Jeugd schaakt fris van de lever PZC Misstap Luctor in race om titel Dartshappening voor klein publiek Rinus Scheele op zijn best in finale Belgisch podium in trimloop Koewacht Scheldesport ongrijpbaar .23 Kampioenschap in Terneuzen: het niveau is geweldig gestegen biljarters van Hulst leiden j senioren Amerikanen zeggen af voor cup Meeste biljarters ook in Viersen Schuiteman weg bij Volendam Broedertwist in badminton uitslagen maandag 14 februari 2005 ^PfPptervan Kouteren JEBNEUZEN - De affiche aan deiiuiur in één van de voormali- ,e schoollokalen vermeldt een niveau dat tot de verbeelding spreekt en waarvan de jonge schakers alleen maar dromen. Oenamen van Nigel Short, Ga- n Kasparov, Viswanathan inand en Jeroen Piket prijken op het aanplakbiljet, maar nie mand lijkt zich te realiseren dat deze internationale grootmees- Urs ooit ook in de jeugdrangen zijn begonnen. laatste ronde van het 2eeuws schaakkampioenschap zaterdag in Terneu zen, wordt net als de voorgaan de ronden gekenmerkt door gro te tegenstellingen. De oudere jeugd is aanzienlijk stiller dan de E-en D-pupillen, voor wie aandacht en concentratie soms nog toverwoorden zijn. Leef tijdsgenoten spelen weliswaar tegen elkaar, maar het kwali teitsverschil in de diverse groe pen is aanzienlijk. De jongste jeugd speelt fris van de lever, waar de oudste leeftijdsgroep be dachtzaam de stukken schuift. En de oude vertrouwde schaak- klokken zijn nog steeds van dienst, maar hebben in de twee de speelzaal plaatsgemaakt voor digitale versies. Jan Breukelman mag zich om kirWim de Vos KOEWACHT - Over twee we ten wordt het Belgisch kam pioenschap veldlopen in Oos- lende gehouden. In de aanloop die wedstrijd koos Steven de Vlieger uit Sinaai zaterdag de Berlaereloop in Koe wacht om aan zijn snelheid te werken. Hij won de trimloop af getekend. De Belg had de minste hinder j tan de slechte weersomstandig- Wen. Met bijna anderhalve mi- mut voorsprong ging hij als nnnaar over de finish. Steven de Vlieger lijkt dan ook ivorm te zijn voor het Bel- ische kampioenschap in het „Ik kan met deze weersom- tandigheden tevreden zijn", zei afloop. De 28-jarige at- uit Sinaai behoort niet tot echte top in zijn land. Toch ïrwacht hij volgende week wel positie in de subtop. „Ik topbij de eerste vijftien te ein- jén." omstandigheden waren in oewacht bar en boos voor de elnemers. De harde storm tor Jan Roovers fERNEUZEN - De korfballers tan Luctor gingen zaterdag in competitieduel voor de vier- itklasse zwaar in de fout. Door ifiï-12-nederlaag bij Schelde- togels in Bergen op Zoom gaat de koppositie verloren en komt trinet vier titelkandidaten (At- as, Luctor, BKC en De Voltref- lers) een superspannend slot. IKC won thuis van SKV uit Sl- euwijk met 18-15. In de vierde sse C maakte Zaamslag na 14-12-zege op Reeuwijk de ansluiting met de overige de gradatiekandidaten. icheldevogels-Luctor 17-12. De Viswedstrijd tegen De Bergse gels ging al met 17-15 verlo- i. Luctor kon in de return een revanche nemen. En wat pijn doet... door de neder ig werd de koppositie ingele- en moet het achttal van i Peter Durink nog stevig en de bak om de hoofdprijs bin nen te halen. 