Goes zet vaart achter woningbouw verkeersongeval! JAARCONCERT (2eP enthousiaste vrijwilligers PZC Renovatie kademuur begonnen Zaterdag 19 februari 2005 Gemeente wil extra woningen om eventuele tegenvallers voor te zijn Eis rijverbod 113 Surrender en Valentijn Chamber Choir treedt op in Adrianuskerk weekenddiensten Zeeuwse Accordeon Vereniging "CONCERTINA" voor veilig verkeer Iets aan de hand? MINIKRANT GROTE KERK VEERE zondag 6 maart 14.30 uur Dmitri SJOSTfiKOVITSJ Symfonie nr. 13 in bes, BAB! YAR (1962) Bohuslav MARTINU Symfonie nr. 311944) Vrijwillige Thuiszorg Zeeland Steunpunt Mantelzorg WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE en/of AEI vrijdag 11 februari 2005 door Frank Balkenende GOES - Goes zet de turbo op de woningbouw. De komende vijf jaar moeten er minimaal 1.120 woningen en 260 zorgwoningen bijkomen. Meer huizen zijn no dig om aan de forse vraag te vol doen. Het college van burgemeester en wethouders heeft deze week be sloten veel ruimer te plannen dan voorheen. Een voorbeeld: voor 2004 was gerekend op een toename van ongeveer tweehon derd woningen, het zijn er krap honderd geworden. Gemiddeld kwamen er de afgelo pen vijf jaar 163 woningen per jaar gereed. Oorzaken zijn onder meer be zwaarprocedures die bouwpro jecten ophouden, vertragingen bij projectontwikkelaars zelf en tijdrovende archeologische on derzoeken op bouwlocaties. In- de woningbouwplanning 2005-2015 streeft de gemeente naar een jaarlijks aantal van 224 woningen dat daadwerke lijk wordt opgeleverd. Wethouder M. 't Hart zegt dat er veel meer volume moet wor den gepland om de opgelopen achterstanden in te halen en te kunnen voldoen aan afspraken die met de provincie en het ste- dennetwerk (Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen) zijn ge maakt. „Wil je voor 2006 zo'n 350 woningen bouwen, dan moet je er minimaal 430 plan- BRUINISSE - De Zeeuwse rock band Surrender treedt van avond op in De Pul in Bruinisse. De zaal gaat open om 19.30 uur. Morgen worden andere sferen in De Pul aangeboord. Dan wordt in de Bruse jeugdsoos de tradi tionele Valentijnsparty gehou den. De zaal is geheel versierd en non-stop wordt de beste mu ziek gedraaid. Ook morgen gaat de zaal om 19.30 uur open. nen, want je hebt altijd tegenval lers. Er is nu een enorme boost nodig, gezien de wachttijden voor een bouwkavel en de wachtlijsten voor huurwonin gen." 't Hart is niet bang dat Goes met deze aanpak meer wo ningen uit de grond laat stam pen dan de markt op den duur vraagt. „Mocht dat zo zijn, dan regelt de markt zich vanzelf." Tot 2010 heeft zich Goes zich verplicht op grond van regiona le afspraken en de provincie Woonvisie) 260 zorgwoningen te scheppen. Dat gebeurt in nauwe samenwerking met de Regionale Woningbouw Samenwerking (RWS). De vraag is zo groot - door de flinke toename van het aantal 75-plussers - dat nieuw bouw niet volstaat. Bestaande huizen en flatjes moeten worden aangepast voor senioren. Vol gens de woningplanning is het streefgetal absoluut haalbaar. Met de verbouw van de Eras- musflat in de Goese Polder moet het aantal zorgwoningen uitko men op 357. Het totale woningbouwprogram ma tot 2015 omvat bijna 3.600 woningen (planning). Daarvan moet Goes veertig procent zien te verwezenlijken in bestaand gebied, ofwel open plekken op vullen of oude panden slopen en er nieuw bouwen. Zestig procent mag uitbreiding van stad of dorp zijn. In de pijp lijn zitten onder meer grote pro