Korfballers gaan interlands missen PZC ECHTS ORFBALC Duo Dingemanse: veel prijzen met weinig duiven Ilyo de Loos verdedigt titel Principiële overwegingen hebben gevolgen voor Niels en Dirk-Jan Westmaas duiven agenda vrijdag 11 februari 2005 door Roeland van Vliet GOES - Niels en Dirk-Jan West maas, de twee meest getalenteer de korfballers van Zeeland, spe len vanwege hun geloof niet op zondag. Voor juniorenbonds- coach Kees Vlietstra was dat tot nu toe geen belemmering om hen te selecteren voor de jaar lijkse dubbelinterland - één wed strijd op zaterdag, één op zon dag - van Jong Oranje. Maar aan die clementie lijkt een einde gekomen. De achttienjarige Niels West maas kwam afgelopen zaterdag in Enschede voor de derde keer uit voor Jong Oranje. De aan voerder van PKC Al speelde de hele wedstrijd tegen Jong België en scoorde twee keer. Zijn één jaar jongere broer Dirk-Jan, die eveneens bij PKC speelt, maak te zijn debuut en werd met drie doelpunten meteen gedeeld top scorer. Een dag later waren ze er bij de wedstrijd Jong Bel gië-Jong Nederland in Antwer pen niet bij. uit principiële over wegingen. Na afloop van de interland van zaterdag hadden de Goesenaren een gesprek met bondscoach Kees Vlietstra en Ben Crum, de Productmanager Topkorfbal bij de korfbalbond. Dirk-Jan West maas: „We dachten al wel dat het over de kwestie zou gaan dat wij niet op zondag willen spelen. Misschien wilden ze ons nog één keer proberen over te halen om een dagje langer bij Jong Oranje te blijven. Maar toen kwam het bericht dat we niet meer geselecteerd zouden worden als er een zondag-inter land in het programma zit." Die mededeling kwam als een verrassing. Vlietstra deed tot af gelopen zaterdag niet moeilijk over de opstelling van de broers Westmaas. Begin 2004 selecteer de hij Niels Westmaas voor de dubbelinterland in de zaal, ter wijl hij wist dat de die er op zon dag niet bij zou kunnen zijn. En voor het afgelopen interland weekend riep hij nota bene bei de broers op. „Natuurlijk waren we al blij dat we bij de groep za ten, hoewel we dus niet op zon dag wilden spelen", zegt Dirk-Jan Westmaas. „Maar nu kunnen we alle zaalinterlands dus wel vergeten. Van Ben Crum mocht het niet meer, Het leek alsof de beslissing meer van hem kwam dan van Kees Vlietstra. Toen mijn vader later ook met Vlietsta sprak, had hij het gevoel alsof Vlietstra door Crum was teruggefloten." Volgens Vlietstra is dat echter niet het geval. „De bond is bezig met een talentenplan, waar ik helemaal achter sta", vertelt Vlietstra. „We willen jonge spe lers opleiden tot topkorfballer. We spelen met Oranje onder 21 en Oranje onder 23 meerdaagse toernooien in Nederland en het buitenland, waarbij we ook wel eens op zondag wedstrijden heb ben. Het zou dan heel raar zijn als Niels en Dirk-Jan op zondag in hun hotel zitten of al op zater dag terug gaan. Op kwaliteit gaan we er echt op achteruit, maar we kunnen niet de hele tijd gaan switchen tussen een za terdag- en een zondagteam. Ik respecteer hun keuze, maar ze zullen de consequenties moeten accepteren. Met PKC, een zater dagclub, kunnen ze nog het hoogste bereiken, maar met de Nederlandse teams op deze ma nier niet." Ben Crum, de beleidsbepaler bij het KNKV, hoopt dat de Goese