'el koploper Atlas nog op be- ?ek in Terneuzen ziet Durink datnog altijd zitten. „Scheldevo- gels ligt ons nou eenmaal niet, ploeg hebben we geen pp",maakte hij duidelijk. Luc- forstond in de opening stijf van de zenuwen en moest daardoor needs achter de thuisploeg aan. ""'bij rust kreeg Luctor met- Sn een tikje (9-6) en verderop '5-9. Dat dwong' de bezoekers sterk achtervolgen. Bij 15-12 'eek dat succes op te leveren. Te geforceerd op zoek naar de aan- J®NEUZEN - Het biljartteam *t is leider in de competitie senioren in de kanaalzone. .doper heeft in procenten Wend 110,044 punten. ^tode in de tussenstand is De >oek, voor St. Albert en -cht. De Hulster biljarters Wamen in de speelronde van longeweek aan de hoogste sco- teZe haalden 335 van de 494 te *faken caramboles. De Waran- acJleulengat en St. Albert haal- een hoog percentage. half tien 's ochtends al de eerste Zeeuws kampioen noemen. De zeventienjarige Terneuzenaar prolongeert zijn titel in de leef tijdsgroep tot twintig jaar zon der zelf te spelen. Zijn tegen stander Erik van Nassau heeft zich ziek afgemeld. Het is, na dat hij met het jeugdteam van Bobby Fischer in Wassenaar na tionaal kampioen in de meester klasse is geworden, dit seizoen de tweede titel voor de student sociale geografie en planologie in Utrecht. Analyseren Jan Breukelman slijt cle dag ver volgens als jeugdtrainer van de schaakclub Terneuzen door wed strijden met zijn jeugdige pupil len te analyseren. De jonge Quin- ten Ducarmon zegt dat hij soms al zeven zetten vooruit kan den ken en lijkt daarmee uit het goe de hout gesneden. Volgens Breu kelman wordt in de D-groep nog veelal onbezonnen ge speeld. „Hier wordt gewoon lek ker geschaakt", zegt de kam pioen van de oudste groep. „Hup, die stukken vooruit. Dat pakt wel eens goed uit, maar ook wel eens minder. Pas als je ouder wordt, ga je rustig opbou wen. Je neemt er de tijd voor, je let op wat een tegenstander doet en zorgt ervoor dat je een stel ling niet verprutst. Daardoor ga je beter schaken." Het Zeeuws kampioenschap bij de jeugd lijdt volgens wedstrijd leider Adri Paauwe niet onder het computertijdperk. Het aan tal inschrijvingen schommelt al jaren rond hetzelfde aantal. Paauwe, zo'n kleine dertig jaar voorzitter van Terneuzen en sinds vorig seizoen lid van de jeugdcommissie van de landelij ke schaakbond, zegt dat Goes, Souburg, Oostburg, Axel en Ter neuzen de meeste deelnemers le veren. Vlissingen zit weer in de lift. „Vorig jaar hadden ze geen deelnemers. Nu toch weer een aantal", stelt Paauwe tevreden vast. „En Koudekerke zou nog wel eens een kampioen kunnen leveren." „Je kunt op de computer ook van alles te weten komen over schaken", weet de bestuurder. „Schakers doen nog wel eens een tweede sport, maar als het erop aankomt is er een redelijk aantal dat voornamelijk aan schaken doet. Die schaken elk weekend. Ze gaan het land in of trekken over de grens." Stijgende lijn Het niveau, ook in eigen streek, is beter dan voorgaande jaren. Dat is volgens Adri Paauwe me de het gevolg van door de bond gevolgde beleidsadviezen, waar aan hij zelf heeft meegewerkt. „Voor het eerst wordt voor de E-jeugd een apart Nederlands kampioenschap gehouden. Het niveau is door opleiding gewel dig gestegen. Daarnaast is vorig jaar een jeugdratingslijst inge voerd. Als kinderen nu het land in gaan om een toernooi te spe len, kunnen ze op gelijke sterkte worden ingedeeld. Dat is een stuk interessanter dan altijd maar te winnen met je ogen dicht." Mattis van Doeselaar (B-jeugd), Roland Kars (C-groep) en Quin- ten Ducarmon (D-en E-groep) werden net als Jan Breukelman Zeeuws kampioen. Zij plaatsten zich met Ingeborg Jansen (B), Joey van de Braak, Claire Volle man (beiden C), Luuc van de Zee, Chris van Waes, Pieter Wis se, Carlijn Braem (allen D) en de E-spelers Renzo Ducarmon en Matthijs Biondina voor het Ne derlands kampioenschap. maakte het soms onmogelijk om er een fatsoenlijk tempo op na te houden. „Er waren plaatsen op het parkoers waar ik bijna stil stond, zo hard waaide