jecten als de wijk Mannee (360 woningen, eerste tranche in 2008) naast de Noordhoek, het havengebied (1.247 woningen, eerste honderd in 2008) en de wijk Aria in Overzuid (350, eer ste honderd in 2007). Forse aan tallen woningen moeten verrij zen in het centrum (169), de wijk Oost (215), Zuid (543, on der meer de woontoren in Sta tionspark), West (116), s-Heer Arendskerke (165, onder meer uitbreiding Poelwijck), Kloetin- ge (202). Bescheiden groei is weggelegd voor 's-Heer Hen drikskinderen (29), Kattendijke (20), en Wilhelminadorp (56). Wolphaartsdijk is hekkensluiter met vijf woningen aan het Wolf- ertsplein (te bouwen in 2006). door Marcel Modde ZIERIKZEE - Aan de Nieuwe Haven in Zie- rikzee is begonnen met de renovatie van een 110 nieter lang stuk historische kademuur. Een deel van de mosselvloot is tijdelijk uit geweken naar een andere ligplaats. Naar verwachting duren de werkzaamhe den tot halverwege juni, aldus gemeentelijk projectleider P. van Tuil. Het herstel vergt een investering van ruim een half miljoen euro. Met een kraan worden deze week van af een drijvend ponton de oude houten fun deringspalen verwijderd. „Of wat daarvan over is, want ze zijn grotendeels verrot en versleten door de tand des tijds." Tegen de teen van de huidige muur, legt Van Tuil uit, wordt een nieuwe damwand ge zet. Stenen ervan zijn losgeraakt en daar door is de ondergrond erachter plaatselijk weggespoeld, wat de kade in zijn geheel heeft verzwakt. Op een betonnen fundering worden platen van 3.80 meter hoogte en 4.80 lengte geplaatst. De wanden zijn gepre fabriceerd met gemetselde stenen, zodat de nieuwe kademuur niet uit de toon valt bij het historisch stadsbeeld. De platen worden in gedeelten geplaatst, waarvoor steeds een ander stukje langs de haven wordt droogge legd. In verband daarmee zijn de parkeer- stroken over de volle lengte van de verouder de kade buiten gebruik gesteld. De bewo ners zijn geïnformeerd over de tijdelijk over MIDDELBURG - Tegen een twintigjarige man uit Sint- Maartensdijk is gisteren bij de rechtbank in Middelburg we gens het veroorzaken van een ernstig verkeersongeval een jaar rijontzegging en 120 uur werk straf geëist. De man reed vorig jaar 1 mei in zijn auto over de Katelijnsweg in Sint Maartensdijk toen hij een bocht miste en met de auto op zijn kop in de sloot te belan den. Zijn vriendin brak haar bo venbeen en sleutelbeen. Zij lag in het water en moest worden ge reanimeerd. De verdachte j een paar flesjes bier op haü na een woordenwissel^ zijn vriendin zijn hand oj, been gelegd. Toen ze de J wegduwde zou hij niet op weg hebben gelet. Een getuige had verklaag de bestuurder gruwelijk 1 reed. Zelf zei hij dat h schien te hard had gerec auto was total-loss. Het slat* fer herstelt nog van de ge«j van het ongeval. De r verbroken. De rechtbank doet 23 febn uitspraak. De oude houten, grotendeels verrotte funderingspalen van de historische kademuur in Zierikzee worden verwijderd; ruim honderd meter van de kademuur wordt gerenoveerd. foto Marijke Folkertsma DREISCHOR - Het Wells Cathe dral School Chamber Choir treedt morgen op in de Adria nuskerk in Dreischor. Het Chamber Choir bestaat uit maximaal zestien zangers. Het zijn stuk voor stuk gevorderde studenten van wie enkelen tot het conservatorium zullen wor den toegelaten, en wat leden van de muzikale staf. Wells Ca thedral School in het zuidwes ten van Engeland telt diverse ko ren. Een aantal van de meest