Privatiseren vismijnen is nodig PZC PZC Heartbreakrock één groot muziekfestijn Jonkies oefenen voor rampenteam Pleidooi voor ontzien Schroeweg PZC 11 kandelen Ufa-afslagen op termijn mogelijk in vissershanden ctiviteit van Yereldvrouwen AAZET Besluit voetbalkooi valt snel Buitenboordmotoren gestolen Goesenaar vast voor mishandeling Tasjesroof in Noordstraat Zorgen over vlucht dienstensector agenda maandag 14 februari 2005 darmen van der Werf COLIJNSPLAAT - De visafsla- van Colijnsplaat, Stellen dam en Scheveningen die zijn «renigd in United Fish Auc tions (Ufa), kunnen het beste «orden geprivatiseerd, vindt di recteur J. van Nieuwenhuijzen. De Ifa-aandelen zijn nu nog in banden van de gemeenten ifoord-Beveland, Goedereede iDen Haag. jlgens Van Nieuwenhuijzen is .ivatisering een logische ver- ilgstap op de verzelfstandi gt aing van de gemeentelijke vis- nijneneen aantal jaren geleden. )e gemeenten kwamen met de erzelfstandiging op afstand te van de visafslagen, wat de aardigheid al ten goede „„„I. Zo hoefde niet meer voor elke investering toestemming te rorden gevraagd aan de ge- jeenteraden. De gemeenten ble- en als aandeelhouders van Ufa direct bij het vismijnbedrijf «trokken. Sleutelrol hn nog beter op de markt te linnen inspelen, is het verstan de aandelen in handen te irëngen van een private partij, neent Van Nieuwenhuijzen. Of lat gaat gebeuren, zal sterk af- Bngen van een onderzoek dat oor dit jaar staat gepland. Met m tame de gemeente Goedereede ril dat er iets verandert, omdat te politiek daar aan den lijve leeft ondervonden dat de rela- iegemeente-Ufa tot problemen ai leiden. C. Sinke, burgemees- la van Goedereede, moest vorig aar mei opstappen, omdat hij iraad niets had verteld over fi- aciele garanties voor het vis- ijnbedrijf oedereede heeft 63 procent i de aandelen in Ufa, Den ag34 procent en Noord-Beve- uid slechts 3 procent. Volgens jemeester C. van Liere van icord-Beveland zou Goede- tsde de verdere privatisering an de Ufa 'erdoor kunnen druk- en'. Ufa-directeur Van Nieu- enhuijzen laat weten dat dit iet de bedoeling is. Hij stelt IERIKZEE - In de Livingroom in de Wereldvrouwen staat roensdag 16 februari het thema Vrouwenrechten centraal. wordt een documentaire ver- :ond waarin twee jonge vrou worden gevolgd die zich restitueren in Teheran. Prosti- itie is in Iran verboden. De aakster van de film is twintig aar geleden uit Iran gevlucht. igt de schrijnende werke- ijkheid in beeld. Het project fereldvrouwen beoogt partici- atieen integratie van allochto nen autochtone vrouwen te be rderen door het organiseren an laagdrempelige activiteiten, jvingroom wordt gehouden in iLichtboei in het MFC in Zie hen begint om 14.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 *300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) hetKleemans AliPankow hme Soesman Melita Lanting RodyBoogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 fox: (0113)315669 "nail; redactie@pzc.nl "VERNET ^w.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zich voor dat dit jaar wordt be nut om de voor- en nadelen van de verkoop van de aandelen aan bijvoorbeeld de vissers te onder zoeken. Zover is het college van B en W van Noord-Beveland nog niet. „We zijn nog nergens akkoord mee", aldus burgemeester Van Liere. Een discussie over ver koop van de Ufa-aandelen sluit volgens hem aan bij het debat in de gemeenteraad over de taken van de gemeente. Het aandeelhouderschap ligt op Noord-Beveland extra gevoelig, omdat de Colijnsplaatse vismijn de kleinste is binnen Ufa. De ge meente verliest bij verkoop van de aandelen echt alle invloed. Van Nieuwenhuijzen ziet de po sitie van Colijnsplaat niet zo somber in. „We hebben de kos ten op orde en de donderdag- markt blijft in Colijnsplaat een grote trekker." Sorteren Van Nieuwenhuijzen denkt er aan om tezijnertijd onder meer te investeren in systemen voor het automatisch sorteren van vis. Hij vindt het een vreemde zaak dat vis in visafslagen nog op lengte wordt gerangschikt, terwijl de handel sorteert op ge wicht. Om automatisch te kun nen sorteren, moeten vismijnen ook op het sorteren op gewicht overstappen. Optreden van Hot-Club Ghost Note in café De Biet in Zierikzee. