Delta Sport revancheert zich PZC Tjoba verliest van koploper Schouwse teams spelen tegelijk Schakers van Souburg heersen in Zierikzee Kerkwerve nestelt zich in middenmoot Hoondert/de Waard klimt op ranglijst ,23 lierikzeese handballers spelen ijzersterke uitwedstrijd Neffen d'Eule 2 prolongeert titel Nipte nederlaag van SKNWK Amerikanen zeggen af in Sluiskil Meeste biljarters ook in Viersen uitslagen agenda maandag 14 februari 2005 rinprWim Kakebeeke ROTTERDAM - De schrik zat er van tevoren goed in bij handbal- „efenmeester Jaap Niemans. De jiieuwerkerker was niet gerust lp een goede afloop van het uit- treffen tegen de reserves van Atomium'61. „Waarom? Omdat het allemaal routiniers zijn. En je weet hoe het allemaal afliep jnsporthal Onderdak." Die par tijeindigde nog geen drie maan den terug in een remise (23-23). De vrees was gisteren echter al na tien minuten verdwenen. LifeDesign/Delta Sport speelde een van zijn sterkste uitduels in deze competitie en won: 19-26. jn amper drie maanden tijd kan er een hoop veranderen. Daar kwam oefenmeester Jaap Nie mans gisteren wel achter. „Wij groeien, zij staan stil", analy seerde Niemans na afloop. „De jongens zijn steeds meer naar el kaar toegegroeid. Atomium'61 2 is een geroutineerde ploeg. Die leer je niks meer bij. Ze moeten het met deze ploeg doen en dat breekt ze op den duur op. Alleen routine op dit niveau is te wei- jug Dat heb je vandaag wel ge nen." De keuzeheer kon na tien minu- strijd zijn strijdplan al be graven. Delta Sport leidde de dans naar de zege toen al met 1-5. Dat overtrof alle verwach tingen. Niemans heeft nu een maal geen hoge pet van ploegen riSnelwiek 2 en Atomium'61 „Normaal dicteren zij het spelletje en dan ga je de bieten- mg op. Dat boezemt bij mij de «teangst in." sporthal de Beverbol kreeg itverbazing van velen de thuis ploeg geen schijn van kans. Na iet aftasten van de tactiek was het snel over voor de Rotterdam mers. Delta Sport dicteerde bin- nen de lijnen en niet Ato- t'61 zoals in Zierikzee. Met de snelle tegenaanval als strijd wapen werden de reserves op de lijnbank gelegd. Dat ging in het erste bedrijf niet van harte, fan echte wrijving tussen beide iloegen was er geenszins spra- maar de iritaties namen bij de Rotterdammers toe. Ato- mium zocht een zondebok voor het zwakke spel. De kritiek op de heren in het zwart nam toe. En dat kwam de toch al niet vlekkeloze vertoning van de thuisploeg zeker niet ten goede. Delta Sport was de lachende derde en was op slag van rust uitgelopen tot: 9-15. Van een echte strijd was allang geen sprake meer. Daarom kon keuzeheer Niemans naar harte- wens experimenteren. Peter van Welt, die normaal niet zoveel speeltijd krijgt, kon zich aan de rechterhoek bewijzen. Tot een score kwam de verdienstelijk acterende Van Welt niet. Die rol was weggelegd voor Joey Aerts- sen (vijf treffers), Bob van Lint (vijf treffers), Jordy Niemans (zes treffers) en Guust Sluijs (vijf treffers). Een groot plus punt in Rotterdam. „Mijn score lijstje is goed gevuld vandaag", grijnsde Niemans na afloop. De teller bleefk steken op 19-26. Ge zien het programma is de derde, vierde plek geen onlogische ge dachte voor een eindnotering. Volgende week wacht Gemini 2 thuis. Niemans: „Dat is voor twee punten. Doen we dat niet, dan ligt dat aan ons." Scores Delta Sport: Jordy Nie mans 6, Joey Aertssen, Bob Van Lint en Guust Sluijs 