Wethouder De Vries onder vuur PZC Celstraf geëist voor handel in drugs Alles 75% korting Kadaster sluit in 2009 kantoor Middelburg Muzeeum toont oude beelden van Vlissingse visserij Belangrijke mededeling Kruidvat* Plan voor natuurvispark Brouwershaven winterkleding restant verkoop 1 Zoutelande Auto botst tegen vangrail Nieuwe snoeitractor bij waterschap De Bruijn houdt vergadering kort Bestuurder hield bewust informatie achter over woontorens Koudekerkseweg zeeuwse almanak Diefstal I Winkels in Goes mogen vaker op zondag open 11 februari 2005 vrijdag 11 feb editie Walcheren Uw vergadering al geboekt? Wij bieden u dé perfecte zaal op de perfecte locatie! Golden Tulip Westduin (50 meter van zee en strand) Golden Tulip Westciuin 1 Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F. 0118-552776 westduin@zeelandnel.nl www.westduin.nl (Advertentie) Drogisterijketen Kruidvat Haalt met onmiddellijke ingang het product Bob de Bouwer s"per Fun Kit" uit de winkels terug. D' reden voor deze maatregel is dat de viltstiften in de knutseldoos niet aan de veiligheids- worschnften voldoen. De doppen van de viltstiften zijn niet voorzien van ribbels of gaatjes. an mogelijk gevaar opleveren als kinderen per ongeluk de dop zouden inslikken. knutseldoos werd aangeboden vanaf 31 januari 2005 voor een prijs van 2,99 in alle "«'gingen In Nederland. jjknten worden dringend verzocht de knutseldoos niet te gebruiken en terug te brengen naar 'Winkel. Bij inlevering van de knutseldoos wordt het aankoopbedrag vergoed. Jkjor nadere inlichtingen kunnen klanten contact opnemen met de servicelijn van Kruidvat, wtoonnummer 0318 57 98 88. Kruidvat stelt hoge eisen aan de kwaliteit van haar producten en stelt de veiligheid van Mr klanten centraal. Daarom neemt het bedrijf de knutseldoos uit de handel. 'I bieden onze verontschuldigingen aan voor dit ongemak. Runswoude, 11 februari 2005 uitspraak. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Brouwershaven krijgt mogelijk een natuurvis park. Ondernemer W. Schot on derzoekt de haalbaarheid van het ontwikkelen van een visvij ver en viskwekerij aan de Spui- wekken in de smalstad. Het terrein wat Schot op het oog heeft is ongeveer zes hecta re groot. De eerste schetsen la ten een natuurlijk ingericht ge bied zien, met bos, gras en ver schillende vijvers. Daarbij komt ook een gebouwtje waar de vis sers wat kunnen eten of drinken en eventueel kunnen schuilen voor de regen. Initiatiefnemer Schot wil nog niet inhoudelijk op het plan reageren. „Daarvoor is het nog in een veel te pril sta dium. Ik ben nog bezig met een haalbaarheidsonderzoek en wil daarom nu niet verder uitwei den over de plannen." Plannen Schot heeft het plan al wel neer gelegd bij de gemeente Schou- wen-Duiveland om te kijken of het gemeentebestuur bereid is mee te werken aan een bestem- (Advertentie) mingsplanwijziging. Wethouder R. van der Wekken heeft hier po sitief op gereageerd. „We wer ken daar graag aan mee", zegt Uj- Van der Wekken denkt dat de re creatieve mogelijkheden in Brouwershaven hierdoor wor den versterkt. Het plan van Schot grenst aan het terrein waar stichting Candela een the mapark wil ontwikkelen. Me de-initiatiefnemer J. Elenbaas laat weten dat beide onderne mers nog geen contact met el kaar hebben gehad over eventue le samenwerking. Vaepen IB Veere vanaf 11 Februari zijn wij weer geopend! Valentijnsmenu 32,50 Markt 23-27 Veere tel. nr.: 0118-501231 www.waepen.nl Tot nu toe was vier dagen het maximum. Het college van burgemees ter en wethouders van ge meente Goes willigt het verzoek van de Onderne mers Organisatie Goes, de Stichting Goes Promotie en horeca-ondernemers in om het aantal 'vrije dagen' per jaar fors te verdubbe len. Vooral bij grote evenemen ten, bijvoorbeeld een tap toe, festival of kunstroute, wordt het nu mogelijk va ker 's zondags of op feestda gen open te zijn. Ook speelt mee dat in ande re Zeeuwse steden winkels vaker open mogen zijn dan in Goes. Het college wil dat recht trekken. In de expositieruimte van het Muzeeum in Vlissingen zijn oude filmbeelden te zien van de visserij. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het Muzeeum toont dit voorjaar bijzondere, en soms niet eerder vertoonde, beelden van maritiem Zee land. Het museum wil een traditie ma ken van de videocompilaties. In de expositieruimte van het Muzeeum worden tot 8 mei oude filmbeelden gepro jecteerd. Een 8 minuten durende docu mentaire over de Westerscheldetunnel, en een iets langer durende compilatie van beelden van de verdwenen PSD. Bij zonder, want sommige stukken heeft het publiek nooit eerder kunnen zien. Bres- kens anno 1938, de boot varend tussen Zierikzee en Katseveer in 1965 en beel den daterend uit 1956 van het bevroren Veerse Gat, waardoor de veerboot naar Noord-Beveland niet verder kon varen. Een stuk langer van duur, maar mis schien nog wel het meest bijzonder is de promotiefilm van de Schelde uit 1955. De Vlissingse werf zat in die tijd in haar hoogtijdagen, maar kampte tegelijkertijd met een tekort aan werknemers. Daarom werd een film gemaakt over hoe plezierig het werken is bij de Schelde. De film biedt 50 jaar later vooral een tijdsbeeld van de vroegere visserij. „Het zou zomaar kunnen gebeuren dat men sen hun grootvader herkennen", tipt mu seumdirecteur Wilbert Weber. „De promotiefilm was ooit een cadeautje voor de directeur' van de Schelde. Dit is foto Lex de Meester een kopie. Op de beelden zie je vissers die nu met pensioen zijn. Het besef van vooruitgang komt boven. Een passagiers boot die uitvaart met vier auto's op het. dek is écht iets van de jaren vijftig." De beelden komen soms van particulie ren, maar meestal van de Stichting Fil marchief. Het Muzeeum is momenteel be zig met de inrichting van een extra film zaal. „Vanaf volgende week zijn daar eeu wenoude beelden van Vlissingen te zien", belooft de conservator. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld gaf giste- (Advertentie) dames-heren-kids Alleen Zaterdag en Zondas 12-13 februari °a- gaastra riverwoods mc gresor cottonfield timberland part-two ren in Middelburg een indicatie van het dealen op grote schaal door een 48-jarige inwoner van Vlissingen. De man werkte bij de bibliotheek in Vlissingen, waar hij in een kluis een tas met 800 gram heroïne had verstopt. „Dat is zestienhonderd keer een normale gebruikershoeveel- lieid", meende de officier sterke aanwijzingen voor het dealen te hebben. Oosterveld eiste drie jaar cel. In haar eis werd ook de tijds duur (bijna vier jaar) van de han del in verdovende middelen mee gewogen. Ze leidde het bewijs voor de lan ge dealersperiode af aan de steekhoudende verklaringen van de harde kern verslaafden uit de Vlissingse drugsscene, maar ook uit de telefoongesprek ken met zijn broer. Verder werd 5 november vorig jaar bij een huiszoeking drie liter methadon („heb ik opgespaard"), 373 gram hennep en de dubbelloop van een jachtgeweer aangetrof fen. Ook had hij 11.700 euro in bezit. Het geld zou volgens de man, die het dealen bleef ont kennen, afkomstig zijn van een erfenis van zijn moeder en een achterstallige wao-uitkering van zijn vader. Het verweer kwam niet geloof waardig over, evenals zijn ver haal over de heroïne. De Vlissin- ger, die zelf al dertig jaar ver slaafd is, zei de tas met heroïne te hebben gevonden bij de schuifdeuren van het station. „Het lijkt me wel zeer toevallig dat juist deze tas wordt gevon den door een heroïneverslaaf- de", merkte rechter J. Hopmans op. Onder invloed De verdachte werd het laatste halfjaar in de gaten gehouden door collega's van de biblio theek. Die hadden gemerkt dat hij onder invloed van drugs was. Een medewerkster had ge zien dat junks buiten op hem stonden te wachten. De direc teur deed aangifte toen men er achter kwam dat hij de (zoekge raakte) sleutel van de kluis had. Daar werd de heroïne en enve loppen met geld gevonden. De officier hield rekening met het feit dat de verdachte de hard drugs aan de vaste kern verslaaf den verkocht, maar ze vond aan de andere kant dat hij de drugs markt jarenlang in stand had ge houden. Raadsman W. Dieleman vond het bewijs onrechtmatig verkre gen. „Mijn cliënt heeft de schijn tegen." Dieleman pleitte voor een straf gelijk aan het voorar rest. „Het ergste wat me kan overkomen is