Aanvallende onmacht in topper Afgedankte Boukhari redt Ajax SHOW! Irbiter loyzer it vast PSV heeft oog op zwarte Maradona bij AutoTeam superveel voocdeel Rogier Oosterbaan geen exoot op ski's 'oorPSV voelt gelijkspel bij AZ (0-0) als een kleine overwinning Barney denkt alleen aan zichzelf Dinara Safina stunt in Parijs Biljartbestuurder Bayer overleden Fuchs wint Grote Prijs van Vigo Sneijder langer uit de roulatie Lg 0113-315640 ir.pzc.nl ai!:redactie<$ pzc.nl r'w3,,M60AAGoes [wrtentie-exploitatie. S en Midden-Zeeland: 0113-315520; Intenderen: 0114-372770; Sal: 0204562500. 14februari 2005 AutoTeam op www.autoteam.nl willmn blije klanten www.nutotiNtm.nl prFransvan den Nieuwenhof jvMAAIl - Het tikje tegen de iterbil van trainer Guus Hid- (kwam van zijn assistent né Eijkelkamp en zei in we- genoeg. De Ö-O waarmee zaterdag in Alkmaar zijn ppositie in de eredivisie vei- slelde, voelde als een kleine winning voor de technische topduel bracht te weinig kleit, maar wel veel span- voor PSV vooral de be- bging dat de oude vorm lang ui terugkeert. het oog op de tweestrijd te- AS Monaco in de Cham- League was de defensieve iheid het grootste winst- t voor Hiddink. De 'onpas- bare' verdediging en het te blok op het middenveld mden afgelopen najaar het iament onder de eerste suc- en van het seizoen. In die wil Hiddink komend voor- E8LIJN - De voornaam- verdachte in de Duitse nkoopaffaire, scheids- Robert Hoyzer, is aterdag in Berlijn gearres- wd, de politie daarmee een inderdag uitgevaardigd restatiebevel uit. Justitie as bang dat de beklaagde ivzerzou vluchten, den voor de aanhouding feverdenking van stelsel- 'tig bedrog. Hoyzer zijn «alsnog acht gevallen (.corruptie ten laste ge- 1 Nieuwe getuigenver- tingen hebben ertoe ge- I dat de verdenking te- de arbiter is uitge lid Hij zou zich langer i:- wedstrijdmanipulatie *ben schuldig gemaakt ft tot nu toe werd aange ven. oyzer heeft een aantal be ëdigingen toegegeven, perkende vorig jaar een "lal voetbalwedstrijden hebben gemanipuleerd nii' voor geld. Dat kreeg van twee Kroatische ^Jpbroers. Justitie nu aanwijzingen dat per zich al voor 2004 wldig maakte aan derge- j* praktijken, met nog bekende mededaders. verband met het om- sandaal zaten al *e mensen vast: de eige- "•r en twee medewerkers 0 Berlijns gokcafé. eofficier van justitie be- °°t ook Hoyzer te laten PPakken, omdat na de <®t recente getuigenis- f"de vluchtkans als reëel ïrd beschouwd, f'gens Grunwald moet '"yzer, indien de rechter Iem schuldig verklaart, re- tg houden met een fik- „.vangenisstraf. Duitse voetbalbond stel- Zaterdag scheidsrechter "Non Koop op non-ac- Koop, die sinds 1996 Jijden in de Bundesli- jjjddt, wist van de prak- van Hoyzer. maar nde dit te melden bij >nd ANP/DPA/SID moment, waarop het doelman Timmer van AZ in verlegenheid bracht. Dat was na zeventien mi nuten, toen Bouma de bal uit een hoekschop van Van Bommel voorbij de keeper kopte. Meer- dink moest op de doellijn red ding brengen. Het minieme aantal kansen was voor Adriaanse het bewijs, dat zich in de Alkmaarderhout een topwedstrijd had voltrokken. „Een kenmerk van topvoetbal is de balans tussen beide ploegen. Dan zie je weinig doelkansen. Een doelpunt komt dan vaak voort uit dat ene briljante mo ment. Dat zat er vandaag niet in." Adriaanse was „zeer tevre den", omdat AZ had aange toond structureel topprestaties te kunnen leveren. „Wij hebben maximaal gepresteerd, zeker ge zien het feit dat vier spelers