5, Jimmy Nie mans 2. Erwin Bos, Ricky Evertse en Leon Van De Zanden allen 1 van onze sportredactie ZIERIKZEE - Roeland Alders van schaakklub Souburg is win naar geworden van het Open snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland. Met ne gen punten uit elf duels bleef hij clubgenoten Robin Bosters en Jeroen Hekhuis voor. Jan Seeleman uit Rotterdam heeft vroeger voor Zierikzee ge schaakt en liet zaterdag zien dat hij het nog niet verleerd is. Met vijf punten uit evenveel wedstrij den stond hij aan kop. De latere winnaar Roeland Alders leek ook het hoofd te moeten buigen, maar met nog weinig tijd op de klok zag Seeleman het niet meer. Daarna was de Rotterdam mer totaal de kluts kwijt en was het Souburg dat het heft in han den nam. Titelverdediger Jeroen Hekhuis kwam knap terug na van Alders verloren te hebben en ook Robin Bosters deelde met Alders en Hekhuis vervol gens de koppositie. Bosters moest afhaken nadat clubgenoot Collin Boelhouwer van hem gewonnen had. Hier door moesten Hekhuis en Alders laten zien wie het kampioen schap op zijn naam zou schrij ven. Beiden hadden een half punt voorsprong op Bosters voor het ingaan van de laatste ronde. Alders won snel zijn par tij, waarna Hekhuis het niet kon waarmaken tegen Hans Aan- geenbrug van Zierikzee. Alders werd ongedeeld eerste voor Bosters, die Hekhuis nog inhaal de op de ranglijst. Beste snelschaker van Schou wen-Duiveland werd Hans Aan- geenbrug. ZIERIKZEE - Evenals vorig jaar heeft de futsalploeg van Neffen d'Eule 2 het kampioenschap in de eerste klasse van de recreatieve competitie van Zierikzee gegrepen. Door een 4-3-overwinning op moToren Boys vergrootte de titelverdediger zijn voorsprong tot zestien punten, wat met nog vier duels voor de boeg een onoverbrugbare kloof is geworden. Neffen d'Eule 2 dankt de vroege titel aan de stunt van het eigen eerste team, dat met 5-1 won van num mer twee Van Oeveren/WIK. Tops International verloor ook zijn vijftiende duel: 3-5 tegen Marktzicht. In de tweede klasse hield bekerfinalist Nugrin/Sjaak de druk op leider Braber Groenvoorziening. De achtervolger won met 8-1 van IB Wijnstekers en heeft drie punten ach terstand op de leidersploeg. In de derde klasse nam Gara ge Slager een voorschot op de titel door zelf te winnen en doordat de enige overgebleven concurrent - SV Dreschor - verloor van Stella Boys: 3-4. GOES - In een duel met twee totaal verschillende gezich ten misten de korfballers van SKNWK zaterdag op een haar na een gelijkspel. Tegenstander Tjoba sloeg in de eer ste helft een gat van vier punten (7-3), in de tweede helft kwam SKNWK terug tot 9-8, maar toen was de tijd voor bij. Het verschil tussen beide helften was verklaarbaar voor coach Cees Bax: „Tjoba speelde een fysiek spelletje en daar lieten we ons door overdonderen. In de tweede helft trokken we ons daar minder van aan. Tjoba scoorde toen ook nog maar twee keer, twee keer uit een straf- worp." Het herstel van de Nieuwerkerkers zette in bij 8-3 en stokte bij 8-7. Het werd 9-7, SKNWK miste toen een strafworp en maakte in de laatste minuut 9-8. De gelijk maker (Bax: „Die gezien beide helften terecht was ge weest.") viel niet meer. Scores SKNWK: Gerda Kloet 3, Jaap van Gastel 2, Johan van de Linde 2, Jacco Folmer 2. SLUISKIL - De Amerikanen Theobald en Lofgren, die in de voorronden onder meer waren ingedeeld in een poule met de