FINALE M 15 18 Modale gezinnen in zwaar weer UITVERKOOP! 23 Woningbouw lokt veel nieuwe Zeeuwen Remkes wil uitsluiting van radicale moslims PZC +/- 30 SHOWROOMKEUKENS Belastingfraude kost Zierikzeeënaar 40.000 euro nmatmaemmmm Iuim de helft van de middeninkomens moet snoeien in uitgaven Ook CDA wil gedwongen pil voor zwakbegaafden Oranje in zwart-wit 23 en 24 Hoyzer gaat door het stof Kapelle steunt Poolse plukkers Excuses voor Guildford Four Mossel vergunningen moeilijker ||llllllllllll||llllllllllll|| GRANDO KEUKENS HULST Bij Grando Hulst wordt DONDERDAG 10, VRIJDAG 11, ZATERDAG 12 EN ZONDAG 13 FEBRUARI een finale uitverkoop georganiseerd. De laatste 30 keukens worden nu aangeboden tegen wel 70% KORTING en er zijn zelfs een aantal modellen die tegen elk aannemelijk bod weg mogen! Duitse kwaliteit, allen voorzien van luxe inbouwapparatuur als Whirlpool, Bosch, Siemens, Miele, Ariston, Pelgrim en Atag. Grando Keukens Hulst (in Morres Wonen), industrieweg 2 te Hulst. Zondag open! (alléén voor particulieren, niet voor handelaren!) door Jaco van Lambalgen DEN HAAG - Moslims die be wust kiezen voor de radicale is lam zouden ook 'gestraft' moe ten kunnen worden door hen uit te sluiten van publieke voorzie ningen zoals huursubsidie of een uitkering. Minister Remkes van Binnenlandse Zaken voelt wel voor die aanpak, zei hij gis teren in het Kamerdebat over het terreurbeleid. „Dat spreekt mij aan", verklaar de Remkes. „Maar uitsluitend bij mensen die over de schreef gaan." Ook WD-leider Van Aartsen steunt de aanpak van harte. PvdA-fractievoorzitter Bos waarschuwde wel dat heel goed gekeken moet worden naar wanneer de overheid optreedt. „We moeten alleen ingrijpen als mensen door-radicaliseren." Veel fracties in de Kamer, waar onder regeringspartijen WD en CDA, verweten ministers Don- ner (Justitie) en Remkes dat zij wel veel papieren maatregelen nemen, maar dat concrete maat regelen uitblijven. „Er is nog geen moskee gesloten, geen fun damentalistische stichting ont bonden en slechts één imam het land uitgezet", aldus LPF-Ka merlid Eerdmans. Het sluiten van moskeeën is geen doel op zich, betoogde Donner. „Het gaat erom een eind te maken aan de sfeer van radicalisering." In verschillende moskeeën is de toon gematigder geworden, en dus is er nog niet ingegrepen. Er zijn op dit moment ongeveer tien moskeeën, waar 'dingen ge beuren die daar niet thuisho ren', aldus Remkes. Zij worden in het oog gehouden. Hij ver wacht binnen een maand maat regelen te nemen tegen een aan tal imams die extremistische uit spraken doen. Ook onderzoekt Donner of extremistische websi tes uit de lucht gehaald kunnen worden. Een forse Kamermeer derheid steunde de extra maatre gelen van het kabinet om het ter rorisme in te dammen. GPD pagina 4 commentaar MIDDELBURG - Een 57-jarige inwoner van Zierikzee is giste ren in Middelburg wegens belas tingfraude veroordeeld tot 40.000 euro boete. De man had de fiscus voor 44.000 euro benadeeld door de rente van zijn spaarrekening bij een bank in Luxemburg over 1996 tot en met 2000 niet op te geven. De belastingfraude kwam aan het licht toen de fis cus en justitie in België gege vens van Nederlandse rekening houders van de Kredietbank Luxemburg (KBL) doorspeel den naar Nederland. Officier van justitie H. Dijkstra had 20.000 euro boete en 240 uur werkstraf geëist. De rech- bank verdubbelde de boete tot 40.000 euro, maar liet de werk straf vallen. De Belastingdienst heeft inmiddels circa 250 mil joen euro aan fraude opge spoord van Nederlanders die zwart geld hebben geparkeerd op bankrekeningen in Luxem burg en Duitsland. Vind en regen eel bewolking en perioden met regen. het water harde zuidwestenwind en vanmiddag rond 10 graden. 7e jaargang no. 34 nderdag 10 februari 2005 inummer 1,25 (Advertentie) agelijks activi-tijd oor wonen... i komtu vandaag óf morgen? ZATERDAG, Stoelmassages bij Paauwe van 11.00 - 16.00 uur ietzonder reden, want die dag an de jaarlijkse Droom-weken "start: Interieur Paauwe staat betteken van ontspanning en goede nachtrust. t=>v - FEBRUARI Stokke seminars 1*16.00 - 17.00 en 20.00 - 21.00 uur I tijdens het Stokke-seminar ontdekt u alles over de ergo nomische wetenswaardigheden en kunt u plaats nemen in één indeStokke-modellen. Meldt u tijdig aan! 0111 401318. E VRIJDAG FEBRUARI,. berusten of Nietterusten? van 20.00 - 21,00 uur i Herman Bierman (Hulsta) en Dhr. van Riet (Jade) verteflên over bedden, matrassen, dek