afge lopen week met het Nederlands elftal in Engeland zaten. Die jon gens zijn goed teruggekeerd, hebben meer zelfvertrouwen ge kregen en bleven vandaag ook weer uitstekend op de been te gen een sterk PSV. We hebben bewezen echt volwassen te zijn." Hiddink kon. net zo tevreden, vaststellen dat PSV het duel vooral in de eerste helft stevig in handen had. Met Cocu weer in de ploeg oogde PSV stabiel en solide. De organisatie in de ploeg en de afstanden tussen de linies klopten als vanouds. Die eerste helft was voor Hiddink zelfs aanleiding om na afloop licht te mopperen. Dominant „Voor de rust hadden we de wed strijd naar ons toe kunnen trek ken", stelde hij vast. „Toen had den we dominantie in het spel. Jammer dus, dat we niet alle drie de puntjes even hebben mee gesnoept." De 0-0 was, ondanks het niet bijster hoge niveau van de wed strijd, niet bloedeloos. Daarvoor gebeurde er teveel op het veld. Mooie, stevige duels en een hoog tempo gaven de wedstrijd kleur. PSV had steeds meer moeite om zich aanvallend te manifeste ren, om spits Vennegoor of Hes- selink te vinden en van daaruit tot goed, gevarieerd spel te ko men. Vennegoor of Hesselink on dernam maar één doelpoging, na vier minuten al. Zijn schot uit de draai ging naast. Kort voor rust assisteerde hij bij een omhaal van Cocu, die op de vuis ten van Timmer eindigde. AZ beperkte zich voor de rust tot countervoetbal. Als PSV bal verlies leed, sloeg de thuisploeg razendsnel terug met een snel uitgevoerde combinatie, waar bij altijd de diepte gezocht werd. Omdat zoveel spelers van AZ dat spelletje beheersen, oogt het spectaculair. Maar effectief was het uiteindelijk niet, want verder dan de rand van het straf schopgebied mocht AZ niet ko men van PSV. Vakkundig sloot de ploeg van Hiddink de toegangswegen tot het eigen doel af. Dat is een gro te opsteker voor de wedstrijden tegen Monaco, óók al een gevaar lijke counterploeg. GPD itiewisselingen gaf zaterdag tegen zijn ge concurrent eigenlijk kans weg. Aan de rechter- kende Ooijer grote proble- met de vele positiewisselin- tussen uitblinker Perez, lysegems en middenvel- lamzi. Het gevaar bleef be- De ploeg van Co Adriaan- eg de beste kans kort na it, toen Huysegems weg- de bi] Alex en zijn voorzet rLee uit de doelmond moest weggewerkt, was aanvallend onmachtig meer dan een doelpuntloos :pel af te dwingen. Het le eigenlijk ook maar één door Peter van Duyl BREDA - Een speler die eigen lijk al bij het grofvuil was gezet, voorkwam gisteren een nieuwe storm van onrust bij Ajax. Nour- din Boukhari. die in de Arena sinds de winter een vaste plaats op de tribune had, schoot de Am sterdammers met twee goals langs NAC Breda: 1-2. Het was zo'n beetje het enige positieve wat Ajax aan het duel over hield. Daar maalde natuurlijk nie mand in het rood-wit gisteren om. „We hebben AZ weer in het vizier", zei de matchwinnaar zelf. De hoofdrol die Boukhari tegen NAC Breda vertolkte, toonde eens te meer aan hoe absurd het voetbal soms in elkaar steekt. Vorig seizoen was de aanvaller tijdens NAC-Ajax (toen 4-2) ook al een van de belangrijkste mensen, maar toen droeg hij - als huurling - nog het zwart-ge- le tenue van de Bredanaars. Aan het begin van dit voetbaljaar keerde Boukhari terug bij Ajax. Hij werd in eerste instantie over bodig verklaard, heroverde toch zijn plek in het elftal om in de winter eigenlijk opnieuw te wor den afgedankt. Boukhari werd het slachtoffer van de spectaculaire doorbraak