Nederlandse Gerrie Geel en, hebben afgezegd voor de wereldbeker driebanden in Sluiskil. Voor de afzeggers komen twee invallers in actie. Zaterdag meldden zich via topspeler Sayginer nog twee andere Turkse speler met de vraag om mee te doen. De wereldbond beslist deze week of deze late inschrijvingen worden gehonoreerd. SLUISKIL - De meeste biljarters, die donderdag van start gaan in het WK voor landenteams in Viersen, komen volgende week ook in Sluiskil aan het biljart voor de we reldbeker. Van de 32 spelers op het WK reizen daarna 27 spelers af naar Sluiskil. Dick Jaspers en Jean Paul de Bruijn spelen in Viersen voor Nederland. Het tweetal treft in de eerste ronde het team van Vietnam. Jaspers en De Bruijn, die morgenavond nog een demonstratie geven in Sluiskil, vertrekken de volgende dag naar Duitsland. De speelzaal voor de worldcup, in het Meulengat in Sluis kil, wordt vanaf vandaag opgebouwd. In de grote speel zaal komen vier matchtafels te staan, de andere twee bil jarts worden in kleinere zalen opgesteld. De voorronden beginnen zondag om twee uur met achttien spelers. ran onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Kerkwerve boekten in let inhaalduel met Kapelle 3 de tweede competitiezege. De W-zege bracht het trio in de Middenmoot van de derde klas se. Vierde-teamspeler John Ha- geviel ijzersterk in bij het twee deen het derde. Kapelle 3 - Kerkwerve 1 4-6: Ine de Mik won twee keer: in de openingspartij van Rinus hersdijkmet 18-20 in de vijfde tegen Gerrit Vis in drie ga ines. Stoffel van de Wekken Vis nog overtuigender, eet ondr meer een derde game an 2-11. Zijn tweede winstpar- i] speelde de varkensfokker uit loordgouwe in vijf games tegen lein Visser. Maurice van Slobbe dopte Visser ook en het zesde font maakte hij in het dubbel met De Mik. SVNB 2 - Scaldina 2 5-5: Voor ïan Kik, Pang Yuen en Martijn van der Helm zat er meer in bij een 5-2-voorsprong. Vooral Yuen en Kik wonnen beiden twee wedstrijden met groot ver schil. Met z'n tweeën pakten ze ook het dubbelpunt. Van der Helm, eigenlijk technisch de sterkste, kwam niet tot winst. Reijnaert 3 - Kerkwerve 2 5-5: Albert de Vos won één keer. Jaap Huigens en invaller John Hage beiden twee keer. Beiden wonnen van Davy Morcus en Rob Pieters. Alleen Jan de Schrijver was alle Kerkwer- ve-spelers de baas. Kerkwerve 3 - Westerzicht 2 8-2: Ook hier trad John Hage als invaller voor Henk 't Hart aan. En hoe! Drie winstpartijen ga ven zijn optreden glans. Gerard Knol en Jos Lindeman wonnen beiden twee keer. Kerkwerve 4 - Kapelle 7 7-3: An- ja Plandsoen, Wilbert Huigens en Daan van de Hoek leiden in de zesde klasse C. Plandsoen won drie keer, Van de Hoek twee keer en Huigens één keer. üjnonze sportredactie ZIERIKZEE - Voor het eerst ?tlen de twee Schouwse voet balselecties op één en dezelfde "ag hun wedstrijd. Op woens- 2 maart speelt zowel het se- morenteam ais het belofteteam Kn vriendschappelijke wed- stnjd. seniorenploeg speelt op het «1 van Lewedorpse Boys te- n het Borssels elftal. Grote ^^ssingen zitten er niet in de «Wie, die zaterdag bekend is £®aakt. Of het moet de rentree •aaZierikzee-speler Mathijs Ha- =ealn. die terug is gekeerd van blessure. Met zes spelers is 'fnkzee opnieuw hofleveran- van de selectie. debelofteploeg is Jos Kriste- f 1 van ZSC'62 voor het eerst geroepen. De overige spelers £'n allemaal al eens eerder op- proepen. De