Walcheren uit anonimiteit Carlos Pinto gelooft in zijn kansen lamtitel Provoost na mise tegen Kasse Clinge krijgt drie punten in mindering 19 «riodetitel jkt voor lolense Boys Vlissingse club wil zich op vele terreinen profileren arieke de Rijke er terug in ectie Fortis Tomba droomt van Turijn Jordan wil eigen NBA-team Loorbach bij Rotterdam Topsport Excelsior trekt Dijkhuizen aan Goed begin van Muntz uitslagen vrijdag 11 februari 2005 wb LEN - Voor derdeklasser lense Boys staat er morgen- lag bij de inhaalwedstrijd pVO'60 veel op het spel. rinst is het binnenhalen van iste-periodetitel een feit en ploeg verzekerd van deelna- de nacompetitie. oed begin, maar daarna jen we het een beetje laten en", is de korte samen- llg van verdediger Jeroen m'koop als de prestaties tij de eerste seizoenshelft van ploeg ter sprake komen, het 1-0-verlies tegen de hui koploper WC'68 werd het wat minder, terwijl we ook |,ei duel met Baronie weer kleine terugval kregen", de 24-jarige speler. „Diver- essures waren er debet aan het met echt constant ver- ,]g is een achterstand van i punten op de koploper na Hen wedstrijden, waardoor loeg van Nieuwkoop niet he ad op schema ligt. „We wil let beter doen dan vorig sei- en toen werden we twee- egt Jeroen Nieuwkoop. w ik wanhoop nog niet want ik denk dat ze boven eer nog punten gaan laten in, Alleen zullen wij zelf teveel meer mogen verspe- zak kan Tholense Boys zich amiddag op eigen veld te- IVO'60 in ieder geval al ver ren van nacompetitievoet- „Je kunt zo'n periodetitel alvast op zak hebben", Nieuwkoop, die niet dat een eventuele stap de tweede klasse te hoog ge en is voor Tholense Boys. de huidige samenstelling ten we zeker mee. We be tken over een goede mix, lebben van alles wel wat lo ner Gaby Niemantsverdriet It aan het eind van dit sei- door André i een optimale samenwer- tussen trainer en spelers- niet echt sprake. Het rek van de trainer is het bes- stelt Nieuwkoop. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Hij trekt op 57-jarige leeftijd nog maar eens de stoute schoenen aan. Tom de Quelery maakt vanaf volgend seizoen zijn rentree als hoofd trainer van voetbalvereniging Walcheren. „De club wil flink aan de weg timmeren en dat past wel bij mijn ambities", zegt de Vlissinger. De Quelery gaf twee jaar gele den bij Walcheren het stokje over aan John Ebert. Met een ti tel op zak nam hij afscheid. Wel bleef hij betrokken bij de club, maar het trainerschap leek voor bij. Totdat het bestuur van de zondag-vierdeklasser hem enke le maanden geleden benaderde. „We zochten iemand met erva ring en een man met een Walche- ren-gezicht", legt bestuurslid Peter Bleuel uit. „Tom kent de vereniging als geen ander. Bo vendien is hij de succesvolste trainer van de laatste jaren ge weest." De Quelery kon de lokroep niet weerstaan. „Ik was blij verrast. Toch heb ik er wel even over moet nadenken. Het is best een risico om er weer in te stappen, maar nadat ik van de toekomst plannen hoorde, was ik om. Ik krijg de tijd om weer iets op te bouwen. Ja, en toen ik de D-pu- pillen van ons een keer had zien spelen, wist ik zeker. Ik kreeg er gewoon kippenvel van. Ik dacht: als dat de toekomst van Walche ren is, ziet het er goed uit." De Vlissingse oefenmeester is een verbintenis voor twee jaar, met een optie van nog een sei zoen, aangegaan. Daarna zal hij plaats maken