het", gaf De Vlieger aan. esondanks slaagde hij erin om zijn concur renten al snel op een beslissende achterstand te zetten. „Ik ben op dit parkoers in het voordeel, doordat ik nu nog vol op in het veldseizoen zit", besef te De Vlieger, die in zijn landge noten Kurt Vanhaverbeke en Kris Pauwels zijn grootste con currenten zag. Dat tweetal liep tot de finish samen, in een fraaie spurt werd Pauwels uit eindelijk tweede. De toptien bestond zaterdag in zijn totaal uit Belgische atleten. De plaatselijke loper Edwin de la Ruelle liep wel een uitsteken de wedstrijd en wist zich op de elfde plaats te klasseren, vlak voor Ronni van Acker uit Nieuw-Namen. Het erepodium op de overige af standen was ook Belgisch ge kleurd. Alleen bij de mannen op de korte afstand, de 3800 meter, eindigde de 16-jarige Robin Ma- riman uit Koewacht als derde. sluiting werden te moeilijke op lossingen gezocht. De thuis ploeg kon tenslotte de definitie ve knock-out uitdelen. Scores Luctor: Davy Jonker 4, Syl via Trouwborst, Adrie de Jonge en Ferry de Waele 2, Evelien van den Dool en Eric-Jan Dellebeke 1. BKC-SKV 18-15. Aanvoerster Jolanda Dees was niet echt te vreden met het resultaat: „We hebben gewonnen, maar daar is in feite alles mee gezegd." Dees was niet gelukkig met de ma nier waarop de ploeg het verde digende werk had aangepakt. ,Veel te slap", oordeelde ze daar over en ze gaf daarmee ook aan waarom BKC de tegenstander nooit echt los kon gooien. „Maar goed dat we aanvallend bij de les waren. Daar hebben we de wedstrijd gewonnen", wist Dees. Lilian van der Lijke is na de blessure in de wedstrijd tegen Luctor nog altijd niet terug, topscorer Wietse Roest is inmid dels terug van wintersport. Scorers-BKC: Michiel Roest 6, Marty de Vilder 4, Wietse Roest 3, Marielle Faas en Jolanda Dees 2, David van Luik 1 Zaamslag-Reeuwijk 14-12. In een wedstrijd waarin nogal eens wat verkeerd ging, haalde Zaam slag verdiend de punten binnen. Verdiend, omdat de ploeg van coach Ivan de Herdt van start tot finish aan de goede kant van de score zat, maar de voor sprong verdedigend ook te vaak verkwanselde. Bovendien had den de gasten op een paar cru ciale momenten ook de arbitra ge niet tegen. Kortom, het bleef lang spannend. En er waren een goede aanvallende en verdedi gende Sandra Hamelink en Ewout Openneer (tegen de beste man van Reeuwijk) nodig om de ploeg bij momenten overeind te houden. Bij rust stond het 7-6, na 7-7 was er twee keer een ver snelling van de thuisploeg. De eerste leverde 10-7 op, de twee de 14-9, drie minuten voor tijd. Waarna Zaamslag zich moest schamen dat het nog 14-12 werd. Scores Zaamslag: Sandra Hame link en Ernst de Putter 3, Marco van Reeuwijk en Ewout Openneer 2, Marjan Verhage, Wilco van de Ree, Frans Verpoorte en Joris de Bree 1 Scheldesport-speler Rochardi Maduro scoort in de wedstrijd tegen Vlissingen. door Aector Dooms TERNEUZEN - De koppositie van de bas ketballers van Scheldesport in de eerste klasse blijft voorlopig onaangetast. Het Ter- neuzense team won de dertiende wedstrijd van het seizoen met overtuigende 82-63-cij- fers van BC Vlissingen 2. Scheldesport hanteerde de beproefde zo ne-tactiek, die tot nu toe zeer succesvol is gebleken. In de beginfase nam de ploeg al ruim afstand van de tegenstander: 25-12. Daarna sloop er wat gemakzucht in de gele deren, terwijl de Vlissingers er juist alles aan deden om zich te herstellen van de slech te start. In het tweede deel van de eerste helft ging het duel gelijk op, in de derde periode wist BC Vlissingen iets in te lopen. De kloof be droeg nog wel negen punten voor