)vername sportcentrum stokt PZC Muzikale reis door zes eeuwen Goes Oud hout maakt plaats voor fris jong groen Voortbestaan pontje Wemeldinge onzeker GRATIS fel L i PZC 13 [apelle en Optisport blazen privatisering Groene Woud op de valreep af [lachtenboek ver Delta agenda IW.AUTOSTURM.NL Goesenaar gewond bij ongeval Vlissinger in eigen woning bestolen Geld voor studie Kloveniersdoelen Insluiping in woning Zierikzee Versnelde afwerking Duinzoom AAZET donderdag 10 februari 2005 0nrPrank Balkenende APELLE - De gemeente Kapcl- en Optisport Exploitaties horten de overname van sport- ntrum Groene Woud op. De yiijen verschillen met elkaar mening over de opstartkos- i en het sociaal plan voor het rsoneel. gemeente dacht tot voor kort privatisering in kannen en uiken te hebben. De over- it was gepland op 1 maart, afscheidsbijeenkomst voor LUIS - De CDA-fractie in de [Dieente Sluis wil met een digi- al klachtenboek meer duide- kheid krijgen over de proble- Itische facturering van ener- ibedrijf Delta. De West- Eeuws-Vlaamse christen-demo- lüten zijn de administratieve unorde bij Delta meer dan zat. www.cdasluis.nl heeft de rtij een klachtenboek ge ïnd, waar iedereen zijn onge- lioyer Delta kwijt kan. idslid L. Verpaalen vraagt of it gemeentebestuur een motie inde gemeente Kapelle wil on- Rchrijven. De gemeenteraad o Kapelle nam in december imem een CDA- motie aan, iann zij eist dat vóór 15 jart de uitslag van een diep- avend onderzoek naar de pro- men bij Delta op tafel ligt. [oe meer gemeentebesturen ageren, hoe sneller er aan een "iKsing wordt gewerkt", al- Verpaalen. imgens verzocht gedeputeer- J. Suurmond op verzoek van fracties van de Provinciale Uien - met uitzondering van SP-de Raad van Commissa- issen van Delta vorige maand okalorn een onderzoek, erpaalen verwijt Delta een 'ar- 'louding'. „Een houding Is'we doen ons best, maar het laakt ons weinig uit' past niet ihetimago van Zeeland." i SMEKACTIVITEITEN eoEs P Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ^durende de openïngstij- <fen;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Siationspark 28 ®oslbus31 "60 AA goes lel: 0113-315670 Fax- 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) 'n9rid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA goes J«l: (0113)315500 pc (0113)315669 E-malt redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het personeel stond in de agen da op 22 februari. Een dag eer der zou Optisport Exploitaties uit Gorinchem het plan presente ren aan de raadsleden. De bij eenkomsten zijn gisteren alle maal geschrapt. „Het is vooral sneu voor het personeel, dat zich had ingesteld op de over gangsdatum van 1 maart", zegt wethouder J. Herselman. Hij ging er vanuit dat de zaak rond was. Nu blijkt dat Opti sport aan het sociaal plan voor tien medewerkers van het sport centrum morrelt. Herselman: „De Ondernemingsraad had het plan goedgekeurd, ik dacht er uit te zijn. Sinds kort is echter discussie over zaken in de collec tieve arbeidsovereenkomst. Per soneel valt straks in de CAO re creatie, die minder gunstig is dan de gemeente-CAO. Mensen gaan er op het gebied van wacht geldverplichtingen en ziekteuit- keringen op achteruit. In het so ciaal plan hebben we gepro beerd de negatieve gevolgen te compenseren. Optisport wil zich voor ziekte- of wachtgeldrisi co's best verzekeren, maar dan krijgt de gemeente mogelijk de rekening gepresenteerd. Dat gaat er bij ons niet in." Herselman zegt 'een onbevre digd gevoel te hebben overge houden aan de laatste reeks ge voerde gesprekken met Optis port'. „Als je met elkaar in zee gaat, moet de liefde van twee kanten komen, en ik heb nu de indruk dat de gemeente te veel moet geven." Zo eist Optisport dat de gemeen te de opstartkosten van het te privatiseren sportcomplex be taalt. Al gaat het om slechts 15.000 euro, de wethouder wei gert dat uit principe. „Dat zijn kosten die horen bij het onderne- mersrisico." Hoewel de liefde even is be koeld, blijft de deur open. Beide partijen zetten de onderhande lingen voort. Herselman gaat er voorlopig vanuit dat de gemeen te en Optisport uiteindelijk tot een definitief akkoord komen. „Je kunt beter goed uitonder- handelen dan een valse start ma ken." Directeur J. Veer van Optisport Exploitaties wil niets zeggen over de stroeflopende onderhan delingen. Hij verwacht dat de