pzc I Ém- bh Micheline zingt Brei m s/ k m m woensdag 16 februari 2005 De Belgische bluesmuzikant Big Dave speelt al vanaf jeugdige leef tijd mondharmonica, maar zingt eveneens. Big Dave geeft de oude blues een nieuw geluid De Stichting Roots Zeeuws-Vlaanderen pre senteert zaterdag een concert van bluesmuzikant Big Dave in Porgy Bess in Temeuzen. De Vlaming blies op zijn veer tiende zijn eerste deuntje op de mondharmonica nkele jaren later raakte hij ver slingerd aan de muziek van grootheden als William Clarke, Kim Wilson en James Harman. Zij vormden de grote inspiratie van Dave's eerste band: The Diz zy Dave Band. Met dit gezelschap toerde hij acht jaar langs gerenommeerde bluespodia. In 1992 nam de The Dizzy Dave Band de plaat 'Hard- workin' blues' op. Ondertussen raakte Big Dave meer en meer bekend met de old school blues uit de jaren veertig en vijftig. Not for Sale Die liefde resulteerde in 1994 in de oprichting van The Electrics Kings. Bluesminnend Europa lag in een mum van tijd aan hun voeten. De band nam in 1995 'Not for sa le' op. In 1998 kwam de opvol ger 'Electronic'. Tegelijkertijd trad Big Dave ook vaker op met The Elmore D. Band, waarmee hij vooroorlogse blues voorzag van een heden daags geluid. Die weg bewandelt hij ook als solo-artiest. Geïnspireerd door grootheden als Sonny Boy Willi ams en G: Smith'staat Big Dave garant voor een vet harmonica geluid, afgewisseld met een krachtige, maar relaxte stem. Vorig jaar bracht Dave met 'Tel- lin' you' zijn eerste soloplaat uit. In Terneuzen wordt hij begeleid door drie muzikanten, van wie twee leden van The Electric Kings. René van Stee Het optreden van Big Dave in Porgy <fe Bess in Temeuzen begint om 21.30 f v J Micheline: „Muziek komt bij mij vanuit mijn onderbuik." et was niet de man waar ze verliefd op werd, maar zijn teksten. Zangeres Micheline van Hautem raak te in de ban van de liedjes van Jacques Brei toen zij zich drie jaar geleden liet overhalen om mee te werken aan een Brel-hommage. „Die teksten zijn zo mooi, zo vol passie en hartstocht. Ik zie zijn werk als poëzie." Micheline van Hau tem is zaterdag in Rilland te horen met het programma Songs of Jacques Brei. Een vrouw die Brei zingt, kan dat wel? is een vraag die haar vaker gesteld wordt. Voor Micheline van Hautem is dat geen punt: „Zijn teksten zijn zo universeel en de melodie lijnen zijn zelfs vrouwelijk te noemen. Zeer melodisch. Toen ik begon te stoeien met de tek sten, ontdekte ik de schoonheid ervan. Ik had zoiets van wauw, wat mooi en wat scherp. Nee, het ging me niet moeilijk af. Mu ziek komt bij mij vanuit mijn on derbuik. Ik ben zeer spontaan in wat ik doe. Ik ga niet van te vo ren bedenken hoe ik het ga doen. Ik begin en kijk waar ik uit kom. Maar het moet me wel aanspreken. Dat gebeurde bij Brei. Zijn teksten brachten bij mij iets teweeg, ik kreeg er kip penvel van." „Het is niet zo dat ik Brei imi teer. Dat kan niet en ik wil dat ook niet. Die man was zo uniek. Hij had z'n eigen manier van zin gen, vol passie en overgave. Ik ben met zijn teksten aan het werk gegaan. Heb ze tot op het bot ontleed en gekeken naar de bedoeling er achter. Ze zijn soms zo schrijnend. Het zijn niet alleen maar plezante lied jes. Ze zitten vol passie en lief de. Soms zijn ze bijna spiritueel. Maar er zit ook een aanklacht in tegen de situatie van destijds, tegen de burgerij. Hij heeft zijn gevoel perfect verwoord. Ik vind hem een echte woordsmid." „Ik zing zijn liedjes op mijn ma nier. Het is echt mijn interpreta tie van zijn werk. Een aantal van zijn teksten heb ik vertaald. Zo zing ik Ne me quitte pas in het Engels en sinds kort ook in het Zuid-Afrikaans. Ik wroet nog steeds verder