Pleidooi voor ontzien Schroebrug Wij maken de buurt gezelliger PZC PZC Moluks centrum mag niet verdwijnen Zeeland prominent op Boat Show Gent PZC 11 Hatform N57 wil verkeer meer om Middelburg heen leiden agenda interfeest ïBruinisse AAZET Directeur wil zelfstandige vismijn Man met xtc aangehouden Tasjesroof in Noordstraat Buitenboordmotoren gestolen Eenzijdig ongeval vrachtwagen Sportauto tegen vangrail Steun voor kwijnend Mae Uku maandag 14februari 2005 gnrNaHia Berkelder DDDELBURG - Pas als ver eer 0111 Middelburg heen wordt rfeid, zullen de opstoppingen deSchroeweg tot het verle en behoren. Daarnaast moeten [openingstijden van de brug orden aangepast. bt stelt het Platform N57 in en brief aan het college van Egeraeester en wethouders Middelburg. Aanleiding is jproep van de Kamer van hophandel om nog voor de zo- «maatregelën te nemen op de veg. De kamer voorziet t komende toeristensei- kg grote verkeersproblemen an de zuidkant van de stad. Iet platform, dat strijdt tegen ekomst van de nieuwe N57 tus- B Middelburg en Vrouwenpol- er,had al eerder aangedrongen 'maatregelen. Het platform lenkt dat als de suggesties wor- ien overgenomen, het niet eens eer nodig is een tunnel onder Et kanaal te leggen. [verbaast het platform bij- jrbeeld dat verkeer dat van naar het zuid-westen van STREEKACTIVITEITEN (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kipelle -Tel. 0113-330333 Bezorgklachten: 0800-0231231 "P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 ^0EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax. 0118-493009 B-mail; redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Minamvanden Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 AA goes F (0113)315500 Fa* (0113)315669 Email: redactie@pzc.nl 'nternet pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Walcheren moet, door Middel burg wordt gestuurd. Zo wor den automobilisten die naar de snelweg moeten, bij de kruising Stromenweg-Nieuwe Vlissingse- weg richting Middelburg ge stuurd, terwijl de route over de halfhoge brug bij Vlissingen meestal korter is Op de snelweg wordt niet aange geven dat Zoutelande, Dishoek of Westkapelle ook via Vlissin gen bereikbaar zijn. Het plat form wijst erop dat een deel van het verkeer ook eerder op de A58 via een andere route kan worden gestuurd. Het noorden van Walcheren is doorgaans sneller te bereiken via de Zand- kreekdam en Noord-Beveland. Verbod In Middelburg zelf zouden ook extra maatregelen moeten wor den genomen, vindt het plat form. Op de Schroebrug zou bijvoor beeld een verbod op linksaf slaan richting Kanaalweg moe ten worden ingesteld. Verder zou bij drukte het eenrichtings verkeer op de Turfkaai moeten worden opgeheven. Bovendien vindt het platform dat vooral tij dens de spits de Schroebrug min der vaak open kan omdat het grootste deel van de passerende schepen pleziervaartuigen zijn. De Kamer van Koophandel vreest schade voor bedrijven als er geen maatregelen worden ge nomen. Het duurt nog zeker vijf jaar voor de nieuwe N57 en de tun nel onder het kanaal klaar zijn. De kamer vroeg net als het plat form om aanpassing van de ope ningstijden van de brug. Vol gens R. Kosters van de gemeen te Middelburg is verbreding van de Schroebrug de enige manier om de komende jaren iets te doen aan het oponthoud. „Daar mee verminder je het aantal oversteekbewegingen van fiet sers en krijg je een betere door stroming." De provincie is bezig met een onderzoek naar het ver breden van de brug. Onderzocht wordt of het mogelijk is fietsers aan beide kanten van de brug van en naar de binnenstad te la ten rijden. Hij bevestigt dat de doorstro ming op de Schroeweg weer stagneert. Vijf jaar geleden werd de route verbeterd om de doorstroming te verbeteren, maar door de groei van het auto verkeer slibt de route toch weer dicht. „De brug minder vaak open doen lijkt aantrekkelijk, maar dan wordt de file-opbouw zo groot dat het juist ongunstig is voor het auto wegennet. Hoe min der vaak de brug open gaat, hoe langer de automobilisten moe ten wachten. Dan worden de zij wegen geblokkeerd." ongerenavond IDDELBURG - Het COC Mid- ö-Zeeland houdt vrijdag 18 fe- uari in Middelburg een ont- oetmgsavond voor homojonge- en tot en met 25 jaar. De jonge- avond in het COC-café aan Lange Noordstraat begint i20.00 uur. GGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 - s l 00 uur Tafeltennis voor 55-plussers; JUDEKERKE - Sportcentrum Cou- ,9.15-10.15 en 10.15 - 11.15 uur: igenvoor ouderen; - Open Hof. 9.10 uur Ha- foga en om 10.45 uur 55-plus yoga; Reede, 14.00 uur Anbo-middag vijf eeuwen bouwen in Vlissingen; gazaal. 