broers terugkomen op hun be slissing om niet op zondag te spelen. „Ik ben gereformeerd op gevoed en heb alle respect voor het geloof. Maar ik heb op een gegeven moment de keus voor de topsport gemaakt. Voor die keus staan Niels en Dirk-Jan ook nog steeds." Volgens de korfbalgoeroe kunnen de broers nog wel geselecteerd worden voor de veldinterland van Jong Oranje, die komende zomer niet op een zondag wordt afgewerkt. De korfbalbond zou graag zien dat de broers Niels (links) en Dirk-Jan Westmaas ook op zondag willen korfballen, anders worden ze niet meer geselecteerd voor de zaalinterlands van Jong Oranje. foto Rob Kamminga HEIKANT - Het Hippisch Cen trum Heikant staat morgen in het teken van het kampioen schap voor de springruiters van de Koninklijke Nederlandse Sportfederatie, regio Zeeland. De titelstrijd wordt een ge vecht tussen de gevestigde orde en de aanstormende jeugd. Vorig jaar nam de jeugd het heft al stevig in handen. Alleen routinier Ilyo de Loos slaagde er in de klasse ZZ in om de he gemonie van de jeugd te door- breken. De Loos verdedigt zijn titel. Dat wordt een zware opga ve. „Mijn toppaard Nadir staat op rust. In Goes heb ik hem voor het laatst gereden. Het zou niet eerlijk zijn tegenover mijn paard om hem nu uit de stal te plukken en in te zetten voort het kampioenschap. Trou wens die tijd is voorbij. Het krachtsverschil is tegenwoor dig zo klein dat je met een onge traind paard geen schijn van kans hebt." Vooral het zeventienjarige ta lent Dennis Evertse beschouwt de regerende kampioen als. een gevaarlijke tegenstander. „Den nis is goed bezig. Hij heeft ta lent, de paarden zijn in vorm en het is, ondanks zijn jeugdige leeftijd, een koele kikker. Dat is belangrijk in een wedstrijd zoals zaterdag. Ik start nu met Valk's Kassandra." „Het wordt een spannende strijd", vermoedt de negentien jarige Michelle Evertse. „Ik heb het er met mijn broer over gehad. Hij acht zich niet kans loos. Maar in de springsport telt het geluk ook een beetje mee." Dennis Evertse staat in de klas se ZZ als jonkie alleen tegen over de routiniers. Cindy Per- daen is door de tuchtcommissie van de KNHS twee maanden geschorst. Tijdens een wedstrijd heeft haar vader en vaste begeleider de jury onheus bejegend. Hier voor is de amazone uit Sas van Gent gestraft. Carolein van de Plasse was de vorige uitgave het succesvolst. De amazone uit Yerseke stuur de Delta Mossel Oase in de klas se Z naar de titel en eiste in de klasse M met Delta Mossel Prin cess het kampioenschap op. Delta Mossel Oase is inmiddels verkocht, Delta Mossel Roma is de nieuwe troef waar Carolein haar titel in de klasse Z hoopt te prolongeren. Wilma Stouten gaat met Stouten's Katinka als favoriet van start in de klasse M. Arnemuidenaren draaien seizoen met ongekend hoog winstpercentage door Fred Rabout ARNEMUIDEN - Cees Dingemanse was op 8 en 9 januari tijdens de ZLU-prijsuitreiking in de Rodahal in Kerkrade niet van het podium te slaan. De bokalen die een plaats kregen in zijn woonkamer aan de Noorwal in Ar- nemuiden zijn daar de stille getuigen van. Zijn broer Leo moest dat podium mis sen. Zoals hij met de duiven vrijwel al les kan plannen, lapte zijn zoon Jesse alle planning aan zijn laars. Hij meldde zich juist die