op de Weissensee Koos Moerenhout aan winnen toe jiouwse hardrijders genieten van magie van schaatstocht pels op het spel iPalIandtcross Ton Sijbrands damt in Zeeland Topjudoka's op trainingskamp Staking breekt WK skiën op Eendenvrienden vernielen greens Bondscoach ijshockeyers stapt op uitslagen mm CSSaSBHHaHHIi agenda Librefinale van hoofdklassers donderdag 10 februari 2005 Z 1 den Aarssen - Geen verhalen ledematen, val- jjen met letselschade of in- zo diep als ijsscheu- Zo barbaars waren de om op de Weissensee de alternatieve Elfsteden- dit keer niet. Tweehon- jkilometer schaatsen doe je lernooit fluitend, ook niet in Is optimaal weer of als je de (locbt al enkele malen eerder (voltooid. „Het blijft een sar dagen zijn ze ondertus- de vijf Schouwse hard- die de Weissensee heb- Ieder met hun eigen hun eigen emotie en geschiedenis. De ge- van de vijf is zonder Riny Stoutjesdijk, de srige rijder uit Zierikzee. aindebuut vorig jaar moest vanwege een kapotte schaats konderdzestig kilometer en drieëntwintig graden onder uitstappen. „Dan zit je sjde kant te janken als een ÏEen jaar lang heb ik er nu •Getraind. Twee keer in de fop het ijs in Breda. In de skeeleren en fietsen. Ik jjciets aan het toeval overla- Het nu wel gelukt." jg week vrijdag werd de [versie van de alternatieve li der tochten gereden. Be te Stoutjesdijk reisden ook i plaatsgenoten Frank Mous lenArnold van der Wees (53) ir Oostenrijk af. Routinier Natte uit Noordgouwe en ige Archie Staal uit ra-Haamstede maakten de Schouwse schaatsers sinds jaar en dag als uitvalbasis gebrui ken. De overige rijders hadden toen al het ijs onder de smalle ijzers gevoeld. Prima ijs dit keer, met weinig scheuren en op sommige plaatsen magisch zwart. Toch was er aan de vooravond ook on gerustheid. ,,'s Middags hadden we nog een soort witte nevel bo ven het ijs gezien. Althans, dat dachten we. Tot we erin kwa men te rijden. Toen bleek het een bui stuifsneeuw te zijn. Op zo'n moment krijg je toch twij fels. Het weer in de bergen is al tijd onvoorspelbaar. De wind blijft een factor. Het ene mo ment is-ie er niet, en dan ineens wel. Er zijn verhalen bekend van groepjes die in de schaduw van de bei'gen ineens door de wind worden opgetild en op hun plaat terecht komen." Het waren ook dat soort verha len die bij het galgenmaal op de boerderij aan tafel werden ver teld. Een glaasje zelf gestookte brandewijn kon de zenuwen niet tot bedaren brengen. Sla pen is moeilijk in de laatste nacht voor de Weissensee, zegt Van der Wees. „Je voelt toch een soort wedstrijdspanning. Je bent de tocht al aan het rijden." Om zeven uur vertrok de groep met de Schouwse schaatsers voor de acht ronden over het Oostenrijkse meer. Vijf graden onder nul, vrijwel windstil, de belofte van een heldere dag. Voor het eerst in de geschiede nis van de Weissensee waren de rijders uitgerust met een heuse chip, een transponder ter groot te van eensuikerklontje die stempelen overbodig maakte. Een hele vooruitgang, vinden de Schouwse schaatsers. „Geen gedoe meer met ritsen om je kaart te zoeken. Geen ge drang bij de stempelposten. Ook sjoemelen is met dit systeem niet meer mogelijk. De chip re gistreert de tijd, we waren onli ne thuis te volgen. Via een web cam was de finish van de tocht te volgen. We kregen de eerste sms'jes van het thuisfront al voordat we zelf nog maar kon den bellen." Piekervaring Onderweg verloren de Schouw se rijders elkaar al