1800 - 19.00 uur: Kung Fu sr|ongeren en volwassenen. (UMSSE - Voor de derde tr wordt zaterdag 19 maart Winterfeest gehouden in rainisse, ter afsluiting van het interseizoen. rode draad tijdens het feest de drive-inshow van Zinloos eweld. Tussendoor staan ver- billende optredens op het pro- amma waaronder een optre- van de coverband Melrose, lorteaal De Vanger in Bruinis- is tijdens het Bruse feest in interse sferen gehuld. Bestuur 't Meandertje vertwijfeld na afwijzen subsidie door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ze begrijpen er nog steeds niets van, de leden van het bestuur van Stichting 't Meandertje. De gemeenteraad wees de subsidie voor het wijk- comité af. De stichting zou niet professioneel zijn. Dus wordt het ook dit jaar weer knokken om de eindjes aan elkaar te kno pen en om toch evenementen in de Meanderhof te houden. „Waar het om draait, is dit", zegt Dick Schoonhei m. „Je maakt met een man of zes de buurt leuker en gezelliger. We doen alles voor die gasten." Die gasten zijn de kinderen uit de omgeving van het Meanderhof in de Middelburgse wijk Dau- wendaele. De stichting probeert ze door feesten te organiseren een leuke dag te bezorgen. Maar daarmee begint het nog maar net. „Als je die feesten geeft, kent iedereen elkaar op den duur", vertelt Miranda van Dijk. „Ze noemen mij hier al juf." De ouders komen elkaar te gen, de jongeren zijn aanspreek baar omdat ze vroeger als klein tjes zelf ook meededen. „Sinds we bezig zijn is de leegstand in de wijk teruggedrongen. Proble men worden onderling opge lost." Ze willen het liever niet over de geschiedenis hebben, maar de geschiedenis lijkt wel de oorzaak van alle problemen. Bestuurslid Rob Dreessens heeft in het bestuur van de SP geze ten. Hij stapte eruit nadat de toenmalige fractievoorzitter de gemeenteraad verliet. Oud zeer over zijn rol toen, moet haast wel hebben meegespeeld bij de beslissing van de raad om de subsidie af te wijzen, denkt het bestuur. „Wij moeten ons verde digen tegen wat er toen aan de hand was", zegt Van Dijk. Contributie Dreessens: „De raad vond ons niet professioneel. Ze willen dat we een vereniging worden. Maar dan moet je contributie vragen, en het innen ervan is een probleem, veel mensen heb ben het moeilijk. Wij willen voor iedereen openstaan. We wil len geen onderscheid maken." Ook was er commentaar op het feit dat de financiën niet helder Bestuursleden van de Stichting 't Meandertje begrijpen niet waar om de Middelburgse gemeenteraad de subsidie voor het wijkcomité heeft afgewezen. foto Lex de Meester waren geregeld. De stichting krijgt wel eens goederen van een supermarkt. In ruil daar voor spelen bestuursleden een dag voor Sinterklaas. Zo wor den de inkomsten op allerlei ma nieren bij elkaar gescharreld. Het bestuur verbaast zich over het verschil in opstelling tussen de gemeente en woningcorpora tie Woongoed. Van Woongoed kreeg de stichting een tent en een springkussen. Die worden gebruikt bij buurtfeesten, maar ze kunnen ook uitgeleend wor den aan andere organisaties die iets willen doen in hun buurt. „We hadden dat springkussen even buitengezet", vertelt Drees sens lachend. „Om te proberen. Meteen kwamen er allemaal kin deren op sokken naar buiten." Van Dijk: „Je moet ze tegen woordig naar buiten lokken, want uit zichzelf komen ze niet. Ze zitten liever achter de compu ter." De stichting wilde de activitei ten dit jaar eigenlijk uitbouwen, door de subsidie zou dat kun nen. Vorig jaar werd Koningin nedag gevierd, was er een zomer feest en een halloweenparty. Sin terklaas kwam op bezoek en de buurt vierde Kerstmis in de tent. Of