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Acht optredens in evenzo veel etablissementen. Van muzikaal mooie momenten tot meezingers zónder één greintje meer. Met de derde editie van Heartbreakrock stond de binnen stad van Zierikzee zaterdag opnieuw in het teken van muziek. Elfeneenhalf uur lang waren er optredens in de Zierikzee- se kroegen. Wat op de ene plek uitmond de in een klein feestje voor stamgasten en enkele honderden meters verderop in optredens voor een groot en geva rieerd publiek. In Café De Vlinder blijven de bezoekers binnenkomen. Het gerucht dat daar een leuk feestje gaande is, verspreidt zich blijkbaar snel. Zanger Axe Blues van de Duitse Tock-a-billy en vette blues'-for matie Johnny Bum Away geniet over duidelijk van zijn eigen optreden. Hij zingt de sternen van de hemel, trekt aan de snaren van diverse gitaren en mi- miekt en gebaart dat het een lieve lust is. Waarbij hij het publiek ook nog eens in het Nederlands aanspreekt. Als so lo-artiest maakte Axe Blues al verschil lende keren zijn opwachting in De Vlin der. Speciaal voor Heartbreakrock keer de de Duitser nu met zijn voltallige band terug. Valentijnsdag Het kroegenfestijn dat jaarlijks rond Va lentijnsdag wordt gehouden, is één van de muzikale activiteiten die gezamen lijk door de Zierikzeese caféhouders wordt opgepakt. Behalve Heart- breakrock, staan er jaarlijks Herfstpop en Paaspop op het programma. Vooral dat laatste evenement kan, dankzij het toerisme, rekenen op een flink publiek. Dat laatste was zaterdag niet op elk mo ment in elke kroeg het geval. Bij het van start gaan van het evenement om vier uur 's middags wordt in 't Sloepje een optreden door Ad Hagesteijn gege ven. Muzikant en publiek op een kluit je, met elkaar verbonden door meezin gers als Bonna Sera en Summer of '69. Nog zo'n intiem feestje is op een latei- tijdstip te beleven in cafetaria 't Cen trum, waar Ab de Nederlandstalige Top veertig ten gehore brengt. The Merwe Casters in café 't Vislop krijgen met het spelen van covers uit de jaren zestig en zeventig zonder moeite het publiek aan het dansen. Is het niet Ramona van de Blue Diamonds dan is het wel barman Ger die het publiek met zijn enthousias me tot bewegen aanspoort. Frankie Mokum Twee kroegen verderop, in De Ban- jaard, staat entertainer Frankie Mokum Amsterdamse meezingers vanachter de bar te verkondigen. Aan de andere kant van de Nieuwe Haven wordt in café De Biet nagenoten van het weerzien van Hot-Club Ghost Note met Ouwerkerker - en oud-bandlid - John Muis. De vier gipsyjazz-muzikanten verspreiden op zwepende ritmes maar bovenal ook in dringende klanken. Niet in de laatste plaats door de door Nathan Hol bespeel- foto Dirk-Jan Gjeltema de viool. Gitaristen Joop Trausel en Ad Jansen, contrabasspeler Hans de Vos en - voor de gelegenheid - drummer Muis maakte het indrukwekkende plaatje compleet. Het enorme verschil in acts is reden voor de acht kroegbazen om deze zomer de formule nog eens te evalueren. De naam van het evenement past niet hele maal bij de inhoud. Dus moet er mis schien naar een andere naam of naar een iets andere opzet worden gezocht. Eén van de ideëen is bijvoorbeeld om met z'n achten tegelijk - met één pot geld - bij hetzelfde (smartlappen)arties- tenbureau aan te kloppen. Dan kun je acts beter op elkaar afstemmen, be noemt Robbert Roggeband van De Biet één van de voordelen. Ook vernieuwt het aanbod van deze bureau's regelma tig. „Waardoor je te veel herhaling voor komt." Maar het is, schetst hij, zeker niet de be doeling de opzet radicaal om te gooien. „Het was gezellig en druk en het is over al netjes verlopen", vat Roggeband het derde Heartbreakevenement samen. „En als iets goed loopt moet je er ook niet