Voortbestaan fietspontje onzeker -O S Kleintjes PZC m REGISTREREN ©- O Kleintjes online én in de krant CDA Sluis verzamelt klachten over Delta Clubs in Oosterland willen niet verhuizen 1 O Geen garantie subsidie voor veerdienst tussen Wemeldinge en Zierikzee Frontale botsing in Heikant Werk aan theate in Middelburg wordt hervat donderdag 10 februari 2005 door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Het voortbestaan van het toeristisch fietspontje Wemeldinge-Zierikzee is zeer onzeker. Zowel de gemeente Schouwen-Duiveland als de ge meente Kapelle hebben besloten geen garantiesubsidie aan de veerdienst te geven. Deze subsi die is een absolute voorwaarde voor de nieuwe schipper van dit pontje om de verbinding voort te zetten. „Heel teleurstellend", reageert schipper Arjan Huissen. „Wij proberen iets voort te zetten wat Zeeland graag wil, een toe ristische attractie, maar we krij gen geen steun." Het pontje Wemeldinge - Zierik zee maakt deel uit van de toeris tische route 'Fiets een rondje met een pontje' en wordt sinds 1996 gedurende het toeristensei zoen in de vaart gehouden. Huis sen wil de route van het pontje verder uitbreiden richting Yerse- ke. „In Yerseke is onze lig plaats. Wij verzorgen van daar uit rondvaarten dus ligt het voor de hand om de route daar te starten." Omdat de huidige veerdienst HEIKANT - Op de Julia- nastraat in Heikant vond woens dagavond rond 18.15 uur een frontale aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. Een 68-jarige automobiliste uit Kieldrecht (B) was net de weg versmalling gepasseerd toen er uit tegenovergestelde richting een veertig-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen na derde. Beide voertuigen kwa men vervolgens frontaal met el kaar in botsing. De veertig-jari ge bestuurder liep bij de aanrij ding letsel op aan zijn been. De 68-jarige automobiliste bleef on gedeerd. Beide voertuigen raak ten aan de voorzijde bescha- digd. een beetje in verval is geraakt, heeft de stichting Fiets een rond je met een pontje namens schip per Huissen om een garantiesub sidie gevraagd. Maximaal 9600 euro per gemeente. „Gewoon als steuntje. Het gewaagde bedrag is alleen nodig als ik in tien we ken nul passagiers krijg, maar dat zal niet gebeuren. Als wij voldoende mensen krijgen heb ben we helemaal geen geld no dig." Huissen vindt vooral de- argu menten waarmee de subsidie is geweigerd storend. „De gemeen te Schouwen-Duiveland wil niet subsidiëren omdat Kapelle niet mee wil doen en Kapelle wil niet subsidiëren omdat Schouwen-Duiveland niet mee doet." De stichting is inmiddels in beroep gegaan tegen de beslis sing van de gemeente Kapelle en Huissen verwacht dat ook te gen de beslissing van Schou wen-Duiveland beroep wordt aangetekend. Als ook in beroep de uitslag negatief uitvalt, zal Huissen niet van start gaan. „Daarvoor is het risico te groot." Ook de toekomst van het pontje Zijpe - Anna Jacobapol- der - Sint-Maartensdijk - Zijpe is nog onzeker. De huidige schip per is er mee opgehouden omdat de route voor hem niet rendabel was. „We zoeken nu een schip per met een kleinere boot, zodat de exploitatie wat goedkoper wordt", zegt T. van Elzacker van de stichting Fiets een rond je met een pontje. „We hebben alleen nog geen schipper gevon den." Van de Elzacker hoopt dat op korte termijn een schip per opstaat die deze vaarroute wil gaan onderhouden want an ders zal daar deze zomer geen vaarverbinding zijn. door Ali Pankow OOSTERLAND - Het overgrote deel van de verenigingen en or ganisaties in