ge talenteerde zangers maakt deel uit van het Chamber Choir, dat jaarlijks van samenstelling ver andert als studenten t gi'oeien. Het koor staat onder leiding Nigel Perrin, voormalig lij The King Singers. Naast za:; cent op Wells Cathedral Scl en Bath Spa University j geert Perrin nog zeven ki het zuidwesten van En^ Hij heeft al vaker in Nedeil; opgetreden. Het Chamber Ca treedt voor het eerst in di menstelling op. In oktoberi het koor haar eerste uitvoa met een programma van Fra muziek. Het concert in de kerk t Dreischor begint om 20.00m last en kunnen als vergunninghouders hun auto elders in de binnenstad kwijt. Ook een aantal mosselkotters is voor de duur van de werkzaamheden uitgeweken naar een alter natieve ligplaats. De pleziervaart zal over het algemeen weinig hinder ondervinden van de werkzaamheden, verwacht Van Tuil. „Met de havenmeester zijn daarover goede afspraken gemaakt. Het zal op sommige da gen wel wat schipperen worden, maar de ha venmeester ziet geen probleem om dat in goede banen te leiden. Wanneer de echte drukte begint, verwachten we klaar te zijn." De renovatie van de kademuur gaat vooraf aan de aanleg van een boulevard over de Nieuwe Haven. Van Tuil denkt met dat project dit najaar te kunnen beginnen. zaterdag 12 en zondag 13 februari 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland spreekuur 16.30 -17.00 uur. Iel. Apotheken Apotheek "Zierikzee Dam 18,tri (0111)412906, geopend za. 09.00-"3 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 1200-12] uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienst artsen Schouwend veland voor spoedgevallen bereitta via telefoon 412180. Spoedgevalta spreekuur gezelschapsdieren zateï 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraaii) Zierikzee. MINIKRANT m.m.v. mondharmonicakwartet "FATA MORGANA" aanvang 20:00 uur. Schouwburg te Middelburg Reserveren aanbevolen: 0118 470532 Entree 7,50 Het District Zeeland van 3VO zoekt voor allerlei projecten/activiteiten in heel Zeeland. Informatie/aanmelding: Mw. J. M. Blok, telefoon 0113-343423 Mail: blokj@zeelandnet.nl Mw. Joh. de Nood, telefoon 0118-614496 's-morgens. Zet het in de De symfonie - voor bas, baskoor en groot orkest - is een cantate te noemen, waarin vijf gedichten een cyclus vormen gericht tegen het antisemitisme. De muziek roept het dorp Babi Yar in gedachten, waar de nazi's in 1941 een gruwelijke massamoord pleegden op Russische joden. De bas en het koor zingen een protestlied van de dichter Jevtoesjenko over de dood van 70.000 joden in een ravijn dicht bij Kiev. De muziek is zeer direct. Heroïsch tragisch en groots is zijn derde symfonie voor groot orkest, als een reactie op het einde van tweede wereldoorlog. Inleiding/lezing om 13.15 uur door musicoloog Leo Samama Toegang 20; In voorverkoop 17.50; Donateur Nieuwe Muziek 15; Lezing 6 2,50 Giro: 5600435; Info: 0118.623650 Uitnodiging Heeft u een nood, probleem of bent u ziek Wij willen graag voor u bidden Zondagavond Speciale bijeenkomst 13 februari 2005 aanvang 19.30 uur Jezus zegt: De Geest van God, de Heer, rust op mij want de HEER heeft mij gezalfd. Om aan armen het goede nieuws te brengen heeft Hij mij gezonden, om aan verslagen harten hoop te bieden, om aan gevangenen hun vrijlating bekend te maken en aan geketende hun bevrijding, om een genadejaar van de HEER uit te roepen. Lucas 4:17-19 Gemeente Christelijk Centrum Zuidpoort Gebouw Go(o)d Times Voltaweg 3 