Vessels een wandelende patiënt IC Babos weer ter discussie bij Feyenoord Kluivert opgelost in mist Newcastle 1 Tafeltennisbond laat Keen links liggen Halve finale ver weg voor futsallers Oranje Ichaam tennistalent werkt in Rotterdam tegen Llodra weer eens niet mee 17 ;ang voor albandian Rotterdam Baguet weer snelste in Ruta del Sol Kirchen wint de Trofeo Laigueglia Fans Willem II sluiten spelers op Friesacher teamgenoot van Albers Raikkönen ongedeerd na crash Ricksen blijft bij Rangers tot 2009 woensdag 16 februari 2005 iCasOverzier IERDAM - Als er een rays- as vims rondwaart, is hij jroepelijk de klos. Een zon iet op Wimbledon? Dat kan één tennisser overkomen. week liet Peter Wessels n,ff nog kraken. Gisteren „r hij in de eerste ronde in ndam; ziek, zwak en misse- jMr voedselvergiftiging. i lijkt steeds meer op een Bboeg.De.een (Sjeng Schal- vraagt een dag uitstel door «(blessure, zijn tegenstan- van vanmiddag (Andrej Pa- geeft zich in de dubbel ge in vanwege een griepje, ander vraagt, maar i extra rust vanwege oèdselinfectie. •Vessels moet zich zo lang- eslrnt van de Duitse voet- tdkan grote gevolgen heb- tangezien het aantal wed- kndat mogelijk is gemani- rikan oplopen tot tiental- fa een eerder geval werd burger SV nog financieel epenseerd voor de neder- fa de bekerwedstrijd tegen Merbom. Besluit de DFB reguliere wedstrijden ten herhalen, dan kan dat ïmijn flinke gevolgen heb- toorhet competitieverloop, bet om veel wedstrijden werd gisteren duidelijk, ids zaterdag gedetineerde lsrechter Robert Hoyzer ban het Openbaar Ministe- ®t en uitleg geven over 63 fwaar hij sinds 1 januari 'bij was betrokken. Hij was gevallen scheidsrechter, «r grensrechter en 21 keer ®de official. is slechts één van de trechters die bij het schan- 'Zljn betrokken. De Duitse balbond verzamelde de af ge lagen tegen Hoyzers colle- jmrnik Marks inmiddels zo- yclastend materiaal, dat er Wide grond bestond hem van gisteren te schor- »FB heeft het zware vermoe dt Marks in elk geval twee ^den manipuleerde. Het Karlsruhe SC-MSV S (0-3), gespeeld op 3 de- vorig jaar. Verder de Wedstrijd Hertha BSC !egen Arminia Bielefeld v®i 11 augustus 2004. In fctfrste geval zou Marks euro hebben geïncas- voor het duel tussen de *urs6000 euro. ANP (Advertentie) zamerhand afvragen of zijn lichaam wel geschikt is voor top- tennis. Kenners afficheerden hem ooit als de nieuwe Kraji- cek. Qua speelstijl (service-vol ley) en fysieke ongemakken zijn er in elk geval twee overeenkom sten. Enkels, schouder, voet, lies. Bij Wessels is er altijd wat. Ook in Ahoy' had de 26-jarige Amsterdammer weer de rol van wandelend patiënt. Zondag at hij in het spelersrestaurant een gezonde salade, maar maandag was hij geveld door diarree. „Ik kon niet eens van mijn bed naar het toilet. En ik moest wel zo'n dertig keer", zei Wessels na zijn nederlaag in drie sets (7-6, 4-6. 2-6) tegen de Fransman Michael Llodra, die vorig jaar won op het gras van Rosmalen. Wessels zat er na de partij bleek jes bij. Hij voelde zich duizelig. De exacte cijfers van de derde set wist hij niet eens meer. Het scorebord gaf 2-6 aan, maar Wessels liep naar zijn handdoek om zich te prepareren op de vol gende game. „Ik wist niet eens dat het voorbij was. Dacht dat het 5-1 stond, toen ik game, set and match hoorde." Ondanks alle rampspoed ver weerde Wessels zich behoorlijk. Hij verprutste zelfs een opgeleg de kans om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Bij 4-4 in de tweede set bleek zijn servicega- me cruciaal. Llodra verzilverde het vijfde breakpunt en won de set. In de derde was alle kracht uit Wessels' lijf verdwenen. Het mag een wonder heten dat de pechvogel zich opwerkte naar