Oosterland wil tot in lengte van dagen gebruik blij ven maken van de accommoda ties waarin het nu gevestigd is. De meeste clubs voelen al niks voor verkassen binnen de kern en helemaal niet voor een ver huizing naar buiten het dorp. Dat is de belangrijkste conclu sie van het onderzoek 'Samen Overleven' dat de Dorpsraad Oosterland onder alle groeperin gen in het dorp heeft gedaan naar de behoeften aan accommo daties nu en in de toekomst. De resultaten van de enquête zijn verwerkt en geanalyseerd door een student van de Hogeschool Zeeland. Kostenpost Aanleiding voor de dorpsraad is het zogeheten Strategisch Ac- commodatiebeleid van de ge meente. Daarmee beoogt het ge meentebestuur af te komen van de hoge kostenpost voor onder meer de zeventien dorpshuizen op Schouwen-Duiveland. De overeenkomst met woningbouw vereniging Zeeuwland over de overname van die dorpshuizen is vrijwel rond. Voor Oosterland geldt daarbij de voorwaarde dat dorpshuis De Oosterhof tenmin ste nog tien jaar in de huidige vorm blijft bestaan. Na afloop van dat decennium moet op nieuw bekeken worden of het dorpshuis behouden blijft, of dat meerdere activiteiten gecom- Verenigingen die gebruikmaken van het dorpshuis willen deze accommodatie niet opgeven. Zoals in dit geval een spelletje bowls, dat wil len zij het liefst in Oosterland blijven doen. foto Marijke Folkertsma bineerd in een andere ruimte kunnen plaatsvinden. Over die samenvoegingen in de nabije toekomst, maakt de dorpsraad zich zorgen. Het be houd van minstens één centrale ontmoetingsplek op het dorp/zo als het gemeentebestuur voor ogen- staat, voorziet niet in alle behoeften aan accommodaties, vreest de dorpsraad. Met de uitslag van het onder zoek wil de dorpsraad die zorg onderbouwen. De enquête heeft een respons van bijna honderd procent gekregen. Het overgrote deel van de res pondenten huurt een ruimte in het dorp. In de meeste gevallen betreft dat De Oosterhof en in mindere mate de gemeentelijke sportzaal. Vier verenigingen zijn bereid indien nodig van lo catie te veranderen. De meesten, echter, willen blijven waar ze nu zijn. Verhuizen naar een ac commodatie buiten Oosterland wijst driekwart van de respon denten van de hand. Toneelvereniging De Schouw spelers zou als trouwe gebruiker van het dorpshuis wel graag zien dat er iets gedaan wordt aan enkele gevaarlijke situaties. Zo blijkt de nooduitgang vaak geblokkeerd. Verder betreurt de ze club het dat er in de kleedka mers geen sanitaire faciliteiten zijn. Van de respondenten is veertien procent bereid in de toekomst de accommodatie met een ande re instelling, club of vereniging te delen. Voorzitter H. Clerx van de dorpsraad Oosterland overhan digt wethouder R. van der Wekken maandagavond 28 fe bruari de resultaten van het on derzoek tijdens een manifestatie van de verenigingen in De Oos terhof. door Raymond de Frel SLUIS - De CDA-fractie in de gemeente Sluis wil met een digi taal klachtenboek meer duide lijkheid krijgen over de proble matische facturering van ener giebedrijf Delta. De West- Zeeuws-Vlaamse christen-demo craten zijn de administratieve wanorde bij Delta meer dan zat. Op www.cdasluis.nl heeft de partij een klachtenboek ge opend, waar iedereen zijn onge rief over Delta kwijt kan. Raadslid L. Verpaalen vraagt in een brief het Sluise college van burgemeester en wethouders snel actie te ondernemen. „Wij hebben al meerdere malen aan de bel getrokken over de gang van zaken bij Delta, maar een correcte facturering is nog steeds niet in zicht. Wij - de