snel uit het oog. Alleen Stoutjesdijk en Mouw eindigden samen, na 9 uur en 10 minuten. Staal was met 7 uur en een kwartier de snelste van het kwintet. Natte deed er een halfuur langer over. Van der Wees had 8 uur en 48 minuten nodig voor de afstand. Ieder had zijn eigen piekerva ring. Staal: „Ik kreeg onderweg wat te drinken van Jan Roelof Kruithof, met zijn negenenzes tig jaar een echte Elfsteden-le gende. Als tegenprestatie wilde hij in de finale wel geduwd wor den, zei-ie. Zo ver is het niet ge komen. Na 135 kilometer ging zijn groepje te hard en moest ik ze laten gaan." Mous is niet zo bekend met de schaatsgeschiedenis. „Ik kijk ook niet rond. Ik rijd puur voor mezelf. Uitrijden is voor mij de kick. Twee ronden voor het ein de wist ik dat het zou lukken. Dat moment, dat besef, is me het meest bijgebleven." Voor Stoutjesdijk was het her stellen onderweg het meest op zienbarende. „Na zes ronden was ik helemaal aan flarden. Op een gegeven moment ging het weer. Dat laatste rondje voelde als een ereronde." Van der Wees had een vergelijk bare ervaring. „Tijdens zo'n tocht balanceer je voortdurend tussen zelfoverschatting en af zien. Binnen 75 kilometer had ik mezelf helemaal opgeblazen. De kunst is dan om niet in pa niek te raken en de rust te bewa ren. Ik heb 125 kilometer achter een groepje gehangen, waarin het tempo bepaald werd door vijf mannen met gele jacks. Die kameraadschap onderweg, die verbroedering, dat is het mooi ste wat er is." Landdag Kerels onder elkaar, die geza menlijke band onderling, dat is volgens de Schouwse hardrij ders de magie van de Weissen see. „Aan de kant ligt een kapi taal aan reserveschaatsen, came- i'a's en fototoestellen. Nog nooit gehoord dat er iets is gepikt", al dus Staal. „De sfeer van een EO-landdag, allemaal gelijkgestemden", voegt Van der Wees toe. „Collec tieve gekte", vindt Mous. Stout jesdijk kan het alleen maar on derstrepen. „Op het ijs is ieder een gelijk. Geen rangen of stan den. Als sport verbroedert, dan toch het meest op het ijs." eeuwstormen dinsdag vertrokken de vete- evan ijsclub De Poel al, om Lustig voor te kunnen berei- im alvast aan het ijs te wen- LAlleen Archie Staal ging la wn huis en raakte onderweg fivast in de sneeuwstormen de Alpen teisterden. Na ja een etmaal in de auto ai Staal pas donderdaga- èan bij de boerderij die de ÜDELHARNIS - Arjan Beije [Delta Sport mag dan twee «geleden in de Braakman [eerste Zeeuwse crosstitel ito veiliggesteld, toch heeft jzijn zinnen gezet op het win- i ran de Pallandtcross in Mid lands. vorige gelegenheden was het andere Alex van Tilburg i Thor die hem twee keer de t dwars zette in deze wed- ji [der is de postbode uit ïh-Haamstede natuurlijk op eerherstel na het Zeeuws ipioenschap op de halve ma- bnin Cadzand, waar hij de crosskampioen Theo ls beste Zeeuw voor Kt laten gaan. de beginfase van de ruim 11 peter lange cross in Middel lis mag Beije zeker tegen bod verwachten van Eric Goos- nvanScheldesport. Twee we- en presteerde Goossen ^uitstekend in de Midwinter- srathon van Apeldoorn, waar i ondanks hartritmestoringen de elfde plaats finishte, de vrouwen moet Anjolie ss (Haag Atletiek) de komen- twee wedstrijden lopen om de vereiste vijf wedstrijden ien en zo de Zeeuwse titel ite halen. De vorige twee istrijden liet Wisse schieten i ze met griep in de Goese allenloop was uitgevallen. 