mijn baan verlie zen", stelde de Vlissinger. De rechtbank doet 23 februari GOES - Een 40-jarige Vlissingse automobilist is gisteroch tend om 7.05 uur op de A58 bij Goes tegen de vangrail ge reden. Hij kwam uit de richting van Middelburg en vermoedelijk door regen en aquaplaning verloor hij de controle over zijn voertuig. Hij botste tegen de vangrail en zijn auto raakte daardoor beschadigd. MIDDELBURG - De tijd van half afgebroken takken en zieke iepen is voorbij: het waterschap heeft een nieuwe snoeitractor. Waterschap Zeeuwse Eilanden had voorheen veel kritiek te verduren als het op snoeitechniek aankwam. Snoeien resulteerde geregeld in slecht afgebroken takken en aan tastingen. En dat maakte het groen er niet mooier op. Een overstap naar de aloude heggenschaar mocht evenmin ba ten: dat was te kostbaar. Daarom zette het waterschap al zijn eisen op een rij: kwa- liteitbehoud van het hout en kostenbesparing. Samen met Herder BV ontwikkelde het schap een machine die voorde len combineert. Het gaat om een tractor met aan de voorzijden een mes- senbalk die struiken snoeit en erachter een klepelmaaier die het gesnoeide hout verkleint. Achterop zit nog een ap paraat dat de weg schoonmaakt. Tot nu toe hebben alle proeven met de machine resultaat gehad. De methode zorgt voor een kostenbesparing van ongeveer dertig pro cent. DOMBURG - De raadsvergadering van de gemeente Veere was gisteravond wel heel bijzonder. Sinds de op richting van de gemeente in 1997 duurde een raadsverga dering nog nooit zo kort. Om tien voor negen kon burgemeester A. de Bruijn de bij eenkomst afsluiten. De afgelopen periode is er verschillen de keren kritiek geweest op de urenlange vergaderingen. In december duurde het bijvoorbeeld vier uur voordat één agendapunt, het vergunningparkeren in Domburg, was af gehandeld. Verschillende fracties zeiden achteraf dat er strakker lei ding gegeven kon en moest worden. De Bruijn heeft daar gisteravond gehoor aan gegeven. Zes agendapunten werden met een denkbeeldige hamer slag afgedaan. Uitvoerige discussies die niet in de raad thuis hoorden, werden door de burgemeester abrupt afge broken. Hoewel er op de agenda geen voorstellen stonden waar over de meningen ver uiteen hepen, was het voor Veere een mooie prestatie om binnen tachtig minuten 22 agenda punten en 57 ingekomen stukken te behandelen. door Ben Jansen MIDDELBURG - De vestiging van het Kadaster in Middel burg, waar 46 personen werken, gaat in 2009 dicht. De medewer kers zijn daarover gisteren aan het eind van de middag in sta dion De Kuip in Rotterdam inge licht. De sluiting gaat niet gepaard met gedwongen ontslagen. Een deel van de werknemers zal wor den overgeplaatst haar Rotter dam of - desgewenst - naar een andere Kadastervestiging. Een ander deel vloeit af via natuur lijk verloop en een ouderenrege- ling. Volgens een woordvoerder van het Kadaster namen de mede werkers, die samen met hun col lega's van de vestigingen Rotter dam en Zoetermeer werden geïn formeerd, gelaten kennis van de reorganisatie. Menigeen had het al zien aankomen. Het Kadaster doekt het kantoor in Middelburg op in het kader van een omvangrijke reorganisa tie, die eerder deze week al werd aangekondigd. Binnen vijf jaar verdwijnen 360 tot 720 van de 2400 banen. Het aantal vesti gingen gaat van vijftien naar ze ven. Dat betekent dat de huidi ge directie Zuidwest, die be staat uit vestigingen in Middel burg, Rotterdam (nu 148 werk nemers) en Zoetermeer (72 mede werkers) wordt geconcentreerd in Rotterdam. Mogelijk - maar daarover werd gisteren niets na ders meegedeeld - blijft in Zee land nog een steunpunt over. Door de digitalisering van koop- en hypotheekakten en snelle verbindingen via het inter net kan het Kadaster, dat gege vens bijhoudt van onroerend goed, schepen en vliegtuigen, toe met minder mensen en min der vestigingen. Afvloeiingsregeling Veel werknemers van het Kadas ter zijn achter in de vijftig. Zij kunnen tegen de tijd dat de op heffing van de kantoren zijn be slag krijgt, gebruik maken van een afvloeiingsregeling voor oudere werknemers. Het Kadas ter hecht eraan dat zij zo lang mogelijk in dienst