in zijn werk en ik kom nog verrassingen te gen. Af en toe ook onbekende pa reltjes." Micheline van Hautem is een geboren Gentse, maar woont tegenwoordig in New York. Naast haar zangopleiding volgde ze ook acteerlessen. Ze vertolkte fdmsongs en acteerde onder andere in Crazy Love (Do minique Deruddere), The Con cierge (Barry Sonnenfeld) en Work (Rachel Reichman). Ze schrijft zelf ook teksten een een ervan, Deux Fois, is te horen in de Amerikaanse speelfilm Tad pole met Sigourney Weaver. De zangeres treedt op onder de naam Mich en Scène, samen met haar vaste musici accordeonist Frederik Caelen, gitarist Frank de Kleer en contrabassist Bob Wisselink. Haar 'jongens', zoals zij ze liefdevol omschrijft. „We zijn een familie. Dat kan ook haast niet anders als je kijkt naar de manier waarop we wer ken en hoeveel tijd we met el kaar doorbrengen. We voelen el kaar haarfijn aan. Ik wordt ab soluut geleid door de arrange menten van mijn jongens. En zij spelen in op mijn stem, de ma nier waarop ik een woord uit spreek. Daardoor blijft het span nend en is ieder optreden an ders." Ze staat inmiddels ook met een ander programma op de concert podia. „Ik toer nu ook met Ma dame, een hommage aan de gro te zangeressen als Edith Piaf, Marlène Dietrich, Sarah Vaug- han, Billy Holiday en Etta Jo nes. Stuk voor stuk vrouwen met een sterke persoonlijkheid en uitstraling. Ik kan Brei blij ven doen, maar ik wil verder. Door Brei zijn er deuren voor me geopend, maar ik moet niet alleen de Brel-interpretatrice blijven." Annemarie Zevenbergen Mich en Scene met Songs of Jacques Brei treedt zaterdag op in dorpshuis Luctor el Emergo in Rilland vanaf 20.00 uur. The Kids are all right Drie bands treden op tijdens The kids are all right De punkrockband The Thundertunes bijt het spftsatj volgd door AsforBob en Young Brave Burgers. •De Piek, Vlissingen, 21.30 uur Parodie-rock De formatie Lekke Band brengt parodie-rock. De Zeeuwse dialect rock band Stik Huwoon verzorgt) voorprogramma. •Heartbreak Café, Goes, 21.30 uur ROTTERDAM U. Turn presents Urban Jazznight. Het 8 man sterke U-turn verenigt Hip Hop, R&B, Soul en Funk in een crea tieve mix met energieke performan ce. Dizzy - 22.00 uur. De gelukkige Mandarijn. Acteur re gisseur Porgy Franssen regisseert on der meer Alex Klaasen en Nina Deuss in de komische toneelthriller De ge lukkige Mandarijn van Frank Hout appels. Rotterdamse Schouwburg, Grote Zaal, vvo en ma 20.15 uur. De Jantjes. De belangrijkste rollen worden gespeeld door Carry Tefsen, Birgit Schuurman, Bob Fosko. nieu we Luxor Theater, wo, do, vrij, za en zo 20 uur, zondag ook 14.00 uur. Naked Boys Singing!. Op het toneel staan acht dansende en zingende jon gens. in Adamskostuum. Oude Luxor Theater, wo 20.00 uur. Slippers. Met Will van Kralingen en Peter Tuinman. Isala Theater, Grote Zaal, wo, do, vrij en zat 20.15 uur. Akos Laki Friends. Live Jazz. Diz zy, do 22.00 uur. Bekket. Ensemble Leporello. Van Frank Nuyts en Dirk Opstaele. Bek ket is een 'muziektheaterdansvoor stelling' waarvoor het Brusselse En semble Leporello zich liet inspireren door de choreografie Spel zonder woorden nr. 1 van Samuel Beckett Rotterdamse Schouwburg. Kleine zaal. do en vrij 20.30 uur. Nilgun Yerli - Held op Blote Voeten. Het verslag van haar pogingen vooral niet te verdwalen op haar reis door haar eigen geschiedenis, oude Luxor Theater, do 20.00 uur. Martijn van Iterson Kwartet. Martijn van Iterson geldt momenteel als één van de beste jazzgitaristen van Neder land. Theater Lantaren/Venster, vrij 20.30 uur. Peter Grimes. De visser Peter Grimes moet zich voor de rechtbank verdedi gen voor de mysterieuze verdwijning van zijn leerjongen Rotterdamse