de activiteiten dit jaar allemaal kunnen doorgaan, is af hankelijk van Koninginnedag. „We moeten groots uitpakken", aldus Schoonheim. „Van de op brengst moeten we het hele jaar bekostigen. Moet je voorstellen wat er gebeurt als het regent." COLIJNSPLAAT - De visafslagen van Colijnsplaat. Stel lendam en Scheveningen die zijn verenigd in United Fish Auctions (Ufa), kunnen het beste worden geprivatiseerd, vindt directeur J. van Nieuwenhuijzen. De Ufa-aandelen zijn nu nog in handen van de gemeenten Noord-Beveland, Goedereede en Den Haag. Volgens Van Nieuwenhuijzen is privatisering een logische vervolgstap op de verzelfstandiging van de gemeentelijke vismijnen een aantal jaren geleden. De gemeenten kwa men met de verzelfstandiging op afstand te staan van de visafslagen, wat de slagvaardigheid al ten goede kwam. Zo hoefde niet meer voor elke investering toestemming te worden gevraagd aan de gemeenteraden. De gemeenten bleven als aandeelhouders van Ufa wel direct bij het vis- mijnbedrijf betrokken. Met name de gemeente Goedereede wil dat er iets veran dert, omdat de politiek daar aan den lijve heeft ondervon den dat de relatie gemeente-Ufa tot problemen kan lei den. C. Sinke, burgemeester van Goedereede, moest vorig jaar mei opstappen, omdat hij de raad niets had verteld over financiële garanties voor het vismijnbedrijf. GOES - De Goese politie heeft zaterdagnacht een negen tienjarige Rotterdammer aangehouden op de Frans den Hollanderlaan in Goes. De man had een kleine hoeveelheid wiet en negentien xtc-pillen bij zich. De drugs werden in beslag genomen en de Rotterdammer werd na verhoor weggestuurd. TERNEUZEN - In de Noordstraat in Terneuzen werd za terdagavond omstreeks elf uur een 44-jarige wouw uit die stad beroofd van haar tasje. Een onbekende man ruk te plotseling de tas uit haar hand en rende ermee weg. In de tas zaten een portemonnee met een onbekend geldbe drag en een pinpas. ZAAMSLAGVEER - Op Zaamslagveer is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een bedrijf. Er werden onder meer buitenboordmotoren en een geld kist met een onbekend geldbedrag ontvreemd. De in braak werd 's morgens vroeg omstreeks kwart voor vier ontdekt. Ook in een loods in Koewacht werd ingebroken. Dat moet vrijdagmiddag al gebeurd zijn. Uit de loods werd gereed schap gestolen. SEROOSKERKE (S) - Een 46-jarige vrachtwagenchauf feur uit de gemeente Rucphen is in de nacht van wij dag op zaterdag door nog onbekende oorzaak met de wielen van zijn wagen in de berm op de Stoofweg in Serooskerke terechtgekomen Hierbij reed hij over een lengte van ongeveer honderd me ter bosjes omver. De wachtwagen raakte aan de voorzijde beschadigd. Het eenzijdige ongeval gebeurde rond kwart over vijf. OOST-SOUBURG - Bij het optrekken bij de stoplichten bij Oost-Souburg, zaterdagochtend, ging het mis. De wielen van de sportauto spinden, de bestuurder verloor de macht over het stuur en de auto kwam tegen de vangrail terecht. De auto, die voor een deel van polyester is gemaakt, viel in stukken. De bestuurder bleef ongedeerd. De de weg moest worden schoongemaakt. foto Lex de Meester GENT - Op de Belgian Boat Show in Gent is Zeeland promi nenter aanwezig dan vorige ja ren. De watersportbeurs opende zaterdag in de beurshallen van Flanders Expo en is toeganke lijk tot zondag 20 februari. Zeeland prijst er zijn rijke wa tersportmogelijkheden aan op een gezamenlijke stand. Onder de naam Delta Waterland pre senteren zich ook deelnemers uit Zuid-Holland, Brabant en Antwerpen. Uit het ruime ge bied van Rijn-, Maas- en Schel- demonding zijn diverse jachtha vens present, verhuurbedrijven van zeil- en motorjachten en VW's. Niet alleen de oppervlak te van de groepsstand is toegeno men, maar ook het aantal deel nemers. Nieuw is onder meer de Biesbosch Marina Drimmelen. „Steeds meer Vlamingen zoeken het Deltagebied op", stelt Eme- rence van Wingen, coördinator marketing en promotie van het Bureau voor Toerisme Zeeland „Voor wie het gebied nog onbe kend is, leggen we de nadruk op de korte afstand tussen Vlaande ren en de Zeeuwse wateren. Bei de gebieden liggen in eikaars verlengde. We