www.zuidpoort@zeelanfnet zuidpoort@zeelandnet.nl U bent van harte uitgenodigd deze bijeenkomst bij te wonen De toegang is vrij Misschien heeft u er al eens aan gedacht, maar is het er nooit echt van gekomen. Dan is nü het moment om uw goede voornemen om te zetten in daden: laat u eens infor meren naar de mogelijkheden voor vrijwilligerswerk bij de Vrijwillige Thuiszorg! Het gaat dan niet om huishoudelijk werk of persoonlijke verzorging, maar wél om: het bieden van gezelschap samen iets ondernemen (wandelen, boodschappen doen. museumbezoek e.d.) het overnemen van de zorg waardoor de vaste verzorger een paar uur voor zichzelf heeft "er te zijn" voor iemand in de laatste levensfase als "maatje" regelmatig iets te ondernemen met iemand die door psychische beperkingen moeilijk contact legt met anderen Naast de voldoening die dit werk geeft, kunt u als vrijwilliger bij onze organisatie rekenen op: een basistraining in april 2005 persoonlijke begeleiding door de coördinator betrokken mensen en een motiverende sfeer een ongevallen- en W.A.-verzekering reiskostenvergoeding De Vrijwillige Thuiszorg is er voor iedereen die thuis hulp nodig heeft vanwege een ernstige of chronische ziekte, een lichamelijke of verstandelijke beperking, dementie, psychische problemen of eenzaamheid. Er zijn veel mogelijkheden binnen dit vrijwil ligerswerk, aangepast aan uw persoonlijke situatie, wensen en mogelijkheden. U kunt binnen uw regio contact opnemen met de volgende meldpunten: Vrijwillige Thuiszorg Walcheren 0118 - 553 530 Vrijwillige Thuiszorg Schouwen-Duiveland 0111 - 457 103 Vrijwillige Thuiszorg Midden- en Oost Zeeuws Vlaanderen 0115 - 695 822 Vrijwillige Thuiszorg West Zeeuws Vlaanderen 0117 - 454 565 Vrijwillige Thuiszorg Tholen 0166 - 663 784 Vrijwillige Thuiszorg de Bcvelanden 06 - 525 46 524 Stichting Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland en Steunpunten Mantelzorg www.vrijwilligethuiszorgzeeland.nl MINIKRANT H Als u morgen getuige bent van een hartstilstand. dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlenï Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseis zijn er niet. Leren defibrilleren met de AED Reanimeren in combinatie met de AED maakt de overlevingskans van een slachtoffer groter. De AED of shockbox is een belangrijk apparaat dat de hartactie reos treert, gesproken opdrachten geeft en op een veilige en betrouwbare manier een stroomstoot kan geven. Iedere? in het bezit van een geldig reanimatiediploma, kan leren defibrilleren in een cursus van circa 3 uur. Reanimatie en AED zijn voor iedereen belangrijk, ma vooral voor familieleden van hartpatiënten, brandweer, po tie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van" openbaar vervoer etc. Meer weten? Voor Middelburg neem contact op met Reanimatie Middelburg. Contactpersoon mw. J.M.M. Kools-Dekker, telefoon 0118-62 60 20, e-mail: kools@zeelandnet nl Voor Vlissingen neem contact op met het Rode Kruis afdeling Vlissingen. Telefoon 0118 46 66 68, e-mail rkvliss@zeelandnet.nl Voor Noord- en Zuid Beveland neem contact op met# Vrienden van de Hartstichting, afdeling Kapelle Contactpersoon mw. A. Francke, telefoon 0113 34 2241 e-mail mfrancke26@zeelandnet.nl Voor andere plaatsen neem contact op met het Bureau Reanimatie van de Nederlandse Hartstichting, telefoon 0900 0400 020 (lokaal tarief), reanimatie@hartstichting.nl NederlandseVl/ Hartstichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38