PZC Pinto gelooft in zijn kansen Khalid Boulahrouz is een winnaar 19 Eickenboom voelt zich een eenling Biljarter is voor niemand bang op NK libre derde klasse Tomba droomt van Turijn Jordan wil eigen NBA-team Loorbach bij Rotterdam Topsport Excelsior trekt Dijkhuizen aan Goed begin van Muntz Clinge krijgt drie punten mindering Maradona naar Colombia uitslagen Bram de Groot breek sleutelbeen na finishlijn Marieke de Rijke weer terug in selectie Fortis vrijdag 11 februari 2005 ZERIKZEE - Hij is dit neekeindc tijdens het per- „onlijk kampioenschap li bre hoofdklasse van het dis- trict Delta Zuid-West de 0ige Schouwse deelnemer. Jan Eickenboom van BV Avontuur wist zich al enige j te plaatsen. Ab van Buren en Martin Roos misten de boot tijdens de voorwedstrijden. Roos is reserve en moet afwach ten of iemand zich nog te- rugtrekt. Eickenboom: „Ik ben de enige van deze kant mis toch wat aan- Wat de man uit Zierikzee, die zijn competitiewedstrij den in Goes bij Avontuur speelt, van het toernooi moet verwachten weet hij niet zo goed. Eickenboom: „lk ben eigenlijk niet zo'n 'toernooispeler. Ik heb al tijd wel één, soms twee goe de dagen, maar ook een su- perslechte. Ik weet niet goed wat dat is. Meestal be- gin ik wel goed, maar dan wil ik te graag laten zien wat ik kan en leg ik mezelf te veel druk op. Ik wil ook altijd verzorgd blijven spe len, terwijl ik soms puur op iwinst moet spelen." Een dergelijke instelling 'k3n Eickenboom zich dit weekeinde niet permitte ren. De concurrentie is dit jaar moordend. Jan Bran denburg, clubgenoot bij Avontuur en Johan de Pun ker van DOS Ovezande be haalden in de voorwedstrij den al promotie naar de extra klasse en zijn de favo rieten. Ook Pascal Back van VEGABV komt met een 'moyenne van 10.41 sterk opzetten. Eicken boom is zevende geplaatst '(8.72). De partijen gaan over 180 caramboles en beginnen vandaag in café de Kroon om 17.00 uur. Morgen en zondag wordt vervolgd van af 12.00 uur. De finale is zondag om 15.30 uur. door Joop van den Oudenhoven 's-HEERENHOEK - Het Neder lands kampioenschap libre der de klasse in Deventer kent dit weekeinde een bijzondere deel nemer. Carlos Pinto, Portugees van geboorte, is nog maar sinds zes jaar actief als biljarter. Hij komt uit voor biljartvereniging de Toekomst en dicht zichzelf een podiumplaats toe. Pinto zwierf het grootste deel van zijn leven over de aardbol. Voor zijn werk als gespeciali seerd fotolasser zag hij alle uit hoeken van de wereld. Zo was hij werkzaam in Argentinië, Chi li, Brazilië, Canada, Japan en Maleisië. Ook in Europa dook hij verscheidene malen op. Ook deed hij Nederland aan, in 1989 voor het eerst. Hij leverde meer dere keren zijn vakkundige bij dragen bij De Schelde in Vlissin- gen. Pinto spreekt na zijn om zwervingen inmiddels vloeiend Spaans, Engels en Frans. Ook het Nederlands is hij aardig machtig. Zijn partner Anna: „Dat is het gevolg van het dage lijks Nederlands kwartiertje. Sinds we samen zijn, wordt er el ke dag minstens een kwartier al leen maar Nederlands gespro ken." Pinto heeft zich sinds zes jaar in ons land, in 's-Heerenhoek, ge vestigd. Hij is blijven hangen, nadat hij zijn grote liefde, An na, heeft ontmoet. Hij kwam haar in Heinkenszand tegen, op de camping. De vonk sprong over toen hij Anna tijdens een avondje uit ten dans vroeg. Podiumplaats Sinds hij in 's-Heerenhoek is neergestreken, biljart Pinto. Dat het hem goed afgaat bewijst hij zeker dit seizoen. Na in een paar jaar te zijn opgerukt naar de derde klasse in het librespel, werd hij dit jaar districtskam pioen met promotie naar weer een klasse hoger. Hij won daar opvolgend ook de regionale kam pioenschappen. Daarom