Mishandelen kind hard aangepakt «uk? _r_l ürJ _L) Werkstraf voor naaktfoto's op internet PZC 1 1 Rouw na tsunami op winnende foto World Press I I 1 1 ibinet wil verbod op slaan, verwaarlozen en geestelijk vernederen iMS&REIS! vww.kras.nl :nen gegooid naf viaduct spectie vindt d rolstoelers rensgevaarlijk Vrees hoger dodental dambreuk Pakistan lezen we zeeuws 11° W 7 Ichtend nat „ralvanochtend regen. Veel wind en P ,a rond 11 graden. ejaargang no. 36 erdag 12 februari 2005 aummer 1,75 Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.nl Yvonne Hamar hn Hermse HAAG - Ouders mo- hun kinderen niet niet geestelijk ver flozen of vernederen, is de norm die het kabi- (vil vastleggen in het prlijk Wetboek. Het is kindermishandeling g te dringen. kabinet ging gisteren ak- 3 met een wetsvoorstel hier in minister Donner van Jus- (Advertentie) e onze wekelijkse vacature-index W snel op pagina 3 van het reizenkatem naar onze haiiand aanbieding slechts 679! (Advertentie) titie. „Bij opvoeding hoort geen geweld", luidde de boodschap van Donner na afloop van de mi nisterraad. Over de 'opvoedkun dige tik' wil hij geen eindeloze discussie voeren. „In beginsel moet je zo'n tik niet uitdelen. Een tik leidt bij velen tot ge weld. Het gaat om het grote maatschappelijke probleem." Donner doelt daarmee op de vijf tig- tot tachtigduizend kinderen in Nederland die jaarlijks mis handeld worden door hun opvoe ders. Enkele tientallen kinderen overlijden daardoor, zo wordt geschat. Een onderzoek naar de omvang van het probleem wordt begin volgend jaar afgerond. Geweld en kindermishandeling zijn al strafbaar volgens het Wetboek van Strafrecht. Het ka binet wil met het nieuwe artikel een norm' stellen. „Het is goed dat iedereen zich zal afvragen: is dit geweld? Het geeft een voor beeld en een signaal aan mensen die geen maat kunnen houden", aldus de bewindsman. Bewijslast Het artikel draait de bewijslast om als er signalen van mishande ling zijn, zoals blauwe plekken. Ouders kunnen zich niet zomaar meer verschuilen achter de ouderlijke tucht, „Het is een ver schuiving van het schaduwge- bied dat nu bestaat. Het moet niet. Dat is de norm." Bij over treding kan ondertoezichtstel ling volgen of ontzetting uit de ouderlijke macht. De strafrech ter kan een celstraf opleggen. Premier Balkenende wees er gis teren op dat fysiek contact bij een ouderlijke vermaning nog wel is toegestaan. „Deze maatre gel slaat niet op ouders die hun kind eens stevig bij de arm ne men. Het gaat om het tegengaan van mishandeling." Volgens de premier is een verbod op mis handeling in het Burgerlijk Wet boek meer dan een symbool. Het heeft ook een juridische beteke nis, zodat instanties werk kun nen maken van concrete geval len van kindermishandeling. ANP IN - Voor de vierde keer in lijd hebben onbekenden sdagavond stenen gegooid viaduct over de A76 lein in Limburg. Daarbij een vrachtwagen geraakt flDuitse Duimen. De 36-ja- chauffeur bleef ongedeerd. achtwagen raakte op ver ende plaatsen beschadigd, de de politie gisteren, gasten gaan onverdroten i". zei een politiewoord- ler. ..Om hen te kunnen op enzijn we toch afhankelijk «etuigen, die iets direct mei- Deze chauffeur reed eerst naar de Duitse grens, waar et toen pas aan de mare- meldde. Toen waren gels gevlogen." ANP HAAG - Het gehandicap- trvocr is zeer onveilig. Het open jaar zijn zeker vijf rol- gebruikers gedood doordat gordels of rolstoelen niet vastgeketend zaten in de ius.Dat blijkt uit een giste- lerschenen rapport van de ectie Verkeer en Water- egentig procent van de ge in dragen de gehandicapten iextra autogordel. Ook ont- en vaak vastzetsystemen de rolstoelen. Materialen netalen beugels liggen los in lusjes, klaar om gelanceerd vorden zodra de chauffeur De inspectie meldt verder Jiauffeurs nauwelijks op de giezijn van de voorschriften rent gehandicaptenvervoer. Troost, voorzitter van de imsch zieken- en Gehandi- enraad Nederland, vindt apport 'schokkend'. GPD De winnende foto van World Press Photo 2004. door Eric Wendel AMSTERDAM - De Indiase foto graaf Arko Datta is de winnaar van de World Press Photo 2004. Zijn foto van een Indiase vrouw die rouwt om een door de tsuna mi omgekomen familielid, is gis teren in Amsterdam verkozen tot beste foto van het jaar. Datta, werkzaam bij persbu reau Reuters, maakte de foto in Cuddalore in de Indiase deel staat Tamil Nadu op 28 decem ber vorig jaar, twee dagen nadat delen van Azië door de tsunami werden getroffen. De jury was het unaniem eens over de winnende foto. Dit jaar was er een record van 69.190 pla ten te beoordelen, ingestuurd door 4266 fotografen uit 123 lan den. Er zijn prijzen toegekend foto Arko Datta/RTR in tien categorieën onder 59 foto grafen. Van 25 april tot 19 juni zijn de winnende foto's en een selectie uit het werk van Datta voor het publiek te zien in de Oude Kerk in Amsterdam. ANP door Sheila van Doorsselaer MIDDELBURG - Twee mannen uit Velp zijn gisteren door de po litierechter in Middelburg ver oordeeld tot werkstraffen voor het bezit en het verspreiden