de 74ste plaats op de wereld ranglijst. Onder meer door zeges in vier Challengers (Istanbul, Scheveningen, Helsinki en Gro ningen) mag hij zich na Martin Verkerk (65ste) en Sjeng Schal ken (70ste) de derde Nederlan der in de pikorde noemen. Davis Cup-coach Tjerk Bogtstra selecteerde Wessels voor het duel met Zwitserland in maart. Wessels gaat ervan uit zijn de buut te maken. In de dubbel met Raemon Sluiter. De twee heb ben in Hugo Ekker dezelfde coach en willen een vast koppel vormen op de Tour. „Ik kan me er op dit moment nog geen voor stelling van maken hoe het spe len in de Davis Cup zal zijn. Rae mon zegt dat ie liever de Davis Cup wint dan een ATP-toer- nooi. Dat gevoel heb ik niet. Maar dat kan na het duel met Zwitserland anders zijn." GPD EBDAM - Zijn ster straal- jn set. De Argentijn David Indian ging af bij zijn de in Rotterdam. De Tsjechi- wrktennisser Radek Stepa- limmerde de als vierde ge- stevedette in de eerste ron de baan: 6-2, 4-6,6-1. B-jarige Nalbandian had igoed woord over voor zijn jaar oudere tegenstander sloopte met onder meer Eg aces, De Argentijn, spe- inl de mondiale toptien, le zich in zijn beschou- ook met populair door te idat 'er iets vreemds was' lie baan in Ahoy'. oade bal niet goed zien", jde de man, die normaliter op alle baansoorten innen spelen. Hardcourt, I gravel, binnen, buiten: dat ii hem niet uit. In Rotter- le hij vooral. „De deset ging beter dan de eer saar in de derde kon ik mij iaalniet meer focussen." litse bond laat el overspelen MJK - De Duitse voetbal- DFB heeft gisteren beslo- M het laten overspelen van mpetitiewedstrijd Wacker iausen-LR Ahlen in de Ie Bundesliga. Dit duel op 22 oktober van het vo lar gespeeld onder leiding lobert Hoyzer, de scheids- er met wie de omkoopaffai- hetDuitse voetbal begon. iJen won de wedstrijd met door een zeer omstreden öop. Arbiter Hoyzer zou )euro voor zijn daad heb- Op 19 december beleefde Patrick Kluivert (links) één van zijn spaarzame hoogtepunten sinds zijn komst naar Newcastle United. Shola Ameobi viert het doelpunt van de Nederlandse spits in de wedstrijd tegen Liverpool mee. foto Martin Rickett/EPA door Leon ten Voorde HEERENVEEN - Welke kleine voetballer op straat wil nog Pa trick Kluivert zijn? Wie wil zijn shirt nog dragen, terwijl je voor hetzelfde geld dat van Ruud van Nistelrooij kunt krijgen? Wie van de jongsten weet dat Kluivert tegenwoordig speelt bij Newcastle United, morgena vond tegenstander van Heeren veen? De spits, die ooit de beste in zijn soort leek te worden, is te genwoordig reserve bij een club waarvoor hij enkele jaren terug zijn neus ophaalde. En zolang Marco van Basten bondscoach is - en dat is hij tot 2008 - hoeft de Oranje-topscorer aller tijden ook niet te rekenen op een uitno diging voor het nationaal team. Op de plek waar de stilist Klui vert vorige week woensdag te gen Engeland behoorde te glorië ren, stond in Birmingham de noeste arbeider Dirk Kuijt. Dui delijker kan de vrije val van de voormalige wonderboy niet geïl lustreerd worden. Hij kan zo goed voetballen. In aanleg is hij beter dan Ruud van Nistelrooij. maar wanneer heeft de buitenwacht voor de laatste keer kunnen genieten van zijn snelle voeten en genadeloze kop- kracht? Dat is lang geleden. Pa trick Kluivert is 28 jaar en zou op het toppunt van zijn roem moeten zijn. Maar hij is een ver geten voetballer. Opgelost in de mist van Newcastle. Het was al een combinatie van niks, gedoemd tot mislukken. Ja renlang laafde glamourboy Klui vert zich aan de charmes van de wereldstad Barcelona en opeens stond hij daar in het niet echt swingende noord-oosten van En geland, streek van mijnwerkers en staalarbeiders. Waar het al tijd