beloftes spelen op e' veld van Brouwershaven te- 1 de leeftijdgenoten van het ^els elftal. Beide duels be- ^nom 19.30 uur. Schouwen-Duiveland selectie: Martin Kristelijn Brouwersha venMare Guiljam (Bruse Boys), Huib Nortier, René Brussé (DFS), Fred van der Helm, Sander Uijl (Dreischor), Wilmar van der San- de, Ronald Zwager, Lex Zwang (Duiveland), Emiel Dorst, Wilco de Valk (Kloetinge), Leon de Brui ne, Maarten Padmos (SKNWK), Ja- co v.d. Schee, Jamo Vermeule, Bar ry Hage, Serge Berrevoets, Elmar Verhage, Mariko Rouw (Zierik zee), Martin Kiesenberg (ZSC'62). Trainer/coach: Edwin Kriens; elf talleider: Peter Goedegebuure; ver zorger: Kees Hagesteijn; assis tent-scheidsrechter: Harold Keste- loo. Selectie Schouwen-Duiveland On der 23 jaar: Frank Kristelijn, Ivo Fonteine (Brouwershaven), Ge orge Geluk, Marco Ketting (Bruse Boys), Vincent Bakker, Martijn Boot (DFS), Barry Steenpoorte, Dennie le Comte, Leen IJzelenberg (Duiveland), Leander Route (Noad'67), Gertjan Tierie, Johan Padmos, Christiaan van Vossen (SKNWK), Dennis Huttinga, Maar ten van Kempen (Renesse), Elmar de Kok (WIK'57), Benjamin Ver west, Rutger Kooman, Patrick Ver- kaart (Zierikzee), Jos Kristelijn (ZSC'62). Trainer/coach: Leen Kos ter; elftalleider: Rinus Kooman. Tjoba-korfballer Gerben van Boven heeft zijn handen vol aan de verdediging van Marvin Soekra van Maassluis. foto Willem Mieras door Ron de Waal GOES - Promotie naar de over gangsklasse behoort nog steeds tot de mogelijkheden, maar het kampioenschap lijkt aan de neus van de korfballers van Tjo ba voorbij te gaan. In een goed gevuld Sportpunt Zeeland ging de ploeg van trainer Ko Crucq kopje onder tegen koploper Maassluis: 15-19. Wie voor aanvang van de compe titie had voorspeld dat Tjoba tot enkele wedstrijden van het ein de van de zaalcompetitie mee zou doen om het kampioen schap in de eerste klasse, was door trainer Ko Crucq waar schijnlijk voor gek verklaard. De 52-jarige trainer ging met een vrij nieuw team aan de slag, waarmee hij met direct titelaspi- raties koesterde. Tot veler verba zing presteert zijn team echter uitstekend in de zaalcompetitie. „Dat komt voornamelijk door dat dat het groepsgevoel terug is. Iedereen heeft weer wat voor elkaar over. Maar wat mis schien nog wel belangrijker is, is dat het plezier in het korfbal weer volop aanwezig is", ver klaarde Crucq zaterdag. Tegelij kertijd weet de gedreven coach als geen ander dat er nog vol doende werk aan de winkel is. „Tactisch kan en moet het nog veel beter, daar is deze groep ook zeker toe in staat." Zaterdag kwam dit manco voor al in het eerste kwartier van de wedstrijd overduidelijk aan het licht. Daar waar een nerveus Tjoba zich schuldig maakte aan slordig spel, sloeg koploper Maassluis direct toe. Al na tien minuten prijkte er een 5-1-voor- sprong voor de bezoekers op het scorebord. „We liepen het eerste kwartier steeds in onze eigen val", wist Crucq. „We vergaten om in de patronen te blijven spe len, waardoor er op de verkeer de momenten geschoten werd. Er was veel onrust binnen de ploeg, met veel fouten als ge volg." Volgens Eric van Zon, aanvoer der van de ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen, speelden er nog wel wat andere zaken een rol in de beginfase. „Er stond voor bei de ploegen veel op het spel, mis schien speelde bij sommigen van ons de nervositeit een te gro te rol. Daarnaast liet