ge meente Sluis is aandeelhouder van Delta - zijn ons ervan be wust dat de levering van warm te, licht en water aan Zeeuwse huishoudens slechts een heel klein onderdeel uitmaakt van het bedrijfsresultaat van Del ta", aldus Verpaalen. De gevolgen zijn voor de inwo ners echter vaak aanzienlijk, stelt het CDA, en dus richt de partij zich tot het dagelijks be stuur van Sluis. Verpaalen vraagt of het gemeentebestuur een motie van de gemeente Ka pelle wil onderschrijven. De ge meenteraad van Kapelle nam in december unaniem een CDA-motie aan, waarin zij eist dat vóór 15 maart de uitslag van een diepgravend onderzoek naar de problemen bij Delta op tafel ligt. „Hoewel is afgesproken dat de gemeenteraad van Sluis nooit moties van andere raden onder steunt, vragen wij u toch of u zich in deze motie kan vinden. En zo ja, om hiervan melding te maken bij Delta. Want hoe meer gemeentebesturen reageren, hoe sneller er aan een oplossing wordt gewerkt", aldus Verpaal en. Overigens verzocht gedeputeer de J. Suurmond op verzoek van alle fracties van de Provinciale Staten - met uitzondering van de SP - de Raad van Commissa rissen van Delta vorige] ook al om een onderzoek. Verpaalen verwijt Delta een'; rogante houding'. „Eenhout als 'we doen ons best, maai' maakt ons weinig uit' past r in het imago van Zeeland. 0 Zeeuwen zijn zuinig, we fea op de kleintjes. En dat ma: deze dus heel letterlijk opgevat", aldus Verpaalen. Het raadslid heeft ook zijntr fels over de kundigheid van! personeel van Delta. .Dj heeft wel extra personeel huurd, maar de klachtensc-J blijft aanhouden. De vraaj f wel de goede mensen zijn aas nomen, is dan ook gerecht® digd." MIDDELBURG - Het werkfi de bouwput van het theataj [a Middelburg begint volgen week weer. Het werkplan klaar, deze week moet het wt ft den goedgekeurd. Een groot a, s tal fracties in de gemeentere p vindt dat het college van Bes beter moet communiceren omwonenden. Belangenvereniging Van A tot verschilt met de wethouders ie mening over de commumcat o| Wethouder A. van 't Westeia ti zei gisteren tijdens de com® sie maatschappelijke zakenc hij de belangenvereniging is uitgenodigd voor overleg, de\s eniging ontkende dat. Een an tal fracties drong aan op verbe tering van de communicatieb sen de twee partijen. De Pvc' vroeg om een commumcaj plan, de PPM wees erop voor het begin van de bouw si- spraken zijn gemaakt over® municatie. „In het begin is inde- daad structureel overleg weest", antwoordde Van 'tWel einde. „Dat is anders gewoé 1 nadat er een rechtszaak is weest. Vanaf dat moment beni wantrouwiger geworden ons er informatie uit stukken 1® ons is gebruikt. Stapsgewijs plaatsen registreer jezeU als ad S Na hétUUWcen op* Kies de rubriek waarin je je advertentie wilt plaatsen Vergeet je telefoonnummer/e-mail niet te vermeiden bij de advertentie in de krant Val meer op door je tekst in kleur te plaatsen op internet SV Met de pluscode is je advertentie makkelijk te vinden op internet. flp Je advertentie is gratis als je iets aanbiedt dat minder dan 100 euro kost Als abonnee plaats je per jaar 3 x gratis als je iets aanbiedt dat meer dan 100 euro kost Geef aan in welk dagblad je wilt plaatsen nc, Betaal via een automatische machtiging of je creditcard Geef hier de tekst op voor je internetadvertentie .*1 Val meer op met een foto bij je internetadvertentie Een fotoicoon geeft aan dat je op internet een foto geplaatst hebt Klopt alles? Klik dan op accoord Snel gevonden. Snel verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38