lijkt te regenen en waar hard wordt gewerkt voor weinig geld. Niet echt een omgeving voor een levensgenieter. Levenswandel Maar het probleem was dat hij niet veel meer te willen had. Na zijn gedwongen vertrek uit Bar celona stonden de clubs niet in de rij voor Kluivert. Zijn grilli ge levenswandel en het gebrek aan discipline en doelpunten hadden hem in korte tijd een be denkelijke reputatie bezorgd in het internationale voetbal. Het werd Newcastle United, de populaire volksclub, die al jaren vergeefs wacht op de sprong naar de absolute top. Bobby Robson had er het volste ver trouwen in dat Kluivert de club het laatste zetje zou kunnen ge ven, maar toen de oude gentle man aan de kant werd gezet, was het snel afgelopen met de spits. Robsons opvolger, Grae me Souness, is een bikkelharde ijzervreter, die niets moet heb ben van verwende vedettes. Kluivert raakte al snel zijn ba- sisplek kwijt en moet al tijden tevreden zijn met invalbeurten. De balans na zes maanden New castle is dan ook treurig voor Kluivert: hij speelde slechts ze ventien wedstrijden en scoorde daarin maar vier keer. Ondertussen groeit de kritiek met de dag. Vorige week nog haalde voormalig Engels inter national en oud-speler Chris Waddle van Newcastle United in de plaatselijke krant genade loos uit naar Kluivert. „Hij heeft veel talent, maar lijkt zijn honger verloren. Hij zit op de bank, valt in en doet vervolgens niets. En hij lijkt daar tevreden mee. Het geld dat hij verdient, is weggegooid geld." Manager Souness zegt nog altijd te geloven in het talent van Klui vert, maar uit zijn woorden valt ook op te maken dat zijn krediet niet oneindig is. „Patrick wordt beoordeeld op zijn goals, dat is nu eenmaal het lot van de spits. Het draait in deze wereld om prestaties. En als je niet pres teert, word je de deur gewezen." Daar kan Patrick Kluivert het mee doen. Maar wie schudt de Nederlandse spits nu eens echt wakker? Voordat het te laat is en hij blij mag zijn dat een club als Crystal Palace hem straks nog wil hebben. GPD van onze sportredactie LISSABON - Doelman Gabor Babos staat opnieuw ter discus sie bij Feyenoord. Aan de voora vond van het eerste Uefa-Cup- duel met Sporting Lissabon liet trainer Ruud Gullit zijn voor keur voor de Hongaar of reserve keeper Lodewijks in het mid den. De oud-international bena drukte in de Portugese hoofd stad wel dat zijn voorbehoud niets (meer) te maken heeft met de oogblessure die Babos vorige week tijdens de training opliep. „Ik neem woensdag de beslis sing", zei Gullit. „Het is best een zware afweging. Ik moet voor mezelf uitmaken wie op mij de laatste weken de beste in druk maakte. Daarbij speelt ook het menselijke aspect een rol. Babos heeft natuurlijk al een moeilijke periode achter de rug." Herkansing De Hongaar verloor eind novem ber zijn basisplaats aan Lode wijks. Na de winterstop kreeg de voormalig NAC-keeper een herkansing van Gullit. In de duels met Vitesse (1-2) en De Graafschap (7-2) maakte Babos opnieuw grove fouten. Door een hoofdwond miste hij zondag het duel met Willem II (7-0). Tiener Zuiverloon neemt van daag iri Lissabon de plaats in van de Zweedse rechtsback Ost- lund, die op Europees niveau nog niet speelgerechtigd is voor Feyenoord. Ono begint waar schijnlijk op de bank. „De be doeling is dat we hier tenminste een keer scoren", gaf Gullit aan. De manier waarop AZ eerder dit seizoen Auxerre bestreed in de Uefa Cup is een voorbeeld voor Ajax. De Alkmaarders over rompelden de Franse ploeg in de eerste helft en stonden na 19 minuten voor met 2-0, dat te vens de einduitslag was. „De duels zijn eigenlijk niet te vergelijken", aldus Ajax-trainer Ronald Koeman. „Maar ook wij