van kinderporno via internet. Het be trof foto's van een toen minder jarig meisje uit Sint Jansteen. Een 21-jarige Velpenaar werd veroordeeld tot de maximale werkstraf van 240 uur en twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. De 20-jarige' ex-vriend van het meisje is ver oordeeld tot een werkstraf van 50 uur. Het slachtoffer uit Sint Jan steen was twee jaar geleden vijf tien toen ze op. aandringen van haar vriend zeer expliciete naaktfoto's van zichzelf maak te. Hij gaf haar via de telefoon aanwijzingen van poses die ze moest aannemen. Omdat ze de foto's niet recht streeks naar haar vriënd kon e-mailen, stuurde ze de foto's naar een vriend van hem. Die 21-jarige Velpenaar maakte ko pieën van de foto's en hield deze zelf. Toen hij later ruzie kreeg met de Steense, omdat ze een ge heim zou hebben verraden, nam hij wraak. Hij postte de foto's op internet, voorzien van naam, telefoonnummer en e-mailadres van het slachtoffer. Vexwolgens waren de opnamen wereldwijd op websites te zien en werden het meisje en haar fa milie slachtoffer van telefoon- en e-mailterreur. De familie deed in augustus 2004 aangifte. De ex-vriend zei nooit te heb ben gewild dat de foto's op inter net zouden verschijnen. „We IHHHI hadden een relatie, we waren verliefd en de foto's waren privé bedoeld. Ik heb er nooit bij stil gestaan dat ze aangemerkt zou den kunnen worden als kinder porno. Ik wist niet dat mijn vriend nog kopieën had en ze op internet zou zetten." Na het uitlekken van de foto's heeft de ex-vx-iend zijn excuses aangeboden aan het meisje en haar familie. Hij herhaalde zijn Schade aan een brug in Hingole. foto Athar Hussain/RTR van onze redactie buitenland QUETTA - Door een dambreuk donderdagavond in het zuidwes ten van Pakistan zijn zeker zes tig mensen omgekomen. Een aantal dorpen is weggespoeld. Dat meldden gisteren overheids functionarissen. Tussen de 20.000 en 25.000 men sen in 35 dorpen werden dak loos. Honderden mensen wor den vermist. Volgens de lokale media wordt gevreesd voor nog veel meer doden. Pakistaanse overheidsfunctionarissen lieten gisteren weten dat door het noodweer en lawines de afgelo pen week in het land al 37 men sen zijn omgekomen. De Shadi Kor-dam. bij de kust plaats Pasni in Baluchistan, be zweek na een week van hevige regenval. Militairen zijn met he likopters naar de getroffen regio gevlogen om reddingswerk te verrichten en herstelwerkzaam heden aan de dam uit te voeren. Het reddingswerk wordt bemoei lijkt doordat in het rampgebied de wegen deels zijn wegge spoeld. ANP/AFP/DPA/RTR A58 niet langer vrijhaven voor snelheidsduivels Schoenendozen met uitzicht in Goes-Zuid Klimmen van grondlaag naar grondlaag Herwaardering van onze knollen en wortels Pipi Langkous wordt nooit oud Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11,13,15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 25 en 27; Wonen: W1, W2, W3 en W5; Reizen: W7, W9 en W11; Trends: W13 en W15; Jong: W16 en W17. Elke week in de zaterdagkrant Daar moet je naar toe. (Advertentie) excuses in de rechtszaal. Offi cier van justitie L. Boogert eiste 100 uur werkstraf en twee maan den voorwaardelijke celstraf. „U had beter moeten weten, u was ouder dan uw ex-vriendin en had u verantwoordelijker moeten voelen." Politierechter G. van Unnik ging niet mee in de eis. „Hoewel zij onder uw invloed stond, kan ik niet ontkennen dat het vaker voorkomt dat twee mensen in een relatie zulke foto's delen." Van Unnik veroordeelde hem tot een taakstraf van 50 uur. Impact Voor de andex-e verdachte, die de foto's wereldkundig had ge maakt, was Van Unnik minder mild. Ook Boogert merkte hem aan als hoofdverdachte. „Uw daad had een vorm die zijn weer ga niet kent. U had u bewust moeten zijn van de impact van uw daden. De foto's blijven nog jaren op internet circuleren. Dat had u, als ICT-student, moeten weten." Boogert eiste een werkstraf van 200 uur en twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf. „Ik wil dat van deze eis een pre ventieve werking uitgaat lich ting anderen." Van Unnik vonniste de maxima le taakstraf van 240 uur en twee maanden voorwaardelijke cel straf. „U hebt het slachtoffer he lemaal aan de openbaarheid prijsgegeven. U heeft hiermee onhex-stelbare schade berek- kend." De advocaat van de hoofdver dachte, J. Schouwenaar, be raadt zich samen met zijn cliënt of ze in hoger beroep zxxllen gaan. k Klaar vooreen Zaterdag 19 februari 10.30 tot 15.00 uur Open Dag Scheepvaart en Logistiek Maritiem Instituut 'De Ruyter' Vlissingen (Advertentie) plaats: telefoon; |post)bankfekenuignurnmer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 ^9ehad Kj Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand mei automatische incasso 19,95). O per kwanaal met automatische incasso 58,00) t EU per jaar inel automatische incasso 222.50), Kijk op www.pic nl/aborneren. bel grens 0800-0231231 of stuur dere bon naar PZC, afdeling ler&sservice Antwoordnummer 713, 4450 W3 Goes 8"711688"555547' het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1