zaterdagochtend 8 janua ri om vijf uur 's morgens op de aardbol als derde zoon van de 33-jarige Leo Dingemanse. „Dat was toch nog net even belangrijker dan het podium in de Rodahal, al was ik er graag bij geweest. Want een seizoen als 2004 zullen we wellicht nooit meer mogen meema ken." Dus moest Cees het ditmaal zonder zijn "broer doen. De afvaardiging Dingeman se in Kerkrade bestond naast Cees al leen nog uit zijn vrouw, zijn dochter en haar vriend. Terwijl Leo met zijn veer tien jaar oudere broer sinds 1998 de ge broeders Dingemanse als combinatie in de duivensport vormt. Een combinatie die met name op de overnachtfond de laatste jaren aardig van zich doet spre ken, zowel provinciaal als nationaal en zelfs internationaal. Was 1999 voor de broers al met goud omrand, in 2004 was het helemaal prijs. Ze doen met weinig duifjes aan het grote werk mee, maar scoren een prijzenpercentage dat bij de grote, gevestigde kampioenen op de grote fond ongeloofwaardig over komt. Een ingekort overzicht van de nationa le uitslagen: Pau, twee van de drie in de prijzen (14 en 21); St.Vincent, eveneens de veertiende; Barcelona, vier van de vijf in de prijzen (begonnen met de 119e nationaal); Dax, twee van de twee op de uitslag (133ste en 137ste); Mar seille één van de drie, maar wel de snel ste van Zeeland en de tiende nationaal. En Perpignan, met vier van de vijf in de prijzen, te beginnen met de 108e. Het leverde hen onder meer de zesde plaats op in het ZLU-fondkampioen- schap, de zevende in de nationale mara thon, de tweede plaats in de Grand Prix ZLU en de vijfde op de West-Euro- pese Supermarathon. Populair De duivensport is net als voetbal popu lair in Arnemuiden. Terwijl de voetbal lers op weg zijn naar de titel, wordt aan de Noordwal het nieuwe seizoen voorbereid door de twee zoons van Jan Dingemanse. ook geen onbekende naam in de Zeeuwse duivensport. Hij is De combinatie Dingemanse doet de laatste jaren mqt name op de overnachtfond van zich spreken. foto Lex de Meester ondertussen 72 en beoefent de duiven- melkerij al ruim vijftig jaar. De sport werd Cees en Leo dan ook met de paplepel ingegoten. In 1980 ging Cees het huis uit om een eigen nestje te bouwen. Twee jaar hield hij het vol zon der duiven, maar toen de wittebroodsja ren voorbij waren, kwam er een hok aan de Noorwal. Cees begon met dertig jonge en werd meteen kampioen bij PV de Voorwaarts, één van de sterkste vere nigingen van Zeeland. „Het leek wel erg makkelijk te gaan, maar later bleek dat het allemaal wat moeizamer in el kaar steekt." Hij kreeg van vader het soort van Har ry Verhoeven Zoon uit Goirle, terwijl bij de moeder het Delbar-bloed door de aderen stroomde. Uit dat koppel kwam de 79, een dönker kras schift duivinnet- je dat een imposante erelijst bij elkaar vloog. In 1982 de 21e nationaal Barcelo na, een jaar later de 12e nationaal Bar celona en het jaar daarop de 7e natio naal Barcelona. Cees Dingemanse: „Het is dus geen wonder dat onze lievelingsvlucht Barce lona is. Daar heeft dat duifje wel voor gezorgd. Ik droom er nog steeds van. Dat duifje heb ik wat gekruist, maar mag zonder meer het predikaat stam moeder van ons hok dragen. Wel zijn we jaarlijks steeds bezig om te verver sen, want stilstand is ook