan-reclamezuilen moet weghalen. Gedeputeerde Staten hebben dit gisteren geantwoord op vra gen van het Goese Statenlid S. Heijning. De toekans zijn in strijd met de landschapsverorde ning van de provincie en moeten dus weg, volgens GS. Als voor hotel Goes van dit beleid wordt afgeweken, komt het beleid dat sinds een aantal jaren wordt ge voerd tegen reclames in het bui tengebied op losse schroeven te staan, vreest het dagelijks pro vinciebestuur. Dat hotel Goes helemaal geen re clame meer zou mogen maken, is niet juist, aldus GS. Het beeld merk van het Van der Valk-con cern - de toekan - mag wel op de buitengevel van het hotel wor den geplaatst. Hotel Goes heeft inmiddels de provincie voor de rechter ge daagd. Provincie-ambtenaar E. Zonnevylle ziet de rechtzaak met vertrouwen tegemoet, maar doet een bijzondere suggestie. Het probleem is volgens haar vrij gemakkelijk op te lossen. Hotel Goes staat momenteel in het buitengebied. Als de gemeen te Goes het hotel binnen de be bouwde kom trekt, geldt de pro vinciale landschapsverordening niet meer. Het is dan aan de ge meente om te bepalen of de toe kan-reclamezuilen zijn toege staan of niet. Vragensteller Heijning is naast Statenlid ook WD-fractievoor- zitter in Goes. Hij vindt het het overwegen waard hotel Goes binnen de bebouwde kom te brengen. MEKACTIVITEITEN - Binnen de Veste, 13.30 Schoolschaaktoernooi voor de ba- lolen; uw De Driehoek, 14.00 - 16.00 uur: Instuif; 20.00 uur informatieavond over loeding. Een bijeenkomst van de sozen zorgt voor felle discussie, maar ook voor frisse ideeën. Eén van de aanwezigen geeft haar bijdrage. door Hester Timmermans BROUWERSHAVEN - Het Shantykoor Neptunus en de accordeonist waren vo rig jaar in vorm, maar de sjoelbakken vielen tegen. Dat moet dit jaar anders op de eilandelijke seniorendag, vinden het organiserend comité en de achter ban. Het was zo één van de hoofdpunt jes op het sozenoverleg gisteren in Brou wershaven. „Ze waren te stroef en te langzaam", wordt er geroepen door de afgevaardig den. „Ja, het gaat er altijd fanatiek aan toe op het sjoelkampioenschap", zegt voorzitter Klazien Mandemakers. Er komt een levendige discussie op gang over het insmeren van de bakken. Man demakers heeft op de ouderenbeurs een poeder gezien, maar volgens een andere afgevaardigde moet je dat juist niet op een geboende bak wrijven. „We zullen eerst zien hoe de sjoelbakken die we mo gen lenen er dit jaar uitzien", besluit ze de discussie. Of de adressen waar de sjoelbakken opgehaald kunnen worden goed doorgegeven kunnen worden, vraagt een bestuurslid. „Vorige keer moest ik in een donkere schuur zoeken. Er werd gezegd dat hij heel mooi was, maar hij viel bijna uit elkaar." Op een seniorendag moet er ook cake aanwezig zijn. Ook dat kost de nodige moeite. „De directeur van Zeelandia zou me terugbellen om iets te regelen, maar dat deed hij niet. Toen kreeg ik zijn mobiele nummer van zijn secreta resse, bleek hij in Stockholm te lopen! Toen heb ik maar meteen gevraagd om muffins en dat heeft hij nog geregeld ook." Het comité drijft op dit soort giften, maar haalt het meeste geld uit de verlo ting. Die wordt elk jaar gehouden op de seniorendag. Op de vraag of er meer lootjes verkocht kunnen worden, wordt negatief geantwoord. „We hebben twee honderd cadeaus en hetzelfde aantal lootjes, dus altijd prijs. Als we daar meer van maken, hebben we daar veel extra werk van. Ik denk dat we van ver schillende winkels al het maximale heb ben gekregen om te verloten", zegt Man demakers. Erwtensoepmiddag De meeste sozen zijn opgericht na de watersnoodramp en vieren rond deze pe riode hun vijftigjarig jubileum. De jong ste soos komt uit Noordgouwe. Hun af gevaardigden zijn voor het eerst aanwe zig bij deze jaarlijkse vergadering en ze zitten vol nieuwe plannen. Zoals: een erwtensoepmiddag en lezingen over de geschiedenis van het dorp en de onder waterwereld in de Oosterschelde. Goed om naar te luisteren voor frisse ideeën, vestigt Mandemakers nadrukkelijk de aandacht op de nieuwkomers. De activi teiten in de sozen zijn nagenoeg hetzelf- foto Dirk-Jan Gjeltema de. Overal wordt een kerst-, paas- en sinterklaasmiddag gevierd en de mees ten komen een keer in de twee weken bij elkaar om spelletjes te