Schokeffect blijft uit bij Fortis Evertse houdt hoofd koel PZC Swift is dicht bij promotie fitel Breukelman ionder te spelen 21 Souburgers komen moeizaam tot een 13-13-gelijkspel tegen IJsselvogels Volleyballers Morres kansloos Broers Westmaas kampioen Judoka Baldauf wint G-toernooi Van den Pol klaar voor NK Niels Goverse iende op NK preprint Hoofdrol voor scheidsrechter bij FM Sranang maandag 14 februari 2005 jjyRnsland van Vliet ÏLISSINGEN - Leonard Deb uut heeft in de afgelopen ander- lalve week, de tijd dat hij weer hoofdtrainer van korfbalvereni- -jng Fortis is, al de nodige ver keringen doorgevoerd bij de Souburgse overgangsklassen Bijhaalde routinier Marieke de Sijkebij de selectie, husselde de ^endoor elkaar en sleutelde gg de speelstijl. Maar zaterdag Heef het gewenste resultaat - p,overwinning op IJsselvogels mil Met pijn en moeite kwam fortis tot een 13-13-gelijkspel. een schokeffect door de trai- erswissel was dus geen sprake je verwacht had dat Fortis za- olag ineens fris en fruitig korf- sl zou laten zien, kwam bedro ll uit. De Souburgers waren zo onzeker over hun korfbal- idals een paar weken geleden, en Ralph Gillissen nog de scep- rzwaaide. Het leek of ze bang 3® om raak te schieten, zelfs de korf maar te raken. Het iiiirde dan ook tot de negende inuut voor Fortis de 1-0 maak- en pas in de twintigste mi- mt mocht het tweede doelpunt de thuisploeg genoteerd orden, IJsselvogels, afkomstig [Moordrecht, had er tegen die jüal vier ballen in gegooid. ii naren er wel verzachtende Etandigheden voor de thuis- tëg. De opstelling was in ver- hjöhg met de laatste wed- njd onder Gillissen op vijf ütsen gewijzigd. Marieke de ie die in mei 2004 haar laat- lïedstrijd in het eerste speel ser weer bij. Zij was van- seen zwangerschap een tijd- gstopt en na haai- rentree te- Étgekomen in Fortis 3. Daar uit was Rob Sanderse terug een enkelblessure. Hij had •december (20-17-verlies te- e IJsselvogels) voor het laatst an. En verder had Deb- iut de samenstelling van de kken behoorlijk gewijzigd, sar Chaïm Koole twee weken leden nog samenspeelde met mi van de Broeke, Esther Kas- Hagar Hoogwerf, moest jdat nu doen met Rob Sander- Fortis' nieuwe trainer Leonard Debbaut wacht met zijn acht spelers (achtergrond) op het begin van de wedstrijd tegen IJsselvogels. foto Lex de Meester se, Marieke de Rijke en Elze Blankenburgh. Kasse en Hoog werf stonden zaterdag bij Wan der Koole en Jouri van de Broe ke. Angela Melis en Remi van de Broeke zaten de hele wedstrijd op de bank. Sturen Debbaut: „Ik heb Marieke er weer bij gehaald omdat zij een vak goed kan sturen. Chaïm en Rob hoeven zich dan minder met de organisatie bezig te hou den en kunnen zich volledig op hun aanvallen concentreren. Dat geeft hun een beetje rust. Bovendien ben ik een grote fan van de samenwerking tussen Wander, Jouri en Hagar. Daar om heb ik de vakken wat omge gooid. En als Rob dan ook nog terugkeert van een blessure, ziet de opstelling er ineens heel an ders uit. Ik vind het dan niet gek dat iedereen even moest wennem Wel denk ik dat we na de 1-0 snel de 2-0 hadden moe ten maken. We hebben er kan sen genoeg voor gehad." Wat heet. Kansen te over. maar doelpunten, ho maar. Jouri van de Broeke had zijn dag niet en schoot alle ballen te kort, Elze Blankenburgh en Marieke de Rijke mikten weer veel te ver en de gebroeders Koole leken het scoren ook ineens compleet ver leerd. Geen bal ging er meer in. IJsselvogels profiteerde van die onthutsende zwakte en liep uit naar 1-4. Onder aanvoering van Rob Sanderse en Esther Kasse kwam de thuisploeg voor rust (5-7) nog wel iets beter in z'n spel, maar het was nog niet om aan te zien. ..We hebben zo veel schoten gemist, het leek wel een partij uit de derde klasse", zei Sanderse. Twee strafworpen In de tweede helft had Fortis het overwicht, maar de thuis ploeg kreeg IJsselvogels er maar niet onder. Op vijftien minuten van het einde