van Ryan Babel, die zich in de visie van de technische staf sa men met Nicolae Mitea op de linksbuitenplaats moet richten. De Marokkaanse international verdween geruisloos naar de achtergrond, maar vanaf de tri bune kreeg hij de jongste weken steeds nadrukkelijker uitzicht op een rentree. Wat er met Mi tea aan de hand is weet nie mand, maar hij lijkt het voetbal len wel verleerd. En vorige week raakte Babel licht gebles seerd in de wedstrijd tegen FC Twente. Boukhari stond dus gisteren weer links aan de zijlijn. Koe man had, zei hij, geen seconde getwijfeld om hem weer op te roepen. „Nourdin kan dit, hij is een prima jongen", zei de oefen- meester. „En omdat hij hier heeft gespeeld, heb je natuurlijk een kleine hoop dat hij net iets extra's kan brengen. Maar dat hij het zo beloont, verwacht je natuurlijk niet." De speler zelf bleef nuchter on der alle aandacht. „Ik ben altijd blijven vechten en nu ben ik te rug." Met twee treffers stond Boukhari aan de basis van een gelukkige, maar wel heel welko me zege. De winst in Breda was een be langrijke steun in de rug voor Koeman, die zijn koninkrijk met kunst- en vliegwerk voor in storten tracht te behoeden. Al in oktober van het vorig jaar wan kelde de troon van de Ajax-trai- ner nadrukkelijk. Met een ultie me poging - hij wisselde zes spe lers van zijn vaste basis - slaag de hij erin het tij te keren. Twee thuiswedstrijden zonder zege de den het gemor en de onrust de laatste weken echter weer in vol le hevigheid aanwakkeren. De zege bij NAC verschaft Ajax in elk geval een adempauze in de aanloop naar het belangrijke Europese treffen tegen Auxerre, woensdag in Amsterdam. Maar al te veel reden om opgelucht achterover te leunen heeft Koe man ook weer niet. Ajax was over negentig minuten gisteren zeker niet beter dan NAC, de winnende treffer van de Amster dammers kwam in de 88ste mi nuut volkomen uit de lucht val len. „Het had ook andersom kun nen zijn", besefte Koeman maar al te goed. Bataljoen De oefenmeester mocht als ex cuus aanvoeren dat hij het tegen NAC moest stellen zonder een heel bataljon aan basisspelers. Zdenek Grygera, Wesley Sneij- der en Tomas Galasek zijn ge blesseerd, Rafael van der Vaart was geschorst en gisterenmor gen meldde John Heitmga zich ziek af. Daardoor werd Koeman gedwongen met een heel nieuw middenveld op de proppen te ko men. Naast Obodai en Pienaar was Rasmus Lindgren de opvallend ste naam op het Amsterdamse middenrif. De 20-jarige Zweed maakte in Breda als linkshalf zijn officiële debuut voor Ajax. Hij deed dat niet onverdienste lijk, overigens zonder een onuit wisbare indruk te maken. Gezien de personele problemen en de malaise van de afgelopen weken had Ajax zich voorbereid op een heet onthaal in Breda. De thuisploeg was echter vooral voor de pauze veel te lief voor de geplaagde landskampioen. Boukhari scoorde al in de derde minuut uit een onmogelijke hoek („ik wilde voorgeven, toen HENGELO - Raymond van Bameveld heeft zich zaterdag tijdens het Masters of Darts-toernooi de woede van zijn collega Roland Scholten op de hals gehaald. Na zijn ver lies tegen Phil Taylor in de halve finales eiste Van Barne- veld in de ogen van Scholten te veel de aandacht op zich door de zaal in te gaan. Volgens Scholten leidde Bamey daarmee de aandacht van de partij tussen hem en Andy Fordham. „Hij heeft met deze daad totaal geen respect voor zijn medespelers getoond", foeterde Seholten voor de camera's. „Hij weet dat er een