ïermans wil oogsten met Oranje Nieuwe opzet ZK indoortennis iric Tetaert wil fantastisch slot van seizoen met Hoek )ick Jaspers kan nijlpaal bereiken Libre-biljarters uit de startblokken I ondscoach staat met futsalteam voor zwaar EK in Tsjechië SV'65 alleen ebaat bij een verwinning Driebanders komen goed weg Gijs Hollestelle verlengt contract Ernstige blessure Brechje de Ruyck Cambuur aast op Martin Drent Geen Grand Prix in Valkenswaard uitslagen agenda zaterdag 12 februari 2005 [ST- In de tijd dat futsal nog [00n zaalvoetbal heette, was Hermans jarenlang het uit- gbord van Nederland. De .burger speelde 45 inter nen stortte zich na zijn ac eloopbaan op een carrière trainer. Sinds augustus 2001 lermans de eindverantwoor- lijkebij het Nederlands futsal- m, waarmee hij maandag aan eerste eindtoernooi als .dscoach begint: het EK in echié. liefst zou hij elke dag willen inenmet de spelers van Oran- Maar Vic Hermans weet dat niet kan, hoezeer het hem (ES - Wil SSV'65 zich nog in titelstrijd van de eerste klas- C mengen, dan moet er van- worden gewonnen van Rijs- rd,„Bij verlies kunnen we het rgeten. Dan haken we af", jent trainer Cees Houtepen. 1' neemt na veertien duels de ats in op de ranglijst. Go^eformatie heeft 23 pun- ord is de nummer drie. •Hollanders behaalden ertien wedstrijden 25 pun- LRijsoord heeft de minste ver- lunten. Kloetinge is koplo- iet 30 punten uit 15 ontmoe- ,We kimnen ook Kloetin- iogeen beetje helpen", stelt itepen. moet het vandaag stellen naer Marcel Kole (geschorst), n Baart (hij is maandag geo- en heeft een nieuwe lisband gekregen) en Pim De laatste zit met de na- epvan de ziekte van Pfeiffer, ristiaan Boon is een twijfelge- Hij heeft last van een ham- ook spijt. Zijn uitspraak van ruim drie jaar geleden staat daardoor nog steeds fier over eind: het futsal in Nederland staat stil. „Het wordt een cliché, maar met één, twee keer trainen per week kun je niet met de we reldtop mee", weet de bonds coach. Natuurlijk zou Hermans het liefst werken zoals ze dat bij voorbeeld in Spanje doen. Met professionele futsallers, die door een aardig salaris als top sporters door het leven kunnen gaan. „Wij zijn in Nederland he laas niet meegegaan met de ont wikkeling van andere landen", zegt Hermans. „De clubs heb ben hier nog steeds dezelfde structuur, maar als ze het nieu we beleidsplan aanvaarden, kun nen we wel een stap in de goede richting zetten. Er zijn licentie- voorwaarden opgesteld, waar door we het futsal naar een ho ger plan kunnen brengen." Toch wordt de coach tot zijn afgrij zen af en toe nog geconfron teerd met incidenten die botsen met zijn eigen instelling. „Ik had Sander de Zwart van FC Marlène uitgenodigd voor een training hier in Zeist, maar hij kwam niet opdagen. Daarna hebben we een gesprek gehad en kreeg hij een tweede uitnodi ging. Maar hij kwam weer niet, zonder zich af te melden. Dan denk ik: hoe zit het nu? Hoort dit bij de huidige maatschappij? Toen ik voor het eerst geselec teerd werd voor Oranje, zat ik bij wijze van spreken de avond ervoor al in Zeist." Aangepast Hermans mag zich dan wel eens ergeren, toch kan hij ook tevre den zijn. In tegenstelling tot de clubs heeft de voetbalbond de structuur van