Schouwburg, Grote Zaal, vrij 20.15 uur. Raices Cubanas: Ahora y siempre. De zevenkoppige Charanga band Raices Cubanas uit Havana (Cuba) toert voor het derde achtereenvolgende sei zoen door Nederland. Isala Theater, Grote zaal vrij 20.15 uur. Symfonisch Avontuur Russische Meesters. Rotterdams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Valery Gergiev. Tsjaikovski - Fantasie-ouverture Ro meo en Julia; Stravinsky - Symphony in Three Movements; Rachmaninov - Symfonie nr.2.. Concert- en congres gebouw de Doelen, Grote Zaal, vrij 20.15 uur. Embodied It's a small world. Embo died is de dansante uitwerking van de filosofische conceptie dat abstrac te denkbeelden als tijd, moraliteit, geest en zelfbewustzijn direct voorko men uit ons lichamelijk bestaan als mens. Rotterdamse Schouwburg, Kleine Zaal, za 20.30 uur. Ladies in Jazz. Deborah J. Carter Concert- en congresgebouw de Doe len, Eduard Flipse Zaal, za 20.30 uur. Een aantal. Een aantal (A number) van de Engelse toneelschrijfster Ca ryl Churchill (1938), speelt zich af in de toekomst. Bernard ontdekt dat er meerdere versies van hemzelf be staan. Rotterdamse Schouwburg, Gro te Zaal za 20.15, zo 14.30 uur. Grote Matinees. Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Valery Gergiev. Concert- en congresgebouw de Doe len, Grote Zaal. zo 14.15 uur. Zondagochtendconcert: (Blue) Dia monds Forever. Concert- en congres gebouw de Doelen, Grote Zaal, zo 11.00 uur. Krakow Filharmonisch Orkest. O.l.v. Tomasz Bugaj. Brahms - Vioolcon cert, Elgar - Vioolconcert. Concert en congresgebouw de Doelen, Grote Zaal, ma 20.15 uur. Rob de Nijs. Een concert van Rob de Nijs, 42 jaar na zijn eerste begin Nieuwe Luxor Theater, ma 20.00 uur. NDT I - Gingras Godani. De Cana dese choreograaf Andre Gingras be stempelt zijn werk als abstract, thea traal, atletisch en actueel. Rotterdam se Schouwburg, Grote Zaal, di 20.15 uur. Herman van Veen. Verslaafd aan het weerzien. Nieuwe Luxor Theater, di 20.0 uur. ANTWERPEN De wilde eend. Tragedie van Ibsen over waarheden en levensleugens, in een ruw milieu van jagers en mijnbou wers door De Roovers (herneming na 10 jaar), ma. jublileumvoorstelling en di. Monty 20.30 uur. Het liefdesverhaal van de eeuw. To neelstuk gebaseerd op de autobiogra fische trilogie van Henrik Tikkanen naar een liefdesverhaal van echtgeno te Marta, met een ideaalbeeld over hoe relaties zouden moeten zijn, door Barre Weldaad met Marilou Mer- mans. do. vr. en za. het Appeltje 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Stormvogel. Persoonlijk liefdesver haal verweven met humoristische in termezzo's met live pianomuziek en zang door Bob Selderslaghs do. vr. en za. Theater Het Klokhuis 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Het Nijlpaard. Theatermonoloog over een man, die opgevoed werd door zijn grootmoeder naar tekst van Eric De Volder Toneelgroep Ceremonia door Hendrik-Hein Van Doorn. wo. t/m za. Zuidpool 20.00 uur. De droom van zotte Rik. Volkse kome die over de droom van het onbereik bare. die in elk van ons leeft. do. vr. en za. Noordtheater 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Het kerkhofclubje. Komedie naar de auteur Ivan Menchell over drie jong- vanhart-weduwen die elkaar ont moet hebben bij de begraafplaats van hun overleden teerbeminde, do. vr. en za. EWT 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in de Bourla: De aangespoelden, Concert met een mix van chanson, musette en Slavi sche- en Balkanmuziek door Papil- Ion, wo. 20.00 uur; Proust HI: De kant van Charlus, der de deel van de vierdelige theaterver sie en bewerking van Proust's A la re cherche du temps perdu door Guy Cassiers en Erik De Cuvper door