Schelde sport: 58-49. „Het was puur concentratieverlies. We speelden in die fase te slordig", zei de Ter- neuzense coach Vladimir Dielemans later. Zijn ploeg liep geen schade op, omdat in de slotfase de tegenstander niet meer bij mach te was om er een slotoffensief uit te persen. Bovendien gaf Scheldesport in die slotfase geen kansen meer weg. Amin la Lami, die in Marokko op het hoog ste niveau speelde, was als centerspeler goed voor zestien punten, gevolgd door Mau- rits van Aalst met vijftien en Junior da Con- foto Camile Schelstraete ceicao en Joery van Aalst met dertien pun ten. Scheldesport 2-Mevo'80 58-48: De reserves van Scheldesport kenden een luxepro- bleeem met een selectie van elf spelers. Na tien minuten keek de thuisclub tegen een 23-10-achterstand aan. Daarna nam de jeugd van Scheldesport het initiatief over. De inzet van verse krachten sorteerde met een effect. De kloof van dertien punten ach terstand werd halverwege omgebogen naar een voorsprong van tien punten: 36-26. In de tweede helft hield Scheldesport de voor sprong vast. De productie werd verdeeld onder de Schel- desporters Nino Wullems (16), Peter Heij- nen (11) en Joery Buijze (10). van onze sportredactie IJZENDIJKE - De concurrentie was groot. Zodanig zelfs dat Franklin Blaakman, één van de organisatoren van de dartshap pening in caie Les Amis in IJzen- dijke, zaterdag durfde te spre ken over „tegenvallende belang stelling." Want Darryl Fitton, die als sluit stuk van het toernooi de show moest stelen, kwam nu tegelijk met de tv-partij Taylor-Van Bar- neveld aan het bord. Bovendien maakten de weergoden een avondlijke gang naar Les Amis niet bepaald uitnodigend. Waar door Fitton niet het publiek trok waarop vooraf gehoopt werd. De darter, bekend omdat hij al tijd heupwiegend opkomt met een zonnebril, deed overigens wel wat van hem als wereldrop- per verwacht mocht worden. Hij won de zestien legs tegen de eer ste acht van het mannentoer- nooi, de eerste vier van het vrou wentoernooi en vier spelers die via loting een leg tegen Fitton uit het vuur sleepten. Tot die deelnemers behoorde Karin Krappen, de onbetwiste vrouwelijke nummer één van SLUISKIL - De Amerikanen Theobald en Lofgren, die in de voorronden onder meer waren ingedeeld in een poule met de Nederlandse Gerrie Geelen, hebben afgezegd voor de wereldbeker driebanden in Sluiskil. Voor de afzeggers komen twee invallers in actie. Zaterdag meldden zich via topspeler Sayginer nog twee andere Turkse speler met de vraag om mee te doen. De wereldbond beslist deze week of deze late inschrijvingen worden gehonoreerd. Gerrie Geelen, vorig jaar tweede op het WK voor vrouwen, is een van de drie vrouwelijke deelneemsters aan de worldcup in Sluiskil. De twee andere vrouwen zijn de Nederlandse Therese Klompenhouwer en de Turkse Gulsen Degener. SLUISKIL - De meeste biljarters, die donderdag van start gaan in het WK voor landenteams in Viersen, komen volgende week ook in Sluiskil aan het biljart voor de we reldbeker. Van de 32 spelers op het WK reizen daarna 27 spelers af naar Sluiskil. Dick Jaspers en Jean Paul de Bruijn spelen in Viersen voor Nederland. Het tweetal treft in de eerste ronde het team van Vietnam. Jaspers en De Bruijn, die morgenavond nog een demonstratie geven in Sluiskil, vertrekken de volgende dag naar Duitsland. De speelzaal voor de worldcup, in het Meulengat in Sluis kil, wordt vanaf vandaag opgebouwd. In de grote speel zaal komen vier matchtafels te staan, de andere twee bil jarts worden in kleinere zalen opgesteld. De voorronden beginnen zondag met achttien spelers, de