moeten snel druk zetten en hun opbouw vroeg storen." Volgens Koeman is het grootste verschil dat een tegengoal voor Ajax desastreuze gevolgen kan hebben. „In het poulesysteem waarin AZ speelde, was een 2-1-zege prima. Voor ons niet. Maar de wijze waarop ze speel den is wel een voorb.eeld, omdat ze de wedstrijd snel beslisten." Om defensief niet te kwetsbaar te zijn, was Koeman op de afslui tende training veel bezig met zijn defensie. Omdat Ajax Vonk, Grygera en Galasek mist, moest de trainer schuiven. „Ik had veel aandacht voor ze omdat Auxerre voorin het gevaarlijk ste is. Het is een counterploeg." Koeman heeft vertrouwen in Ajax. „Omdat ik weet dat het goed kan lopen. Ik proef de hon ger naar Europees succes." Volgens de trainer past de Uefa Cup beter bij zijn elftal dan de Champions League. „Daarin zouden we op dit moment niet kunnen winnen. In de Uefa Cup zie ik echter geen ploeg die er echt bovenuit steekt. En omdat we nationaal waarschijnlijk niet in de prijzen zullen vallen, zou het prettig zijn als we Euro pees wel verder komen. Dat kan de druk voor een groot deel van de ploeg afhalen.ANP JAEN - Na zijn overwinning van maandag won de Bel gische wielrenner Serge Baguet van Davitamon-Lotto gis teren ook de derde etappe in de Ruta del Sol. Baguet was na 164 kilometer van Vegas del Genil naar Jaén de snelste van een eerste peloton van zo'n 25 renners. De Duitser Schreck werd tweede, de Spanjaard Reynes derde. De nieuwe leider is de Spanjaard Cabello, die zijn landge noot Carlos Garcia aflost. ANP LAIGUEGLIA - De Luxemburger Kim Kirchen heeft gis teren de Trofeo Laigueglia, de opening van het Italiaanse wielerseizoen, gewonnen. Kirchen versloeg in de sprint zijn drie medevluchters. De Italiaan Pellizotti werd tweede, diens landgenoten Ti- ralongo en Frigo respectievelijk derde en vierde. De Itali aan Marzoli won 37 seconden na de winnaar de sprint van de achtervolgende groep. ANP TILBURG - Uit onvrede over het slechte spel van hun club hebben fans van Willem II de spelers gisteren na de training enige tijd opgesloten. Een groepje supporters maakte met een ketting het hek van het veld dicht. Wil lem II werd zondag met 7-0 ingemaakt door Feyenoord. Na een gesprek met Willem Il-trainer Robert Maaskant maakten de supporters het hek weer open. „Het was een ludieke actie waarmee de fans duidelijk wilden maken dat zij zich zorgen maken over de club", lichtte de woord voerder van Willem II het incident toe. „Maaskant heeft ze duidelijk gemaakt dat er keihard gewerkt om weer voor goede prestaties te zorgen." ANP LONDEN - Autocoureur Patrick Friesacher rijdt dit sei zoen voor het Formule 1-team van Minardi. De 24-jarige Oostenrijker wordt daarmee teamgenoot van de Nederlan der Christijan Albers. Friesacher krijgt het stoeltje dat eigenlijk was bedoeld voor de Deen Nicolas Kiesa. Deze slaagde er niet in vol doende sponsorgeld binnen te brengen. Het seizoen start op 6 maart met de GP van Australië. ANP/RTR BARCELONA - Formule 1-coureur Kimi Raikkönen is gisteren bij een testrit op het circuit van Barcelona zwaar gecrasht met zijn McLaren. Maar de Fin kneusde slechts een duim. Volgens ooggetuigen vloog de McLaren keihard in de omheining. De wagen tolde naar de ingang van de pitstraat en kwam daar tot stilstand. ANP/RTR GLASGOW - Fernando Ricksen heeft met Glasgow Ran gers overeenstemming bereikt over contractverlenging tot medio 2009. „Het feit dat de club een goed bod (van Everton) afsloeg, getuigt van vertrouwen in mij. Nu is het mijn beurt mijn betrokkenheid bij Glasgow Rangers te to nen", zegt Ricksen. ANP door Koen de Vries ZOETERMEER - Trinko Keen speelt volgende maand op het EK tafeltennis in Denemarken