voor een trainer of misschien wel t\yee trainers uit eigen gelederen. De leiding van de club ziet in René van Her pen (trainer tweede selectie ko mend seizoen) en/of Norman Verhagen (trainer A- en C-junio- ren) kandidaat-opvolgers. „Ik moet een brug slaan naar de jeugd", zegt De Quelery. „We gaan met de -gehele trainersstaf proberen de jeugd op te leiden voor het eerste elftal. We heb ben enkele talentvolle lichtin- Koen de Vries GEN OP ZOOM - Bennie loost mag zich net als vorig Zeeuws damkampioen noe- De negentienjarige inwo on Aagtekerke speelde gis- fond in Bergen op Zoom in vooruitgespeelde partij van laatste ronde remise tegen 'Kasse. De zege van zijn overgebleven concurrent pold Sekongo op Kees Rijk daardoor niet meer van be loost wist vooraf dat remise oende was voor zijn tweede en zette de partij tegen vijf- lig kampioen Kasse - zijn 1 pakte hij in 1982 - l op. „Ik heb nog even ooeerd te winnen", gaf Pro- aan. „Maar Daaf verdedig- tch goed.Na precies vijftig werd de vrede getekend. Zeeuws kampioen bevestigt tijn titel dat hij bezig is aan ijzersterk seizoen. Hij boekt .ne na de andere overwin- terwijl nederlagen op de ers van één hand te tellen Tijdens de provinciale titel- won hij zeven van de elf 3® en speelde vier keer re- In de halve finale van het jT-SOUBURG - Fortis-trai- Leonard Debbaut heeft Ma de Rijke teruggehaald bij fste selectie. Zij was vanwe- *n zwangerschap bijna een 'afwezig. Debbaut volgde vorige Ralph Gillissen op als trainer van de Souburgse halclub. Gillissen besloot ^leg met het bestuur en de ep een stap opzij te 'i zodat Fortis met een ande- per kan proberen in de ?angsklasse te blijven. speelt de ploeg thuis te- Usselvogels, dat net als For- ®et zes punten voorlaatste J- Debbaut kan beschikken [W speelsters nu routiner "eke de Rijke terug is. Rob pse, die weken uitgescha- as vanwege een enkelbles- trainde afgelopen week nee en is ook inzetbaar. De trainersstaf van Walcheren voor de komende jaren. Vlnr: Tom de Quelery, René van Herpen en Norman Verhagen. gen en daar moeten we ons voor deel mee doen." Het opleiden van spelers en trai ners uit eigen gelederen is een belangrijk hoofdstuk in het nieu we beleidsplan van Walcheren. De leiding van de club wil zich echter ook op tal van andere ter reinen profileren. „We willen de vereniging een herkenbaar smoel geven", zegt voorzitter Henk Lenaerts. „Walcheren is altijd een club op de achter grond geweest. Sommigen we ten niet eens van ons bestaan af." Gezonde manier Die stilte moet maar eens door broken worden, vindt het be stuur. Echter wel op een gezon de manier en dus niet door schreeuwerige teksten en opge klopte ambities. „We hopen een stabiele derdeklasser te wor den", legt Peter Bleuel uit. „We hebben één jaar in die klasse ge speeld en gemerkt dat je wel goe de randvoorwaarden moet creë ren om minimaal op dat niveau te kunnen blijven voetballen." Walcheren gaat op de schop, let terlijk en figuurlijk. Het sport park wordt met hulp van de ge meente opgeknapt. Zo wordt het hoofdveld gerenoveerd, wordt er een kunstgrasveld aan gelegd, krijgt het clubhuis een flinke opknapbeurt en komt er een ontvangstruimte voor spon sors. „Dat hoort allemaal bij de uitstraling van je vereniging", vindt Bleuel. Walcheren, dat 480 leden telt. hoopt dat door het creëren van goede randvoorwaarden de spe lers de club trouw