het futsal name lijk wél aangepast. Hermans: „We hebben nu een beleidsmede werker en zes districtscoaches in dienst, er zijn nationale teams voor spelers tot negentien en tot zeventien jaar gevormd, we geven cursussen en de eerste nationale futsaldag komt eraan. Ik ben fulltime in dienst bij de KNVB, in Marcel Loosveld heb ik een prima assistent en de rest van de technische staf ziet er ook prima uit. In mijn ogen zijn we goed bezig." Op koers Hetzelfde geldt volgens de bondscoach voor het nationale team. „Hoewel we achterblijven bij landen als Spanje, Italië en Portugal liggen we met Oranje goed op koers. Het bewijs daar voor heb ik vorige week in Slove nië gezien. Vorig jaar verloren we met 6-2 van die ploeg, kans loos. Nu speelden we gelijk en verloren we met 4-2, maar er zat veel meer in dan die resultaten zo op het eerste oog laten zien. Na het EK stoppen onder ande ren Edwin Grünholz, Max Tja- den en Patrick Thomassen en ko men er weer wat jonge spelers bij. Met de rest van de huidige selectie kunnen we nog een aan tal jaren door richting het WK van 2008." Oranje moet er dan bij zijn, vindt Hermans, zeker na het mis sen van het wereldkampioen schap afgelopen jaar in Taiwan. „Ik heb dat toernooi van dicht bij meegemaakt, omdat ik al vijf tien jaar deel uitmaak van de technische studiegroep van de Fifa. Wij hadden daar zeker de tweede ronde gehaald, daar ben ik van overtuigd. En dan had den we misschien eerder aanslui ting kunnen krijgen met de top- landen. Ik denk echter wel dat veel van mijn spelers te weinig wedstrijden op topniveau spe len. Bij de jongens die in de Bel gische competitie spelen is dat iets vaker het geval. Daar is de top wat breder." Onderschatten Op het komende EK is Neder land ingedeeld in een poule met de sterke landen Rusland, Oek raïne en Tsjechië. Hermans: „Het is een zware groep, maar dat geldt ook voor de andere poule. De meeste landen zullen hebben gedacht: als we Neder land of Hongarije in onze groep hebben, krijgen we het mis schien iets makkelijker. Als ze ons onderschatten, moeten we daar van proberen te profiteren. Ik wil ons niet in de underdogpo sitie manoeuvreren, maar op pa pier horen we nu eenmaal bij de mindere ploegen." Zijn contract is inmiddels verlengd tot de zo mer van 2007. „Ik ben vandaag nog gebeld door een interessan te bond, maar mijn toekomst ligt de komende jaren hier", er kent Vic Hermans. „Ik voel me prima in deze we reld en zie me ook geen Neder landse club meer trainen. En als ik weer een club zou trainen, dan alleen met profs zoals in Spanje. Dan weet ik zeker dat ik niet elke keer moet afwach ten of ze wel komen trainen." Vic Hermans denkt het futsal naar een hoger plan te kunnen brengen. foto Hans Roggen/GPD ROOSENDAAL - De driebanders van Korenbeurs/'t Kaai- tje zijn in Roosendaal aan een nederlaag ontsnapt. In de slotfase van de ontmoeting zorgde Jan Westdorp dat er een 4-4-gelijkspel op het bord kwam. Westdorp besliste met een onmogelijk geachte harmonica- stoot de partij tegen Urbain Oppenbrouwer in zijn voor deel. Hij vocht de hele partij tegen een achterstand en kwam pas helemaal op het eind terug. Bij 28-28 en West dorp aan stoot kwam de ontlading. Na een mooie 