spelen. Sjoe len blijft verreweg het populairst. In de soos in Oosteriand wordt volgens de af gevaardigde een Duits spel gespeeld. „De naam moet je me niet vragen, maar je hoeft er geen meetkunde voor te kun nen, daarom is het zo leuk." De sozen worden meestal gehouden in de dorpshuizen. Nu deze overgaan naar Zeeuwland, vragen sommigen zich af wat er gaat gebeuren. In Noordwelle zijn ze blij dat hun dorpshuis in elk ge val nog tien jaar blijft bestaan. „We kunnen niet bij elkaar in de schuur zit ten, natuurlijk. Dat is toch veel te koud in de winter. Dat is voor de schapen, zo dat die lekker warm blijven!" De seniorendag wordt dit jaar op 15 ok tober gehouden in het Brouwse Tonnen- magazijn. Het Shantykoor Neptunus treedt wederom op en 's middags is er cabaret. De morgen staat in het teken van het sjoelbakkampioenschap, mits er goede bakken zijn natuurlijk. ZIERIKZEE - Een 35-jarige man uit Middelharnis belandde gisterochtend rond kwart over vijf met zijn vrachtwagen op de binnenwal van de rotonde op de N59 bij Zierikzee. De man verloor door onbe kende oorzaak de macht over het stuur en doorploegde de wal van de rotonde. De vrachtwagen raakte bij het ongeluk dusdanig beschadigd dat deze niet meer op eigen kracht verder kon rijden. Het voertuig moest door een takelbedrijf worden weggetakeld. De onfortuinlijke chauffeur van de vrachtwagen kwam met de schrik vrij. foto Eric Noordermeer door Ali Pankow OUWERKERK - Muziekvereni ging Nieuw Leven in Ouwer- kerk richt de blik op de toe komst. Zo zijn de leerlingen van openbare basisschool 't Stoofje uitgenodigd een bijdrage te leve ren aan de jaaruitvoering vrij dagavond 18 februari in het plaatselijke dorpshuis. Enkele muzikanten van Nieuw Leven hebben daartoe de afgelo pen weken op school met een groepje leerlingen een paar mu ziekstukken ingestudeerd. In het programma voor de pauze is ruimte gemaakt voor een eigen optreden van de leerlingen van 't Stoofje. Nieuw Leven zelf begint het con cert traditiegetrouw met een mars. Dit keer is de keus geval len op het nummer Play Away. Daarna volgt de polka Egerlan- der Liederkranz. Vervolgens gaat er wellicht een golf nostal gie door de zaal als de muzikan ten het nummer De Postkoets van Jos Clebèr ten gehore bren- TERNEUZEN - Een elfjarige jongen heeft gistermiddag zijn zogeheten balletjespistool af moeten staan aan de po litie. De jongen schoot hier rond half vijf mee op kinderen die in de Olmenstraat in Terneuzen op straat aan het spe len waren. Hij is aangehouden en voorgeleid. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren twee Franse drugstoeristen wegens het uitgeven van vals geld veroordeeld tot elk 200 euro boete. De inwo ners van Mattignies, 23 en 24 jaar, hadden op 28 decem ber in Terneuzen geprobeerd met valse twintig eurobiljet ten in een koffieshop aan de Westkolkstraat wiet te ko pen. De koffieshop-medewerker zag echter dat het geld vals was. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Door- ewaard Boekhout heeft gisteren een 25-jarige inwoner van Sint Philipsland voor de diefstal van een auto con form de eis twee maanden cel opgelegd. De man had 16 december in Goes bij een autobedrijf een Mercedes meegenomen, nadat hij na een proefrit de auto niet teruggebracht. Ook wist hij met een vlotte babbel het kentekenbewijs mee te krijgen. Aan de gedupeerde auto handelaar moet de verdachte duizend euro schadevergoe ding betalen. De auto, die in beslag is genomen door de politie in Roosendaal, moet terug naar de eigenaar. „Er wordt al tijd gezegd dat autoverkopers een vlotte babbel hebben, maar klanten kunnen er ook wat van", merkte de politie rechter op. De verdachte schitterde gisteren door afwezig heid. YERSEKE - Basisschool Het Kompas in Yerseke heeft de derde prijs gewonnen in een landelijk taal-lees-project van de Tilburgse uitgeverij Zwijssen. Vandaag bezorgt de uitgeverij een taart op school. Groep 6 van Het Kompas deed mee aan het project Frin- go, dat kinderen aanspoort om te lezen over informatieve onderwerpen, zoals dieren of groenteteelt. Bij het project hoort ook een soort bingomolen, waarbij de getrokken nummertjes op een poster worden aangebracht. Wie het snelst de poster volhad, moest de uitgever een e-mail stu ren. Het