1 de korte cross gaat Rutger Aan (Wielingen) de titel wel zeker overnemen van Stolk (Flakkee), die de jaren titelhouder was. won de laatste vier 'ijden op rij en kan zich [een overwinning in Middel- s de nieuwe Zeeuwse kam- i op de korte cross noemen. 1 de masters is de strijd nog |®gniet gestreden. Bij de man- "'nHlO maken Rinus Witte (Dy- Liica), Franky Beljaars (Dyna- Fer Bouwens (Delta 'ert) en Rian van de Broeke ica) nog een kans op de titel. I den Herder A V' 5 6was vo- js jaar verrassend kampioen de mannen H50. Twee keer J tweede plaats is voldoende [zijn titel te prolongeren. Lasseur (Delta Sport) ft de laatste twee wedstrij- |)W nodig om zijn titel te prolon- jfanbij de mannen H60. PMandtcross wordt gehou- <tn op het terrein van Hernes- ord in Middelhamis start 11-30 uur. De laatste wed- Ijdisom 14.05 uur. De Schouwse groep schaatsers op de Weissensee (van links naar rechts): Frank Mous, Arnold van der Wees, Riny Stoutjesdijk, Cor Natte en Archie Staal. Davitamon-Lotto presenteerde deze week zijn nieuwe profioielerploeg. De vooral Belgisch getinte formatie gaat dit jaar weer met grote namen de weg op, zo als Peter van Petegem, Robbie McEwen en Tom Steels. Drie Nederlanders zijn ook van de partij: Leon van Bon, Koos Moerenhout en Aart Vierhouten. Moeren hout, die vaak op de Zeeuwse wegen- traint, wil af van zijn imago een onopval lende prof te zijn. door Ad Pertijs OOSTENDE - Koos Moerenhout gaat gokken. Niet in het casino, ook niet bij de Belgische Lotto. Koos gaat gokken op een totaal andere seizoensopbouw. „Mijn conditie was al goed in december, maar ik rijd mijn eerste koers pas begin maart. In mei, juni wil ik echt in vorm zijn", zegt de 31-jarige modelprof uit Steenber gen. Hij geeft het toe, dat is een raar en on wennig gevoel. „De meeste andere jon gens zijn al volop aan het koersen. Ik stap straks pas als laatste op." En dat allemaal om goed voor de dag te kunnen komen in de tweede helft van het seizoen. „In overleg met teammanager Mare Sergeant hebben we besloten het eens op deze manier te proberen. Tot aan de Tour rijdt iedereen keihard, daarna begint het te wegen. Veel ploegen hebben na de Ronde van Frankrijk behoefte aan renners die dan nog fris zijn. Omdat de wedstrijden na de Tour me liggen, ga ik het dus op deze toer proberen." Koos Moerenhout is prof vanaf 1996. Hij begon bij Rabobank, en stapte na vier jaar over naar Farm Frites. Vervolgens hopte hij mee van de ene fusieploeg (Domo-Farm Frites) naar de andere (Lot to-Domo). Betrouwbaar Vorig jaar leek het er lange tijd op dat er voor hem geen plaats was in het volgen de fusieverhaal: Davitamon-Lotto. De ploeg behield zijn toppers, voegde acht talenten van Bodysol (gelieerd aan Davi- tamon) toe en bouwde de sprinttrein rond McEwen uit met het aantrekken van mannen als Steels en Vogels. Op de valreep kon Moerenhout alsnog bijteke nen. Ómdat hij een betrouwbare vaste waarde is. „Al vrij snel kwam toen die nieuwe aanpak eruit", zegt Moerenhout. „De Tour wilde ik zelf liever niet meer rijden." Het waarom ligt volgens hem in de druk die de ratrace naar de Tourploeg met zich meebrengt. „Vorig jaar heb ik die se lectie gehaald door vooraf keihard te fiet sen, maar ik voelde in de ronde al snel dat ik direct een beetje over mijn hoogte punt heen was. Ik kon mijn werk voor de ploeg nog wel goed doen. Maar aan de an dere ambitie, voor eigen kansen gaan, kwam ik niet meer toe." De Nederlander mag dan bekend staan als een man die zijn kansen altijd weg weet