blijven. Bleuel: „Het moet fijn zijn om bij Walcheren te voetballen, maar dus niet met een x-bedrag in je kontzak." Voorzitter Lenae rts: „Wij zien niets in betalin gen. Dat werkt niet. Veere en Middelburg kunnen daarover meepraten." „Wij zoeken het liever in andere zaken", vult Bleuel aan. „Zoals een paar voetbalschoenen, een goede verzorgingsruimte waar je altijd terechtkunt of een week endje weg. Verder gaan we er ook voor zorgen dat het club huis elke avond open is en dat er dus elke avond een bestuurs lid aanwezig is. Dan is er altijd een toezichthouder, een aan- foto Lex de Meester spreekpunt. In deze tijd is dat nodig. Je moet goed voor je le den zorgen." Spelersmateriaal „Het is een uitdaging om daar aan te gaan werken", zegt De Quelery. „Ik zou graag nog eens in die derde klasse willen wer ken. Natuurlijk ben je afhanke lijk van je spelersmateriaal, maar als we kunnen realiseren wat we voor ogen hebben, ziet het plaatje er goed uit. Tegen die tijd ben ik 60 en dat is een mooi moment om ermee te stop pen." De Vlissinger wil dan echt stop pen als trainer, maar zal wel ac tief blijven binnen Walcheren. „Ik heb één hobby en dat is voet bal." NK is het damtalent nog in de race voor deelname aan de fina le, op het WK voor junioren bleef hij ongeslagen en ook tij dens de competitie hoefde hij zijn tegenstander nog geen enke le keer te feliciteren. Volgens de meeste deelnemers aan het Zeeuws kampioenschap is Provoost dan ook de terechte kampioen. Geen enkele van de zeges die de inwoner van Aagte kerke op het ZK boekte was ge stolen. „Natuurlijk is Bennie wel eens een keer goed weggeko men, maar dat hoort bij de sport", vindt Daaf Kasse. „In zijn wedstrijd tegen Aart Walra ven stond hij aanvankelijk niet best. Maar het was juist daarom klasse dat hij toch nog wist te winnen." Routinier Peter Schunselaar ver loor eerder in het toernooi van Provoost. „Ik heb de partij nog eens nagespeeld met de compu ter en die gaf aan dat ik geen fouten heb gemaakt. Als je te genstander dan toch wint, ge tuigt dat van klasse. Eigenlijk had Bennie al eerder kampioen kunnen zijn. De partij tegen Se kongo had hij moeten winnen." Net als Schunselaar vindt Daaf Kasse dat de nummer twee van de titelstrijd, de uit Ivoorkust af komstige Leopold Sekongo, het geluk meer aan zijn zijde had dan Provoost. „Van Johnny de Leeuw won hij dankzij een blun der van zijn tegenstander en te gen Jaap Veerhoek kwam hij goed weg met een remise. Maar Sekongo is wel een aanwinst voor het toernooi." Sekongo, die in Roosendaal woont en lid is van BDV uit Ber gen op Zoom, is een van de spe lers die in de markt is om de naar hoofdklasser Meurs/Denk en Zet vertrekkende Bennie Pro voost op te volgen bij PWG/'s Gravenpolder. Hij zou dan team genoot worden van de meeste deelnemers aan het ZK. Het bestuur van de club moet dan wel over de brug komen met een substantieel bedrag. Se kongo verdient het grootste deel van zijn boterham met dammen. Volgende week worden de reste rende partijen van het Zeeuws kampioenschap gespeeld. Peter Schunselaar, Arjo Kousemaker, René Dusebout en Jaap Veer hoek proberen dan de tweede de gradatieplaats te ontlopen. Wim Koppejan kan teruggang naar de eerste klasse al niet meer ont lopen. Carlos Pinto kan zich tijdens een belangrijke wedstrijd helemaal afsluiten van de buitenwereld. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven 's-HEERENHOEK - Het Nederlands kam pioenschap libre derde klasse in Deventer kent dit weekeinde een bijzondere deelne mer. Carlos Pinto, Portugees van geboorte, is nog maar sinds zes jaar actief als biljar ter. Hij komt uit voor biljartvereniging de Toekomst en dicht zichzelf een podium plaats toe. Pinto zwierf het grootste deel van zijn leven over de aardbol. Voor zijn werk als gespecia liseerd fotolasser zag hij alle uithoeken van de wereld. Zo was hij werkzaam in Argenti nië, Chili, Brazilië, Canada, Japan en Malei sië. Ook in Europa dook hij verscheidene malen op. Ook deed hij Nederland aan, in 1989 voor het eerst. Hij leverde meerdere ke ren zijn vakkundige bijdragen bij De Schel de in Vlissingen. Pinto spreekt na zijn om zwervingen inmiddels vloeiend Spaans, En gels en Frans. Ook het Nederlands is hij aar dig machtig. Zijn partner Anna: „Dat is het gevolg van het dagelijks Nederlands kwar tiertje. Sinds we samen zijn, wordt er élke dag minstens een kwartier alleen maar Ne derlands gesproken." Pinto heeft zich sinds zes jaar in ons land, in 's-Heerenhoek, gevestigd. Hij is blijven hangen, nadat hij zijn grote liefde, Anna, heeft ontmoet. Hij kwam haar in Heinkens- zand tegen, op de camping. De vonk sprong over toen hij Anna tijdens een avondje uit ten dans vroeg. Promotie Sinds hij in 's-Heerenhoek is neergestreken, biljart Pinto. Dat het hem goed afgaat be wijst hij zeker dit seizoen. Na in een paar jaar te zijn opgerukt naar de derde klasse in het librespel, werd hij dit jaar districtskam pioen met promotie naar weer een klasse ho ger. Hij won daaropvolgend ook de regiona le kampioenschappen. Daarom mag hij nu in Deventer zijn kansen verdedigen op het NK. Pinto is vijfde geplaatst, maar gelooft in een podiumplaats. „Mijn grote kracht is BORMIO - Drievoudig olympisch skikampioen Alberto Tomba heeft gezinspeeld op een comeback tijdens de win terspelen van Turijn volgend jaar. „Ik droom ervan er bij de alpine in Turijn bij te zijn", zei de 38-jarige Italiaan gisteren. Tomba zou in een geweldige vorm verkeren en nog altijd met de besten meekunnen. Het probleem schuilt in de voorschriften van de internationale skibond FIS. Die zeg gen dat iemand mag meedoen aan de Olympische Spelen, als hij of zij punten voor de wereldbeker achter de naam heeft staan. Tomba la Bomba' sloot zijn carrière af in 1998. Hij won meer dan vijftig wedstrijden, waaronder de reuzenslalom en de slalom tijdens de Olympische Spelen in 1988 in Calgary en de reuzenslalom vier jaar later in Al- bertville in Frankrijk. ANP/SID RALEIGH - Michael Jordan wil zijn eigen basketbalteam in de NBA-competitie. „Basketbal is nog altijd mijn pas sie. Als de situatie zich voordoet, sla ik mijn slag", zei Jor dan gisteren tegen de krant The New York Times. De voor malige superster van de Chicago Bulls verliet de basket balwereld in 2003. Jordan had al eerder de kans deel te ne men in een NBA-team. Hij sloeg vorig jaar een aanbod af om een klein aandeel te nemen in de Charlotte Bobcats. Jordan wil per se een meerderheidsaandeel in een club. ANP/RTR ROTTERDAM - Het college van Rotterdam heeft Jan Loorbach (57) benoemd als nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van de Stichting Rotterdam Topsport. Hij zal per 1 juli 2005 Bart Okkens opvolgen, die de laatste zes jaar voorzitter is