mag hij nu in Deventer zijn kansen ver dedigen op het NK. Pinto is vijf de geplaatst, maar gelooft in een podiumplaats. „Mijn grote kracht is mijn concentratiever mogen. Als ik speel hoor en zie ik niets. Ik ben altijd heel rus tig." Anna springt bij: „Hij is ook een vechtjas. Dat bewees hij tijdens het districtskampioenschap bandstoten dat hij onlangs won. Daar moest hij de laatste partij winnen om kampioen te wor den. Hoe moeilijk het ook ging, hij deed wat hij moest doen. Knap vind ik dat." Pinto zal al die eigenschappen nodig hebben om zijn droom waar te maken. Drie van zijn te genstanders komen binnen met een moyenne van boven 3.00. De Portugees schrikt hier niet van. „Ik speel al vaak boven 3.00 ge middeld, dus ik hoef niet bang te zijn." Hij hoeft zich in Deven ter niet eenzaam te voelen. An na staat hem het hele weekeinde terzijde. Verder reist een busla ding supporters hem achterna. De partijen beginnen vandaag om 19.00 uur. Morgen en zon dag wordt vanaf 12.00 uur ver volgd. De finale is zondag om streeks 15.30 uur. Carlos Pinto kan zich tijdens een belangrijke wedstrijd helemaal afsluiten van de buitenwereld. foto Willem Mieras BORMIO - Drievoudig olympisch skikampioen Albertó Tomba heeft gezinspeeld op een comeback tijdens de win terspelen van Turijn volgend jaar. „Ik droom ervan er bij de alpine in Turijn bij te zijn", zei de 38-jarige Italiaan gisteren. Tomba zou in een geweldige vorm verkeren en nog altijd met de besten meekunnen. Het probleem schuilt in de voorschriften van de internationale skibond FIS. Die zeg gen dat iemand mag meedoen aan de Olympische Spelen, als hij of zij punten voor de wereldbeker achter de naam heeft staan. 'Tomba la Bomba' sloot zijn carrière af in 1998. Hij won meer dan vijftig wedstrijden, waaronder de reuzenslalom en de slalom tijdens de Olympische Spelen in 1988 in Calgary en de reuzenslalom vier jaar later in AL bertville in Frankrijk. ANP/SID RALEIGH - Michael Jordan wil zijn eigen basketbalteam in de NBA-competitie. „Basketbal is nog altijd mijn pas sie. Als de situatie zich voordoet, sla ik mijn slag", zei Jor dan gisteren tegen de krant The New York Times. De voor malige superster van de Chicago Bulls verliet de basket balwereld in 2003. Jordan had al eerder de kans deel te ne men in een NBA-team. Hij sloeg vorig jaar een aanbod af om een klein aandeel te nemen in de Charlotte Bobcats: Jordan wil per se een meerderheidsaandeel in een club. ANP/RTR ROTTERDAM - Het college van Rotterdam heeft Jan Loorbach (57) benoemd als nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van de Stichting Rotterdam Topsport. Hij zal per 1 juli 2005 Bart Okkens opvolgen, die de laatste zes jaar voorzitter is geweest. Loorbach, van beroep advo caat, was van 1966 tot 1978 speler van basketbalvereni ging Rotterdam Zuid en kwam ook uit voor de nationale ploeg. In de periode 1990-1998 was hij lid van het bestuur van NOCNSF. Loorbach was chef de mission van de Ne- deidandse olympische ploeg tijdens de succesvol verlopen Olympische Spelen van 2000 in Sydney. GPD ROTTERDAM - Marinus Dijkhuizen speelt de komende twee seizoenen weer voor Excelsior. De spits, die tussen 1994 en 1996 in 66 duels voor de club 29 keer scoorde, moet met onder anderen Ferry de Haan, Damiën Hertog en Roel Buikema de routine brengen die het elftal in deze competitie mist. „Met Marinus proberen we het elftal weer meer een eigen gezicht te geven," aldus directeur Simon Kelder. Dijkhui zen (33) keert terug bij de club waar hij in het betaald voetbal begon. GPD AUCKLAND - Rolf Muntz is gisteren goed begonnen aan het Nieuw-Zeeland Open. De Nederlandse golfer voltooi