overname gewoon doorgaat. „Maar je praat over een overeen komst voor tien jaar, waarbij je onroerend goed en mensen over neemt. Dat moet je wel ordente lijk regelen en daar neem ik lie ver wat extra tijd voor." Als Optisport sportcentrum Groene Woud aankoopt, betaalt de gemeente een jaarlijkse ex ploitatiebijdrage van 290.000 eu ro. Daar mag wat betreft Hersel man weinig meer bovenop ko men. PalazzoII Huis, 14.00-15.30 uur: tnMöngsmiddag voor (ex-) kanker- fc-tenen hun naasten; WSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: «rensoos, WELLE Complex Groenewoud. Bnbad,9.00-10.00 uur: Sport en spel pussers, 12.00-13.00 uur: Bewegen J^rapatiënten; OETINGE Gebouw Amicitia, 19.00 r Postzegelavond postzegelvereni- |<fcBevelanden; RJININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - KuurBiljartcompetitie senioren; I0LEN Stoofstraat 8, 20.00-22.00 [Informatieavond borstvoeding; IKSEKE Het Trefpunt, 13.00-17.00 rSiliarten; Lokaal Postduiven Vereni gde Noordster, 19.30 uur: Filmverto- 9 door de heer Kees Donkers; K. C. iHaven, 19.45 uur: Repetitie Interker- Mkoor Vox Maris. Advertentie i Marielle en Lisette Pondman zingen een lied uit de musical, staand voor het affiche dat is getekend door Danker Jan Oreel. door Mieke van der Jaqt GOES - „Zing de woorden aan elkaar, zoals je praat. En hoge tonen verdragen meer volume dan lage. Zo breng je span ning in een lied." Het zal niet zo vaak voorkomen dat onderwijzers en ouders zulke deskundige hulp krijgen bij het instuderen van een musical. En zeker niet van de componist zelf. De Goese ba sisscholen beleefden gisterenmiddag dat voorrecht in't Beest voor de Goes 600-musical Het boek van Soetje van der Goes. En daar bleef het niet bij. Ook de schrij ver van de tekst, librettist Paul Laport, nam deel aan de workshop, die speciaal werd gehouden om onderwijzers en hulpouders van alle Goese scholen een idee te geven hoe de musical kan wor den aangepakt. Even tevoren waren de eerste exempla ren van het tekstboek en de cd officieel overhandigd aan de Goese kinderburge meester Andrea Geuze. Dat gebeurde in het kantoor van Rabobank, want die sponsort de activiteiten die voor kinde ren worden gehouden om de verjaardag van Goes te vieren. Dat blijft niet bij de uitvoering van de musical door de bo venbouw van bijna alle scholen. De kin deren krijgen nog een lespakket over de geschiedenis van de stad en binnenkort komt er een stripboek uit dat, net als de musical, een tijdreis beschrijft door zes eeuwen Ganzestad. In de week van 13 tot en met 17 juni wordt Het boek van Soetje van der Goes door de bovenbouwleerlingen van alle scholen opgevoerd. Op sommige kleine scholen, bijvoorbeeld die in de dorpen, doet groep zes ook mee en op grote scholen blijft het dikwijls bij groep acht. Veel scholen hebben al 'boe kingen' binnen voor opvoeringen bui tenshuis. Bejaardenhuizen, serviceflats en Huize den Berg zijn al verzekerd van een opvoering. Orkest Zeker is ook dat de muziekvereniging Euphonia de begeleiding voor het har monieorkest zal arrangeren, zodat één school in elk geval een voorstelling met een orkest kan geven, waarschijnlijk in De Mythe. - Het verhaal gaat over vier kinderen die met een bijzonder geschiedenisboek door de tijd kunnen reizen. Ze komen Jacoba van Beieren tegen, zien het ge ploeter in de zoutziederij, maken de stadsbrand van 1554 mee, voelen hun maag knorren op de zeventiende-eeuw- se Markt en belanden een eeuw later op de drukke kaden, waar handel wordt ge dreven. Hongerige Goesenaren zien ze in de rij bij de soepuitdeling in het Soep' uus en ze komen er vooral achter dat de wereld snel verandert. Terug in het jaar 2005 weten ze meer van Goes en zijn ze op tijd om het feest mee te vieren. De schrijvers hebben ervoor gezorgd dat er flink wat rollen in de musical zit ten en bij alle liedjes kunnen de refrei nen met de hele groep worden gezon gen. De mensen die gisteren in 't Beest al na één refrein konden meezingen, verwach ten dat het niet moeilijk is de kinderen enthousiast te krijgen, want het boekje en de cd zullen aanstekelijk werken. Dat deden ze ook bij de volwassenen foto Willem Mïeras die aan de workshop meededen. Mariel le en Lissette Pondman, die de liedjes ook op de cd hebben ingezongen, deden telkens als Paul Laport een stukje over de geschiedenis had uitgelegd, voor hoe het