geweest. Loorbach, van beroep advo caat, was van 1966 tot 1978 speler van basketbalvereni ging Rotterdam Zuid en kwam ook uit voor de nationale ploeg. In de periode 1990-1998 was hij lid van het bestuur van NOCNSF. Loorbach was chef de mission van de Ne derlandse olympische ploeg tijdens de succesvol verlopen Olympische Spelen van 2000 in Sydney. GPD ROTTERDAM - Marinus Dijkhuizen speelt de komende twee seizoenen weer voor Excelsior. De spits, die tussen 1994 en 1996 in 66 duels voor de club 29 keer scoorde, moet met onder anderen Ferry de Haan, Damiën Hertog en Roel Buikema de routine brengen die het elftal in deze competitie mist. „Met Marinus proberen we het elftal weer meer een eigen gezicht te geven," aldus directeur Simon Kelder. Dijkhui zen (33) keert terug bij de club waar hij in het betaald voetbal begon. GPD AUCKLAND - Rolf Muntz is gisteren goed begonnen aan het Nieuw-Zeeland Open. De Nederlandse golfer voltooi de zijn eerste ronde op de Gulf Harbour Country Club in 67 slagen en eindigde hiermee op een gedeelde zeventien de plaats. De Australiër Steven Bowditch nam na de eer ste dag de leiding met een rondgang van 64 slagen. ANP Bormio (Ita). WK. Mannen, reu zenslalom: 1. Maier (Oos) 2.50,41 (1.25,05-1.25,36), 2. Raich (Oos) 2.50,66, 3. Rahlves (VSt) 2.51,09, 4. Palander (Fin) 2.51,45, 5. Grandi (Can) 2.51,82. 6. Lund Svindal(Noo) 2.51,99. Lucky Day. 2-10-16-18-20-21-28-39-40-50-52-54-55- 57-59-66-68-71-72-75. (onder voorbehoud) WK-kwalificatie, Concacaf-zone. Panama-Guatemala 0-0, Trinidad To- bago-Verenigde Staten 1-2. Stand: 1. Verenigde Staten 1-3 (2-1), 2. Mexico 1-3 (2-1), 3. Guatemala 1-1 (0-0), 4. Panama 1-1 (0-0), 5. Trinidad Toba go 1-0 (1-2), 6. Costa Rica 1-0 (1-2). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: Rabo Beve land-Begijn makelaar 0-8, Pulse au dio-Auto de Voogd 4-4. Stand: Pulse audio 11-71, Auto de Voogd 12-54, Eastman 12-53, Begijn ma kelaar 12-44, Kamps 11-42, Rabo Beve land 12-42, Beko 11-22. Tweede klasse: Piet Voskamp/'t Zand-HZ sport 4-4, LW-AKZ verzekerin gen 2-6, Bosfna elektro-Kuijper betonbo- ringen 0-8, WEA/Dauwendaele-Delta consult/Dauwendaele 3-5. Stand: Piet Voskamp/'t Zand 14-75, Kuijper betonboringen 14-74, Delta consult/Dauwendaele 14-66, WEA/Dauwendaele 14-60, LW 14-52, HZ sport 14-42, AKZ verzekeringen 14-42, Bosma elektro 14-33. Vierde klasse: ROC Zeeland-Aann.be- dr. Louws 8-0, AKZ verzekeringen 3-AKZ verzekeringen 4 8-0, SV Duo-Ba- yard alu/Dauwendaele 8-0, Nehalen- nia-Eastman 2 5-3. Stand: ROC Zeeland 13-77, AKZ verze keringen 3 13-70, SV Duo 13-62, Aann.bedr. Louws 13-56, Eastman 2 13-50, AKZ verzekeringen 4 13-44, Ba- yards alu/Dauwendaele 13-40, Nehalen- nia 13-17. Vijfde klasse: Dekta cars-Bandoeng 8-0, de Voogd-CZ actief 0-8, Rabo Wal- cheren-Provincie Zeeland 2 8-0. Stand: CZ actief 12-71, Delta cars 11-62, Rabo Walcheren 11-48, HZ sport 2 11-45, Provincie Zeeland 2 11-44, de Voogd 11-20, Bandoeng 11-14. Vrouwen. Eerste klasse: The tu be-Piet Voskamp/Dauwendaele 6-2, Smith kaas-Begijn makelaar 7-1, Sinke schoenmode/SVS-LVV 0-8, Tence/Dauwendaele-Vlijtig Liesje 5-3. Stand: Smith kaas 14-89, The tube 14-85, Begijn makelaar 14-59, Tence/Dauwendaele 14-52, LVV 14-50, Vlijtig Liesje 14-47, Piet Voskamp/Dauwendaele 14-45, Sinke schoenmode/SVS 14-21. Tweede klasse: De vier linden-Jacht werf Goes 0-8, Middelburg