bericht van Het Kompas kwam als derde bij Zwijssen binnen. HULST - Drie Polen zijn afgelopen maandagavond door de politie gearresteerd voor de vernieling van een parkeer- meter in de Pierssensstraat in Hulst. De drie, respectieve lijk 28, 29 en 30 jaar oud, verklaarden in eerste instantie niets met de vernieling van doen te hebben. Een getuige is vervolgens naar het politiebureau gekomen en herkende een van de drie mannen als de persoon die aan de parkeermeter had staan trekken. Deze man, de der tigjarige, is overgebracht naar het huis van bewaring en zit daar nu nog vast. De andere twee zijn, na verhoor, in vrijheid gesteld. gen. De oudere toehoorders ken nen dit als een hit van weleer van het damesduo De Selvera's. De drumband van Nieuw Leven onder leiding van Leen Lukus manifesteert zich direct na de pauze. Verder biedt het pro gramma onder meer een medley van Marco Borsato-liedjes en Without Words, een compositie van Wim Laseroms als eerbe toon aan Randy Back. Na het concert wordt de avond voortgezet met een optreden van zanger en entertainer Joop. De jaaruitvoering in het dorps huis begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - In verband met de verbouwing van Schouwen- oord verkopen bewoners van dit gezinsvervangend tehuis in Zie rikzee donderdag 17 februari meubilair en huisraad. De verko ping wordt gehouden bij de voormalige pastorie Schouwen- oord aan de Touwbaan en be gint om 14.00 uur. door Marcel Modde SCHUDDEBEURS - De gemeen te Schouwen-Duiveland moet zich opnieuw buigen over het be zwaarschrift van de Praxis. De bestuursrechtbank in Middel burg heeft de ongegrondverkla- ring vernietigd. Rechter G. van Unnik ging daar entegen gisteren in zijn uit spraak niet mee in de eis van de landelijke bouwketen om hand havend op te treden tegen de be twiste detailhandelactiviteiten onder de Fixetvlag van Mol-Ag- rocom in Schuddebeurs. Het ver zoek om een voorlopige voorzie ning werd derhalve afgewezen. Hoewel de gemeente opnieuw aan het werk wordt gezet, is be leidsmedewerker R. Stam van Praxis blij dat de rechtbank ook gelijk in hoofdzaak een uit spraak heeft gedaan en niet slechts in het verzoek om een voorlopige voorziening. „An ders hadden we over drie maan den weer voor de rechtbank ge staan." Stam houdt er toch al rekening mee dat de juridische strijd met de Praxis een langdurige kwes tie zal worden. Ondertussen kan de verkoop bij Fixet gewoon doorgaan. Volgens Stam is het heel goed mogelijk dat de gemeente, daar toe gedwongen door de recht bank, tot een ander oordeel komt over het bezwaarschrift van de Praxis. „In het extreem ste geval kan het dan zijn dat de Fixet dicht moet, of dat er voor die activiteiten vrijstelling wordt verleend van het bestem mingsplan. Het kan ook zijn dat er een onderdeel behouden mag blijven. Feitelijk kan het nu weer alle kanten uit." In dat ver band, benadrukt Stam, is de mo tivatie van de rechter van be lang, op basis waarvan hij het gemeentelijk besluit heeft ver nietigd. Die schriftelijke argu mentatie van de uitspraak volgt over twee weken, aldus een me dewerkster van de Middelburg se rechtbank. De Praxis bestrijdt de Fixet uit concurrentieo verwegingen. De landelijke bouwmarkt opende begin 2003 in Zierikzee op de plek van de oude Fixet een nieuw filiaal. Kort nadien dook de naam van de concurrent ech ter op aan de gevel en in adver tenties van Mol-Agrocom in Schuddebeurs. De Praxis vecht sindsdien aan dat de verkoop aan particulieren door de groot handel in agrarische producten in strijd is met het bestemmings plan. Mol weerlegt die lezing van meet af aan door erop te wijzen dat hun Fixet-assortiment zich beperkt tot spullen voor tuin en huisdieren en de verkoop aan particulieren minder dan vijf procent van de totale omzet uit maakt en daarom als nevenacti viteit moet worden aangemerkt. In de aankondiging van de twee lezin gen die historicus P. Vleugel vanavond en op 23 februari houdt in Zierikzee is een fout geslopen. Op 23 februari houdt Vleugel vanaf 19.30 uur in de Nieuwe Kerk het tweede deel van zijn voordracht en niet, zoals vermeld werd, dezelfde voordracht als vanavond. (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart. Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35