'rond- speler' volgde de apotheose. Mede dankzij het gelijkspel van koploper BH Keukens blijft de Zeeuwse ploeg virtu eel op gelijke hoogte. André Karelse had voor de pauze in een uitstekende partij voor de eerste winst gezorgd. Dat bleek hard nodig want Piet Raas en Piet Schrier bleken in het vervolg kansloos. Laatstgenoemde trof het niet met te genstander Frans Klaassen. Die vertrok met een moyenne van boven 1.000. Na 34 beurten kwam een einde aan het lijden voor de bezoeker, BV De Distel-Korenbeurs/'t Kaaitje 4t4. Urbain Oppenbrou- wer-Jan Westdorp 28-30 (46 beurtenFrans Klaassen-Piet Schrier 25-13 (34); Toon Uytdeivilligen-Piet Raas 25-21 (59); Piet Knobel-André Karelse 10-20 (45). GOES - De korfbalvereniging Juliana uit Oud Gastel heeft met hoofdtrainer Gijs Hollestelle uit 's-Heer Hendrikskinder en overeenstemming bereikt over verlenging van het contract voor nog een jaar. Voor Hollestelle wordt het seizoen 2005-2006 het derde seizoen bij de Brabantse veld- en zaal-eersteklasser. Derdeklasser Togo uit Goes wordt volgend seizoen getraind door Sjaak Joziasse. Joziasse, afkomstig uit de eigen vereniging en op dit moment trainer van het tweede team, is de opvolger van Wim Voorneveld uit Oost-Souburg. GOES - Voordat het atletiekseizoen goed en wel begon nen is, is het voor de Hulster atlete Brechje de Ruyck al weer voorbij. De 800-meterloopster scheurde tijdens een wedstrijd in het Duitse Munster haar voetboogpees, waar door ze naar schatting zes maanden aan de kant moet blij ven. De Ruyck (20) mist daardoor enkele belangrijke eve nementen, zoals het EK voor atleten tot 23 jaar. LEEUWARDEN - Cambuur Leeuwarden heeft serieuze belangstelling voor FC Groningen-speler Martin Drent. De club uit de eerste divisie wil graag met de spits praten over een eventuele overgang, maar die heeft daar nog niet op gereageerd. Het contract van Drent bij FC Groningen loopt aan het einde van dit seizoen af. De Groningse eredi visieclub heeft tot nu toe niet te kennen gegeven met de aanvaller verder te willen. GPD VALKENSWAARD - De Grote Prijs in Valkenswaard voor motorcrossers gaat dit jaar niet door. De wedstrijd die op 8 mei zou worden gehouden is verplaatst naar het Belgische Namen. Organisator MSV Valkenswaard is er niet in geslaagd tot een akkoord te komen met promotor Youthstream. ANP Barry van der Hooft KNEUZEN - Met een nieuw ijarig contract op zak en de ip dat hij volgend sei- een vrijwel identieke Itclic kan werken, wil Eric Te rr! dit seizoen voor een mooie sluiting zorgen. indaag kan in het thuisduel i! Ter Leede de derde plaats de hoofdklasse A worden be- ichligd en in het bekertoer- oivalt nog een echte prijs te idienen. „We gaan proberen een fantastisch slot van het rate zorgen", zegt Tetaert. inwoner van Brugge kwam met het bestuur tot reenstemming en is daar- ook volgend seizoen eind- antwoordeli j ke bij de ^■s-Vlaamse club. geen wagende partij, ink ben wel blij met de uit- 't.En de beste transfer die lot nu toe hebben gedaan, is 1 feit dat de selectie voor honderd procent intact blijft. Het is een voordeel dat we daar nu al duidelijkheid over hebben, want we hebben nu tijd genoeg om goede en kwalitatief sterke keuzes te maken. Van wat ik