Zuid-Justitie Middelburg 7-1, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand-DVC plus 8-0, Da- vos'83-CZ actief 2-6. Stand: Jachtwerf Goes 14-88, Middel burg Zuid 14-82, CZ actief 14-62, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand 14-61, Davos '83 14-46, DVC plus 14-43, Justi tie Middelburg 14-37, De vier linden 14-29. l'.'IMI'HiüM Palmanova. Wielerweek van Mallor- ca. Vijfde etappe, Magalluf-Pal- manova: 1. Colom (Spa) 148,3 km in 3.52.00, 2. Pecharroman (Spa) 0.02, 3. De la Fuente (Spa), 4. Valverde (Spa) 0.09, 5. Perez (Spa), 6. Edo (Spa), 19 En gels, 27. Veneberg, 36. Den Bakker, 45. De Jongh 1.24, 57. Kroon 1.27. Eindklassement: 1. Valverde 17.26.13, 2. Munoz (Spa) 1.18, 3 Perez 1.21, 4. Serrano (Spa), 5. Garcia (Spa) 1.38, 6. Tauler (Spa) 2.42,11Lotz 3.41 mijn concentratievermogen. Als ik speel hoor en zie ik niets. Ik ben altijd heel rus tig." Anna springt bij: „Hij is ook een vechtjas. Dat bewees hij tijdens het districtskam pioenschap bandstoten dat hij onlangs won. Daar moest hij de laatste partij winnen om kampioen te woi'den. Hoe moeilijk het ook ging, hij deed wat hij moest doen. Knap vind ik dat." Pinto zal al die eigenschappen nodig heb ben om zijn droom waar te maken. Drie van zijn tegenstanders komen binnen met een moyenne van boven 3.00. De Portugees schrikt hier niet van. „Ik speel al vaak bo ven 3.00 gemiddeld, dus ik hoef niet bang te zijn." Hij hoeft zich in Deventer niet eenzaam te voelen. Anna staat hem het hele weekeinde terzijde. Verder reist een buslading suppor ters hem achterna. De partijen beginnen vandaag om 19.00 uur. Morgen en zondag wordt vanaf 12.00 uur vervolgd. De finale is zondag omstreeks 15.30 uur. door Peter Snelders CLINGE - Drie punten in min dering, vier duels schorsing voor Jurgen Ras, het overspelen van het duel met Hulsterloo en een boete van 125 euro. Dat is de straf die zondag-vierdeklas ser Clinge van de tuchtcommis- sie van de KNVB opgelegd heeft gekregen na een administratie ve fout. In deze kwestie draait alles om Clinge-speler Jurgen Ras. Hij kreeg eerder deze competitie, in het duel met Koewacht, een ro de kaart. De reglementen van de bond schrijven voor dat een spe ler die een directe rode kaart krijgt, door de club geschorst dient te worden voor het volgen de duel. De vereniging mag hem zelfs voor meerdere duels schor sen. Die worden dan in minde ring gebracht op de straf van de tuchtcommissie van de KNVB. Clinge volgde die procedure. Het schorste Ras voor twee duels. De speler deed niet mee tegen Zeeland Sport en Walche ren. De club verzuimde dat ech ter te melden bij de bond. Hier door verkeerde men in Breda in de veronderstelling dat Ras nog maar één wedstrijd van zijn straf had uitgezeten. Volgens de KNVB mocht hij dus niet mee doen tegen Hulsterloo. De laat ste club kaartte de zaak vervol gens aan bij de KNVB. Na bestu dering van alle stukken is de tuchtcommissie nu tot de slot som gekomen dat Clinge in de fout is gegaan en gestraft moet worden. Buiten proporties „We gaan er niet mee akkoord", stelt Clinge-voorzitter Jean de Houck. „Deze straf is buiten al le proporties, We hebben een ad ministratieve fout gemaakt. We waren ervan overtuigd dat we te goeder trouw handelden. Dat er dan op zo'n manier met je wordt afgerekend gaat alle logica te buiten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19