het RO theater; vr. en za. 20.00 uur; Frankenstein, stuk, gebaseerd op de mythe van dit monster door Theater Stap, di. 20.00 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Kinderen van een mindere God, thea terstuk over doofstom zijn naar Chil- deren of a lesser God van Mare Me- doff, do. vr. en za. rode zaal 20.30 uur, zo. 15.00 uur; Adagio, theatervoorstelling over ho moseksualiteit naar de auteur Geert Amant, vr. en za. zwarte zaal 20.30 uur. Voorstellingen in het Raamtheater: De libertijn, komedie over Diderot, de Franse filosoof van de verlichting, naar Eric-Emmanuel Schmitt, vr. pre mière en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur; Trainspotting, theaterstuk over leven met drugs, naar Irvine Welsh door Le Mal du Siècle; za. 't klein raamthea ter 20.00 uur; Recital, concert Jong geluid met werk van Mortelmans, Schubert, Britten en Liszt door Dick Vandaele, tenor en Barbara Baltussen, piano, zo. 't klein Raamtheater 11.00 uur Voorstellingen in De Singel: Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valerie Gergiev, concert met werk van Tsjaikofski, Stravinsky en Rachmaninov, wo. blauwe zaal 20.00 uur; Het Collectief, Robin Engelen, Oxa- lys, concert rond symbolisme begin 20ste eeuw met werk van Schonberg, Ravel, Korngold, Delage en Stravins ky, vr blauwe zaal 20.00 uur; Ma- drid-Parijs door Trio Parnassus, con cert met verwantschap tussen Franse en Spaanse muziek rond 1900, za. blauwe zaal 20.00 uur; Beethoven Academie - Reinhard Goe- bel, barokspecialist, concert met werk van Bach, Mendelssohn-Bar- tholdy en Haydn, di, blauwe zaal 20.00 uur. Voorstellingen in de Arenberg: Tatatata, humoristische muziekles met als rode draad de vijfde symfonie van Beethoven door de cabaretier Hans Liberg, wo. do. en vr. 20.15 uur; 123 Comedy Club, stand-up comedy door aankomend talent, do. 20.30 uur; Je m'en fish collectief, concert met elektronicamuziek, vr. 20.30 uur; Dolf Brouwers? dat ben ik dus!/ Thea ter De Regents, over Sjef van Oekel met Malou Kersting als Dol Brou wers, Clous Van Mechelen als Jantje Vos en zichzelf en Johny Kraaikamp jr. als Wim T. schipper, za. 20.15 uur; Jazz Singer's Night, You're my Fla me, jazzpodium door jong aanstorm end talent, zo. 20.30 uur; Voice Male, popconcert met millenniummuziek van boven en onder de Moerdijk, pre mière, di. 20.15 uur Voorstellingen in Rataplan: Meredith D'Ambrosio, Hein Van de Geyn, Karei Boehlee, met de Ameri kaanse jazzvocaliste D'Ambrosio, vr. 20.30 uur; Smeulders Smeulders De Ludo's, dubbelconcert, instrumen taal programma op accordeon, van Ierse folk tot jazz, swingende of klas sieke arrangementen en een 'jazzke': programma met café-ambiance, za. 20.30 uur. The Who's Tommy. Musical van Pete Towsnend. wo. do. vr. za. en di. Stad- schouwburg 20.00 uur, zo. 14.00 en 19.00 uur. Contrasten. Lunchconcert met werk van Battistelli, Reich, Nymann, Glass, Henderickx en de Vlaamse componiste Annelies van Parys. wo. Vlaamse Opera 12.30 uur Symfonische Meesterwerken. Con cert met werk van Strauss, Berg en Mahler door DeFilharmonie o.l.v. Daniele Callegari m.m.v. Eva Mei, so praan. vr. Koningin Elisabethzaal 20.00 uur Giselle. Romantische balletvoorstel ling naar Marius Petipa, Jean Coralli en Jules Perrot in en herziene versie van Robert Denvers en Menia Marti nez door het Kon. Ballet van Vlaande ren. vr. en za. Theater 't Eilandje 20.00 uur. Dwaasheid Dwaasheid heeft haar eigen recht is de titel van het nie stuk van theatergroep Zierik. De voorstelling gaat over een schatrijke, excentrieke® we die door haar familie in een inrichting wordt g dat ze zelf wil bepalen wat ze met haar geld doet. San* met de andere bewoners van de