eerste partijen zijn om twee uur. VOLENDAM - Frans Schuitemaker en Volendam zijn met onmiddellijke ingang uit elkaar gegaan. De trainer van de tegenstander van Hoek in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal stapte op na de verloren bekerwedstrijd tegen zaterdag-vijfdeklasser Young Boys. Tijdens de eerste competitiehelft vielen de resultaten van Volendam al tegen. Toch waren er positieve geluiden over het frisse en aanvallende voetbal te horen. Schuitemaker maakte tijdens de winterstop bekend volgend seizoen naar Elinkwijk te verkassen. Vanaf dat moment won Vo lendam geen wedstrijd meer. Ondanks een trainingskamp in Turkije werd na de winterstop verloren van Hoek, Mar ken en Barendrecht. Daardoor is Volendam momenteel hekkensluiter in de hoofdklasse. Vorige week kwam Volendam voor de beker niet verder dan 1-1 tegen het Haarlemse Young Boys. De vijfdeklas- ser nam de strafschoppen zelfs beter, waardoor Volen dam uitgeschakeld werd in het toernooi om de Amstel dis trictsbeker. TERNEUZEN - De wedstrijd tussen de badmintonteams van Terneuzen 2 en Terneuzen 3, in de derde klasse, is gis teren al vooruitgespeeld. Het treffen eindigde in een 5-3-overwinning voor het tweede team. De twee ploegen waren aan elkaar gewaagd. Er werden vier driesetters ge speeld en ook de tweesetters gaven weinig krachtsver schil te zien. Door deze zege loopt Terneuzen 2 wat verder weg van de onderste plaatsen. Terneuzen 3 blijft voor laatste, maar heeft een ruime voorsprong op hekkenslui ter Schepnet. Koewacht. Twintigste Berlaere loop, 15 km. Mannen: 1. Steven de Vlieger (B) 49.00, 2. Kris Pauwels (B) 50.29, 3. Kurt Vanhaverbeke (B) 50.35, 4. Filip van Goethem (B) 51.54, 5. Van Hoebroeck (B) 52.29, 6. Kristof Rul (B) 53.13, 7. Rudy van Guyse (B) 53.50, 8. Patrick Hembrecht (B) 53.51, 9. Ignace Bekaert (B) 54.06, 10. Dirk van de Veire (B) 54.30, 11. Edwin de la Ruelle (Koe wacht) 55.59, 12. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 57.42, 13. Frank Ver- schorre (Breskens) 58.19. Vrouwen: 1. Sylvie Mulle (B) 57.12, 2. Saskia de Pluk ker (B) 58.28, 3. Lut de Clerck (B) 1.04.41. 7600 m, mannen: 1. Bart Bleij- aert (B) 27.28, 2. Kris Derveaux (B) 28.51, 3. Jarno van Guyse (B) 29.11, 4. Freddy van Landeghem (B) 29.22, 5. Peter de Vet (Westdorpe) 30.06. Vrou wen: 1. Cindy Mees (B) 36.11, 2. Cynthia Huybregts (B) 37.46, 3. Martine Goossens (B) 38.37. 3800 m, mannen: 1. Frederik de Backer (B) 13.52, 2. Jordi van Guyse (B) 14.02, 3. Robin Mariman (Koewacht) 14.45, 4. Michael Braem (B) 14.51, 5. Ruben Martens (Koewacht) 15.32. Vrouwen: 1. Haike van de Velde (B) 19.02, 2. Nicole Linthout (B) 19.29, 3. Lieve Geldof (B) 20.13. Jeugd, jon gens: 1. Mujib Yaqoubi (Heikant). Meis jes: 1. Lynn Masson (B). rarammn Derde klasse regio. Terneuzen 3-Terneuzen 2 3-5. ME: Arno de Rit- ter-Sjacco de Ritter 15-13, 11-15, 15-17; Paul van de Vijver-Georg Bar 12-15, 15-10, 17-14. VE: Esmeralda Roelse-ln- grid de Vries 11-8, 11-13, 9-11; Nelly de Ritter-Silvia van Straten 11-8, 11-9. GD: De Ritter/De Ritter-De RïtterA/an Straten 11-15, 13-15; Van de Vijver/ Roel- se-Bar/Monique de Kok 10-15, 15-17. MD: De Ritter/ V.d. Vijver-De Ritter/Bar 12-15, 10-15. VE: Roelse/De Ritter-De Vries/De Kok 15-12,10-15,17-14 Kampioenschap vierde klasse band stoten Zeeuws-Vlaamse bond in Hulst. 