kwamen de Zuid-Hollanders zelfs op 10-12, maar door twee strafworpen van Jouri van de Broeke en een uitstekende doorloopbal van Rob Sanderse werd het 13-12. „Op dat moment bleven we weer veel kansen missen", zei Sanderse, die zelf ook weer een doorloopbal op de rand van de korf zag eindigen. „Die had er natuurlijk in gemoeten. Dan hadden we het aan het eind een stukje makkelijker gehad." Nu bracht IJsselvogels de stand op 13-13. En ook daarna, in de resterende anderhalve minuut, was Fortis weer veelvuldig dicht bij een treffer. Debbaut: „In die slotfase zijn we de bal niet meer kwijt geweest. Hagar Hoogwerf ving elk schot goed af en daardoor konden wij steeds een nieuwe aanval opzetten. Maar als je vijf of zes keer kan schieten, mag je toch van een overgangsklasser verwachten dat er daar eentje van in gaat. Het geeft maar aan dat het nog niet helemaal lekker zit bij ons. De organisatie stond nog niet zo verkeerd, maar het gaat om de doelpunten hè." Tevreden Debbaut was desondanks tevre den met het ene puntje. Daar mee liep zijn achttal iets uit op hekkensluiter HKC, dat met 24-10 verloor van koploper KVS. HKC staat nu nog steeds op vijf punten, tei-wijl Fortis er zeven heeft. De ploeg staat daar door na zaterdag op de gedeelde vijfde plaats, samen met IJssel vogels en Excelsior. Op doelsal do staat Fortis zesde. De Sou- burgse ploeg moet in de laatste drie wedstrijden nog wel tegen de nummers één (KVS), twee (Vriendenschaar) en drie (KCC), maar heeft weer wat lucht. „Aangezien er maar één ploeg degradeert, zou het best kunnen dat we deze competitie niet meer hoeven te winnen", zei Debbaut, die weet dat HKC een bijna net zo'n zwaar program ma heeft. „Maar ik ga ervan uit dat we in die drie wedstrijden nog wel een keer kunnen stun ten. Zeker tegen Vrienden schaar en KCC is het mogelijk." Scores Fortis: Rob Sanderse 5, Jou ri van de Broeke en Esther Kasse 3, Chaim en Wander Koole 1 SCHIEDAM - De volleyballers van Morres/Hulst zijn er opnieuw niet in geslaagd om het puntentotaal op te krik ken. De Zeeuws-Vlaamse tweededivisionist verloor in Schiedam in een inhaalduel kansloos met 4-0 (25-17, 25-16, 25-19, 25-17) van Rijnmond 2. Morres/Hulst bleef daardoor op de voorlaatste plaats in de tweede divisie. De tweede keus van Ri jnmond had indi vidueel meer in zijn mars en stond Morres/Hulst geen en kele keer meer dan twintig punten af. Bij de Zeeuwen ont braken Frank en Marc van Egmond (vakantie). „Het is om moedeloos van te worden", vond ook aanvoer der Maarten van Goethem, die aan zijn twaalfde seizoen in de hoofdmacht bezig is. ,,Ik ben nog nooit gedegra deerd. Je bent op den duur al tevreden als je een beetje mee kunt doen. Dat zou eigenlijk niet mogen." Morres/Hulst kon de thuisploeg tot het vijftiende punt re delijk bijbenen, maar verloor daarna het contact met de Schiedammers. De thuisploeg schroefde in de slotfase van elke set het tempo op en wikkelde steeds onbedreigd af naar winst. GOES - PKC Al is zaterdag kampioen geworden in de hoofdklasse A. Het Papendrechtse team. met daarin de Goese broers Niels en Dirk-Jan Westmaas, won met 12-9 van Koog Zaandijk en is met nog drie speelronden te gaan onbereikbaar voor de nummer twee, Blauw Wit Am sterdam. Al eerder was de ploeg met de twee jeugdinternationals verzekerd van een plaats in de kruisfinales, die op 12 maart afgewerkt worden. PKC Al treft daarin de num mer twee uit de hoofdklasse B. In die poule is nog niets be slist. De winnaars van de twee kruisfinales spelen een week la ter in Rotterdam om het landskampioenschap. GILZE - Sebastian Baldauf uit Westkapelle heeft in Gil- ze het Twinkeltoemooi voor gehandicapte judoka's op zijn naam geschreven. Er waren honderd deelnemers. Bal dauf, die lid is van sportschool Geelhoed, begon sterk in de klasse tot 46 kilogram en won zijn eerste partij van Nouse met een houdgreep. Met een heupworp dwong hij zijn drie daarop volgende