teveel aan willen veranderen." door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - De poes waai de weg en de slachtoffers waren doorweekt. Maar iedereen stond uiteindelijk veilig aan de kant. Aankomende leden van het ram penteam van de Van Dixhoorn- brigade uit Middelburg hielden zaterdag hun eerste grote ram penoefening. Vanwege de storm was de oefe ning bij de Piet drastisch inge kort. „Ik had geen zin om echte dingen te gaan doen", zei Leo Wolterman. slachtoffer en voor zitter van de reddingsbrigade. „Met dit weer bestaat het ge vaar dat mensen onderkoeld ra ken." De hulpverleners zelf lie pen te zweten in hun waterdich te pakken. Ze sjorden de slacht offers uit de boot aan de wal en moesten ook de twee boten nog bij elkaar zien te houden. Van één vlet was de motor uitgeval len. De bemanning moest de bo ten bij elkaar houden om de ha ven te bereiken. Het rampenteam van de brigade bestaat enkele decennia. Pas twee keer zijn ze ingezet, toen in (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-330333 1993 en 1995 Limburg onder wa ter stond. „Daarvoor oefenden we eigenlijk alleen maar. Dat vond iedereen een beetje raar." De Van Dixhoornbrigade heeft twee boten in Middelburg, één van de vereniging zelf, en één van het ministerie van Binnen landse Zaken. „Verspreid door het land liggen zo'n zestig vlet ten van het ministerie. Net op het moment dat men zich begon af te vragen of dat nog nut had, was die overstroming in Lim- burg." Verouderd Het speciale team is verouderd en door verhuizingen flink klei ner geworden. Daarom is de Van Dixhoornbrigade dit jaar begonnen met een opleiding voor jongeren tussen de 19 en 21 jaar, Ze zijn al lid van de briga de en hebben dus ervaring met reddingsacties in het zwembad en op het strand. „Het is de bedoeling dat je zes tot acht mensen paraat hebt", zei Wolterman. „Bij zo'n opera tie als in Limburg werkt een team van drie mensen twee of drie dagen achter elkaar. Daar na moeten ze worden afgelost." De jongeren hebben het goed ge daan, vindt Wolterman, on danks de poes, die natuurlijk niet echt in het bakje zat dat wegwaaide. „Vooral omdat het de eerste keer is. Het moeilijkste van zo'n oefening is improviseren. En rampenoefening bij de Piet. mensen gemst stellen natuur lijk. Een reddingsactie in het zwembad duurt vier minuten. Dan kun je wel volstaan met te OOST-SOUBURG - Het Vlissingse college van B en W neemt binnenkort een beslissing over de voetbalkooi ach ter sporthal Van Duijvenvoorde in Oost-Souburg. Omwonenden vrezen overlast als de kooi er komt, jonge ren dringen al jaren aan op het plaatsen van een voetbal kooi. Volgens wethouder E. Walrave-Troost worden alle menin gen meegewogen bij het besluit. Als wordt besloten dat de kooi er mag komen, moeten nog wel procedures wor den gevolgd. ZAAMSLAGVEER - Op Zaamslagveer is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een bedrijf. Er werden onder meer buitenboordmotoren en een geld kist met een onbekend geldbedrag ontvreemd. De in braak werd 's morgens vroeg omstreeks kwart voor vier ontdekt. Ook in een loods in Koewacht werd ingebroken. Dat moet vrijdagmiddag al gebeurd zijn. Uit de loods werd gereed schap gestolen. OOSTBURG - Zaterdagavond tegen elf uur hield de poli tie in een woning aan de Orion in Oostburg een 27-jarige Goesenaar aan. Dat gebeurde na de melding dat de man een 28-jarige vrouw had mishandeld. De ooi-zaak ligt vol gens de politie in de relationele sfeer. De man is ingeslo ten. TERNEUZEN - In de Noordstraat in Terneuzen werd za terdagavond omstreeks elf uur een 44-jarige vrouw uit die stad beroofd van haar tasje. Een onbekende man ruk te plotseling de tas uit haar hand en rende ermee weg. In de tas zaten een portemonnee met een onbekend geldbe drag en een pinpas. TERNEUZEN - De drie gemeenten in Zeeuws-Vlaande- ren moeten samen proberen het vertrek van overheids diensten en bedrijven te voorkomen. Ze moeten om te be ginnen een inventarisatie maken