wedstrijd is begonnen en houdt daar totaal geen rekening mee. Dit is zo min, zijn grootste fout in zijn leven. We zijn al jarenlang vrien den, maar dit neem ik hem echt kwalijk. Raymond zegt dat hij een groot darter is, maar als dat echt zo is, moet hij ook van Taylor winnen." ANP pagina 19 Van Barneveld kent zijn plaats PARIJS - De Russische Dinara Safina heeft verrassend het tennistoernooi van Parijs op haar naam gebracht. Het zusje van Australian Open-winnaar Marat Safin versloeg in de finale de Franse favoriete Amelie Mauresmo met 6-4 2-6 6-3. Het was voor de achttienjarige Safina de der de WTA-titel in haar loopbaan. ANP/RTR ELVERSBERG - De oprichter van de profbond voor drieban- ders, de Duitser Werner Bayer, is gisteren op zeventigjarige leef tijd overleden. Hij richtte halverwege de jaren tachtig de BWA op, de wereldbond voor profdriebanders. Raymond Ceulemans, Torbjörn Blomdahl en Dick Jaspers sloten zich bij deze bond aan. De BWA riep een wereldbekercyclus in het leven, die tot eind jaren negentig een constante factor was in het driebanden. Bayer, die begin 1998 om gezondheidsredenen als voorzitter te rugtrad, zag de laatste jaren met lede ogen aan hoe zijn BWA tenonder ging. Eind 2003 werd de bond opgeheven. Tegenwoor dig is de organisatie van de grote dnebandtoernooien weer in handen van de oude (amateur)bond UMB. ANP VIGO - De Zwitserse springruiter Markus Fuchs heeft gisteren de Grote Prijs van Vigo op zijn naam gebracht. Met zijn paard La Toya bleef Fuchs foutloos. Beste Nederlander was Leopold van Asten, die met Fleche Rouge vierde werd. Gerco Schroder eindigde met Lanapoule als zevende. De Deense Tina Lund won zaterdagavond de wereldbekerwed strijd in de Spaanse kustplaats. Met Andante bleef ze ook in de barrage foutloos. Jan Tops en Leopold van Asten haalden door een springfout de barrage niet en werden gedeeld achtste, ANP AZ-speler Michael Buskermolen (links) vecht op de grond een duel uit met PSV'er Mark van Bommel. Ji-Sung Park en Tim de Cler hebben op de achtergrond oog voor de bal. foto Toussaint Kluiters/ANP Dankzij twee treffers naar gelukkige, maar welkome zege op NAC: 1-2 De Ajacieden Maxwell, Escudé. gen NAC. i en Trabelsi vieren de 1-0 van Nourdin Boukhari (rechts) te- foto Olaf Kraak/ANP stuitte de bal op") en NAC had een helft nodig om die klap te verwerken. Pas na de onderbreking kreeg Ajax alsnog de verwachte storm loop over zich heen. Nadat Yuri Cornelisse in de 55ste minuut met een keihard schot gelijk had gemaakt, waren de scherp ste randjes van het Brabants fa natisme er al weer af ook. Eigenlijk had iedereen zich al verzoend met een gelijkspel, toen Nourdin Boukhari nog maals toesloeg. De verschoppe ling werd negentig tellen voor tijd briljant bediend door Ste ven Pienaar en rondde beheerst af: 1-2. GPD AMSTERDAM - Wesley Sneij der ontbreekt woensdag ook in de Uefa Cup-wedstrijd van Ajax tegen Auxerre. De interna tional heeft nog te veel last van de hamstringblessure, die hij vo rige week opliep bij het Neder lands elftal. De Amsterdammers hebben toch al problemen, want ook Zdenek Grygera en Hans Vonk zullen het duel in de achtste fi nale vermoedelijk missen. Het wegvallen van Sneijder is een lelijke tegenvaller voor Ajax. Aanvankelijk liet de bles sure van de middenvelder zich niet zo heel ernstig aanzien, maar hij is desondanks nog niet in staat de groepstraining te her vatten. Zeker is dat Ronald Koeman woensdag tegen Auxerre geen