in onze sport achteruitgang. Nieuw bloed op je hok is onontbeerlijk. Met duiven van onder anderen de gebroeders Bruggeman (As sendelft), Rinus Ars (Lewedorp) met het soort van Sprenkels, Eyerkamp/ Muller (Zutphen/ Wilhelminadforp) en Gerard van de Voorde (Nieuw en Sint Joosland) als voornaamste leveran ciers." Leo Dingemanse beoefende eerst met zijn vader de duivensport en kwam pas t vrijdag Basketbal „Maar zo kunnen we niet de he le tijd doorgaan. Als die jongens de seniorenleeftijd hebben be reikt, moeten ze de knoop heb ben doorgehakt. Je kunt niet al leen veldintemational zijn. Bij de senioren streven we naar een zekere continuïteit en willen we altijd over dezelfde spelers kun nen beschikken." Vrouwen, eerste klasse: Mara- thon-BC Vlissingen 2 (20.00 uur). Mannen, eerste klasse: Volhar ding-Barons 2 (20.30 uur). Tweede klasse: Marathon-Dynamo'70 (21.30 uur). Biljarten Persoonlijk kampioenschap libre hoofdklasse district Delta Zuid-West. Organisatie: BV Reynaert. Locatie: café de Kroon Hulst. Aanvang: 17.00 uur. Kampioenschap vierde klasse band stoten Zeeuws-Vlaamse Biljart bond. Locatie: De Blaauwe Hoeve in Hulst. Aanvang: 19.00 uur. Paardensport Dressuur LR PC De Paardebloem. 18.25 uur: Bixies klasse A en AA. 18.45 uur: pony's klasse B. 20.40 uur: paarden klasse B. Locatie: manege Stal Vermue Heinkenszand. Voetbal Eredivisie. Groningen-Vitesse. Eerste divisie. Dordrecht-Cambuur L., Eindhoven-Haarlem, FC Zwolle-Volen- dam, VVV-Emmen, Fortuna S.-Heracles, MVV-TOP, Stormvogels Telstar-Hel mond Sport. zaterdag Atletiek Pallandtcross. Zesde wedstrijd voor de Oranjewoud crosscompetitie. Pro gramma: 11.30 uur: 1000 m pupullen C, 11.40 uur: 1350 m pupillen B, 11.50 uur: 1350 m pupillen A1, 12.00 uur: 1350 m pupillen A2, 12.10 uur: 1350 m meisjes D, 12.20 uur: 2150 m meisjes C en jon gens D, 12.35 uur: 3400 m jongens C, meisjes AB, vrouwen korte cross, 13.00 uur; 4600 m mannen korte cross en vrouwen D35, 13.30 uur: 4600 m jon gens B en vrouwen D20, 14.05 uur: 11200 m mannen H20/H40,8950 m man nen H50/H60 en jongens A. Locatie: Her- nesseroord te Middelharnis. Twintigste Berlaerloop. Locatie' par keerterrein voetbalvereniging Koe wacht. 14.45 uur: jeugd, 15.00 uur: 4, 8 en 15 kilometer. Inschrijven: kantine voetbalvereniging Koewacht. Basketbal Vrouwen, hoofdklasse: BV Souburg- Waldric (18.45 uur). Mannen, hoofdklasse: Den Dungk-BC Vlissingen. Eerste klasse: Agathos 2 - Blauw Wit, Starz'81 - Vlijmscherp, Wald- ric - Smokkelhoek, SVH 2 - ABC, BV Sou burg - ELBC (20.30 uur), Scheldesport - BC Vlissingen 2 (21.00 uur). Tweede klasse: Scheldesport 2-Mevo'80 (19.30 uur). Biljarten Dammen KIMDB-competitie. Hoofdklasse B: IJmuiden-PWG 's-Gravenpolder. Twee de klasse D: Middelburg-Heijting Huis- sen 3. Locatie: wijkcentrum Sint-Lau- rens; CEMA/De Vaste Zet 2-PWG 's-Gra venpolder 2. Aanvang 12.00 uur. Judo in 1998 bij Cees in beeld. Het bleek een gouden greep. Twee jongens, die elkaar ondanks het leeftijdsverschil perfect aanvoelden en blijkbaar werd dat op de duiven overgebracht. Want 1999 was direct een topseizoen. Cees: „Ze vlogen de pannen van het dak. Leo ging de jonge doen en ik de oude. In 1999 werden we marathonkampioen van Zeeland, pakten een tiende natio naal en tweede