Vlucht dienstensector baart zorg PZC PZC Carnavalsmarkt is schot in de roos Hulpgoederen staan klaar voor Sri Lanka PZC krachtenbundeling gemeenten nodig tegen leegloop in Kanaalzone 11 /AAZET Bridgers voor Henri Dunant Man gepakt met xtc-pillen Campings beste van Europa Katapult beschadigt auto Eenzijdig ongeval vrachtwagen Diefstal uit auto Brokkenpiloot zonder rijbewijs Besluit voetbalkooi valt snel agenda maandag 14 februari 2005 frprWnut Bareman jrNEUZEN - De drie gemeen- (n in Zeeuws-'Vlaanderen moe- en samen proberen het vertrek au overheidsdiensten en bedrij en te voorkomen. Ze moeten i te beginnen een inventarisa- ,e maken van de 'vertrekkers n twijfelgevallen', de beschik te (en vaak leegstaande) kan- oorruimte in kaart brengen en laarmee op de promotionele oer gaan. jeWD-fractie in de gemeente- aad van Terneuzen heeft daar- je een initiatiefvoorstel inge- iend bij B en W. De fractie leit voor het opstellen van een narketingplan ter bestrijding an de leegloop en leegstand. iaarvoor moet een krediet van euro beschikbaar wor- len gesteld. Terneuzen moet de aak aanpakken in nauwe sa- nemverking met de twee flank- lemeenten. •uncties Jinds de komst van de Wester- theldetunnel blijkt de regio er. aantal belangrijke functies verliezen of is er de dreiging nvertrek van een aantal dien en en bedrijven. )e douane verdween al eerder, .or de marechaussee moest orden gevochten, de Belasting- nst overweegt serieus de dien en te centraliseren in Goes, de aterpolitie is enkel nog 'als ex- enment' actief in Terneuzen, j keuringsdienst UWV centrali- lerten ook de Kamer van Koop- andel dreigt de vestiging in emeuzen terug te brengen lar enkel nog een baliefunctie, ok de gezondheidszorg neigt lar een bundeling van krach- nen al is de fusie van de water- happen afgeblazen, een ver gaande samenwerking lijkt (Advertentie) laktocht afgeblazen Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel Ranè van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tet (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-maïl; redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl op termijn onontkoombaar. En ook dat zal leiden tot banenver lies. De laatste verhuizer was de Grontmij (het vroegere inge nieursbureau Bravenboer Scheers) dat Terneuzen ruilt voor Middelburg. En dat kost opnieuw honderd arbeidsplaat sen. WD-fractievoorzitter W. Broek- huysen: „We hebben die 'vlucht' van vooral de dienstensector al eerder met grote bezorgdheid aangekaart bij het college. Het leidde weliswaar tot instemmen de reacties - en 'dat we er sa men iets aan moesten doen' - maar ik zie bitter weinig resul taat. Als je kijkt hoeveel kan toorruimte er momenteel alleen al in de Kanaalzone leegstaat en wat daar straks eventueel nog bijkomt, schrik je je rot. We kun nen dat toch niet zonder slag of stoot laten gebeuren? Ik mis een krachtdadig tegenoffensief." Hij wijst ook op de voorspelling van de Gentse professor G. Al- laert dat de werkgelegenheid in de Kanaalzone, na de ingebruik name van de Westerscheldetun- nel, met zeker 3,5 procent zou groeien. „Daarvan is tot nu toe weinig gebleken." Broekhuysen weet zich, in zijn pleidooi voor een gedegen onderzoek en een gezamenlijke aanpak van de pro blematiek gesterkt door eerdere uitspraken van burgemeester J. Lonink. Die zei meer dan een jaar geleden al dat alles in het werk moeten worden gesteld om de neergang te keren. Lonink: „Maar dan moeten we wel weten waarover we praten." Ook hij bepleitte een analyse en inventarisatie. Broekhuysen vindt dat na dat onderzoek snel werk moet wor den gemaakt van een promotie campagne. „Want bijna niemand hoort van ons; het is oorverdovend stil. En dat baart onze fractie zorgen." 'KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-330333 ILNGSTDIJK - De liaktocht an de Stichting Behoud Na- uur en Leefmilieu (SBNL) en Ie Wildbeheereenheid (WBE) lonlenisse is zaterdag vanwege iel slechte weer afgeblazen. fnjwüligers van de SBNL wil len zaterdag de beplanting aan lePlattendijk in Hengstdijk af eten en eens flink terug- noeien en het gesnoeide hout Tillen leggen., Zaterdagmorgen bleek echter, iat het weer veel te gevaarlijk fas met die regen en harde "ind. Het was niet echt verant woord om dan bomen te gaan oeienop een open dijk", aldus van Campen van SBNL. De ferkzaamheden zullen nu op ia later tijdstip worden uitge roerd. In Kloosterzande werd zaterdag druk gehandeld in afgedankte carnavalswagens en ander spul. door Gino van den Broecke KLOOSTERZANDE - De carnavalsver enigingen De Klepzeikers en De Knos- seljèrs uit Kloosterzande hielden afgelo pen zaterdagmiddag voor de tweede keer hun eigen carnavalsmarkt. Door het slechte weer hadden enkele wagens afgebeld, maar vanwege de goede be langstelling van het talrijke publiek was de organisatie toch erg tevreden. Het erf van de familie Vereecken aan de Lange Nieuwstraat in Kloosterzande was ook dit keer weer de pleisterplaats voor de markt. Het publiek moest van wege de hevige regenbuien door plassen en modder langs de opgestelde carna valswagens lopen, die allemaal te koop werden aangeboden. Geïnteresseerden konden daarnaast ook losse delen en pakken kopen van de aanbiedende carnavalsverenigingen. „Het lijkt wel of wij patent hebben op slecht weer. Vorig jaar had het zo veel gesneeuwd en nu weer regen en harde wind. Maar we zijn toch heel tevreden, want er zijn veel mensen gekomen", al dus R. Vink van De Knosseljèrs. In na volging van de carnavalsmarkt in Hei kant wilde men in Kloosterzande ook een markt organiseren waar carnavals- spullen te koop worden aangeboden. Het blijkt in de praktijk toch moeilijk voor de verenigingen rond Kloosterzan de om het hele eind met hun wagen naar Heikant te rijden en daar hebben de organisatoren dus handig op inge speeld. Probeersel „Vorig jaar was een probeersel. Het pak te erg goed uit en nu zijn er zelfs meer wagens. Het publiek weet ons inmid dels ook goed te vinden. In Heikant is de markt eigenlijk ook voor ons te laat. Veel verenigingen willen graag zo snel mogelijk hun wagen afbreken. Uit de regio Hulst doen nog veel verenigingen mee in België en van hieruit niet, dus dat is nog een reden om deze markt te houden", vertelt G. Asselman van De Klepzeikers, de andere organiserende vereniging. Het publiek kwam inder daad niet alleen uit de buurt van Kloos terzande, maar ook uit de rest van Zeeuws-Vlaanderen en Brabant om te handelen en bouwideeën op te doen. Carnavalsclubs uit Bergen op Zoom en Steenbergen konden via www.carnaval- pagina.nl de weg naar de winderige Zeeuws-Vlaamse polder vinden. Vol be langstelling werden kleurrijke wagens bekeken als de Sarpbabus van De Knos seljèrs, die in Kloosterzande de winst had gepakt. Ook de Fucky Duckies uit Vogelwaarde boden via foto's hun suc cesvolle wagen, die drie eerste plekken had gepakt dit carnaval, te koop aan. „Vanwege de harde wind hebben we be sloten om de wagen niet hierheen te rij den, maar via foto's te verkopen. Daar voor is deze markt natuurlijk ook prima geschikt", aldus R. Janse van de Fucky foto Wim Kooyman Duckies. Op het natte boerenerf waren de vele carnavalsfanaten met elkaar in overleg om waar te kopen en te verko pen. „Het zijn vooral de poppen die