lén sociale dienst op Walcheren Kan het anders, beter, mooier? exclusief Veere mag bungalowpark aan iedereen verkopen Wethouder moet beter communiceren met omwonenden theater alie in Middelburg, administratie in Vlissingen i st0P geweld tegen vrouwen Van Dok schiet asielzoekers te hulp Van Gelder wil fris Zeeuws meisje Geld voor studie Kloveniersdoelen zeeuwse almanak Lady's Day vrijdag 11 februari Abdol Motavassel tekent i vanaf morgen 9.00 uur l de nieuwe Nicci Frenchl l ring me als ik val inavond vanaf 17.30 uur nderdag 10 februari 2005 editie Walcheren zaterdag 12 februari 11.00-12.00 uur presentatie nieuwe boek Johanna Kruit Zomer in Zoutelande i 1x00-16.30 uur ^Bomansmiddag door Wouter van Leersum I maandag 14 februari van 13.00-17.00 uur 1 Valentijnsdag I en Amnesty i International dinsdag 15 februari I 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek I Ruben van Gogh interviewt bekijk ook onze website Avw.dnikkeriimiddelhnrg.nl je: 0113-315649 bpzc.nl ail redactie s'pzc.nl bus 31,4460 AA Goes irtentie-exploitatie: u en Midden-Zeeland: 0113-315520; iiws-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. foto Lex de Meester ook andere kopers benaderen, dan wel contracteren. Zij gaf immers op tijd aan de verkoop voor 1 januari 2005 te willen afronden. De vereniging draait op voor de proceskosten. Of de verenigde huisei genaren in beroep gaan tegen het vonnis van de rechter, wist hun advocaat giste ren nog niet te zeggen. Onderhandelingen met de gemeente zijn inmiddels hervat. Werk aan de winkel voor nieuwe directeur van Stichting Welzijn Middelburg bezoeken. Met medewerkers, maar ook met de gemeente. „Ik ben benieuwd wat ik zal aantref fen. Op basis daarvan wil ik kij ken hoe het beter, anders, mooier of nieuwer kan." Over één project is Kilsdonk alvast erg te spreken. „De brede school in de Magistraatwijk is fantas tisch. Als je ziet wat daar staat! Dat ben ik nog niet op veel plek ken tegengekomen. Die mix van oud en jong, de scholen, de stich ting Arduin." Vrijwilligers Bij de SWM werken vijfhonderd vrijwilligers. „Dat is veel, voor wat ik gewend ben. Ik heb in Den Haag gewerkt bij twee gro te organisaties. De één had twee honderd vrijwilligers, de ander nog geen vijftig." Kilsdonk wil vrijwilligers se rieus nemen. „Ik heb begrepen dat de vrijwil- ligersraad, een ondernemings raad voor vrijwilligers, stilligt. Die wil ik weer op poten zetten. De inbreng van vrijwilligers zelf is belangrijk." De nieuwe direc teur zegt niet op de hoogte te zijn van het conflict dat vorig jaar speelde bij de SKWM. Tien tallen vrijwilligers stapten op. „Dat is natuurlijk jammer. Ik kan nu niet beoordelen waar de pijnpunten liggen, maar daar kom ik misschien nog wel ach ter. Wellicht willen ze overwe gen om toch nog iets bij de SWM te doen. Daar sta ik altijd voor open." Cangunsocp Burrito (naar keuze vegeta risch) en Frambozensorbet 12,50 of€ 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 -886 866 jHet verborgen Iblauw De gemeente Veere mag van de rechter met iedereen onderhandelen over de verkoop van bungalowpark Breezand I. „Ongeacht wat buitenstaanders van activiteiten als kaarten of bingo denken, mensen gebrui ken die activiteiten als middel om met elkaar in contact te ko men. Het sociale aspect ervan is belangrijk." Kilsdonk is voor stander van het mengen van ver schillende groepen. „Er zijn steeds meer ouderen geïnteres seerd in computercursussen. Je kunt dat gebruiken om contac ten te leggen tussen oud en jong. Laat een jongere uitleggen hoe een website werkt of hoe bankie ren via internet gaat." De komende weken staat zijn agenda vol met kennismakings- Huih Kilsdonk, de nieuwe directeur van de Stichting Welzijn Mid delburg: „Er is heel