wijzen er Vlamin gen op dat ze in Zeeland geva rieerd en beschut vaarwater vin den met rust en ruimte." (Advertentie) Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de krant op originele spaarkaarten zijn geldig Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant t/m 5 maart. het alfabet van Zeeland Molukse gemeenschap. Het wijkcentrum zorgt voor binding in d door Nadia Berkelder OOST-SOUBURG - De activiteiten wor den slecht bezocht, maar de Molukse ge meenschap voelt zich sterk betrokken bij wijkcentrum Mae Uku in Oost-Sou burg. Welzijnsorganisatie Palladium wil het centrum afstoten. Ongeveer vijf tig bewoners van de Molukse wijk in Oost-Souburg kwamen zaterdag hun steun betuigen aan het bedreigde cen trum. Mae Uku ligt ingeklemd tussen de hui zen in de Prins Hendrikstraat in Sou burg. Het is een centrum voor en door Molukkers, zoals een bezoeker het zater dag typeerde. Maar het gaat niet goed met Mae Uku. De laatste jaren is de be langstelling voor activiteiten sterk te ruggelopen, daarnaast is het moeilijk geworden om mensen te vinden die be reid zijn hun tijd op te offeren aan het centrum. „Maar als het slecht gaat, zo als nu, komen de mensen wel", zei vrij willigster Josefiena Telehala, met een blik op het publiek. Het zaaltje zat deze keer dan ook vol, ouderen namen een zitplaatsje in, de wat jongeren bleven staan. De echte jongeren ontbraken. In de Molukse wijk in Oost-Souburg wo nen voornamelijk ouderen en mensen van de tweede generatie. De stichting Mae Uku fuseerde vier jaar geleden met Palladium. Ook toen liepen de activiteiten niet, bovendien had de stichting schulden. De welzijnsorganisa tie wil nu eigenlijk van het centrum af. Bezoekers kunnen ook in andere centra in Souburg terecht, is de redenering. Maar dat is natuurlijk niet hetzelfde als een activiteit bezoeken tussen eigen mensen. „De medewerkers hebben ge zegd dat ze willen blijven", zei Telaha- la. „Nu is het aan jullie." Als de gemeen schap aangeeft dat Mae Uku moet blij ven, moet men in overleg treden met de gemeente, zei Peter Gillissen van Palla dium. „Jullie kunnen misschien de sub sidie krijgen die Palladium nu krijgt." Volgens Paul Telussa, bekend als voet baltrainer, had eerder aan de bel getrok ken moeten worden. „Nu is het kiezen of delen. De beslissing om Mae Uku af te stoten, is al gevallen." Telehala wees hem erop dat ook voor de fusie plaats vond de zaal vol mensen had gezeten. ..Toen al is er gezegd dat we het met al leen konden. En wat gebeurt er? Niets. We hebben elke keer aangegeven dat het niet loopt. We hebben toen verteld dat we meer mensen nodig hadden, maar er was nooit respons." Feesten Een aantal opties voor de toekomst pas seerde de revue, zoals het gebouw in ei gen beheer nemen en de zaal verhuren voor inkomsten. Nu mogen er geen fees ten gegeven mogen worden in het cen trum. Dat scheelt inkomsten. Vroeger werd het zaaltje nog al eens gebruikt voor een echtpaar dat een huwelijksju bileum vierde of voor een doopfeest. In foto Lex de Meester de gebouwen van Palladium is dat te genwoordig verboden, om oneerlijke concurrentie met de horeca te voorko men. „Wijkcentra zijn er voor activitei ten en cursussen", zei Gillissen. „Wij zijn geen verhuurbedrijf." Vrijwilligers mogen wel feestjes geven in Mae Uku, vertelde hij. Als een soort beloning voor al het werk dat ze doen. „Dan maken we toch iedereen vrijwilliger?", riep ie mand uit de zaal. Mae Uku moet voor de gemeenschap be houden moet blijven, was de conclusie van de middag. Telussa stelde voor om een comité te vormen. „Dat kan onder zoeken wat de beste optie is. De gemeen schap kan vervolgens beslissen." Voor 1 mei moet er een advies liggen. „Het is belangrijk dat Mae Uku blijft bestaan", zei Telussa na afloop. „Gelet op de his torie en de identiteit van de Molukse ge meenschap. Het centrum zorgt voor bin ding. Het is een plek om samen te zijn. Het is belangrijk dat Molukkers hun ei gen identiteit kunnen houden. Anders is er over een paar generaties niets meer van over, alleen een iets donkerder huidskleur." m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11