ver kocht worden. Die gaan vaak van vere niging naar vereniging. De rest wordt van schuim door de bouwers zelf in el kaar gestoken. Daarnaast zie je dat ook pakken het in de verkoop wel redelijk doen. Vorig jaar kwamen ze zelfs uit Den Bosch voor een aantal Mexicaanse pakken naar Kloosterzande gereden, dus we zijn als markt op de goede weg", aldus G. Asselman van De Klepzeikers. De handelaren en het publiek konden zich gedurende de koude middag in de schuur ook tegoed doen aan een warm broodje hamburger en koffie, frisdrank of uiteraard een fris glas bier. Het is volgens de organisatoren zeker de bedoeling dat de markt een vaste af sluiter van de carnavalsperiode wordt. „Het is ons erg goed bevallen en er blijkt een enorme behoefte aan te zijn. Als je ziet hoeveel publiek erop afkomt! Maar het is wel te hopen dat het weel de volgende jaren wat beter is", besluit Asselman. TERNEUZEN - De bridgers van Bridgeclub De Veste in Ter neuzen houden jaarlijks, direct na carnaval, een grote bridge-drive. Dit jaar besloten ze, gezien het leed in de wereld, af te zien van een prijsuitrei king. Voorzitter R. Eggermont: „We wilden de opbrengst van de drive eerst bestemmen voor de slachtoffers van de tsunami in Azië, maar toen bleek dat daar voldoende hulp wordt geboden, hebben we gekozen voor de bouw van de nieuwe Henri Du nant van het Rode Kruis." Aan de bridge-drive in de ontmoe tingsruimte van De Veste werd deelgenomen door een kleine tachtig bridgers (twaalf paren in drie lijnen). Ze brachten sa men 375 euro bij elkaar. Het geld werd aan het einde van de middag overhandigd aan een vertegenwoordigster van het Ro de Kruis. De belangrijkste uit slagen: (gele lijn) 1. het echtpaar Egberts met 57,8 procent; (blau we lijn) het paar Ramme- loo-Van Rumste met 61,82 pro cent en (rode lijn) het paar me vrouw Pols/de heer Lossie met 57,27 procent. foto Wim Kooyman GOES - De Goese politie heeft zaterdagnacht een 19-jari- ge Rotterdammer aangehouden op de Frans den Hollan derlaan in Goes. De man had een kleine hoeveelheid wiet en 19 xtc-pillen bij zich. De rommel werd in beslag geno men en de Rotterdammer werd na verhoor weggestuurd. OOSTKAPELLE - Twee campings in Oostkapelle staan in de top-25 van beste campings in Europa. De ranglijst is samengesteld door de ANWB. Daarmee scoort Oostkapel le, samen met Ommen, het beste in Nederland. Zowel cam ping In de Bongerd als Ons Buiten scoren voor kindvrien delijkheid. Ons Buiten wordt geroemd vanwege het privé- sanitair, de Bongerd voor de gevarieerde plaatsen. HULST - In de Poorterslaan: in Hulst is een auto bescha digd door jongelui, die met een katapult schoten. Getui gen zagen vrijdag hoe ze onder meer een autoruit verniel den en belden de politie. Die stelt een onderzoek in. SEROOSKERKE (S) - Een 46-jarige vrachtwagenchauf feur uit de gemeente Rucphen is in de nacht van vrijdag op zaterdag door nog onbekende oorzaak met de wielen van zijn wagen in de berm op de Stoofweg in Serooskerke terechtgekomen. Hierbij reed hij over een lengte van onge veer honderd meter bosjes omver. De vrachtwagen raakte aan de voorzijde beschadigd. Het eenzijdige ongeval ge beurde rond kwart over vijf. ZIERIKZEE - Uit een bestelauto die geparkeerd stond aan de Balie in Zierikzee is in de nacht van zaterdag op zondag voor meer dan 1500 euro aan gereedschap gesto len. Het gaat om onder meer een schroefmachine, boren en een decoupeerzaag. OOSTKAPELLE - Een achttienjarige Middelburger is za terdagavond rond half elf met zijn auto tegen een tuin muur en een auto gebotst. Hij reed op de Noord weg in Oostkapelle, slipte en raakte de