ons sco rend vermogen het zeker in de beginfase flink afweten." Drie punten Toch was Tjoba, mede door twee scores van de sterk spelen de Petra Rijn, in staat om aan te klampen. Dichterbij dan drie punten kon de thuisploeg echter niet komen, te meer omdat Ger ben van Boven en Marcel de Dreu hun handen vol hadden aan Marvin Soekra en Menno van der Gaag. Bovendien had Robert van Schaik zijn vizier nog absoluut niet op scherp staan. De geslepen Marvin Soek ra bracht Maassluis acht minu ten voor rust op een voordelige marge van vijf (5-10), maar Tjo ba knokte zich terug in de wed strijd. Petra Rijn en de eindelijk op schot gekomen Robert van Schaik hielden het verschil bin nen de perken: 8-11 bij rust. Genadeloos Dat Tjoba langzaam dichterbij sloop, leek Maassluis absoluut niet te deren. Daar waar nodig wisten de bezoekers het spel te vertragen, om vervolgens gena deloos toe te slaan. „Maassluis speelde duidelijk wat volwasse- ner", zei Ko Crucq. Na tien minuten in de tweede helft bracht Menno van der Gaag het verschil voor de bezoe kers weer op vijf (9-14), waarna aanvoerder Lennard van der Vaart het zichzelf zelfs kon per mitteren om een strafworp te missen. Gerben van Boven en Robert van Schaik brachten Tjo ba nog even in de buurt van Maassluis, maar met zijn vierde Zierikzee. ZieZaVo-competitie. Eerste klasse: Neffen d'Eule 2 - moTo ren Boys 4-3, van Oeveren/WIK - Neffen d'Eule 1 1-5, Tops International - Markt zicht 3-5. Neffen d'E. 2 16 15 0 1 45 134- 39 vOever/WIK 16 9 2 5 29 84 - 54 moToren Boys 15 7 1 7 22 67- 52 Neffen d'E. 1 16 6 3 7 21 63- 75 Marktzicht 16 7 0 9 21 63 - 80 Tops Int. 15 0 0 15 0 36 -150 Tweede klasse: IB Wijnstekers Nugrin/Sjaak 1-8, MDO - Mainbalance 1-6. Braber Gr. 15 12 1 2 37 76- 28 Nugrin/Sjaak 16 11 1 4 34 83 - 35 MDO 15 8 2 5 26 61- 50 Mainbalance 14 4 2 8 14 54- 58 IBWijnstek. 15 4 2 9 14 51- 73 Kerkwerve 15 2 0 13 6 24- 103 Derde klasse: IPZ - Garage Slager 3-4, Zeelandia - De Vuurtoren 2-5, SV Dreischor - Stella Boys 3-4. Garage SI. 15 13 1 1 40 91- 42 SV Dreischor 15 8 2 5 26 59- 37 Stella Boys 15 5 5 5 20 68- 52 IPZ 15 5 1 9 16 58- 75 Vuurtoren 15 5 1 9 16 58- 81 Zeelandia 15 4 0 11 12 40- 77 Burgh-Haamstede. Recreatieve competitie. Poule 1, stand: Sportcentr. 2 15 12 2 1 38 97- 54 AZC 15 10 0 5 30 58 - 36 Sporthuis Zzee 15 7 2 6 23 79- 54 Zeeuwse Str. 15 5 1 9 16 85- 87 Kraayenest 15 4 2 9 14 70- 94 Luycxkr. 15 3 1 10 10 63-103 Poule 2, stand: AZC 2 13 11 1 1 34 53- 29 Sch. Pannek. 14 10 2 1 32 85- 42 Duinrand 13 8 2 3 26 70- 52 Vitro Plus 14 7 0 6 21 44- 55 Torentje 15 6 1 8 19 57- 51 Sportcentr. 1 12 5 1 6 16 55- 50 DFS 13 1 1 11 4 35- 72 LouwerseM. 14 0 2 12 2 33-73 Zierikzee. Open snelschaakkam pioenschap van Schouwen-Duive land. Eindstand na elf ronden: 1. Roeland Alders 9,0; 2. Robin Bosters 8,5; 3. Jeroen Hekhuis 8,0; 4. Collin Boel houwer 8,0; 5. Erwin Kloosterman, Hans Aangeenbrug 7,5; 7. Jan Seele man, Jean-Pierre van Gemert, Remco van de Braak, Alex Jonkheer, Albert Ver- mue 7,0; 12. Richard van de Veken, Arjo van Dommelen, Merijn van Broekhoven 6,5; 15. Arend Bandsma, Jan de Korte. Sjaak Spiegels, Jos Maaskant, Peter de Vrieze 6,0; 20. Kim Fierens, Pang Yuen, Volbrecht Roelofs, John van Dalsen 5,5; 24. Pjotr Houtman, Jan Verduijn de Boer, Yannick van Gelder, Johan Hoogstrate, Henk Bremer 5,0; 29. Nigel Finnet. Aat Brakel, Teun Brouwer, Jan Overdijk 4,5; 