tegenstanders ook naar de tata- mi om zo met een houdgreep een vol punt te behalen. GENT - Esther van den Pol heeft in Gent een prima gene rale afgewerkt voor het NK indooratletiek, dat komende zaterdag wordt gehouden. De uit Goes afkomstige atlete verbeterde bij het polsstokhoogspringen haar persoonlijk record. Ze kwam tot 3 meter en 60 centimeter, hetgeen haar de tweede plaats opleverde van de Nederlandse deel neemsters. Bij het verspringen verbeterde Van den Pol zich met 20 centimeter en overbrugde een afstand van 5 meter en 93 centimeter. Dat was goed voor de eerste plaats. Van den Pol, die uitkomt voor het Utrechtse Phoenix, doet op het NK mee aan polsstokhoogspringen en hinkstapspringen. Het verspringen moet ze laten schieten omdat dat onder deel tegelijkertijd wordt afgewerkt met het polsstok hoogspringen. »rRoeland Alders EHNEUZEN - Zonder te spe- heeft Jan Breukelman uit meuzen het Zeeuws-kam- Knschap voor de jeugd op bnaam geschreven. Zijn te- Ktander Erik van Nassau uit kt-Souburg moest zich we- £5ziekte afmelden. Joey Gro- hlwerd hierdoor tweede, voor Nassau, die nog wel derde iftd. lii van Nassau moest winnen Eaog een barrage af te dwin- Doordat de in Vlissingen Donachtige Van Nassau ziek eg Jan Breukelman een itair punt en zo de titel, teenaar Joey Grochal werd ïftde door van Koudekerker Svar Nordin te winnen. B-groep was het een stuk ®nender. Koudekerker Mat- van Doeselaar had vooraf- aan de vijfde ronde de ^papieren. Clubgenoot Rob- fo Jansen moest winnen om ïeenkans te maken op de ti- Van Doeselaar hield het Ka koel en won zijn partij. In Geronde speelde hij remi- - Schaatser Niels Gover- te zaterdagavond in Assen op jj® knappe tiende plaats geëin- tijdens het Nederlands Sioenschap supersprint. Omstandigheden op de open in Assen waren zwaar. Er veel wind. Goverse kwam 'de eerste 100 meter tot een jdvan 10,72. Deze tijd leverde ^schaatser uit Kapelle de vijf- ;fe Plaats op. Op de tweede foeter kon hij zich verbete- a,ot 10,62. Een zestiende plek rozijn deel voor Goverse het toernooi ••oegon op de 300 meter bleek uit zijn tijden. Op de eerste ;'J foeter realiseerde hij een 25,84 seconden. Hier- - werd hij tiende. Goverse -net toernooi zeer goed af K' een zesde plaats op zijn en laatste afstand in een van25,48 seconden. Dit was ^zeshonderdste van een se- boven zijn persoonlijk re- se tegen de Axelse Ingeborg Jan sen. De Terneuzense kansheb ber Quinten Volleman had te veel punten verspeeld om enige rol van betekenis te spelen voor het kampioenschap. Wel behaal de hij met een inhaalrace nog de tweede plaats. Ingeborg Jansen werd derde. Salonremise Souburger Roland Kars werd winnaar bij de C'tjes. Voor het ingaan van de laatste speeldag deelde hij nog de koppositie met clubgenoot Ruud Wijkhuijs, maar die moest na de achtste ronde afhaken. Kars kon met een salonremise tegen Claire Volleman het kampioenschap binnenhalen. Tweede werd Joey van de Braak van Goes, die Ruud Wijkhuijs de laatste ronde nog inhaalde op de ranglijst. In de D-groep heerste Terneu- zen. Quinten Ducarmon was de sterkste, voor clubgenoot Luuc van der Zee. Chris van Waes werd derde. Renzo Ducarmon, spelend bij de D'tjes kreeg de prijs voor beste E-speler. DORDRECHT - De futsallers van FM Sranang hebben met 6-3 verloren van Hans Mol Sport uit Dordrecht. Het was het derde verlies op rij, de beker nederlaag tegen eersteklasser Eteha meegerekend. Slordig spel en veel misverstan den in de Goese defensie zorg den voor een 2-0-achterstand bij rust. In de tweede helft werd het al snel 3-0, maar daarna kwam Sranang terug via goals van Barry van der Hooft en Gaf- fin de Meza. Van der Hooft schoot ook de gelijkmaker bin nen, maar dat doelpunt werd af gekeurd door de scheidsrechter. De leidsman eiste na rust een hoofdrol voor zich op. Hij stuur de achtereenvolgens Van der Hooft, Stefan Scholten. Alex van Hoven en Jasper Huijsman met geel naar de kant. Doordat ze bijna constant met één man minder speelden, was Sranang niet in staat Hans Mol onder druk te zetten. Van der Hooft maakte nog wel de derde treffer voor de Goesenaren. Dennis Evertse, hier op archieffoto met zijn paard Redbull, werd zaterdag Zeeuws kampioen springen in de klasse ZZ. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt HEIKANT - Zeeland wordt op het natio naal indoor-springkampioenschap, begin maart in Ermelo, vertegenwoordigd door een meute jonge honden. In de editie 2004 doorbrak routinier Ilyo de Loos de hege monie van de jeugd nog, maar in het Hip pisch Sportcentrum Heikant kon zaterdag geen enkele routinier de aanstormende jeugd stuiten. In de klasse ZZ moest Ilyo de Loos zijn ti tel overdragen aan de zeventienjarige Den- nis Evertse. In de klasse Z toonde de ne gentienjarige Stefan Meijers met Odarco zich de beste. De veertienjarige Anouk Kort eiste met Loday in de klasse M het kampioenslint op en de vijftienjarige Chayenne Wiskerke stuurde in de klasse L Wiskerke's Never Expected naar het goud. De barrage van de klasse ZZ zorgde voor de apotheose van de provinciale titel strijd, die voor de tiende keer door de plaatselijke ruiterclub werd georgani seerd. De twee foutloze basisomlopen van Sandy den Exter en het jeugdtalent Dennis Evert se betekenden dat de ruim tweehonderd belangstellenden nog een toetje kregen ge serveerd. Sandy den Exter moest met Cranville het spits afbijten en moest con current Dennis Evertse met een snelle tijd en een 'nulrondje' proberen onder druk te zetten. Als een speer stuurde de amazone uit Kortgene de achtjarige Cranville in 32.92 supersnel over het parkoers, maar in de haast tikte de Colorado-zoon een paal naar de bodem. Den Exters snelle tijd dwong Dennis Evertse om met Zemo's Lover voluit te gaan. Het jeugdtalent uit Nieuw- en Sint Joosland bracht het fel meelevende publiek op het puntje van de stoel. Hij verbeterde de tijd van Den Exter met een fractie en uiteindelijk was zijn twaalfjarige Habsburg-dochter niet op een fout te betrappen. Jongste telg Daarmee behaalde de familie Evertse een dubbelslag in Heikant. De jongste telg van het paardensportminnende gezin uit Nieuw- en Sint Joosland, dochter Nicky, eiste met Albasca in de eerste rubriek van het kampioenschap de titel al op bij de po ny's klasse B grote maat. „Eindelijk is het gelukt", verzuchtte Dennis Evertse. „Toen ik in de klasse Z met Redbull, net als vorig jaar, tweede werd, dacht ik nog: weer net niet." „De kans dat je een balk meepakt, zat er vandaag dik in. Het parkoers stond niet echt hoog, maar was wel technisch en dat maakte het niet gemakkelijk. Daarom ben ik op het eerste deel voluit gegaan. Toen ik op de klok zag, dat ik op dat deel snel ler was dan Sandy, heb ik Lover op de lan ge lijn wat teruggenomen. En alles liep zo als ik had gepland." In de klasse Z moest Dennis Evertse de eer aan streekfavoriet Stefan Meijers laten. De ruiter uit IJzendijke had in de barrage met Paradiso en Odarco twee ijzers in het vuur. Zijn eerste troef leverde echter niets op. Door een uitsluiting wegens twee wei geringen van Paradiso zag Meijers zijn ti- telkansen al aardig slinken. De twee bal ken die Dennis Evertse met Redbull naar de bodem haalde, deden de hoop bij Ste fan Meijers weer opleven. Met Odarco maakte hij met een foutloze rit het karwei uiteindelijk vakkundig af. „Dit kampioenschap is ook het succes van mijn trainer George Defraine", zei Meijers na afloop. „Ik heb in een enorme dip geze ten en hij heeft mij er bovenop geholpen. Ik reed mijn paarden te veel vooruit. Dank zij hem rij ik nu veel gedoseerder en schat ik de afstanden beter in. Dan kan het nog wel 's mis gaan, zoals met Paradiso, maar als me dat een tijdje geleden was overko men, was het ook met Odarco misgegaan. Nu pakte ik de draad gewoon weer op." door Jan Roovers GOES - Met nog drie wedstrij den te gaan liggen de korfbal lers van Swift