heb begrepen was er hier de afgelopen jaren steeds een groot verloop, maar we hebben nu een mooie selectie die graag samen wil blijven voetballen." Spelersgroep Zijn wensen naar het bestuur toe zijn duidelijk. Om over een uitgebalanceerde spelersgroep te kunnen beschikken, wil Tetae rt graag drie spelers aan de se lectie toevoegen. „In de eerste plaats een centrale spits, die de concurrentie met Sam Ysebaert kan aangaan. Daarnaast natuurlijk een echte rechtsbuiten, want die hebben we nu niet. En als laatste een po lyvalente speler, die overal inzet baar is en een opengevallen plek kan invullen bij blessures en schorsingen." Van Bart Poppe en Ramazan Yuruk is nog niet helemaal ze ker dat ze vertrekken. „Ze zijn lang geblesseerd geweest en als ze straks weer fit zijn zullen we een evaluatie met hen houden. Van Steven de Croock verwacht ik wel dat hij weggaat, hoe spij tig ik dat ook vind. Ik kan het echter wel begrijpen, want hij moet nu opboksen tegen Jeroen van de Broeke, Pieter de Mun- nik en David Destorme. Daar door komt hij weinig aan spelen toe en een rechtsbuiten is Ste ven ook niet." Schorsing Tegen Ter Leede ontbreekt mid denvelder De Munnik vandaag door een schorsing. Günter de Meyer is weer fit, maar zal waar schijnlijk op de bank beginnen en Stijn Porteman keert terug na een schorsing. Achter het meespelen van linksbuiten Nyim Melki staat door een lich te blessure nog een vraagteken. Tetaert: „Ik verwacht eigenlijk dat we niet zullen spelen tegen Ter Leede. We hebben donder dag" in een soort zwembad ge traind en ik vrees dat het hoofd- veld er ook niet al te goed bij zal liggen. Maar als we wel spelen, zijn we klaar voor Ter Leede. De spelers zijn erop gebrand om er iets moois van te maken." gLjoopvan den Oudenhoven - De driebanders van lla/Ockenburgh wacht in de ®petitie in de eredivisie een wie confrontatie. Vandaag Twentevisie op bezoek en "sEB is nieuwkomer Biljart- ®a Broeders te gast. Ó-wielrenner Jo de Roo ver- vandaag de acquitstoot wat een historische ontmoe ten worden. Jaspers kan vandaag in e 6611 mijlpaal bereiken, rat hij zijn partij tegen Ro- ®ft>rthomme met een moyen- van 2.000 of meer afsluiten, hou dat voor de vijfhonderd en zijn carrière zijn. tukkers komen verder met fjjnTasdemir, Christian Ru- P en Ad Koorevaar naar ^erie Ockenburgh. Twente- ^eamleider Ben Velthuis a,zijn tegenstander hoog in Z0U niet ontevreden zijn met 'Puntendeling, hoewel winst Mijk het uitgangspunt is. jjp v°lgt eveneens vanaf o uur de wedstrijd tegen Bil- "tea Broeders. De nieuwko mers in de eredivisie doen het opvallend goed en zijn met een achtste plaats nu al vrij van de- gradatiezorgen. De versterkin gen in de personen van Anno de Kleine en Tonny Carlsen beta len zich uit. Hoewel laatstgenoemde niet van de partij zal zijn, is de ploeg uit Sint Willebrord niet te onder schatten. Naast De Kleine ver schijnen de Belgen Francis For- ton en Guy van Litsenborg in de ring én de sinds enige tijd in Goes wonende en werkende Ro land Uytdewilligen. De Kruis- lander heeft nog deel uitge maakt van de tegenstander van zondag. Uytdewilligen: „Ik vind het wel mooi terug te zijn. Ik heb een matige start van het sei zoen gekend. De laatste weken