niet voor het nationale team. De bond (NTTB) liet Keen weten niet van zijn diensten gebruik te willen maken. Keen speelt wel in het individuele toernooi. Met die beslissing worden de verhoudingen tussen Keen ener zijds en het NTTB-bestuur en in- terim-bondscoach Danny Heis ter anderzijds verder op scherp gezet. De partijen kwamen in conflict nadat Keen eind 2004 afzegde voor de interland tegen Engeland, die bepalend was voor het spelen op het hoogste niveau op het komende EK. Keen gaf zijn eigen programma voorrang en vond dat de bond toezeggingen niet nakwam. De NTTB dacht dat Keen een con tract had ondertekend voor het spelen tegen Engeland. Dat bleek geen status te hebben. Ne derland verloor van Engeland, Keen schitterde korte tijd later op internationale toernooien. Het niet meespelen van Keen (33) wordt hem door de bond nog steeds niet in dank afgeno men. De Arnhemmer zegde tij dens een gesprek op 27 januari toe onder bepaalde voorwaar den weer voor het team te wil len spelen, maar de NTTB kwam daar niet op terug. Top sportcoördinator Herman van Eeden gaf gisteren aan liever met jonge speler als Barry Wijers, Frank Rengenhart en Michiel Jansen verder te gaan. Het betekent dat de bond de voorkeur geeft aan drie jongens van 22 jaar, die al vele jaren in de marge van het internationale tafeltennis opereren. Wijers staat 288e op de wereldrang lijst, Janssen 424e en Rengen hart 459e. Keen staat 21e. Keen is teleurgesteld over de be slissing. „Het is een legitieme be slissing, maar ik had meer res pect verwacht." Hij refereert on der meer aan de laatste Olympi sche Spelen, waarvoor hij zon der veel steun van de bond een startbewijs haalde. Dankzij hem mocht ook Heister naar Athene. Keen: „Ik drong zelf op een gesprek aan, mede omdat ik altijd het belang van de NTTB in het oog heb. Ik heb aangege ven dat ik van de bondscoach wilde weten of hij van mij ge bruik wilde maken. Van hem heb ik nooit wat gehoord. Ze lus ten me niet, dat is jammer. Maar ik vind het nog erger dat ze me dat niet rechtstreeks vertellen." Keen beschouwt het als een pes terijtje dat hij zich niet met Ne derland mag voorbereiden op het EK. Daar stapt hij luchtig overheen: „Bij de voorbereiding heb ik de bond niet nodig." Op het EK komt het ooit succesvol le dubbel Keen/Heister niet in actie. Keen dubbelt liever met de Sloveen Bojan Tokic. GPD Gabor Babos buigt vol schaamte het hoofd nadat de Hongaarse doelman van Feyenoord tegen Vitesse weer eens heeft geblunderd. foto Robert Vos/ANP door Barry van der Hooft GOES - Alleen een wonder kan het Nederlands futsalteam bij de laatste vier op het EK bren gen. Na het 4-1-verlies van giste ren tegen Oekraïne, moet Oran je morgen ruim van Tsjechië winnen en hopen op een grote ze ge van Rusland tegen Oekraïne. Zonder Edwin Grunholz kwam het manco van Nederland weer bovendrijven: de ploeg scoort moeizaam en geeft te makkelijk goals weg. Oranje was voor de pauze de bovenliggende partij, maar Oekraïne ging met een 2-0-voorsprong rusten, via Fe- dir Pylypiv en Sergiy Sytin. Na de pauze schoot Kees Thies de 2-1 binnen en daarna liet Oranje enkele prachtkansen op de gelijkmaker liggen. Doelman Patrick Thomassen werd vlak voor tijd gewisseld voor veldspe- ler Antoine Merlino, maar die tactische zet miste z'n uitwer king. Sytin maakte er 3-1 van, in de slotminuut legde Serhiv Koridze de 4-1-eindstand vast. Voor Oranje is de opdracht mor gen tegen Tsjechie simpel: met forse cijfers winnen. Daarbij is Nederland afhankelijk van het reeds geplaatste Rusland, dat ruim moet winnen van Oekraï ne, waardoor Oranje op doelsal do tweede in poule A wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17