te cijferen voor de ploeg, sinds vo rig jaar bekruipt hem het gevoel dat hij meer wil en kan. Koos is aan winnen toe. Zoals Koos als junior en amateur de gro te triomfen aan elkaar reeg. Hij geeft twee voorbeelden van waar de kriebel is gekomen. „In de Grote Prijs van Wallo nië rijd ik met twintig man de laatste be klimming, de Citadel van Namen, op. Ik val aan op een kilometer van de meet. Gilbert en Nuyens komen me voorbij ge reden en ik word zevende. Ik zeg niet dat ik had kunnen winnen, maar een derde plaats had het moeten zijn. Die pak ik niet omdat ik er bij het terugdraaien van de film achterkwam dat ik na acht jaar knechten ben vergeten hoe je een finale moet rijden. Zoals ik dat wel kon bij de amateurs." Twee ronden „En dan was er het WK. Ik reed tot an derhalve ronde voor het einde mee in de spits van de wedstrijd. Na een lang, zwaar seizoen, met liefst twee grote ron den: Giro en Tour. Dat geeft aan dat je wat in je mars hebt, en je waagt je af hoe veel meer er in zit als je frisser aan het najaar was begonnen." Wil hij daarmee Erik Dekker achterna? Die kwam ook als veel winnende ama teur het profpeloton binnen en ontdekte daar de winnaar in hem ook pas na zijn dertigste. „Ik ben geen Dekker", wil Moe renhout echter van geen verdere overeen komst weten. „Erik is meer een killer, een winnaarstype. Ik niet. Een winnaar kan altijd meedoen voor de zege. Ik gok erop zo af en toe mee te spelen om de winst. Een nadeel daarbij is dat ik geen eindsprint heb. Erik heeft die wel. Ik moet winnen door de beste te zijn die dag." Moerenhout is benieuwd. Of de winnaar in hem weer bovenkomt en hoe de nieu we aanpak uitvalt. Hij vermoedt dat de weg die hij is ingeslagen de weg van de toekomst is. „Ik denk dat ik er verstandig aan doe dui delijk mijn plan te trekken. Maar begrijp me goed, ik ben nu plots niet alleen uit op eigen succes. Werken voor de ploeg, blijf ik doen." GPD MIDDELBURG - Ton Sijbrands komt naar Zeeland. De oud-wereldkampioen dammen uit Muiden, die in decem ber zijn eigen wereldrecord blindsimultaan verbeterde, luistert op 18 juni in een monumentale boerderij in Oost- kapelle het tachtigjarig jubileum van de Zeeuwse bond op. Sijbrands speelt simultaan tegen dertig dammers uit de provincie. Volgens Aart Walraven, voorzitter van de Zeeuwse dambond, is het niet de bedoeling dat alleen Zeeuwse topspelers het tegen de grootmeester opnemen: „Wij proberen een doorsnede van de Zeeuwse clubdam mers achter de borden te krijgen." In juni 1999 kwam Ton Sijbrands voor het laatst in Zeeland om een simultaan te geven, ter gelegenheid van de braderie van 's-Gravenpol der. WESTKAPELLE - De sportschool Van de Pol is met der tig judoka's in het Budo Trainingscentrum in Westkapel- le neergestreken voor een driedaags trainingskamp. De trainingssessie geldt als voorbereiding op het Neder lands kampioenschap tot 20 jaar en de komende districts kampioenschappen. Trainer Eddy van de Pol en zijn assistenten hadden giste ren bij aankomst al een pittige oefening op het program ma gezet. In de avonduren was er een gecombineerde trai ning met de wedstrijdselectie van Sportschool Geelhoed in de dojo in Oost-Souburg. DEN HAAG - Officials, deelnemers en toeschouwers bij het WK skiën in Bormio brachten gisteren een noodge dwongen rustdag door. De reuzenslalom voor mannen werd een halfuur voor de beoogde start afgelast vanwege een staking van Italiaanse televisiemedewerkers. Van