veel werk aan de winkel." foto Ruben Oreel y Madia Berkelder IDELBüRG - Walcheren jgt eén sociale dienst. Middel- g krijgt de balie, Vlissingen kantoor waar personeel aeh- de schermen werkt. De ge- ntcraden beslissen voor de ier of de samenwerking ook I doorgaat. De SGP stelde teravond vragen over de fusie decoramissie maatschappelij- zaken. nten kunnen in de toekomst cht in het stadskantoor in Idelburg. Daar komt de balie de sociale dienst, maar ook Centrum voor Werk en Inko- 1CWI). rmee is het hele stadskan- vol. Het was altijd de bedoe- dat de vierde toren van het tooi', die het dichtst bij het zinestation ligt, verhuurd worden aan een derde par- Srwas gerekend op 195.000 aan huuropbrengst. Nu (men ervan uit dat de mede kers van de gemeente die werkplek hebben in de de toren, naar de vierde ver zen. De medewerkers van de ale dienst en het CWI kun- dan in de tweede toren. Die boven de centrale hal, zodat na een verbouwing het personeel goed te berei- zijn oneel dat achter de scher- werkt, blijft in. of verhuist Vlissingen. Een verhui- jjvan alle medewerkers naar zlburg is voor het dagelijks ■entebestuur van Vlissingen bespreekbaar in verband jthet verlies van arbeidsplaat- lerzoek (De.SGP vroeg gisteren waarom fjiet onderzocht wordt of het sa- Bflvoegen van de dienst op één afie voordelen heeft. Het sa- iwoegen van de drie sociale L ten op Walcheren had juist "ling kosten te bespa- „We moeten de werkgele- eid en de levendigheid in (Advertentie) de stad op peil houden", zei de Vlissingse wethouder E. Walra- ve-Troost gisteren desgevraagd. „Leegstand van kantoorpanden is niet goed voor de stad. Er zijn natuurlijk voordelen aan bij el kaar zitten, maar er is een na tuurlijke knip aangebracht tus sen front- en backoffice." Daar komt nog bij, volgens de wethou der, dat niet alle personeelsle den in de beoogde locatie, het stadskantoor, passen. Dat de klantenbalie in Middel burg komt, is logisch, zegt Wal- rave. „Er waren al plannen voor een bedrijfsverzamelgebouw, waarin de sociale diensten sa mengaan met het CWI en het UWV. Het CWI zit in Middel burg, dat is wettelijk zo gere geld. Hoewel wij natuurlijk de meeste klanten hebben." De SGP vindt dat de gemeente raden te weinig invloed op de be sluitvorming hebben gehad. De gemeenteraden zijn tot nu toe al leen geïnformeerd over het on derzoek. „Zoals het nu gaat, komt er een voorstel waar je alleen maar ja of nee tegen kunt zeggen", zei B. de Ruiter. Hij vindt dat de raad iets te kiezen moet hebben. „Ik wil alternatieven en ik wil dat de afwegingen om de dienst te splitsen in kaart worden gebracht." De Middelburgse wethouder L. Luitwieler gaf toe dat de proce dure geen schoonheidsprijs ver dient. „Ik beloof dat bij een vol gend project de uitgangspunten van het dualisme beter tot hun recht komen." door Wendy van den Hurk VROUWENPOLDER - Het was de belan genvereniging van bungalowpark Bree zand die de onderhandelingen met de ge meente vertraagde en dus mag de ge meente best met derden spreken over ver koop van grond. Zo oordeelde de rechter deze week. De gemeente Veere wil alle bungalowpar ken die zij beheert, verkopen. Dus ook Breezand I. Van dit park is de grond in erfpacht uitgegeven aan de vakantiehuis eigenaren. De gemeente wil de grond aan hen verkopen, maar over de prijs leken de partijen het maar niet eens te worden. Echter, dat geschil bleek te berusten op een misverstand van de kant van de be langenvereniging, toen zij de gemeente inmiddels al voor de rechter had ge daagd. Daar eisten de huiseigenaren dat de gemeente uitsluitend met hun belan genvereniging mocht onderhandelen over de privatisering. Maar, zo oordeelt de rechter nu, de belangenvereniging heeft door het misverstand de onderhan delingen