draait het weer lekker. Deze week in de Belgische competitie verloor ik op één punt van Ro land Forthomme. Wij zijn zeker niet kansloos." Uytdewilligen scoorde tot nu toe 54 procent voor zijn ploeg. Zeven van de dertien gespeelde partijen wer den in winst omgezet. Opponent Martin Spoormans is gewaar schuwd. door Sven Bakker GOES - Van 14 tot en met 20 februari wordt in de tennishallen van Goes en Kapelle gestreden om de Zeeuwse in doorkampioenschappen tennis. Het toernooi kent dit jaar een andere op zet. In plaats van een afvalsysteem wordt er nu een poulesysteem gehan teerd. Er worden per categorie groepen ge maakt van drie tennissers. De beste twee gaan door naar een hoofdschema. De deelnemers zijn hierdoor verzekerd van minimaal twee partijen. Bij het af- valschema kon na één speelronde de helft van de deelnemers al naar huis. Voor veel tennissers was dit een reden om niet (meer) mee te doen. De overgang van het afval- naar het poulesysteem heeft zijn vruchten afge worpen. Er is een groot aantal inschrij vingen: 371, in 47 verschillende onder delen. In totaal worden er maar liefst 530 partijen gespeeld. Dat is een groot verschil met vorig jaar, toen er 280 wedstrijden werden afgewerkt. In de hoogste categorieën (3 en 4, voorheen BI en B2) zijn er 83 partijen. Bekende Zeeuwse, toppers zijn René Lindenbergh, Sjoerd Huis in 't Veld, Gareth Lau, Jacco de Looff, Hai*old Schipper, Marcel Schouw, Dimitri van Hoof, Mare Felius, Audi-ey en Mei'lyn Atoon, Jeantien van den Dxdes, Mai'jan Ganseman en Marjolein Meulenberg. Wedstrijdduur Tot en met de halve finales is de wed strijdduur drie kwartier. Alleen de fi nales, 47 in totaal, worden gespeeld om twee gewonnen sets. Die kunnen ui teraard niet op één dag in één hal wor den gespeeld. Daarom zal er al op za terdagmiddag 19 februari vanaf 15.00 uur in Kapelle begonnen worden met het spelen van de finalepartijen. De rest van de eindstiïjd wordt zondag in Goes afgewerkt. Doordeweeks wordt er gespeeld van 16.30 uur tot 23.00 uur en op zatei'dag zijn er heel de dag door wedstrijden, van 9.00 uur tot 21.00 uur. Zondag, de finaledag, staan er wedstrijden van 9.00 uur tot ongeveer 17.00 uur op het programma. Terneuzen. Competitie BC Luctor Emergo. A-lijn: 1. Mevr. Van Leeuwe/dhr. Vogels 59,69, 2. HH. De Rijck/Visser 57,40, 3. Echtpaar Lichte- veld 55,87. B-lijn: 1. Echtpaar Speel man 69,05, 2. Ós. Cornelis/Van Leeu wen 61,31, 3. Mevr. Middelhoek/dhr. Van Weelden 55,65. Midweekcompeti- tie. A-lijn: 1, Gelijk: Mevr.Van Leeuwe/dhr. Vogels en HH. Lichteveld/Ramondt 60,00, 3. Ds. Lichteveld/Pieters 59,64. B-lijn: 1. Ds. Klap/Van Stee 60,14, 2. Ds. Van de Bulck/Van Leeuwen 59,17, 3. Ds. Fermont/Opdorp 58,93. C-lijn: 1. Echt paar Wisse 60,00, 2. Ds. Huygens/Mattens 57,86, 3. Ds. De Zeeuw/Zuylen 55,71. Santa Caterina (Ita). WK. Vrouwen, slalom: 1. Kostelic (Kro) 1.47,98 (51,59-56,39), 2. Poutiainen (Fin) 1.48,16 (51,19-56,97), 3. Zahrobska (Tsj) 1.48,65 (51,90-56,75). EfflSSfflHSS Lucky Day d.d. 11.02.2005: 8-9-11 19-20-22-27-28-31-35-38-42-49-50-53-60 -61-67-69-72. Marseille. Mannen. Kwartfinale: Lju- bicic (Kro) - Schalken (Ned) 6-3 6-4, An- cic (Kro) - De Chaunac (Fra) 7-6 (11) 6-3, Joachim Johansson (Zwe/3) - Beck (Slw) 6-4 6-4. Gluscevic), Amoah en Frankel. Eerste divisie: Dordrecht - Cambuur L. 1-2, Eindho ven-Haarlem 2-2, FC Zwolle-Volendam 2-0, VVV-Emmen 4-0, Fortuna S.