daag wordt geprobeerd het onderdeel alsnog af te wer ken. GPD/RTR AUCKLAND - Het fenomeen golf vandalisme heeft in Nieuw-Zeeland de kop opgestoken. Onbekenden verniel den aan de vooravond van het jaarlijkse toernooi op de Gulf Harbour Country Club in Auckland een aantal greens uit protest tegen het afschieten van een tiental pa radijseenden, die leefden op de golfbanen. Personeel van de golfclub heeft de schade hersteld, zodat het toernooi van de Europese Tour de komende dagen toch doorgang kan vinden. ANP/AFP TILBURG - De Nederlandse IJshockeybond moet snel op zoek naar een nieuwe bondscoach. Twee maanden voor het begin van het wereldkampioenschap in Eindhoven heeft Theo van Gerwen zijn functie neergelegd. „Ik had mijn werk bij Oranje graag afgemaakt, maar het is mij niet gegund", liet de oud-international weten. Van Ger wen, die bijna drie jaar geleden bij het Nederlands team aantrad, wilde niet al te diep ingaan op de reden van zijn vertrek. „Misschien later, nu is er niemand bij gebaat", zei de Brabander. ANP ESE73MM Zeeuwse competitie, hoofdklasse vrouwenparen. 1. Bordes-Boter 71,25, 2. Groen - Louwerens 60,83, 3. Philip- pen - Van Rijn 53,75, 4. De Vlieger - Weststrate 52,50, 5. Van de Hil - Van de Hil 50,83. Stand na vier zittingen: 1. De Vlieger - Weststrate 55,52, 2. Kramer - Kramer 53,41,3. Bordes - Boter 53,10. Eerste klasse. 1. Treffers - De Visser 59,33, 2. V.d.Brink - Staalman 58,75, 3. Dondorff - De Ruiter 58,50, 4. De Both - Leeflang 57,83, 5. Lenshoek - Vogelaar 50,42. Stand: 1. V.d.Brink - Staalman 54,69, 2. Treffers - de Visser 54,31, 3. Dondorff - de Ruiter 54,21 Tweede klasse. 1. Van Dijk - Uitten- bosch 59,58, 2. Van Galen - Kole 59,58, 3. Bruynzeel - Van Stee 54,58. Stand: 1 Mix - Spelier 60,11, 2. Berends - Vos 55,21, 3. Van Dam - Heyboer 54,69. namiB Koos Moerenhout (rechts), met zijn ploegmaats Aart Vierhouten (links) en Leon van Bon, gaat het seizoen anders aanpakken en hoopt pas na het voorjaar de grote vorm te krijgen. foto John Thys/AFP Lucky Day 3627, van 9 februari. 9.12.18.19.25.37.39.40.43.53.54.55.56.59 .60.62.64.66.75.80 (onder voorbehoud) Marseille. Mannen. Eerste ronde: De Chaunac (Fra) - Coria (Arg/1) 6-4 7-5, Ljubicic (Kro/8) - Hanescu (Roe) 7-6 5-7 6-4, Karlovic (Kro) - Wang (Tai) 6-4 7-6, Dent (VSt) - Benneteau (Fra) 6-2 6-2, Andrejev (Rus) - Monfils (Fra) 6-3 6-2, Rusedski (GBr) - Llodra (Fra) 7-6 (2) 4-6 6-3, Rusedski (GBr) - Llodra (Fra) 7-6 (2) 4-6 6-3. Tweede ronde: Schalken (Ned) - Haehnel (Fra) 6-4 6-2. San Jose (VSt). Mannen. Eerste ron de: Spadea (VSt/4) - Dupuis (Fra) 5-7 6-3 6-2, Blake (VSt) - Moodie (ZAf) 6-3 6-4, Melzer (Oos/7) - Weiner (VSt) 6-2 7-5, Zib (Tsj) - Kohlschreiber (Dui) 6-4 6-3, Mirni (WRu/8) Wessels (Ned) 6-7 (6) 7-6 (4) 6-3. Buenos Aires. Mannen. Eerste ron de: Moya (Spa/1) - Lukzac (Aus) 6-3 7-6 (5), Gaudio (Arg/2) - Luzi (Ita) 2-6 6-1 6-3, Nadal (Spa/7) - Calleri (Arg) 7-6 (2) 6-3, Starace (Ita) - Massa (Arg) 7-6 (5) 6-0. Parijs. Vrouwen. Eerste ronde: De- chy (Fra/5) - Kostanic (Kro) 7-5 7-6 (4), Razzano (Fra) - Smashnova (Isr) 6-2 6-3. Tweede ronde: Farina Elia (lta/7) - Raz zano (Fra) 6-4 6-1, Tweede ronde: Sere na Williams (VSt/1) - Cohen-Aloro (Fra) 6-3 6-2. Hyderabad (Ina). Vrouwen. Tweede ronde: Na Li (Chn/1) - Salerni (Arg) 6-2 7-5, Tian Tian Sun (Chn) - Ta- nasugarn (Tha/6) 6-2 6-1, Mirza (Ina) - Jie Zheng (Chn/4) 6-1 2-6 6-3, Kirilenko (Rus/8) - Santangelo (Ita) 6-3 3-6 7-6 (4), Bondarenko (Oek/9) - Czink (Hon) 6-3 6-7 (2) 6-4, Obziler (Isr) - Dominikovic (Aus) 6-3 6-2, Pelletier (Can) - Peer (Isr) 6-4 6-3, Grönefeld (Dui/2) - Gajdosova (Slw) 6-3 6-2. Vriendschappelijk. Celje. Slovenië - Tsjechië 0-3 (0-1). 