met de gemeente zelf vertraagd. Bovendien veroordeelde de rechter hun niet altijd voortvarende manier van on derhandelen. En dus mag de gemeente door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Huib Kils donk is de nieuwe directeur van de Stichting Welzijn Middel burg. Hij gaat leiding geven aan een organisatie die midden in een fusie zit. Bovendien staan er veranderingen voor de deur. „Er is heel veel wérk aan de win kel", zegt hij. „Maar dat heb ik graag." Kilsdonk heeft de afgelo pen jaren bij verschillende orga nisaties als interim-manager ge werkt, voornamelijk in de Rand stad. „Toen ik solliciteerde had ik geen idee met wat voor orga nisatie ik te maken kreeg. De fu sie tussen de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg (SWOM) en de Stichting Sociaal Kultu- reel Werk Middelburg (SKWM) is formeel klaar. De samensmel ting van die twee organisaties moet nog plaatsvinden. Het gaat om twee culturen die aan elkaar moeten wennen, toch heb ik er vertrouwen in dat het goed komt." De komende jaren veran dert het werk van de nieuwe wel- zijnsinstelling, door veranderde wetgeving, maar ook door de hervormingen in de oude renzorg. Ouderen zullen langer zelfstandig blijven wonen. Daar naast verdwijnt een deel van de traditionele verzorgingshuizen De activiteiten die eerst in de in stelling plaatsvonden, moeten ergens anders worden aangebo den. „De vraag is hoe we die voorzie ningen laagdrempelig en bereik baar kunnen houden. Samen werking met zorgaanbieders is belangrijk. Als welzijnsorganisa tie ben je niet direct met hulp verlening bezig, maar met dienstverlening. Het gaat om aanbieden van maaltijden, een informatiepunt voor ouderen of het organiseren van vrijwilli gerswerk. We moeten meer vraaggericht gaan werken. Waarom zou je niet een koffie concert kunnen houden? Zo breed wil ik het wel zien." (Advertentie) IKERY Beeld Geluid ook op uw sterkte leverbaar RUDY PROJECT Technically Coo! Eyewear" dealer FOCUS NIEUWE BURG 9 O P T I MIDDELBURG E K b.v. TEL. 01 18-625310 VLISSINGEN - De Vlissingse burgemeester A. van Dok-van Weele vindt dat de regelgeving rond de identifi catieplicht tekortschiet voor asielzoekers. „Ik zal dit pro bleem aankaarten bij de verantwoordelijke minister Rita Verdonk", zegt ze. Asielzoekers kunnen zich vaak niet identificeren omdat ze geen identiteitsbewijs kunnen krijgen of niet meer heb ben. „Het is dan niet te verkopen dat deze groep een boe te krijgt, als ze geen identiteitsbewijs op zak hebben. De maatregel moet opnieuw bekeken worden", merkt Van Dok op. Inlia, een organisatie die de belangen van asielzoekers be hartigt, heeft onlangs aan de asielzoekers een brief meege geven met gegevens van de stichting. De kaart stelt de po litie en andere instanties in staat snel de identiteit van de asielzoeker vast te stellen die geen officieel document be zit. Minister Verdonk heeft gezegd dat het 'Inlia-paspoort' niet rechtsgeldig is. Alleen documenten verstrekt door de Nederlandse Staat zijn dat. G. Burger van Inlia heeft Van Dok op de hoogte gesteld van de actie. „Ik meng me niet in die discussie. Dat is iets tussen Verdonk en Inlia. Ik breng dit probleem op mijn manier onder de aandacht in Den Haag." MIDDELBURG - Als het aan Commissaris van de Konin gin W. van Gelder ligt, gaat de provincie Zeeland gebruik maken van het Zeeuws meisje. Nu het er naar uitziet dat dit botermerk niet uit de schappen van de winkels ver dwijnt, zint hij op samenwerking met de reclamemakers van het botermerk. Uitgangspunt voor Van Gelder is dan wel dat het Zeeuws meisje een moderne uitstraling krijgt. Hij wil af van het truttige imago van het botermeisje. In Zeeland lopen juist frisse stoere meiden rond, geeft hij aan. Het reclamebureau