moet. Het ene lied klinkt vrolijk en het andere wat bedaarder. Bonustrack Zo krijgen alle kinderen de kans hun beste beentje voor te zetten Met de cd en het boekje, geïllustreerd door stripte kenaar Danker Jan Oreel, kunnen schoolkinderen bij wijze van spreken zelfstandig aan de slag want alle kinde ren van alle basisscholen die meedoen, krijgen het setje. Op de cd staan niet al leen de liedjes door de Pondmansisters. De begeleiding is apart op de schijf ge zet, zodat de Goesenaartjes thuis voor de spiegel kunnen oefenen. Aan de bege leiders is het om de regie te voeren en er een geheel van te maken. De scholen zorgen zelf voor de kostumering en de decors. Een cd heeft heden ten dage ook altijd een bonustrack. Die heeft Het boek van Soetje van der Goes ook: het Goes 600-lied door Roel Felius en ook daarvan is de instrumentale begelei ding apart opgenomen. Ook met karao- ke-begeleiding. door Mieke van der Jagt THOLEN - Staatsbosbeheer, de eigenaar van 130 hectare polderdijken op Tholen, gaat de populieren op de Puitsedijk kap pen. De bomen zijn aan het einde van hun Latijn. Net als in andere plaatsen hebben de Tho- lenaren in de jaren vijftig de dijken volge- plant met populieren. Die snelgroeiende soort leverde de boeren hout op en de die ren die eronder graasden schaduw. Om te voorkomen dat alle dijken op het eiland in één keer kaalgekapt moesten worden, stelde de gemeente Tholen al ja ren geleden een kap- en beplantingsplan op. Daarin krijgen de monumentale iepen die nog over zijn, zoveel mogelijk be scherming en worden de populierendij- ken om beurten gekapt. De bomen die worden teruggeplant, telkens één soort per dijk, hebben sterk verschillende om looptijden. Verschraling Er staan bijvoorbeeld linden en eiken, die heel oud kunnen worden, kastanjes en okkernoten met iets minder eeuwig heidswaarde, maar ook essen en populie ren, die de honderd jaar zeker niet halen. Op de Puitsedijk zullen opnieuw populie ren worden geplant: zwarte populieren, die in heel Zeeland veel voorkomen. Staatsbosbheer, die weliswaar een groot deel van de dijken verpacht aan boeren, staat een beheer voor dat gericht is op verschraling. Hoe minder meststoffen er in de dijktaluds komen, door beweiding of door afsterving van planten, hoe meer soorten er op den duur gaan groeien. De bloemdijken op Tholen worden dus niet meer begraasd, maar gemaaid en ge hooid. Sinaasappelkistjes De gerooide populieren zullen worden verkocht. Het hout wordt gebruikt in de vezelindustrie en voor tuinhout. Ook is er een fabriek die er sinaasappelkistjes van maakt. Staatsbosbeheer versnippert de takken om ze af te voeren naar een bio-energiecentrale in Cui jk Behoud van de oude populieren op de Thoolse dijken is onmogelijk. De bomen beginnen te zeer af te takelen. Ze vormen een bedreiging voor de verkeersveilig heid door uitgewaaide takken en ook om wonenden krijgen er last van. OOST-SOUBURG - Een 41-jarige Goesenaar is gister avond gewond geraakt toen hij rond half acht op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg met zijn auto in de sloot be landde. De automobilist reed in de richting van Bergen op Zoom toen hij door nog onbekende oorzaak van de weg raakte en in de sloot tot stilstand kwam. Omdat de bestuurder klaagde over een pijnlijke nek en rug, knipte de brandweer het dak van de auto, waarna de man met on bekend letsel werd overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. VLISSINGEN - De bewoner van een woning aan de Nij verheidstraat in Vlissingen is dinsdagavond door twee mannen bestolen van enkele tientallen euro's. De mannen belden rond kwart voor negen aan bij de woning. Toen de bewoner de deur opende, werd hij gelijk opzijgeduwd en kwamen de mannen zijn woning binnen. Nadat een van hen de bewoner met een smoesje naar de keuken had ge lokt, zag de andere kans geld weg te nemen, waarna beide mannen de woning weer verlieten. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg wil ruim zes duizend euro steken in het haalbaarheidsonderzoek dat welzijnsorganisatie Scoop doet naar de toekomst van de Kloveniersdoelen. Het pand zou een platform moeten wor den voor cultuur, politiek en maatschappij, naar voor beeld van De Balie in Amsterdam. De werktitel voor het project is De Kloov. De Kloveniersdoelen staan groten deels leeg sinds de stichting Nieuwe Muziek vorig voor jaar naar Veere verhuisde. ZIERIKZEE - Een onbekende man heeft gisterochtend een portemonnee weggenomen uit een woning aan de Melkmarkt in Zierikzee. De man was rond kwart over elf de woning binnengeslopen en werd hierbij betrapt door de bewoonster en een familielid. De dief had een porte monnee en een envelop met geld weggenomen. Toen het tweetal hem aansprak, rende de man de woning uit, ach tervolgd door het familielid. Ter hoogte van de kruising met de Verrenieuwstraat kreeg het familielid de man te pakken en wist de portemonnee, inmiddels leeg, en de en velop terug te krijgen. De man zag kans zich los te rukken en rende richting Beddeweeg, waarna hij in een auto stap te en wegreed. RENESSE - De gemeente Schouwen-Duiveland begint versneld met de afwerking van bedrijventerrein Duin zoom. Drie bedrijven, Habo hoveniers, de Schouwse Bouwmate- rialenhandel en Doeland, zijn volop aan het bouwen op het terrein en gaan voor de zomer open. Op dat moment moet het parkeerterrein er liggen en moet het werk aan bijvoorbeeld de riolering afgerond zijn. Voor het werk is ruim 420.000 euro beschikbaar, In de toekomst verhuizen ook de gemeentewerkplaats en transportbedrijf Bouw man naar dit bedrijventerrein. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Het voortbestaan van het toeristisch fietspontje Wemeldinge-Zierikzee is zeer onzeker. Zowel de gemeente Schouwen-Duiveland als de ge meente Kapelle hebben besloten geen garantiesubsidie aan de veerdienst te geven. Deze subsi die is een absolute voorwaarde voor de nieuwe schipper van dit pontje om de verbinding voort te zetten. „Heel teleurstellend", reageert schipper Arjan Huissen. „Wij proberen iets voort te zetten wat Zeeland graag wil, een toe ristische attractie, maar we krij gen geen steun." Het pontje Wemeldinge - Zierik zee maakt deel uit van de toeris tische route 'Fiets een rondje met een pontje' en wordt sinds 1996 gedurende het toeristensei zoen in de vaart gehouden. Huis sen wil de route van het pontje verder uitbreiden richting Yerse- ke. „In Yerseke is onze lig plaats. Wij verzorgen van daar uit rondvaarten dus ligt het voor de hand om de route daar te starten." Omdat de huidige veerdienst een beetje in verval is geraakt heeft de stichting Fiets een rond je met een pontje namens schip per Huissen om een garantiesub sidie gevraagd. Maximaal 9600 euro per gemeente. „Gewoon als steuntje. Het gevraagde bedrag is alleen nodig als ik in tien we ken nul passagiers krijg, maar dat zal niet gebeuren. Als wij voldoende mensen krijgen heb ben we helemaal geen geld no dig." Huissen vindt vooral de ar gumenten waarmee de subsidie is geweigerd storend. „De ge meente Schouwen-Duiveland wil niet subsidiëren omdat Ka pelle niet mee wil doen en Kapel le wil niet subsidiëren omdat Schouwen-Duiveland niet mee doet." De stichting is inmiddels in beroep gegaan tegen de beslis sing van de gemeente Kapelle en Huissen verwacht dat ook te gen de beslissing van Schou wen-Duiveland beroep wordt aangetekend. Als ook in beroep negatief wordt beslist zal Huis sen niet van start gaan. „Daar- voor is het risico te groot." Ook de toekomst van het pontje Zijpe - Anna Jacobapolder - Sint-Maartensdijk - Zijpe is nog onzeker. De huidige schipper is er mee opgehouden omdat de route voor hem niet rendabel was. „We zoeken nu een schip per met een kleinere boot, zodat de exploitatie wat goedkoper wordt", zegt T. van Elzacker van de stichting Fiets een rond je met een pontje. „We hebben alleen nog geen schipper gevon den." Van de Elzacker hoopt dat op korte termijn een schip per opstaat die deze vaarroute wil gaan onderhouden. KOZIJNEN - ZONWERING bij aankoop van VARISO kozijnen Landal Een aklle in samenwerking met www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-3303 'Vioog nom de vooiwoonlen nl 0333 (Advertentie) De populieren aan de Puitsedijk hebben hun langste tijd gehad. foto Willem Mieras Hierbij de letter voor de DVD-spaar- weken van de PZC. Iedere dag ver schijnt er een ander letter in de krant die samen het woord "FILM" vormen Deze actie loopt tot en met 12 maart Alleen originele spaarzegels uit de i, iSÉf krant op originele spaarkaarten zijn pgra geldig. Spaarkaarten staan op woensdag en zaterdag in de krant V t/m 5 maan hel alfabel van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31