10. Koller 0-1, 47. Jun 0-2,79. Polak 0-3. Sofia. Bulgarije - Servië en Montene gro 0-0. Rode kaart. 90. Traikovic (Ser vië en Montenegro). Dubai. Verenigde Arabische Emiraten - Zwitserland 1-2 (1-1). 9. Gygax 0-1, 21 Matar 1-1, 80. Muller 1-2. Baku. Azerbeidzjan - Moldavië 0-0. Tbilisi. Georgië - Litouwen 1-0 (0-0). 60. Asjvetia 1-0. Rode kaart: 45. Stanke- vicius (Litouwen). Jeruzalem. Israël - Kroatië 3-3 (1-1). 15. Klasnic 0-1, 38. Balili 1-1, 55. Srna 1-2 (strafschop), 74. Benayoun 2-2, 78. Klasnic 2-3, 84. Golan 3-3. Nicosia. Cyprus - Finland 1-2 (1-0). 24. Michael 1-0, 66. Roiha 1-1, 70. Roiha 1-2. Limassol. Oostenrijk - Letland 1-1 (1-0). 42. Sariyar 1-0, 71. Visnakovs 1-1. Letland wint na het nemen van straf schoppen: 5-3. Cadzand. Recreatieve competitie bedrijfsvolleybal. Poule A: La Marmi- te /YVC 2-La Marmite/YVC 1 '/2-2Vi, Ho ge Springer-Zandhappers 3-0, Gaos-VV Tack Vz-lVi, The Frogs-GSV Sluis 0-3. Stand: 1. GSV Sluis 9-24, 2. VV Tack 9-21, 3. The Frogs 9-16, 4. La Marmite/ YVC 1 9-12'/2, 5. La Marmite/YVC 2 9-111/2. Poule B: Quist/YVC-Mazars 0-3, Cadzandria-DSV 1 1-2, Mazars-Way of Life '/2-2V2, DSV 2-VCG 0-3. Stand: 1 Cadzandria 10-22'/2, 2. VCG 10-18, 3. Way of Life 10-17Vz. Menton. Ronde van de Middelland se Zee. Eerste etappe, Sanremo - Men ton: 1. Voigt (Dui) 130 km in 3.18.11, 2. Jean-Patrick Nazon (Fra) 0.17, 3. Erik Dekker (Ned), 4. Scheilinckx (Bel), 5. Paolini (Ita), 6. Ermeti (Ita), 9. De Groot. Klassement: 1Voigt 3.18.012. Jean-Pa- trick Nazon 0.21, 3. Erik Dekker 0.23. Port de Sóller (Spa). Wielerweek van Mallorca, vierde dag. 1. Valverde (Spa) 150 km in 3.59.05, 2. Serrano (Spa), 3. Perez (Spa), 4. Garcia (Spa), 5. Camano (Spa), 6. Munoz (Spa), 19. Lotz 1.35, 20. Eltink, 36. Engels 5.35, 52. Veneberg 9.01, 65. Den Bakker 14.25, 94. Mutsaars 15.08. Kopenhagen. Zesdaagse. Eind stand: 1. Madsen/Piil (Den) 292 punten, 2. Slippens/Stam (Ned) 276, 3 Gilmore/Villa (Bel/lta) 265, op 8 ronden: 7. Keisse/Schep (Bel/Ned) 121. t Donderdag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4: BV De Distel-Korenbeurs/'t Kaaitje. Locatie: BC De Diatel in Roosendaal. Aanvang: 19.00 uur. Grevelingen cup. Libretoernooi voor teams. Eerste ronde, poule 1. Locatie: café Neffen D'Eule, Oosterland. Aan vang: 19.00 uur. Dammen Zeeuws kampioenschap. Slotronde in de hoofdklasse: Bennie Provoost - Daaf Kasse en Kees Rijk - Leopold Se- kongo. Locatie: Paviljoen Rozenoord in Bergen op Zoom. Aanvang 19.30 uur. HULST - In De Kroon in Hulst wordt vanaf morgen tot en met zondag het biljartkampioen schap hoofdklasse libre ge speeld. De organisatie is in handen van biljartvereniging Revnaert. De deelnemers uit Beveland gaan als belangrijkste kanshebbers van start. Zowel Jan Branden burg van Avontuur Goes als Jo- han de Punder van DOS Ovezan- de eindigde in de plaatsingswed strijden boven de promotiegrens van 11,00. De Zeeuws-Vlamingen deden het in de voorwedstrijden iets minder. Marijn Geirland van BW uit Terneuzen dankte zijn plaatsingsgemiddelde van 9,36 vooral aan één sterke partij. In Sas van Gent maakte hij de 180 caramboles in zes beurten uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45