beroep kan doen op Angelos Charisteas. De centrumspits speelde eerder dit seizoen al Eu ropees voor Werder Bremen en mag dit jaar in internationaal verband dus met meer voor Ajax uitkomen, Ryan Babel zal tegen Auxerre in de punt van de aanval spelen. GPD door Dolf Schellekens BORMIO - Slalomskiër Rogier Oosterbaan gelooft meer dan ooit in plaatsing voor de Olympi sche Spelen. In zijn twintigste plaats, zaterdag op het wereld kampioenschap in het Italiaan se Bormio, ziet hij de bevesti ging van wat hij al wist. „Turijn moet haalbaar zijn." Zijn prestatie was een histori sche. Nooit eindigde een Neder landse skiër op het onderdeel slalom in de top twintig. Dus was er zaterdag alleen vreugde bij de 26-jarige Rogier Ooster baan. Dat hij de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen - een plek bij de eerste vijftien op een WK of wereldbekerwed strijd - net had gemist, kon de Nijmeegse skiër toen niet boeien. Besef Maar gisteren drong langzaam het besef door dat hij er toch heel dicht bij was geweest. „Dat gevoel komt steeds meer. Ik heb het net niet gehaald en dan ga je toch denken aan als... De eisen zijn superzwaar. Ik kom er steeds meer achter dat het toch een beetje zuur is dat ik het net niet heb gehaald." Want een hogere klassering was mogelijk geweest. „Normaal wordt de piste met water gepre pareerd en is het een soort ijs baan. Maar ze hadden besloten dat niet te doen. Het was de hele week al goed weer, een graadje of vijf onder nul. Maar zaterdag was het ineens drie graden bo ven nul. Daardoor werd de piste erg slecht." Zijn historische prestatie geeft Oosterbaan veel vertrouwen voor de toekomst. „Dit is van grote waarde voor mezelf", ver zekerde hij. „Mentaal word je hier veel sterker van. Ik heb net voor het WK nieuwe ski's gekre gen en die zijn heel snel. Nu zit ik nog maar vijf plaatsen van kwalificatie. De Spelen moeten de kroon op mijn loopbaan wor den." GPD door Frans Lindenkamp SAO PAULO - PSV gaat het 12-jarige Braziliaanse super talent Nicao onder zijn hoede nemen met het oog om hem in de toekomst een profcontract aan te bieden. Zijn zaakwaarnemer in Brazi lië - Roberto Carlos Carvalho - heeft bevestigd dat het hoog begaafde voetballertje binnen kort naar Nederland komt. Het is de bedoeling dat Nicao op gezette tijden een aantal maanden in Eindhoven komt wonen om mee te trainen met de jeugd van PSV en naar school te gaan. Zijn Brazili aanse voetbalmentor en een tante komen mee en zullen hem begeleiden. PSV-scout Piet de Visser om schrijft het jonge Braziliaan- tje als een natuurtalent. Hij weigert Nicao te betitelen als de zwarte Maradona, zoals de pers in Brazilië dat doet. De Visser: „Maar het valt met te ontkennen, dat hij met zijn voetbalcapaciteiten met kop en schouders boven zijn leef tijdsgenoten uitsteekt. Ik ken hem nu twee jaar en ben diep onder de indruk. Hij kan een hele grote worden." Nicao is afkomstig uit een straatarm gezin in de Brazili aanse deelstaat Minas Gerais. Nadat zijn moeder enkele ja ren geleden aan kanker over leed en zijn vader het gezin in de steek liet, ontfermde zijn oma zich over hem. Via het buurtclubje speelde hij zich in de kijker bij zijn ontdek ker. Sindsdien zit de carrière in een stroomversnelling. Zijn zaakwaarnemer bood hem in het najaar aan PSV aan. Carvalho: „Voor Roma- rio en Ronaldo was PSV ook een goede springplank voor een verdere voetballoop baan." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17