de zijn eerste ronde op de Gulf Harbour Country Club in 67 slagen en eindigde hiermee op een gedeelde zeventien de plaats. De Australiër Steven Bowditch nam na de eer ste dag de leiding met een rondgang van 64 slagen. ANP INGE - Drie punten in min- vier duels schorsing por Jurgen Ras, het overspelen Jïan het duel met Hulsterloo en een boete van 125 euro. Dat is de straf die zondag-vierdeklas ser Clinge van de tuchtcommis- sie van de KNVB opgelegd heeft gekregen na een administratie ve fout. n deze kwestie draait alles om kge-speler Jurgen Ras. Hij reeg eerder deze competitie, in et duel met Koewacht, een ro le kaart. De reglementen van de lond schrijven voor dat een spe er die een directe rode kaart tri]gt, door de club geschorst lient te worden voor het volgen- Ie duel. De vereniging mag hem elfs voor meerdere duels schor- Die worden dan in minde- ing gebracht op de straf van de uchtcommissie van de KNVB. Clinge volgde die procedure. Iet schorste Ras voor twee iuels. De speler deed niet mee egen Zeeland Sport en Walche- «i De club verzuimde dat ech- 5'-' te melden bij de bond. Hier- joor verkeerde men in Breda in veronderstelling dat Ras nog maar één wedstrijd van zijn straf had uitgezeten. Volgens de ®VB mocht hij dus niet mee- ioen tegen Hulsterloo. De laat- club kaartte de zaak vervol- ensaan bij de KNVB. Na bestu- liering van alle stukken is de uchtcommissie nu tot de slot- gekomen dat Clinge in de out is gegaan en gestraft moet torden. i er niet mee akkoord", telt Clinge-voorzitter Jean de louck. „Deze straf is buiten al le proporties. We hebben een ad ministratieve fout gemaakt. We waren ervan overtuigd dat we te joeder trouw handelden. Dat er zo'n manier met je wordt eend gaat alle logica te luiten." CARTAGENA - Diego Marado- na is sinds gisteren in de Colom- jaanse plaats Cartagena, waar 'J enkele medische onderzoe nen zal. Neo-international ontwikkelt zich tot topverdediger Ce 44-jarige Maradona werd in - vergezeld van twee edisch begeleidersBehalve tan cocaïneverslaving lijdt Ma- °na ook aan aanzienlijk over- B^dcht. ANP/SID doorSven Remijnsen DEN HAAG - De ontwikkeling van Khalid Boulahrouz tot top voetbalier is nu ook tot het gro te publiek doorgedrongen. De mensen die hem omhoog hebben geholpen, zien hun gelijk beves tigd. Khalid Boulahrouz is een echte winnaar, zoals je ze nog maar zelden ziet. De 23-jarige Marokkaanse Ne derlander, in dienst van Ham burger SV, leidde woensdaga vond tegen Engeland (0-0) de verdediging van Oranje alsof hij nooit iets anders had gedaan. De vergelijking met zijn voor ganger - en voorbeeld - Jaap Stam drong zich op: sober, koel, afschrikwekkend en meedogen loos. Martin Jol, onder wie Boulah rouz tot wasdom kwam bij RKC Waalwijk, glom van trots. „De beste die er rondloopt", zei de Tottenham-trainer voor de ca mera van de BBC. Bij Excelsior Maassluis hadden weinigen gedacht dat de kleine krullenbol die op z'n zesde lid werd van de club, zeventien jaar later de rots in de branding van het Nederlands elftal zou zijn. „Hij was een dribbelaartje", ver telt Mikos Gouka, destijds jeugd leider van het Fl-team. „Hij deed niets liever dan pingelen zoals ie dat op straat had ge leerd. Een groot talent, dat zag iedereen, maar dat hij een lan ge, pezige verdediger zou wor den... Nee, dat niet." Op een paar oude voetbalschoe nen zette Boulahrouz zijn eerste schreden op het gras. Gouka: „Zoals veel jongens van Marok kaanse afkomst was hij al heel zelfstandig. Hij kwam altijd zelf met zijn tasje naar het trainings veld." Ontfermen Het gezin Boulahrouz vormde een elftal: vader, moeder en ne gen kinderen. Als het regende, mocht de jonge Khalid