inrichting leert ze haari kinderen een lesje. •Multifunctioneel centrum, Zierikzee, 20.00 uur Normaal Normaal is te horen in het theatermuziekprogrammaR o.k. Normaal. De Achterhoekse formatie brengt nieuw werk en beke liedjes in een nieuwe uitvoering. Arsenaaltheater Vlissingen, 20.15 uur Johan Verminnen Johan Verminnen brengt samen met zijn vaste trio eon jesprogramma. Rode draad is het chanson, maar Verminnen vermeng met een Zuid-Amerikaanse sfeer, jazz en andere muzré niet van onder de eigen kerktoren afkomstig is'. Hij bijgestaan door accordeonist/saxofonist Rony Verbied nist Leo Caerts jr. en gitarist/bassist Bert Candries. •Gemeenschapscentrum Meulvliet, Tholen, 20.15 uur Margriet Eshuijs Zangeres Margriet Eshuijs brengt haar theaterpopco» Flowerchild. Het concert is gebaseerd op de gelijknamige dvdene de toehoorder mee vanaf de jaren zeventig tot nu. Op!* gramma staan hoogtepunten uit haar loopbaan en nif- werk. •Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom. 20.15' Remmelt Mims Hugo Remmelt en Thijs Miius treden op met zangeres! Japing. Gitaarspel, samenzang en Haagse humor vormen deid diënten van het programma. Na dit optreden betreed!' duo Powderblue het podium met country-folk. Powdf bestaat uit Jac Bico en Marjolein van der Klauw. •Theater De Wegwijzer, Nieuw en Sint Joosland, 20.3' ZATERDAG Marinierskapel Het Combo van de Marinierskapel neemt deel aan den kale reis door de tijd die Fanfarekorps Luctor et F,mg maakt ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan. Het Combo is een van de vaste ensembles van de M kapel. De musici geven met drie optredens tijdens dit jj concert van Luctor et Emergo een indruk van hungevj. rieerd repertoire. In Big Band formatie verzorgt hetC« ook het bal na. •Dorpshuis Renesse, 19.30 uur. Wasschappel Voor dc tweede keer vindt het muziekevenement Nachi Wasschappel plaats. Zie vrijdag. 1 •Sportzaal De Bellink, Westkapelle, 19.30 uur Accordeon De Zeeuwse Accordeon Vereniging Concertina verzoiij haar jaarconcert. Het programma vermeldt traditionals van GottfriedHi mei, het duet uit de Parelvissers van Bizet en pop van! Presley, Queen en Stevie Wonder. Het mondharmonicakwartet Fata Morgana uit Veldix* verleent ook medewerking. •Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Violoncello Hello Dolly Willeke Alberti. Jos Brink en Jamai staan in de musici lo Dolly. Willeke Alberti viert haar 40-jarig artiestenjubileuraa haar 60-ste verjaardag met deze musical. Zij speelt de van koppelaarster Dolly Levin en laat haar oog vallen een rijke alleenstaande man. Die wil ze voor zichzelf h den. Regie van John Yost. •Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur Jaap ter Linden (cello) en Bart van Oort (fortepiano)g( een concert. Het programma met de titel De Virtuoze Violoncello lx uit werken van J.S. Bach, Frans Schubert en Ludwigj Beethoven. •Doopsgezinde Kerk, Middelburg, 20.00 uur Dubbelconcert Chantez a dieu en De Troyesangers geven een dubbelen eert. Zie vrijdag. •Koorkerk, Tholen, 20.00 uur Voor joker gezet De Veerse amateurtoneelvereniging Tot Leringhe endt maeck treedt op. De groep speelt de klucht Voor joker gezet, waarin ea ouderwets dorpscafé centraal staat. De kroeg verliest] flair en verandert langzaam in een verzamelplaats vofl louche figuren. Het stuk werd geschreven door Theo Ai mans. •Dorpshuis, Nieuw en Sint Joosland, 20.00 uur Micheline van Hautem zingt Jacques Brei. Mich en Scène bestaat naast Micheline uit accordeoniS derik Caelen, gitarist Frank de Kleer en contrabassist! Wisselink. •Dorpshuis Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur Mich en Scène

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 26