dat de campagne 'Welkom in Zee land' uitvoert zal contact opnemen met de reclamemen sen van Unilever, pagina 15 Zeeuws meisje moet blijven MIDDELBURG - De gemeente Middelburg wil ruim zes duizend euro steken in het haalbaarheidsonderzoek dat welzijnsorganisatie Scoop doet naar de toekomst van de Kloveniersdoelen. Het pand zou een platform moeten worden voor cultuur, politiek en maatschappijnaar voorbeeld van De Balie in Amsterdam. De werktitel voor het project is De Kloov. De Kloveniersdoelen staan grotendeels leeg sinds de stich ting Nieuwe Muziek vorig voorjaar naar Veere verhuisde. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het werk aan de bouwput van het theater in Middelburg begint volgende week weer. Het werkplan is klaar, deze week moet het wor den goedgekeurd. Een groot aan tal fracties in de gemeenteraad vindt dat het college van B en W beter moet communiceren met omwonenden. Belangenvereniging Van A tot Z verschilt met de wethouder van mening over de communicatie. Wethouder A. van 't Westeinde zei gisteren tijdens de commis sie maatschappelijke zaken dat hij de belangenvereniging heeft uitgenodigd voor overleg, de ver eniging ontkende dat. Een aantal fracties drong aan op verbetering van de communi catie tussen de twee partijen. De PvdA vroeg om een commu nicatieplan, de Politieke Partij Middelburg wees erop dat voor het begin van de bouw afspra ken zijn gemaakt over communi catie. Overleg „In het begin is inderdaad struc tureel overleg geweest", ant woordde Van 't Westeinde- „Dat is anders geworden nadat er een rechtszaak is geweest. Vanaf dat moment ben ik wantrouwi ger geworden omdat er informa tie uit stukken tegen ons is ge bruikt. Zolang er procedures lo pen, ben ik voorzichtig. Ik ben best bereid om over zaken te pra ten, maar niet over alles." Van 't Westeinde vertelde de commissie dat deskundigen, vier in totaal, het gisteren eens zijn geworden over de werkme thode voor het leegpompen van de bouwput. Hij voelt er niets voor om nog een onderzoek te laten uitvoe ren, zoals de belangenvereni ging had gevraagd. „We kunnen deskundigen blijven inhuren, maar dan krijg je verschillende adviezen naast elkaar. Vervol gens moeten we daar zelf een keuze in maken. Ik heb liever dat de deskundigen overleggen zodat alle neuzen dezelfde kant op staan." Hij wees erop dat een extra onderzoek voor meer ver traging zal zorgen. R. van Eijkelenburg (D66) vond dat deze vertraging er nog wel bij kan. „Er komt een gebouw te staan voor vijftig jaar. Wat maakt twee weken dan uit als de bewoners daarna gerustge steld zijn?" De deskundigen die de gemeen te raadpleegt, hebben gefaald, zei A. Holleman van de vereni ging. „Het zijn dezelfde deskun digen die u in de penarie hebben geholpen." Een extra onderzoek is niet alleen in het belang van de omwonenden, maar ook van de gemeente, betoogde hij. „Om te voorkomen dat er nog meer el lende ontstaat, is een second opi nion nodig." Van 't Westeinde probeerde de commissie gerust te stellen. „U mag ervan uitgaan dat alle maat regelen zijn genomen om verde re problemen te voorkomen." De meerderheid van de fracties nam genoegen met dat ant woord. De -personeelsvereniging van het Goese bedrijf toont zich buitengewoon actief in het or ganiseren van evenementen die het geestelijk welzijn van de medewerkers moeten be vorderen. Zo is er nu een aanbieding voor een Lady's Day, waarbij het vrouwelijke deel van het personeel zich kan laten ver- l wennen in een beautycenter. Een van de mannelijke colle ga's, onlangs bevorderd tot de i heerlijkheid van een hoge i functie, las de oproep en de daaraan verbonden kosten met verwondering. Vijftig euroIk doe het voor de helft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11