niet voet ballen, omdat zijn kleren dan te vies zouden worden - en zijn moeder had al wasgoed genoeg. Khalid Boulahrouz was zestien toen hij zijn vader verloor. Ook sportief ging het mis: hij moest vertrekken uit de jeugdoplei ding van Ajax en was een eigen wijze puber toen hij terecht kwam bij AZ. Trainer Hans de Koning kreeg hem onder zijn hoede bij AZ Al. „Omdat zijn vader was overle den, moest iemand zich over hem ontfermen. We hadden een haat-liefdeverhouding, met gro te botsingen. Hij dacht soms dat hij alles al kon. Hij kon niet meer gecorrigeerd worden van huis uit en 'vergat' nogal eens naar school te gaan. Daar ben ik tegenin gegaan." Trots Daar kwamen de cultuurver schillen nog bij. De Koning: „Marokkaanse jongens zijn erg trots. Hij vond het vervelend als ik hem in de groep aanpakte. Dat was hij niet gewend. Maar als je wilt slagen, moet je luiste ren. Dat heeft hij opgepakt. En kijk nu eens naar Khalid: een toonbeeld van gedisciplineerd en professioneel gedrag." Van 'een schuw ventje' heeft De Koning Boulahrouz zich zowel mentaal als fysiek enorm zien ontwikkelen. „Hij is een echte winnaar, zoals je ze nog maar zelden ziet. Nooit een stapje minder, altijd keihard werken. Hij is heel sterk in één-te- gen-éénduels en ook in balbezit; alles één keer raken. Zijn uit straling lijkt soms hautain, maar boezemt iedere tegenstan der angst in. 'Kom maar op, ik regel het wel', lijkt hij te zeg gen." Na een voor zijn gevoel misluk te testwedstrijd, waarin alleen Martin Jol in hem een verdedi ger van formaat herkende, kwam Boulahrouz via AZ te recht bij RKC. In 2002 debuteer de hij in de eredivisie, twee sei zoenen later riep bondscoach Marco van Basten hem op voor Oranje en haalde HSV hem naar de Bundesliga. Sensatie In Hamburg is hij in korte tijd uitgegroeid tot een sensatie. 'Voor velen is Boulahrouz de beste HSV-aankoop van de laat ste tien jaar. Op z'n minst', schreef het Hamburger Abend- blatt vorige maand. De viervoudig international, die in zijn carrière nog nooit met een directe rode kaart van het veld is gestuurd, droomde in de zelfde krant al van de volgende stap. „Ik wil altijd naar boven, elke dag beter worden. Dit is nog lang niet mijn top", zei Bou lahrouz. „Ik wil altijd winnen, niet alleen in het voetbal, maar ook in het leven. Ik heb al veel meegemaakt, ook al veel verlo ren - daarom wil ik nu alleen nog maar winnen." GPD Khalid Boulahrouz (links), in duel met Michael Owen, maakte een prima indruk in de wedstrijd tegen Engeland. foto Nick Potts/EPA Auckland. Nieuw-Zeeland Open. Stand na eerste ronde: 1. Bowditch (Aus) 64 slagen, 2. Forsyth (Sch), Hanell (Zwe), Fasth (Zwe), Haeggmann (Zwe), Nash (Aus) 65,17. oa Muntz (Ned) 67. Bormio (Ita). WK. Mannen, reu zenslalom: 1. Maier (Oos) 2.50,41 (1.25,05-1.25,36), 2. Raich (Oos) 2.50,66, 3. Rahlves (VSt) 2.51,09, 4. Palander (Fin) 2.51,45, 5. Grandi (Can) 2.51,82, 6. LundSvindal (Noo) 2.51,99. Bardonecchia. Wereldbeker snow board. Mannen, half pipe: 1. Autti (Fin) 47,1 punten, 2. Mattila (Fin) 45,3, 3. Narita (Jap) 42,1, 4. Keiler (Zwi) 41,2, 5. Powers (VSt) 40,9, 6. Turunen (Fin) 39,8, 37. Van der Wal 25,2, 49. Van Om men 16,3. Lucky Day. 2-10-16-18-20-21 -28-39-40-50-52-54-55- 57-59-66-68-71-72-75. (onder voorbehoud) Marseille. Mannen. Tweede ronde: Lopez (Spa/6) - Karlo- vic (Kro) 7-6 6-4, De Chaunac (Fra) - Ru- sedski (GBr) w.o., Ljubicic (Kro/8) - Andrejev (Rus) 6-3 6-4, Ancic (Kro) - Ber- dych (Tsj) 7-5 7-6, Beek (Slw) - Clément (Fra) 6-4- 6-4. Hyderabad (Ina). Vrouwen. Kwartfinales: Grönefeld (Dui/2) - Tian- tian (Chn) 7-6 (5) 6-3. Parijs. Vrouwen. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/2) - MADRID - Wielrenner Bram de Groot heeft gisteren bij een val tijdens de Ronde van de Middel landse Zee een sleutelbeen ge broken. De Raborenner kwam ten val na de finish van de twee de etappe, waarin hij vierde werd. De aankomst was een sprint, De Groot botste na de fi nish op een motor. De dertigjarige renner uit Lana- ken is onderzocht in een zieken huis, waarbij de breuk werd ge constateerd. De Groot keert van daag terug naar Nederland. Vol gens de Rabobankploeg onder gaat hij in een ziekenhuis in Amersfoort vervolgens nader on derzoek. De Belg Philippe Gilbert won de etappe over 131 kilometer. De Luxemburger Franck Schleck werd tweede, voor de Fransman Fabien Sanchez. De Duitser Jens Voigt bleef aan de leiding in het klassement. Alejandro Valverde schreef de Wielerweek van Mallorca op zijn naam. De Spaanse wielren ner behield na de vijfde en laat ste etappe de leiding in het klas sement. Zijn landgenoot Toni Colom won de rit tussen Magal- luf en Palmanova. Mare Lotz werd achtste. ANP Pierce (Fra) 6-4 6-3, Golovin (Fra) - Ma mie (Kro/8) 6-3 6-4, Malejeva (Bul) - Jam kovic (SMo) 6-4 6-0. WK-kwalificatie, Concacaf-zone. Panama City: Panama - Guatemala 0-0. -San Jose: Costa Rica - Mexico 1-2 (1-2). 8. Lozano 0-1, 9. Lozano 0-2, 38. Wan- chope 1-2. Port of Spain: Trinidad Tobago - Vere nigde Staten 1-2 (0-1). 30. Johnson 0-1, 54. Lewis 0-2, 89. Eve 1 -2. Stand: 1Ver enigde Staten 1-3 (2-1), 2. Mexico 1-3 (2-1), 3. Guatemala 1-1 (0-0), 4. Panama 1-1 (0-0), 5. Trinidad Tobago 1-0 (1-2), 6. Costa Rica 1-0 (1-2). Oefenwedstrijden. Maracaibo: Venezuela - Estland 3-0 (2-0). 19. Paez 1-0, 32. Margiotta 2-0, 81 Giancarlo Maldonado 3-0. Vina del Mar: Chili - Ecuador 3-0 (2-0). 24. Claudio Maldonado 1-0, 34. Gonza lez 2-0, 83. Pinilla 3-0. Palmanova. Wielerweek van Mallor ca. Vijfde etappe, Magalluf-Pal- manova: 1 Colom (Spa) 148,3 km in 3.52.00, 2. Pecharroman (Spa) 0.02, 3. De la Fuente (Spa), 4 Valverde (Spa) 0.09, 5. Perez (Spa), 6. Edo (Spa), 19. En- gels, 27. Veneberg, 36. Den Bakker, 45. De Jongh 1.24, 57. Kroon 1.27. Eindklassement: 1. Valverde 17.26.13, 2. Munoz (Spa) 1.18, 3. Perez 1.21, 4. Serrano (Spa), 5, Garcia (Spa) 1.38, 6. Tauler (Spa) 2.42,11Lotz 3.41 Bormes-les-Mimosas. Ronde van de Middellandse Zee. Tweede etappe, Bormes-les-Mimosas: 1. Gilbert (Bel) 3.10.45, 2. Schleck (Lux), 3. Kirchen (Lux), 4. De Groot (Ned), 5. Voigt (Dui), 6. Rebellin (Ita), 14. Thomas Dekker 0.14, 15. Tankink. 25. Erik Dekker, 41. Posthuma, 47. Pronk, 70. Scheuneman 1.03,100. Sentjens (Bel), 106. Boven. Algemeen klassement: 1. Voigt 6.28.46, 2 Gilbert 0.17, 3. Schleck 0.21. 4. Kirchen 0.23, 5. De Groot 0.27, 6. Erik Dekker, 13. Tankink 0.31, 19. Thomas Dekker, 37. Pronk, 49. Posthuma, 84. Bo ven 1.30, 104. Scheuneman 2.06, 140. Sentjens. Bijzonderheid: De Groot uitge vallen met gebroken sleutelbeen. OOST-SOUBURG - Fortis-trai- ner Leonard Debbaut heeft Ma rieke de Rijke teruggehaald bij de eerste selectie. Zij was vanwe ge een zwangerschap bijna een jaar afwezig. Leonard Debbaut volgde vorige week Ralph Gillissen op als hoofdtrainer van de Souburgse korfbalclub. Gillissen besloot na overleg met het bestuur en dé spelersgroep een stap opzij te doen, zodat Fortis met een ande re trainer kan proberen in de overgangsklasse te blijven. Morgen speelt de ploeg thuis te gen IJsselvogels. dat net als For tis met zes punten voorlaatste staat. Debbaut kan beschikken over vijf speelsters nu routiner Marieke de Rijke terug is. Rob Sanderse, die weken uitgescha keld was vanwege een enkelbles sure, trainde afgelopen week weer mee en is ook inzetbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39