1. Rinus Scheele (NASA/Ed Hore mans Axel) 12 matchpunten, algemeen gemiddelde 1,30, hoogste serie 11 ca ramboles, 2. George Boussen (JBH Hulst) 10-1,17-8, 3. Ruud van Velzen ('t Bierwinkeltje Terneuzen) 10-1,10-7, 4. Theo Voermans (BV Dow Terneuzen) 6-1,31-10, 5. Levien Basting (De Loven- hoek Hoek) 6-1,24-11, 6. Cees van Ham (JBH) 6-1,12-10, 7. Peter Ceulemans (ABC Breskens) 4-1,01-9, 8. Rudy Dobbe laar (BV Dow) 2-0,962-9. Seniorencom petitie kanaalzone. De Warande-St. Albert 350-277, De3 Lieve-Bachten Die- ke 281-140, Koewacht-Dorpshuis 204-235, De Lovenhoek-Hulst 264-494, De Veste-'t Steen 285-333, Gregorïus- Malpertuus 251- 256, Kasteeltje-Tref punt 173-170, Meulengat-De Vla schaard 294-279. Stand: 1. Hulst 110,044, 2. De Lovenhoek 106,166, 3. St. Albert 103,867, 4. Koewacht 103,377, 5. 't Steen 103,274, 6. De Veste 103,013, 7. Meulengat 102,755, 8. De Warande 102,645, 9. Trefpunt 102,598, 10. Bach- ten Dieke 101,341. Terneuzen. Verlate Carnavalsdrive BC De Veste (36 paren). A-lijn: 1. Me vrouw Pols/dhr. Lossie 57,27, 2. Ds. Mattens/Meijer 54,55, 3. Ds. Van der Heijden/De Koning 53,33, 4. Ds. Nieskens/De Ridder en Ds. Van Leeuwe/Rademaker 51,82, 6. Ds. Smolders/Veerman 51,52. B-lijn: 1. HH. Rammeloo/Van Rumste 61,82, 2. Ds. Dees/Van Fraassen 59,39, 3. HH. Du Rivou/Smolders 55,45, 4. Echtpaar De Rooij 53,64, 5. Mevrouw Veraart/dhr. Groothaert 49,70, 6. Ds. Boerbooms/ Huigh en Ds. Kinkelaar/Siereveld 49,39. C-lijn: 1. Echtpaar Egberts 57,58, 2. Ds. Van der Branden/Donks 54,85, 3. Echt paar De Bokx 53,94, 4. Ds. Reedijk/ Ver munt 53,64, 5. Ds. Haak/Moerman 51,52, 6. Ds. Boers/Hoogenboom 51,21. Hulst. Rayoncompetitie. Klasse A: 't Jagershuis-Den Dullaert 1-5. Stand: In den d'Waes 2 15-36, Saint Ducky 15-35, OJB 14-32, De Smet 15-32, Tènce/Za- man Sport 2 16-26, Den Dullaert 15-22, Casteels/De Meerpaal 15-20, 't Jagers huis 16-20, Max Korting 15-10, Don- ckers 13-9, Equinox 13-7, Morres/Con- trolec 2 14-3. Klasse B: Café San- té-Morres/Controlec 3 4-2, De Gouden Kroon-Roskam/vd Velde 6-3, Saint Duc ky 2-De Reizende Man- 3-3. Stand: Neckermann/Stuntmarkt 16-40, Café Santé 16-38, De Gouden Kroon 16-33, ADM/Lazarus 15-31, ING Bank 14-24, De Reizende Man 16-23, Roskam/vd Velde 16-21, IZV/IBS 16-19, Morres/Controlec 3 16-16, IZV/IBS 2 15-14, IZV/IBS 3 14-7, Saint Ducky 2 16-5. Zeeland, die in de finale van het toernooi te sterk bleek voor Han- ny Laggas uit Wissekerke. Bij de mannen was Jean-Paul van Acker dicht bij de toernooi zege. De Axelaar schopte het tot de finale, maar verloor daarin met 5-4 van de Belg Chris Braak- veld. Aan het toernooi werd deelgeno men door 134 spelers en 24 speel sters. door Peter Snelders HULST - Rinus Scheelde uit Axel heeft in een zinderende fi nalepartij het kampioenschap vierde klasse bandstoten van de Zeeuws-Vlaamse biljartbond op zijn naam gebracht. In de biljartzaal van De Blaau- we Hoeve in Hulst versloeg hij in de slotpartij Ruud van Vel zen. Voor dat laatste duel kon Scheele zich al beroepen op de beste uitgangspositie. Hij had net als Ruud van Velzen tien matchpunten, maar had een aan merkelijk beter moyenne. Dat was hooguit een klein voordeel, want alleen bij een remise was dat gemiddelde van belang. Ruud van Velzen kwam wel het best uit de startblokken en nam een voorsprong van acht caram boles: 18-10. Niet veel latei- kwam Scheelde met zijn hoog ste serie van het toernooi (11) te rug in de wedstrijd. De partij ging tot ruim in de dertig caram boles gelijk op. Toen stokte de productie bij Ruud van Velzen, wat hem in slotfase opbrak. Met de winstcijfers 40-36 in 37 beurten verzekerde Rinus Schee le zich van het kampioenschap. De kortste partij was ook voor de Axelaar: veertig caramboles in negentien beurten. Bijzonder knap was ook de tweede plaats van invaller George Boussen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39