33. Maurice Nibbelink, J Foppes, Alexander Graafhorst, Tom Kloosterman, Chris van Eldik, Linda Greefhorst 4,0; 39. Ron Blok. Elias Speelman 3,5; 41. Lars Schillings 2,0. Goes. Janvier Dancemasters tennis- competitie. Jongens B-poule: Domi nic van Elzelingen-Alexander van de Vrie 7-2, Bas de Nooijer-Hans van Putte 4-4, Van Elzelingen/De Nooijer- Van de Vrie/Van Putte 3-9, Wouter van de Berg-Erik van den Hof 8-2, Mark van Put- te-Tim Visser 3-6, Van de Berg/Van Put te - Van den Hof/Visser 8-4, Paul van Hoeve-Djoeke Altena 11-4, Lars van Hoeve-Tom Lagedijk 10-2, Van Hoeve/Van Hoeve-Altena/Lagedijk 10-4, Nigel de Marco-Devon Houg 9-4, Benja min van Hese-Dylan van de Hout 5-4, De Marco/Van Hese-Houg/Van de Hout treffer van de middag gooide Marvin Soekra vanaf de straf- worpstip de deur definitief dicht voor de thuisploeg. Ondanks de 19-15-nederlaag blijft aanvoerder Eric van Zon nog een sprankje hoop houden op het kampioenschap. „Wij moeten nog tweemaal tegen Nieuwerkerk, terwijl Maassluis en Nieuwerkerk elkaar ook nog ontmoeten. Voor mij is er nog niks verloren, want in theorie behoort een beslissingswed strijd nog steeds tot de mogelijk heden." Trainer Ko Crucq dacht hier iets realistischer over. „De titel is weg, denk ik. We moeten alles op alles zetten om tweede te worden, omdat zes van de acht nummers twee uit de eerste klassen ook in aanmerking ko men voor promotie. Misschien zou promotie voor deze ploeg iets aan de vroege kant zijn, maar we gaan er natuurlijk wel voor." Van Maassluis-kant stak trainer André Kraaijeveld Tjoba nog een hart onder de riem. „Ze moe ten geen verstoppertje spelen, want ze hebben gewoon een goe de ploeg." Scores Tjoba: Robert van Schaik 5, Petra Rijn 4, Marcel de Dreu 2, Jo- landa Gelok, Marleen Batenburg, Eric van Zon en Gerben van Bo ven 1. door Joop van den Oudenhoven OUDENBOSCH - Het drieban denteam van Hoondert/de Waard blijft het goed doen in de derde divisie van de landelijke competitie. Er werd een nuttige 6-2-overwinning geboekt op Vei- lingzicht 2 in Oudenbosch. Hoondert/de Waard klom naar de vierde plaats op de ranglijst. Het is dat Gerrit Blom, die met zijn gezondheid heeft gesuk keld, nog in minderen doen was, anders had er wellicht een nog hoger teamresultaat ingezeten. Dat mocht overigens toch wel gezien worden: met 0.755 kan men op dit niveau voor de dag komen. Vooral Frans de Koek (0.921) en Sjaan van Kuyk (0.937) waren hiervoor verant woordelijk. De 0.813 van Vic Herreweghe was bepaald ook niet slecht. Vissenberg Sierteelt-De Stene Brug 6-2: De Goesenaren had den het moeilijk tegen de koplo pers. Piet Koek, die een wisse lend seizoen doormaakt, kwam tekort tegen Paul Bruneel. De Belg in Brabantse dienst is in meerdere opzichten een lastige tegenstander. Ook voor Koek. Na 49 beurten kwam het verlos sende einde. Wim de Kok moest na een verbe ten gevecht tegen Cees Zagers de punten aan de thuisspeler la ten. Ad Menheere kwam in een matig duel net dat beetje tekort om aanspraak op de punten te kunnen maken. Spijtig voor hem en zijn team, want door de bijna gebruikelijke overwinning van Marco van der Houdt had een gelijkspel tot de mogelijkhe den behoord. maandag Dammen PZDB-competitia Hoofdklasse: Aagte- kerke-GZC. Aanvang 19.30 uur. In Zierikzee werd zaterdag het traditionele snelschaakkampioenschap gehouden. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33