van de 'vertrekkers en twijfelgevallen', de beschikbare (en vaak leegstaande) kantoorruimte in kaart bx-engen en daarmee op de promo- tionele-toer gaan. De WD-fractie in de gemeenteraad van Terneuzen heeft daartoe een initiatiefvoorstel ingediend. De fractie pleit voor het opstellen van een marketingplan ter bestrijding van de leegloop en leegstand. Daarvoor moet 50.000 euro beschikbaar worden gesteld. Terneuzen moet de zaak aan pakken in nauwe samenwerking met de twee flankge meenten. Sinds de komst van de Westerscheldetunnel blijkt de re gio een aantal belangrijke functies te verliezen, zoals de douane, of is er de dreiging van vertrek van een aantal diensten en bedrijven, onder meer de Belastingdienst, de waterpolitie en de keuringsdienst UWV. De Kamer van Koophandel dreigt de vestiging in Terneuzen terug te brengen naar enkel nog een baliefunctie. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Pas als ver keer om Middelburg heen wordt geleid, zullen de opstoppingen op de Schroeweg tot het verle den behoren. Daarnaast moeten de openingstijden van de brug worden aangepast. Dat stelt het Platform N57 in een brief aan het college van burgemeester en wethouders van Middelburg. Aanleiding is de oproep van de Kamer van Koophandel om nog voor de zo mer maatregelen te nemen op de Schroeweg. De kamer voorziet voor het komende toeristensei zoen grote verkeersproblemen aan de zuidkant van de stad. Het platform, dat strijdt tegen de komst van de nieuwe N57 tus sen Middelburg en Vrouwenpol der, had al eerder aangedrongen op maatregelen. Het platform denkt dat als de suggesties wor den overgenomen, het niet eens meer nodig is een tunnel onder het kanaal te leggen. Het verbaast het platform bij voorbeeld dat verkeer dat van en naar het zuid-westen van Walcheren moet, door Middel burg wordt gestuurd. Zo wor den automobilisten die naar de snelweg moeten, bij de kruising Stromenweg-Nieuwe Vlissingse- weg richting Middelburg ge stuurd, terwijl de route over de halfhoge brug bij Vlissingen meestal korter is. Op de snelweg wordt niet aange geven dat Zoutelande, Dishoek of Westkapelle ook via Vlissin gen bereikbaar zijn. Het plat form wijst erop dat een deel van het verkeer ook eerder op de A58 via een andere route kan worden gestuurd. Het noorden van Walcheren is doorgaans sneller te bereiken via de Zand- kreekdam en Noord-Beveland. In Middelburg zelf zouden ook extra maatregelen moeten wor den genomen, vindt het plat form. Bovendien vindt het plat form dat vooral tijdens de spits de Schroebrug minder vaak open kan omdat het grootste deel van de passerende schepen pleziervaartuigen zijn. De Kamer van Koophandel vreest schade voor bedrijven als er geen maatregelen worden ge nomen. Aanpassing Het duurt nog zeker vijf jaar voor de nieuwe N57 en de tun nel onder het kanaal klaar zijn. De kamer vroeg net als het plat form om aanpassing van de ope ningstijden van de brug. Vol gens R. Kosters van de gemeen te Middelburg is verbreding van de Schroebrug de enige manier om de komende jaren iets te doen aan het oponthoud. „Daar mee verminder je het aantal oversteekbewegingen van fiet sers en krijg je een betere door stroming." De provincie is bezig met een onderzoek naar het ver breden van de brug. Onderzocht wordt of het mogelijk is fietsers aan beide kanten van de brug van en naar de binnenstad te la ten rijden. STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE Nieuwe Kerk, 19.45: open repetitieavond van Christelijk Gemengd Eilandenkoor. Advertentie Aspirant-leden van het rampenteam van de Middelburgse Van Dixhoornbrigade hielden zaterdag een zeggen dat de ziekenwagen zo komt. Bij deze oefeningen komt er meer bij kijken. Hoe krijg je een foto Lex de Meester boer wiens boerderij dreigt on der te lopen in je boot? Of ie mand in een rolstoel? Dat is las tiger dan je denkt." j 2 0 Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen. Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31