uit Middelburg en TOP uit Arnemuiden in hun klasse op koers voor het kam pioenschap en/of voor promotie. Swift sloeg in de tweede klasse G door de 18-15-zege tegen Mer- vvede met die tegenstander een gat van vier punten. In de derde klasse I) gaat TOP, na de 14-13-thuiszcge tegen Korbatjo, met eenzelfde marge richting kampioenschap. Tjoba-Maassluis 15-19: In de be ginfase kon Tjoba het flot combi nerende Maassluis niet bijbe nen. Maassluis liep uit naar 5-1 en dat verschil maakte Tjoba in de rest van het duel niet meer goed. Bij rust keek Tjoba tegen een 11-8-achterstand aan. In de tweede helft maakte de thuis ploeg nog wel indruk, maar ge wonnen werd er niet. Scores Tjoba: Robert van Schaik 5, Petra Rijn 4, Marcel de Dreu 2, Marleen Batenburg, Gerben van Boven, Jolanda Gelok en Eric van Zon 1. Merwede-Swift 15-18: Door de zesde overwinning op rij nam Swift een optie op de tweede plaats, die aan het einde van de rit promotie oplevert. Met de uit wedstrijd tegen koploper VEO zaterdag op de rol mag het team van coach Marianne Marinissen zelfs nog aan een kampioen schap denken. „We hebben in dit duel duidelijk laten zien rijp te zijn voor een hoger niveau", mocht Marinissen na een prima wedstrijd stellen. Na in de eer ste helft afstand te hebben geno men (5-8) kwam een te agressie ve thuisploeg terug tot 7-8 en gingen de ploegen gelijk op naar 10-11. Op de demarrage van Swift in het laatste kwart had Merwede geen antwoord. Scores Swift: Ivo de Hond 5, Ma- bel van de Velde, Richard Geldof en Paul van de Berg 3, Roel Kloot wijk 2, Anita Hoekstra en Angela Verduin 1. Ondo-Togo 12-10: Dat de derby in een overwinning voor zijn ploeg zou eindigen, daar was coach Edwin Coppoolse van On- do vooraf al zeker van. „Maar we hadden met Togo toch meer moeite dan verwacht", zei hij na afloop. Vooral het achterverde- digen van de bezoekers gaf On- do aanvallend nogal problemen en de thuisploeg kwam, na een lange aanloop pas na 6-6 in de tweede helft los van de tegen stander: 10-6. „We waren qua spel zeker gelijkwaardig, maar scoren is een kunst die de ploeg niet beheerst", constateerde To- go-coach Wim Voorneveld. Scores Ondo: Wim Allaart 3, Jan Allaart, Marlijn Walraven en Lau rens Mostert 2, Sanne Platz- beecker, Mirte Hoogwerf en Anne- lie Wisse 1 TOP-Korbatjo 14-13: Na de ster ke opening (4-0) en een even wichtig vervolg (6-2) wilde de thuisploeg de voorsprong te gre tig uitbouwen, maar werd voor slordig haastwerk afgestraft met 8-6 bij rust. „We wisselen sterke met zwakke periodes af, dat moet er uit", vond coach Blaas de Ridder. Na de bijna ge bruikelijke dip kende TOP na 10-9 een aantal sterke momen ten, kwam op 14-11 en dacht de buit binnen te hebben. Te slap naar het einde toe kreeg de ploeg het in de slotminuten toch nog even onnodig benauwd. Scores TOP: Petra de Ridder 5, Leon Kloet 4, Jantine Meulmees- ter en Ad Bezemer 2, Hannuël Kra mer 1. Seolto-Oranje Zwart 9-12: Weer niet. Al een seizoen lang jaagt Seolto vergeefs op een overwin ning. „Het spel was iets minder dan voorheen, maar we deden toch goed mee met de tegenstan der. Inmiddels is wel bekend waar het bij ons aan mankeert: we scoren niet voldoende uit de kansen die we krijgen", vond coach Ellen Stroo. Na 4-5 bij rust deed dat aanvallende man co de thuisploeg de das om. Scores Seollo: Johan Ovaa en Har ry Kerkhof 3, Kristie Schipper, An- ja Ovaa en Ineke Stroo 1 Vierde klasse Na de 9-8-overwinning van At las bij De Voltreffers in Ooster hout en de nederlaag van Luc- tor tegen Scheldevogels (17-12), staat de vierde klasse B een ra- zendspannende finale te wach ten. KVK liet door de 11-8-over- winning tegen het bezoekende ZKV uit Zuidland zien kwalita tief meer in huis te hebben dan de andere degradatiekandida ten. In de vierde klasse C drukte Stormvogels thuis het over wicht tegen Thor Rotterdam uit in 16-8-cijfers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21