blijven om hun kennis en ervaring op jonge re collega's over te dragen. Daar voor worden speciale program ma's ontwikkeld. De directie van het Kadaster hanteert een maximale reistijd van anderhalf uur voor mede werkers van op te heffen vesti gingen die elders bij de organisa tie een baan krijgen. De reistijd Middelburg-Rotterdam (1 uur en 26 minuten) voldoet daar net' aan. Een der collega's werd dezer dagen jammerlijk getroffen door een inbraak in zijn huis. De onverlaten hadden gstn's, een spelcomputer en wat an der klein spul meegenomen. Een plat computerbeeld scherm uit de werkkamer had den ze laten staan. „Niet zo gek", vond de collega. „Op het scherm waren alleeii maar foutmeldingen te zien. Volgens De Vries waagt de Groene Kamer om stukken die soms helemaal niet meer be slaan. Boogert beschuldigde De (Advertentie) jnnr Madia Berkelder MIDDELBURG - De Middel burgse wethouder A. de Vries (PvdA) ligt onder vuur. Gister avond dook tijdens een informa tiebijeenkomst over de twee woontorens aan de Koudekerk seweg een briefwisseling op. Daaruit blijkt dat hij bewust in formatie voor de gemeenteraad heeft achter gehouden. De Vries zei dat het om irrele vante informatie gaat. In een e-mail die per ongeluk bij L. Boogert - bestuurslid van actie groep de Groene Kamer - is be land, wordt gesproken over een advies van architectenbureau Rothuizen Van Doom 't Hooft. Het bureau maakte een eerste verkenning van de locatie waar de gebouwen moeten komen. In de mail, die afgelopen woensdag is verstuurd, vraagt een ambte naar of de stukken op basis waarvan het uiteindelijke plan is gemaakt naar Boogert toege stuurd kunnen worden. „Zit onder andere advies van RDH in van maximaal zes la gen", schrijft de ambtenaar aan De Vries. „We hebben zojuist be sloten die stedebouwkundige randvoorwaarden niet aan de raad te sturen." De wethouder noemde het rapport na afloop 'een verhaaltje waarin stond hoe we die plek moeten benade ren'. „Zes, acht of negen lagen, daar is later uit gekozen. Het is best een serieus stuk, maar uit eindelijk is er een ander stuk uit gekomen." Vries van het bewust achterhou den van informatie. Hij eiste dat hij alle relevante documenten van de gemeente krijgt. „Ik wil best discussiëren, maar niet op basis van een informatieachter stand." De discussie over de e-mail werd afgekapt door het communicatiebureau dat door de gemeente was ingehuurd. Er moest over de inhoud, niet over procedures worden gepraat. Het bouwplan aan de Koude kerkseweg was al omstreden. Vanwege de omvang, maar ook omdat bewoners vinden dat ze te weinig betrokken zijn bij de besluitvorming. Aan de Koude kerkseweg, vlakbij de Stromen- weg, moeten twee appartemen tengebouwen van zeven verdie pingen komen. De gemeente raad heeft twee jaar geleden al ingestemd met het plan. Nu de omwonenden in actie zijn geko men, is ook bij de raad de twij fel toegeslagen. Het college van B en W besloot vorige maand om het plan voorlopig terug te trekken. Vandaag komt een groepje be langhebbenden bij elkaar om al ternatieven uit te werken. Die worden maandag besproken in de commissie ruimte. Een week later neemt de gemeenteraad op nieuw een beslissing. De grote meerderheid van de be woners uit het westelijk deel van Middelburg is tegen hoog bouw aan de Koudekerkseweg. Dat blijkt uit een enquête die ge houden is door de Groene Ka mer. Ruim zeventig procent van de ondervraagden vindt dat het gebouw niet hoger mag worden dan vier lagen. Maar acht pro cent van de mensen gaf aan dat ze het eens zijn met de plannen zoals ze er liggen. Ruim zes pro cent vindt dat er op die locatie helemaal niet gebouwd mag wor den. De enquête is begin februa ri gehouden bij het winkelcen trum in de Stromen wijk. Ruim 250 mensen beantwoordden de wagen, waarvan er ruim twee honderd uit de wijk zelf (de Stro- menwijk, 't Zand, de Griffioen of Breewijk) kwamen. Mensen die wel uit de wijk komen zijn net iets negatiever over de plan nen dan mensen die niet in de buurt wonen, blijkt uit de cij fers. GOES - Winkels in Goes mogen voortaan acht zon en feestdagen per jaar open zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9