provinciaal op Dax. Naast een dertiende nationaal en op nieuw een tweede provinciaal op St. Vincent, met hetzelfde duifje notabene. We hadden er zeven van de acht op de lijst vanuit Barcelona en stonden als achtste op het podium bij de huldiging in Valkenburg. Het smaakte toen al naar meer." Beperkte renstal De broers doen het al jaren met een voor fondbegrippen beperkte renstal. Vijftien weduwnaars en zestien nest koppels, waarvan in hoofdzaak de dui- vinnen het moeten doen. Slechts zes nestdoffers zien de mand en dan nog al leen in de opleer. Bij vader Dingemanse zitten de kwe kers. Jaarlijks moeten dertig jonge voor de aanwas zorgen. Die worden al leen op de natoer ingekorfd en gaan niet in de klok. De jaarlingen worden tot Bergerac ge speeld, de tweejarige op de middenlan ge overnachtvluchten. Als driejarige moeten ze dan gereed zijn voor het ech te werk. Cees Dingemanse: „We bren gen de duiven langzaam, we zijn an ders bang dat we ze vermoorden op te jonge leeftijd. Er zijn andere meningen, maar ieder speelt zijn eigen spel. Selec teren tot het derde jaar doen we hoofd zakelijk op de hand en minimaal op prestatie." Zaten ze nationaal vaak in de top, hun provinciale zegeteller stokt bij één. Dat was in 2002. toen de broers op Perpig nan de snelste van Zeeland konden mel den. Tweede plaatsen provinciaal wa ren. er voldoende. Naast de eerder ge noemde, onder meer ook nog op Bor deaux (2000) en Dax (2001). In 2003 had de combinatie er vier van de vier op de nationale lijst van Barcelona. Wensen blijven er altijd. Ook voor de broers Dingemanse na hun superjaar. Ze zeggen dat een eerste nationaal van uit Barcelona het einde zou zijn. „Maar daar kunnen we alleen van dromen. En dromen zijn bedrog." Resultaten 2004 broers Dingemanse: 6de Fondkampioenschap ZLU, 2de Grand Prix ZLU, lste categorie 2 Fondspiegel ZLU, 4de Pyreneencup ZLU, 7de nationa le marathon, 5de West Europese Superma rathon, 2de Onaangeduid FBZ (Fondclub Brabant/Zeeland), 9de aangeduid FBZ, 4de generaal FBZ, 8ste marathon FBZ. 30e Try-Out toernooi. Locatie: Dojo Sportschool Geelhoed in Oost-Sou burg. Aanvang: 12.30 uur. Paardensport Zeeuws Indoor kampioenschap springen RV Hulst. Pony's. 9.00 uur: klasse B. 9.45 uur: klasse L. 10.15 uur: klasse M. 10.30 uur: klasse Z en ZZ. Aan sluitend tweede manche voor de klas sen L t/m ZZ, met eventuele barrage. Paarden. 13.30 uur: klasse B. 14.30 uur: klasse L. 15.30 uur: klasse M. 16.00 uur: klasse Z en ZZ. Aansluitend tweede manche klasse L t/m ZZ, met eventuele barrage. Locatie: Hippisch Sportcen trum Heikant Dressuur LR PC De Paardebloem. 9.00 uur: paarden klasse L1. 12.00 uur: pony's klasse L1 en L2. 13.00 uur: paar den klasse L2. 13.50 uur: paarden klas se M1. 14.50 uur: paarden klasse M2, 16.22 uur: pony's klasse M1 en M2. 17.10 uur: pony's klasse Z1 en Z2. 18.00 uur: paarden klasse Z1. 