bedden en kussens. Voor wie nch oriënteert: 0111 401318. ZATERDAG FEBRUARf Pure verwennerij van 11.00- 16.00 uur De schoonheidsspecialistes van ernen de behandelstoel staan klaar voor een vrijblijvend advies. Uw aankopen in de 'kapkamer-afdeling worden ze °a9 passénd beloond met dagje Stern Beautyfarrn. WOENSDAT? F E B R U ARi tgonomie thuis-werkplek van 20.00 - 21.00 uur Fysiotherapeut Jaco .Vleeshouwer vertelt eerlijk en objectief waar u óp moét ,.enen bij het werken (achter yvoorbeeld een beeldscherm) thuis. Wilt u uw komst aan kondigen op 0111 401318? www interieur-paauwe.nl Zuidweg 20A - Zonnerhaïre Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 21Economie: 23, 24, 25 en 27 Advertentie jdnhn Wanders ;N HAAG - Gezinnen jeen inkomen vanaf mo- tot twee keer modaal het financieel in ja- niet zo zwaar gehad. Jni de helft van de mid- ainkomens met thuiswo- jjde kinderen moet ieien in zijn uitgaven om ieindjes aan elkaar te kun- n knopen. uit onderzoek onder ouders met een maande- 5 gezinsinkomen tussen de Den3100 euro netto. De re latieve enquête werd de mand uitgevoerd door het sterdarase onderzoeksbu- a Motivaction, in opdracht iregionale dagbladen, waar- Ier de PZC. ide talrijke huishoudens met tegen maandlasten (drie- art van alle gezinnen) zegt 68 rent noodgedwongen te moe- bezuinigen. Vier op de tien lervraagde huishoudens zegt b te herkennen in de stelling: jn gezin heeft moeite om ld te komen'. Driekwart van gezinnen die moeten bezuini- I. geeft bewust minder geld aan kleding. Tweederde jdtinde uitgaven voor vakan- s, 85 procent geeft aan dat er hder vaak buiten de deur rit gegeten. Door scherper deprijzen te letten, bezuinigt procent op de dagelijkse Ddschappen. «r dan de helft (53 procent) a de gezinnen zegt niet meer 'vaak op vakantie te kunnen s. in voorgaande jaren. De helft heeft geen financiële reser ves zoals spaartegoeden om de stijgende vaste kosten op te van gen. Vier óp de tien gezinnen houdt geen geld meer over om 'leuke dingen' van te doen. Driekwart van de ondervraag den worstelt met zijn vaste las ten. Bijna zonder uitzondering (95 procent) wordt geklaagd over de gestegen ziektekosten premies. Terwijl 86 procent wijst op de stijging van de ge meentelijke lasten en een even groot percentage klaagt over de gestegen kosten van gas en licht. Die collectieve constatering komt op een moment waarop in ruim acht op cle tien gevallen het netto gezinsinkomen ten op zichte van 2004 daalde of in het gunstigste geval gelijk bleef. Bij één op de drie gezinnen in deze inkomenscategorie stak het sala risstrookje van januari 2005 on gunstig af bij het strookje van ja nuari vorig jaar. De financiële pijn die veel Nederlanders voe len, vertaalt zich onder meer in irritatie enafgunst: tweederde van de ondervraagden vindt dat gezinnen met een middeninko men slechter af zijn dan die met een laag inkomen. Dat schrijven ze toe aan het bestaan van over heidssubsidies waarop alleen mensen onder een bepaalde in komensgrens recht hebben. GPD pagina 3 aanpak armoede te slap pagina 4 hard werken, niets overhouden Delta investeert in duurzame energie Scheidsrechter Robert Hoyzer is diep door het stof gegaan naar aanleiding van zijn omkooppraktijken in het- Duitse voetbal. In een openhartig interview bekende de jonge fluitist, dat hij bij zijn duistere praktijken werd gedreven door hebzucht. BIRMINGHAM - Voor één keer speelde het Nederlands voetbalelftal gisteravond niet in het traditionele oranje shirt, maar in een zwart-witte outfit. Daarmee werd de af trap verricht voor een grote campagne tegen oerwoudgeluiden, discriminerende spreekkoren en scheldpartijen in Nederland. Onder aanvoering van Arsenal-voetballer Thierry Henry ging die actie vorige week al van start in Engeland. Het duel gisteravond tussen deze twee tegen racsime strijdende landen eindigde in Birmingham zoals het begon: 0-0. foto lan Hodgson/RTR door Rinus Antonisse VLISSINGEN - Mooie woning bouwprojecten zorgen voor flin ke groei van de bevolking. Ze trekken namelijk veel mensen van buiten de provincie aan. Het zijn wel veel senioren. Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, omgevingsbeleid) maakte gisteren tijdens de conferentie 'Lust en last in het landelijk ge bied' te Vlissingen de resultaten bekend van een onderzoek dat de provincie heeft gehouden. Voor twintig wat hij noemde 'mooie woningbouwprojecten' is gekeken naar de herkomst van de bewoners. Ze zijn verspreid over de provincie, van Schudde- beurs tot Sint Anna Ter Mui den: vier op Schouwen-Duive- land, een op Tholen, zes op de Bevelanden, vijf op Walcheren en vier in Zeeuws-Vlaanderen. Het onderzoek toont aan dat 40 procent van de bewoners tot nieuwkomers kan worden gere kend. Van die nieuwkomers is 70 pro cent 'geheel nieuw', dat wil zeg gen: ze hadden geen binding met Zeeland. Het overgrote deel ervan is afkomstig uit de Rand stad. De gemiddelde leeftijd is 62,5 jaar, waaruit mag worden afgeleid dat de bouwprojecten vooral aantrekkelijk zijn voor ouderen. Poppelaars stelde dat de men sen als belangrijke reden om naar Zeeland te komen opgeven: de kwaliteit van de omgeving. Bouwplannen aan de rand van de provincie scoren het beste wat nieuwkomers betreft, aldus de gedeputeerde. Op Schouwen- Duiveland zijn dat Nieuw- Haamstede (78 procent) en Gre- velingenhout bij Bruinisse (90 procent) en in Tholen het plan Waterfront (70 procent). Poppelaars merkte op dat ook bijzondere projecten in steden van belang zijn; als voorbeelden noemde hij het Goese Meer (50 procent nieuwkomers) en de boulevards in Vlissingen (40 pro cent). „Dus forse bouwafspra ken met de steden zijn belang rijk", betoogde de gedeputeer de. pagina 15 Geld voor nationaal landschap door Dick Hofland DEN HAAG - Gedwongen anti conceptie bij zwakbegaafden is niet langer taboe voor het CDA. Een rechter zou een dergelijke beslissing moeten kunnen ne men als overduidelijk is dat de ouders niet voor hun kind kun nen zorgen. De PvdA is daar al langer voor stander van. De WD vindt ge dwongen medicatie onbespreek baar. Staatssecretaris Ross (CDA) van Volksgezondheid wil eerst een onderzoek afwachten voordat zij voorstellen doet. PvdA-Kamerlid Van Dijken maakte zich onlangs sterk voor gedwongen medicatie na een rechtszaak tegen twee verstan delijk gehandicapten uit Och- ten. Het paar werd ervan ver dacht hun tien dagen oude baby te hebben omgebracht. Het kind stierf nadat zij mogelijk door el kaar was geschud. Wegens ge brek aan bewijs werd het paar vrijgesproken. Van Dijken wordt in haar opvat ting gesteund door de Neder landse Vereniging van Artsen voor Verstandelijk Gehandicap ten en de Raad voor de Kinder bescherming. De raad wordt moedeloos van gezinnen waar kinderen moeten worden weggehaald en wil een politiek debat over het onder werp. „We moeten er met elkaar over dui*ven praten wat het best is voor een kind: wel of niet ge boren worden", aldus een woordvoerder van de Raad voor de Kinderbescherming. Ook enkele kinderrechters heb ben inmiddels publiekelijk ge zegd voorstander van gedwon gen anticonceptie te zijn. „Een rechter mag daar echter alleen toe besluiten op indicatie van mensen die er verstand van heb ben", vindt F. van der Reijt, oud-voorzitter van de werk groep kinderrechters. GPD De Raad van State heeft het verkrijgen van een vergun ning voor mosselzaadvisserij in de Waddenzee met een uit spraak in een oude zaak moeilijker gemaakt. Voortaan moet eerst een beoordeling van de ge- volgen voor de natuur worden gemaakt. De gemeenteraad van Kapelle pleit in een brief aan de Tweede Kamer voor de inzet van Oost-Europese seizoen arbeiders in de fruitteelt. Een Kamermeerderheid zou de stroom aan vooral Poolse werknemers willen be perken, maar die zijn volgens Kapelle hard no dig in de fruitteelt en tuinbouw. Vijftien tot achttien jaar za ten zij onschuldig vast voor bomaanslagen op Engelse pubs. De leden van de 'Guildford Four' en 'Magui- re Seven' kregen gisteren officieel excuses aangebo den door de Britse premier Tony Blair. Vreugde en bit terheid streden om voor rang bij de betrokkenen, wier bestaan grotendeels is geruïneerd. (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig roestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer. Ik heb de laatste <es maanden geen proefabonnement «w Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: pet maand met aulomatische incasso 19.95). O per kwanaal met aulomatische incasso 58.00). per jaar met automatische incasso 222.50). het alfabet van Zeeland nummer. postcode.^ plaats telefoon: (postlbankrekeninqnunmei: Handtekening* PZC bv gaai zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon leest u er meer over. Kijk op wivwpzc.nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231 231 ot stuur deze bon naar: PZC. aldèling lezersservice Antwoordnummer 713. 4180 WB Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1