muur en de auto. Deze au to schoot vervolgens door een andere muur. De jongen bleek geen rijbewijs te hebben. OOST-SOUBURG - Het Vlissingse college van B en W neemt binnenkort een beslissing over cle voetbalkooi ach ter sporthal Van Duijvenvoorde in Oost-Souburg. Omwo nenden vrezen overlast als de kooi er komt, jongeren drin gen al jaren aan op het plaatsen van een voetbalkooi. Vol gens wethouder E. Walrave-Troost worden alle meningen meegewogen bij het besluit. Als wordt besloten dat de kooi er mag komen, moeten nog wel procedures worden gevolgd. door Wout Bareman TERNEUZEN - De hulpactie van Paviljoen Westkant in Ter neuzen voor de slachtoffers van de zeebeving in Sri Lanka ver loopt tot nu toe uitermate suc cesvol. Over ruim een week wordt via de haven van Rotter dam een aantal containers met hulpgoederen verscheept. Daarnaast wordt nog steeds geld ingezameld voor structure le hulpverlening. Zo is het de be doeling dat binnenkort ook con tainers met sanitaire voorzienin gen op transport worden gezet naar Azië. Coördinator Jan-Wil lem Dooms van Westkant helpt Azië zaterdag: „Sinds het begin van de actie, nu een week of drie geleden, liep het storm. Mensen leverden dozen vol hulp middelen in bij het paviljoen, maar ook rechtstreeks bij de op slagloods van sleper en berger Multraship aan de Schependijk. In de knuffeldieren komen we om; die zijn nu niet meer nodig. Het gaat nu nog vooral om eer ste levensbehoeften als babykle- ding en attributen zoals spenen en dergelijke. We hebben ook nog steeds behoefte aan potten en pannen, tandenborstels, tand pasta, zeep en andere toiletarti kelen en ook zaklampen en bat terijen hebben we nodig." In de containers, die op kosten van sponsor de Walcherse Bouw- unie door scheepsagent Muller Co. op transport worden ge zet naar Sri Lanka, 'reist' ook een groot aantal tafeltjes en stoeltjes mee, onder meer be schikbaar gesteld door iemand uit Poortvliet en door basis school De Meerpaal in Terneu zen. Doorns: „In samenwerking met de provincie Zeeland en met de stichting Wederopbouw Dorpen Sri Lanka van de Wal cherse hulpverlener Remi Lob- bezoo, die daar ter plekke zoals bekend enorm goed werk ver richt, hebben we afgezien van de aanschaf van sleepboten en transportbakken voor het ver voer van de hulpgoederen naar de plaatsen waar ze het hardst nodig zijn." Er is nu een plan ontwikkeld voor de bouw van een soort verrijdbare heimachi ne, die de kleine, gehavende vis sersboten in het gebied ten zui den van hoofdstad Colombo kan verplaatsen en ze na reparatie op het strand weer in het water kan zetten. Het geld dat West kant voor Azië inzamelt, wordt besteed in overleg met Lobbe- zoo (ABN Amro 49.45.82.383 ten name van Westkant voor Azië). Hulpgoederen voor de eer ste zending kunnen tot uiterlijk volgende week zondag (20 fe bruari) nog bij Paviljoen West kant worden ingeleverd. Dooms: „Daarna kunnen goede gevers zich telefonisch melden bij Westkant. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 14.00 uur: Informatiemiddag beheren van vermo gen, georganiseerd door de Stichting Welzijn voor ouderen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; 19.30 uur: Informa tiebijeenkomst omgekeerde integratie; HOEK - De Lovenhoek, 9 30 uur: SWO biljarten en kaarten; 13.30 uur; Bridge; HSTERNEUZEN - 't Schelpenhoekje. 15.00-18 00 uur: Palazzolihuis aan de Churchillaan, 14.00-15.30 uur: Ontmoe tingsbijeenkomst nabestaanden; WESTDORPE Concordia, 13.30-15.30 uur; Solo dansen voor ouderen (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen Oeze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37