18.27 uur: paar den klasse Z2. Locatie: manege Stal Ver mue Heinkenszand. Schaken Persoonlijk kampioenschap jeugd. Locatie: Clubgebouw SC Terneuzen, Ed- vard Grieghof in Terneuzen. Aanvang: 9.30 uur. 31ste Open snelschaakkampioen schap van Schouwen-Duiveland. Lo catie: MFC-gebouw, Huijbertstraat in Zierïkzee. Aanvang: 13.00 uur. Tennis Wintercircuit De Blauwe Winkel. All- round-'t Halve Maantje, MLTC-Topshot en Tennisschool DH-LTC de Zoom. Or ganisatie: Matchpoint Tennisorganisa- tie. Locatie: tennishal TSI in Goes. Aan vang: 19.00 uur Voetbal burg-RCS (12.45), Colijnspl.fc,,, zee (11.15), De Noormannenfe! Koewacht-Hontenisse (10,451 I Indien niet anders vermeld - 14.30 uur, Volleybal Vrouwen, derde divisie: Be, sion Promotieklasse B: Mcrr^ i 2-lbis. Tweede klasse f-' 2-AVC87. Mannen, tweede divisieC:? 2-Morres/Hulst. Derde divisie:;! comca-Capelle 2. Waterpolo Mannen. Tweede klasse: D= de-De Rijn Derde klasse: De Kempvis^: vogel. Wielrennen Trainingsrit Theo Middelkairf tie: Den Inkel in Kruiningen jeugd. 13.00 uur: overige catejyi Zaalkorfbal Overgangsklasse B: Fortis-Us l gels (19.40), Vriendenschaar «1 sior, KVS-HKC Eerste klasse0 ba-Maassluis (16.45), Bolnes-Orj Nieuwerkerk-RWA, ODO-ïug Zes. Tweede klasse G' de-Swift (16.45), ACKC-Fiks, Luck-Sagitta, ADO-VEO. Derdeij C: Ondo-Togo (18.40), NIO-OI^ Oranje Nassau-DVS. Derde kl^ TOP-Korbatjo (15.30), Vriencr; B-Spirit, Gemini-DSO, Se Zwart (17.10). Vierde KVK-ZKV (16.20), BKC-SKV (iü Voltreffers-Atlas (14.05), St*« gels-Luctor (14.20). Vierde Ida Stormvogels-Thor (16.20), slag-Reeuwijk (16.20), 't Capprt? mus. Res.ov.kl.B: Tjoba 2-TOPS; Jeugd. Ov.kl.D: Tjoba-OZC Fortis-Rust Roest (16.55). zondag 1 Biljarten Eredivisie driebanden. Delta/ Ocken- burgh - Twentevisïe. Locatie: Brasserie Ockenburgh, Goes. Aanvang: 13.00 uur. Persoonlijk kampioenschap libre hoofdklasse district Delta Zuid-West. Organisatie: BV Reynaert. Locatie: café de Kroon Hulst. Aanvang: 12.00 uur. Kampioenschap vierde klasse band stoten Zeeuws-Vlaamse Biljart bond. Locatie: De Blaauwe Hoeve in Hulst. Aanvang: 13.00 uur. Kampioenschap Groot Sas bandsto ten voor teams. Locatie: café Reseda in Sas van Gent. Aanvang: 13.00 uur. Eredivisie Delta/Ockenburgh-Biljartfïrma ders. Locatie: Brasserie Odrsri Goes. Aanvang: 13.00 uur. Persoonlijk kampioenschap hoofdklasse district Zuid-West. Organisatie: BV R?,- Locatie: café de Kroon Hulst. Aa 12.00 uur. Finale: 15.30 uur. Kampioenschap vierde klasse: stoten Zeeuws-Vlaamse bond. Locatie: De Blaauwe Ho Hulst. Aanvang: 13.00 uur. Finals omstreeks 16.30 uur. Paardensport Dressuur RV Renesse. 9.00 a ny's klasse B. 9.45 uur: paardenu B. 11.07 uur: pony's klasse L' uur: paarden klasse Li. 13.07uc den klasse L2. 14.30 uur: paars? se M2. 15.15 uur: pony's W 16.30 uur: pony's klasse L2.173 pony's klasse M2. 18.00 uur.: klasse Z1. 18.40 uur: paarden &a Locatie: manege Hofstede Grd< Rugby Tweede klasse zuid. TovaslF' Aanvang: 14.00 uur. Locatie: sp: Het Schenge in Goes; Oemoeira Ducks. Aanvang: 14.00 uur. li sportpark Voorborch in Middelt») Voetbal Eredivisie. NAC-Ajax, NEC-AM Haag, Den Bosch-De Graafschap,!: noord-Willem II. Eerste divisie. AGOVV-GA (ij Sparta-Excelsior. Eerste klasse C: Best Vooruit-F» recht, Nuenen-SV Triborgh. Vi klasse A: De Noormannen-Kwi Jong Ambon-Clinge. Vierdeklas Odio-Grenswachters, Val Aan-fr Vijfde klasse A: SDO^S-Graai.* de klasse B: Vosmeer-NVS (res*.