-Hera- cles 0-3, MVV-TOP 2-0, Stormv.-Hel- mond Sp 0-0. Stand: Heracles Sparta VVV FC Zwolle Volendam Dordrecht Helmond Sp Stormv. Haarlem Veendam Cambuur L. AGOW TOP GA Eagles Excelsior MW Fortuna S. Emmen Eindhoven 21 13 4 4 11 6 2 20 10 21 10 21 10 21 10 21 8 21 7 6 5 43 37- 39 49- 24 37 37- 20 36 37- 26 5 6 35 29- 22 5 6 35 32- 27 7 6 31 33- 29 8 6 29 29- 25 5 8 29 34- 31 5 8 26 35- 34 5 9 26 20- 29 1 11 25 30- 31 4 10 25 31- 43 6 8 24 25- 31 4 10 22 29- 32 6 10 21 19- 27 6 10 21 32- 46 5 12 17 23- 44 7 11 16 26- 46 Toulon. Ronde van de Middellandse Zee. Derde etappe. La Garde - Tou lon: 1. Voigt (Dui) 137 km in 3.38,19, 2. Moncoutié (Fra) op 0.11, 3. Pellizotti (Ita). Algemeen klassement: 1 Voigt 10.07,25, 2. Pellizotti 0.44, 3. Schleck 0.49,10. Thomas Dekker 1.46. Eredivisie. FC Groningen - Vitesse O-O. Scheidsrechter: Sterk. Toeschou wers: 11.000. Gele kaart: Matthijs, Drent (FC Groningen), Frankel (Vitesse). FC Groningen: Roorda; Buijs, Sankoh, Van der Linden en Florén; Van Gessel; Matthijs, Seedorf en Bechan (80. Kr- stev); Nevland (86. Pinas) en Drent. Vitesse: Wapenaar; Vreven, Van de Berg, Dingsdag en Jansen; Knopper, Ya- kubu en Janssen (86. Rojer); Hersi (71. zondag Voetbal Vriendschappelijk. Breskens-Honte- nisse, Steen-Hulsterloo, Vogelwaar- de-Hulsterloo onder 23 jaar. Aanvang: 14.30 uur. Mare Felius is één van de favorieten voor de eindzege. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joop van den Oudenhoven HULST - In café De Kroon in Hulst ging gisteren het persoon lijk kampioenschap libre hoofd klasse van het district Delta Zuid-West van start. Het was weer al jaren geleden dat er nog eens een promoven dus uit deze klasse tevoorschijn kwam. We moeten terug naar 2002 toen Leen van Boven uit Vlissingen daarin slaagde. Sindsdien wei-d het stil. Volgens ingewijden was dat te wijten "aan het gebrek aan con- cuiTentie. Sinds de samenvoe ging van de districten is alles veranderd. De concurrentie is verscheidt en het niveau schiet omhoog. Jan Brandenburg van BV Avon tuur (12.640) en Johan de Pun- der van DOS Ovezande (12.150) mogen tot en met zondag laten zien geen eendagsvliegen te zijn. Het begin was alvast vertrou wenwekkend voor beide Bevel anders. Brandenburg versloeg, mede dankzij een serie van 55, een falende Jo Boogaert van de Kastanje met maar liefst 180-50 in de tot nu toe kortste partij (13 beurten). De Punder kwam stroef op gang maar dankzij se ries van 64 en 41 was zijn eex-ste klap eveneens een daalder waai'd. Schouwenaar Jan Eickenboom van BV Avontuur werd hét slachtoffer van zijn daden drang. Debutant in deze klasse Pascal Back van VEGABV ken de geen mededogen met clubge noot Ko Koppejan. In 19 beur ten was het vonnis geveld. Zijn hoogste serie van 94 bleef in elk geval deze ronde onovertroffen. Ook thuisspeler Jan de Rechter had aan 19 beurten genoeg om Marijn Geirland van B.W voor te blijven. Vandaag en morgen wordt van af 12.00 uur veiwolgd. De finale is zondag omstx-eeks 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 77