- min./stand 2-2). Aanvang 14.30a' Vrouwen. Derde klasse: 5! tel-Madese Boys, Blauw Wit':'-: Zand 3, Viola-Noad. Amsteldistrictsbeker. hout-Halsteren, De Valk-Desk, F? plina. Aanvang 14.30 uur. Vriendschappelijk: RCS-Moea (12.00 uur), Domburg-Zeelanduö burg, Zierikzee-Vlissingen, zen-BSC. Indien niet anders a aanvang 14.30 uur. Zaalhandbal Eredivisie. Roda JC-Heerenveen, AZ-PSV, RBC-FC Utrecht, FC Twen te-RKC. Hoofdklasse A: Ajax-ARC, ASWH-Vo- lendam, Barendrecht-Kozakken Boys, Marken-Noordwijk, Hoek-Ter Leede, Bennekom-Heerjansdam (15.00), Lis- se-Dovo. Eerste klasse C: Rijsoord-SSV'65, LRC-Schelluinen, Tweede klasse E: AZW-Kapelle, Zwaluwe-Tern. Boys, De Zwerver-Zaamslag (15.00). Derde klas se B: Tholense Boys-DVO'60 (15.00), JPS-Klundert, Rust Roest-lnternos, VVC'68-Dongen. Vierde klasse A: SVD-Wemeldinge, Heinkenszand-VCK, Borssele-Kruiningen, Cadzand-Nieuw- land, Apollo'69-Wolfaartsdijk, Colijnspl. Boys-Krabbendijke, Hoedekenskerke-Be- velanders Vierde klasse B: Chrislan- dia-ZPR'84. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Amsteldistrictsbeker. Groote Lindt-GPC (14.30), Capelle-OJC Rosma len, SC Everstein-Meerkerk. Vriendschappelijk. Arnemui- den-SKNWK, Patrijzen-FC Dauwendae- le, Spui-HVV'24 (14.30 uur) Vrouwen. Eerste klasse A: Ter Leede 2-RWH, Pancratius-Wartburgia 2, Rijn- vogels-CSW, Nootdorp-Rijsoord, Rei ger Boys-Oostkapelle (14.30). Tweede klasse A: RKDEO-XerxesDZB, Ter Lee de 3-Lisse, WIK'57-MVV27 (12.00), Ba- rendrecht-Quick Boys. Derde klasse: Papendrecht-Oostkapelle 2 (12.30), Rijs- oord 2-Stedoco 2, Tricht-SC Everstein. Beker. De Meeuwen-Smerdiek (12.00). Juniorenbeker. A-junioren, tweede ronde: HW'24-Terneuzen, Oostkapel- le-De Meeuwen (12.30), Unitas'30-BSC, Allïance-lnternos, SPS-Halsteren (11.30). B-junioren, tweede ronde: Zaam- slag-HW'24 (11.00), Zeelandia Middel- Mannen. Regioklasse C: EMMI Locatie: Nassaulaan Middelbura' vang: 11.40 uur. DES'72 2-SOS'i Sport, HEC-EDH, DWS-HermK,-: 2-Helius. Eerste klasse G: Atoffi? 2-LifeDesign/Delta Sport, Snelweii turnus, Gemini 2-vdVoort/Quiö HVL-ETC, Westlandia-Dios. Tm klasse: GSC-HWC 2. Locatie: Zeeland Goes. Aanvang: 120! DES'72 3-Saturnus'72, wen-DWS 2, Vires et C-Roda'71iï de klasse: Olympus-Oliveo3.lt Baskensburg Vlissingen. 13.30 uur. Vrouwen. Regioklasse C: da'71. Locatie: Nasssaulaac burg. Aanvang: 13.00 i VdVoort/Quinlus 3-Gemini, les-HVL, VELO-TOGB, 0DIS-V3 Eerste klasse H: EMM 2-Saiirs Locatie: Nassaulaan Middelb":; vang: 10.30 uur. Snelwa HEC-Hellas 3, Atomium'61-Savoa tura 3-Verburch 2. Tweede li Olympus-lndus'67. Locatie: f burg Vlissingen. Aanvang: 12® DWS 2-Roda'71, Unitas'6$HWg et C 2-MOK. Ryan Bayley mi WK op de baai DEN HAAG - Wereldkan? sprint Theo Bos heeft eenc current minder op hetffKla wielrennen, dat eind maan Los Angeles wordt verrit Olympisch kampioen RyanJ ley moet het toernooi mis# Bayley blijkt, naast eenW gebroken ribben, ookeen.A- tje in zijn schouderblad pen te hebben tijdens een W- tij half januari. Bij een baai? strijd in het Australische! hampton kwam Bayley,® de Spelen in Athene zowéi sprinttoernooi als het one keirin won, hard ten val. was al onduidelijk of Ba? vanwege zijn ribbenbreut tijd fit zou zijn voor de wen» telstrijd. Nu ook de schow blessure is vastgesteld, Bayley een kruis halen do®1 WK. Tijdens de Spelen in toonde Bayley zich in de> van het sprinttoernooi dan wereldkampioen Th®' die toen zilver won. GPÖ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18